נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 18:07

לאסקין: אז אתה בעצם אומר להם "יאללה לכו תעשו מחאה של הודים?" כאילו מחאה שקטה כזו שלא ירגישו אתכם ואל תשבשו לי את הפאקינג יום. אז איזו מחאה זו תהיה אם אף אחד חוץ מכמה חברי כנסת לא ירגישו אותה?.

כל מה שאני אומר זה שאני עושה הבחנה.

מחר כמה מאפיונרים, יחליטו לחסום כביש? הפרת חוק שצריכה את מלוא הענישה
מחאה של כמה שמאלניות שחסר להן גבר שיחבק אותן בלילה? - הזויות ואין הצדקה.
מחאה של אנשים שחיים בתת תנאים? בו לאסקין.

יש הבדל בין להרגיש מקופח לבין להיות מקופח ואתה יודע את זה.

אם אני מחר מחליט שאני מקופח (ויש לי את הסיבות שלי אם אני ארצה להרגיש ככה), אבל אני מרוויח יותר מהרוב, וקיבלתי מלגת לימוד על חשבון המדינה ובחיים לא הייתי במינוס, אני מקופח אובייקטיבית? אני יכול להרגיש מקופח עד מחר אבל אובייקטיבית אני כנראה לא מקופח.

אם בן אדם מרגיש מקופח אבל יכול להראות שתחושת הקיפוח שלו היא לא סובייקטבית אלא אובייקטבית אז איך אתה יכול להגיד שהוא "מרגיש מקופח?" הוא באמת מקופח. זה מוכח שאתיופים נעצרים יותר, מתקבלים פחות למקומות עבודה, ובכללי מתייחסים אליהם כשווים פחות ולכן זה מוצדק.

השמאלניות האלה יכולות להרגיש מקופחות עד מחר, אבל הן צריכות גבר וזהו, הן לא מקופחות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 18:10

לא הבנתי, ילדה בת 14 שאמרו לה לכסות את עצמה באוטובוס לטבריה לא קופחה? ומי אמר אם היא שמאלנית או ימנית או מזרחית או אשכנזיה? מה אתה יודע בכלל? בעצם מי שם אותך לקבוע בכלל?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 18:33

First World problem נדב First World problem
הילדה הזו נוסעת לעיר שנמצאת בתהליך התחרדות מואץ מה ההורים שלה בדיוק ציפו ששלחו אותה לאוטובוס הזה? אז ביקשו מהילדה הזו לכבד אורח חיים קצת שונה משלה מה הקיפוח פה? אם אבא שלה ואמא שלה ישטפו לה את המוח שהיא עברה קיפוח היא תרגיש שזה באמת קיפוח אם הם ילמדו אותה שזה לא ביג לכבד מישהו שונה אז היא בכלל לא תרגיש "קיפוח"

מה פירוש מי שם אותי לקבוע? אם מישהו נתקל בתקרת זכוכית שהוא לא יכול לעבור, כמו האתיופים? איך אפשר לפקפק בזה שזה קיפוח? אם השמאלניות האלה כל הצרות שלהן בחיים זה שאמרו להן לכסות את עצמן... אז ...First World problem....

הילדה הזו יכולה להרגיש קיפוח עד מחר אבל זה קיפוח סובייקטיבי אין פה שום קיפוח אובייקטיבי, אולי היא חס וחלילה עברה גם קיפוח אובייקטיבי,כן, אבל אין לו קשר למקרה הזה.
קיפוח אובייקטיבי זה כשלא שופטים אותך בזכות מי שאתה אלא בגלל מה שאתה, וזה מה שעושים לאנשים שמוחים את המחאות המוצדקות.

ילדה בת 14 מכפר שמריהו שיגידו לה לכסות את עצמה אובייקטיבית היא לא מקופחת.אוי ואבוי אמרו לה לכסות את עצמה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 18:45

גלאס, פשוט תגיד: "לפי מה שבא לי מותר לחסום כבישים. לכל השאר אסור".

אנחנו מסתכלים ואומרים: "אסור לאף אחד. אף פעם".
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 18:52

מה זה אסור לאף אחד אף פעם ? אז בוא נחיה באירן וזהו. מחאות הן והפגנות הן חלק מכללי המשחק הדמוקרטי האנשים האלה מוחים כי הם שקופים ביום יום הרגיל ואתה רוצה שהם ישארו שקופים גם בהפגנות? עד כאן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 18:53

glass man כתב:First World problem נדב First World problem
הילדה הזו נוסעת לעיר שנמצאת בתהליך התחרדות מואץ מה ההורים שלה בדיוק ציפו ששלחו אותה לאוטובוס הזה? אז ביקשו מהילדה הזו לכבד אורח חיים קצת שונה משלה מה הקיפוח פה? אם אבא שלה ואמא שלה ישטפו לה את המוח שהיא עברה קיפוח היא תרגיש שזה באמת קיפוח אם הם ילמדו אותה שזה לא ביג לכבד מישהו שונה אז היא בכלל לא תרגיש "קיפוח"

מה פירוש מי שם אותי לקבוע? אם מישהו נתקל בתקרת זכוכית שהוא לא יכול לעבור, כמו האתיופים? איך אפשר לפקפק בזה שזה קיפוח? אם השמאלניות האלה כל הצרות שלהן בחיים זה שאמרו להן לכסות את עצמן... אז ...First World problem....

הילדה הזו יכולה להרגיש קיפוח עד מחר אבל זה קיפוח סובייקטיבי אין פה שום קיפוח אובייקטיבי, אולי היא חס וחלילה עברה גם קיפוח אובייקטיבי,כן, אבל אין לו קשר למקרה הזה.
קיפוח אובייקטיבי זה כשלא שופטים אותך בזכות מי שאתה אלא בגלל מה שאתה, וזה מה שעושים לאנשים שמוחים את המחאות המוצדקות.

ילדה בת 14 מכפר שמריהו שיגידו לה לכסות את עצמה אובייקטיבית היא לא מקופחת.אוי ואבוי אמרו לה לכסות את עצמה.

קיפוח זאת מילה לא קשורה בעליל, סלח לי. עשו לילדות האלה עוול, ולא רק לאתיופי טרנסג׳נדר לסבית נכה עם פיגור קל מותר שיעשו להם עוול. גם למליונרים וסלבס יכולים לעשות עוול. והמדדים השמאל-קיצוני שלך לא באמת רלוונטים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 18:54

glass man כתב:מה זה אסור לאף אחד אף פעם ? אז בוא נחיה באירן וזהו. מחאות הן והפגנות הן חלק מכללי המשחק הדמוקרטי האנשים האלה מוחים כי הם שקופים ביום יום הרגיל ואתה רוצה שהם ישארו שקופים גם בהפגנות? עד כאן.

כן? אם עוצרים פורעי חוק אז אתה חיי באיראן? ככה מסתכמת הפגנה ב-2023? בלחסום כביש?

אני משער שעכשיו אתה גם בקטע של הטרנד החדש - לדקור שוטר. איך אפשר להפגין בלי לדקור שוטר? מה אנחנו באיראן?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 18:56

אימצת את הנרטיב של אריה דרעי חזק אני רואה.. בכל מקרה, אם מותר לשליימלה לחסום את כביש 4 בגלל חוק הגיוס, מותר לנטלי לחסום את איילון בעקבות הרפורמה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 18:59

Klayman כתב:אימצת את הנרטיב של אריה דרעי חזק אני רואה.. בכל מקרה, אם מותר לשליימלה לחסום את כביש 4 בגלל חוק הגיוס, מותר לנטלי לחסום את איילון בעקבות הרפורמה.

שליימלה הפריוולג הזה, גם לא עובד וגם לא מתגייס לצבא. איזו זכות יש לו להפגין על פי גלאס? רק לאזרחים מסויימים מותר להפגין בעולם של גלאס, ואז הוא קרא ליחס שווה לכולם איראן..

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 19:12

בנתיים שליימלה הזה לא מזיק לאף אחד יתרום/או תורם כרגע להגדלת האכלוסיה והשמאלניות הן אלה שמציקות ומתאכזרות אליו ולשכמותו.
כבר היה לנו את הדיון על החרדים והצבא- מה נעשה הם לא יהפכו לחילונים בדור שלנו תשלימו עם זה בן גוריון הסכים שהם יהיו חרדים ושלא יעשו צבא, צה'ל לא צריך אותם כרגע הם לא יכולים להועיל אין להם ליבה ואין להם את אומץ הלב שנדרש מחיילי צהל, הם כל היום בספרים שלהם אתם ברציות אתם מדמיינים מישהו מהם בקרב אמיתי? pipe dream.
הצבא שלנו בנוי על איכות לא על כמות.

וכן מה, יש מקופחים אמיתים שמותר להם למחות ויש מקופחים ב"כאילו" שאסור להם. אני מבטיח לכם שאם הייתי חופר פה את כל הסיפור חיים המלא שלי מישהו פה היה אומר לי "שמע גלאס אתה מקופח אמיתי!" (בלי קשר למזרחיות באמא שלי סיבות אחרות לגמרי) ואני בטוח שאם נדב היה מספר פה את הסיפור חיים המלא שלו היה פה מישהו שהיה אומר "נדב אתה מקופח אמיתי" או אם קליימן היה או כל אחד פה, אפשר לסבוב את הסיפור שלו כך שיראה מקופח אמיתי אבל עדיין אובייקטיבית יש כאלה שהם מקופחים אמיתים ויש בכיינים.

ואתם אומרים "על הזין שלי מי מקופח אמיתי ומי לא, אני לא רוצה שזה יפריע לי בחיים"
אז איפה הדמוקרטיה פה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוגוסט 2023, 19:17

ברור שנתנו למפגינים להוציא קיטור פעם ב… הפגנה חד או דו-פעמית נקודתית. וגם אז זה היה מחדל בעיניי, גם במחאת האתיופים וגם בהתנתקות. אבל בקטע של שלוש פעמים בשבוע במשך חודשים ארוכים ופחות או יותר בכל הארץ? זה טירוף חסר תקדים.
לגבי הסרטונים שהבאת - הוא כותב לי unavailable על כולם אז אני לא יכול לצפות…

אה, ואני לא מאשים את המפגינים פה לשנייה. הם אמנם פריבילגיה חצופים, אבל האשמה היא רק על המשטרה, כי הם אלו שמאפשרים זאת.

גלאס - לך תשלם מע״מ יא מקופח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 19:19

האפרטהייד של גלאס.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 19:31

Laskin כתב:ברור שנתנו למפגינים להוציא קיטור פעם ב… הפגנה חד או דו-פעמית נקודתית. וגם אז זה היה מחדל בעיניי, גם במחאת האתיופים וגם בהתנתקות. אבל בקטע של שלוש פעמים בשבוע במשך חודשים ארוכים ופחות או יותר בכל הארץ? זה טירוף חסר תקדים.

אה, ואני לא מאשים את המפגינים פה לשנייה. הם אמנם פריבילגיה חצופים, אבל האשמה היא רק על המשטרה, כי הם אלו שמאפשרים זאת.

פשוט תחפש בגוגל "מהצד השני חסימות כבישים". שני הסרטונים הראשונים הם אלה שצירפתי פה. תבדוק את הגדרות הדפדפן שלך, כי אני רואה את הסרטונים מכל דפדפן שבדקתי.

בכל מקרה, מה שקורה עכשיו הוא סה"כ אסקלציה של מה שקרה בעבר. אז מה הבעיה בדיוק? שזה ליד הבית של לאסקין ומפריע לו? אמרתי לך, שנים על גבי שנים חסמו את הכניסה לירושלים( נסעתי כל יום בין ירושלים לת"א במשך כמה שנים טובות). המון הפגנות של חרדים. המון הפגנות של הימין. המון הפגנות של נכים ובעצם שם מי לא. הפריע לך? שמעת על זה? הציק לך? בסבירות גבוהה שלא. אני ישבתי כמו מניאק באוטובוס עשרות מטרים מהתחנה המרכזית בלי יכולת לרדת מהאוטובוס.
קיצר, רד מהעץ. אתה מרגיש שזה "יותר מתמיד" כי זה ליד הבית שלך. זה הכל.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 19:45

DrKeo כתב:
glass man כתב:First World problem נדב First World problem

קיפוח זאת מילה לא קשורה בעליל, סלח לי. עשו לילדות האלה עוול, ולא רק לאתיופי טרנסג׳נדר לסבית נכה עם פיגור קל מותר שיעשו להם עוול. גם למליונרים וסלבס יכולים לעשות עוול. והמדדים השמאל-קיצוני שלך לא באמת רלוונטים.

זה לאסקין שמאוהב במילה "קיפוח" לא אני :) הוא זה שהביא אותה לדיון לא אני, אני רק זרמתי. :)
גם למליונרים וסלבס יכולים לעשות עוול ?
איזה עוול סלבס יכול לעבור? שיימינג בפייסבוק? בעיה שלו הוא רצה את הפרסום הזה שיתמודד עם ההשלכות.
איזה עוול מליונר יכול לעבור? שהחברים שלו ירדו עליו שיש לו כסף ושהוא ירגיש שאישתו נמצאת איתו בגלל הכסף ושחברים שלו בגלל הכסף? בעיה שלו זה קיפוח בראש שלו.

יש מהגרים שלא הצליחו להתאקלם עזבו מדינה שהיה להם בה פוטנציאל ובאו לכאן ומופלים, אנשים שאף פעם לא יקבלו הזדמנות אמיתית בגלל צבע עור, ואתה אומר שהמליונר נעשה לו עוול כמוהם? תחשוב על איזה רוסי שבמדינה שלו היה איזה רופא או משהו כזה וכאן נתנו לו לעבוד בניקון ותגיד לי שהמליונר יכול להבין מה זה עוול לעומתו אחי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 20:10

גלאס, אתה ממש הדודי אמסלם של הפורום. מחמאה זה לא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוגוסט 2023, 20:14

Klayman כתב:
Laskin כתב:ברור שנתנו למפגינים להוציא קיטור פעם ב… הפגנה חד או דו-פעמית נקודתית. וגם אז זה היה מחדל בעיניי, גם במחאת האתיופים וגם בהתנתקות. אבל בקטע של שלוש פעמים בשבוע במשך חודשים ארוכים ופחות או יותר בכל הארץ? זה טירוף חסר תקדים.

פשוט תחפש בגוגל "מהצד השני חסימות כבישים". שני הסרטונים הראשונים הם אלה שצירפתי פה. תבדוק את הגדרות הדפדפן שלך, כי אני רואה את הסרטונים מכל דפדפן שבדקתי.

בכל מקרה, מה שקורה עכשיו הוא סה"כ אסקלציה של מה שקרה בעבר. אז מה הבעיה בדיוק? שזה ליד הבית של לאסקין ומפריע לו? אמרתי לך, שנים על גבי שנים חסמו את הכניסה לירושלים( נסעתי כל יום בין ירושלים לת"א במשך כמה שנים טובות). המון הפגנות של חרדים. המון הפגנות של הימין. המון הפגנות של נכים ובעצם שם מי לא. הפריע לך? שמעת על זה? הציק לך? בסבירות גבוהה שלא. אני ישבתי כמו מניאק באוטובוס עשרות מטרים מהתחנה המרכזית בלי יכולת לרדת מהאוטובוס.

אז תחליט, זו ״אסקלציה של מה שהיה בעבר״ או שזה לא ״יותר מתמיד״?
וכן - תמיד תמיד זה הפריע לי, בהפגנות חרדים, בתקופת ההתקנתקות ובכל פעם. אבל עכשיו זה כמו שאמרתי פי כמה וכמה מכל מה שהיה בעבר, גם בתכיפות וגם בהיקף… וברור שאם יש הפגנות שלא סוקרו ולא הרגשתי אותן אז זה פחות נורא עבורי… אבל כבר חצי שנה כמעט שיש לי 8 מוקדי הפגנות בדרך של 10 ק״מ מסכנים. אני באמת לא מבין איך אפשר לטעון שזה לא מוגזם.
אגב אותו דבר אפשר לומר גם על מקרי רצח בחברה הערבית, מן הסתם כשמשהו בעוצמה של פי כמה - אז אוזלת היד של המשטרה בולטת יותר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 20:19

האמת שמכל המרוקאים שבכנסת אמסלם הוא היחיד שאני איכשהו מחבב (אם אתה מתעלם מהדעות ההזויות שלו לגבי בגץ והשקרים שלו לגבי עברו הצבאי המפואר כביכול, לא דברים שאני אי פעם אעשה או אתמוך בהם) הוא נראה כמו אדם שבמנותק מהדברים האלה דווקא די נחמד לשבת איתו על קפה, אז אני בכל זאת אקח כמחמאה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 20:22

Laskin כתב:אז תחליט, זו ״אסקלציה של מה שהיה בעבר״ או שזה לא ״יותר מתמיד״?
וכן - תמיד תמיד זה הפריע לי, בהפגנות חרדים, בתקופת ההתקנתקות ובכל פעם. אבל עכשיו זה כמו שאמרתי פי כמה וכמה מכל מה שהיה בעבר, גם בתכיפות וגם בהיקף… וברור שאם יש הפגנות שלא סוקרו ולא הרגשתי אותן אז זה פחות נורא עבורי… אבל כבר חצי שנה כמעט שיש לי 8 מוקדי הפגנות בדרך של 10 ק״מ מסכנים. אני באמת לא מבין איך אפשר לטעון שזה לא מוגזם.
אגב אותו דבר אפשר לומר גם על מקרי רצח בחברה הערבית, מן הסתם כשמשהו בעוצמה של פי כמה - אז אוזלת היד של המשטרה בולטת יותר.

זאת לא אסקלציה בהיקף. גם אז וגם היום חוסמים את הכביש ל-2-3 שעות עד שהמשטרה מתערבת. ההבדל העקרי הוא שעכשיו זה קורה פעמיים בשבוע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 20:28

glass man כתב:האמת שמכל המרוקאים שבכנסת אמסלם הוא היחיד שאני איכשהו מחבב (אם אתה מתעלם מהדעות ההזויות שלו לגבי בגץ והשקרים שלו לגבי עברו הצבאי המפואר כביכול, לא דברים שאני אי פעם אעשה או אתמוך בהם) הוא נראה כמו אדם שבמנותק מהדברים האלה דווקא די נחמד לשבת איתו על קפה, אז אני בכל זאת אקח כמחמאה.

זה שאתה מחבב את אמסלם לא מכניס אותי לשוק גדול :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 20:28

Laskin כתב:
Klayman כתב:

אז תחליט, זו ״אסקלציה של מה שהיה בעבר״ או שזה לא ״יותר מתמיד״?

בעיקר אסקלציה בכמות והמשך( בעיקר מראה על אופי המפגינים וחשיבות הנושא עבורם לדעתי..).

ואני שמח שאתה מודה שזה בעיקר מפריע לך כי זה ליד הבית שלך וכי אתה "מרגיש את זה". אני איתך, אגב. לא חושב שזה בסדר לחסום כביש משום סיבה. אני פשוט חושב שאתה נותן משקל יתר למחאה הנוכחית בנרמול חסימות הכבישים בישראל. שוב, מוזמן לחפש את הסרטונים, לעשות גוגל או כל דבר אחר. הרגשות שלך בנושא, שמושפעים בעיקר מכך שהדבר מפריע לך מאוד בחיי היומיום שלך, לא מתיישבים עם האמת. כבר עשרות שנים שחוסמים כאן כבישים. לשעות רבות כל פעם. הנכים הגדילו לעשות וחסמו רכבות. המדינה, פעם אחר פעם נתנה לכולם להבין שזה בסדר. אין שום הבדל עכשיו בהיבט הזה.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוגוסט 2023, 20:53

בהחלט עלייה משמעותית בהיקף (תזכיר לי מתי היו חסימות בכל צומת מרכזית בארץ בערך בו זמנית במשך חודשים ארוכים על אותו ״נושא״, שלוש פעמים בשבוע), וגם בלגיטימציה.. וגם בנזק הכלכלי - אם תשאל בעלי מסעדות, פאבים וכד׳ באיזור המרכז אתה תגלה שיש ירידה בהכנסות של בין 50 ל-80 אחוז. אי אפשר להכנס בסופש לתל אביב. לי דווקא זה לא מפריע כי אני לא יוצא לשם אבל זה נזק אדיר, ואחרי הקורונה זה בכלל וידוא הריגה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 24 אוגוסט 2023, 21:39

זה שחסימת כביש הוא כלי של מפגינים זה לא עניין חדש, אבל אי אפשר לקחת ברצינות השוואה על סמך אירועים נקודתיים ומבלי לתת נתונים של עצורים, כתבי אישום, הכוח שהמשטרה הפעילה בסופו של דבר וכו׳.

היה למיטב זכרוני בדיוק אירוע המוני אחד נוסף שבו ניסו לחסום עורקי תחבורה ראשיים בצורה שיטתית לאורך זמן, אבל אז עצרו אנשים בסיטונואות, כולל קטינים, הוגשו כתבי אישום ואף היו מי שישבו בכלא גם על תכנון לחסימת כביש, אפילו לא הספיקו לבצע את האקט עצמו. אז לא ברור איך האירוע הזה, ההתנתקות, בכלל עולה כאן בתור טענה.
בזמנו היועמ״ש איים בעשרים שנה בכלא והיום היא קבעה שהציבור חייב ליטול על עצמו מידה סבירה של אי-נוחות. את הסטנדרטים הציבה היועצת, האתיופים רק מיישמים.

והכי מצחיק בהקשר הזה מקרה אחד שבו נערים לפני גיוס שחסמו כביש והואשמו ׳בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה' שהעונש המרבי עליו הוא אכן 20 שנות מאסר, הם הורשעו בסופו של דבר בבית משפט אבל המירו להם את העונש לעבודות שירות כי אפילו השמאל לא כזה אכזרי, אבל חוש הומור לא חסר לו כנראה כי בתור חלק מהעונש השופטת שלחה אותם “לקורס דמוקרטיה” וסיור בבית המשפט העליון, זה שהתגייס לדכא את המחאה שלהם בצורה מוחלטת ואף הקים בתי משפט מיוחדים לכבוד האירוע.
כמה שוחרי בגצוקרטיה שחסמו כבישים נשלחו לחינוך מחדש? כמה כתבי אישום הוגשו נגד כוח קפלן? אפילו לא נגד אלה שעשו לינץ בחרדי למרות שיש וידיאו מלפני האירוע עם פרצופים שאפשר לזהות ולחקור, אז על חסימת כבישים? אין מספיק חחחחחחחח בשביל לתאר

אז זה שמערכת המשפט שלנו מפלה בין דם לדם זו עובדה ששום גיא זוהר לא יוכל להפריך, אבל בכל מקרה זה לא עניין לממשלות הרי להם יש בדר״כ אינטרס מובהק שההפגנות יעצרו. הכי חשוב זה באיזה צד עומד בית המשפט ובתקופת ההתנתקות הנשיא ברק אמר שלחסום כבישים זה אסור, אז השוטרים בשטח קיבלו רישיון לאכוף את זה ומי שעבר על החוק למען האידיאולוגיה שלו ידע שישלם על כך מחיר. היום פחות.

הייתי אומר שאפילו למגדל התעמולה המרכזי וכמה סימפטיה יש לו למחאה, יש יותר חשיבות בעצירת התופעה מאשר למה הממשלה רוצה או לא רוצה. כאשר הוא חפץ בטובת המחאה, שלא נאמר מגויס באופן מוחלט, אז רב פקד סוויסה שמנסה לעשות את העבודה שלו מסומן והופך לשם שמוכר בכל בית, ופתאום אלימות משטרתית - אמיתית או מדומיינת - שלא מתחילה בכלל לדגדג את מה שמופעל כנגד ציבורים אחרים זה אייטם שמפומפם מבוקר ועד ערב, גם כאשר דובר המשטרה טוען שמדובר בהפגנה הכי אלימה שהוא ראה מאז 1996 ונזק לרכוש במליונים אבל המשטרה עדיין בחרה להפעיל את הרף הנמוך של מה שמותר להם. אבל זה לא משנה כי צריך לעצב את הנרטיב התקשורתי בשביל להרתיע את השוטרים, להפעיל את מח"ש ולא להפריע לאפקטיביות של המחאה. ומנגד, כאשר לתקשורת יש פחות סימפטיה למחאה, והיא לא מעניקה לה מגפון ענק, זה נראה קצת אחרת.

בגדול אין שום ציבור ובעיקר נושא הפגנה (שבמקרה עוסק במגבלות הכוח של המשפטנים) שבו מערכת אכיפת החוק הייתה כל כך מתירנית, שלא נאמר מופקרת בטיפול בו ולכן יש מן ההגיון בטענה של לאסקין שנקבע כאן סטנדרט חדש שיעשו בו שימוש גם ציבורים אחרים. אבל מאחר והקונספט של אכיפה בררנית איננו זר במקומותינו, זה כנראה לא יחזיק יותר מידי זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוגוסט 2023, 18:44

idan כתב:והכי מצחיק בהקשר הזה מקרה אחד שבו נערים לפני גיוס שחסמו כביש והואשמו ׳בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה' שהעונש המרבי עליו הוא אכן 20 שנות מאסר, הם הורשעו בסופו של דבר בבית משפט אבל המירו להם את העונש לעבודות שירות כי אפילו השמאל לא כזה אכזרי, אבל חוש הומור לא חסר לו כנראה כי בתור חלק מהעונש השופטת שלחה אותם “לקורס דמוקרטיה” וסיור בבית המשפט העליון, זה שהתגייס לדכא את המחאה שלהם בצורה מוחלטת ואף הקים בתי משפט מיוחדים לכבוד האירוע.
כמה שוחרי בגצוקרטיה שחסמו כבישים נשלחו לחינוך מחדש? כמה כתבי אישום הוגשו נגד כוח קפלן? אפילו לא נגד אלה שעשו לינץ בחרדי למרות שיש וידיאו מלפני האירוע עם פרצופים שאפשר לזהות ולחקור, אז על חסימת כבישים? אין מספיק חחחחחחחח בשביל לתאר

תקן אותי אם אני טועה, אבל הם לא זרקו צמיגים בוערים לתוך כביש 2 בזמן שמכוניות נסעו שם ב-100 קמ״ש וכך סכנו חיי אדם? ואז האשימו אותם בבדיוק במה שהם עשו, ובמקום להכניס אותם ל-20 שנים לכלא הם עשו קורס?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 25 אוגוסט 2023, 22:47

לא, הם הדליקו מזרון (טכנית מישהו אחר הדליק, אבל אחד מהם שפך את הדלק) ולשיטת התביעה חסמו את הכביש לתנועה וגרמו לעומסי תנועה קשים. כלומר הם עשו בדיוק מה שמפגינים עשו בחודשים האחרונים עם המדורות באיילון ויותר מפעם אחת, ללא שום סנקציות. חשוב לזכור, העשרים שנה בכלא זה בלוף שהיועמ"ש מזוז, שהיה שקרן כפייתי באופן כללי גם בתור שופט וגם בתור אזרח, השתמש בו בשלב מסוים בתור שוט בשביל לא לאפשר חסימת כבישים. בהתחלה בתור איום פומבי, ואחר כך מימש אותו בתיק הספציפי הזה. אבל מאחר וזה היה אישום מופרך שירות המבחן המליץ לא להרשיע אותם ואני בספק עם הפרקליטות האמינה שתצא מזה הרשעה ועוד ברף החמור, כי כאמור זה היה מהלך שנועד לדכא מחאה ותו לא. להרתיע.
ואני לא ציינתי את המקרה הספציפי הזה בגלל שהוא קרוב בכלל ללהיות העוול הכי גדול או הדוגמא הכי מקוממת לאכיפה בררנית שנעשתה בתקופה ההיא שבה שופטי עליון, נושאי הבשורה של מהפכת זכויות האדם, הכשירו מעצרים קולקטיביים של קטינים ללא תשתית ראייתית או הארכת מעצרם עד תום ההליכים, אלא בעיקר בגלל שהפאנץ ליין שלו מצחיק וחייבים להעריך את זה.

מזוז גם ידע בזמנו לנמק יפה מאוד בפורום עם בכירי הממשלה ומערכת הביטחון את ההבדל בין הפגנה נקודתית כמו ההפגנה האחרונה של האתיופים (נכון לשעה זאת), לפעולת שיבוש שיטתית ורחבת היקף -

"אמרתי יותר מפעם אחת, שבעיני חסימות כבישים, לא כמשהו חד-פעמי, אקראי – שאלו אותי מספר פעמים: למה לא נעצרו כאלה שפיטרו אותם, אלה שחסמו כביש לחצי שעה, אמרתי שגם הם עשו עבירה, אבל אם הייתי שומע הבטחה או התחייבות מאלה שחסמו את הכבישים שזה אירוע חד-פעמי לחצי שעה, זו הייתה עבירה, אבל בדיעבד הייתי יכול לשקול את זה כאין עניין לציבור מול האינטרס של מחאה חברתית".
"אבל כאשר מודיעים לנו באופן שיטתי, חוזר ונשנה, שזה יחזור על עצמו פעמיים בשבוע לאורך שבועות ארוכים, לא כביש אחד, לא צומת אחד, אלא בכל הארץ, לשיבוש החיים במדינת ישראל, כדי למנוע ביצוע של החלטות הממשלה והכנסת, זאת עבירה פלילית, זה יותר מעבירה פלילית, זאת המרדה על-ידי מי שמארגן את זה, ועל-ידי מי שמשתתף."

ובגלל שכך סבר מזוז, היו אז מאות כתבי אישום על חשד לחסימת כבישים או הדחה לחסימת כבישים. והיום? עם כל ימי השיבוש, ימי הזעם, ימי ההתנגדות ואל אקצא בסכנה? אפס. בגזרת העצורים זה בערך 6000 מול 90, גם שם רובם המוחלט על חסימת כבישים. אז אפשר להגיד שהציבור הזה נחמד יותר והציבור ההוא פחות ואולי דרש אכיפה מסוג אחר, אני מניח שיש גם אנשים שבאמת מאמינים שזה הפער היחיד בין ההפגנות וההסבר היחיד לפער באכיפה על מעשים זהים, אבל יש לי תחושה שפשוט הרבה יותר קל להיות "לוחם חופש" למען הדמוקרטיה כאשר יש את אבא בגץ ואמא יועמשית ואתה לא משלם מחירים אמיתיים, אפילו לא ברמז. וזה בדיוק הסטנדרט החדש שמדברים עליו.

אז בין אם אנחנו חושבים שזה ראוי לחסום כבישים או לא, אני מניח שרובנו כאן לפחות מסכימים שכללי המשחק צריכים להיות ברורים ושווים. לא משנה מה הרקע שלך, על מה אתה מפגין וכמה אנחנו אוהבים את זה, או שמותר לחסום כביש או שאסור. או לחילופין מותר באופן נקודתי ואסור באופן שיטתי ורחב היקף, או שאסור. לכולם. אבל המציאות שבה יועמ"ש אחד מחליט ש 20 שנה בכלא זה סביר ויועמ"שית אחרת מחליטה שהציבור צריך להתמודד עם האי-נוחות שזה גורם, היא לא סבירה ומעוררת חשד קל, אבל ממש קל שבקלים, שההחלטה בנושא של אלה שמכונים בשנים האחרונות "שומרי הסף" איננה מקצועית גרידא :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוגוסט 2023, 01:29

אוקיי אולי אנחנו מדברים על מקרים שונים, כי אני קראתי על המקרה על השני נתניתים שגלגלו צמיגים בוערים לכביש מהיר בזמן שמכוניות נסעו בו וקבלו כתב אישום זהה ל-20 שנים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים