נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 07 אוקטובר 2023, 22:35

ביבי אמר באופן די ברור כרגע שאין שום כוונה למגר את חמאס. היום ייחרט בזיכרון הקולקטיבי, אבל בקלפי זה לא ישנה יותר מדי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 07 אוקטובר 2023, 22:49

אני לא בטוח שזה מה ששק הצואה הזה אמר אבל אני כן בטוח שאין שום מילה שיוצאת לו מהסוגרים ששווה איזו שהיא התייחסות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 אוקטובר 2023, 22:59

התייחסות היא שווה, כי הכוונות שלו כרגע די ברורות. אלא אם יהיה לחץ ציבורי מסיבי למיגור חמאס, מבחינתו של ביבי זה לא יקרה. גם אם שאר הממשלה תחשק אותו מימין, לפיד הציע לו רשת ביטחון לפעולה רופסת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 אוקטובר 2023, 23:18

אם ביבי לא יעשה את זה המחליף שלו יעשה את זה. אם לביבי נשאר גרם של מוח שיתחיל בלהעיף את סמוטריץ ואת העלק שר לביטחון לאומי

בכל מקרה נגמרו הימים שראש ממשלה יוכל להחזיק פוליטית אם לא יביא הישיגים ביטחונים דרמטים, נגמרו הימים שיוקר מחייה ו"רפורמות משפטיות" הן שיחת היום, זה נגמר,הביטחון חוזר לראש הרשימה בשביל כל האזרחים ואפילו אידיוט מנותק כמו ביבי מבין דבר כזה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 אוקטובר 2023, 01:36

פוליטיקאים עושים צעדים דרסטיים רק כשקורים אסונות. אם לא יכו בברזל עכשיו כשהוא רותח, אף אחד לא יעשה את זה בעתיד כשהוא קר בלי אסון נורא נוסף. אני לא חושב שיש לביבי את הרצון והביצים להכריע עכשיו את חמאס, אבל נדע את זה בקרוב מאוד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 אוקטובר 2023, 06:31

אני זוכר פה דיונים על למה זה היה טוב מאוד שיצאנו מעזה ועכשיו כולם רוצים לכבוש.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 אוקטובר 2023, 07:57

זה קצת דמגוגי. אף אחד לא רוצה בכיבוש עזה לצורך החזרת השליטה בעזתים והחזרת בשר התותחים שנאנס לשמור על סמוטגבירים עם אספיריות אסכטולוגיות פסיכיות.
טוב שיצאנו מעזה. רע מאוד שהמשטר המקומי הפקיר את השטח באופן שהוביל למה שאנחנו חווים היום.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 אוקטובר 2023, 08:08

אז אם כך זה גם דמגוגי להציג את מי שהיה בצד השני של הויכוח כמי ש״כן״ רצה את מה שכתבת.

אני אגב הייתי בעד ההתנתקות בזמנו וגם כיום כנראה אני נשארתי בעד ולא שש לבקש פלישה קרקעית אז זה לא שאני בהכרח בא עם הדיעה הזאת
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 אוקטובר 2023, 08:34

ברור לגמרי שאף אחד לא היה מעז לצאת מעזה אם היה יודע מראש שזה מה שיקרה ב-15-30 שנה שאחרי. שוב חשוב לזכור שהיציאה מעזה החלה ב-94 ואת נאום הקטיושות של רבין - "סיפורי הבלהות של הליכוד מוכרים"... אין שמץ של סיכוי שרבין היה חולם ללכת על אוסלו אם היה רואה רק את יום אתמול, ואני לא מדבר על ההתנתקות עם טיעוני הכזב שמכרו אז לציבור כדי להכשיר את ההסכם. כנ"ל לגבי עסקת שליט ואלה שקדמו לה. המחיר האמיתי של עסקאות שבויים מופקרות מתגלה עכשיו במלוא כיעורו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2023, 09:49

swiss-the-engine כתב:אני זוכר פה דיונים על למה זה היה טוב מאוד שיצאנו מעזה ועכשיו כולם רוצים לכבוש.

אני ממש לא רוצה לכבוש את עזה ואני חושב שזה טוב מאוד שיצאנו. פשוט חשבתי לתומי שאזור כל כך קטן מגודר הייטב כך שלעולם לא יוכלו לצאת מהמכלאה. בטח שלא דמיינתי שחמאסניקים יכנסו ויצאו חופשי במשך 27 שעות (להבנתי חמאס טוען שהוא עדין מזרים לוחמים לשטח ישראל) מהגדר כאילו כלום בזמן שצה"ל רופס.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 אוקטובר 2023, 09:50

היום זה ברור שאסור היה לתת אוטונומיה לעזתים וכמובן גם לא לתת אותם לאבו מאזן כי זה אותו דבר חמאס.

אנחנו רואים דברים שצריך לחזור לאירועים שלפני הקמת מדינת ישראל כדי למצוא דברים דומים. ילדים יהודים זרוקים בעזה עוברים צלקות נפשיות ומי יודע מה עוד אי אפשר היה לראות את הסרטונים האלה עם ולחזור עם עין יבשה זה מפרק לגמרי.

אם אנחנו לא שולטים בעזה מהיום המדינה פשטה את הרגל, המדינה הזו קמה כדי שאנחנו לא נראה דברים כאלה קורים וזה לא ישכח אינטר זה לא ישכח.
אסון הומניטרי הכי כבד בהיסטוריה שלהם זה ממתקים לעומת מה שהם צריכים לקבל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2023, 10:40

לשלוט במליון וחצי עויינים זה לא מצב טוב יותר ממה שיש לך היום. הרי אם תחזור בזמן 48 שעות אז לא היית אפילו מתחיל לדמיין על לשלוט בעזה אחרי 18 שנים בחוץ. האירועים של ה-24 שעות האחרונות הם פשוט מחדל מטורף של צה"ל, בסדר גודל בלתי נתפס. העובדה שכרגע, לפחות לפי החמאס, עדין עוברים "לוחמים" שלהם לצד שלנו היא בלתי נתפסת וזה לא קשור להאם אתה שולט או לא שולט בעזה. איך אנחנו לא מצליחים להשתלט על חור בגדר במשך 24 שעות שנמצא בפאקינג צד שלנו שבשליטתנו, זאת השאלה האמיתית שעולה פה (ומשם זה ממשיך לכל שאר שאלות הכשל המטורף הזה).

כשחושבים על האירוע הזה צריך לזכור ששיא התחכום של המבצע הזה של חמאס היה לסוע בקו ישר על טנדרים כמו דעאש. האירוע הזה הוא 100% עלינו ועל צה"ל. אף רחפן לא צריך להיות מסוגל לעבור את הגבול ובטח ובטח שרכבים לא צריכים לסוע באין מפריע דרך שער ככה בכיף שלהם.

הכל מתחיל ונגמר בגדר. אם אתה כולא חיות אדם בשטח מסויים אז יש בדיוק דבר אחד שאתה צריך לוודא במליון אחוז - שהגדר בטוחה.

ואני מקווה שלפחות אחת המסקנות ממה שקרה כאן תהיה שמי שמתקרב 50 מטר מהגדר צריך לקבל מטח כדורים שחוצה אותו לחצי. ראינו כבר כמה שנים של הפגנות מביכות שבהן יורים על עמדות של צהל, זורקים בקת"בים, מנסים לגזור את הגדר וכו'. העזתים צריכים להבין שלהתקרב לגדר שווה ערך לכדור בראש.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 08 אוקטובר 2023, 11:18

https://fb.watch/ny7HjY9ubl/
אני חו"ח לא חושב שהיה משתפ מהצד הישראלי. אבל לא מצליח להבין איך המחבלים עברו את מערך התצפיות שיש לנו על הגבול.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 אוקטובר 2023, 11:20

swiss-the-engine כתב:אז אם כך זה גם דמגוגי להציג את מי שהיה בצד השני של הויכוח כמי ש״כן״ רצה את מה שכתבת.

בדוגית וניסנית אולי לא אבל המזרוחניקים שישבו בגוש קטיף, מה הם בדיוק רצו?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 אוקטובר 2023, 11:22

sharonbn כתב:https://fb.watch/ny7HjY9ubl/
אני חו"ח לא חושב שהיה משתפ מהצד הישראלי. אבל לא מצליח להבין איך המחבלים עברו את מערך התצפיות שיש לנו על הגבול.

בדיוק היתה לי איזו שיחה עם רוסיה מבוגרת שזעמה על זה שבוגדים יהודים ניטרלו את המצלמות.
אני חושב שהטיעון היותר רציני הוא שהם ניטרלו אותן עם רחפנים בסגנון אוקראיני והרי ראינו תיעוד כזה של רחפן מול טנק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוקטובר 2023, 11:29

מסכים שהגדר הפרוצה זה הדבר הכי משונה ובלתי אפשרי, מקווה מאוד שהלקחים יופקו, לצערי אני בספק… צריך גדר הרמטית ושתקיף אותה גדר הרמטית נוספת, צריך מכונות ירייה שיורות אוטומטית בכל זבוב שחוצה קו מסויים, שנמצא מספיק רחוק מהגדר כדי להקפיץ כל מה שצריך להקפיץ במקרה קיצון…

אבל במקביל - צריך גם להפסיק לספק להם חשמל, מים, דלק וכו׳, שיקבלו ממצרים או שיפיקו בעצמם ואם אנחנו נשמע רק שזה משמש לטרור אז להוריד את המפעלים ותחנות הכח האלה, שיבנו מחדש ועד אז יחיו על גנרטורים… אין ברירה, צריך להתנתק טוטאלית ואם זה לא קורה אני מקווה שיהיה פה מרד מסים סוף סוף, לא יתכן שאני משלם על זה. בידוד אמיתי ו״התנתקות״ מוחלטת הפעם. מוחלטת.

לגבי ״בוגדים״ - אני בספק. לא נשמע לי סביר, יותר סביר השמועות על מתקפת סייבר, וגם זה משונה אם קרה. נדע רק עוד זמן מה כנראה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 אוקטובר 2023, 11:37

omerkot כתב:
swiss-the-engine כתב:אז אם כך זה גם דמגוגי להציג את מי שהיה בצד השני של הויכוח כמי ש״כן״ רצה את מה שכתבת.

זעומר, אני מבקש שתעביר את מה שאתה חושב גם בלי הצורך לתבל את השפה בשמות גנאי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 אוקטובר 2023, 11:40

sharonbn כתב:https://fb.watch/ny7HjY9ubl/

מתוך פוסט של אמא לתצפיתנית. יכול לתת הסבר:

"לאחר השבת הנוראית והטרגית.
רציתי לסבר את האוזן ולהסביר לכם את מהות התפקיד "תצפיתנית ", ו"באקסית" בחיל איסוף.
להיות תצפיתנית זה להיות "העיניים של המדינה", עבודה סיזיפית של 24 שעות במשמרות.
להיות תצפיתנית בעוטף עזה , מגיעות לשם החיילות המצטיינות, בנות נפלאות, מלח הארץ, חבורת בנות עם מפקדות מדהימות שנמצאות בחמלים ולא מורידות את העיניים מהמסכים.
חיילות שעברו מבצעים שהתרחשו בעזה.
ביניהן היתה בתי מאיה.
היא שירתה בחמל בזיקים , שנתיים לא ישנתי היטב מרוב דאגה לילדה.
בתי השתחררה לפני חצי שנה אבל השאירה חברות נפלאות בבסיס הקטן.
מאתמול גיליתי ילדה עם קור רוח שהתכתבה עם חיילות שזעקו לעזרה, ניסתה לעזור כמיטב יכולתה בלהרגיע אותן.
אך השעות נקפו ולצערינו נטבחו חברותיה.
אז היו כאלה שציקצקו ובאו בטענות לתצפיתניות, איפה הן היו...
אז ככה, המחבלים פוצצו את המצלמות לאורך הגדר, אזעקה, יש להן 20 שניות להכנס לחמל או למרחב ממוגן, לתצפת ולהעביר את המידע לדרגים גבוהים מהן.
אתמול נרצחו 24 תצפיתניות , ומן הראוי לחזק ולחבק את החיילות המדהימות שעושות עבודת קודש.
בתי שבורה, כואבת, בוכה והיא ילדה רק בת 20.
אז כולם בסערת רגשות, אל תשכחו שיש חיילות בנות 18 שמשרתות בתפקיד הכי קשה בצבא.
אז חבקו אותן ותנו להן את הכבוד הראוי"
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 08 אוקטובר 2023, 11:57

לפי העדות שהבאתי של התצפיתנית לשעבר, היו אמורים לגלות את הרחפני פיצוץ בעצמם. אבל מעבר לזה, אני לא מבין את הטעם בלפוצץ את המצלמות כי ברור מאותה שנייה שהתקפה הולכת לבוא, אז אחרי פיצוץ המצלמות כבר אין אלמנט הפתעה והיתה אמורה להיות אזעקה שמקפיצה את כל האוגדה ואת כל הפיקוד אז מה הטעם?
ונכנסו כמה מאות מחבלים לישראל, שזה לוקח גם זמן, ואח"כ הם חזרו עם הבני ערובה לתוך הרצועה - בלי הפרעה.
ואיך הגיעו המחבלים לתצפיתניות בכלל? הן יושבות בבונקרים לא? אני שואל שאלת תם, אני מודה שאין לי נסיון ראשון עם מערך ההגנה של צהל בעוטף עזה.

בוא נתחיל בזה שמחדל התחיל בכלל במודיעין. חמאס הרי תכנן את המתקפה הזו והחיילים שלו התאמנו במשך תקופה ואיך כל זה קרה בלי שהמודיעין שלנו בכלל ידע. מבחינה זו המחדל אפילו חמור יותר ממחדל המודיעין של יוה"כ כי שם היו ידיעות והמחדל היה בפרשנות.

https://www.facebook.com/10004442320591 ... 862694724/
בכל אופן, אנשים ששירתו באוגדת עזה ומכירים את שגרת הפעולה והיכולות גילוי טוענים שזה פשוט בלתי אפשרי שתקיפה כזו קרתה בהפתעה מוחלטת ושהתגובה תבוא כ"כ לאט מהידיעה שזה בלתי אפשרי מגיעה במסקנה שההתקפה היתה אפשרית רק עם היה שיתוף פעולה מהצד הישראלי.
לפי דעתי זו גם תשובה לא הגיונית מכיוון שההתקפה היתה בכמה גזרות ולא ייתכן שהיתה קונספירציה שהקיפה את כל המפקדים בכל הגזרות. זה פשוט לחלוטין לא מובן איך זה קרה. אין שום הסבר הגיוני וזה אוכל מבפנים החוסר ידיעה והבלבול וכל הכאב הזה מסביב

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 אוקטובר 2023, 12:13

bozeman כתב:
omerkot כתב:

זעומר, אני מבקש שתעביר את מה שאתה חושב גם בלי הצורך לתבל את השפה בשמות גנאי.

אני לא חוסך שמות גנאי מקבוצות האוכלוסיה הקיקיוניות שאני חלק מהן וכמו שלא היתה לך עם זה בעיה עד עכשיו, גם לא צריכה להיות לך בעיה עם זה עכשיו.
אבל אני לא מוכן לנפנף את זה משיקולים טכניים. אלה אותם אני אנשים שמיד אחרי שביבי נבחר ב96 הסתובבו בשכונה שלי באוטובוסים וצעקו מוות לערבים. ברוך גולדשטיין, יגאל עמיר, אלאור עזריה ועדן נתן זאדה הם גיבורים מבחינתם והם בשר מבשרה של תנועת המזרחי. הכינוי מזרוחניקים הוא פרווה לחלוטין, גם ביחס למה שמגיע להם וגם ביחס לקבוצות הקצת פחות קיצוניות מקרב הציונות הדתית שרוקדות איתם טנגו צמוד בכיף.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 08 אוקטובר 2023, 12:23

Laskin כתב:
אבל במקביל - צריך גם להפסיק לספק להם חשמל, מים, דלק וכו׳, שיקבלו ממצרים או שיפיקו בעצמם ואם אנחנו נשמע רק שזה משמש לטרור אז להוריד את המפעלים ותחנות הכח האלה, שיבנו מחדש ועד אז יחיו על גנרטורים… אין ברירה, צריך להתנתק טוטאלית ואם זה לא קורה אני מקווה שיהיה פה מרד מסים סוף סוף, לא יתכן שאני משלם על זה. בידוד אמיתי ו״התנתקות״ מוחלטת הפעם. מוחלטת.

מסכים.

אפשר להסכים או לא להסכים עם תכנית ההתנתקות, אבל אם כבר הולכים על התנתקות אז פאקינג תעשו את זה עד הסוף, מה שלא קרה. עזה וישראל דבוקות בסימביוזה חולנית שגורמת לכך שלמרות שאין שם ישראלי אחד קיום הרצועה ואזרחיה תלוי בישראל כמעט מכל היבט. היו צריכים לעשות התנתקות מוחלטת וטוטאלית, להפסיק עם ניסיונות ההפרד ומשול\לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה האלה, ולהכיר ב"מדינת עזה" כמה שהיא, מדינה דה פאקטו עם ריבונות מלאה שלה על עצמה לטוב ולרע.

המצב בזבל? אסון הומינטרי? חבל, לא נעים, אבל get fucked. רציתם עצמאות? רצינו התנתקות? בבקשה. צריכים להגיע למצב שבו לישראל לא ישאר פירור של accountability , חוקית ו\או מוסרית לגבי מה שקורה שם. כמו שהמצב בהאיטי מעניין לדומיניקנים השכנים והמשגשגים (באופן יחסי) את הביצה, כך צריך להיות אצלנו ביחס לעזה.

אם הנ"ל לא יקרה- האופציה השניה היא לעשות שם נגורנו קרבאך ולראות את שיירות הפליטים בדרך למעבר רפיח.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 אוקטובר 2023, 12:29

DrKeo כתב:
swiss-the-engine כתב:אני זוכר פה דיונים על למה זה היה טוב מאוד שיצאנו מעזה ועכשיו כולם רוצים לכבוש.

אני ממש לא רוצה לכבוש את עזה ואני חושב שזה טוב מאוד שיצאנו. פשוט חשבתי לתומי שאזור כל כך קטן מגודר הייטב כך שלעולם לא יוכלו לצאת מהמכלאה. בטח שלא דמיינתי שחמאסניקים יכנסו ויצאו חופשי במשך 27 שעות (להבנתי חמאס טוען שהוא עדין מזרים לוחמים לשטח ישראל) מהגדר כאילו כלום בזמן שצה"ל רופס.

קונספציות.

אולי… רק אולי אנחנו לא כאלה חזקים כמו שאנחנו מספרים לעצמנו (לא ניצחנו בכלום מאז כיפור והמקסימום מקום ראשון שלנו זה בלהיות הכי מוסריים בעולם)ואולי רק אולי חמאס לא כזה אירגון קקיוני.
מה שקרה הוא ממש ממש לא סתם נסעו עם טנדרים על הגדר
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2023, 13:08

אני לא חושב שאנחנו כאלה חזקים או שחמאס כזה קקיוני. אבל בסופו של יום גבול עזה הוא קטנצ׳יק והצלחנו לגדר אותו תת קרקעית, אז מעל לקרקע אנחנו לא מצליחים? לגדר את עזה כמו שצריך זה המינימום, אפילו אם זה היה עולה עוד מליארד. אתה מסתכל על הסרטונים של הטנדרים נכנסים לארץ וזה נראה כמו שער בקר של חווה בצפון. צריך לגדר את עזה כאילו יש שם זומבים, לא למדנו כלום מ-world war z?

אגב, ניל דרוקמן העלה דגל ישראל וכתב בעברית נצח ישראל, הגיהינום קפא.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 08 אוקטובר 2023, 13:12

DrKeo כתב:אני לא חושב שאנחנו כאלה חזקים או שחמאס כזה קקיוני. אבל בסופו של יום גבול עזה הוא קטנצ׳יק והצלחנו לגדר אותו תת קרקעית, אז מעל לקרקע אנחנו לא מצליחים? לגדר את עזה כמו שצריך זה המינימום, אפילו אם זה היה עולה עוד מליארד. אתה מסתכל על הסרטונים של הטנדרים נכנסים לארץ וזה נראה כמו שער בקר של חווה בצפון. צריך לגדר את עזה כאילו יש שם זומבים, לא למדנו כלום מ-world war z?

+1

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 אוקטובר 2023, 13:32

מתי הקונספט של קווי הגנה אי פעם עבד בהיסטוריה? ואיך הוא אמור לעבוד מול מדינת טרור היטלריסטית שממוקמת במובלעת סנטימטר מאיתנו ושמשקיעה את כל משאביה מיומה הראשון להשמדת ישראל? זה לא יכול לעבוד. הם יום ולילה זוממים להשמיד אותנו, שום דבר אחר לא מעניין אותם, ומתחייב שמדי פעם הם יצליחו, לפעמים בגדול, כי ״מחדלים״ ו״פשלות״ תמיד קורות ותמיד יקרו. זה נגע ממאיר שחייבים להסיר, לא להכיל. אין אף מדינה בעולם שהייתה מסכימה לקיומה של ישות שטנית כזאת בתוכה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 113 אורחים