נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2023, 20:53

בונבון. משאית נוסעת בקמפוס של הארוורד כשהצדדים שלה הם מסכים ענקיים שמקרינים תעודות סטודנט של סטודנטים שחתמו על המכתב שמאשים את ישראל כאשמה הבלעדית לתקרית. גם הוסיפו כיתוב lead antisemites
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2023, 21:17

מלחמה אבודה מראש, מסעדות החינוך-מחדש האלה בידי הקיצונים שבקיצונים. אבל עדיין מעודד לראות את זה. קצת.

לגבי דרוקמן - היה צריך לשים את זה מלכתחילה ללא יכולת להגיב. ראיתי את זה בלייב והגבתי לו על היותו טירון בגלל זה, אבל נו מילא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 אוקטובר 2023, 13:43

דרוקמן מאכזב אותי. הוא מוכר אותנו בשביל הקהל בERA אבל אני מניח שאין לו כל כך הרבה ברירה וזו גם הוראה מלמעלה בסוני לא לומר משהו שיכול להזיק להם. המשחקים האלה מוכרים 30M+ ולא איכפת לרוב העולם מאיתנו.

הכעס האמיתי שלי הוא על ERA, אני בהלם ממה שהולך שם, גם אחרי כל הרוע הנאצי הזה שהם ראו את החמאס ואזרחים פלסטינים שניצלו את המצב עשו, עדיין האנטישמים שם חלקם הלא מבוטל מצדיק את הפלסטינים, ויש שם גרעין פרו פלסטיני בולט, אני מתבייש להיכנס לאתר הזה ומקווה שגם אחרי הלחימה לעולם לא אתן להם כניסות לא אכנס לשם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2023, 14:27

ERA זה אתר שמאל קיצוני מלא בכל מה שאתה מדמיין שאתר שמאל קיצוני מלא. הדם שלך מותר, בוכים על מחבלים מתים ומה שלא תרצה. אי אפשר לקחת אותם ברצינות, חצי מהפוסטים שם הם ממוסלמים מאירופה. עדיף שתלך לניאוגאף ותתנחם ששם האנשים הם בני אדם. רוב האנשים הם נורמאלים, era הם החריג.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 אוקטובר 2023, 06:35

מישהו ראה את ה5000 כתולים עושים procession בניו יורק ״למעננו״? וייבים של גוג ומגוג
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוקטובר 2023, 11:38

swiss-the-engine כתב:מישהו ראה את ה5000 כתולים עושים procession בניו יורק ״למעננו״? וייבים של גוג ומגוג

ראיתי שניה מזה, היו שם 5000? פאקינג שיט.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 אוקטובר 2023, 17:09

omerkot כתב:מעולם לא היתה בעיה בעורף לספוג דברים כאלה. היו קמפיינים בתקשורת ופוליטיקאים שניצלו אותם לצורך רווח פוליטי קצר מועד.
זה לא אותו דיקסט.
נרצחו פה אלף+ אזרחים בדם קר, האחראים לטבח הזה הם משוחררי עיסקת שליט (סינוואר אנד פרינדס) והתקשורת של היום היא לא התקשורת של לפני 20 ו30 שנה. היום היא הרבה יותר מושחתת ואינטרסנטית כשלעיתונאים בודדים שמחפשים לקדם נרטיבים עצמאיים אין בית.
מספיק להשוות את הסיטואציה סביב הגופות של גולדין ושאול, לעומת אלו של רגב וגולדווסר או אביטן, סואעד ואברהם.

מממממ אז כמובן במקרה הנל אינטר צדק? כבר יש לא רק אנשים שכותבים בסושיאל אלא הפגנות ממש על מנת לשחרר חטופים בעסקה. ומה זה עסקה? אין עסקה שהיא לא שיחרור מחבלים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 אוקטובר 2023, 17:40

swiss-the-engine כתב:מממממ אז כמובן במקרה הנל אינטר צדק? כבר יש לא רק אנשים שכותבים בסושיאל אלא הפגנות ממש על מנת לשחרר חטופים בעסקה. ומה זה עסקה? אין עסקה שהיא לא שיחרור מחבלים.

לא חשבתי לרגע שלא יהיו אנשים בסושיאל שלא יעלו את זה או שמשפחות החטופים לא יעשו את כל מה שהם יכולים בשביל לנסות ולהציל את הבנים שלהם אבל אתה רואה פה קובע מדיניות או כלי תקשורת שמפמפמים או אפילו מצייצים (במובן הקלאסי) שיש לעצור בגלל החטופים?
מי שמעלה את זה בסושיאל חוטף בקלאש עצום. כאנקדוטה, אני מכיר פעיל בולט סביב הפעלת הלחץ על הממשלה לשחרור של גולדין. הדבר היחיד שהוא כרגע מפיץ באובססיביות זה קריאות להטלת אטום על עזה. למיטב זכרוני, גולדין עדיין בעזה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 אוקטובר 2023, 18:24

נחיה ונראה. בעזרת השם ואודין הצדק עימך
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 אוקטובר 2023, 19:40

אנחנו ביום השביעי ללחימה. לפי התקשורת הזרה שלא מייפיפת לנו דברים, רבים מהחטופים נרצחו בעזה או בדרך לשם, כשהמלחמה תגיע ליום ה60 שלה וצפונית משם אני כבר לא יודע כמה מהחטופים יהיו בחיים לצערי המאוד רב.

אנשים לא יהיו מוכנים לשלם בשביל כמה אחדים את המחיר. כי המחיר עבורם זה כבר לא מחבלים פלסטינים.
המחיר שאנחנו נשלם אם נשחרר את החטופים זה שלא יהיו יהודים בעוטף עזה.. ואמנם אני יכול להעיד רק על עצמי אבל אני בתור בן אדם שתמיד הציב את החיים של החיילים ויהודים מעל הכל וחפרתי על זה בכל פלטפורמה שיכולתי גם אז בזמן אמת , אם אני שיניתי דיסקט מתוך הבנה שזו סיטואציה שונה לגמרי, אני מאמין שזה מייצג מספר לא מבוטל מהעם, והאנקדוטה של עומר מחזקת את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוקטובר 2023, 20:05

המבחן הוא לא עכשיו כשכולנו מאוחדים וכועסים. המבחן הוא כשאנחנו מתבוססים שם כבר חודש, יש מאות חיילים מתים ויש סרטונים של החטופים מתחננים, אולי אפילו מוצאים להורג.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 אוקטובר 2023, 21:42

אני באמת חושב שאנחנו כבר מעבר לאיוולת הזו:
https://twitter.com/idfonline/status/17 ... 1758880015

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אוקטובר 2023, 11:47

אלה התכנים שהתקשורת המקומית מקדמת כרגע:
https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-1044993

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוקטובר 2023, 11:53

אם יש "עסקת שליט 2" אז הממשלה הזאת באמת פשטה את הרגל. ועדין, צריך לראות מה יהיה הנרטיב כשנהיה במרחק חודש מה-7.10, עם חיילים נהרגים יומית בעזה וסרטוני זוועה של חטופים. אנחנו ממש קרובים לאירוע והחיילים אפילו לא נכנסו עדין, אז אני לא יודע אם היחס היום מיצג את היחס שיהיה בנובמבר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אוקטובר 2023, 12:06

ומהצד השני אני מעריך שעדיין שומרים מאיתנו את מעשי הזוועה היותר מחרידים. מתישהו גם יתחילו לדבר על הניצולים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוקטובר 2023, 13:02

לצערי אני מעריך שתהיה "מיני-עסקה" בעבור הילדים והנשים, החיילים יישארו בידיהם... וכנראה שלא יחזרו בחיים.
וגם זה בתנאי שלא אנסו להן את הצורה, סליחה על הביטוי. אני לא בטוח ש"שווה להם" להחזיר אותן כשברור שהן יספרו מה עשו להן לתקשורת העולמית... אז אולי רק את הילדים הקטנים.

וכן, כמו עם שליט בזמנו - אני מתנגד לעסקה שכוללת שחרור מחבלים או הפסקת הפעולה בעזה... המקסימום שאני מוכן לקבל זה החזרת השבויים לישראל בתמורה לכליאה של כל המחבלים שלהם, שייכנעו ויסגירו את עצמם, בתנאי צינוק לכל החיים, במקום מוות.
אני ממש מרחם על גלעד עכשיו, כשהוא יודע שאחד ממי ששוחרר בעבורו פיקד על הטבח הנוראי בשבת, ובטח גם רבים ממי שביצעו את הטבח ביחד איתו שוחררו באותה עיסקה.
מקווה שלא יתאבד. לא שהוא אשם בעסקה הזו, אבל אני לא יודע אם הייתי מסוגל להתמודד עם הידיעה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 15 אוקטובר 2023, 13:06

לצורך העניין אין לי שום בעיה עם עסקה ראשונית שתשחרר קטינים שכלואים אצלנו בתמורה לילדים ומבוגרים חטופים.
ביחס של 1 על 1 או אפילו 2 על 1 זה מתקבל על הדעת.
כך גם בנוגע לנשים.
סיכוי טוב שהצעה פומבית כזו אפילו תשפר מעט את דעת הקהל הבינלאומית ותקנה לנו עוד כמה ימי לחימה אינטנסיביים.

מעבר לזה ברור לי שהגברים במצב בלתי אפשרי, אין מה לעשות עם זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוקטובר 2023, 14:50

אם כבר שליט, זה לא רק מפקד המבצע ובטח עשרות אם לא מאות מהמשוחררים שהשתתפו במבצע בצורה כזו או אחרת, יחיא סנוואר ששוחרר בעסקה הוא הסיבה העיקרית שחמאס הפך ממסננת מחוררת של מודיעין לגוף יחסית הדוק מבחינה מודיעינית לצבא שלנו. בלי יחיא סנוואר כנראה שלא היה הכשל המודיעיני והיינו מחכים להם על הגדרות. הוא גם ידוע בחיבה שלו לערוף ראשים, ביחוד לפלסטינים שהוא חושד שהם משת"פים, אז החיילים שלו העבירו יופי יופי את רוח המפקד לישובי עוטף עזה.

בנוגע לעסקה, עסקאות 1:1 הן סבירות, ביחוד אם הן על חפ"שים ולא בכירים או רוצחים שעשו זוועות. יש גם לחמאס אנטרס לעשות עסקה מהירה על הנשים והילדים כי הם מנסים לשקם את התדמית שלהם מול העולם. 1:1 מול בני 19 שירו פעם על ג'יפ צהלי זה לגמרי סביר, יש כאלה כמו זבל בעזה ואם ישתחררו 100 מול ה-100 שלנו זה לא יזיז את המחט לכאן או לכאן. לשחרר אנשים כמו יחיא סנוואר היה פשע נגד מדינת ישראל, לי לא היה מושג מי הוא לפני עשור אבל האנשים שחתמו על העסקה לגמרי ידעו. כלומר, הכינוי "הקצב מחן יונס" היה אמור לרמוז להם משהו, לא?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 15 אוקטובר 2023, 15:07

DrKeo כתב:לשחרר אנשים כמו יחיא סנוואר היה פשע נגד מדינת ישראל, לי לא היה מושג מי הוא לפני עשור אבל האנשים שחתמו על העסקה לגמרי ידעו.

+1

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 אוקטובר 2023, 15:17

לדעתי אסור להסכים אפילו לא לעסקה של שחרור ילדים פלסטינים תמורת ילדים יהודים.
חמאס ניצח אותנו תודעתית, יצר לנו תדמית כאילו הכוח שלנו הוא מיתוס וחייבים לקחת לו את זה, אסור בנוסף לזה לתת לו פרסים להמשיך להתהדר בהם זה יהיה אסון כל כך גדול, שהעם היהודי יקלל את מי שיתמוך בעסקה גם 500 שנה קדימה.

התכונן הוא גם, להשמיד את חמאס ברמה כזו שנשאר רק "הרעיון" של חמאס ורק הזרוע המדינית שלהם שמחוץ לגבולות ישראל ואם ביבי באמת יהיה לו ביצים והוא גבר אז בתנאים כאלה עזה, תהיה כל כך בכאוס שכל מה שישאר מהחמאס לא תהיה לו שום שליטה על הכאוס בעזה והיכולות שלו להגיע לחטופים ולסגור עסקה גם כן תפגע.

אם ביבי ייצא אפס ולא ישמיד לחלוטין את חמאס אז זה משהו אחר אבל אני לא רוצה לחשוב בכלל על התסריט הזה.

זה נכון שדעת הקהל יכולה להשתנות לחלוטין שאנשים יראו את החטופים ומספר ההרוגים וגם לערוצי הטלווזיה יש לצערנו אנטרס מובהק לתדלק את כל הדרמה הזו, עוד דיונים על החטופים עוד תוכניות עוד סחיטת רגשות עוד רייטינג.. אבל אני די בטוח שאנשים מבינים שהמצב שונה.

כשחתמנו על עסקת שליט או שעשינו את ההתנתקות, היה ברור לנו שאנחנו עושים את הצעדים האלה כשאנחנו "בעלי הבית" ואנחנו שולטים במצב. כלומר אם היה בזין שלנו לא לשחרר את החוטפים בשביל שליט ולהשאיר אותו שם יכולנו לעשות את זה בתור בעלי הבית, ואם היה בזין שלנו לא להתנתק, גם היינו יכולים לעשות את זה.

זו פעם ראשונה מאז קום המדינה שאיבדנו שליטה ריבונית ברמה כזו על השטח שלנו ואני לא חושב שמישהו נורמלי בעם יעבור על זה בשקט.
מה גם שחמאס בטוח ינסה לסחוט עם הקלטות שהחטופים מתחננים על החיים גם אם הם בכלל לא בחיים כבר, סתם כדי להתעלל בנו ובמשפחות ולהשיג עוד איזשהו ניצחון.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אוקטובר 2023, 15:18

עסקת חטופים תמורת מחבלים היא לא משהו שנמצא על השולחן.
יכול להיות שנעשה עסקה הומניטריות של חטופים לליטר מים או לקילו קמח אבל גם את זה אנחנו כנראה לא נעשה לפני שהם יתחילו לאכול אחד את השני ורק אחרי שמבחינה בינלאומית מובהר שאנחנו עושים איזו טובה אישית גדולה לביידן ומקבלים ערבויות פומביות שהמים לא יגעו לחמאס (עד כמה שהן לא שוות כלום).

לעניין דעת הקהל הבינלאומית... זה בלון תקשורתי נפוח שמזמן יצא מהפרופורציה שלו.
אף אחד מהנוכחים כאן לא חי כאן את התקופה של מלחמת לבנון הראשונה (כאילו, חנן ואני כן אבל היינו ילדים קטנים וזה עבר מעלינו). כל חצי שעה בערך היו איומים מצד ארה"ב ואירופה כנגד ישראל וכל שעתיים היו החלטות נגד ישראל במועצת הבטחון. "ימי הלחימה" "שקנו לנו" הסתכמו ב3-4 חודשים עד שכבשנו את בירות וסילקנו את האבו-מאזנים מלבנון, אח"כ עוד שנה עד שירדנו מהרי השוף, עוד שנתיים עד שיצאנו מהקו של האוולי ועוד 15 שנה עד שיצאנו מלבנון.
יש פה קצת יותר חברים שחיו את חומת מגן וגם שם, האירופאים היו נגדנו אול-אין ובוש ג'וניור (שבימים ההם עדיין היה די עוין, בהמשך לדוקטרינת בוש האב) ממש לא רצה את המבצע הזה שהפריע לו לגבש קואליציה בתגובה ל11.9. למרות הכל, זה היה מבצע של חודשים ארוכים, שהובל על ידי ראש ממשלה ישראלי שבעיני העולם היה רב המרצחים שאחראי על סברה ושתילה. בייבי עראפת, הlove child של רבים במערב היה נתון במצור בדאחיה, כל שתי דקות צווחות של המוחמד בכריז על טבח ומבחינה גיאואסטרטגית, ישראל היתה מדינה חסרת חשיבות ביחס למצב שלה היום. נזכיר שהטריגר לחומת מגן היה הפיגוע במלון פארק (40 נרצחים בערב פסח) ולא אירוע של ג'נוסייד.

הדבר היחיד ש"קונה לנו" ימי לחימה זה מטרות הלחימה והצרכים המבצעיים. זה ילדותי לחשוב שישראל היא איזה תינוק שזקוק כל הזמן לחיבוקים, ליטופים וחיזוקים חיוביים מגורמי חוץ. אף אחד לא הולך לשבור את הכלים מולנו, אין להם הצדקה לעשות את זה וזה נוגד את האינטרסים שלהם באופן מאוד ממשי - לכולם ברור שהחמאס הוא חלק מציר רוסיה/סין/איראן בזמן שישראל היא ידידה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוקטובר 2023, 15:20

חומת מגן לא היה יותר משנתיים?

בכל מקרה זה נכון, בלי קשר לדיעה בין לאומית או לא, אנחנו צריכים ללכת על זה עד הסוף ולסיים את זה. אם לא נסיים את זה מה עוצר אותם מלעשות את זה שוב.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אוקטובר 2023, 15:34

פורמלית הוא היה פחות מחודשיים אבל לא פורמלית הוא גם לא ממש הסתיים עד היום כי הצבא מתחזק את המצב בפעילות שוטפת.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אוקטובר 2023, 15:46

יש סיכוי טוב שזה יתפתח למלחמת לבנון השלישית מול חיזבאללה. איראן כנראה לא תיתן לחמאס למות בלי קרב, כי התוכנית שלהם היא מלחמה רב-זירתית מול ישראל וחמאס הוא נכס חשוב במלחמה כזאת. לכן, צריך לחסל את חיזבאללה עכשיו בכל הכוח בזמן שעזה משותקת במצור. המוראל הגבוה של הצבא + התמיכה הבינלאומית הרחבה + הגיבוי הצבאי של ארה"ב + הרגישות הנמוכה לאבידות בקרב הציבור כרגע - הן כולם נכסים שחייבים לנצל עכשיו בשתי החזיתות. רק אחרי שנסיים עם חיזבאללה, נפנה לעזה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 אוקטובר 2023, 16:21

אני לא חושב שניתן להסביר שום דבר ממה שקורה בצד הישראלי/אמריקאי/אירופאי עוד מיום שבת שעבר (300,000 חיילי מילואים, נושאות מטוסים אמריקאים, רכבות בלתי נגמרות של מטוסים לפינוי זרים וכו), בלי להניח שהעסק מכוון ליותר מעזה.
קשה לי להאמין שזה יסתיים בלבנון. לא רואה סיטואציה שהמצב מתלקח (כמו שנראה שהוא עושה בדקות האחרונות) בלי שאיראן משלמת מחירים כבדים על אדמת איראן.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 102 אורחים