נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 אוקטובר 2023, 18:34

אם הוא לוחם אז שישמור אותו אודין והשם!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 אוקטובר 2023, 19:42

אני חייב לתקן אותך. ישמור אותו הבעל (אדד, חלילה לא חמון) או אל עליון.
אנחנו בלבנט ופה נושאים עיניים אל הר צפון (קל/אקרא) ולא אל ולהאלה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 אוקטובר 2023, 20:00

לא דואג מהסיבה הפשוטה שבכללי הוא לא הגיב הרבה בתקופה האחרונה ביחס לפעילות הרגילה שלו. כנראה תקופה כזו שהוא פחות בפורום לא בהכרח גויס, זה ההימור שלי לפחות, אבל אם גויס שישמור אותו האל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 אוקטובר 2023, 21:21

עניין ״הפצצת בית החולים״ עם ה״500 הרוגים״, זה מסוג הדברים שגם אם לא ביצענו, ואני מאמין שלא ביצענו עד שיוכח לי אחרת - יכולים לשנות את דעת הקהל משמעותית, לצערנו.
ומי ששונא אותנו יאמין שביצענו לא משנה מה יראו לו.
זה גם יוביל לתגובות והסלמה בצפון, ובאיו״ש…
ומצד שני אם באמת יסופקו הוכחות חד משמעיות שזה פיצוץ שלהם - אולי הפעם זה כן יוביל לאיזה מרד פנימי, אפילו קטן… אני מנסה לשמור על אופטימיות שוב :/

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 אוקטובר 2023, 23:01

אתה באמת חושב שמישהו שם יעשה חשבון נפש? בוא... העובדות מעולם לא שיחקו שם תפקיד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 אוקטובר 2023, 23:50

כמובן שלא אבל זה אירוע מאוד ״גדול״ איך שלא מסתכלים על זה
עכשיו ראיתי גם מספיק עדויות שזה משיגור כושל, אבל מניח שזה באמת לא ישנה לאנטישמים הרבים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 אוקטובר 2023, 00:31

בינתיים מקורות רשמיים אצלנו העלו משהו עם סרטונים ומהר מחקו את הסרטונים. חשוד.

עומר לבושתי לא הבנתי את מה שכתבת
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 אוקטובר 2023, 08:05

כן, טוב. זה היה חצי מכוון.
הזכרת את אודין מהדת הנורדית הישנה ולא את ישו מהחדשה אבל הקבלת אותו להשם מהדת היהודית החדשה ולא למקבילות שלו מהדת הישנה ואני חשבתי שישן צריך להיות מוקבל לישן.

עבודת האלילים המקורית בלבנט/כנען/יהודה היתה לפנתיאון שבראשו עמדו האב האלוהי שנקרא אל או אל עליון והאל האהוב/חשוב ביותר ביותר כאן היה אדד, אל הגשם והסערה (ע״ע ״חקלאות בעל״) שבגלל הסטטוס שלו כונה בעל אדד או פשוט הבעל. מקום ״מושבו״ של הבעל או הפנתיאון (בתלות במקורות) היה ״הר צפון״ (הר קל בטורקיה - נקודת הגבול בין טורקיה לסוריה על הים התיכון) שהוא ככל הנראה מקור המילה צפון בעברית.
בקרתגו (קרת החדשה - קולוניה כנענית שבסוף עלתה בחשיבות שלה על המקור) עבדו את אותו הפנתיאון אבל האל האהוב היה חמון והוא זכה שם לכינוי בעל לכן חשוב להבדיל בין אדד, הבעל המקומי לבין חמון, הבעל הזר.
אלה היו שתי דקות על הדת הישנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 13:49

swiss-the-engine כתב:לא לא כולם ליברמן זה לא מה שכתבתי, או לפחות לא מה שהתכוונתי בכלל. כשאני כותב ״בעד״ אני לא מתכוון להתלהב לכתוב בטוויטר אלא הבנה של הדבר באמת ורצון אמיתי לשלם מה שצריך. כולם היו ביבי. לא בכדי הוא נשאר בשלטון. הכשלון פה הוא של החברה הישראלית בכללותה. וזה בלי לדבר על רמת האיבה שהייתה פה לפני רגע בפסיכוזה המונית שעדיין לא עברה אצל מי שלא מגוייס למילואים

לא אמרתי בשום שלב שהייתה לזה תמיכה חוץ באשר ברגעים מאוד ספציפים שבהם היינו מאוחדים בזמן מבצע מול האוייב. אבל דווקא אלה הרגעים שהם ההזדמנות לעשות את זה, כשיש גם תמיכה מהציבור וגם אנחנו ממילא במבצע. ואם ביבי היה חושק אפילו ב-10% להשמיד את חמאס, הוא יכל לעשות את זה עם גב יחסית רחב. ושלא נדבר על זה שראשי ממשלה פה עשו דברים עם כלום תמיכה מאחוריהם. בסופו של יום ביבי "נהל את הסכסוך" במשך עשור וחצי, חוץ מ-3 שנים הוא היה ראש הממשלה כל הזמן מאז שחמאס עלה לשלטון בעזה. כל האסטרטגיה שם, כל הנהלים שלנו שם, כל הקונספציה שלנו שם נעשתה תחתיו. אין לו אפילו ראש ממשלה אחר להאשים כי לא משנה כמה אחורה הוא הולך, הוא היה (כמעט כל הזמן) חלק בהנהגה.

אגב, הסיפור של הבית חולים פשוט מדהים. לא רק שזאת לא הייתה ישראל, הרקטה של הג'יהד האיסלמי נחתה בכלל בחניה ושרפה כמה מכוניות. כל מה שקרה בבית חולים זה שכמה חלונות נשברו. אם מתו יותר מ-20 אנשים סה"כ זה יהיה חריגה סטטיסטית. אני מקווה שעכשיו יקחו קצת יותר בערבון מוגבל את "משרד הבריאות הפלסטיני" או איך שחמאס לא קוראים לזרועת תעמולה שממציאה מספרי הרוגים.

וכן, נפלתי ללקרא את ERA. זה כמובן מזעזע לקרא אותם, אבל מה שהולך שם החל מהבוקר, ביחוד שהתחילו לצאת תמונות מהבית חולים והתברר שהתפוצץ מגרש חניה ריק, הוא פשוט קריאה הזויה לגמרי. הם נקרעים בינם לבין עצמם ומתפתלים, פתאום יש שם גל "וואללה חמאס לא בדיוק מקור אמין", עם הסתיגות של "IDF גם לא" כמובן.

אני חושב שאם אתמול חשבנו שאנחנו בקטסטרופה הסברתית, היום אנחנו נמצאים במצב ההפוך.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 אוקטובר 2023, 13:55

חייב להודות שאכזב אותי מאוד שכל המספרים המונפצים שלהם מאתמול בכלל לא קרובים למציאות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 14:14

כולנו יודעים שהמספרי ההרוגים בעזה הם אקראיים, מונפצים ומנופחים כי הם נמסרים על ידי ארגון טרור. אבל אתה רואה בפאקינג RESET ERA, והרי כולנו יודעים בדיוק מי הם אנשים שמסתובבים שם, פתאום מתחילים לפקפק במספרים של "משרד הבריאות הפלסטיני". כל הסיפור הזה הוא חתיכת פצצה על הנרטיב השקרי הפלסטיני.

אז כן, ה-BBC ושאר הארגונים יחזרו לסורם, עוד יומיים נפגע בבית ספר ו"משרד הבריאות העזתי" ידווח שמתו שם 1.5 מליארד פלסטינים וכמובן שכולם ירוצו לדווח את זה בלי שום אימות. אבל היי, מי יודע, אולי בכל זאת יהיה שינוי מסויים באיך שהמלחמה הזאת מדווחת ואיך הקהל ברשתות החברתיות מגיב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 אוקטובר 2023, 14:40

אני רואה עכשיו בERA ממש, שמישהו שם את התיעוד של פלסטינים מודים שזה שיגור שלהם שפגע, ועדיין אנשים בERA קוראים לזה בולשיט ושקר של ישראל, הם לא נותנים לעובדות לבלבל אותם.

זו סהכ האנטישמיות החדשה, שבה היהודי הפך מאחראי למוות של ישו ולכן אחראי ישיר לסבלו ל"עם מרושע שפוגע בחפים מפשע וזומם להשתלט על העולם"
תמיד ישנאו אותנו ולעולם לא יאשימו את הפלסטינים כי הם שונאים אותנו לפחות כמו הפלסטינים אם לא יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 15:01

תקרא את העמודים האחרונים בנושא ב-ERA:
https://www.resetera.com/threads/hamas- ... 8/page-125

זה לא יאומן, פורום של שמאל קיצוני ו-90% מהתגובות נשמעות כאילו נכתבו על ידי ישראלים. המקרה הזה הוא סיוט PR לחמאס, למרות שהם טפלון ובסוף שום דבר לא נדבק אליהם. לקרא את העמודים האחרונים של הת'רד הזה היה הדבר הכי מעודד שיצא לי לעשות ביום האחרון. רק אתמול הם התווכחו על האם ישראלים נחשבים לאזרחים או לא, אם מותר להרוג אותם או לא, זאת הרמה דיון במקום האשפתי הזה. ועדין, אחרי המקרה הזה, אתה רואה פוסט אחרי פוסט של "מתי משנים את הכותרת" (הכותרת עדין אומרת שהפצצנו בית חולים ומאות מתו) ושלצה"ל ישר קוראים שקרנים אבל דברים של חמאס לוקחים ב-face value. אפילו יש לא מעט קריאות של "הראתם את פרצופכם האמיתי", אני לא חושב שבחיים שלי ראיתי דבר כזה ב-ERA. יש יותר תגובות אנטי חמאס מאשר ב-7/10.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 אוקטובר 2023, 15:18

באותו עמוד שקישרת אני רואה תגובה של מישהו אומר שהוא לא מאמין שיש לחמאס יכולת לגרום לנזק כזה. או אחד שטוען שזה לא הגיוני שישראל לא הצליחה להשיג מידע על המתקפה של חמאס אבל הצליחה להשיג מידע על זה זה שחמאס פגע בבית החולים וכו' וכו' וכו'

אני מאמין שיש שם תגובות פרו ישראליות, אבל בבירור מדובר ביהודים/ישראלים/נוצרים אוונגליסטים שתמיד בעדנו כחלק מהאמונה הדתית שלהם/אנשי אמת שיש להם אלוהים כמו שיש בכל חברה אנושית.
אבל זה טיפה בים, רואים שהרוב שם שמחים על מה שאנחנו עוברים.

יש שם אפילו אחד שהציע לשנות את הכותרת ל"ישראל וחמאס מאשימים זה את זה בהפצצת בית החולים" כלומר ממש מנסים שם לצייר תמונה כאילו צה'ל שקרן.
כל הצביעות שם של "שני הצדדים סובלים" אנחנו יודעים בדיוק למה נאמרות האמירות הצבועות האלה.

אסור לשכוח לעולם שמדובר בעם שהם צאצאי הרומאים האויב המושבע של העם היהודי מכל הדורות, אלה שהמציאו את עלילות הדם הראשונות על יהודים ועד היום יש להם פצע פתוח על ההשפלה הגדולה שהעם היהודי גרם לצבא הרומאי, גם עוד 4000 שנה זה ימשיך לכאוב להם.

אני כמובן דוגל בחשיבה הפרגמטית של בן גוריון של "לגלאס, כיהודי מותר לשנוא את הנוצרים,אבל מדינת ישראל כמדינה לא יכולה להחרים אותם" אבל זה לא אומר שהם ברובם בעדנו, והם לעולם לא יהיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 15:26

מה שאתה אומר לא נכון (וחלק גם לא קראת נכון, ההוא שכתב על הכותרת אמר שאתמול כשכתבו את הכותרת יכלו לכתוב שישראל וחמאס מאשימות אחת את השניה במקום ישר לכתוב שמדובר בהתקפה ישראלית), יש שם כבר כמה עמודים של תחושה כללית שהתומכי חמאס ירדו למקלטים בזמן שאנשים עם יותר הגיון צצו החוצה. זה זמני וישתנה חזרה תוך שעות, אבל אם זה מה שקורה ב-RESETERA אני משער שזה קורה בצורה משמעותית הרבה יותר במקומות פחות קיצוניים.

ומי יודע, אולי ארגוני חדשות יתחילו לקחת גרגר מלח להודעות של החמאס מעכשיו. כנראה שלא, אבל אולי ההשפלה ההמונית, ביחוד של ה-NYT, תעשה שינוי קטן.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 אוקטובר 2023, 15:36

אולי פספסתי אבל לא ראיתי בשום מקום אף אחד שמכנה את האירוע של אתמול בשם שלו.
זו היתה עלילת דם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 אוקטובר 2023, 15:39

לא קראתי נכון נדב?
בוא תגיד לי איך אתה מתרגם לעברית את התגובה הזו. ציטוט.הוא בפירוש אומר שלהגיד שישראל שצהל וחמאס מאשימים זה את זה בהפצצות, הוא לוקח עמדה שמנסה להוציא את צה'ל שקרן ומנסה לרמוז שהאמינות שלו היא כמו של ארגון טרור רצחני.
ציטוט:
"I think there's a good case for the thread title to have never been so clear-cut in the first place given the immediately competing claims, and I think that something more like "Update: Hundreds dead in blast at Gaza hospital. Hamas/IDF accuse each other, deny responsibility" would perhaps capture the current picture more accurately.
סוף ציטוט. ולינק עמוד 126 למטה.
https://www.resetera.com/threads/hamas- ... 8/page-126

אם אתה רוצה אני גם יכול להביא לפה כל ציטוט אחר שהבאתי מצוטט מעמוד 126. אם בא לך אני יכול להביא כל ציטוט אחר שטענתי שהם אמרו עם מקורות.
לכל היותר אתה יכול לטעון שהכותב שואף ל"אובייקטיביות" מזויפת אבל זה ברור שהוא מנסה להוציא את צה'ל שקרן.

הלוואי ואתה צודק, אבל אני רואה הרים של שנאה שם.

אני יודע מויכוחים קודמים שלנו שאתה יותר אופטימי ממני, אבל אני לא משקר ולקרוא אני יודע.

כמו כן, אני מת לדעת איך אתה מתרגם את זה:
"Are they? IDF lied time and time again. You really want us to believe Hamas/Other Fighters have a rocket capable of doing that kind of damage?"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 16:08

omerkot כתב:אולי פספסתי אבל לא ראיתי בשום מקום אף אחד שמכנה את האירוע של אתמול בשם שלו.
זו היתה עלילת דם.

100%.

glass man כתב:לא קראתי נכון נדב?
בוא תגיד לי איך אתה מתרגם לעברית את התגובה הזו. ציטוט.הוא בפירוש אומר שלהגיד שישראל שצהל וחמאס מאשימים זה את זה בהפצצות, הוא לוקח עמדה שמנסה להוציא את צה'ל שקרן ומנסה לרמוז שהאמינות שלו היא כמו של ארגון טרור רצחני.
ציטוט:
"I think there's a good case for the thread title to have never been so clear-cut in the first place given the immediately competing claims, and I think that something more like "Update: Hundreds dead in blast at Gaza hospital. Hamas/IDF accuse each other, deny responsibility" would perhaps capture the current picture more accurately.
סוף ציטוט. ולינק עמוד 126 למטה.
https://www.resetera.com/threads/hamas- ... 8/page-126

אם אתה רוצה אני גם יכול להביא לפה כל ציטוט אחר שהבאתי מצוטט מעמוד 126. אם בא לך אני יכול להביא כל ציטוט אחר שטענתי שהם אמרו עם מקורות.
לכל היותר אתה יכול לטעון שהכותב שואף ל"אובייקטיביות" מזויפת אבל זה ברור שהוא מנסה להוציא את צה'ל שקרן.

הלוואי ואתה צודק, אבל אני רואה הרים של שנאה שם.

אני יודע מויכוחים קודמים שלנו שאתה יותר אופטימי ממני, אבל אני לא משקר ולקרוא אני יודע.

כמו כן, אני מת לדעת איך אתה מתרגם את זה:
"Are they? IDF lied time and time again. You really want us to believe Hamas/Other Fighters have a rocket capable of doing that kind of damage?"

אין לך מה להביא לפה ציטוטים משם, יש ציטוטים מוטרפים לגמרי וגם עכשיו שלכאורה יש קולות יותר שפויים עדין 40% מהקולות הם של אנשים דפוקים לגמרי. ההבדל העיקרי הוא שרוב הזמן זה 98% דפוקים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 16:14

והנה השם של הנושא השתנה:
The Ongoing Israel / Palestine Conflict News Thread - See Staff Posts for Posting Guidelines

איזה בלגן משעשע הולך שם, זה ממש משעשע. לראות פתאום את ERA הופך להיות 50:50 זה תענוג, אפילו אם ה-50% הנורמאלים מתחילים משפטים במשהו כמו "למרות שה-IDF הוא פושע מלחמה".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אוקטובר 2023, 16:20

והנה, כבר אפשר לראות את התקשורת הבין לאומית נזהרת יותר בדברים שלה. זה מתוך כתבה של ה-NYT שעלתה רק לפני כמה דק':
The Gaza Health Ministry, which is overseen by the enclave's Hamas rulers, said on Wednesday afternoon that 471 people were killed in the explosion by the Ahli Arab hospital in Gaza City on Tuesday night.

לא שזה הבדל ענקי, אבל לפחות יש קצת יותר קונטקסט.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 18 אוקטובר 2023, 20:37

הרשת חוגגת ומתמוגגת מביקור הדוד מאמריקה (קרדיט להארץ על איסוף הציוצים)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אוקטובר 2023, 21:13

פספוס של בדיחה על זה שביידן לראשונה מסניף שיער של מישהי מעל גיל 20… אבל משעשע.

ואני פחות מתלהב מזה שבפורום האנטישמים מתפלאים שחמאס שקרן סדרתי, יותר מטרידה אותי העובדה שקונסוליות ישראליות כמו גם רחובות שלמים שערים רבות, גם במערב - נשרפו פחות מ-5 דקות אחרי הידיעה שהגיעה משם, לפני שראו אפילו תמונה אחת. וזה יקרה גם בעלילות הדם הבאות, וכמו שאמרו כאן כבר - יותר מפריע לאנטישמים בעולם שהם נפלו בפח של החמאס, מאשר מעשי האונס, שריפת התינוקות ועריפת הראשים. ״מיסאינפורמציה״ זה פשע גדול יותר מבחינתם, מאשר רצח של אזרחים תמימים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2023, 22:03

הסיפור עם שחרור החטופות… מה אתם אומרים? הן היו מהיחידות שלא נאנסו ועונו, והוחזקו בנפרד מהרבה אחרים, בתנאים טובים יותר, או שנאמר להם שאם ידברו על התנאים הקשים והעינויים שמינימופ ראו - אז הם ירצחו חטופים אחרים, או שפשוט לא אכפת לחמאס והם מנסים נואשות לעשות מהלך כלשהו…?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוקטובר 2023, 22:24

לקחו את שני האמריקאים שעברו הכי מעט. או שתכננו מראש לשחרר ראשונים אותן אז שמרו עליהן יפה יפה. עכשיו הן ישתחררו ויספרו שהזמינו להן וולט.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אוקטובר 2023, 11:43

לפי מה שאני מבין הן גם במקרה פעילות שמאל שתומכות במאבק הפלסטיני לעצמאות.

יש איזה אנטישמי שונא ישראל עם 4 מיליון עוקבים באינסטגרם שמקורב אליהן והיה מעורב עקיפין בשחרור שלהן ביחד עם קטאר.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 40 אורחים