נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוקטובר 2023, 13:11

אגב, שמעתם על התוכנית של ישראל וארה"ב להקים גוף שלטון בעזה מטעם הליגה הערבית והאו"ם? זה רעיון ממש מעניין אם מדינות ערב יזרמו איתו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 אוקטובר 2023, 15:07

DrKeo כתב:אגב, שמעתם על התוכנית של ישראל וארה"ב להקים גוף שלטון בעזה מטעם הליגה הערבית והאו"ם? זה רעיון ממש מעניין אם מדינות ערב יזרמו איתו.

1. לפני כשבוע יצא לי לשים לב שנחת בארץ מטוס נוסעים גדול של חברת התעופה של איי פיג'י. הצד השני של העולם, מדינה קטנה באמצע האוקינוס השקט ובניגוד למיקרונזיה וטובלו השכנות (יחסית), לפיג'י אין יחסים טובים במיוחד עם ישראל. לקח לי כמה שניות להזכר שיש פה כמה מאות חיילים מפיג'י, כחלק מהכח הבינלאומי שאמור להגן על הפסקת האש בין ישראל לסוריה (אונדוף) והמטוסים האלה הגיעו במטרה להחזיר הביתה את הכוחות שלהם משום שכוחות שמירת השלום שלהם טובים אך ורק שאין בהם צורך.
נחתו פה גם מטוסים מנפאל מאותה סיבה בדיוק.
2. בשיא הבלאגן עם דאעש ברמת הגולן, צה"ל נאלץ להפר את הסכם הפסקת האש ולהכנס לשטח המפורז על מנת לחלץ משם את כוחות "שמירת השלום, השכרות והזנות" של הצבא האירי (מדינה נאלחת עם פטיש פתולוגי לטרור ואנטישמיות) שמיד הועלו על מטוס ונבעטו בחזרה לשק תפוחי האדמה המעופש שממנו הם הופלצו.
3. יש לנו גם את יוניפיל שעושים עבודת קודש בשמירה על השלום בין ישראל ולבנון ואוכפים באדיקות את החלטה 1701 של מועצת הבטחון שמחייבת את פירוק החיזבאללה מנשקו.
4. היו גם כוחות או"ם כלום שישבו בסיני ונהנו מג'ארס בזמן שגמלים ליקקו להם את הביצים על החוף.

אז יש לנו נסיון עשיר מאוד עם מסגרות בינלאומיות כאלה שנשמעות נהדר על הנייר אבל אנחנו יודעים מצוין שאף מדינה זרה לא הולכת לתת פה עבודה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוקטובר 2023, 15:24

חושב שהכוונה היא לשלטון אזרחי, לא צבאי. צה"ל יהיה חייב לשלוט בשטח צבאית לנצח כדי למנוע מהטרור להרים ראש. לגבי שלטון אזרחי, לא חושב שזה משנה יותר מדי מבחינתנו. אבל לכפות מלמעלה שלטון חיצוני של האו"ם או מדינות אחרות לא נשמע לי כמו פתרון נכון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוקטובר 2023, 15:25

כוח שמירה בינלאומי זה זבל, כולנו יודעים את זה. אבל כאן מדובר במשהו אחר, ממשלה ששולטת ברצועה והחברים בה הם נציגים של מדינות ערב. זה לא שהרשות הפלסטינית הם לא אוסף של אפסים חסרי יכולת, אבל הם שומרים על סדר בסיסי ודואגים לענייני היום יום כמו מערכות ביוב. וזה פחות או יותר מה שאנחנו צריכים שם, שלטון סביר מינוס שמצליח להסתדר עם מערכות הביוב. לפחות כל עוד אנחנו יכולים להכנס ולעשות סדר כשצריך.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 אוקטובר 2023, 15:27

יש גם את כוחות יוניפיל בגבול לבנון, אולי הבדיחה העצובה מכולן.
קטונתי מלקבוע האם ישראל צריכה לשלוט צבאית בעזה אחרי המלחמה או לא, אבל גם אם יהיה שם שלטון אחר שיהיה מקובל עלינו בצורה כזו או אחרת, ישראל חייבת לשמר לעצמה חופש פעולה מוחלט לסכל כל ניסיון בנייה והתעצמות של מי שיישארו שם ולבצע פשיטות.
ובנוגע לפרימטר הבטחוני החדש ששואפים להקים, לצערי לא ראיתי שיש כוונה למתוח אותו גם לציר פילדלפי ורפיח ובכנות, עדיף כבר לא לעשות את זה אם לא תהיה לנו שליטה על נתיב ההברחה המרכזי שלהם.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 אוקטובר 2023, 15:40

צריך לראות איך נראית האוכלוסיה של עזה אחרי שמסיימים את החמאס. כרגע קשה לראות את האוכלוסיה משתפת פעולה עם איזשהו גורם אזרחי שנשען על הכח הצבאי של ישראל.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 22 אוקטובר 2023, 16:21

omerkot כתב:
DrKeo כתב:אגב, שמעתם על התוכנית של ישראל וארה"ב להקים גוף שלטון בעזה מטעם הליגה הערבית והאו"ם? זה רעיון ממש מעניין אם מדינות ערב יזרמו איתו.

1. לפני כשבוע יצא לי לשים לב שנחת בארץ מטוס נוסעים גדול של חברת התעופה של איי פיג'י. הצד השני של העולם, מדינה קטנה באמצע האוקינוס השקט ובניגוד למיקרונזיה וטובלו השכנות (יחסית), לפיג'י אין יחסים טובים במיוחד עם ישראל. לקח לי כמה שניות להזכר שיש פה כמה מאות חיילים מפיג'י, כחלק מהכח הבינלאומי שאמור להגן על הפסקת האש בין ישראל לסוריה (אונדוף) והמטוסים האלה הגיעו במטרה להחזיר הביתה את הכוחות שלהם משום שכוחות שמירת השלום שלהם טובים אך ורק שאין בהם צורך.
נחתו פה גם מטוסים מנפאל מאותה סיבה בדיוק.
2. בשיא הבלאגן עם דאעש ברמת הגולן, צה"ל נאלץ להפר את הסכם הפסקת האש ולהכנס לשטח המפורז על מנת לחלץ משם את כוחות "שמירת השלום, השכרות והזנות" של הצבא האירי (מדינה נאלחת עם פטיש פתולוגי לטרור ואנטישמיות) שמיד הועלו על מטוס ונבעטו בחזרה לשק תפוחי האדמה המעופש שממנו הם הופלצו.
3. יש לנו גם את יוניפיל שעושים עבודת קודש בשמירה על השלום בין ישראל ולבנון ואוכפים באדיקות את החלטה 1701 של מועצת הבטחון שמחייבת את פירוק החיזבאללה מנשקו.
4. היו גם כוחות או"ם כלום שישבו בסיני ונהנו מג'ארס בזמן שגמלים ליקקו להם את הביצים על החוף.

אז יש לנו נסיון עשיר מאוד עם מסגרות בינלאומיות כאלה שנשמעות נהדר על הנייר אבל אנחנו יודעים מצוין שאף מדינה זרה לא הולכת לתת פה עבודה.

ניטפוק קטן לגבי נפאל - הם הגיעו כדי להחזיר אזרחים וגופות של נרצחים, היו עובדים נפאלים בשדות החקלאיים בעוטף.

אתה צודק, אי אפשר לסמוך על אף כוח צבאי חיצוני שישמור על סדר ואכיפה.
כאן מדובר על שלטון אזרחי זמני (אם כי אני מודע היטב שזמני הופך לנצחי במזרח התיכון).
לא יודע מה אני חושב על הרעיון הזה בכלל, אבל זה לא אותו דבר כמו יוניפיל או כוחות האו"ם שמום בסיני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוקטובר 2023, 16:45

מה עם לפתוח קו ישיר לסקוטלנד לכל מי שרוצה לעזוב? תשכנעו את סונק, אני בטוח שרוב האוכלוסיה העזתית תשמח.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 אוקטובר 2023, 17:05

סקוטלנד? מסכנים העזתים...
לפני כמה שנים ראיתי תכנית שבה השוו את תנאי החיים במקומות שונים בעולם למחוזות שונים בבריטניה והתברר שיש בבריטניה מקומות שבהם רמת החיים יותר נמוכה מעזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוקטובר 2023, 17:25

omerkot כתב:סקוטלנד? מסכנים העזתים...
לפני כמה שנים ראיתי תכנית שבה השוו את תנאי החיים במקומות שונים בעולם למחוזות שונים בבריטניה והתברר שיש בבריטניה מקומות שבהם רמת החיים יותר נמוכה מעזה.

מה שנקרה - שיהנו:

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 אוקטובר 2023, 18:21

כן, ראיתי את זה עוד במקור.
אישתו עזתית אבל הוא טיפש כי עכשיו האחים המוסלמים ירצחו אותו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 אוקטובר 2023, 08:28

ובאותו הקשר, זה העסקן שהחליף את המרקל בראשות המפלגה שלה.
https://twitter.com/_FriedrichMerz/stat ... 5052383650

בתרגום לעברית: פליטים מעזה הם הבעיה של המדינות השכנות. לגרמניה אסור לקחת כאלה משום שכבר יש לנו מספיק בחורים אנטישמיים גם ככה.
(לא נשמע כמו המרקל)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 אוקטובר 2023, 16:32

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח הגרמני הזה הרג אותי. פשוט אף אחד לא רוצה את היצורים האלה אצלו זה משהו.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 אוקטובר 2023, 19:09

אני צריך את דעתכם על הנושא.
אני משחק המון בדסטני 2. במשחק עצמו יש פעילויות שיש בהן צ'ק פוינטס שמאוד מקילות לעשות פארמיניג וגם סתם פעילויות - בעיקר לדאנג'נים וריידים. יש אתר שהמון משתמשים בו, וגם אני בגדול הייתי משתמש מדי פעם. d2checkpoint.com
האתר הוא בעצם בוטים שנמצאים במקום של הצ'ק פוינט, אתה מצטרף אליו, מקבל את הצ'ק פוינט ועוזב.
היום כשנכנסתי לבדוק אם יש איזה צ'ק פוניט למשהו - נתקלתי שהוא חסום לישראל - ויש תמונה של עורב שזורק את דגל ישראל. כבר עצבן אותי. נכנסתי אליו עם VPN לראות מה יש בו עכשיו ומתברר שהוא תומך חמאס - כולל לשים למעלה את הביטוח "מהנהר ועד הים". דגלי פלסטין וצבעי פלסטין לאתר.

עכשיו השאלה - מה כדאי לעשות?
האתר הוא מאוד גדול וידוע לשחקני דסטני, אז יש לו השפעה. הוא בהחלט תורם לקהילה. אבל מצד שני - תומכי טרור. אז להגיד שאנחנו (ואני) נפסיק להשתמש בו - די ברור - הם גם לא רוצים, הרי חסמו אותנו מישראל. אבל מה עוד כדאי לעשות?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 אוקטובר 2023, 20:10

אין לי לידים לקבוצות האקרים אבל אם אתה מכיר מישהו אז שווה להעביר לו את הפרטים של האתר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוקטובר 2023, 13:00

ואו, הראיונות עם החטופה היו הפיגוע ההסברתי הכי גדול שהיה לנו עד עכשיו וזה כולל את הזמן שחשבו שהרגנו 500 רופאים וילדים בבית חולים. ההתנהלות של המדינה פה הייתה בושה ברמה אחרת, זה לא יאומן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוקטובר 2023, 15:33

DrKeo כתב:ואו, הראיונות עם החטופה היו הפיגוע ההסברתי הכי גדול שהיה לנו עד עכשיו וזה כולל את הזמן שחשבו שהרגנו 500 רופאים וילדים בבית חולים. ההתנהלות של המדינה פה הייתה בושה ברמה אחרת, זה לא יאומן.

לא ראיתי, מה אמרה?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 אוקטובר 2023, 16:18

אין פה ממשלה פונקציונלית, את זה אנחנו כבר מבינים היטב אבל יש פה קצת הגזמה לגבי סוגיית ההסברה באופן כללי והאירוע השלומיאלי באיכילוב הוא חסר משמעות.
לעניין עלילת הדם מהשבוע שעבר, היא דווקא עשתה הרבה יותר ממה שחשבתי שהיא תעשה. שום חשבון נפש מהצד הערבי (כצפוי) אבל ההשתוללות האנטישמית שהיא יצרה גרמה לבקלש די רציני. הרבה יותר ממה שציפיתי…

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 אוקטובר 2023, 16:23

לא הבנתי מה הטרוניה כלפי המדינה. לא לתת לה להתראיין או לומר מה שהיא חושבת? לא הבנתי את הקטע
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 אוקטובר 2023, 16:28

לא היו צריכים לאפשר לה לדבר. חד משמעית. אנחנו במלחמה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוקטובר 2023, 18:07

אז הייתה כותבת פוסט, מה, אנחנו נשים אותה במעצר או ננתק אותה מהרשת?
(ותתעלמו רגע מהעובדה שבטח היא מבוגרת מדי ואולי אין לה חשבון לכתוב פוסט, אבל הכי הרבה שניתן היה לעשות זה לבודד אותה, שזה דבר נוראי לעשות, או לתת הוראה לכלי התקשורת שלא לראיין אותה)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 אוקטובר 2023, 18:37

אנחנו במלחמה. אין שום בעיה להפעיל צנזורה ואתה לא יכול לעשות מה שבא לך.
הגברת לא שוחררה כתוצאה ממאמצי צה״ל או נשיא ארה״ב, היא שוחררה בגלל שיש לה קשרים עמוקים עם החמולות של החמאס. את הדבר הזה כולם ידעו מראש, ראו את זה אתמול בפרידה החמה שלה מהמחבלים (רק חיבוקי היה חסר שם) והיה צריך להבהיר למשפחה שלה ולה שאסור להם לדבר עם התקשורת עד שהמלחמה מסתיימת ולמסור להם צו צנזורה ביד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוקטובר 2023, 19:06

יש לה קשרים עמוקים עם החמולות של החמאס?
אני או לא מעודכן במיוחד או לא מבין על מה מדובר בכלל…
לא יכול להיות שהיא סתם סופר מבולבלת?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 אוקטובר 2023, 19:29

לא, לא. היא שייכת לשמאל הקיצוני.
במשך שנים היא היתה אוספת ומסיעה עזתים לטיפולים רפואיים בישראל.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 אוקטובר 2023, 20:01

נו באמת עומר.
אם זה המצב אז היו משחררים את בעלה ואת ההיא מנשות ווטש.
היא בת 85, תהיה בטוח שכבר קרוב לעשור היא לא מסיעה אף אחד.
זה גם לא מסביר למה שחררו את השניה.
לא צריך תיאוריות קונספירציה כאלו בלי בדל הוכחה.

הראיון שלה לגמרי היה מחדל, אפילו שבהתחלה היא אמרה שהכו אותה, שעברה תופת ושכמעט שברו לה הצלעות.
קראתי היום שה-FBI אסר על שתי המשוחררות עם האזרחות האמריקאית להתראיין.
לא מבין למה זה לא קורה גם אצלנו, זה הגיוני שבחמאס משחררים קודם את אלו שהתייחסו אליהם יפה כדי לנסות להשפיע על דעת הקהל.
מצד שני, גל הירש הוא הממונה על החטופים, אז זה כן הגיוני...
איזה אדם כושל.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 99 אורחים