נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2023, 02:22

הנה זה מתחיל..
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 06 נובמבר 2023, 08:20

יותר קל להשמיד את החמאס בעזה מאשר לגרום לביבי והתקועים בתחת להפסיק להשתין ספינים ולשלשל הסתה בזמן מלחמה.
אני מתחיל לחשוב שאנחנו באמת צריכים איזו הפוגה הומניטרית כדי לאסוף את התולעים האלה ולדחוף אותם לתא של עאהד תמימי.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 06 נובמבר 2023, 09:57

+1

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 06 נובמבר 2023, 11:36

DrKeo כתב:הנה זה מתחיל..

אז במקום להשלים סופית את ההתנתקות שנעשתה בצורה חלקית ועקומה בכך ש:
1. נשמיד לחלוטין כל ארגון צבאי בעזה חומרית אנושית כספית ואידיאולוגית.
2. נעביר את האוכלוסיה תהליך דג'יהאדיזציה (ו\או דנאציפיקציה).
3. נכיר בעצמאות מדינת עזה ובכך ננתק אותם באופן רשמי ומוחלט מאיתנו מכל היבט כלכלי חומרי הומניטרי- כל מה שהם עושים מכאן הוא עליהם ובאחריותם המוחלטת, בלי תירוצים.
4. הקמת killzone לאורך הגבול מלא במוקשים וצלפים 7\24 שיהפכו כל מי ששם בו זרת לממרח

אדון מגל וחבריו רוצים לחזור לאותה אוטופיה מדומיינת שהייתה פה לפני ההתנתקות (גישת "פעם היה פה טוב יותר") ו:
1. להקים ישובים קטנטנים בלב אוכלוסיה ערבית עויינת וחמושה היטב, הרבה יותר מאשר שהייתה לפני ההתנתקות
2. לחייב את צה"ל להשקיע משאבים אדירים בהגנה על אותם ישובים שהערך הצבאי-בטחוני שיספקו בתמונה הגדולה הוא פשוט אפסי, אם בכלל
3. לשרוף את טיפת הלגיטימציה שיש לנו ולספק דלק (והפעם מוצדק) לכל מברברי הקולוניאליזם שאומרים שכל המהלך הזה הוא עוד landgrab של הציונים

הו כן, זה הולך להיות מעולה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 נובמבר 2023, 12:45

ההתנתקות היתה טעות איומה מצחיק שמנסים לטעון אחרת לאור מה שקרה.אמן ויצליחו לתקן את הטעות במהרה בימנו. מלחמה זה הזמן המושלם לשנות את הסטטוס קוו ולהתיישב מחדש.
מה פירוש, לחייב את צהל להשקיע משאבים אדירים בהגנה על אותם ישובים? צה'ל הוא צבא המדינה זה התפקיד שלו לשמור על האזרחים בכל נקודה זה מה שכל אחד עשה בתורו.

3. מה זו מדינת עזה? עוד לא הבנת שהשטח של מדינת ישראל (בוודאי כשלא מדברים על השטח של ישראל השלמה) הוא קטן מדי לשני עמים? אין שום מקום לשני עמים.
והלגיטמציה? כן מה עזרה לך הלגיטמציה עד עכשיו? רוב העולם תומך באופן גלוי בפלסטינים ושונא אותך שנאה אתנית טהורה ואם רוב העולם היה יכול הוא היה תומך בהשמדה הפיזית שלך, מהם אתה מחפש לגיטמציה? כל עוד אתה תפחד שיראו אותך כקולוניליסט אנשם יראו אותך כקולוניליסט, שתתחיל להתנהג ולהרגיש כמו בעל הבית שחזר לארצו אחרי 1900 שנה אנשים גם יראו אותך כאחד שחזר לביתו אחרי 1900 שנה זה כזה פשוט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2023, 12:59

"להתישב מחדש", אין, פשוט פרייסלס.

glass man כתב:מה פירוש, לחייב את צהל להשקיע משאבים אדירים בהגנה על אותם ישובים? צה'ל הוא צבא המדינה זה התפקיד שלו לשמור על האזרחים בכל נקודה זה מה שכל אחד עשה בתורו.

הנה קונספט - אל תתישב ואז לא צריך לפזר חיילים לשמור על אנשים שרוצים לגור בלב האוייב ורק מחפשים לעשות בלגן. מה אתה אומר על הקונספט הזה? מה עם להחזיק בעזה בעזרת.. לא יודע.. אני מעלה פה קונספט צבאי מטורלל - חיילים? מה אתה אומר על הקונספט המטורף הזה? שחיילים ישמרו עלינו במקום אזרחים שהם שילוב בין נטל לבשר תותחים? נשמע סביר?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 06 נובמבר 2023, 13:15

גלאס, אפשר להתווכח עד מחר אם ההתנתקות הייתה הצעד הנכון והדיון צריך להיעשות בהתאם לקונטקסט של הזמן בו היא התבצעה ולא עם חוכמת בדיעבד (ובשביל הפרוטוקול- אני בעצמי לא יודע לומר חד משמעית אם זה היה צעד נכון או לא). וגם אם נסכים שזה צעד שגוי, אי אפשר פשוט לסובב בחזרה את מחוגי הזמן כאילו לא היו שינויים בשטח מבחינות רבות בזמן הזה ופשוט להחליט על תהליך דה-התנתקותיזציה פשוט וקל.

אחרי שאמרתי את הנ"ל, הנקודה שלי היא שאם כבר הוחלט שהולכים על זה, היו צריכים ללכת על זה עד הסוף שזה אומר אפס אחריות של מדינת ישראל כלפי העזתים.
זו כוונתי "במדינת עזה"- הרי זה שטח שמאז ההתנתקות הוא כמעט דה פאקטו מדינה בפני עצמה בכל המובנים חוץ מהכרה רשמית בכך בכלל ניסיון ישראלי לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. בראייתי (ששוב, ניתן לחלוק עליה כמובן) היינו צריכים להתנתק מהם באופן טוטאלי ומוחלט ומצידי שיתבוססו בבוץ ובזבל שלהם. לדוגמה, הרפובליקה הדומיניקנית והאיטי חולקות את אותו אי וגובלות אחת עם השניה. הראשונה במצד סביר פלוס, והשניה היא מדינה כושלת וקורסת. כמו שעל הזין של הדומיניקנים מה קורה במדינה לידם מכיוון שבשורה התחתונה זו מדינה נפרדת תחת ריבונות נפרדת (עם כל הזכויות והחובות שמגיעות עם ריבונות), כך גם אני רואה את עזה. ברגע שנחזור לרצועה, נרצה או לא, לא נוכל לעשות את זה.

לגבי "מה פירוש, לחייב את צהל להשקיע משאבים אדירים בהגנה על אותם ישובים?..." אני לא מבין, למה תפיסת הביטחון שלנו תמיד חייבת להיות משולבת עם הקמת ישובים חדשים בשטח האויב? זאת הדרך היחידה להבטיח ביטחון? אם כך, למה בכל השנים שישבנו בלבנון היה שם רק צבא ולא הוקמו ישובים ישראלים? ואם וכאשר נטפל בסוריה ונגיע קרקעית עד דמשק, אז גם אותה נכבוש ובה נתיישב? מדינה צריכה לשבת עם עצמה ולהחליט באופן ברור ומסודר מהם הגבולות שלה ולסגור את הסיפור, אבל זה כבר דיון אחר.

לגבי נושא הלגיטימציה- אנחנו בעמדה שיכולים להגיד כל דבר וכל שטות שנראה לנו, אבל בעולם האמיתי יש שיקולים רבים וסבוכים ואנחנו חלק ממערכת בינלאומית שכן, לעיתים (קרובות) היא צבועה, דו פרצופית, ואפילו אנטישמית, אבל עדיין אי אפשר להתעלם ממנה. אם זה היה כזה פשוט, לא היו בכלל צריכים לנהל דיון על "הסברה" ולהראות לעיתונאים ושגרירים את סרטי הזוועה. קרב הלגיטימציה הוא אחד מצינורות החמצן של הקרב בשטח, לא פחות מדלק ותחמושת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2023, 13:31

MGS FREAK כתב:אני לא מבין, למה תפיסת הביטחון שלנו תמיד חייבת להיות משולבת עם הקמת ישובים חדשים בשטח האויב? זאת הדרך היחידה להבטיח ביטחון?

לא רק שזה לא מבטיח ביטחון, זה מוריד ביטחון כי ישובים בלב אוייב:
1) פוגעים ביכולת של הצבא וצורכים ממנו משאבים.
2) המתישבים הם בשר תותחים נוח וזמין.

כל הקטע של התישבות לביטחון היא שקר שנועד בשביל ההתישבות. ההתישבות היא מטרה בפני עצמה, אין לה שום קשר לביטחון, אף מדינה מערבית לא תשתמש בחגורה של אזרחים כדי לאבטח את המדינה. כלומר, זה ליטרלי מגן אנושי, צריך להיות בפשיטת רגל מוסרית מוחלטת בכדי לשים אזרחים בשטח אוייב כבשר תותחים, זאת אסטרטגיה סטייל חמאס.

הרי כולם מדברים עכשיו על חגורת ביטחון בעזה. מה זה חגורת ביטחון אם לא שטח שאין בו אזרחים שנועד למטרות צבאיות? הקונספט של חגורת ביטחון ליטרלי ההפך הגמור של עקרון ההתישבות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 נובמבר 2023, 16:00

MGS פריק: אז הפיתרון שלך למצב זה שנשחק בנדמה לי כאילו הפלסטינים לא קיימים ונשאיר אותם עם עצמם להתחמש ולהתחזק ולרצוח אותנו? הרי ראינו לאן קונספציית ה"ההתנתקות" הזו או "ההתעלמות" הזו הובילה אותנו גדר חסרת תועלת שהפכה את עוטף עזה למגן אנושי וגדילת הכוח של חמאס עד למצב שהוא הפך לאחד מארגוני הטרור החזקים בעולם. מה שעובד לדומניקים בפירוש לא עובד לנו.אתה לא יכול לעשות "לא ראיתי לא שמעתי" לפלסטינים ולהתעלם מהם כי הם תמיד יבואו לנסות לרצוח ולטבוח ושום טכנולוגיה cutting edge ככל שתהיה לא הצילה אותנו.

יש משהו שכתבת שממש סיקרן אותי: "נעביר את האוכלוסיה תהליך דג'יהאדיזציה" כאילו יש יותר "סיסמא" מזה? איך אתה בדיוק מבצע את זה בפועל? את הנאצים הצליחו למגר ? לא, הרעיון שלהם קיים ומהווה סכנה ממשית לגרמניה. את אל קעידה הצלחת למגר? לא הוא חזר בגלגול רצחני יותר בתור דעאש את דאעש הצלחת למגר? לא הרעיון שלהם נשאר קיים אז איך תעשה את תהליך ה דג'יהאדיזציה הזה? בכך שחמאס תיעד את הטבח והפיץ אותו בכל מקום אפשרי, הוא הנציח את הרעיון שלו ואת הקיום שלו לעד.

ומפה ליישובים: עזה צריכה לקבל עונש קולקטיבי שלא יכול להיות מוגבל רק למיגור החמאס והרס תשתיות והחרבת שכונות, צריך שיהיה עונש טריטוריאלי והעברת המסר שאם הם ניסו להכחיד קיבוצים ויישובים ויהודים אנחנו נענה להם בעונש קולקטיבי בכך שלא רק נשקם את העוטף ונחזיר לפחות את מי שרוצה לחזור, גם נקים יישובים חדשים.אתה חייב להיכנס לראש של הפלסטינים ולהפנים, שבכך שגירשנו יהודים מביתם הוכחנו להם, שאנחנו לא באמת מרגישים "בעלי הבית" הוכחנו להם שמבין שני העמים, הם העם שרוצה את הארץ הזו יותר.ההתנתקות היא האשמה העיקרית של הטבח של ה7 באוקטובר.

האינטרס שלנו הוא שהעזתים לא ירצו לחיות יותר בעזה, ולשים להם יהודים מול הפרצוף זה חלק חשוב מאוד בלוהציא להם את החשק לחיות בעזה ושירצו להגר מרצונם.
שלא לדבר על זה שמתחנלים עצבנים וחמושים לא היה קורה להם מה שקרה בעוטף וטוב שכך. המתנחלים לא פרייארים הם מחוברים למציאות ויודעים עם איזה אויב סאדיסטי יש לנו עסק.

אתה מדבר על לגיטמציה: אני מציע לך ללכת למקומות מערביים ולראות את הפתרונות של חלק מהאנשים לסכסוך הישראלי פלסטיני, 99.9% מהם מאמינים שישראל צריכה להפוך למדינת כל אזרחיה כולל הפלסטנים ושאם הפלסטינים יעברו את היהודים דמוגרפית אז פשוט "ככה זה". ומאלה אתה רוצה לגיטמציה? מאנשים שמבחינתם את מדינת אפרטהייד עם רעיון שפסה מהעולם? ושוב אני לא אומר לך משהו שאני מנחש אלא דברים שאני רואה במקומות שאני קורא או כותב בהם ואם תרצה יש לינקים.

מי שמבקש לגיטמציה נתפס כחלש, מי שנתפס כחלש נהנהים להתעלל בו. אתה לא יכול לבקש מהעולם רשות להקים ישובים או אישור למגר את חמאס אתה פשוט עושה את זה וקובע לעולם מציאות בשטח ככה מדינת ישראל (או היהודים בכלל בהיסטוריה) הרחיבו תמידית את השטח שלהם.

בוא נאמר את האמת, העם היהודי לא כל כך מפחד מחרם בינלואמי כמו שהעם מפחד לשלם את המחיר של חיילים הרוגים שזה יהיה המחיר של שליטה צבאית בעזה. ואני שואל אותך מה עדיף לקבל כל שנתיים 1400 הרוגים ? כי זה מה שיהיה אחרת זה פשוט מה שיהיה. אי אפשר "להחרים את ישראל" טוטאלית ולראייה תראה אפילו את ארדואן הבן זונה הזה, אפילו הוא חוזר על 4 עם זנב בין הרגליים ואומר שהוא מחרים את ביבי ולא את ישראל... אז יכעסו ויעשו סנקציות שנה שנתיים שלוש ארבע, ויקבלו את היישובים החדשים כמציאות בשטח.

לגבי מה שאתה אומר על לבנון דמשק וכו'. הם אף פעם לא היו משטח ששייך ליהודים. (עזוב את הפנטזיות שכתובות בתנך אני מדבר על שטחים פרופר) עזה לעומת זאת, אמנם מבחינת הלכה לא מוכרת כארץ ישראל אבל כבר 2000 שנה בערך שיש בעזה עצמה יישוב יהודי שהערבים הכחידו אותו במאורעות תרפט בשחיטה של יהודי המקום, ככה שפרופר מדובר באדמתנו דה פאקטו ואין סיבה לעולם לוותר עליה.

נדב: לא הבנתי מה רע ב"להתיישב מחדש" באדמה שלך? או שאתה בעד לבקש רשות מהעולם? ראינו לאן הובילה אותנו הקו החלש הזה. מחפשים לעשות באלגן? הם מתיישבים באדמה שהיא שלהם ומזכירים לאויב יום יום שהוא אורח ארעי פה. לאן תוביל התפיסה שלך של "בוא נישאר בבועה הקטנה שיש לנו וזהו ולא נעשה בלאגן ונמשוך אש אל עצמנו"
בדיוק ל1400 נרצחים שראינו. מתנחלים חמושים היו מנטרלים את המחבלים כאילו מדובר בכבשים שולחים הרתעה חד משמעית לכל החמסניקאים ולכל העזתיים ה"לא מעורבים"
שבאו לבזוז לרצוח ולאנוס.

אתה הגנת על אנשים כששירת בצה'ל ? עכשיו תורו של צהל להגן עליך וזה כולל גם את המתנחלים כי גם הם חלק מהעם וחלקם הגדול עשה צבא ואת חלקו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2023, 16:32

לא, אני אומר שאל תהיה דביל שמתישב באדמת אוייב, עושה את עצמו בשר תותחים ומפריע לצבא לעשות את העבודה שלו.

אם ישראל רוצה להגיד שעזה עכשיו חלק מישראל הריבונית, בבקשה, אז אזרחים יכולים להתישב איפה שבא להם (לא שאז נוער הגבעות יישב אותה, אם זה יהיה המקרה עזה תעניין להם את הביצה, בערך כמו שהנגב או הגולן מעניינים אותם). אבל אם אנחנו רואים את עזה כאדמה זרה שהכוחות שלנו יושבים בה בכדי לספק בטחון לתושבי ישראל, אז תשאיר את האזרחים בחוץ ואת הצבא בפנים כמו בכל מדינה מודרנית עם רמת מוסר סבירה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 נובמבר 2023, 17:37

כדי שעזה תוכל להיות חלק מישראל הריבונית אתה צריך לייהד את השטח לאט לאט, זה מה שהמתנחלים עושים הם מייהדים בחזרה את השטח.שכבשנו את הארץ חלק מהפלסטינים עברו לעזה מרצון כי לא רצו לחיות בערים עם רוב יהודי, המטרה היא שזה מה שיקרה להם גם עכשיו בעזה, שהם לא ירצו להיות מוקפים בכל עבר ביהודים ושימצאו להם מדינה אחרת בשוויץ או מי שיהיה פרייאר מספיק להכניס אותם. שילכו לאוהל בסיני מצדי.
מה גם שהיישובים היהודים החדשים יצדיקו עוד יותר את נוכחות צה'ל באזור.

כשאבות אבותיך בפולין רצה לגור איפשהו הוא היה צריך לגור בשטחים שהשלטונות קבעו לו, ואם היה רוצה לגור במקום אחר היה צריך לשלם המון כסף על זה ולקוות שהמלך או איזה שליט יגן עליו מאנטישמים, וזה היה ככה ליהודים בארצות ערב או ברוסיה או בכל מקום.

אם גם עכשיו אתה מקבל את זה שהגווים קובעים לך איפה תגור, אז אתה לא יכול להגיד שהגלות הסתיימה ושאתה ריבון לעצמך הגויים עדין שולטים עליך, ואת זה אסור לנו לקבל.

אני לא מצליח להבין, איך אתה ועומר לדוגמא יכולים לראות את המצב בצורה כל כך מפוכחת מצד אחד ולהגיד שעסקאות שבויים זה אסון לביטחון שלנו וכשזה מגיע ליהודים שרוצים להתיישב מעבר לקו שהגויים כפו עלינו לקבל, פתאום אתם מאבדים את הפיכחון הזה ומוותרים. כאילו איך אפשר לראות את האינטרס היהודי כל כך חזק ובד בבד לתמוך בהתנתקות? זה למעלה ממני, אבל כל אחד וראיית עולמו אני מניח.

כאילו לזה ששרון כל כך מחשבן לגווים וחרד מהחרם שלהם כבר הפנמתי והתרגלתי לזה אבל אתם?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2023, 18:32

אם אתה רוצה ששטח יהיה חלק מישראל, ישראל צריכה להגיד "זה שטח ישראל". לא צריך אף מתנחל בשביל זה.

אני ועומר רואים את ההגיון הבסיסי שלשים אזרחים בשטח אוייב שמדינת ישראל לא מוכנה להכריז עליו ריבונות ואז להקיף אותם בצבא וכך לסכן את החיילים ואת האזרחים זאת פשיטת רגל מוסרית. אני לא מאמין שאני אשכרה צריך להגיד את זה, אבל יאללה, נגיד - לא משתמשים באזרחים בתור מגן אנושי גלאס, אתה לא החמאס. אם אתה רוצה שטח, תכבוש אותו צבאית ואז תכריז עליו מדינית כחלק מהריבונות שלך. אם אתה רוצה להיות חמאסניק, תשלח אזרחים להיות בשר תותחים בשטח אוייב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 נובמבר 2023, 19:05

אבל אז מה תהיה ההצדקה להגיד שזה "שטח ישראל" נדב? בלי אוכלוסיה יהודית שגרה בו או בסביבתו?. אני אתן לך דוגמא לדיון מאוד מעניין שראיתי ברשת.

מוסלמי כתב בדיון הזה שהוא מכיר לחלוטין בזה שישראל היתה הבית של היהודים לפני 2000 שנה אבל שהוא לא מבין כביכול לטענתו איך העובדה שיהודים גרו בשטח הזה לפני 2000 שנה נותן להם זכות לבוא לגור במקום אנשים שהתיישבו בשטח הזה דה פאקטו מאז. כשענו לו שזה בדיוק מה שהפלסטינים מנסים לעשות ליהודים עכשיו כלומר לנסות לגרש יהודים בטענה ש"פעם גרו שם כמה פלסטינים" הוא פשוט לא חזר לדיון והתעלם.

מנסה לומר לך שכשאתה מיישב אנשים בשטח מסוים וזה הופך דה פקטו להיות הבית שלהם אז אנשים מקבלים את זה, לא תיישב בעזה וסביבתה ? לא יהיה לך שום הצדקה בינלאומית להכריז על עזה כשטח ישראלי.

גם מה הטיעון הזה על "מוסר?" המתנחלים עושים מה שהם עושים בתחושה שהם ממלאים יעוד חשוב לעם ישראל מבחינתם זה מוסרי, והם לא מרגישים מופקרים על ידי ישראל
אתה משליך עליהם את הפריזמה שלך.

אין שום מקום לדיונים על מוסר.

ברגע שהקוראן בעצמו שחור על גבי לבן מצהיר שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולא רק מצהיר את זה אלא יש בו נבואה שהעם היהודי יחזור לארצו, נגמר הסיפור על מוסר. אתה רוצה לדבר על מוסר? למה שלא נדבר על יהודים שגורשו מביתם נסחבו בכוח הזרוע לאוטובוסים רק כי שרון רצה למצוא חן בעיני האמריקאים ולהאריך את כהונתו?
זה מוסרי מה שעשה?

כשאתה אומר שזה לא מוסרי לשלוח את המתנחלים לגור שם זה לא מוסרי, בעיני מי זה לא מוסרי? בעיניך אולי, כי המתנחלים לא מרגישים שזה עוול לגור בארצם, וחיילים לא אמורים להרגיש שזה עוול מבחינתם לשמור על יהודים, זה תפקידו של צבא ההגנה.

הדבר היחיד שיהיה לא מוסרי זה דבר כמו ההתנתקות שבו אתה שלחת יהודים לכבוש את השטח למות למענו לחינם ואז נתת אותו לפלסטינים כדי שיבנו שם פאקינג לונה פארק, הדבר היחיד שלא מוסרי בכל הסיפור פה, שדם יהודי נשפך כדי שכמה פלסטינים יבנו במקום לונה פארק.

איך ההתנחלות היא מגן אנושי סטייל חמאס למען השם? מה אנחנו שולחים אותם למות כצאן לטבח?!!?! בפירוש לא! הרי הם יודעים להגן על עצמם וגם צה'ל יהיה שם איתם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 נובמבר 2023, 19:45

אתה מדינה, לא פלנגות. אם אתה רוצה שטח אתה כובש אותו ומכריז על ריבונות. אין למתנחלים שום קשר לזה, הם נטל בכל קונסטלציה אפשרית.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 06 נובמבר 2023, 19:56

אני לא מתנגד עקרונית להתיישבות בשטחים של עזה, אבל אם זה יקרה (ובואו, זה לא יקרה) זה חייב להיעשות בצורה הגיונית גיאוגרפית ולא מקרה סטייל נצרים שרק מלראות את הנקודה שהיישוב הזה היה קיים במפות של לפני 2005 יש לי צמרמורת.
אם התיישבות, אז בשטחים החקלאיים וקו ראשון של השכונות העוטפות שנכבשו, ובכלל, זו הנקמה המושלמת- האויב מאוד אדיש לאיבוד חיים, אבל הוא מאוד, מאוד לא אדיש לאיבוד אדמה, זו תהיה בכייה לדורות עבורו הרבה יותר מ-20 אלף סמרטוטי רצפה עזתים מתים.
וכן, צהל צריך לשלוט צבאית בעזה עם שליטה אזרחית של הרש"פ -כן חמאס נבלה והרשפ טרפה ועדיין, בהתחשב במנגנונים שקיימים מולם כבר והעובדה שקשה לי לדמיין אילו מדינות ירצו להיכנס לבוץ העזתי עם כוח בינלאומי וכמובן בהתבסס על ניסיון העבר מלבנון. כל עזה צריכה להפוך לשטח B ענק- עם פשיטות בהתאם לצורך וכיסוח דשא מתמיד, בדיוק כמו שנעשה ביהודה ושומרון, המודל הזה הוכיח את עצמו. בשום פנים ואופן לעזוב את עזה לנפשה אחרי הלחימה, ואני עדיין לא מבין איך בכלל מישהו מדבר על מנגנון סיום מבלי שטיפלו בדרום הרצועה, חאן יונס היא לא שוויץ.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 06 נובמבר 2023, 20:26

שטחים לא מיושבים בעזה לא שייכים לערבים. בהחלט אפשר להתיישב שם, וכן, אם אתה פותח במלחמה ומפסיד בה, הגיוני שתפסיד גם שטח. לגבי הכרזת ריבונות או לא, זה לא בהכרח קשור - פוארטו ריקו וארה"ב היא דוגמה די דומה. כבשו אותה לפני 120+ שנה ועדיין לא נתנו לאזרחים שם זכויות פוליטיות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 נובמבר 2023, 23:56

נדב: אני לא מצליח להבין בשביל מה צריך "הכרזה ריבונית" וכל מיני שיט? פשוט להתיישב שם. ישובים חדשים בסגנון חילוני כמו רפיח ים, עם צביון דתי, עם סגנון שוודי, מה זה משנה העיקר שיגורו שם יהודים.

אם אתה רוצה ניצחון אמיתי על חמאס אז ניצחון אמיתי על חמאס זה לא רק "משפט אייכמן סטייל" לסינוואר כשיתפס, הניצחון חייב להתבטא גם מעשית בשטח, בישובים חדשים.
וכמו שאינטר אמר הם התחילו במלחמה... כמו שהם התחילו בכל המלחמות ועכשיו שכמו לוזרים ישאו בתוצאות.

הסיבה היחידה "לא להתיישב" זה אם יש איזשהו פנטזיונר שעדיין מאמין בפנטזיות בסגנון "שתי מדינות לשני עמים" ואז אם אתה מביא טיעון שאתה מאמין בחזון הזה אז יש הצדקה לא להתיישב "בשביל הסכם שלום עתידי עם מדינה פלסטינית" אבל שוב, שיקום היום הפנטזיונר שחושב שבאמת יכולה לקום מדינה פלסטינית נורמלית, זה או שנוציא להם את החשק לחיות כאן או שביום מן הימים יכפו עלינו מדינה דו לאומית אין אפס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 נובמבר 2023, 08:52

סליחה, אבל מי שרוצה לפזר ישובים פזורים רנדומאלית בתוך עזה כדי "לתפוס שטח" לא למד כלום. צריך לקחת להם שטח בכדי להעניש אותם ובכדי לשפר את הבטחון שלנו, השטח הזה הוא רצועת ביטחון. שעזה תקטן בחצי מצידי, מה שצריך בשביל לעשות רצועת בטחון אפקטיבית.

הקמת ישובים זה הפך מבטחון, זה ליטרלי ההפך מהקונספט של רצועת בטחון. שוב אתם רוצים ישובים 500 מטרים מערים עזתיות? לא למדתם כלום? שימו אותם בכלוב שלהם, תעשו אותו קטן יותר, תרחיקו כך את האוכלוסיה האזרחית שלנו מהם בלי להזיז אזרח ישראלי אחד. שימו חיילים ברצועת הביטחון שגם יכנסו כשצריך לערים העזתיות. אל תקרבו אותנו אליהם, איזו מן מחשבה מעוותת זאת אחרי ה-7.10 לרצות לקרב אזרחים ישראלים עוד יותר לעזתים? הזיה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 נובמבר 2023, 15:10

ניסינו את גישת הכלוב 17 שנה, היא נכשלה. אם רוצים שירגישו הפסד, אז רק התנחלויות שתקועות להם כמו עצם בגרון. אבל זה ויכוח תאורטי, לי די ברור שאין לזה באמת היתכנות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 נובמבר 2023, 15:14

InterAl כתב:ניסינו את גישת הכלוב 17 שנה, היא נכשלה. אם רוצים שירגישו הפסד, אז רק התנחלויות שתקועות להם כמו עצם בגרון. אבל זה ויכוח תאורטי, לי די ברור שאין לזה באמת היתכנות.

מה שעובד לך בגדה (בערך עובד להתחשב בעשרות הישראלים שנרצחים מפלסטינים מהגדה בשנתיים האחרונות) זאת העובדה שאתה יכול להכנס פנימה ולנקות. ביבי התמכר לשקט של עזה, לא היה לו אומץ להכנס לנקות. הסטטוס קוו השתנה ב-7.10, אנחנו בעזה, אנחנו מנקים. צריכה להיות רצועת ביטחון (מה שגם יתן לך את ה"אצבע בעין" שאתה רוצה כי מדובר באיבוד שטח פלסטיני), איזה killzone סטרילי של קילומטר מהגדר. חיילים שלנו צריכים להיות בפנים , אם בשטח הנקי ואם ממש בתוך הרצועה, והם צריכים להיות מסוגלים לפעול בצורה חופשית בעזה כמו שהם פועלים בגדה. מה שהכי חשוב הוא לא לפחד מעזה, לא להיות מורתע. ישראל לא מפחדת להכנס אפילו לערים הכי גרועות בגדה, וככה זה צריך להיות גם בעזה.

וישובים אזרחים? אם כבר זה עצם בגרון של צה"ל. עזה צריכה להראות כמו שהגדה נראת היום מינוס הישובים הישראלים שמפריעים לצה"ל להשאיר את הבטחון. אף חייל לא צריך רכב אזרחי שתקוע לו באמצע ציר.

אם בא לך ישובים ישראלים בעזה כי בא לך אז אחלה, אבל אני חושב שדי ברור שלבטחון שלנו זה לא יתרום חוץ מאשר העובדה שרוב מי שירצח יהיה אותם מתנחלים כי הם יהיו זמינים לאוייב.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 07 נובמבר 2023, 15:34

אם יש פה מישהו שחזק ברדיט ויש לו קצת זמן פנוי...
קבצים מצורפים
9772d260-9c5a-47ee-81a7-fffdb13532ad.png
9772d260-9c5a-47ee-81a7-fffdb13532ad.png (765.24 KiB) נצפה 572 פעמים
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 07 נובמבר 2023, 20:19

...
נערך לאחרונה על ידי MGS FREAK ב 24 מרץ 2024, 17:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 07 נובמבר 2023, 21:16

עזוב אותך משטויות. נחכה לאיזה modern warfare gaza edition.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 08 נובמבר 2023, 09:57

אחרי הביקורות על MW3 אני כבר מתפתה לרכוש במקום את אבירי אל אקצא.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 נובמבר 2023, 08:12

sharonbn כתב:לגבי התיאוריה כאילו פעילי שמאל או קרובי משפחתם "עושים טלפונים לחברים שלהם בגדה" ומקבלים פרוטקציה או עדיפות אצל חמאס.
אז ככה:
בין החטופים שנמצאים בעזה נמצאים
- ויויאן סילבר מקיבוץ בארי, מפעילות השמאל הבולטות בישראל. היא היתה חברת הנהלת בצלם ואחרי מבצע צוק איתן הקימה את ארגון "נשים עושות שלום".
- נילי מרגלית, בת דודתו של דוד זונשיין יו"ר הנהלת בצלם לשעבר.
- אופליה רויטמן, דודתו של מיקי קרצמן, יו"ר הנהלת שוברים שתיקה, מוגדרת כרגע כנעדרת.
- דיצה הימן, אימה של נטע הימן מינה, פעילה בתנועת נשים עושות שלום.
עד היום לא היו התקבלו כל אותות חיים מהם. בוא נראה מה יקרה איתם.

נקודת המבט שלי היא שעצם הרעיון כאילו החמאס רואה פעילי שמאל כ"חברים" זה לא סתם הזוי, זה טעות גסה בתפיסה של המנטליות של אנשי חמאס. לי זה ברור שאין בעינם שום הבדל בכלל. כל היהודים אותו דבר בעינם.

זו הסיבה למה כל אייטם שמופץ מתוך ההשקפה הזו הוא בעיניי א-פיורי פייק מהסוג הבזוי שבעצם בא לפלג ולשסע

ד"א בני משפחתה של ויויאן סילבר פרסמו ברשתות את החטיפה וקיבלו בין היתר תגובות "היא לא נחטפה, סך הכל בביקור אצל חברים", "עדיף שתישאר שם עם חבריה הצוררים שוחרי השלום", "מעשה בשונאת ישראל שבישלה דייסה" ועוד.

https://news.walla.co.il/item/3622426

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 39 אורחים