נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 15 אפריל 2024, 17:51

איכשהו אתה כותב בזלזול על ביבי ״המתקפל״ וחותם באי אפשר כי אמריקה לא איתנו.

רק לא ביבי זה הtrump derangement סינדרום המקורי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 18:30

swiss-the-engine כתב:איכשהו אתה כותב בזלזול על ביבי ״המתקפל״ וחותם באי אפשר כי אמריקה לא איתנו.

רק לא ביבי זה הtrump derangement סינדרום המקורי.

גיסי היועץ המדיני של ביבי וגם כתב איתו שני ספרים, אני מכיר את המר בחור ממש טוב. אני לא בקבוצת "רק לא ביבי" על טהרת שנאה אישית לבן אדם ורצון לשפוך את המדינה עם מי האמבט. אני חושב שהדיעות האמיתיות של ביבי, בעיקר הכלכליות, הן נהדרות ואם הוא היה פועל עלפיהן כמו שהוא עשה כשהיה שר אוצר ב-2003 זה היה מדהים, הוא היה השר אוצר הכי טוב בשנות חיי ובכיף הייתי מצביע לו.

מסיפורים אישיים ששמעתי על ביבי, הוא תותח ברמות אחרות. הבן אדם מכונה, אחרי 20 שעות רצופות של עבודה חברי כנסת ויועצים נרדמים עם הפרצוף בבורקס בזמן שביבי מנער אותם וממשיך לרוץ כמו קטר. הבעיה היא שאם ב-2003 ביבי נצל את כל הכישרון הזה כדי לעזור למדינה ולישם את האידיאולוגיה שלו שלא רחוקה בכלל מהאידיאלוגיה שלי, היום הוא מנצל את הכישרון הזה בכדי לעזור לביבי לשמור על קואליציה יציבה ולהמשיך לחמם את הכיסא בזמן שהכל מתפורר סביבו.

הלוואי ומחנה אנטי ביבי לא היה אנטי ביבי בקטע של פולחן אישיות ויכלנו להנות מקואליציה נורמאלית במקום אוסף הדגנרטים שביבי נאלץ לאסוף סביבו. אבל המציאות היא המציאות, ובשנה+ האחרונות ביבי יצא אפס בכל כך הרבה תחומים שאני אתקשה למנות את כולם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אפריל 2024, 19:41

אז הכל בידיים של האמריקאים מצד אחד, אבל ביבי אשם אם האיראנים ימשיכו להתגרען מצד שני. אתה לא נשמע עקבי במיוחד.

ביבי לא יצא אפס באף תחום משמעותי בשנה האחרונה (לא בטבח, לא ברפורמה). המתחרים העיקריים שלו גרועים ממנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 20:25

רק דבר אחד בידיים של האמריקאים - תקיפה של הכור. וכדי לקבל את התקיפה האמריקאית הזאת צריך לעשות עבודה בינלאומית חזקה שביבי לא מסוגל לבצע.

ביבי יצא אפס בהמון דברים. בצד הכלכלי אפס מאופס, בצד הבטחוני אפס מאופס, בצד המשפטי אפס מאופס, בצד בטחון הפנים אפס מאופס, ניהול המלחמה בעזה אפס מאופס.

כל האוייבים שלנו יודעים שהם יכולים לעשות לנו מה שבא להם. להרוג חיילים, לפלוש לשטח שלנו, להרוג אזרחים, לשגר עלינו טילים.. הכל הולך. ואני בכלל לא מדבר על השביעי באוקטובר.

ובנושא אחר (או לא אחר), אומרים שחיל האויר מוכן לתקוף באיראן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2024, 21:02

מסכים עם נדב על הרוב, אבל דווקא במלחמה הנכחית הוא לדעתי לא אפס מאופס, כי כמעט כל אחד אחר היה מתקפל בפני העולם ותחנוניו כבר אחרי חודש בערך.
הבעייה היא, שהמלחמה הזו הייתה צריכה להגיע הרבה לפני שהם טבחו באזרחים, ולביבי היו כמה וכמה הזדמנויות לעשות זאת והוא לא עשה זאת… אני מאוד לא בדיעה שצריך להמתין לשואה כדי להגיב בצורה כזו, המנהרות והטילים היו מספיק חמורים כדי להצדיק טיהור של עזה כבר לפני לפחות 8 שנים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אפריל 2024, 21:13

ארה"ב לא מעוניינת במלחמה כלל אזורית, בטח לא בשנת בחירות. זה לא קשור לביבי בשום צורה, אם כבר ביבי הוא זה שהפך עולמות כדי ללחוץ על ארה"ב, בזמן שהאופוזיציה תקפה אותו במשך שנים שהדבר היחיד שמעסיק אותו זה איראן. כלכלי, ביטחוני וכו' - די נו, לא הייתה פה אף ממשלה אחרת שהתנהלה טוב יותר. או שעכשיו תחזור שוב לאגדות אולמרט ורבין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 22:11

Laskin כתב:מסכים עם נדב על הרוב, אבל דווקא במלחמה הנכחית הוא לדעתי לא אפס מאופס, כי כמעט כל אחד אחר היה מתקפל בפני העולם ותחנוניו כבר אחרי חודש בערך.
הבעייה היא, שהמלחמה הזו הייתה צריכה להגיע הרבה לפני שהם טבחו באזרחים, ולביבי היו כמה וכמה הזדמנויות לעשות זאת והוא לא עשה זאת… אני מאוד לא בדיעה שצריך להמתין לשואה כדי להגיב בצורה כזו, המנהרות והטילים היו מספיק חמורים כדי להצדיק טיהור של עזה כבר לפני לפחות 8 שנים.

אף ראש ממשלה לא מתקפל? זאת הייתה התאבדות אלקטוראלית. אנחנו כבר כמעט 3 חודשים בכניסה של רפיח ולא נכנסים, הנוכחות של צהל ברצועה כרגע היא כמעט 15% ממה שהיא הייתה בתחילת המלחמה, הניהול של המשאיות ההומניטריות היה כשל, הניהול של אזורים שכבר נכבשו הוא כשל,, חמאס מתחיל לקחת חזרה אזורים שיצאנו מהם, חיזבאללה מפציץ אותנו יומית, יש בישראל מאות אלפי פליטים ורצועות ביטחון גם בצפון וגם בדרום בתוך שטח ישראל. ואו, איזו הצלחה גדולה כל הניהול של המלחמה הזאת, מדהים. היחיד שמתפקד טוב במלחמה הוא הצבא שמצליח להשיג כל מטרה שמציבים לו בהצלחה ועם מעט נפגעים.

וכן, ברור שהיינו צריכים לטפל בזה לפני שנים, אבל אתה רואה איזה סדר גודל של פעולה צבאית צריך להוציא לפועל בכדי למגר את החמאס ובלי ה-7 לאוקטובר לא היה לנו את ההון הבינלאומי כדי לבצע את זה (הון שבוזבז לגמרי). אולי יכלנו לטפל בזה בכמה שבועות ב-2010, אבל תראה למה חמאס גדל.

InterAl כתב:ארה"ב לא מעוניינת במלחמה כלל אזורית, בטח לא בשנת בחירות. זה לא קשור לביבי בשום צורה, אם כבר ביבי הוא זה שהפך עולמות כדי ללחוץ על ארה"ב, בזמן שהאופוזיציה תקפה אותו במשך שנים שהדבר היחיד שמעסיק אותו זה איראן. כלכלי, ביטחוני וכו' - די נו, לא הייתה פה אף ממשלה אחרת שהתנהלה טוב יותר. או שעכשיו תחזור שוב לאגדות אולמרט ורבין.

הורידו לנו דירוג אשראי, אנחנו מוכרים אגרות חוב בריבית של צ'ילה, ההתנהלות של סמוטריץ' מביכה ברמה אחרת (רק תראה מה הולך עכשיו בנמלים), שחטו 1200 ישראלים בבתים שלהם, איראן בצעה עלינו תקיפה ישירה ראשונה עם תקיפת הקטבמים/טילים בליסטים הגדולה בהסטוריה, יש רצועת ביטחון בצפון בתוך גבול ישראל, יש מעל ל-100K פליטים ישראלים כבר מעל לחצי שנה, אנחנו במשגל נסוג עם רפיח כבר שלושה חודשים, כמעט כל הצבא יצא כבר מעזה בלי שהבאנו את החטופים או נצחנו את חמאס, מדינות מערביות רוצות לעשות עלינו אמברגו נשק, חמאס חזר לכל האזורים שניקינו בעזה, הרצח בחברה ערבית יותר מהוכפל מתקופת הממשלה הקודמת וב-2024 המצב אפילו יותר גרוע, גניבות הרכב הפכו לכל כך נפוצות שמחירי ביטוח הרכב הוכפלו מאז 2022, כמעט התחילה פה מלחמת אחים בגלל הרפורמה המשפטית ובסוף יצא שבית המשפט רק התחזק עוד יותר אחרי שהם פסלו לראשונה חוק יסוד, פוצצנו כסף על חרדים שלא לומדים ליבה (כלומר הוצאנו מליארדים על דיכוי צמיחה) ו... להמשיך? באיזה יקום אתה חיי? מאז שהושבעה הממשלה לפני שנה ושלושה חודשים הייתה פה התקופה הכי נוראית במדינת ישראל פחות או יותר אי פעם.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 אפריל 2024, 00:44

כמעט כל מה שכתבת קשור למלחמה שביבי ממש לא מנהל לבד. הרפורמה המשפטית הייתה סופר נחוצה, ריככו אותה כדי לרכך את האנרכיה ברחובות שביצע אספסוף שמאלני בור וטיפש שחושב שגנבו לו את המדינה. ביהמ"ש פסל חוק יסוד בחסות המלחמה, נכון, איך גם את זה אתה טופל בביבי? אפילו את גניבות הרכבים שהוכפלו בתחילת 2023, כשהממשלה הייתה בת כמה ימים, אתה מפיל עליו, כשאם כבר (וגם לא באמת), זה טיעון שאתה אמור להפנות נגד ממשלת בנט-לפיד. לקחת כל דבר שלא מוצא חן בעיניך במדינה והאשמת בו את הממשלה. לא רציני ולא משכנע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אפריל 2024, 01:07

InterAl כתב:כמעט כל מה שכתבת קשור למלחמה שביבי ממש לא מנהל לבד. הרפורמה המשפטית הייתה סופר נחוצה, ריככו אותה כדי לרכך את האנרכיה ברחובות שביצע אספסוף שמאלני בור וטיפש שחושב שגנבו לו את המדינה. ביהמ"ש פסל חוק יסוד בחסות המלחמה, נכון, איך גם את זה אתה טופל בביבי? אפילו את גניבות הרכבים שהוכפלו בתחילת 2023, כשהממשלה הייתה בת כמה ימים, אתה מפיל עליו, כשאם כבר (וגם לא באמת), זה טיעון שאתה אמור להפנות נגד ממשלת בנט-לפיד. לקחת כל דבר שלא מוצא חן בעיניך במדינה והאשמת בו את הממשלה. לא רציני ולא משכנע.

יצירת רצועת ביטחון בתוך ישראל בצפון עם מאות אלפי פליטים יותר מחצי שנה זאת לא אשמת הממשלה? השקעה של מליארדים בחינוך ללא לימודי ליבה שפוגע בפריון במקום לשפר אותו זה לא אשמת הממשלה? להוציא 85% מכוחות הצבא מעזה זאת לא אשמת הממשלה? חמאס שכובש מחדש שטחים שכבר טיהרנו זאת לא אשמת הממשלה? להכשל נחרצות בלעביר חוקי משפט ואז לחטוף בראש התחזקות אפילו יותר גדולה של בית המשפט זאת לא אשמת הממשלה?

אני יכול להמשיך עוד, אבל הגחכת את הדיון. למה לא, ביבי הוא עלה ברוח, הכל פשוט קורה לו. אופס, 13 מליארד עוברים לחינוך חרדי בלי ליבה כי השמש זורחת במזרח. די נו. טיפול כושל בכל תחום ותחום, זה הגורם לכל הדברים הללו. חלקם קרו כי הזניחו אותם (והוא ראש ממשלה 15 שנים אז הוא זה שהזניח) וחלקם קרו כי טפלו בהם בצורה בזויה או לא טפלו בהם בכלל.

15 שנים ביבי פחות או יותר לא מטפל בכלום, למל"מ. חובב הטטוס קו הגדול שמעדיף ששום גבינה לא תזוז כי חס ושלום לקחת סיכון אפילו קטנטן. אתה אפילו הסכמת עם זה וזאת הסיבה שאהבת אותו, כי ממשלה שלא עושה כלום לא יוצרת חוקים חדשים. להיות למל"מ זה אחלה כשהריבית 0% וההייטק פורח והפלסטינים לא עושים יותר מדי, כשהאזרחים עושים את העבודה בשבילך והעולם עוזב אותך בשקט. אבל כשיש אשכרה בעיות, כשצריך לטפל בבעיות ולפתור אותן עם מחשבה לשנים קדימה, ביבי הוא כישלון מהדהד. הוא פשוט לא מסוגל לעשות את זה. בשנה+ האחרונות כשהחיים אשכרה מציבים אתגרים, הוא ערום כביום היוולדו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 16 אפריל 2024, 08:11

אני רק אגיד שבזמן מלחמה קיצצו בתקציבים של כל משרדי הממשלה.
מלבד משרד הביטחון, באופן טבעי ומובן, ומלבד התקצוב לישיבות ולאברכים שלא רק שלא קוצץ, אלא גם נופח.
רק על זה ביבי היה צריך לעוף על טיל במקום כי הוא דואג לעצמו ולא למדינה.

אופן הטיפול ביחסים בינלאומיים גם הוא קטסטרופלי. במקום לומר לכל ההצעות האמריקאיות "כן, אבל..." אנחנו אומרים מיד לא, ואחר כך מתקפלים בלי שום תנאי.
לא מאמינים לי? תראו את כל הסיוע שנכנס עכשיו לעזה. התעקשות על שטויות למען צרכים פוליטיים בלבד.
היה אפשר להכניס את הסיוע הזה כבר לפני חודשים אבל בתמורה לקבל משהו וגם לא לפגוע בדעת הקהל וביחסים עם האמריקאים.
אפס חזון, אפס אסטרטגיה. הכל נקבע מצרכים פוליטיים קודם כל.
למקרה ששכחתם אחרי כמעט עשור של טירוף פוליטי - זה לא נורמלי.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 16 אפריל 2024, 08:14

ובנוגע לתקיפה באיראן, ברור שישראל חייבת להגיב בצורה כזו או אחרת.
מה שכן, לא מבין למה זה צריך להיות עכשיו, אפשר לחכות לזמן המתאים.
לדעתי קודם צריך לסיים עם רפיח או להגיע לעסקת הפסקת אש תמורת החטופים.
זה גם יקנה לנו עוד מעט תמיכה מהאמריקאים אבל בעיקר יוריד מהעומס על העורף ועל צה"ל. ככל שנסיים עם חמאס יותר מהר כך נתפנה לטפל באיומים הקיומיים והאסטרטגיים מהר יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אפריל 2024, 08:24

DrKeo כתב:
Laskin כתב:מסכים עם נדב על הרוב, אבל דווקא במלחמה הנכחית הוא לדעתי לא אפס מאופס, כי כמעט כל אחד אחר היה מתקפל בפני העולם ותחנוניו כבר אחרי חודש בערך.

אף ראש ממשלה לא מתקפל? זאת הייתה התאבדות אלקטוראלית. אנחנו כבר כמעט 3 חודשים בכניסה של רפיח ולא נכנסים, הנוכחות של צהל ברצועה כרגע היא כמעט 15% ממה שהיא הייתה בתחילת המלחמה, הניהול של המשאיות ההומניטריות היה כשל, הניהול של אזורים שכבר נכבשו הוא כשל,, חמאס מתחיל לקחת חזרה אזורים שיצאנו מהם, חיזבאללה מפציץ אותנו יומית, יש בישראל מאות אלפי פליטים ורצועות ביטחון גם בצפון וגם בדרום בתוך שטח ישראל. ואו, איזו הצלחה גדולה כל הניהול של המלחמה הזאת, מדהים. היחיד שמתפקד טוב במלחמה הוא הצבא שמצליח להשיג כל מטרה שמציבים לו בהצלחה ועם מעט נפגעים.

וכן, ברור שהיינו צריכים לטפל בזה לפני שנים, אבל אתה רואה איזה סדר גודל של פעולה צבאית צריך להוציא לפועל בכדי למגר את החמאס ובלי ה-7 לאוקטובר לא היה לנו את ההון הבינלאומי כדי לבצע את זה (הון שבוזבז לגמרי). אולי יכלנו לטפל בזה בכמה שבועות ב-2010, אבל תראה למה חמאס גדל.

כניסה לרפיח עוד תהיה, בינתיים זה קלף מיקוח שכזה, כדי לנסות ולראות אם בכל זאת ניתן להציל כמה חטופים… ויש כשלים כמובן, במיוחד בצפון, אני ממש ממש לא טוען שהכל מושלם מן הסתם, או שמדובר בהצלחה מסחררת, הטענה שלי היא שכמעט כל אחד אחר היה מתקפל משם מהר מאוד אחרי ה״מכה״ הראשונה בערך, שגם כן הייתה אולי רכה בהרבה, ואני גם חשבתי שאולי זה יקרה הפעם אבל בינתיים נראה שעומדים בלחצים יחסית סביר וזה לפחות הישג כלשהו שלא זכור לי אי פעם במדינה שלנו מאז שאני חי. ושוב, כך או כך ביבי גמור מבחינתי, לא משנה מה יעשה בהמשך, גם אם יחסל את החמאס ואת איראן ואת סוריה ולבנון ביחד - ה-7 באוקטובר היה בתקופתו ואפילו אם זה היה מאה אחוז רק באשמת הדרג הצבאי - הוא חייב לעוף הביתה אחר כך.

לגבי ה״הון הבינלאומי״ - אני לא ממש מרגיש אותו וכבר שבוע אחרי שזה התחיל סיימנו עפ ההון הזה, יש מיליוני מהגרים באירופה וארה״ב שמתרבים שם בקצב והמנהיגים מבינים את הצורך האלקטורלי.
הייתה הזדמנות תחת טראמפ לעשות שם מבצע יפה ולקבל וטו ממנו בסבירות גבוהה מאוד, כמעט כל העולם נגדנו וזה לא בדיוק הפתעה, היינו צריכים לפעול בכל הכח לפני שקרה אסון, וזו הסיבה שלא אצביע לשום מפלגה שכרגע נמצאת בכנסת, אופוזיציה וקואליציה.
לגבי זה שהחמאס מתחיל לקחת איזורים בחזרה - אני לא בטוח שזה עדיין המצב אבל בכל אופן אנחנו לא סיימנו שם, יש דילול כוחות בעיקר בשביל לאפשר לחיילים מנוחה ולהתכונן לצפון אולי, אבל זה לא אומר שלא יכנסו שוב, בסופה של המלחמה הזו נוכל למדוד את ההצלחה במובן הזה, אם חמאס ימשיך לשלוט ברצועה אז מן הסתם הפסדנו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 16 אפריל 2024, 11:05

כמה הערות מסביב:
1. האסטרטגיה של איראן היתה להרתיע את ישראל באמצעות עזה ולבנון והיא השקיעה בזה הון עתק במשך עשרות שנים. היא איבדה את עזה והמצב בלבנון מורכב מאוד מבחינת חיזבאללה. במצב הרגיל, איראן היתה נוקמת באמצעות חיזבאללה אבל כרגע, האופציה הזו כנראה לא קיימת - או שחיזבאללה לא מוכן להגביר את האש או שאיראן מפחדת לשרוף אותו. זה השאיר אותה במצב שבו היא מרגישה שהיא חייבת לפעול ישירות בשביל להשיג הרתעה מול ישראל וזה בעיקר מלמד על כשלון האסטרטגיה והתסכול שבו היא נמצאת.
2. איראן לא ביצעה מהלך סרק. היא בחרה לפעול בצורה מקסימליסטית של ״בעל הבית השתגע״, ניסתה להנדס הטעיה/העסקה של מערכות ההגנה שלנו סביב מל״טים וטילי שיוט בזמן שהמרכיב העיקרי של התקיפה שלה היה טילים בלסטיים. איראן שרפה המון כסף על על המבצע הזה (תזכורת: מדובר בפרסים) והכשלון שלו פגע ביוקרה שלה.
3. לישראל היה מידע מודיעיני מוקדם על היעדים והתוכניות - זה לא משהו שאיראן סיפרה למישהו מראש אלא תוצר של חדירה מודיעינית של ישראל או של גורם שלישי ששיתף את ישראל.
4. יש הרבה ברבורים בנוגע לבסיס נבטים. מבט חטוף בערימת ההתרעות לאור בוקר יום ראשון מראה גם שורה ארוכה של התרעות בממשית, איזור התעשיה רותם, עין בוקק, דימונה ושות׳ שמלמדות על מאמץ אינטנסיבי לפגוע בכור בדימונה. קשה לי להאמין שישראל תתעלם מזה.
5. יש הרבה קשקשת עכשיו בנוגע לתגובה הישראלית. אנחנו מופצצים בדברים בנוסח של ״ב48 שעות הקרובות״, ״עוד היום״, ״תגובה מדודה״, ״לא תשבור את הכלים״ וכולי - בדיוק אותם משפטים ששמענו בשבוע שעבר בנוגע לפעולה האיראנית. זה לא שווה התייחסות.
6. איראן חיכתה עם התגובה לאחרי עיד אל פיטר. סביר בעיני שישראל לא תגיב לפני ליל הסדר.
7. תגובה ישראלית אפקטיבית יכולה להיות בשני מתארים - או קיבוב של גנרל איראני נוסף או תקיפה של תשתיות צבאיות באיראן.
8. בליל הקשקשת סביב הקואליציה הבינלאומית להצלת ישראל לא מאוד מחובר למציאות. הצבא הצרפתי והבריטי לא שלחו מטוסים להגן על שמי ישראל. הם שלחו מטוסים לאירוע חד פעמי במימון איראני של יירוט מטחי מלטים וטילי שיוט. המלחמה באוקראינה לימדה את רוב המדינות האלה שמדובר באיום שהם חייבים להתכונן אליו והם יותר משמחו לקחת בו חלק בהזמנה ישראלית/ירדנית. הטילים הבליסטיים (האיום העיקרי) יורטו על ידנו עצמאית למעט מספר קטן של טילים (קטן מ7) שיורטו על ידי מערכת יירוט ימי של הצבא האמריקאי (SM-3) - במה שהיתה טבילת האש הראשונה שלה. גם כאן ברור שלא מדובר במרכיב הגנתי מהותי אלא ניצול הזדמנות לתרגול רטוב בתיאום עם ישראל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 אפריל 2024, 11:21

אני לא מסכים עם הטענות שהמלחמה מדשדשת, הנסיגה של צהל מאזורים שתמרנו בהם היא חלק מתוכנית הלחימה ואם אין צורך מבצעי בחיילים ששוהים בעומק השטח אחרי שתשתיות חמאס פורקו בו, אני בעד התכנסות לקווי הגנה ויציאה לפשיטות נקודתיות בהתאם לצורך המבצעי. המודל שכולם צריכים לשאוף אליו בעזה הוא של בט״ש מוגבר, עד הכרעה מוחלטת של חמאס שבהערכות הכי אופטימיות לא תקרה לפני 2027.

לגבי איראן, הארסנל הבליסטי של איראן מונה על פי הערכות המערב כ-3k טילים בליסטיים, רק חלקם בעלי טווח שיכול להגיע לשטח ישראל. האיום הבליסטי מאיראן קיים, אבל הוא כלום ושום דבר לעומת האיום הרקטי של חיזבאללה ולכן לא צריך לחשוש מהאיראנים יותר מדי. עוד כמה מתקפות כאלה ואחוז ניכר מהסדכ שלהם כבר נאכל, וזה אם אני מתעלם ממתקפות נגד ישראליות שבוודאי יגרמו נזק למלאים ולמשגרים שלהם.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 אפריל 2024, 12:38

ברור שמי שעל הגבול שלנו הכי מסוכן לנו אבל הבליסטים כלום ושום דבר לעומתו? למיטב הבנתי נראה שחדרו 7 טילים בליסטיים ואם זה נכון שקרוב לחצי מהארסנל שלהם יצא dud במובן זה או אחר אז האחוז של טילים שחדרו הוא דו ספרתי. לא ירחק היום שעל חלקם יכול להיות ראש נפץ גרעיני.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אפריל 2024, 14:23

Laskin כתב:כניסה לרפיח עוד תהיה, בינתיים זה קלף מיקוח שכזה, כדי לנסות ולראות אם בכל זאת ניתן להציל כמה חטופים… ויש כשלים כמובן, במיוחד בצפון, אני ממש ממש לא טוען שהכל מושלם מן הסתם, או שמדובר בהצלחה מסחררת, הטענה שלי היא שכמעט כל אחד אחר היה מתקפל משם מהר מאוד אחרי ה״מכה״ הראשונה בערך, שגם כן הייתה אולי רכה בהרבה, ואני גם חשבתי שאולי זה יקרה הפעם אבל בינתיים נראה שעומדים בלחצים יחסית סביר וזה לפחות הישג כלשהו שלא זכור לי אי פעם במדינה שלנו מאז שאני חי. ושוב, כך או כך ביבי גמור מבחינתי, לא משנה מה יעשה בהמשך, גם אם יחסל את החמאס ואת איראן ואת סוריה ולבנון ביחד - ה-7 באוקטובר היה בתקופתו ואפילו אם זה היה מאה אחוז רק באשמת הדרג הצבאי - הוא חייב לעוף הביתה אחר כך.

אי כניסה לרפיח היא לא קלף מיקוח, היא המטרה של חמאס. כל יום שאתה לא נכנס לרפיח יורד הסיכוי שתוכל להכנס לרפיח וחמאס ינצל. היינו צריכים להיות עמוק ברפיח עוד בפברואר. בנוגע לראש ממשלה אחר, לא קיים ראש ממשלה עבר ישראלי שהיה מתקפל. אולי יש עליו לחץ בינלאומי, אבל הלחץ בתוך ישראל גדול פי כמה, כל ראש ממשלה שיתקפל בנוגע לעזה אחרי 1200 הרוגים יבצע התאבדות פוליטית.

Laskin כתב:לגבי ה״הון הבינלאומי״ - אני לא ממש מרגיש אותו וכבר שבוע אחרי שזה התחיל סיימנו עפ ההון הזה, יש מיליוני מהגרים באירופה וארה״ב שמתרבים שם בקצב והמנהיגים מבינים את הצורך האלקטורלי.
הייתה הזדמנות תחת טראמפ לעשות שם מבצע יפה ולקבל וטו ממנו בסבירות גבוהה מאוד, כמעט כל העולם נגדנו וזה לא בדיוק הפתעה, היינו צריכים לפעול בכל הכח לפני שקרה אסון, וזו הסיבה שלא אצביע לשום מפלגה שכרגע נמצאת בכנסת, אופוזיציה וקואליציה.
לגבי זה שהחמאס מתחיל לקחת איזורים בחזרה - אני לא בטוח שזה עדיין המצב אבל בכל אופן אנחנו לא סיימנו שם, יש דילול כוחות בעיקר בשביל לאפשר לחיילים מנוחה ולהתכונן לצפון אולי, אבל זה לא אומר שלא יכנסו שוב, בסופה של המלחמה הזו נוכל למדוד את ההצלחה במובן הזה, אם חמאס ימשיך לשלוט ברצועה אז מן הסתם הפסדנו.

הון בינלאומי לא נגמר בשבוע הראשון, הוא דבר שנשחק עם הזמן ככל שגוררים את הפעולה. לדוגמה באוקטובר 23' עד מרץ 24' כולם מכרו לך נשק בכיף, עכשיו כולם רוצים לעשות עליך אימבארגו נשק. זה הון בינלאומי שנשחק כל עוד אתה מדשדש בעזה. היינו צריכים להכנס לרפיח בפברואר, או לכל הפחות היינו צריכים להתחיל לפנות משם אזרחים מפברואר לקראת המתקפה. הסיבה שסינואר שם עלינו זין הוא שאין אף חייל ברדיוס של קילומטרים ממנו, הוא לא מרגיש את הלחץ. הוא גורר אותך כמה שיותר זמן עד שהלחץ הבינלאומי יהיה גדול מספיק כדי שנצטרך להתקפל מעזה.

Uncle Pey'j כתב:אני לא מסכים עם הטענות שהמלחמה מדשדשת, הנסיגה של צהל מאזורים שתמרנו בהם היא חלק מתוכנית הלחימה ואם אין צורך מבצעי בחיילים ששוהים בעומק השטח אחרי שתשתיות חמאס פורקו בו, אני בעד התכנסות לקווי הגנה ויציאה לפשיטות נקודתיות בהתאם לצורך המבצעי. המודל שכולם צריכים לשאוף אליו בעזה הוא של בט״ש מוגבר, עד הכרעה מוחלטת של חמאס שבהערכות הכי אופטימיות לא תקרה לפני 2027.

המלחמה בהחלט מדשדשת. צה"ל הצליח בענק בכל מקום שהוא נכנס אליו, אבל אז צה"ל עוזב וכל החמאסניקים חוזרים ושולטים שוב בשטח. כרגע צה"ל לא עושה כלום בעזה בזמן שיש אזורים שלמים שלא נכנסנו אליהם בכלל. צה"ל פשוט יושב ומחכה, אם זה לא דשדוש אז אני לא יודע מה כן. הדישדוש הוא לא צבאי, הוא פוליטי, לא נותנים לצה"ל לעשות את העבודה שלו.

Uncle Pey'j כתב:לגבי איראן, הארסנל הבליסטי של איראן מונה על פי הערכות המערב כ-3k טילים בליסטיים, רק חלקם בעלי טווח שיכול להגיע לשטח ישראל. האיום הבליסטי מאיראן קיים, אבל הוא כלום ושום דבר לעומת האיום הרקטי של חיזבאללה ולכן לא צריך לחשוש מהאיראנים יותר מדי. עוד כמה מתקפות כאלה ואחוז ניכר מהסדכ שלהם כבר נאכל, וזה אם אני מתעלם ממתקפות נגד ישראליות שבוודאי יגרמו נזק למלאים ולמשגרים שלהם.

לא הייתי מזלזל באיראן. בהתקפה יותר גדולה, יותר מגוונת וללא כל זמן התכוננות של הצבא שלנו הם יכולים לעשות פה נזק מאוד רציני. אם תכנס למלחמה כוללת עם איראן היא תגרר על גבי שנים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 אפריל 2024, 17:14

הgrilling הנוכחי שמתרחש ביומיים האחרונים בקונגרס נחמד מאוד.
יש שמאלנים משונים שרואים במתרחש כחברי קונגרס המשתמשים בנו כקרדום לחפור בו. לטעמי זהו קשקוש אך מכל מקום אני שמח על היותנו הקרדום אם כך.

וכן הנטייה המסוימת לקרקס בשימועים האלה ידוע לי ועם זאת אני מאוד אוהב את הפרקטיקה הדמוקרטית הזאת.

https://x.com/incidental41_/status/1780 ... 74898?s=46
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2024, 18:03

שיהיו לי בריאים..

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 אפריל 2024, 13:24

מישהו ראה את הדיבורים על המנכ״לית החדשה הזאת של השידור רדיו הציבורי בארה״ב שהייתה המנכ״לית של וויקימדיה ? גם הזיות פוסט אמת וכאלה עניינים מרימי גבה
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 אפריל 2024, 14:50

היה שם קצת בלאגן סביב כתבה ביקורתית מאחד הכתבים הותיקים של הNPR, שבה הוא תקף את הwokeיות הרעילה שלהם בעשור האחרון בדגש על מי שקדם לה בתפקיד. אותה הוא דווקא לא תקף. בתגובה, היא השהתה את הכתב (בתואנה שהוא פרסם כתבה, ללא אישור, בכלי תקשורת אחר) והוא מיד התפטר.
זה עורר גורמים שונים ששלפו את קורות החיים שלה ושורה של אמירות תמוהות מהעבר שמרמזות על זה שמדובר בבובה פרוגרסיבית מטומטמת במיוחד של הWEF.
אילון מאסק מהדהד את זה כמה שהוא רק יכול.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 אפריל 2024, 16:46

בהחלט עולם מאתגר לפנינו
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 אפריל 2024, 17:07

תרמתי לויקיפדיה ברציפות במשך לא מעט שנים אבל לפני כמה שנים הפסקתי כי היא הפכה למקור אינפורמציה גרוע ומוטה. עכשיו ברור לי למה היא הפכה למקור אינפורמציה גרוע ומוטה אבל לא הייתי צריך את זה בשביל להבין שזה המצב בזמן אמת.
יש אתגר והוא קשור באיך מחזירים את האתיקה המקצועית למרכז הבמה (כי זה המהות של יותר מדי ממה שאנחנו רואים מסביב) אבל אני לא חושב שהמצב הולך להיות יותר מאתגר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2024, 12:59

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2024, 19:41

מעולה.

וברצינות עכשיו, המערב חייב לעבור למוד השלכה ממסוק או לכל הפחות גירוש מאסיבי של כל מי שלא קיבל עדיין אזרחות, וגם כאלו שקיבלו לאחרונה תכל׳ס… איזו פצצה מתקתקת מה שקורה שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אפריל 2024, 11:45

מדינות אדומות כמו טקסס או פלורידה מטפלים בהם יפה יפה. נראה שיש גם כמה חברי קונגרס שהולכים לקדם שימוע בנושא. לא מעט חברי קונגרס דברו על ביטול ויזות, ביטול מימון לאוניברסיטאות מסוימות וכו׳. כנראה ששום דבר מזה לא יצא לפועל אבל לפחות נהנה משימוע מביך.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים