נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי bozeman » 03 מרץ 2022, 17:19

glass man כתב:כמו שאמרתי לחנן פרשתי מהויכוח, יש פה התעלמות מהגזענות שיפנים עברו לאורך השנים מהאירופים והאמריקאים. (אה, סליחה חנן הסכים להכיר לפחות ב"גזענות לאמריקאים יפנים, גם משהו)

גלאס - פרשת - אז תפרוש. כבר בעבדות השגויות שכתבת לא עשית לעצמך כבוד.
אבל אנא ממך - אני לא "מסכים" לך לשום דבר. אין פה חלק כן וחלק לא. יש פה מכלול של של היסטוריה , אירועים ותרבויות - שאתה בהחלט מראה שאין לך מושג בהן.
יש פה אנשים שמכירים טוב ממך והרבה יותר ממך. אז מצופה ממך להבין שאם אתה רוצה לדון - לעשות זאת בצורה מתאימה.
וזה אומר להביא עובדות, לבסס אותן ואז לתת את הפרשנות שלך ושהיא תעמוד לביקורת לאור העובדות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מרץ 2022, 18:20

MGS FREAK כתב:אני לא מצליח להבין את הטענות שלך גלאס.

החלטת שהאוקראינים הם חבורת אנטישמים משמע שהם ראויים להימחק מעל פני האדמה באקט צדק היסטורי. האם האוקראינים ידועים כחובבי יהודים גדולים? לא. האם הדימוי הזה מבוסס ולא סתם המצאה רנדומלית? לפי הידע החלקי שלי בהיסטוריה שלהם והאזור, כנראה שכן.

אבל עדיין, אני אישית לא מצליח לקבל את ההכללה הזו- לקחת מיליוני בני אדם ולראות אותם בתור גוש אנטישמי הומוגני אחד גדול ולמצוא בכך לגיטמציה לחריצת דינם זה פשוט לא הגיוני גם אתה מדבר על המצב כיום, ובטח ובטח אם אתה משליך ממעשי אבותיהם אל הצאצאים שלהם שחיים היום. איך אומרים, אבות אכלו בוסר ושני בנים תקהינה? אני מחזיק בתפיסה שלא אחרת לא היינו ולא נוכל להתקדם לאף מקום, לא מול הגרמנים, לא הרוסים, לא הערבים ולא מול אינספור עמים שהיו נחמדים יותר ונחמדים פחות כלפי היהודים במהלך ההיסטוריה בתקופות שונות וסיטואציות שונות, וכנ"ל לגבי שאר עמי העולם (יחסי סין-יפן וכו').

בנוגע לנושא המלחמה עצמה קצת יותר בגדול- רוסיה היא התוקפן כאן באופן ברור וחד משמעי, אין דרך לסובב את זה ולראות אותה כקורבן או מדינה שביצעה אקט הגנתי.
הם אפילו לא ניסו לשלוף קאזוס בלי משכנע כמו ארה"ב ושלל הפלישות שלה, מוצדקות יותר ומוצדקות פחות ככל שיהיו. איך ומאיזו סיבה אתה תומך בה? על הספקטרום בין בעלת ברית לאויבת רוסיה (ביחס לישראל) יושבת איפה שהוא באמצע, עם נטיה קלה (קלה פלוס פלוס) לכיוון האויבת. האם זה בגלל שהם עושים את העבודה וממררים את החיים לאוקראינים? אני לא מאחל מלחמה לאף אחד, גם לא לרוסים אגב אם זה היה הפוך.

זה הרי ידוע שגוש אחד ואחיד של אנטישמיות טהורה יבחר נשיא יהודי. אנטישמיות קלאסית.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 מרץ 2022, 18:59

MGS FREAK כתב:אני לא מצליח להבין את הטענות שלך גלאס.

החלטת שהאוקראינים הם חבורת אנטישמים משמע שהם ראויים להימחק מעל פני האדמה באקט צדק היסטורי. האם האוקראינים ידועים כחובבי יהודים גדולים? לא. האם הדימוי הזה מבוסס ולא סתם המצאה רנדומלית? לפי הידע החלקי שלי בהיסטוריה שלהם והאזור, כנראה שכן.

אבל עדיין, אני אישית לא מצליח לקבל את ההכללה הזו- לקחת מיליוני בני אדם ולראות אותם בתור גוש אנטישמי הומוגני אחד גדול ולמצוא בכך לגיטמציה לחריצת דינם זה פשוט לא הגיוני גם אתה מדבר על המצב כיום, ובטח ובטח אם אתה משליך ממעשי אבותיהם אל הצאצאים שלהם שחיים היום. איך אומרים, אבות אכלו בוסר ושני בנים תקהינה? אני מחזיק בתפיסה שלא אחרת לא היינו ולא נוכל להתקדם לאף מקום, לא מול הגרמנים, לא הרוסים, לא הערבים ולא מול אינספור עמים שהיו נחמדים יותר ונחמדים פחות כלפי היהודים במהלך ההיסטוריה בתקופות שונות וסיטואציות שונות, וכנ"ל לגבי שאר עמי העולם (יחסי סין-יפן וכו').

בנוגע לנושא המלחמה עצמה קצת יותר בגדול- רוסיה היא התוקפן כאן באופן ברור וחד משמעי, אין דרך לסובב את זה ולראות אותה כקורבן או מדינה שביצעה אקט הגנתי.
הם אפילו לא ניסו לשלוף קאזוס בלי משכנע כמו ארה"ב ושלל הפלישות שלה, מוצדקות יותר ומוצדקות פחות ככל שיהיו. איך ומאיזו סיבה אתה תומך בה? על הספקטרום בין בעלת ברית לאויבת רוסיה (ביחס לישראל) יושבת איפה שהוא באמצע, עם נטיה קלה (קלה פלוס פלוס) לכיוון האויבת. האם זה בגלל שהם עושים את העבודה וממררים את החיים לאוקראינים? אני לא מאחל מלחמה לאף אחד, גם לא לרוסים אגב אם זה היה הפוך.

אמנם אמרתי שפרשתי מהויכוח אבל זה יהיה בעיני קצת ל"לצאת דושבג" לא לענות לך אחרי שטרחת להגיב.

ברמה הריאלית אם אני מנתק רגשות לגמרי. אוקראינה וזלנסקי בעיני הם טיפשים חסרי מוח הם התגרו באריה שחי ממש מולם ועכשיו הם משלמים את המחיר הכואב של חוסר הבנת המציאות והשגיאה הטקטקית שלהם. אין מה להתרגש, עמים שלא בורכו בשכל רב, משלמים את המחיר על טיפשותם.כל העניין של "אנחנו ב2022" "מדינה לא יכולה לעשות את זה ב2022". בוקר טוב, רוסיה היא אמפריה ולכן אפילו אמריקה לא רוצה להתערב זו לא הבעיה שלנו.

אם מחר אני אכנס לכלוב שיש בו 2 נמרים, יכול להיות שאנשים פה יגידו "וואלה חבל על גלאס" אבל אף אחד פה לא יחשוב שעשיתי צעד חכם במיוחד, זה מה שזלנסקי עשה.

ברמה הלאומית היהודית. הבנתי את הגישה שלך של "שמירת טינה לא מובילה לכלום" אבל אני לא מסכים עם זה מי שלא לומד מההיסטוריה, ההיסטוריה תחזור על עצמה עד שהוא ילמד.

עליך לא מקובל לשמור טינה, זכותך, זה כי עמוק בלב אתה כנראה מאמין ביכולת של האדם ושל עמים להשתנות ואני לא יכול לקבל את התפיסה הזו היא נאבית בעיני.
מימלא אם זו רק היתה פנטזיה או הזייה שלי, אבל אוקראינה שורצת קבוצות ניאו נאציות שפוטין מטפל בהן ברגע זה.

רוסיה לא שלפה קייס משכנע כי היא לא צריכה היא אמפריה והיא הזכירה את זה לעולם, אם נרצה או לא.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 מרץ 2022, 20:31

הפוגרומים ה״קלאסיים״ הראשונים היו באנגליה. ניו-יורק היא אולי העיר היהודית הגדולה ביותר בעולם אבל אולד-יורק ריכזה את היהודים שלה במצודת קליפורד ואז טבחה בהם. את הניצולים הם מכרו לעבדות.
אנגליה סילקה את כל היהודים שלה במאה ה13. צרפת במאה ה14. ספרד במאה ה15. בערך כל יהדות אשכנז היא תוצר של מסכת בלתי נגמרת של התעללויות של גרמנים ביהודים שחיו שם.

בצד השני של אירופה, הקשרים שלנו עם העמים בקווקז הולכים רחוק לתוך העת העתיקה. בגיאורגיה(גרוזיה) יש קהילה יהודית עם היסטוריה כמעט בלתי נגמרת ובתקופה המודרנית יש שם מספר אירועים מתועדים של עלילות דם בסגנון אנגלי קלאסי.
אצל השכנים הארמנים שלהם אין כאלה אירועים אנטישמיים מתועדים בכלל. אפשר אולי לייחס את זה לפתיחות של העם הארמני (שידע מצוקות אוביקטיביות בעצמו, בודאי במאה ה20) אבל המציאות היא שצריך מאוד להתאמץ בשביל למצוא תיעוד היסטורי לנוכחות של יהודים בכלל בארמניה של מאות השנים האחרונות. הם פשוט לא סבלו נוכחות של זרים סביבם (https://www.pewforum.org/2017/05/10/dem ... ope-08-01/).

יש הרבה צדק בטענות על האנטישמיות של האוקראינים, הפולנים והרוסים אבל צריך לזכור שהיו שם הרבה אירועים אנטישמיים גם משום שהרבה יהודים פשוט הורשו לגור שם.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 04 מרץ 2022, 00:11

glass man כתב:אם מחר אני אכנס לכלוב שיש בו 2 נמרים, יכול להיות שאנשים פה יגידו "וואלה חבל על גלאס" אבל אף אחד פה לא יחשוב שעשיתי צעד חכם במיוחד, זה מה שזלנסקי עשה.

זו לא אנלוגיה נכונה. אוקראינה לא פלשה לרוסיה.
נכון יותר להגיד שיש לך שכן שיש לו רובה והוא מחליט יום אחד לפלוש אליך לבית ולגרש אותך משם ולך אין כלי נשק חם להגן על עצמך.
אבל אולי יש לך סכין או אפילו איזה בקבוק מולוטוב.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 06 מרץ 2022, 16:33

Laskin כתב:
swym כתב:האם כל זה יעזור מול פוטין? יכול מאד להיות, כי הרוסים פחות סומכים על הממשלה שלהם מאשר הסינים - ואם תבדוק עכשיו מה האפליקציות הכי פופולאריות בחנויות של גוגל ואפל אתה תגלה שחצי מהן זה תוכנות VPN למיניהן. אבל בשורה התחתונה זו מלחמה שמתקיימת עכשיו בשתי חזיתות, והשאלה היא מה יתרסק קודם: ההתנגדות הפיזית, או הכלכלה והפרופגנדה הרוסית.

את האוכלוסיה ברור שזה מעניין! הטענה שלי היא שאת פוטין זה לא מעניין, והאוכלוסיה ברוסיה מתה מפחד מפוטין או מעריצה אותו, או גם וגם.
הלוואי ואני הייתי אופטימי כמוך, שהסנקציות יעבדו... אני פשוט לא רואה את זה קורה עכשיו, לדעתי פוטין הולך פה ALL-IN

שים לב שלא הייתי אופטימי בתגובה שלי: הנחתי שפשוט יש אפשרות אחת של הכרעה פיזית ואפשרות שניה של הכרעה כלכלית. אבל לא הימרתי על הסיכויים של אף אחת מהן.
אם אתה שואל אותי היום? אני דווקא קצת יותר אופטימי בנוגע להכרעה כלכלית, כי התרחיש של הקרמלין ל"זבנג וגמרנו" כשל, ועכשיו זה עבר למלחמת התשה שבה השעון עובד נגדם.
בצד השני אנחנו רואים סדיקה רצינית של הפרופגנדה הרוסית עם הפגנות במוסקבה וסנט פטרסבורג, עם המשך התרסקות ההון הרוסי (הבורסה עדיין לא נפתחה, והרובל נסחר במחירי שפל בשוק השחור), ועם קריאות של תאגידים ואוליגרכים להפסיק את המלחמה (למשל Lukoil - חברת הגז השניה בגודלה ברוסיה שכבר איבדה 99% מהשווי שלה במסחר, ו-Yandex, שנסחרת בבורסות בינלאומיות אבל בגלל הסנקציות נמצאת עכשיו בסכנה ממשית לחדלות פירעון תוך פחות משבוע). הסנקציות כבר עובדות, והשאלה היא רק כמה זמן זה יקח להן בשביל לבודד את פוטין מהגוורדיה שלו, ובשביל להפוך התקוממות עממית ברוסיה לכזו שהמשטרה כבר לא תוכל להכיל (כשהצבא שלך עסוק בלפלוש למדינה שכנה, קצת יותר קשה לנהל ממשל צבאי בבית)

בהמשך לזה, ואם זה מעניין מישהו כאן, יש ערוץ שההתמחות היום-יומית שלו היא בעיקר בסרטונים מקצועיים על הנושא האיזוטרי של לוגיסטיקה (איזוטרי זה יחסי: מסתבר שיש מעל 10 מליון אנשים שיצפו בסרטון על הכלכלה של מחלקות נוסעים בטיסות מסחריות). אבל כשפתאום צריך לנתח את הכשלונות של צבא רוסיה בפלישה לאוקראינה, ההבנה שהכל ומתחיל ונגמר בלוגיסטיקה פתאום הופך את הנישה הזו למאד אקטואלית:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אפריל 2022, 22:19

אז ההצעה של אילון מאסק עבור טוויטר היא חצי ממה שמיקרוסופט שילמה על אקטי-בליז…
ברור שמבחינת רווח שנתי על הנייר זה מובן, אבל מצד שני טוויטר היום זה כח לא קטן, מבחינה פוליטית-חברתית, ההשפעה שיש לזה על אנשים אמיתיים היא עצומה, והפוטנציאל להסית את הנרטיב לכיוון עסקי כלשהו קיים בהחלט.

קיצר סתם משעשע אותי שלהשתיק מחאות וסיפורים מסויימים או להריץ בפיד של כל אחד מאיתנו איזה נושא שהוא ירצה = חצי ממפיצת משחקי וידאו :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 אפריל 2022, 00:43

נחמד, אבל זה יותר בכיוון של "פלטפורמה צומחת עם חמישה מיליארד דולר הכנסות שנתיות מפרסום" = חצי ממפיצת משחקי וידאו...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2022, 09:04

הכנסות, לא רווחים… הם היו בהפסדים רוב או כל הזמן ונראה לי שרק לאחרונה עברו לרווחים, והם באיזור ה-200 מליון אבל זה רק מה שאני זוכר.

אבל כמו שאמרתי - למרות הרווח הנקי הנמוך מאוד יחסית, מדובר בפלטפורמה עם השפעה מטורפת, שיכולה ״להריץ מניות״, להפיל משטרים ולהמליך נשיאים. רק המקרה של הלפטופ של האנטר ביידן היה מספיק אולי כדי לשנות לגמרי את תוצאות הבחירות של 2020 בארה״ב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2022, 22:11

הבורד של טוויטר מת מפחד מהאפשרות שמאסק יאפשר עוד חופש ביטוי במקום פחות, הם מוכנים לעשות הכל:

https://www.engadget.com/twitter-board- ... 35016.html

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 16 אפריל 2022, 21:04

Laskin כתב:הכנסות, לא רווחים… הם היו בהפסדים רוב או כל הזמן ונראה לי שרק לאחרונה עברו לרווחים, והם באיזור ה-200 מליון אבל זה רק מה שאני זוכר.

גם אמזון היתה בהפסדים רוב הזמן, ובחברות צמיחה מסתכלים מלכתחילה על ההכנסות כשהציפיה היא דווקא לא לראות רווחים גדולים מידי - כי אז זה אומר שהחברה לא משקיעה מספיק בצמיחה שלה.
לטוויטר עוד יש הרבה לאן לצמוח כשמשווים אותה לחברות כמו פייסבוק, והיא אכן מראה את הצמיחה הזו - וזו הסיבה שרוצים להשקיע בה. דווקא היכולת של האקו ציימבר של טוויטר "להריץ מניות" או להמליך מלכים זו בדיחה מז'אנר הקמברידג' אנליטיקס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 אפריל 2022, 10:25

ושוב, דוגמאות כמו מקרה הלפטופ של האנטר ביידן חולקים עליך. זו לא בדיחה.
אם היית משתף את הסיפור הזה - היית עף מטוויטר מיד. אוטומטית.
עפ״י סקר שנערך לא מזמן כמעט 20% ממצביעי ביידן שנשאלו בסקר - אמרו שהיו שוקלים שלא להצביע לו אם היו יודעים על זה. בגלל טוויטר זה נחשב לפייק ניוז, סיפור שרק תומכי q-anon משתפים. טראמפ קיבל באן לשנתיים כשעוד היה נשיא מכהן… והיום כמובן זה סיפור אמיתי, מאומת ואכן משהו שיכול לגמד שערוריות של נשיאים אחרים.

ההשפעה החברתית-פוליטית של טוויטר, לפחות בארה״ב - היא עצומה.
לגבי הרצת מניות וכד׳ - יומיים לפני שמאסק רכש 10 אחוז מטוויטר הוא צייץ שהוא הולך אולי לפתוח מתחרה לטוויטר וזה הנחית את המנייה למטה ואז הוא רכש את ה-10 אחוז הללו והמניה עלתה ב-20 אחוז. יש עוד לא מעט דוגמאות.
בוודאי שיש לטוויטר כח עצום, גם בהיבט הזה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 17 אפריל 2022, 15:46

זה לא נכון, מאסק רכש את המניות של טוויטר לפני כמה חודשים. הרבה לפני כל הבלגן הנוכחי.
זה לא חוקי לפעול ככה, ואם זה היה המקרה היו חוקרים אותו וכנראה היה חוטף קנס כבד

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2022, 15:50

Laskin כתב:הבורד של טוויטר מת מפחד מהאפשרות שמאסק יאפשר עוד חופש ביטוי במקום פחות, הם מוכנים לעשות הכל:

https://www.engadget.com/twitter-board- ... 35016.html

אני לא יודע כמה זה עניין חופש הביטוי כמו העובדה שהאנטרסים שלהם לא מיושרים עם בעלי המניות. לרוב הבורד של טוויטר יש 0.004% ומטה בחברה, כלומר לא משנה כמה כסף ישימו על החברה, יותר מדי כסף הם לא יעשו מזה. למשל מההצעה של מאסק רובם יעשו בקושי מליון דולר, זה לא כסף בשבילם. יש בערך 4 אנשים בבורד שיעשו כסף אמיתי מהמקרה הזה ולאחד מהפ קוראים ג׳ק דורסי והוא יעשה פי כמה מאות יותר מאשר חבר הבורד הממוצע ואני לא בטוח שגם אותו מעניין איזה 700 מליון דולר לעומת השליטה בטוויטר (בכל זאת יש לו הון גדול מזה בסדר גודל כבר היום).

בקיצור, לשלוט בטוויטר שווה להם הרבה יותר מלקבל מליון דולר ברכישה שכזו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 אפריל 2022, 16:22

למיטב הבנתי, בורד נמצא על מנת לייצג את בעלי המניות ובורד שפועל בהתאם לאינטרסים הפרטיים של חברי הבורד על חשבון אלו של בעלי המניות הוא בורד שפועל בתחום אפור/שחור של החוק כשבסופו של דבר, אם רוב בעלי המניות מתנגד למהלכים של הבורד אז באסיפת בעלי המניות הדבר יובא להצבעה שתעקוף את הבורד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2022, 17:20

omerkot כתב:למיטב הבנתי, בורד נמצא על מנת לייצג את בעלי המניות ובורד שפועל בהתאם לאינטרסים הפרטיים של חברי הבורד על חשבון אלו של בעלי המניות הוא בורד שפועל בתחום אפור/שחור של החוק כשבסופו של דבר, אם רוב בעלי המניות מתנגד למהלכים של הבורד אז באסיפת בעלי המניות הדבר יובא להצבעה שתעקוף את הבורד.

אתה בהחלט צודק, והרכישה היא כנראה באנטרס של בעלי המניות אז הלחץ על הבורד יגיע.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 אפריל 2022, 08:03

עפ"י החוק, כשיש החלטות שבבורד יש אינטרס אישי זה עובר להצבעת בעלי מניות
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2022, 09:47

Shlomix כתב:זה לא נכון, מאסק רכש את המניות של טוויטר לפני כמה חודשים. הרבה לפני כל הבלגן הנוכחי.
זה לא חוקי לפעול ככה, ואם זה היה המקרה היו חוקרים אותו וכנראה היה חוטף קנס כבד

זה גם לא מדויק, לפי מה שאני רואה הוא התחיל לרכוש בינואר מניות אבל המשיך ועשה זאת עד לפני שבוע, כמעט מדי יום, בכמות קטנה, עד שהגיע לכמעט 10 אחוז.
ואם תראה את חשבון הטוויטר שלו - תראה המון ציוצים לגבי טוויטר ומה שצריך לעשות לגבי הפלטפורמה והאם לפתוח מתחרה וכו', לכל אורך התקופה הזו.
מאסק לא טיפש, הוא יודע מה מותר ומה אסור לו והוא כנראה הלך על הגבול.

Chen
Trainee

הודעהעל ידי Chen » 18 אפריל 2022, 19:41

לא יודע אם זה באמת קשור פה או במקום אחר, אבל לא רציתי להכניס את זה לדיונים על משחקי מחשב שהם נקיים יותר מפוליטיקה... המשחק הזה שוחרר בסטים היום:

תמונה

לא יודע, מרגיש לי קצת הזוי לתת במה למשחק שנכנסים בו לבהד 6 ורוצחים חיילים ישראלים אבל כנראה זה השוק החפשי בסטים...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 אפריל 2022, 11:34

לפני לא מעט זמן, התקיים פה דיון ער וסוער (יש בכלל אפשרות אחרת?) על נושא החזקת נשק בארה"ב.
מסתבר שמאז הקורונה, הנושא רק נהיה רלוונטי יותר: זה מה קורה כשמחברים מגיפה עולמית וסגרים עם זמינות של כלי נשק: עלייה חדה בשימוש בנשק ע"י בני נוער, בעיקר (אבל לא רק) לצורך התאבדות
In a first, firearms were leading cause of death for U.S. children and teens in 2020
https://www.nbcnews.com/health/health-n ... -rcna25443

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2022, 13:39

למה אתה כותב שזה בעיקר התאבדות?
כתוב שם ההפך:
Goldstick said homicides, rather than suicides, made up the majority of firearm deaths among children and teens in 2020. Gun killings, which disproportionately affect younger Americans, went up by 33 percent from 2019 to 2020.

ומתוך הדוח:

these new data show a sharp 13.5% increase in the crude rate of firearm-related death from 2019 to 2020.1 This change was driven largely by firearm homicides, which saw a 33.4% increase in the crude rate from 2019 to 2020, whereas the crude rate of firearm suicides increased by 1.1%.

רציחות עם נשק עלו ב-33.4 אחוז, התאבדות עם נשק עלו ב-1.1%, שזו סטיה נורמלית לחלוטין של שנה "רגילה".
לעומת זאת, התאבדות או מוות ע"י הרעלה או מנת יתר של סמים כלשהם - עלו בכמעט 85% לעומת השנה שלפני כן, מה שאומר שלפחות באחוזים - ה"תרומה" של נשק חם להתאבדויות היא כמעט בלתי קיימת, אבל של סמים, רעלים ותרופות - עצומה, ואני לא רואה אנשים דוחפים להפסיק למכור כמוסות של ג'ל כביסה TIDE או רעל עכברים שכל אחד יכול להשיג בסופר, ואותם אנשים שמתנגדים לנשק לרוב (לא תמיד כמובן) סבבה עם לגליזציה של סמים, ומתן רטלין וכד' לילדים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 אפריל 2022, 14:38

אני עם לסקין. כשבן אדם מחפש להרוג את עצמו אז הוא כבר ימצא איך.
השאלה שצריכה להשאל היא מדוע כל כך הרבה צעירים מחפשים להתאבד וזה לא רק בארה״ב, גם בארץ חלה התדרדרות דרמטית.
אז למה הם רוצים להתאבד ומי אחראי למצב שהביא אותם לשם (לצד קריסה מוחלטת של מערך בריאות הנפש בישראל)?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2022, 14:53

אף פעם לא חשבתי להרוג את עצמי, אבל עכשיו כשיש אקדח זמין? יאללה, מסיבה! :!:

אני משער שאפשר להדביק את רוב אלימות הנשק בארה״ב לתרבות האמריקאית, אחרת שוויץ גם הייתה במצב ההזוי של ארה״ב. יש דיון ממש מעניין בנושא בפודקאסט של עומרי כספי עם גלעד אלפר מלפני איזה שלושה שבועות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2022, 15:00

שוויץ, וישראל כשאתה מדברים על בני 18-19 (שכלולים בסקר הזה) שמקבלים נשק גם אם הם לא מעוניינים בו.

ולגבי מה שעומר כתב - מי שתמך בסגרים גם לאחר החיסון, מי שתמך במסיכות על ילדים, מי שתמך בהמשך סגירת מערכת החינוך, מי שתמך בסגירה של מקומות בילוי... בארה"ב זה חד משמעית הדמוקרטים, במקומות אחרים בעולם - לא תמיד, אבל לרוב זה מדיניות של ממשלות שמאל, בעולם המערבי.
אבל בארה"ב (וקנדה, וחלקים מאירופה) זה גם לצד עידוד, קבלה והכלה של הפרעות נפש כמו דיספוריה מגדרית, יש קורלציה בין העלייה החדה ביותר של בני נוער המגדירים את עצמם להטב"קים והעלייה בנסיונות ההתאבדות בקרב אותו דור, כשכמובן שהדגש הוא על ה-ט' וה-ק' שם. מבלבלים ילדים מגיל צעיר שהם יכולים להיות בני המין השני אם רק יחפצו ויצהירו על כך, ומעודדים את זה גם ללא ידיעת ההורים שלהם בתוך מסגרת בית הספר, הילדים האלה לפעמים נכנסים לתהליכים ולוקחים הורמונים שההשפעה שלהם חזקה ובלתי הפיכה ברוב המקרים, והם נכנסים ל"מועדון חברים" שבו נתוני נסיונות ההתאבדות עומדים על למעלה מ-50%. העלייה המטורפת הזו בקרב GEN Z לעומת המילניאלס בהחלט מסבירה הרבה מאוד מהקפיצה הזו, ובשילוב עם הסגרים - זה מתכון "מנצח".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2022, 15:47

Laskin כתב:שוויץ, וישראל כשאתה מדברים על בני 18-19 (שכלולים בסקר הזה) שמקבלים נשק גם אם הם לא מעוניינים בו.

ולגבי מה שעומר כתב - מי שתמך בסגרים גם לאחר החיסון, מי שתמך במסיכות על ילדים, מי שתמך בהמשך סגירת מערכת החינוך, מי שתמך בסגירה של מקומות בילוי... בארה"ב זה חד משמעית הדמוקרטים, במקומות אחרים בעולם - לא תמיד, אבל לרוב זה מדיניות של ממשלות שמאל, בעולם המערבי.
אבל בארה"ב (וקנדה, וחלקים מאירופה) זה גם לצד עידוד, קבלה והכלה של הפרעות נפש כמו דיספוריה מגדרית, יש קורלציה בין העלייה החדה ביותר של בני נוער המגדירים את עצמם להטב"קים והעלייה בנסיונות ההתאבדות בקרב אותו דור, כשכמובן שהדגש הוא על ה-ט' וה-ק' שם. מבלבלים ילדים מגיל צעיר שהם יכולים להיות בני המין השני אם רק יחפצו ויצהירו על כך, ומעודדים את זה גם ללא ידיעת ההורים שלהם בתוך מסגרת בית הספר, הילדים האלה לפעמים נכנסים לתהליכים ולוקחים הורמונים שההשפעה שלהם חזקה ובלתי הפיכה ברוב המקרים, והם נכנסים ל"מועדון חברים" שבו נתוני נסיונות ההתאבדות עומדים על למעלה מ-50%. העלייה המטורפת הזו בקרב GEN Z לעומת המילניאלס בהחלט מסבירה הרבה מאוד מהקפיצה הזו, ובשילוב עם הסגרים - זה מתכון "מנצח".

אפשר להסביר את זה גם כי זה פשוט קל יותר לצאת מהארון הטראנסי ב-2022 מאשר ב-2002. יצא לך קצת ״הופכים את הילדים שלנו להומוסקסולים״ :)

לא שאני בעד הטרללת שהולכת בשמאל האמריקאי, אבל בין זה לבין ״הופכים את הילדים שלנו לטראנסים״ יש פער גדול.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 49 אורחים