נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2022, 16:00

נדב, אני לא טוען שהופכים אותם להומוסקסואלים, משיכה מינית לא קשורה לנושא… דיספוריה מגדרית זו הפרעה שהפכו אותה לברכה בתקשורת, וללא ספק - גם לאופנה. לא כל מי שטוען שהוא בן המין השני באמת סובל מדיספוריה מגדרית. יש הרבה ילדים מבולבלים שההורים שלהם רוצים ילד מיוחד ושונה ויחיד במינו, והם דוחפים אותם להגדיר את עצמם במושגים שאין להם מושג לגביהם, ויש הרבה ילדים שפשוט מתוך לחץ חברתי או רצון לתשומת לב עושים זאת.
איך יודעים? לפי כמות האנשים שעוברים את גיל ההתבגרות ו״יוצאים מזה״. שזה רוב מוחלט של מי שמגדיר את עצמו בגיל ההתבגרות כבן המין השני. תחשוב על כל ה״בלאקרים״ למיניהם שמסתובבים בסנטר, 90% מפסיקים עם זה בגיל מסויים, זו תקופה שעברו וזהו, אבל מטפחים את זה שם, נותנים מילגות ופותחים לך תא שירותים מיוחד, הופכים את זה למשהו נוצץ ומרהיב ומעמד של ״סלב״ ברשתות החברתיות, אז הרבה בני נוער אבודים נשארים ב׳״פייז״ הזה יותר זמן ולוקחים סמים שונים והורמונים שבהחלט משגעים אותם. אם אתה הומו מעט נשי או לסבית מעט גברית אז יש דחיפה של כל הגורמים החברתיים והחינוכיים לבצע שינוי מין או לכל הפחות לשקול ברצינות האם בעצם אתה אשה שכלואה בגוף של גבר או להפך, גם אם זה מעולם לא עבר לך בראש.
עוד יהיו מלא מחקרים על מה שהמבוגרים עוללו לנוער של הדור הזה, לכאורה מתוך כוונה טובה לחלוטין, אין לי טיפה של ספק בזה.

תראה את הסקרים בקרב ג׳ן זי לגבי הזהות המגדרית שלהם, מדובר בלא פחות מטירוף, זו לא עלייה טבעית בגלל שעכשיו יותר מקבלים אותם בחברה, רחוק מאוד מזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2022, 16:24

יש לך מספרים שמגבים את זה? כלומר אפילו בסקרים של קינזי משנות ה-50 בערך חצי מהגברים דברו על משיכה מסויימת לגברים וזה לא בדיוק בתקופה שבה גבר יגיד שהוא נמשך גם לגברים כך שאפשר להניח שהנתונים אפילו מוטים למטה. כן, אלה נתוני משיכה מינית ולא טארנסיות, אבל מה שאתה מעלה הוא נושא המין / מיניות בכלליות שמכסה את כל קהילת ה-LGBTQ, לאו דווקא טראנסים בלבד.

חוץ מזה, באיזה יקום הורים אשכרה משפיעים בהצלחה על הילדים המתבגרים שלהם? כל מה שההורים אומרים ועושים, המתבגרים עושים להפך :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2022, 16:58

באיזה יקום? ביקום בו הילד מבקש משהו שהוא לא ריאלי וההורים הופכים לריאלי. עד לאחרונה כל ילד מתחת לגיל 14 שאמר להורים שלו ״אני בת״ - נענה ב״אוקיי חמוד שלי״ או ״כשתהיה גדול תעשה עם זה מה שבא לך״, היום זה סיפור אחר לגמרי, זה לא שההורים האלה מעלים את הרעיון אלא שאם הם רואים פירצה - הם מסתערים עליה, ואם לא ההורים אז החברים, המחנכת, היועצת…

אני מדבר על הטראנסים והקווירים כי הם אלו שנתוני ההתאבדות אצלם כה גבוהים, הם אלו שיש להם הפרעה נפשית חמורה, ולא בקטע שצריך לכלוא אותם, חלילה, צריך לעזור להם… אבל מישהו החליט שהעזרה הכי טובה היא לאפשר להם להיות מי שהם מרגישים שהם, ולדעתי זה ממש לאו דווקא הפתרון עבור רובם.
עכשיו, לגבי ההודעה הקודמת - אם היה מדובר בפשוט אנשים שעד הדור הזה היו בארון ועכשיו בדור החדש הם פתאום יוצאים החוצה כי החברה מאפשרת ומקבלת - אז העובדה שנתוני ההתאבדות עלו כל כך חזק צריכה להזהיר מפני יציאה מהארון הטראנסי הזה, אם כשהיו בארון הם התאבדו פחות ועכשיו יותר בגלל היציאה ממנו - אולי עדיף להשאר בארון, לפחות עוד טיפה עד שיתבגרו?

לגבי נתונים - יש סקר של גאלופ שנערך בנושא ויש סקר נוסף שהראה תוצאות הרבה יותר גרועות, ויש עלייה מטורפת וחסרת תקדים בהזדהות כקווירים וטראנסים בקרב בני דור זי. אתה תמצא אותו בשנייה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2022, 17:05

אה הנה מצאתי לינק עם ניתוח קליל
https://amp.france24.com/en/live-news/2 ... mes-of-age

בקצרה - 21 אחוז מבני הדור הזה מגדירים עצמם כחברי קהילת הלהטב״ק, כאשר 14 אחוז מהם - טראנס עם או קווירים. אתה באמת חושב ש-14 אחוז קהילת הלהט״ב באמת חווים דיספוריה מגדרית וזו לא אופנה או פשוט ילדים אבודים/מבולבלים? לדעתי זה חד משמעית המצב.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 אפריל 2022, 18:27

Laskin כתב:למה אתה כותב שזה בעיקר התאבדות?
כתוב שם ההפך:
Goldstick said homicides, rather than suicides, made up the majority of firearm deaths among children and teens in 2020. Gun killings, which disproportionately affect younger Americans, went up by 33 percent from 2019 to 2020.

ומתוך הדוח:

these new data show a sharp 13.5% increase in the crude rate of firearm-related death from 2019 to 2020.1 This change was driven largely by firearm homicides, which saw a 33.4% increase in the crude rate from 2019 to 2020, whereas the crude rate of firearm suicides increased by 1.1%.

רציחות עם נשק עלו ב-33.4 אחוז, התאבדות עם נשק עלו ב-1.1%, שזו סטיה נורמלית לחלוטין של שנה "רגילה".
לעומת זאת, התאבדות או מוות ע"י הרעלה או מנת יתר של סמים כלשהם - עלו בכמעט 85% לעומת השנה שלפני כן, מה שאומר שלפחות באחוזים - ה"תרומה" של נשק חם להתאבדויות היא כמעט בלתי קיימת, אבל של סמים, רעלים ותרופות - עצומה, ואני לא רואה אנשים דוחפים להפסיק למכור כמוסות של ג'ל כביסה TIDE או רעל עכברים שכל אחד יכול להשיג בסופר, ואותם אנשים שמתנגדים לנשק לרוב (לא תמיד כמובן) סבבה עם לגליזציה של סמים, ומתן רטלין וכד' לילדים.

כן, נכון, יש פה איזה חוסר הבנת הנקרא אצלי. תודה על התיקון.

בכל אופן, הכותרת עדיין מדברת על העובדה שהגורם מס'1 היום למוות של צעירים זה לא סמים, לא הרעלה לא סרטן ולא תאונות דרכים - זה מוות מכלי נשק חם.
כנראה השילוב של זמינות כלי נשק ו"משהו" בתרבות האמריקאית ששונה מהתרבות בשוויץ.
לגבי הארץ זה לפי דעתי שונה. זה נכון שכולם מתגייסים לצבא, אבל בבתים פרטיים כמעט ואין בכלל כלי נשק חם ולא רואים אזרחים (צעירים או מבוגרים) ברחובות עם נשק.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 אפריל 2022, 18:40

לא ברור לי איך עברתם לדבר על מגדרים ממוצאים...
בחזרה לנושא המקורי, בחלק עצום מהעולם אלה היו ממשלות ימין שגרמו לפסיכוזה, בכלל זה במקומות כמו גרמניה, אוסטרליה המטורללת בחזקת 100 וכמובן, רובו המוחלט של הימין הלבנטיני שלנו. בארה״ב, אלה היו הרפובליקנים ששמרו על שפיות אבל הדוגמה והמופת להתנהלות תקינה בזמן פנדמיה הגיעה משבדיה והממשלה הסוציאליסטית שלה; המדינה היחידה שפעלה בהתאם למדע המבוסס ולתכניות המסודרות.
זה לא עניין של ימין/שמאל אלא של אופורטונזים פוליטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2022, 18:46

מה זה משנה אם זה אזרחים או חיילים? הנשק ״ברחובות״ והרבה מאוד פעמים בידי אנשים שלא רצו אותו, ומהניסיון של כמה ממכריי - גם בידי אנשים שאיימו להשתמש בו כנגד עצמם, גם אם לא התכוונו לזה במאה אחוז :)

אגב, עוד סיבה לעלייה המטורפת דווקא בשנים האלה - ירידה במוטיבציה של שוטרים בגלל דמוניזציה בתקשורת, או בגלל קיצוץ תקציבים, התפרעויות רבות שאילצו שוטרים להתעסק בקקי וכו… זוכרים את defund the police? מסתבר שיש לזה השלכות.

אבל כן, ברור שיש שם בעייה תרבותית… כרגע - לקחת לאנשים את הנשק יעשה בדיוק את ההפך ממה שצריך לקרות, וישאיר אותו רק בידי ארגוני פשע ועבריינים כאלה ואחרים.

עומר - הנושא שלהם עלה בגלל שמדובר באוכלוסייה עם הכי הרבה אחוזי התאבדות מכל אוכלוסיה אחרת, בהפרש עצום, והדיון היה על התאבדות בקרב בני נוער.
לגבי ימים/שמאל אני כתבתי את מה שאמרת במפורש - באירופה זה גם וגם, בארה״ב וקנדה זה השמאל, אוסטרליה זה עכבישי ענק, או מי שלא שולט שם עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2022, 22:48

Laskin כתב:אה הנה מצאתי לינק עם ניתוח קליל
https://amp.france24.com/en/live-news/2 ... mes-of-age

בקצרה - 21 אחוז מבני הדור הזה מגדירים עצמם כחברי קהילת הלהטב״ק, כאשר 14 אחוז מהם - טראנס עם או קווירים. אתה באמת חושב ש-14 אחוז קהילת הלהט״ב באמת חווים דיספוריה מגדרית וזו לא אופנה או פשוט ילדים אבודים/מבולבלים? לדעתי זה חד משמעית המצב.

אולי מספר האנשים שמזדהים בדור Z קפץ פי 2 מבחינת מי שמזדה כחלק מהקהילה, אבל בדור שלנו הוא קפץ ביותר מפי 2 (מ-4.2% ל-10.5%) ואני לא ממש זוכר שבארץ או בארה״ב ניסו לגרום לכולם להיות חלק מקהילת ה-LGBTQ או משהו כזה. זה פשוט משהו טבעי שקורה, שככל שהתרבות נעשת פתוחה יותר, יותר אנשים מרגישים בנוח להיות כאלה בפומבי. זה לא שאם הטרנד ימשיך פתאום 90% מהאוכלוסיה יהיו LGBTQ, היום יש כבר פתיחות כמעט לגמרי מלאה בנושא ואני בספק כמה המספרים יעלו עוד מהמצב כיום.

Laskin כתב:אבל כן, ברור שיש שם בעייה תרבותית… כרגע - לקחת לאנשים את הנשק יעשה בדיוק את ההפך ממה שצריך לקרות, וישאיר אותו רק בידי ארגוני פשע ועבריינים כאלה ואחרים.
.

אני לא בטוח אם אתה מדבר על ארה״ב או ישראל. אם ישראל, אז אני מסכים. אם ארה״ב, נושא הרובים שם דפוק מהשורש. בשילוב עם התרבות ההזויה שלהם זה יוצר מצב די מטורף לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 25 אפריל 2022, 07:44

נושא הנשק בארה"ב הרבה יותר מורכב ממה שבד"כ נדמה לנו כישראלים. רק לצורך ההמחשה הכללית:
ארה"ב היא יבשת ענקית, לדבר בהכללה על נשק כאילו כולה היא ניו יורק, זה לא הגיוני אבל פה זאת הערה אפילו סתם ברמה הטכנית.
ארה"ב מחולקת למדינות שלכל אחד יש ממשל, בית משפט, ועוד, לדבר עליה כמכלול זה לא הגיוני. יותר מזה, בארה"ב הערים הרבה יותר עצמאיות ממה שנדמה לנו. לחשוב על הרמה הפדרלית כאילו היא ממשלת ישראל זה רחוק מזרח ומערב.
בארה"ב אפילו בערים הגדולות אפשר למצוא סיבות לנשיאת נשק ללא קשר לפשע או סתם זכויות אחרות - מי שלא קיבל סרטון מחבר שגר בוושינגטון הבירה (!) של דב מסתובב חופשי בחצר שלו, יותר קשה לו להבין. (החיפאים מבינו מתחילים להבין מה זה חיות בר שמסתובבות בעיר... ודב זה לא חזיר בר) ומה קורה בכל העיירות המרוחקות?
ועל כל זה יש את התרבות עצמה - המיתוסים של אומה שמתנגדת לעריצות השלטון, של הקמת מליציה כחלק מהעניין, של הייעוד הגלוי ותרבות הספר (FRONTIER). (זה קצת כמו שיש הרבה דגלי ארה"ב בכניסה לבתים, לא רק ביום העצמאות).
עכשיו תמשיכו להוסיף שאכן יש הרבה ערים ומקומות שיש הגבלת נשק בדיוק כמו שיש בארץ (אולי אפילו יותר) ותבינו שזה חלק הרבה יותר מסובך. זה שיש תרבות דיון רדודה בארה"ב של מדיה, והיא מיובת לכאן ביותר רדידות ודליחות, לא אומר שאנחנו צריכים להסחף לזה.

(ועוד יותר, שאנחנו צריכים להיות מושקעים רגשית בזה)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אפריל 2022, 11:44

bozeman כתב:נושא הנשק בארה"ב הרבה יותר מורכב ממה שבד"כ נדמה לנו כישראלים. רק לצורך ההמחשה הכללית:
ארה"ב היא יבשת ענקית, לדבר בהכללה על נשק כאילו כולה היא ניו יורק, זה לא הגיוני אבל פה זאת הערה אפילו סתם ברמה הטכנית.
ארה"ב מחולקת למדינות שלכל אחד יש ממשל, בית משפט, ועוד, לדבר עליה כמכלול זה לא הגיוני. יותר מזה, בארה"ב הערים הרבה יותר עצמאיות ממה שנדמה לנו. לחשוב על הרמה הפדרלית כאילו היא ממשלת ישראל זה רחוק מזרח ומערב.
בארה"ב אפילו בערים הגדולות אפשר למצוא סיבות לנשיאת נשק ללא קשר לפשע או סתם זכויות אחרות - מי שלא קיבל סרטון מחבר שגר בוושינגטון הבירה (!) של דב מסתובב חופשי בחצר שלו, יותר קשה לו להבין. (החיפאים מבינו מתחילים להבין מה זה חיות בר שמסתובבות בעיר... ודב זה לא חזיר בר) ומה קורה בכל העיירות המרוחקות?
ועל כל זה יש את התרבות עצמה - המיתוסים של אומה שמתנגדת לעריצות השלטון, של הקמת מליציה כחלק מהעניין, של הייעוד הגלוי ותרבות הספר (FRONTIER). (זה קצת כמו שיש הרבה דגלי ארה"ב בכניסה לבתים, לא רק ביום העצמאות).
עכשיו תמשיכו להוסיף שאכן יש הרבה ערים ומקומות שיש הגבלת נשק בדיוק כמו שיש בארץ (אולי אפילו יותר) ותבינו שזה חלק הרבה יותר מסובך. זה שיש תרבות דיון רדודה בארה"ב של מדיה, והיא מיובת לכאן ביותר רדידות ודליחות, לא אומר שאנחנו צריכים להסחף לזה.

אני לא חושב שיש מישהו בדיון כאן שלא מודע לכל העובדות האלה כך שאני לא חושב שאנחנו נסחפים לדיון הרדוד של התקשורת הישראלית (והאמריקאית) :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 25 אפריל 2022, 13:15

Laskin כתב:מה זה משנה אם זה אזרחים או חיילים? הנשק ״ברחובות״ והרבה מאוד פעמים בידי אנשים שלא רצו אותו, ומהניסיון של כמה ממכריי - גם בידי אנשים שאיימו להשתמש בו כנגד עצמם, גם אם לא התכוונו לזה במאה אחוז :)

העובדה שאין נשק חם בבתים פרטיים בארץ אומרת שנשק חם אינו זמין לבני נוער. בארה"ב נשק קר וחם זמין וגם נמצא בבעלות של בני נוער, אחרת למה מגנומטרים בכניסה לבי"ס. בשום מקום בעולם (למיטב ידיעתי) אין מגנומטרים בכניסה לבי"ס חוץ מארה"ב (אבל אני מודה שלא בדקתי)
מגנומטרים בבי"ס, וכן הshooting spree של בני נוער זו תופעה ייחודית לארה"ב (שוב, למיטב ידיעתי) לפי ההבנה שלי הסיבה לתופעות האלה זה ה"משהו" הייחודי בתרבות האמריקאית שמהלל ומעצים אלימות ובנוסף הזמינות של נשק חם לבני נוער כי בבתים פרטיים יש כלי נשק.

זה שיש חלוקה שלטונית שונה מהארץ ויש נסיבות שונות והמציאות מורכבת - הכל ידוע.
אבל הבעיה שרירה וקיימת - הגורם מספר 1 למוות בני נוער בארה"ב הוא מוות בירייה. בעיניי זה נתון מדהים שמצריך שינוי מחשבה ומאמץ מרוכז של כל גופי השלטון שם. ד"א, הפרופסור בכתבה אומר שיש פתרונות חוץ מאיסור החזקת נשק (אבל הוא לא מפרט).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 אפריל 2022, 14:13

bozeman כתב:נושא הנשק בארה"ב הרבה יותר מורכב ממה שבד"כ נדמה לנו כישראלים. רק לצורך ההמחשה הכללית:

החוקה מדברת עליה כמכלול, לכן זה כן הגיוני. מספיק שיבטלו את התיקון השני (או יסרסו אותו ע״י פסיקה ליברלית של בית המשפט העליון), וביי ביי לזכות לנשיאת נשק בכל המדינות. אגב, גם הקנטונים בשוויץ אוטונומיים בדומה מאוד למדינות של ארה״ב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אפריל 2022, 14:41

sharonbn כתב:
Laskin כתב:מה זה משנה אם זה אזרחים או חיילים? הנשק ״ברחובות״ והרבה מאוד פעמים בידי אנשים שלא רצו אותו, ומהניסיון של כמה ממכריי - גם בידי אנשים שאיימו להשתמש בו כנגד עצמם, גם אם לא התכוונו לזה במאה אחוז :)

העובדה שאין נשק חם בבתים פרטיים בארץ אומרת שנשק חם אינו זמין לבני נוער. בארה"ב נשק קר וחם זמין וגם נמצא בבעלות של בני נוער, אחרת למה מגנומטרים בכניסה לבי"ס. בשום מקום בעולם (למיטב ידיעתי) אין מגנומטרים בכניסה לבי"ס חוץ מארה"ב (אבל אני מודה שלא בדקתי)
מגנומטרים בבי"ס, וכן הshooting spree של בני נוער זו תופעה ייחודית לארה"ב (שוב, למיטב ידיעתי) לפי ההבנה שלי הסיבה לתופעות האלה זה ה"משהו" הייחודי בתרבות האמריקאית שמהלל ומעצים אלימות ובנוסף הזמינות של נשק חם לבני נוער כי בבתים פרטיים יש כלי נשק.

אבל הבעיה שרירה וקיימת - הגורם מספר 1 למוות בני נוער בארה"ב הוא מוות בירייה. בעיניי זה נתון מדהים שמצריך שינוי מחשבה ומאמץ מרוכז של כל גופי השלטון שם. ד"א, הפרופסור בכתבה אומר שיש פתרונות חוץ מאיסור החזקת נשק (אבל הוא לא מפרט).

אבל יש נשק חם בבית בארץ, יש המון. יש כמות אדירה של חיילים בישראל, כולם ילדים בני 18-21 וללא מעט מהם יש גם אחים קטנים, והם לוקחים כל סופ״ש את הנשק האוטומטי שלהם (שאסור למכור בארה״ב אגב) וזורקים אותו על המיטה בחדר שלהם עם מחסנית מלאה בכדורים ליד. כלומר, אחוז לא מבוטל מהאזרחים פה בארץ וכנראה גם רוב פורום וקסלים לקח בשלב כלשהו נשק חם אוטומטי ומחסנית כדורים הביתה. כמה בתים בישראל לא היה בהם לפחות פעם אחת נשק אוטומטי של חיים מהמהשפחה? מעבר לחברה הערבית והחרדית לדעתי רוב הבתים בישראל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 אפריל 2022, 15:33

sharonbn כתב:

לא הבנתי... כשאח שלי היה בצבא ואני הייתי בן 15 - היה לי 3 שנים נשק חם וזמין בביתי.
זו מציאות שנכונה ליותר ממליון ילדים בארץ... ולא רק עם אחים גדולים, גם ילדים שהוריהם קצינים, שוטרים, מאבטחים, לא חסר פה "נשק חם בבתים פרטיים", זמין לבני נוער, הרבה יותר ממדינה ממוצעת. כנ"ל שוויץ - שם יש נשק בערך בכל בית, ואין מגנומטרים בבתי ספר.
שוב - זה לא עניין של זמינות אלא של תרבות. אם אתה מסכים אז אין ויכוח :)

אגב, בחברה הערבית כאן גם כן יש בעייה דומה. הנשק שם לא זמין יותר משהוא זמין לישראלי יהודי ממוצע, פשוט התרבות שלהם מאוד אלימה, יש פשיעה רבה ואלימות בתוך המשפחה וענייני "כבוד" - היא דבר מקובל ולפעמים אף מבורך, מבחינתם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 אפריל 2022, 16:03

ובנושא אחר - זה קורה!!! (כנראה)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 אפריל 2022, 23:47

אז גילינו שדירקטוריון של חברה לא יכול לסכל את המכירה שלה, גם אם הוא ממש ממש לא אוהב את הרוכש.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אפריל 2022, 07:19

DrKeo כתב:

אני לא חושב שיש מישהו בדיון כאן שלא מודע לכל העובדות האלה כך שאני לא חושב שאנחנו נסחפים לדיון הרדוד של התקשורת הישראלית (והאמריקאית) :)

יכול להיות שזה ידוע לכל, אבל עדיין הדיבור על ארה"ב כמקשה אחת הוא לא נכון, וזה כן נעשה. בדיוק בצורה שאתה כתבת למשל. נניח השוואות למדינות באירופה של "ארה"ב מול שוויץ", כאשר ארה"ב היא בכל הגודל של אירופה, ויש בה חלוקת מדינות באותו אופן, ויש הבדלים תרבותיים בין מדינות שגם הן יכולות להיות הבדלים כמו מדינות אירופה (למעט קצת השפה). להשוואת את ניו גרסי לניו מקסיקו בתוך ארה"ב בהחלט יכול להיות כמו להשוות את שוויץ לצרפת. לעיתים ההבדלים בארה"ב גם גדולים יותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 26 אפריל 2022, 13:59

היא מקשה אחת כשמדובר על חוקים פדרליים, ורוב הדיון בנושא סובב סביב הרמה הפדרלית. אי אפשר לחוקק חוקים מקומיים כדי להילחם בתופעה, מהסיבה הפשוטה שכל עוד הגבולות בין המדינות פתוחים, תמיד תוכל לקנות נשק במדינה מקלה ולירות בו במדינה מחמירה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אפריל 2022, 21:22

זה מסוג הדברים שלנו מבחוץ קשה הרבה יותר להבין שזה לא באמת ככה.
הרי אם זה ככה, הרי כרגע יש את התיקון השני לחוקה, כלומר מותר לשאת נשק, אז איך זה שיש מקומות שאסור? זה הרי פדרלית מותר? או דוגמה אחרת, מה לגבי מריחואנה? הרי היא אסורה פדרלית ומותרת במדינות, אז איך זה עובד? בקיצור זה לא ככה. בגדול הכוח הגדול של הממשל האמריקאי הוא בעיקר כלפי חוץ. ברור שיש המון השפעה, אבל בסופו של דבר, הם מבנה עם חוזק הרבה הרבה פחות ממדינה פנימית בטח לעומת הכוח המדינתי שלנו או מדינות אירופה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 26 אפריל 2022, 22:23

כי אף זכות אינה אבסולוטית, וביהמ״ש העליון לא מוצא סתירה בין התיקון השני לבין חוק מקומי (או פדרלי) שמגביל במידת מה את הזכות לשאת נשק. וזה נכון לכל סעיף במגילת הזכויות או בכלל.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אפריל 2022, 22:50

אתה מפספס את הנקודה וזאת בדיוק הנקודה שאני מנסה להעביר...
העניין הוא כ"כ מורכב, ורחב, עם תפיסות שונות ושורשיים היסטוריים שונים ועמוקים, שרבים בכלל לא מכירים לעומק בארץ, ואפילו אלו שמכירים לא באמת מכירים. אז דיונים ברמה הזאת הם פשוט ללא כל תכלית.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2022, 11:05

והנקודה שאני מנסה להעביר היא שלתומכי ה-gun control המורכבויות האלה לא מעניינות. הם רוצים מגבלות ברמה הפדרלית, ושיאכפו אותן פדרלית (בניגוד למריחואנה).

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 27 אפריל 2022, 20:24

הדיון מרודד בארה"ב - אבל גם כשהוא רדוד שם - לכולם לפחות כן יש את הרקע והידע המתאים - כי הם חיים שם. ושלא לדבר על כל הקונספט שכמו שפה הכל היום הפך רק לא ביבי / רק ביבי, גם שם זה מעין הכל דמוקרטי הכל רפובליקאי ומצופפים שורות.
אז הדיונים הכמו עובדתיים פה על נתונים כאלו ואחרים, פשוט לא...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 28 אפריל 2022, 12:11

לכולם? לא ממש. האדם הממוצע שם הוא בור ועם הארץ. כבר ניהלנו פה כמה דיונים בעבר על זכויות נשק בארה״ב, וכל הנקודות שהצגת קודם עלו בהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מאי 2022, 14:19

ארה״ב בפאניקה מטורפת סביב נושא ההפלות
בהדלפה הראשונה מאז 1885 בערך, מתוך טיוטה של העליון - עולה שהם מתכווננים לקראת ביטול רו נגד ווייד, פסיקה בעייתית מאוד *מבחינה משפטית*, שכן ההחלטה מעגנת בחוק את האפשרות להפלה מתוך מניעים של פרטיות, ואם תשאלו למה דווקא מניעי פרטיות ואיך זה מתקשר לחוקה - אז אתם לא תהיו היחידים כי הקשר די חלש ולכן הפסיקה בעצם כה בעייתית.

ההדלפה יצאה מהאתר פוליטיקו, שמזוהה מאוד עם השמאל, ויש להניח שעשו זאת בגלל המצב האיום של הדמוקרטים בסקרים, הם ממש היו צריכים איזה דאוס אקס מכינה כדי לצאת מהברוך הנוכחי, כנראה שזה משהו שיאחד אותם.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים