נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 14 אפריל 2024, 14:40

Laskin כתב:
Klayman כתב:זכרתי (אולי בטעות) שאתה עצמאי/בעל עסק משלך.

כן, אני לא הבנתי פשוט איך זה קשור לעובדה שאין סידור לילדים או עוזר לי איכשהו... יש לי עבודה ופגישות וכו' מחוץ למשרד, ובמפעלים שהם לא יכולים להכנס איתי, אז נאלצתי לבטל את רוב הלו"ז שלי היום וזה מעכב פרויקטים... אם לא הייתי עצמאי זה דווקא היה יותר פשוט, בתנאי שהיה לי בוס סביר

העבודה הייתה מתעכבת גם אם לא היית עצמאי והיית צריך להשאר עם הילדים. פשוט אז אולי היה לך הרבה פחות אכפת. מה שניסיתי להגיד, זה שאם אתה הבוס, אתה יכול לעצור את העבודה אם יש לך מקרה שכזה. זה פשוט עולה לך ישירות. משער שהרבה מהלקוחות יבינו כי מדובר במצב לא שגרתי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 14 אפריל 2024, 15:03

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:כי לישראל אין יכולת אמתית וריאלית לבצע שינוי משטרי באיראן. ראינו מה קורה כשישראל מנקנקת 40K ג'וקים פלסטינים בעקבות הטבח הכי חמור מאז השואה שבוצע ביהודים.
הדוקטרינה הגרעינית של ישראל היא כזו של הרתעה, פחות של הענשה, לכן איום כזה של ביבי בעיקר ייתקל בגיחוך בטהרן ובהוקעה מוחלטת של ישראל בכל העולם.

אני לא חושב שזה אותו מצב. כלומר, מלחמה עם אירן בטח תהיה משהו שיגרר על פני כמה שנים וזאת תהיה קטסטרופה. אבל בניגוד לחמאס:
1) אתה מתמודד עם צבא מסודר, לא עם גרילה.
2) האוכלוסיה בעזה מעריצה את חמאס, באירן יש התנגדות עצומה למשטר.

אולי מלחמה עם אירן תהיה נוראית, אבל היא מסוג אחר לגמרי מעזה. אני לא חושב שהפלת משטרים עובדת, תמיד עולה משהו גרוע יותר. אבל אולי דווקא במקרה של אירן, להתחשב באוכלוסיה היחסית חילונית הגדולה שמתנגדת נחרצות למשטר האיסלאמי, אולי משהו טוב בכל זאת יכול לקרות שם.

אני לא יודע כמה התנגדות באמת יש למשטר שם- מאוד יכול להיות שמדובר ב-vocal minority ובכל מקרה הממסד האיראני ישתק כל התקוממות פוטנציאלית, הרי היו בעבר ניסיונות לגרום להתקוממות עממית בתוך איראן והם לא צלחו, לא רואה כאן סוריה 2.
כדי לבצע שינוי משטרי באיראן אנחנו מדברים על מלחמה שתגרום לעיראק להיראות כמו טיול בפארק, ויש רק מעצמה אחת בעולם שיכולה להוציא לפועל מהלך כזה, ואיך לומר בעדינות, לא נראה שהיא ממש בעניין של דברים הרבה, הרבה יותר צנועים מזה.
לגישתי, קודם שנאבטח את הגבולות שלנו כראוי ונכריע איומים שהיו צריכים להיות מסולקים שנים אחורה, ואז נוכל להתפנות למדינה שנמצאת 1000+ קמ מאיתנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אפריל 2024, 20:17

בסקר דת/מדינה האחרון באירן (פברואר) 72.9% היו בעד הפרדת דת ומדינה. אני די בטוח שכל הקהל הזה לא בדיוק מעריץ גדול של האייתולות. אני לא חושב שתהיה שם מהפכה בקרוב כי האחסלמיסטים חזקים מדי, אבל רק אומר שההשוואה לעזה לא במקום, זה הכל.

תקראו לי פסיכופט, אבל אני חושב שאו שכל הגרעין או כל מזקקות הנפט האירנים צריכים להתפוצץ לאבדון כתגובה. איראן הכריזה על ישראל מלחמה אתמול ויש בדיוק שתי אפשרויות - או להגיב בכוח לא פורפורציונאלי או לשבת בשקט ולהפוך מתקפות איראניות על אדמת ישראל הנורמה החדשה. להפציץ את כורים רק ארה״ב יכולה, את המזקקות אנחנו יכולים להפציץ לבד. וכמובן שיש אופציה שלישית - להשתמש בהון המדיני האדיר שהמתקפה אתמול צברה בכדי לגרום לאיראן לשלם מחיר כבד מבחינה פיננסית ומדינית. אבל ביבי חלש מדי בשביל האופציה הזאת. האמת שהוא חלש מדי גם בשביל התגובה העוצמתית, אני מקווה שאני טועה אבל הוא הוכיח ב-15 שנים האחרונות שהוא למל״מ חסר עמוד שדרה, פחדן שמעריץ את הסטטוס קוו. העיקר שהקואליציה לא תתפרק.

וכן, ברור לי שהאופציה הצבאית תוביל למלחמה, אבל בוקר טוב, היא הוכרזה כבר אתמול.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אפריל 2024, 22:00

כן, אפס תגובה ייחשב כנצחון שלהם וחולשה שלנו בעיני השלטון ותומכיו וידרבן אותם לעשות זאת שוב, וראינו מה העלויות הפיננסיות של ההגנה הזו, פחות או יותר, זה הרי ברור שכמו שאיפשרנו לחמאס לירות טילים עד שזה הפך לנורמה (לפחות כשזה לא מגיע לתל אביב) אז זה יקרה גם מול איראן, חייבים תגובה והיא לא יכולה להגיע עוד הרבה זמן. מלחמה תמיד עדיף לפני שלאויב יש גרעין, אין מצב שלא קופצים על הזדמנות הזהב הזו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אפריל 2024, 22:29

אם מלחמת עזה/איראן לא מסתיימת בזה שתוכנית הגרעין של איראן בלהבות, (דיפלומטית או לירטרלי פיזית) ביבי פאקינג לוזר (בפעם ה-362).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אפריל 2024, 23:14

זה ברור שהוא סיים את הקריירה שלו וזה אכן יהיה המבחן הסופי שייקבע - האם ייזכרו לו רק את ה-7 לאוקטובר, או את ה-7 לאוקטובר והמקסימום שהוא יכול היה לעשות אחר כך כדי לתקן.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 14 אפריל 2024, 23:14

זה לא יכול לקרות בלי ארה"ב. אין לנו פצצות שיכולות לפצח בונקרים של עשרות מטרים מתחת לאדמה, ובטח שלא מפציצים כבדים שיכולים לשאת אותן כמו ה-B2 ספיריט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אפריל 2024, 23:16

יש לנו משהו טוב יותר… ואם אין ברירה אז אין ברירה, ולכן ארה״ב תאלץ לעזור כדי שלא נשתמש בזה. אסור להשאיר לסנילי ברירה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 14 אפריל 2024, 23:19

נחמד בתור פנטזיה, זה לא יקרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אפריל 2024, 23:25

אז נמתין לטראמפ, אולי ייתן את האור הירוק… אבל עד אז, מי יודע מה יהיה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 00:25

InterAl כתב:זה לא יכול לקרות בלי ארה"ב. אין לנו פצצות שיכולות לפצח בונקרים של עשרות מטרים מתחת לאדמה, ובטח שלא מפציצים כבדים שיכולים לשאת אותן כמו ה-B2 ספיריט.

תעשית הנפט של איראן לא נמצאת בבונקרים שנמצאים בהרים שדורשים פצצות אמריקאיות מיוחדות. היא כמעט 20% מה-GDP של איראן ורוב הכלכלה שנותרה מבוססת על תקציבי ממשלה שמגיעים מ.. נפט. עצרת פעילות הנפט של איראן גמרת את המדינה. מתקפה על יצור הנפט של איראן היא מתקפה חמורה משמעותית מהפצצה של הכור.

ישראל יכולה לנוע בין לפגוע במתקן נפט בודד ולהצהיר שבמתקפה הבאה של איראן על ישראל היא משמידה את תעשית הנפט שלה כליל, או לחילופין להשמיד אותה כליל מה שכמובן יתחיל מלחמה על מלא. הבעיה באופציה הראשונה היא שביבי כזה פחדן/שקרן שאף אחד לא יאמין לו, כולל האיראנים. מדובר בבן אדם שנתן לאוהל של חיזבאללה לשבת בשטח ישראל במשך שבועות, למחבלים מצפון ומדרום לקפץ על הגדרות במשך שנים. מי יאמין שיש לו ביצים לשרוף את הכלכלה האיראנית עד אפר.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אפריל 2024, 00:57

לא ברור לי איך מחיקת 20% מהתמ"ג השנתי מוחקת גם את הראשים הגרעיניים והטילים הבליסטיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2024, 01:21

זה יתחיל מלחמה וארה״ב לא תשאיר אותנו לבד, הפצצות והמפציצים שלה ייכנסו למערכה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 15 אפריל 2024, 02:15

לא צריך מפציצים בשביל לקחת כמות יפה של gbu 28 לנקודות שונות באירן.
אני לא בעד מלחמה ולא בעד לגרור את ארה״ב לתוך הקטטות שלנו. אוי לבושה. ומדינית זה הימור חסר תקדים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 10:46

InterAl כתב:לא ברור לי איך מחיקת 20% מהתמ"ג השנתי מוחקת גם את הראשים הגרעיניים והטילים הבליסטיים.

אין לאיראן ראשים גרעיניים, אבל מן הסתם הם קרובים. ומחיקת 20% מהתמ"ג שתוביל גם למחיקה של רוב שאר התמ"ג תערער את היציבות של כל המדינה. אם אתה רוצה לאיים עליהם, או אפילו להוציא לפועל את האיום, אז זה כנראה איום הכי גדול שאתה יכול להציב מול המשטר האיראני.

אני לא בטוח שאפשר להפציץ את כל הטילים הבליסטים שלהם, אני לא חושב שגם האמריקאים יכולים כך שכנראה לכל היותר נוכל לדלל להם את המאגרים. אגב, המתקפה שלשום עלתה להם מאות מליוני דולרים, תקציב הביטחון שלהם הוא סביבות ה-700 מליון דולר כך שהם ירו עלינו פחות או יותר 10% תקציב צבאי שנתי.

לדעתי במלחמה עם איראן הבעיה הגדולה היא לא איראן אלה סין ורוסיה שהן הלקוחות גז/נפט הכי גדולות של איראן.

אה, ורק הערה אחרונה, מעכשיו ירי מאיראן הולך להפוך לנורמאלי החדש. אני לא סומך על ביבי בלפתור את זה וכמו שהוא חמם אותנו כמו צפרדעים תחת כיפת ברזל ככה הוא יעשה עם איראן. פחדן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2024, 11:13

קראתי הבוקר שגם הצבא ממליץ להגיב, כדי שלא נהפוך את זה לנורמה אני מניח. אז אני כן חושב שתהיה תגובה, השאלה היא מתי, איפה ובאיזו עוצמה, ואני חושב שיהיה נכון שזה יהיה בחודשיים הקרובים, בשטח איראן ובעוצמה מאוד גדולה, כזו שתחזיר אותם אחורה בעניין הטילים והגרעין ושעלולה להצית שם מרד אמיתי ורציני סוף סוף.
ואם זה יוביל למלחמה של ממש, בכל הכח - אז שוב, עדיף עכשיו מאשר כשיהיה להם גרעין, ואנחנו אמורים להיות ממש קרובים ליום הזה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 אפריל 2024, 11:31

700 מיליון זה מה שהם נותנים לחיזבאללה כל שנה, לא תקציב הביטחון האירני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2024, 11:40

כן, לפי גוגל זה יותר בכיוון ה-25 מליארד דולר ב-2021, הגיוני יותר :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אפריל 2024, 12:42

DrKeo כתב:
InterAl כתב:לא ברור לי איך מחיקת 20% מהתמ"ג השנתי מוחקת גם את הראשים הגרעיניים והטילים הבליסטיים.

אין לאיראן ראשים גרעיניים, אבל מן הסתם הם קרובים. ומחיקת 20% מהתמ"ג שתוביל גם למחיקה של רוב שאר התמ"ג תערער את היציבות של כל המדינה. אם אתה רוצה לאיים עליהם, או אפילו להוציא לפועל את האיום, אז זה כנראה איום הכי גדול שאתה יכול להציב מול המשטר האיראני.

אני לא בטוח שאפשר להפציץ את כל הטילים הבליסטים שלהם, אני לא חושב שגם האמריקאים יכולים כך שכנראה לכל היותר נוכל לדלל להם את המאגרים. אגב, המתקפה שלשום עלתה להם מאות מליוני דולרים, תקציב הביטחון שלהם הוא סביבות ה-700 מליון דולר כך שהם ירו עלינו פחות או יותר 10% תקציב צבאי שנתי.

לדעתי במלחמה עם איראן הבעיה הגדולה היא לא איראן אלה סין ורוסיה שהן הלקוחות גז/נפט הכי גדולות של איראן.

אה, ורק הערה אחרונה, מעכשיו ירי מאיראן הולך להפוך לנורמאלי החדש. אני לא סומך על ביבי בלפתור את זה וכמו שהוא חמם אותנו כמו צפרדעים תחת כיפת ברזל ככה הוא יעשה עם איראן. פחדן.

היא תתערער, אבל זה לא יוביל לחיסול הגרעין. אם כבר, יותר סביר שהערעור הזה יקרב אותנו למלחמה גרעינית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אפריל 2024, 13:04

...מה שיקרב את ארה"ב להסכים להתערב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 13:18

idan כתב:700 מיליון זה מה שהם נותנים לחיזבאללה כל שנה, לא תקציב הביטחון האירני.

Laskin כתב:כן, לפי גוגל זה יותר בכיוון ה-25 מליארד דולר ב-2021, הגיוני יותר :)

אני לא יודע איך התפלק לי 700 מליון דולר כשהתכוונתי לכתוב 7 מליארד דולר (כתבתי שההתקפה עולה להם מאות מליוני והתקציב שלהם 700 מליון וזה 10% ממנו, השכל שלי לא פעל). שמעתי את המספר הזה פודקאסט אחד ביום של אתמול, אבל גיגול מהיר מראה שב-2023 התקציב היה 9.23 מליארד דולר כשמשמרות המהפכה מקבלות 31% מהתקציב (אני משער שחיזבאללה ושות' יוצאים מהתקציב הזה), הצבא הרשמי של איראן רק 11% שזה בקושי מליארד דולר. עוד פרט חשוב הוא ש-75% מתקציב הביטחון האיראני הולך על משכורות. בכל מקרה זה לא משנה את הטיעון, עדין מדובר ב-ballpark של 10% מתקציב הביטחון האיראני.
https://epc.ae/en/details/featured/iran ... priorities

השאלה הפתוחה היא כמה עלתה ההתקפה לאיראן, כי ראיתי מקומות שרשמו מספרים בסביבת ה200 מליון דולר ומקומות שהגיעו ל-600 מליון דולר. בו בזמן המספרים על עלות ההגנה נעים בין 2 מליארד שקל לכמעט 6 מליארד שקל (אבל מי שאמר מעל ל5 מליארד שקל היה כלכלן של BDO והם חברה שכונה).

אגב, משעשע לראות מה האנפלציה הפסיכית באיראן עושה לתקציב שלהם, תראו את התקציב הצבאי ב-2022 מול 2023 בדולרים ובריאל:
aaaaaa.png
aaaaaa.png (46.48 KiB) נצפה 147 פעמים

InterAl כתב:היא תתערער, אבל זה לא יוביל לחיסול הגרעין. אם כבר, יותר סביר שהערעור הזה יקרב אותנו למלחמה גרעינית.

אם המטרה שלך לחסל את הגרעין אתה צריך את האמריקאים ואין לך את האמריקאים כי ביבי אפס. אבל אנחנו לא מדברים על חיסול הגרעין אלה על הצהרת המלחמה של איראן עלינו. אתה צריך או להגיב, או לא להגיב אבל לצאת באיום קונקרטי עם גב מאחוריו אחרת כל מליציה במזרח התיכון תראה שאתה פחדן וירי מאיראן על ישראל יהפוך לשגרה סטייל חמאס/חיזבאללה וכיפת ברזל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אפריל 2024, 14:09

אתה דיברת על זה קודם, להעלות את תוכנית הגרעין בלהבות. לא רואה שום דרך מעשית שזה יקרה כרגע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 14:25

InterAl כתב:אתה דיברת על זה קודם, להעלות את תוכנית הגרעין בלהבות. לא רואה שום דרך מעשית שזה יקרה כרגע.

נתתי שלוש אופציות (דיפלומטית, תקיפת הכור ותקיפת תעשית הנפט) ורק אחת מהן קשורה ישירות לתוכנית הגרעין וגם ציינתי שרק האמריקאים יכולים לתקוף את הקור בהצלחה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 15 אפריל 2024, 14:33

אמרת שהמלחמה הזאת תצטרך להסתיים כשתוכנית הגרעין בלהבות. שורה תחתונה, זה לא יקרה. שום לחץ דיפלומטי לא יגרום להם לוותר עליה, ושום אופציה צבאית לא על השולחן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אפריל 2024, 15:27

InterAl כתב:אמרת שהמלחמה הזאת תצטרך להסתיים כשתוכנית הגרעין בלהבות. שורה תחתונה, זה לא יקרה. שום לחץ דיפלומטי לא יגרום להם לוותר עליה, ושום אופציה צבאית לא על השולחן.

מלחמה -> שנים של מלחמה עם איראן. הקטע הוא שביבי יתכופף ויקבל את זה כמו שהוא בולע את חיזבאללה וחמאס שנים. ברור שאם האירוע הסתיים כבר לא יקרה כלום לתוכנית הגרעין האיראנית, לעצור אותה זה 100% בידיים של האמריקאים (דיפלומטית וצבאית). כמו שאמרתי, יש לנו 3 אופציות ובגלל שהאמריקאים לא משתפים פעולה כרגע השמדת הכור לא אפשרית.

אגב, סתם משהו משעשע, על פי WSJ חצי מהטילים הבליסטים במתקפה כשלו או התרסקו לפני שהגיעו לישראל.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים