נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

MGS FREAK
Veteran

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי MGS FREAK » 07 מאי 2024, 23:35

ההנהגה מהיום הראשון, (והשני, והשלישי...) לא יודעת להסביר לציבור מה היא עושה בעזה ואיך מתרגמים "הניצחון המוחלט" ממשפט תעמולה למציאות בשטח. אחרי שעבדו יפה מאוד, לפתע בחודשים האחרונים נראה שהכל התחיל לזחול ולקרטע, נכנסו לשגרה מוזרה וזה עוד בלי לדבר על האדג'ינג שעשו לרפיח במקום להיכנס וזהו ולהמשיך עם לחץ צבאי אינטנסיבי שגם היה מביא עוד חטופים. ומה יקרה אחרי שנמחק את החמאס? מה עם הסו קולד "יום שאחרי"? אני רואה פה אפס חזון, אפס תכנון, אפס ראיה שמסוגלת לתרגם את המעשה הצבאי אל המדיני (וההפך במידת הצורך) ולהגיע להישגים מהסוג שגם אם עכשיו יוצאים מעזה, הם עדיין יהיו הישג לטווח של 10 שנים הבאות ולא משהו שהנאצים שם ישקמו תוך חודש.

שוב כמו שאמרתי, אין פה החלטה טובה והחלטה רעה ואין פה שחור ולבן. אני רק יודע שהדבר שאני רואה בסיוטים שלי זה חטופות חוזרות בעוד שנה עם תינוקות אונס בידיים, ואנשים שפשוט נעלמו מעל פני האדמה או כי נרצחו והועלמו או כי בנו להם זהות וחיים חדשים בתור עבדים של איזה משפחה בעזה ולעולם אבל לעולם לא נדע את זה, בזמן שהמשפחות שלהם בעוטף חיות מטר מהם.

ואני רוצה לראות את ההנהגה מסבירה לציבור את זה ומצפה ממנו לסמוך על המותג שנקרא "מדינת ישראל", לשלוח את הילדים לצהל, ולא לעשות משהו אמיתי עם הדרכון הפורטוגלי חוץ משימוש בחופשה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 מאי 2024, 23:44

MGS FREAK כתב:בגדול אני מסכים על כל מה שנאמר אבל בכל הנוגע לחטופים - לדעתי זו טעות רצינית להסתכל על זה בצורה קרה של רווח והפסד, "מה שווה יותר? להחזיר עכשיו X אנשים בתמורה לכך שיהרגו 100X בעוד כמה שנים כי לא חיסלנו את החמאס, או להקריב את הX האלה בשביל שלא ימותו אותם 100X פוטנציאלים" (וכמובן שגם הקצנתי את הניסוח וגם פישטתי את הסוגיה לקיצון).

לא יכול להיות תרחיש שבו אומרים לציבור, במישרין או בעקיפין ובניסוח זה או אחר שהתקבלה החלטה לוותר טוטאלית על החטופים עבור השמדת האויב. כי זה הרבה מעבר לחישוב הקר והמוקצן שעשיתי למעלה, אי החזרת החטופים תהיה אחת הפגיעות הקשות ביותר, אם לא ה-, באמון של האזרח במדינה ובמחויבות שלו למדינה ולחברה (ומכאן גם לשירות בצבא) שממילא נפגע קשות אחרי ה7 באוקטובר. זאת תהיה פצצת אטום חברתית שתהדהד מכאן ועד סוף ההיסטוריה של המדינה הזאת, לאט לאט, ובאופן שאף אחד לא יכול לצפות את ההשפעות שלו. רק דבר אחד בטוח - זה יהיה הרסני לא פחות, אם לא יותר מX נרצחים פוטנציאלים בעתיד בגלל אי חיסול אויב זה או אחר.

בהמשך לנ"ל, אני חושב שכל דבר שהוא הפיך, אפשר "להקריב" לטובת עסקה. עזה תחכה לנו כמו שחיכתה 20 שנה, החטופים לא.
בתרחיש הכי גרוע - עוצרים את הלחימה שגם ככה נמרחה והתבזבזה בשביל לקבל את כל החטופים ובכך לשלול לחמאס את הקלף היחיד שנשאר לו, ושוברים את הכלים כולל הפרת ערבויות שבטוח ינתנו על כך שישראל באמת עצרה את המלחמה ולחזור בכל הכוח - אם יש רגע שבו צריכים להגיד פאק איט על כללי המשחק הדיפלומטים, זה הרגע.

*מסיים עם כוכבית - אני מודע גם לבוא בגישה שבאתי בה כרגע זה כי קל לי להגיד, ושום דבר פה לא שחור ולבן.
אין אף בחירה, אף אופציה שהיא טובה. כך או כך נצטרך להגיע להחלטה בין אופציה גרועה לאופציה גרועה פחות.

אני לא יכול להסכים פחות עם כמעט כל מה שכתבת…
כמובן שלא צריך ״לוותר״ על החטופים, אבל בהחלט צריך לתעדף את השמדת האויב או לכל הפחות את שליטת האויב בעזה, על פני 30, 50 או אפילו 500 חטופים, שהתמורה עבורם היא אלפי מחבלים שביצעו פה טבח וכו, וסיום הלחימה עד הפעם הבאה שיצליחו לבצע פה מיני-שואה.
צריך לנסות להגיע לעסקה נורמלית, או אם זה נכשל - לנסות להציל כמה שיותר מהחטופים במבצע גדול, או חמישים מבצעים גדולים.

את השאר פייג׳ כבר כתב.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2024, 10:15

עשינו כאן דיון חטופים שלם עוד לפני ה7 באוקטובר. ה7 באוקטובר הוא תוצר ישיר של עסקת שליט והוא זה שגרם לפצצת אטום חברתית וחוסר אמון של האזרח במדינה.
בחיים האמיתיים אני מכיר מעט מאוד אנשים שחושבים אחרת וכל אלה משתייכים לקבוצה שסוחבת חוסר אמון שקדם ל7 באוקטובר ומשליכה אותו כרגע על סוגיית החטופים.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 08 מאי 2024, 11:40

לאסקין - כמו שאני רואה את זה והלוואי ויתברר בדיעבד שאני טועה, ההזדמנות להשמיד את שליטת האויב בעזה (ובמילים אחרות, לנטרל את עזה כאיום ולשלול אותה ככלי במשחק האיראני) כבר נגמרה ובוזבזה. מכונית הלגיטימציה נוסעת על אדי דלק. בשיא האבסורד החולני, מדינות רוצות להכיר במדינה פלסטינית פור פאק סייקס. אחרות כולל ארה"ב מלטפות את כפתור עצירת הנשק, ובשורה התחתונה להיכנס לרפיח משום מה הפך לביג נו נו. גם אם ברגע זה הייתה מתקבלת החלטה שעל הזין החטופים ויהיה מה שיהיה הולכים על ניצחון צבאי מוחלט, אין לנו את הקרדיט המדיני לעשות את זה ועוד לא דיברתי על הצד הלוגיסטי\חימושים וכו' שמי יודע מה מצבו (וגם הוא שזור בקרדיט המדיני כמובן). לגבי הצלת החטופים במבצעים למינהם - בוא, זה לא יקרה. להציל איזה אורי מגידיש פה ושני ארגנטינאים שם זה מדהים ומעולה, אבל אין סיכוי שכך יחולצו אפילו חצי מהחטופים. זה מזכיר לי את הטיעונים הנאיביים (הטיעונים בלבד, חלילה לא משווה כמובן) של אלו שלא מבינים למה עשינו מעזה דרזדן במקום לשלוח כמה צוותי כוחות מיוחדים לחסל את הראשים וזהו ולסיים את המלחמה תוך שעה, כמה פשוט כמה קל.

ומהי עסקה נורמלית לדעתך? מאז פחות או יותר עסקת ג'יבריל שחרור של רבים עבור בודדים הוא הנורמה במחוזותינו. מה יהיה נורמלי במקרה כזה?

עומר - אודה שהמוח שלי קצת מחוק בכל הנוגע לתקופת עסקת שליט וההשפעות החברתיות שלה כך שלא אביע דעה כאן. כן אומר שאני לא רואה איך בכלל ניתן להשוות בין סיטואציה של חייל חטוף אחד לסיטואציה של מאות חטופים, רובם אזרחים, שפשוט נקטפו מביתם. זה משחק אחר לגמרי, ואירוע (בראייתי לפחות) שנוגע במקומות הכי עמוקים ובסיסיים של יחסי אזרח-מדינה ופוטנציאל הנזק כאן הוא אדיר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2024, 16:00

זה לא היה דיון בתקופת עסקת שליט. זה היה דיון לפני כמה חודשים שעסק בסוגיית ההחזרה של החטופים בכל מחיר.
הטיעון שלי היה ונשאר שאסור לבצע עסקאות חטופים שבהן הצד החוטף מאמין שזה השתלם לו לשחוט ולחטוף כי אתה מעודד אותו לחזור על זה עוד ועוד.

המשחק הוא אותו משחק. באירוע של שליט, החמאס פלש לבסיס צבאי בשטח מדינת ישראל, שחט שני חיילים שאף אחד לא מכיר וחטף חייל אחד. כל אחת מהאמהות של החיילים השחוטים היתה מוכנה בכל שניה של כל רגע נתון להחליף את הסטטוס שלו משחוט לחטוף.
אז ביבי שחרר את שליט תמורת אוסף בלתי נגמר של רוצחים מטורפים בראשות סינואר. עוד לפני ה7 באוקטובר משוחררי עסקת שליט רצחו ופצעו הרבה יותר מחייל אחד בודד שישב שבוי בעזה ועכשיו יש לנו כמה עשרות חטופים לצד משהו כמו 1000 אזרחים ו500 חיילים שחוטים שאף אחד לא מכיר כשהנזק שנגרם ליחסי האזרח-מדינה כתוצאה מעסקת שליט הוא לא ״פוטנציאלי״ אלא ממשי וקולוסלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2024, 17:24

אז נציל ככה פחות מחצי, או ננסה… זה מה יש.
גם בעסקה של ה-33 חמאס אמר ״חיים או מתים״, יש מצב שיש פחות מ-20 חיים כבר עכשיו. זה נורא, אבל לשחרר אנשים שאנסו ושרפו אנשים בחיים רק לפני 7 חודשים זה בעיניי גרוע יותר.
ואם לא ניתן למוטט את השלטון אז לא לצאת משם. העולם צריך להבין שהנאצים האלה לא שולטים יותר בתחום הזה, בכל מחיר. כן, גם אם זה אומר חרם בינלאומי. אין מצב להשלים עם זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 18:17

גם למדינה מדינות שלא עושות משא ומתן עם טרוריסטים עדין חוטפים אזרחים. כאילו צריך פעולה כלשהי מהצד שלנו בכדי לעודד את חמאס לרצוח, לשרוף, לאנוס ולחטוף. הם עושים את בלי קשר לאיך נפעל, זה ב-DNA שלהם, זאת המהות של האחים המוסלמים.

צריך עסקה, אבל לא תקרה אחת בלי שנחנו עמוק ברפיח מפעילים לחץ מסיבי. כך או כך חמאס לא זורם עם משא ומתן, כך או כך הדרך ללחוץ אותו להתגמש היא לפעול חזק ברפיח, כך או כך המטרות מלחמה שלנו דורשות שנכנס חזק לרפיח. אז אם כל דבר מוביל אותנו לפעולה מסיבית ברפיח, יאללה בואו נעשה אותה. אם נצליח על הדרך להגיע לעסקה שתהיה הגיונית לישראל אז זה יהיה WIN WIN.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 19:49

לאיזו מדינה חטפו 253 אזרחים ביום אחד? איזו מדינה עשתה עסקאות שבויים מופקרות כמו שעשתה ישראל?
חמאס יודע שזאת הבטן הרכה של ישראל. עסקאות השבויים המופקרות שנעשו פה (ובראשן שליט כמובן) הן המניע העיקרי לפעולה הזאת, כל אדם רפה שכל מבין את זה, גם אם יש כאלה שלא יודו בכך כדי להשיג תוצאה פוליטית כזאת או אחרת.

עסקה תמורת ויתור על חיסול חמאס או הפסקת הלחימה היא סכנה קיומית לישראל. ממשלה שתעשה את זה היא ממשלת בגידה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 מאי 2024, 20:23

נייס
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2024, 20:43

בחודשים האחרונים גרהם הבהיר מספר פעמים, כולל פומבית, שהוא ״שומר על הגב״ של ביבי ושל ישראל.

הרפובליקנים מאוד נהנים מהסיפור הזה משום שבזמנו הדמוקרטים ניסו להדיח את טראמפ על בסיס טענות שהוא סחט את זלנסקי שיפתח בחיקרה שעלולה לסכן את הדמוקרטים על ידי זה שהוא מנע מכירה של נשק לאוקראינה. עכשיו הרפובליקנים מציגים את זה בתור נסיון דומה של ביידן למנוע מישראל נשק בשביל ללקק למצביעים במישיגן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 20:56

InterAl כתב:לאיזו מדינה חטפו 253 אזרחים ביום אחד? איזו מדינה עשתה עסקאות שבויים מופקרות כמו שעשתה ישראל?
חמאס יודע שזאת הבטן הרכה של ישראל. עסקאות השבויים המופקרות שנעשו פה (ובראשן שליט כמובן) הן המניע העיקרי לפעולה הזאת, כל אדם רפה שכל מבין את זה, גם אם יש כאלה שלא יודו בכך כדי להשיג תוצאה פוליטית כזאת או אחרת.

עסקה תמורת ויתור על חיסול חמאס או הפסקת הלחימה היא סכנה קיומית לישראל. ממשלה שתעשה את זה היא ממשלת בגידה.

כן, כי אם בעסקת שליט היו מחזירים את סינואר בלבד אני בטוח שב-7 לאוקטובר היו מחלקים לתשובי העוטף פרחים. ואני לא יודע מה קשור המשפט האחרון למה שאמרתי, ברור שאני מתנגד לעסקה שמוותרת על חיסול חמאס.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מאי 2024, 21:39

הם רצו לפדות את כל האסירים שלהם תמורת החטופים ע"פ מפתח שליט. עם סינוואר בלבד, היחס בכלל לא קרוב.
המשפט האחרון לא הגיב אליך ספציפית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2024, 22:11

InterAl כתב:הם רצו לפדות את כל האסירים שלהם תמורת החטופים ע"פ מפתח שליט. עם סינוואר בלבד, היחס בכלל לא קרוב.
המשפט האחרון לא הגיב אליך ספציפית.

השאלה היא לא מה הם עושים במשא ומתן, מן הסתם נדפקנו בצורה מלכותית במשא ומתן בגלל עסקת שליט, האוייב חושב שהוא יכול לקבל את כל העולם ואחותו תמורת חטוף ישראלי. השאלה היא האם ה-7 באוקטובר היה קורה אם האינדקס משוחררים בעסקת שליט היה שונה. והתשובה היא ברור שכן. חמאס רוצה לאנוס, לשרוף, ולרצוח אותנו ואינדקס בעסקאות שבויים לא משנה את זה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 מאי 2024, 23:39

אני לא מסכים איתך גם בעניין האינדקס אבל בלי עסקת שליט, ה7 באוקטובר לא היה קורה כי סינואר היה עדיין נרקב בכלא נפחא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2024, 00:14

omerkot כתב:אני לא מסכים איתך גם בעניין האינדקס אבל בלי עסקת שליט, ה7 באוקטובר לא היה קורה כי סינואר היה עדיין נרקב בכלא נפחא.

לא הייתי מתימר לדעת אם ה-7 באוקטובר היה קורה או לא בלי סינואר. אם סינואר הוא היחיד שיכול להוציא פעולה שכזו לפועל, זה אומר שאם רק נהרוג אותו אז חסלנו את האיום של חמאס בעזה וזה מן הסתם לא נכון.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 מאי 2024, 10:10

זה לא עניין של יכולת כמו שזה עניין של מידת הפקרות ונכונות להמר.
אפילו בסטנדרטים הנמוכים של הנהגת החמאס, סינואר הוא סמן סופר קיצוני.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 09 מאי 2024, 11:17

כבר הביאו ציטוט שלו שאומר שלא איכפת לו שחצי עזה תלך אם האסירים ישוחררו. ברור שזה היה מניע מרכזי לפעולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2024, 11:29

מוזר, כי הלכו לו כבר כמעט כל החטופים (חצי שוחררו, ורוב מי שנשאר כנראה מת) והוא הצליח עד עכשיו לשחרר פחות או יותר רק ילדות בנות 19 שזרקו אבנים על חיילים.

אני בטוח שאם עסקת שליט לא הייתה מתרחשת, ב-7 באוקטובר חמאס היה חודר לישובים כדי לנקות אותם ולתלות דגלי ישראל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 09 מאי 2024, 11:40

הוא טעה, זה לא מוזר. וממילא הסיפור עוד לא נגמר.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 09 מאי 2024, 17:56

עומר, כמות החימושים בלבנון השנייה הייתה עצומה, לפי הערכות שמרניות אלביט מסוגלת לייצר בחודש את מה שצה״ל ירה שם ביום לחימה אחד. אז אני לא יודע מה יש לנו במחסני החירום וכמה הגדלנו את יכולת הייצור, אבל אין לי ספק שכלכלת חימושים זה שיקול רציני כאשר מרחפת סכנה של מלחמה רב-זירתית. אנחנו לא צריכים את האמריקאים בשביל רפיח, אבל תרחיש שבו הם מטילים עליך אמברגו נשק ומאותתים לכל השחקנים באיזור שישראל פגיעה, זה סיכון שכל הנהגה בישראל תחשוש לקחת. ובגלל זה, בין היתר, הם הצליחו לתקוע לנו מקלות בגלגלים. לפי פירסומים כבר הגיעו לכאן מאות משלוחי נשק מארה"ב אז אני מקווה שהזמן שקנינו לפחות עזר מהבחינה הזאת, אם כי עכשיו ברור לחלוטין שזו הייתה טעות לחכות.

וורסט קייס סנריו תמיד אפשר לשלוף טילי יריחו סטייל יום כיפור ולהכריח את האמריקאים לספק נשק:)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2024, 20:02

״גורם ישראלי בכיר״ כבר אמר שיש לנו מספיק נשק בשביל לקחת את רפיח. אני לא יודע אפ זה טיעון שווא, אבל זה הטיעון.

אני אגיד שוב את מה שאני אומר בכמעט כל הודעה - איך לעזאזל לא התחלנו לפנות את רפיח לאזור סטרילי עוד בפברואר. יכלו להיות שם כיום 100k אנשים במקום מליון.

עריכה:
עכשיו גם דובר צהל אמר שיש מספיק חימוש לרפיח.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 מאי 2024, 20:40

idan כתב:עומר, כמות החימושים בלבנון השנייה הייתה עצומה, לפי הערכות שמרניות אלביט מסוגלת לייצר בחודש את מה שצה״ל ירה שם ביום לחימה אחד. אז אני לא יודע מה יש לנו במחסני החירום וכמה הגדלנו את יכולת הייצור, אבל אין לי ספק שכלכלת חימושים זה שיקול רציני כאשר מרחפת סכנה של מלחמה רב-זירתית. אנחנו לא צריכים את האמריקאים בשביל רפיח, אבל תרחיש שבו הם מטילים עליך אמברגו נשק ומאותתים לכל השחקנים באיזור שישראל פגיעה, זה סיכון שכל הנהגה בישראל תחשוש לקחת. ובגלל זה, בין היתר, הם הצליחו לתקוע לנו מקלות בגלגלים. לפי פירסומים כבר הגיעו לכאן מאות משלוחי נשק מארה"ב אז אני מקווה שהזמן שקנינו לפחות עזר מהבחינה הזאת, אם כי עכשיו ברור לחלוטין שזו הייתה טעות לחכות.

וורסט קייס סנריו תמיד אפשר לשלוף טילי יריחו סטייל יום כיפור ולהכריח את האמריקאים לספק נשק:)

1. אתה תמיד מנהל כלכלת חימושים ולא היה יום אחד שבו לא ניהלת כזו מאז ה7 באוק׳.
2. יש לך הרבה סוגים של חימושים ואתה מתאים את אופי הפעילות לאופי החימושים. ככל שהאיום נהיה חמור יותר, אתה גם מכניס למערכה חימושים יותר ויותר אגרסיביים שלא עשית בהם שימוש עד עכשיו (פצצות מצרר, פצצות דלק אויר... לא חסר...). לא יהיו פצצות מדויקות? תירה פגזים לא מדויקים. זה בהחלט יכול לעלות בדם של חיילים (וגם בדם של עזתים) אבל אנחנו רחוקים ממקום שבו זה ישנה את האסטרטגיה. במחיר של 2,500 חללים היינו יכולנו לסיים כבר את העבודה, אנחנו רק מנסים לא להגיע לשם.
3. אנחנו קונים תחמושת ממדינות נוספות. אין לי מושג ממי בדיוק (אני יכול לנחש שמדובר בהודו, אזרביג׳אן ו/או ויאטנם כי אלה השותפות הבטחוניות שלנו היום ושלושתן לא משופעות מהמלחמה באוקראינה) אבל יש לנו תחמושת ממקורות נוספים.
4. בחוכמה שבדיעבד, ובהנתן מה שאנחנו יודעים מהתקשורת, זה לא היה נכון לחכות אבל אתה חיכית מתוך אמונה שתצליח בסופו של דבר לקבל תמיכה אמריקאית ואם לא היית מחכה והאמריקאים היו מטילים מגבלות זהות אז היינו מתלוננים שלא השתדלנו יותר. כרגע, בזכות ההמתנה הזו, ברור לכולם כאן שהאמריקאים לא היו כנים איתנו בדרישות שלהם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 09 מאי 2024, 20:46

DrKeo כתב:״גורם ישראלי בכיר״ כבר אמר שיש לנו מספיק נשק בשביל לקחת את רפיח. אני לא יודע אפ זה טיעון שווא, אבל זה הטיעון.

אני אגיד שוב את מה שאני אומר בכמעט כל הודעה - איך לעזאזל לא התחלנו לפנות את רפיח לאזור סטרילי עוד בפברואר. יכלו להיות שם כיום 100k אנשים במקום מליון.

עריכה:
עכשיו גם דובר צהל אמר שיש מספיק חימוש לרפיח.

בגלל שארה"ב דרשה כל הזמן שהכניסה לרפיח תגובה בתוכנית ריאלית לפינוי אוכלוסיה, וטענה, גם פומבית, שהתוכנית שלנו לא ישימה. בניגוד לצווחות הרצח עם בכל העולם, ישראל נאלצת לעבוד תחת סטנדרטים מאוד מחמירים על מנת למנוע נזק אגבי. הסטנדרטים האלו נכפים עלינו מצד הממשל האמריקאי, כולל בדרישה של הממשל לאשר את תכניות הכניסה לרפיח ופינוי האוכלוסיה. ובזמן שכל הדרמרים ניהלו איתם מו"מ בתום לב, ונענו לכל הדרישות ההומניטריות שלהם, התברר שהאמריקאים פשוט משכו זמן ומעולם לא רצו שניכנס לשם. זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה הראשונה, עשו לנו כיפה אדומה.
וזו אגב אשליה לחשוב שניתן לפנות מיליון אנשים או כמה שזה לא יהיה בלי דירבון של הפצצות, וגם עם הפצצות זה לא תמיד אפקטיבי. אני יכתוב בהזדמנות על השימוש שלהם "בבלתי מעורבים".

אגב, זו שגיאה קשה של ביידן גם מנקודת מבט אמריקאית. זה לא מקדם שום אינטרס לאומי שלהם, ואם היהודים יתייצבו לצידנו , והרפובליקנים יחגגו על זה, לדעתי אפילו לא אינטרס פוליטי פנימי. בוא נקווה שהיהודים, לפחות אלה שבצד שלנו, גם יודעים לעשות לחץ פוליטי. בכל אופן, ביידן לקח לנו את המנוף האחרון על חמאס, גם אם המטרה היחידה היא להחזיר חטופים הוא לא הותיר לנו ברירה אלא להיכנס לרפיח. אני מהמר שהוא יקבל בדיוק את ההפך ממה שהוא רוצה.
באיזה שהוא מקום, אם באמת המנהיגים שלנו יגדלו זוג ביצים, יכולה להיות תוצאה תודעתית חשובה מאוד מול אויבינו בלשדר לאיזור שאנחנו מדינה עצמאית יותר ממה שנוטים לחשוב, ואחרי הכל, למרות שאני לא סומך על אף אחד, קשה לי להאמין שהאמריקאים ישאירו אותו לבד אם שחקנים אחרים יצטרפו למערכה או יתנו לנו לדמם יותר מידי, ולכן כל עוד זה לא תחילתו של מדרון חלקלק, והתשלום לבייס הפרו ג'יהאדיסטי יסתכם רק בזה והם לא יתחילו לזיין אותנו גם במועצת הביטחון וכאלה, נראה לי שיהיה בסדר.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 09 מאי 2024, 21:29

אתם מאשימים, ובצדק, את האמריקאים על החולשה הברורה שהם מפגינים ועל הנכונות שלהם להפקיר אותנו.
אבל מה עם ממשלת ישראל?
זה לא צעד שהגיע בהפתעה וכבר מהחודש השני היה ברור שלשם פנינו מועדות אם לא יהיה שינוי באין אסטרטגיה של מדינת ישראל. וזה מה שקרה.
יותר משאני כועס על ביידן, אני כועס יותר מתמיד על חבורת החלאות שמובילה אותנו לתהום. היה אפשר להימנע מהמשבר הזה בקלות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 מאי 2024, 21:53

Shlomix כתב:אתם מאשימים, ובצדק, את האמריקאים על החולשה הברורה שהם מפגינים ועל הנכונות שלהם להפקיר אותנו.
אבל מה עם ממשלת ישראל?
זה לא צעד שהגיע בהפתעה וכבר מהחודש השני היה ברור שלשם פנינו מועדות אם לא יהיה שינוי באין אסטרטגיה של מדינת ישראל. וזה מה שקרה.
יותר משאני כועס על ביידן, אני כועס יותר מתמיד על חבורת החלאות שמובילה אותנו לתהום. היה אפשר להימנע מהמשבר הזה בקלות.

איך הלכה לאמריקאים האסטרטגיה שלהם בנוגע לאפגניסטן? עירק? לוב? ויאטנם? משהו? לאמריקאים אין שמץ של מושג מה הם עושים ולאן הם נכנסים אבל עוד לפני כן הם מתכננים לפרטי פרטים מה יהיה ביום שאחרי ואז מתבזים כשמתברר שהם בנו מגדלים באויר.
טוב אם ביבי היה מתפייד לפנסיה אבל אין לי טענות לגבי האסטרטגיה שגורסת שזה מטופש להחזיר את הטרוריסטים של הפת״ח לשטח על גב החללים שלנו (הם מוזמנים לעשות את זה בכוחם שלהם עם תמיכה של העזתים שוחרי השלום ואוהבי החיים).
טוב אם גנץ ומוח הציפור ע״ש לפיד היו מתבטאים באופן דומה וקובעים שהדיון על היום שאחרי יגיע ביום שאחרי כי כרגע ההתבטאויות שלהם בעניין הזה גם משקפות את חוסר התבונה האמריקאית מהמשפט הראשון, גם פוגעות באינטרס הישראלי וגם לא נכונות מבחינת האינטרס הפוליטי שלהם כי הם מפקירים את דעת הקהל לזה שצריך להתפייד לפנסיה ולגאול אותנו מהנוכחות ההרסנית שלו.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים