נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 09 נובמבר 2019, 15:36

הוא לא היה נכנס לזה בלי תמיכה מגורמים כבדים במפלגה או אם הוא היה חושב שלביידן יש סיכוי טוב להפוך לנשיא וגם אם הוא לא יבחר בפריימריז הדמוקרטיים, הוא יוכל לרוץ בתור מועמד עצמאי.
אני לא בטוח עד כמה הקיצונים שולטים במדיה. הם שולטים בזו החברתית אבל לא בזו הממוסדת ועם כל הכבבוד לצ'נקים למיניהם, ההשפעה האמיתית שלהם שולית לחלוטין ביום הבוחר. היכולת של הקיצונים להשפיע על תוצאות הפריימריז נובעת בעיקר מהתארגנויות של מתפקדים ("מפקדי ארגזים" בישראלית).
לגבי החיבורים, עד כמה שאני זוכר, סגנות היא משהו שמחליטים עליו רק אחרי הפריימריז. אני לא רואה את בלומברג מתפקד בתור סגן של אף אחד וביידן כבר היה סגן נשיא במשך 8 שנים והוא לא היה חוזר לזה אפילו אם בלומברג היה נבחר על ערש דווי (כשבלומברג עוד עושה רושם בריא יותר מביידן).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 נובמבר 2019, 19:05

גם אני לא רואה את זה אבל כן רואה מצב שבו סאנדרס ואליזבת׳ וורן מחליטים שהוא יפרוש והיא תבחר בו לסגן או משהו כזה.
ואותם גורמים כבדים במפלגה הדמוקרטית, הם הרי לא יכולים לדעת אם הוא באמת יזכה וזה סיכון כי אם אחר כך ירוץ כעצמאי - הוא השתמש בפלטפורמה שלהם כדי לקבל המון המון זמן מסך ותשומת לב רצינית, זה יכול לחזור כבומרנג אם הם רואים אפילו סיכוי קטן שזה יקרה.
אבל כאמור - יהיה עניין והלוואי ויהיו הפתעות.
לדעתי הוא פשוט ויגרום לפיצול בקרב בעיקר החבר׳ה של ביידן וזה ייתן את הנצחון לוורן.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 נובמבר 2019, 19:21

הגורמים הכבדים במפלגה הם בעלי הון בעולם האמיתי, אנשים דוגמת בלומברג או סבנ-ריינג'ר.
אם וורן או סנדרס יזכו בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית אז הגורמים האלה יתמכו בבלומברג גם כמועמד חיצוני.
הסכנה שוורן וסנדרס מציבים להם ברמה הפרסונלית היא בלתי נסבלת ואם האופציות היחידות שיעמדו מולם יהיו וורן/סנדרס או טראמפ אז הם כנראה יגיעו לקלפי עם שקיות הקאה ויצביעו לטראמפ.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 נובמבר 2019, 20:36

omerkot כתב:האקשן כנראה יתחיל רק אחרי שגם ביבי וגם גנץ יכשלו בהרכבת ממשלה.
אם וכאשר.

omerkot כתב:לגבי סוגיית כתב האישום, כמו שכבר רשמתי בעבר, אני בסה"כ מסכים עם ביבי שההאשמות כלפיו הן בתחום האפור של פוליטיקאים סליזיים ולא בתחום הפלילי (בניגוד לאנשים כמו אולמרט או קצב) ושיש פה משהו שגובל בהתנכלות כלפיו.
אבל... הוא לקח הימור וניצל עד תום את מאזן האימה (החוקי, הלגיטימי, הנדרש אפילו) של רשויות החוק השונות על מנת להרתיע את המערכת מהגשת כתבי אישום כלפיו. באפריל זה נראה שהצליח לו אבל הוא לא הרכיב קואליציה. עכשיו זה התפוצץ לו בפרצוף... הוא איבד 8 מנדטים, הוא לא המפלגה הגדולה ביותר, אין לו שום אופציה להרכיב קואליציה מרתיעה והוא מדמם וצולע כשהזירה מלאה באינסוף קורבנות עבר שלו שמריחים את הדם.
אם בפרקליטות היה מי שחשב 20 פעם לפני הגשה של כתבי אישום - עכשיו הוא לא יחשוב אפילו פעמיים. אולי הוא לא יחשוב בכלל.

עד כתבי האישום המערכת סביבו תשחק אותה נאמנה, ריבלין אולי יתן לו את המנדט בזמן שבנט, שקד וליברמן ידאגו למרוח אותו. אחרי כתבי האישום, סער, כחלון, כץ ואדלשטיין יראו לו את הדלת ואיך שהוא מסתובב לצאת, הם יתקעו לו בגב את הסכינים שהוא תקע בהם בזמן שריבלין, לבנת, בגין, מרידור, קרא, סילבן שלום, מיקי איתן, יעלון, הנדל, האוזר, ליברמן ושאר הליכודניקים הדקורים מריעים מהשורה הראשונה כשאת השורות האחרות מאכלסים בנט, שקד, ברק וכל שאר הקורבנות החוץ ליכודיים שלו.

זה לפחות התסריט שנראה לי סביר (וגם נכון ורצוי בעת הזו) אבל הרשות נתונה...

זה יצא אפילו יותר קונספירטיבי ממה שחשבתי...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 נובמבר 2019, 23:43

אני עוד לא ראיתי את הסכינים נשלפות. נכון לעכשיו לפחות, נראה שהגוש די מגבה אותו. סער כמובן רוצה פריימריז והליכוד חלוק, זה היה די צפוי מראש, אבל שליפות סכינים של ממש עוד לא ראינו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2019, 16:18

כן, עוד מוקדם מדי בשביל זה...
אני מקווה שביום שאחרי ביבי, אוחנה גם יתמודד בפריימריז. לא שהוא ינצח, אבל לפחות שיתמודד, מלבדו (וכמובן שרן, אבל היא עוד לא שם... גם אוחנה לא אבל יש הבדל והוא כבר קיבל תיק) אני לא רואה מישהו נורמלי שיוביל את הליכוד. או יותר נכון - יוביל אותו למקום טוב.
חוץ מזה שיהיה ממש נחמד שראש הממשלה הגאה הראשון של ישראל יהיה ימני. יש לי חברים שמאלנים שיתפוצצו מזה ^_^

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 נובמבר 2019, 16:52

הסיכוי שאמיר אוחנה יהיה ראש ממשלה ב15 השנים הקרובות שואף לאפס.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 נובמבר 2019, 18:11

לסקין, סער הוא לא מישהו נורמלי שיכול להוביל את הליכוד למקום טוב?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2019, 18:41

לא מת על סער.
ואני מסכים שאין ממש סיכוי לאוחנה, אבל בא לי, מהסיבות שציינתי :)
בכל מקרה, אני חושב שכדאי לו לפחות לנסות לרוץ בפריימריז (מן הסתם רק אחרי שביבי הולך ולא מול ביבי).
אני חושש שאם יש צעיר אחר שיעשה זאת, זה יהיה מיקי זוהר, ואין אף אחד בכנסת כולה שאני שונא יותר.
בכלל, מה יש בליכוד? איזה דמויות בולטות? ישראל כץ, גלעד ארדן, מירי רגב, יולי אדלשטיין... מישהו מהם יודע משפט באנגלית? מישהו מהם מנהיג כריזמטי?
אז כן, סער כאילו יוצא ה"ביידן" מתוך כל האופציות הריאליות, אבל אוחנה בעיניי עדיף בהרבה. הוא כמו פיט בוטג'ג' כזה. אין סיכוי - אבל מועמד טוב יותר. יש את עניין הנטייה המינית, למרות שלדעתי זה לא מה שמפריע לשניהם, ואולי בדיוק להפך. כן, אפילו פה ואפילו בתוך הליכוד... אוהבים את אוחנה במפלגה. ביבי מקדם אותו. אם הוא רק יסמן אותו כיורש, ביום שיפנים שהוא סיים את דרכו (אם היום יגיע) - אז אולי כן יהיה לו סיכוי.

כמובן שיש גם דיבורים על מישהו אחר שביבי יכניס במחוץ, ראש מוסד או מישהו אחר, אבל נכון לעכשיו זה מה שאני רואה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 נובמבר 2019, 20:49

האפשרויות הריאליות הן כנראה סער, כץ וברקת. אני מעריך שסער הוא החזק מביניהם. וגם אני מעדיף את אוחנה/השכל על פני כל השאר. אבל הם חסרי סיכוי, גם אם ביבי יכתיר אותם כיורשים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 נובמבר 2019, 22:51

שכחתי מברקת. הוא לדעתי עדיף מסער... ועדיין, הייתי שמח לראות את אוחנה לפחות מתמודד

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 נובמבר 2019, 00:03

ההודעה שרשמתי התייחסה לסמיכות שבה היועמ"ש פרסם את ההחלטה שלו, שניה אחרי ששני המועמדים נכשלו בהקמת קואליציה ולא לעניין הסכינים. אלה נשלפו חלקית ולא רק אצל סער אבל כרגע המערכת בהמתנה לראות אם נתניהו יאחוז בקרנות המזבח.
לגבי אוחנה, הוא לא מילא שום תפקיד רלווונטי והוא צעיר. הוא גם לא מאוד פופלארי בקרב המתפקדים ואני לא רואה מצב שבו הוא מתמודד בשנים הקרובות. זה סער, כץ או ברקת. אני לא יודע איך לאכול את אדלשטיין אבל אני לא חושב שבציבור הרחב הוא בר בחירה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 00:24

סער או ברקת, אוחנה אולי יוכל להתחיל לפנטז על זה עוד עשור, אולי, אם יאיר נתניהו לא הוכתר עדין ב2030.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2019, 01:08

עומר, בממשלה - אוחנה קיבל שר משפטים.
איזה תיקים ברקת החזיק?
עכשיו, לא מזלזל לרגע בראשות עיריית ירושלים, ועם זאת - להגיד על אוחנה שלא מילא שום תפקיד רלוונטי זה לא ממש נכון. גם אם זה רק בממשלת מעבר וגם אם זה בפוקס, הוא עושה זאת מהמקום ה-19 (!) בליכוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 01:46

Laskin כתב:עומר, בממשלה - אוחנה קיבל שר משפטים.
איזה תיקים ברקת החזיק?
עכשיו, לא מזלזל לרגע בראשות עיריית ירושלים, ועם זאת - להגיד על אוחנה שלא מילא שום תפקיד רלוונטי זה לא ממש נכון. גם אם זה רק בממשלת מעבר וגם אם זה בפוקס, הוא עושה זאת מהמקום ה-19 (!) בליכוד.

זה כי אוחנה כלבלב מחמד חמוד של ביבי אז הוא קבל, סופר זמנית וללא שום ערך, את תיק המשפטים כמו שנותנים לכלבלב ממתק בזמן שהמבוגרים מדברים. עם כל הכבוד, אוחנה קבל את התיק הזה ביוני כשביבי באותו זמן ציפה שכבר באוקטובר הוא יבנה ממשלה חדשה ובה לאוחנה היה 0.0000001% סיכוי לקבל תיק כמו משרד המשפטים. ביבי פשוט קבל הזדמנות פז לחלק תיקים גדולים לכל מני מלקקים ושותפים קואליציונים רעבים בלי שלתיקים האלה תהיה משמעות אמיתית. אתה חושב שאם נניח היו בונים ממשלה בראשות ביבי באוקטובר אוחנה היה מקבל תיק בגודל של משרד המשפטים? בחיים לא.

בקיצור, אל תצפה שאוחנה יוביל את הליכוד עוד עשור ובטח ובטח שלא עוד שנה וחצי. אני לא בטוח כמה חזקים כל המלקקי טוסיק של ביבי כמו אוחנה, זוהר או רגב באמת שווים בליכוד ביום שאחרי ביבי. זה קצת כמו משחקי הכס, אם ג'ופרי בסוף יוריד את הראש של ביבי, אתה תראה קרב דמים על ווינטרפל ואני לא בטוח שאנשים כמו אוחנה לא יברחו בכרכרה בתחפושת של גבר :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 נובמבר 2019, 09:10

ברקת ניהל את העירייה המסובכת ביותר בארץ (וכנראה גם בעולם) עם מועצה נבחרת, עם קואליציה, עם יחסי חוץ וכו., והוא עשה את זה במשך עשור ובצורה טובה.
ברקת ממורכז מבחינה פוליטית ויש לו גם סוג של יתרון ספציפי בזה שהוא אחד מהפוליטיקאים היחידים שלא ניתן לשחד כלכלית ונמצא בשירות הציבורי מהטעמים "הנכונים".
לגבי אוחנה, נדב ענה במדויק. אין לי אנטי לאוחנה ואולי בעתיד הוא יהיה אופציה אבל הוא לא שם. לא מבחינת הנסיון ולא מבחינת הכח הפוליטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2019, 09:30

כן נדב, אבל לביבי לא היו 18 ״כלבלבים״ אחרים שנמצאים לפניו ברשימה? העובדה היא שביבי מקדם אותו, וכל חברי הליכוד רואים את זה, והם גם להערכתי אוהבים מאוד את איך שהוא מתבטא שם.
בבחירות הפנימיות הבאות בליכוד הוא יכול להיות בעשירייה הראשונה, ובאלו שאחריהן יכול להיות שיהיה לו סיכוי טוב אבל כדי לסמן את עצמו כמועמד רציני אני כן חושב שכדאי שינסה את מזלו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 נובמבר 2019, 10:30

לדעתי אתה נותן לו הרבה יותר מדי קרדיט...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 23 נובמבר 2019, 12:22

לאסקין, אוחנה הוא בובת הפיטום של ביבי וכבר נזרק על ידו מתחת לגלגלים.
את הכוח שלו הוא קיבל מביבי. ברגע שהפטרון הפוליטי שלו יעלם, גם כוחו ישכך.
הוא התבטא נגד כל מה שביבי היה צריך שיצאו נגדו. עוד כמה זמן כשביבי יעוף, מה אוחנה יעשה? למי הוא ילקק?
שלא לדבר על כך שאם סער ייבחר, כנראה שהוא ידאג לניקוי השורות בליכוד ואולי (רק אולי) סופסוף יהיו שם אנשים נורמליים ולא סמרטוטים אישיים.

בלי קשר, גם מדובר על חרא של בן אדם, מניסיון אישי. תאמין לי שאתה צריך לקוות שהוא יעוף מהפוליטיקה, לא יתחזק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2019, 13:22

יצא לי לפגוש אותו מספר פעמים והוא היה ההפך מ״חרא של בן אדם״

אם סער ייבחר אני בספק גדול אם יוכל להתחיל לדאוג לניקוי שורות, הוא לא אדם או ח״כ כזה, ומאחר והוא יצא כבר נגד ביבי - יש לו כנראה יותר אוייבים מאשר חברים. הוא נתפס בליכוד כאחד שעושה מה שנשמע טוב לתקשורת, בין אם זה נכון או לא, והתקשורת נתפסת בליכוד כאויבת הימין, בין אם זה נכון או לא.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 23 נובמבר 2019, 15:27

בכנס האחרון של הליכוד אוחנה התקבל באהבה גדולה. האם זה בגלל הלקקנות? לא חושב, גם זוהר לקקן לא פחות ולא ראיתי ליכודניקים מריעים לו כמו לאוחנה. לדעתי אוחנה זוכה לאהדה כי הוא לא מפחד ללכת ראש בראש עם המערכת המשפטית, ובכל הכוח. לא היה שר משפטים לעומתי כמוהו עד היום, ונראה לי שהרבה ליכודניקים תומכים בגישה המתריסה שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 16:06

Laskin כתב:כן נדב, אבל לביבי לא היו 18 ״כלבלבים״ אחרים שנמצאים לפניו ברשימה? העובדה היא שביבי מקדם אותו, וכל חברי הליכוד רואים את זה, והם גם להערכתי אוהבים מאוד את איך שהוא מתבטא שם.
בבחירות הפנימיות הבאות בליכוד הוא יכול להיות בעשירייה הראשונה, ובאלו שאחריהן יכול להיות שיהיה לו סיכוי טוב אבל כדי לסמן את עצמו כמועמד רציני אני כן חושב שכדאי שינסה את מזלו.

אולי יש 18 לפניו אבל הם לא הבייבי שלו שרצים לאולפנים להגן עליו, בייסיקלי זאת העבודה של אוחנה עד שהוא הפך לשר המשפטים, לרוץ לאולפנים ולהגן על ביבי. אולי אוחנה מקום 19 ברשימות הליכוד, אבל ברשימות של ביבי הוא בטופ 5.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2019, 16:13

אבל כמוהו יש עוד הרבה, כמו למשל מיקי זוהר שציינו פה שעושה את העבודה הזו בצורה בוטה אפילו עוד יותר, וגם הוא עורך דין... הוא לא מתקבל ככה בכנסים של הליכוד, לא מקבל תיקים... ובאמת שיש עוד איזה 10 כאלה לפני אוחנה ברשימה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 16:19

Laskin כתב:אבל כמוהו יש עוד הרבה, כמו למשל מיקי זוהר שציינו פה שעושה את העבודה הזו בצורה בוטה אפילו עוד יותר, וגם הוא עורך דין... הוא לא מתקבל ככה בכנסים של הליכוד, לא מקבל תיקים... ובאמת שיש עוד איזה 10 כאלה לפני אוחנה ברשימה

מיקי זוהר בעייתי מכל מני בחינות. הוא אולי מגן על ביבי אבל הוא גם עושה לא מעט דברים שביבי לא אוהב. מן הסתם אוחנה יקבל יותר מביבי מאשר זוהר, זוהר עתר נגד השריונים של ביבי בליכוד רק לפני חצי שנה ואז התראיין לעיתונות בתקיפות על ביבי למען השם, אבל זה לא סותר את זה שהסיבה שאוחנה טס למעלה היא העובדה שהוא הפך לאחד הגובלינים שלו ואם מחר ביבי נעלם, הכוח של אוחנה פוחת משמעותית. אף אחד לא אומר שאם ביבי הולך מחר אז אוחנה יעלם, אבל ראש ממשלה? הגזמנו. מלחמת הירושה הולכת להיות מלאה בדם אבל אוחנה ממש לא נמצא בה. זה בייסיקלי מלחמה בין ברקת לסער לדעתי.

זה כמו עם משחקי וידאו, אתה משליך את הפנטזיה שלך, ראש ממשלה ליברטריאני, למציאות. אגב, גם ביבי ליברטריאני למדי כך שהפנטזיה התגשמה מזמן, רק מסתבר שמעניין אותו יותר להיות ראש ממשלה למשך עשורים מאשר למממש את האידיאולוגיה שלו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 23 נובמבר 2019, 16:39

גם ביטן ואמסלם רצו להגן עליו בכל הזדמנות, והם לא מתקבלים בתשואות בכנסי ליכוד כמו שאוחנה התקבל לאחרונה. הוא לא זכה לזה בגלל ליקוק אלא בגלל נכונות להתעמת עם המערכת המשפטית, זאת תכונה שליכודניקים אוהבים מאוד. גם איילת שקד אהובה בליכוד מאותה סיבה, והיא רחוקה מלהיות אוהדת נתניהו מושבעת.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים