נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 13 ינואר 2020, 12:44

ראיתי את הסרטון שלך, לאסקין.
אני מקבל את כל מה שאומרים שם
אבל בכל זאת הם שכחו לציין דבר אחד - פלסטיק, בניגוד לנייר ובד, הוא לא חומר מתכלה.
אז התמונה הכאילו מצחיקה של הפינגווין עם השקית הירוקה על הראש היא לא נכונה
אם כולם היו משתמשים בשקיות נייר, ייתכן שזיהום האוויר היה גדל, אבל לא היה נוצר האי זבל באוקיינוס, והדולפינים והצבים לא היו נחנקים משקיות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 ינואר 2020, 12:47

Laskin כתב:לא, מוות זו רק הדוגמא הקיצונית ביותר, יש אינספור פגיעות פיזיות אחרות, וגם הן עילה לתביעה.
ובפעם האלף - אין לי בעייה עם שקיפות והצורה הכי טובה שלה היא לא תקציר משמעות רשימת הרכיבים, אלא רשימת הרכיבים עצמה.
זה חוק הגיוני שאין לי שום בעייה איתו.

רוצה דוגמא אחד לאחד?
גם לרכבים יש מד זיהום ואין לי בעייה עם זה.
אבל להדביק מבדקה של *רכב מזהם* על הרכבים שלא מקבלים ציון גבוה - זה משהו שאני כן מתנגד לו.

עילה לתביעה. אז מה? היצרן מוכן לקחת את הסיכון. למה צריך חוק שיגביל אותו?
ומה פירוש "מד זיהום". מי קבע שזה בעיה בכלל? זה כמו השומנים והפחמימות. מחר יגלו שהגזים שנפלטים מהמכוניות בכלל לא מזיקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 ינואר 2020, 13:02

כי בלי חוק יהיה הרבה יותר קשה לתבוע על נזק, ומאחר וזה יכול באמת להציל אנשים מנזק ישיר - אין לי בעייה עם זה, ואין לאף ליברטריאן בעייה עם זה.
ניתן לראות בבירור השפעה של זיהום על בני אדם. עזוב את הסביבה, זה משני... ולכן זו יכולה להחשב כ"בעייה" ואין לי בעייה עם מד, שתוכל למצוא באתר שלהם, אבל לא סימון שלילי על המכוניות שלא עומדות במה שהממשלה החליטה שהוא קו המינימום.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 ינואר 2020, 13:43

החוק הוא פלילי, הוא לא יעזור למי שמנסה לקבל פיצויים. חוץ מזה זה ההתחלה של המדרון החלקלק.
והממשלה כבר החליטה על מינימום. והוא נבדק ונאכף בזמן מבחן רישוי שנתי.
הסביבה זה משני, כן. תגיד את זה לקרבנות השיטפונות בארץ, השריפות באוסטרליה ...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ינואר 2020, 13:45

sharonbn כתב:החוק הוא פלילי, הוא לא יעזור למי שמנסה לקבל פיצויים. חוץ מזה זה ההתחלה של המדרון החלקלק.
והממשלה כבר החליטה על מינימום. והוא נבדק ונאכף בזמן מבחן רישוי שנתי.
הסביבה זה משני, כן. תגיד את זה לקרבנות השיטפונות בארץ, השריפות באוסטרליה ...

אוי לא, עכשיו פתחת דלת למכחישי התחממות גלובלית :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 ינואר 2020, 14:18

עזוב, רמת הדיונים פה קצת מגוחכת... כן, סבבה... אלו שנתקעו במעלית - זה בגלל ההתחממות הגלובלית.
גם אוסטרליה - זה בגלל שלא סימנו במדבקה מביכה מכוניות מזהמות.

לגבי מבחן הרישוי - הורדת רכבים זה משהו אחר לגמרי מהדיון שלנו פה - הדבקת תוויות על מוצר.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 ינואר 2020, 14:33

אני מצטער שאתה חושב ככה. בעיניי זו גישה מוטעה (שלא לומר מזלזלת ופוגענית).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 ינואר 2020, 14:36

לא התכוונתי לפגוע :( מצטער אם פגעתי בך, גם לא התכוונתי לזלזל. אתה פשוט מציג דברים מסויימים כעובדות קיימות, כשהאמת רחוקה מזה.
זה יוצר שיח של יותר ססמאות מאשר משהו ממוקד וענייני, ולא סתם אנחנו מתפזרים פה על פני מלא נושאים שונים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 ינואר 2020, 14:45

אני מציג עובדות לא יותר "קשות" מלקבוע שחוק השקיות הוא כשלון. גם זו דיעה שהוצגה כעובדה.
אני מציג את המקורות שאני מצאתי ומקבל כאשר מציגים לי דיעות/עובדות סותרות.
ואתה צריך לקבל שיש נתונים שסותרים את ה"אמת" שלך
האמת רחוקה משנינו. או יותר נכון, לשנינו יש אמיתות שאנחנו מאמינים בהן.
ואם כבר, אז מי ש"התפזר" לחוק שקיות זה דווקא אתה. אבל נכון גם אני התפזרתי לכיוונים אחרים. זה דבר שקורה בדיונים כאלה.

לגבי ההשפעה של קמפיינים ממשלתיים או אחרים על מצב הסביבה - הדיעות חלוקות. גם לגבי ההשפעה של ההתחממות הגלובאלית על מזג האוויר.
לפחות אפשר לקבוע שהדיעה הרווחת אצל הקהילה המדעית היא שיש קשר (בין ההתחממות הגלובאלית להקצנה של מזג האוויר)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 ינואר 2020, 18:42

אפרופו חוק השקיות.
בשבוע הקודם התבוססתי בנבאדה. אמנם מדינה דמוקרטית אבל מבחינה חקיקתית/אכיפתית, היא יותר רפובליקנית מרפובליקנית.
סיגריות בכל מקום, פועלי בניין ומנופים 24/7 ורכבות צופרות ב2, 3, 4, 5, 6, 7,... AM, PM,... וואטאבר. חוק שקיות? יוק.
באחד הימים עשיתי גיחה לקליפורניה הסמוכה. יותר פרוגרסיבית מדמוקרטית.
נכנסתי לטרגט, הגעתי לקופה ואיך שראיתי את השקיות ההזויות שם, הבנתי שאנחנו בטריטוריה של חוק שקיות. אם בנבאדה הטרגט מוסר לך שקיות חינם בעובי אפסי, בקליפורניה אתה משלם 10c ומקבל שקית עבה באופן הזוי עם כמות פלסטיק שגדולה במאות רבות של אחוזים יחסית לנבאדה.

לגבי ההתחממות הגלובלית והדיעה הרווחת בקהילה המדעית אז לא.
בתור "המדען" הכמעט יחיד כאן, שמסתובב כל הזמן בקהילה המדעית, הקהילה המדעית מכירה בזה שמחקרי האקלים הם לא מדע ושהתוצרים שלהם לא מסוגלים להראות שום דבר במידת הודאות הנדרשת בשביל להתחיל להסיק מסקנות כלשהן, גם לגבי ההווה ובטח ובטח שלגבי העתיד.
הדברים שנאמרים כאן מייצגים בצורה די מדויקת את האופן שבו "הקהילה המדעית" תופסת את העיסוק בתחום הזה:
https://twitter.com/kann_news/status/12 ... 8399279105

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 ינואר 2020, 17:23

DrKeo כתב:המדבקות בהחלט מספקות מידע חדש כי למרות שכתוב לך כמה נתרן יש במוצר, אין לך שמץ אם זה הרבה או מעט. יש לזה אפס השפעה רגולטורית על השוק, זה יוצר שקיפות וצרכנים חכמים יותר ולכן שוק בריא יותר.

המידע היחיד שהמדבקות מספקות הוא הטעייה ובלבול: המידע הקיים הוא שקוף וברור לכל מי שיודע חשבון ברמה של כיתה ב': גם מי שלא יודע אם זה מעט או הרבה יודע ש600 מ"ג נתרן זה יותר מ400 מ"ג נתרן, וש400 מ"ג נתרן זה יותר מ200 מ"ג נתרן - כי יחסים זה משהו שלומדים בשלב די מוקדם בחיים.

אבל עכשיו מוצר עם 499 מ"ג נתרן לא יסומן בעוד מוצר עם 501 מ"ג נתרן כן יסומן, כי הקו הדמיוני שהכתיבו הוא 500 מ"ג. אז עזוב את זה שבשביל לשנות את הנוסחה ולהשאיר את הטעם החברות יוסיפו רכיבים חלופיים למוצרים בצורה שאולי תהפוך אותם דווקא לפחות בריאים תוך תירוץ ליקור המחיר (זה מה שקרה בזמנו עם המלחמה המגוחכת בכולסטרול, כשעוד חשבו שהוא הבעיה הגדולה של האנושות ודחפו במקומו מזונות עתירי סוכר), אבל נכון לעכשיו הבנאדם שבוחר להיות טיפש מבחירה ולא טורח לקרוא את המידע שמסופק לו יגיע לסופר ויחשוב שמילקי זה יותר בריא מטחינה - כי על טחינה יש מדבקה ועל מילקי אין.
אם קודם שרון דאג שאקטימל משווק כמוצר בריאותי (אין שום אזכור של המילה "בריאותי" על האריזה אגב) אז חכה עד שיכופפו קצת את המספרים כדי להכניס מוצרים לא בריאים תחת המדבקה הירוקה. קמפיינים שיווקיים תמיד היו ותמיד יהיו ("בשבילו זה דני ובשבילך חלב") והמדבקות רק יגרמו לאנשים להסיר עוד אחריות מעצמם.
ואיכשהו מכל הדברים, דווקא לפחמימות ריקות אין שום מדבקה...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 ינואר 2020, 17:33

sharonbn כתב:ראיתי את הסרטון שלך, לאסקין.
אני מקבל את כל מה שאומרים שם
אבל בכל זאת הם שכחו לציין דבר אחד - פלסטיק, בניגוד לנייר ובד, הוא לא חומר מתכלה.
אז התמונה הכאילו מצחיקה של הפינגווין עם השקית הירוקה על הראש היא לא נכונה
אם כולם היו משתמשים בשקיות נייר, ייתכן שזיהום האוויר היה גדל, אבל לא היה נוצר האי זבל באוקיינוס, והדולפינים והצבים לא היו נחנקים משקיות.

קודם כל, פלסטיק הוא כן חומר מתכלה - פשוט מתכלה הרבה יותר לאט.

אבל מה שיותר חשוב: דווקא ככל שהחומר פחות מתכלה, כך הוא מזהם פחות את האוויר. המשמעות של "מתכלה" במקרה של חומרים מבוססי פחמן (מפלסטיק, דרך נייר, ועד יצורים חיים) היא בעצם "מתפרק תוך כדי פליטת פחמן והפיכתו לפחמן דו-חמצני". זה תקף אגב גם לעצים שלוכדים פחמן, אבל אחר כך מתפרקים ונאכלים והפחמן שבהם חוזר לאוויר שוב.
זוכר את ההתחממות הגלובלית ואת רמות הפחמן הדו-חמצני באוויר? אם התחחמות גלובלית נראה לך כמו בעיה יותר קריטית מאי זבל באמצע האוקיינוס, אתה צריך דווקא לתמוך בפלסטיק על פני כל החלופות האחרות: הוא גם מזהם פחות כי הוא מתפרק פחות, הוא גם נוצר בתהליך יחסית חסכוני באנרגיה (בהשוואה לחלופות), והוא גם - וזה אולי הכי חשוב - תוצר לוואי:
את רוב הפלסטיק בעולם אנחנו מייצרים היום בתור תוצר לוואי של הפקת נפט, ואם לא היינו "מייצרים" אותו אז עדיין היה צריך להיפטר מתוצר הלוואי של הפקת הנפט בצורה כזו או אחרת (נניח לזרוק אותו לאוקינוס, כי פתאום אין לו ערך כלכלי יותר). כל עוד העולם צורך נפט, להילחם בשקיות פלסטיק זה הגיוני בערך כמול להילחם בשקיות מקליפות בננה בזמן שכל העולם צורך בננות וזורק את הקליפות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ינואר 2020, 09:40

הבחירות המקדימות בארה"ב מתחממות, והשבוע ברני קיבל בוסט רציני, אחרי שסוף סוף אנשים הבינו שאליזבת' וורן היא פשוט החיקוי המזוייף שגונבת לו רעיונות, והקולות מתחילים לזלוג ממנה לסנדרס... ולא סתם בוסט - הוא עובר את ביידן לפי רוב הסקרים, במדינות החשובות ביותר.
אלו חדשות מעולות לטראמפ, שלהערכתי יהיה לו קשה מאוד לנצח את ביידן, אבל קל *יחסית* לנצח את סאנדרס.
אבל אלו חדשות הרבה פחות טובות לאמריקאים, שכן אם הוא באמת ינצח - אפילו אם יממש חלק קטן מהתכניות שלו הם די אבודים... זה חתיכת סיכון, שלמרות שאני מעדיף שיעמידו אותו ויקבלו עוד 4 שנות טראמפ - אני מאוד חושש מזה.
אם הוא לא ינצח בבחירות לנשיאות, והוא כנראה לא ינצח, אני גם חושב שיש סיכוי טוב להתפרקות מסויימת של המפלגה הדמוקרטית, שיתפצלו לסוציאליסטים של ממש, ומתונים יותר.
צריך להבין שברני סאנדרס הוא קוקו עם קבלות, ואולי כרגע יש הרבה אנשים שמעדיפים אותו למרות זאת על פני השטן הנורא טראמפ, אבל אני מתקשה להאמין שזה יימשך אחרי שהם יחשפו לכל ההתבטאויות וההבטחות שלו לאורך השנים, בין אם זה בנושאים כלכליים, מדיניים או חברתיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2020, 08:49

חחחחחחח מה שקורה במפלגה הדמוקרטית...
די ברור שהמועמד הממסדי הפסיד שם, ועכשיו הם לא יודעים מה לעשות. הם אומרים ש״משהו השתבש״, אני מניח שזה שם קוד ל״אנחנו מנסים לשחק עם התוצאות כדי שהזקן המשוגע לא יביא להפסד שלנו״.
די מדהים מה שהולך שם. מעניין איך יתפתח.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 פברואר 2020, 08:57

אתה שוכח את העובדה הברורה לכולם שמרחפת באויר ואחראית לכל הבלאגן בפריימריס, בבחירות הכלליות, בבית הלבן ובקוסמוס. רוסיה. זה פוטין עשה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2020, 11:13

כן... תרשה לי לפקפק בזה :)
איזה טירוף יש שם עכשיו, הטוויטר גועש.

אגב גם בלומברג מרים את הראש, השיק פרסומות ביותר ממאה מליון דולר.
לדעתי הוא ירוץ כמועמד שלישי אם ברני לוקח את הפריימריז.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 פברואר 2020, 19:38

אני מלכתחילה חשבתי שהוא ירוץ כעצמאי...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2020, 10:24

טוב, אז ברני נכון לעכשיו מספר 2 אחרי.... פיט בוטג'אג'! ואחר כך וורן ורק אז ביידן.
המצב של ביידן ממש רע באיווה... מפגר ב-12% מהמקום הראשון, ששוב - זה פאקינג פיט בוטג'אג'. אני דווקא חיבבתי את פיט, עד שהוא החליט שהוא מאמץ חצי מההצעות של סנדרס, כמו לוותר למי שלקח הלוואה עבור לימודים. שזו באמת התכנית הכי קרובה שיש לשוחד בחירות :)
בדיוק כשחשבתי שאנחנו בשיא - נהיה אפילו עוד יותר מעניין הבוקר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 פברואר 2020, 20:38

בלומברג התחיל לעלות בסקרים אחרי הנפילה הקולוסאלית של ביידן, שעכשיו נמצא מתחת ל-10% ברוב הסקרים.
אז אתמול - היה עוד דיבייט, וכוווווווולם קפצו עליו. בעיקר בגלל שהוא מליארדר, וגם על כל מה שקשור מסביב לזה, וטיפה על הקטע שכראש עיר הוא יזם את מדיניות הSTOP AND FRISK שהייתה אשכרה אפקטיבית אבל בגלל שזה נשמע לא טוב - קל לתקוף אותו על זה.
והוא, מצידו - התנצל. מספר פעמים. ואז תקפו אותו על ההתנצלות...
בקיצור - כנראה שהוא זרק לפח מאות מליוני דולרים במקרה הטוב, הבן אדם מחוק מהמירוץ.

כרגע יש לברני סנדרס סיכוי של איזה 80% להיות המועמד, אלא אם יקרה משהו דרמטי כמו התקף לב או עוד איזה סרטון, אבל תכל'ס - נראה לי שאפילו דברים כאלו לא יעזרו. ברני סנדרס אשכרה עלול להיות נשיא ארה"ב.
אבל הרבה יותר סביר להניח שטראמפ יקבל עוד 4 שנים.
בחיי, הדמוקרטים איבדו את זה לחלוטין.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 פברואר 2020, 20:42

חכה לאחרי סופרטיוסדי.... ואז נראה מי זרק מה ומי כבר נבחר או לא...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 פברואר 2020, 21:25

bozeman כתב:חכה לאחרי סופרטיוסדי.... ואז נראה מי זרק מה ומי כבר נבחר או לא...

אבל, אבל... אני לא יכול לחכות! :)
ההימור שלי הוא שברני לוקח בענק, וכל השאר מתחלקים בפירורים.
פאקינג פריק שואו. זה מאוד מבדר כרגע, אבל מאוד מדאיג לגבי העתיד של ארה״ב.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 פברואר 2020, 22:18

ברני מסוכן לתורמים של המפלגה ואם הדמוקרטים יאפשרו לו לזכות במועמדות אז אנחנו עוד עלולים לראות התייצבות שלהם מאחורי הטראמפ.
אנחנו נחיה ונראה אבל קשה לי להאמין שהוא יזכה. זו תהיה חזרה על אירועי קורבין בלייבור (מפקדי ארגזים של גורמי שוליים שהעלו מועמד קקיוני) ואני מאמין שהם יודעים את זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 פברואר 2020, 22:26

גם לי היה קשה להאמין, ובטח ינסו לעוות עוד תוצאות ולשנות חוקים...
אבל אני עכשיו נוטה להאמין שאשכרה הגענו לזה. 80% כאמור :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 פברואר 2020, 11:49

הפריימריז בנוואדה מראים הפרש עצום לברני, שמתקרב ל-50% מהקולות, ואילו ביידן ופיט לא מגיעים אפילו ל-20%, ופוקהונטס עם 10%...
השאר - מחוקים לגמרי, בנוואדה לפחות.
כמובן שעדיין ה"סופר טיוזדיי" יכול לשנות דברים אבל המגמה רק מחריפה - וברני כנראה יהיה המועמד הדמוקרטי.

רבים בתקשורת, בצד השמאלי של המפה - כבר לא מפחדים לבטא את הפחד שלהם מהמועמדות הזו, אבל לדעתי זה מגיע מאוחר מדי.
למה הם לא שואלים אותו בראיונות שאלות קשות, כדי לחשוף את הסיבה לפחד הרציונלי שלהם? לא מבין. כאילו, פעם אחת בלבד לא שאלו אותו "אתה כבר לא מגדיר את עצמך קומוניסט כמו בעבר - למה? מה רע בקומוניזם?"

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 פברואר 2020, 19:45

זו הרי לא שאלה קשה והוא יפליץ עליה תשובה מתחסדת כמו כלום אבל למען האמת, אני לא חושב שהעיתונאים רלוונטיים. לא לסנדרס, לא לטראמפ, לא לאף אחד.
כדי שתהיה לעיתונאי השפעה הוא צריך להתפס על ידי הציבור כגורם אוביקטיבי, רציני ובעל דיעה עצמאית אבל אין היום כאלה. אנחנו פשוט לא שם.
מהצד השני, המתחרים של סנדרס יודעים לשאול את השאלות ותוך כדי גם לענות עליהן בשבילו. יש עוד לא מעט זמן ועם כל הכבוד לנבאדה הריקה, התוצאות הרלוונטיות הן אלו שיגיעו מקליפורניה וניו יורק.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים