נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 25 אפריל 2024, 13:48

אני לא נהנה מזה אם לא מסתיים במעשים…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2024, 01:32

למה שרק אני אהנה מזה?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מאי 2024, 09:01

לא לזלזל. מדובר במיטב התוצרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2024, 10:45

לא ציפיתי אחרת, אין בהפגנות הללו בקמפוסים סטודנט אחד ממדעים מדוייקים.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 01 מאי 2024, 11:22

עושה בלאגן, משתלטת על שטח לצורך עוד בלאגן, חושבת שהיא הקורבן, דורשת סיוע הומניטרי..

יאמר לזכותה שהיא ממש השקיעה בLARP הפלסטיני שלה, מאוד מדויק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מאי 2024, 16:46

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מאי 2024, 18:18

DrKeo כתב:לא ציפיתי אחרת, אין בהפגנות הללו בקמפוסים סטודנט אחד ממדעים מדוייקים.

זה ממש לא מדויק ומעבר לזה הסנטימנט קיים בהחלט אצל המון סטודנטים למדעים מדוייקים. שבוע אפרטהייד מתקיים לדעתי כמעט מאז שאני זוכר את עצמי כאן בארץ
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2024, 18:42

swiss-the-engine כתב:זה ממש לא מדויק ומעבר לזה הסנטימנט קיים בהחלט אצל המון סטודנטים למדעים מדוייקים. שבוע אפרטהייד מתקיים לדעתי כמעט מאז שאני זוכר את עצמי כאן בארץ

גם בסקרים וגם בזהויות של אנשים שנחשפים בהפגנות (נואמים, נעצרים וכו') אני לא זוכר שראיתי מישהו אחד ממדעים מדוייקים, למראות שאני בטוח שיש. אני חושב שהכי קרוב לזה היה פרופסור לכלכלה. הם כנראה אחוז מאוד זניח בהפגנות הללו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 06 מאי 2024, 22:37

אז מה, משכו ובזבזו לנו את הזמן רק בשביל שהאמריקאים ינסו לעשות לנו בסוף כיפה אדומה? טוויסט מעניין אך צפוי.

אלי ויזל אמר פעם משהו על הטרגדיה של העם היהודי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2024, 00:15

אני לא מבין איך לא התחלנו את פינוי רפיח עוד בפברואר, ככל שיש שם פחות אנשים כך חמאס יותר לחוץ וכך הלחץ הבינלאומי פוחת. הפעולה ברפיח התחילה 3 חודשים מאוחר מדי ולא ממש השתנה שום דבר ב-3 חודשים הללו; סתם זמן מבוזבז, סתם חיילים מתים, סתם חטופים מתים, סתם הון בינלאומי שירד לביוב.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 מאי 2024, 08:52

ליהודים שמגנים על עצמם אין הון בינלאומי, מה שמשנה זה ארה"ב והאינטרסים שלה. ברגע שהמעצמה שאתה תלוי בה מפעילה עליך מנופים, זה מכביד. ורפיח התעכב, אבל הפינוי לא התחיל עכשיו, כבר לפחות חודש אני שומע שמטפלים בדבר הזה. האספקה הבלתי נגמרת לרצועה, האוהלים, הבועות ההומניטריות של האמירויות וכל מיני דברים שצהל מתקן שם וכאלה, הכל היה חלק מההכנות לפינוי. בגלל זה התחלתי לאבד ראש בימים האחרונים אחרי הדיווחים בתקשורת והפוליטיקה שיוצאת מהקבינט והריחה מכניעה מוחלטת, למרות שכבר מחודש מרץ היו אינדקציות, גם בתקשורת הגלויה, שרפיח הולך לקרות בחודש מאי, כנראה גם בגלל הצורך להיענות לכל הדרישות של האמריקאים (אבל להם היו גם תוכניות אחרות מסתבר).

אבל גם מעבר לתמרון הדיפלומטי מול האמריקאים או הניסיון למצות את המו"מ על החטופים, ועדיף לא להרחיב על החזית הפנימית הזאת, יש בעיות אמיתיות של רענון חימושים וכוח אדם. מעולם לא נאלצנו לנהל מלחמה ארוכה ועם כמות חימושים כזו, כאשר ברקע יש חזית פתוחה נוספת עם פוטנציאל להפוך למלחמה גדולה יותר שאתה תמיד צריך לקחת בחשבון שלא תקרה בהכרח בלוח הזמנים שלך. וכאשר הידידים שלך הם אלה שממלאים את המחסנים, כנראה שזה בא עם מחירים כאשר יש מוסלמים במישגין וכחולי שיער בקמפוסים בשנת בחירות. בכל זאת, סביר להניח שיש הבדל בין לתקוף ברפיח על אפם וחמתם ולא לתת אפילו צ'אנס לדרישות שלהם, לבין לשחק את המשחק, ואז לעשות את זה. אם זה היה אפקטיבי או טיפשי אני מניח שנגלה בקרוב בהתאם לתגובה האמריקאית ויעילות ועומק המבצע, אבל זה לא משולל כל היגיון, גם אם זה מאוד מעצבן.

ואני לא מקבל את זה שחיילים מתים סתם או שלא השתנה שום דבר. המטרה שלנו צודקת, ועד אפריל עבדנו יפה והשגנו לא מעט. בפברואר החברה הצעירים והיפים יותר פירקו להם את הצורה בחאן יונס. במרץ הטקטיקה של הפשיטות הוכיחה את עצמה כאשר תפסת בשיפא חלק מצמרת הגא"פ+מאות חמאסניקים והרגת שם מאות מחבלים. המהירות והקלות היחסית שבה זה קרה היא הוכחה די טובה להישגי המלחמה כולה. גם פשטת והרגת מאות בחאן יונס ונוציראת וביססת את קו ההגנה על ואדי עזה עם שישה בסיסים. כלומר עובדות כן נקבעו בשטח, אבל פשוט פחות ממה שהיינו רוצים בעולם אידיאלי בלי שום מגבלות. יש גם תחלופה די גבוהה של כוחות, זה חשוב במיוחד למילואימניקים מטבע הדברים, אבל להערכתי גם פשוט רוצים לשפשף כמה שיותר חיילים בלחימה בעזה כי זה מכפיל כוח רציני שיש לך כמעט צבא שלם שצבר ניסיון בלחימה אמיתית, במיוחד אם תתפתח בקיץ מערכה רצינית יותר בלבנון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 מאי 2024, 12:45

"לשפשף חיילים" זה טוב ויפה, אבל בסופו של יום אם עזה נשארת בשליטת חמאס - הפסדנו לחלוטין, ומאות החיילים שאיבדנו שם לא היו צריכים למות...
הרי מה זה נתן? עוד כמה שנים של שקט יחסי, בזמן שהם מתכננים ל-7 באוקטובר הבא? בשביל זה לאבד מאות חיילים, ולגרום לנכות של אלפים נוספים?
אין מצב, וצריך להתמודד עם חוסר התמיכה של ארה"ב עד נובמבר/ינואר בראש מורם ומבלי להתנצל.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 מאי 2024, 14:23

מובן מאליו שויתור על המטרה של מיטוט החמאס היא בגידה, אבל לא מבין איך זה קשור למה שכתבתי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 07 מאי 2024, 14:43

המטרה של המבצע הזה היא לא לגמור את החמאס פעם אחת ולתמיד אלא לחסל את התשתיות ואת המסגרות הלוחמות שלו על מנת שהמצב של עזה יהיה דומה למצב ביו"ש ויאפשר פעילות בטחון שוטף. הרוב המוחלט של העבודה כבר נעשתה.
אני בסה"כ מסכים עם הטענות של עידן (שקלתי לכתוב תגובה בניחוח דומה אבל אין לי היום זמן וכח לזה). אני רק לא בטוח שאנחנו כרגע בפתחו של מבצע לטיהור רפיח ולא במבצע שהתכלית שלו היא לחץ על החמאס להסכים לעסקה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2024, 15:01

ברור שיש דבר כזה הון בינלאומי, גם לישראלים. עד ינואר הייתה לך תמיכה מאוד גדולה מכל העולם המערבי, קבלת DON'T, נושאות מטוסים, הרגת 30K אזרחים (מס' מזוייפים אבל העולם חושב שהם אמיתיים) ולאף מנהיג מדינה מערבית זה לא הזיז, וקבלת ערימות של תחמושת ונשקים מקנדה, ארה"ב, גרמניה, ואנגליה. אפילו הפאיקנג איחוד האירופאי היה מאחוריינו. ועכשיו? חרם נשק קנדי, חרם נשק אמריקאי, האמריקאים בול עשו לנו כיפה אדומה עם המו"מ חטופים, סנטורים פרו ישראלים אומרים "ישראל הגזימה" וכל העולם המערבי מתחיל להתהפך עליך. אז וואללה, היו לנו בערך 3-4 חודשים של קרדיט בינלאומי אדיר. יכלנו לעשות כמעט כל מה שרצינו באותה תקופה, זה הון בינלאומי.

לפני התקיפה שהתחילה אתמול ברפיח, לעומת החודשים הראשונים של המלחמה, הסד"כ בעזה ירד ב-86%. במחנות המרכז יש עדין כמה גדודים של חמאס שלא נגענו בהם אבל מלחמה לא מתקיימת כבר 3 חודשים. הפעולה בבית חולים הייתה מדהימה, אבל זאת הייתה הזדמנות חד פעמית והיא לקחה שבוע וכמות מאוד קטנה של סד"כ באופן יחסי, אז לאיפה הלכו 3 חודשים?

אם אין לך תחמושת לתקוף את רפיח אז אלוהים פאקינג ישמור עלינו כי יש את איראן, חיזבללה ועוד פרוקסיז שונים. אז להתחשב בזה שאני מעדיף להאמין שלא יכלו בקלות להשמיד את המדינה ב-3 חודשים האחרונים, אני בספק אם אין לישראל את החמושת לתקוף ברפיח. התקיפה ברפיח הייתה צריכה לקרות בפברואר, ואם לא היה לנו "אישור" לתקוף אז מדובר באחד הכישלונות המדיניים הכי גדולים בהסטוריה של מדינת ישראל. ומה אני אגיד לך, את מעבר רפיח לקחנו תוך 6 שעות עם 0 חיילים מתים, 0 אזרחים מתים, ובלי אישור אמריקאי אז איך פאקינג לא לקחנו 3 חודשים את קו החמצן של חמאס, אחת הנקודות הכי חשובות אסטרטגית בכל הרצועה?

ואתה יודע מה? אפילו אם נניח ולא יכלנו לתקוף שלושה חודשים (תחמושת, אישור אמריקאי, whatever), המינימום של המינימום שהיה צריך לקרות ב-3 חודשים הללו הוא פינוי אזרחים מרפיח לאזור סטרילי מה שלא דורש תחמושת או אישור מאף גורם בינלאומי. אם ידעו שיש 3 חודשים של כלום ושום דבר לפנינו אז היה צריך לעשות פינוי יסודי שבו בודקים אדם אדם. לקחת מהם טביעת אצבע, צילום פנים, דגימת DNA, הקלטה של הקול, ולצלם את תעודת הזהות. אם רפיח מתרוקנת מאזרחים אז הטיעון לא לתקוף את רפיח מתרוקן מתוכן. לקחת ביומטריה ממליון עזתים יהיה אחד הנכסים המודיעינים כי גדולים בהסטוריה של מדינת ישראל, AI היה עושה מזה מטעמים. וכמובן שזה ינפה טרוריסטים, ירוקן את רפיח מאזרחים וישים תחת הכנף שלנו ושל הקהילה הבינלאומית מליון עזתים שלא יוכלו לטעון שהם רעבים או בסכנה.

אבל נראה שלאונן 3 חודשים במסדרון נצרים זאת האסטרטגיה המנצחת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2024, 15:04

omerkot כתב:המטרה של המבצע הזה היא לא לגמור את החמאס פעם אחת ולתמיד אלא לחסל את התשתיות ואת המסגרות הלוחמות שלו על מנת שהמצב של עזה יהיה דומה למצב ביו"ש ויאפשר פעילות בטחון שוטף. הרוב המוחלט של העבודה כבר נעשתה.
אני בסה"כ מסכים עם הטענות של עידן (שקלתי לכתוב תגובה בניחוח דומה אבל אין לי היום זמן וכח לזה). אני רק לא בטוח שאנחנו כרגע בפתחו של מבצע לטיהור רפיח ולא במבצע שהתכלית שלו היא לחץ על החמאס להסכים לעסקה.

כרגע בעזה כל אזור שאתה עוזב נשטף מחדש בחמאסניקים, יש גדודים של חמאס במחנות המרכז שלא טרחנו בכלל לפרק, יש עדין תשתיות מסיביות של מנהרות, יש 100+ חטופים (חיים או מתים), וכמובן שעדין נשאר לנו לטפל בכל אזור רפיח. ממש לא הגעת למצב של יו"ש, גם אחרי תקיפה מלאה על רפיח לא תגיע.

ביו"ש יש לך את הרשות הפלסטינים שעושה 90% מהעבודה בשבילך בזמן שישראל יכולה להכנס למבצעים ממוקדים של שעתיים ולצאת. בעזה הגענו למצב שאפשר להכנס ולעשות מבצע ממוקד של שעתיים כמו ביו"ש, אבל ממש לא יהיה לך את ה"רוגע" והבטחון (היחסי) שיש ביו"ש בלי שיש שם גוף שולט שמשתף איתך פעולה. הגופים שדברנו איתם על היום שאחרי, בגלל שנטשנו אותם בשטח ב-3 חודשים האחרונים, הוצאו כולם להורג על ידי חמאס.

אגב, מטרת המבצע היא פירוק החמאס ו"נצחון מוחלט", זאת המטרה המוצהרת יחד עם החזרת החטופים. ברור שאתה לא יכול לעשות את זה אלה אם אתה מתכוון להלחם שם 5 שנים ברצף, אבל זה מה שהגאונים בממשלה שלנו הצהירו.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 07 מאי 2024, 15:30

אבל עד הניצחון המוחלט amirite ?

ליגה אחרת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 מאי 2024, 16:26

omerkot כתב:המטרה של המבצע הזה היא לא לגמור את החמאס פעם אחת ולתמיד אלא לחסל את התשתיות ואת המסגרות הלוחמות שלו על מנת שהמצב של עזה יהיה דומה למצב ביו"ש ויאפשר פעילות בטחון שוטף. הרוב המוחלט של העבודה כבר נעשתה.

ברור לי שלא מאה אחוז טיהור, אבל אם החמאס יהיה הגוף ששולט בעזה - אז זה אומר שהמסגרות הלוחמות שלו מספיק חזקות עדיין. אז המטרה היא מיטוט *שלטון* חמאס בעזה.

עידן, לא יודע למה אבל חשבתי שבהודעה שלך אתה רומז שמבחינתך מה שהיה עד עכשיו מספק.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 מאי 2024, 17:57

הdon’t שהופיע במערכה הראשונה ועשה קאמבק במערכה השלישית ברפיח? בשני המקרים הוא שירת קודם כל את האינטרס האמריקאי. בפעם הראשונה בשביל למנוע מהם להתערבב במלחמה רחבה יותר שהם בורחים ממנה כמו מאש כבר 15 שנה, בפעם השניה כנראה בשביל לשרת את האינטרס שלהם עם סעודיה ומדינות ערב, אבל בעיקר האינטרס הפוליטי הפנימי. ובמבט היסטורי אני לא חושב שזה קונספירטיבי מידי לטעון שהאמריקאים באופן כללי גם לא ממש אוהבים שאנחנו מנצחים יותר מידי. הם כן יתנו לנו גב, וצריך להודות להם על כך, אבל זה נראה כמו אינטרס שלהם שתמיד נהיה קצת מוחלשים.

וזה שחלקים בעולם המערבי הזדהו איתנו אחרי ששחטו אותנו בטבח המתועד בהיסטוריה זה בסדר, הם הזדהו גם אחרי השואה, אבל זה תמיד נחלש ברגע שהגלגל מתהפך. להגיד שיכלנו לעשות כל מה שרצינו בתקופה הזאת זה לא ממש מחובר למציאות כאשר רואים את התמונה של בלינקן יושב בקבינט של פרובינקיה יודיאה. אבל אני מבין שהפרוקסי שלהם בישראל שכנעו אותך שזה אינטרס ישראלי אם הפלסטינים יצליחו להוציא מהשביעי לאוקטובר מדינה? כן, האמריקאים יתנו לנו "ערבויות" והכל יהיה דבש, כמו שנתנו עם מכתב בוש. רואים כמה זה רלוונטי היום.

וכאשר מדברים על בעיות חימושים זה לא בגלל שאין מה לזרוק בעזה, זה בגלל שאתה לא רוצה לגעת במלאים שמיועדים לזירות אחרות שבמדינה כמו ישראל יכולות לפרוץ בכל רגע. זה שגם בתחום הזה הייתה שרשרת של מחדלים שהחמירה את המצב, זה עניין אחר. אבל להגיד שאין בעיה של חימושים כי לא נעים לשמוע? מה לעשות, המציאות לא פשוטה, אין לנו כוח ייצור לסוג המלחמות שאנחנו מנהלים.

ואני אפילו לא טענתי מה נכון לעשות, יכול להיות שהיה עדיף ללחוץ על הדוושה בכל הכוח כבר אז ולהקדים את העימות עם האמריקאים מתוך מחשבה שהם מבלפים ולא באמת מתכוונים ללכת נגדנו עד הסוף, אבל אני רק אומר שאפשר להבין את ההגיון. ובינתיים גם למדנו שכאשר מצופפים שורות, האמריקאים מתיישרים. כך היה עם הסנקציות שלהם על הגדודים. אז כנראה שיש משמעות להחלטת קבינט שמתקבלת בהסכמה רחבה, גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ, ויכול להיות שההתעקשות על המו"מ של החטופים היא חלק מתשלום עבור הסכמה רחבה שכזאת. בעיני זו טעות מוחלטת, שלא הייתה יכולה לקרות בשום מדינה נורמלית, שם היו מנטרלים את הסנטימנטליות הילדותית ומתמודדים עם המציאות הקשה כפי שהיא, כי היה ברור שחמאס מרגיש שהזמן משחק לטובתו ומבחינתו למשוך את זה ככל שהוא יכול, במיוחד כאשר האינטרס שלו מצטלב עם זה של נותנת החסות שלנו. אבל היי, אני לא קהל היעד של המהלך הזה.

ואני גם תהיתי בנושא, למה למשל התחילו את המבצע בעזה מצפון לדרום ולא ההפך? במיוחד בהתחשב בחשיבות האסטרטגית של פילדלפי. לא יודע, אני רוצה להאמין שבימים שנכתבו התוכניות, כאשר יצר ההישרדות עדיין שיחק תפקיד ואפילו השמאל דיבר כמו כהנא חי, הייתה מחשבה אמיתית לדחוק אותם לסיני ואולי חשבו בטעות שהדין הבינלאומי זה משהו שחל גם על מצרים. אבל כנראה שלא נגעו בזה עד עכשיו בגלל המערכת יחסים עם מצרים והתחשבות באינטרסים שלהם, שבמשך כל הזמן הזה הספיקו לבנות בגבול חומה ענקית ושאר ביצורים בשביל להבטיח שהאחים הערבים שלהם חס וחלילה לא ימלטו לכיוונם.

אבל בסדר, אני מבין את התסכול של כולם. גם אני מתוסכל מהדשדוש והמצב הנוכחי, ושילמתי לא מעט מחירים משפחתיים, כלכליים ונפשיים על המלחמה הזאת. ראיתי גם דברים על מה עשו לנו ב 7 באוקטובר שרובכם כנראה לא ראה, ואני לא יודע איך זה הובן אחרת אבל תאמינו לי שהמוטיבציה שלי עדיין מאוד גבוהה, אף אחד לא צריך לשכנע אותי בכלום. אבל אני לא מוכן לקבל שהכל היה לחינם, או שחיילים מתים סתם, כל עוד לא עצרנו את המלחמה.
צריך להגיד ביושר שהאירנים בנו לנו טבעת חנק אמיתית ובשביל להשתחרר ממנה זבנג וגמרנו כנראה מעולם לא היה בקלפים. זו הרי היתה הדילמה שלנו רוב השנים, מהנסיגה מעזה (הראשונה והשניה) ומלבנון צמחו שם מפלצות שכבר לפני עשור לא ניתן היה להסיר ללא פגיעה עמוקה במדינה, בכלכלה ובחיי אדם. גם אמרו את זה לציבור, שמחיר ההסרה יהיה כואב וארוך, אבל לא נראה שיש לנו הרבה ברירות. ומכיוון שכך אני מוכן לקבל את ההסבר שבמערכה ארוכה, כאשר יכול להיות שהחלק הקשה עוד לפנינו, ובשכלול כל האינטרסים והמגבלות, והעובדה שהאמריקאים יכולים לזיין אותנו ב 10 דרכים שונות, אפשר להגביר ולהוריד בהתאם לצרכים, כל עוד העיניים תמיד על המטרה ויש מחויבות אמיתית להשיג אותה. אני כן חושב שהציבור חייב לדרבן את ההנהגה כל הזמן, ולגרום לה לפחד ממנו יותר מאשר הלחצים החיצוניים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 07 מאי 2024, 18:21

1. המטרות של המבצע, כפי שהוחלטו בקבינט כללו את פירוק התשתיות השלטוניות והצבאיות של החמאס והחזרת החטופים. הן לא כללו את חיסול כלל אנשי החמאס והשמדת כלל התחמושת עד הפצמ"ר האחרון. דברי רהב של פוליטיקאים... כבודם במקומו מונח... אפשר לפרש אותם איך שרוצים.
2. הרשות הפלסטינית לא עושה לך 90% מהעבודה ביו"ש. היא לא עושה לך 10% מהעבודה ביו"ש. בעשור האחרון הרשות הפלסטינית הציפה את השטח בנשקים ארוכים, אין לה שליטה צבאית על הרוב המוחלט של השטח המצומצם שלה וספק רב אם יש לה שליטה אפילו על הפעילים הצבאיים של הפת"ח. מספיק להסתכל על אופי הפעילות שלנו ביו"ש בחודשים האחרונים כדי להבין ששום עבודה לא נעשתה שם על ידי הרשות. לא רק שהיא לא עושה לך שום עבודה, היא למעשה מצפה שאתה תעשה עבורה את העבודה המלוכלכת.
3. המבצע הזה לא הולך להסתיים בהפסקת אש ויציאה סופית ומוחלטת מעזה בדיוק כמו שחומת מגן לא הסתיים באופן כזה. יהיו כניסות ויציאות שנים קדימה.
4. לעניין החימושים, ישראל לא צורכת כמות עצומה של חימושים והיא בהחלט מסוגלת לייצר את החימושים שלה בעצמה. היתה בעיה מסוימת בהתחלה אבל אם אתה מקשיב לראשי התעשיות הבטחוניות, הם טוענים שהם עובדים בשלוש משמרות מאז ה7 באוקטובר, הצבא הכניס להם הזמנות בעשרות מיליארדים והם הפעילו פסי ייצור של תחמושת טיפשה (פגזים/פצצות). אני מעריך בזהירות שכרגע הבעיה פחות חמורה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים