נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 20 ספטמבר 2019, 11:34

הוא ערך עם בוז׳י 2 מו״מים, אחד בהקמת הממשלה ואחד אחרי ההקמה. בהקמה - אין מצב שהוא היה בוחר בממשלת אחדות עם המחנ״צ (עם בוז׳י כשר ביטחון, בטח) על חשבון ממשלת ימין עם הבית היהודי. גם אין שום מצב שבוז׳י היה מסכים לזה אחרי שניהל קמפיין שלם של ״רק לא ביבי״. המו״מ השני היה במקביל עם המו״מ עם ליברמן, והוא פוצץ אותו אחרי שליברמן הצטרף לממשלה. אחרי שהמו״מ הזה נחשף, התחוללה מלחמה בתוך המחנ״צ ושליפות סכינים נגד בוז׳י (ועל פניו, למה לו בכלל לפוצץ את המו״מ אם הוא מעוניין בממשלה רחבה ככל הניתן?).
אגב, תזכיר לי איזה סכין הוא תקע בגב של כחלון? אם כבר אני חושב שלהיפך, כחלון הוא זה שנטש את הליכוד כמחאה על ה״קפיטליזם החזירי״ של נתניהו, ותפקד כסיעת אופוזיציה בכל נושא שקשור לבג״ץ.

שלומי - גוש הימין (בלי ליברמן) הוא גוש ביבי, פשוט כי ימינה, ש״ס ויהדות התורה אמר בצורה מפורשת לפני הבחירות שימליצו על נתניהו. לא ברור לי למה היא מחשיבה רק את הליכוד, כחלון ופייגלין (שדווקא הוא לא אמר במפורש שימליץ על ביבי, ולמעשה אמר שגוש הימין מעניין את הסבתא שלו) כגוש ביבי ולא את שאר מפלגות הימין (חוץ מליברמן כמובן). בשורה התחתונה היא כנראה צודקת, גוש הימין/ביבי נפגע, אבל לא ב-300 אלף קולות אלא בכמה עשרות אלפים לכל היותר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 ספטמבר 2019, 13:53

במסגרת המדיניות של חיסול דמויות בולטות ואפרופו הרפורמה בסלולר, כחלון "הופרש" מהליכוד.
מה בדיוק היה שם לא ברור אבל מה שכן ברור הוא שהוא עבד במרץ על הריצה שלו בפריימריז ואז לפתע כיבה את הטלפון לכמה שעות, הדובר שלו גמגם בפני כתבים ובסוף אותו היום הלשכה שלו הוציאה הודעה שהוא פורש לשנתיים. ברקע, היתה הבטחה של ביבי לכחלון שהוא ימנה אותו ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל וכרגיל אצל ביבי ההבטחה הזו היתה שווה אפס מאופס ושניה אחרי הבחירות הוא חזר בו (מאוד דומה למקרה ברק).
שנתיים אח"כ, כחלון באמת חזר אבל לא לליכוד של ביבי. לטעון שזה נעשה על בסיסי אידיאולוגי זה משעשע, בטח בהתחשב בזה שהוא בסוף חזר לליכוד בשניה שהאינטרסים שלו ושל ביבי חפפו.

לגבי המשא ומתן עם בוז'י, ביבי הבין שאין לבוז'י את היכולת להביא את המפלגה איתו לקואליציה (כשברקע הזכרון של ברק ומפלגת העבודה). להגיד שביבי פוצץ את המשא ומתן ביניהם זה רציני בערך כמו הטענה שבוז'י פוצץ אותו כשהוא גילה שביבי נושא ונותן עם ליברמן.
העבודה רוצחת את המנהיגים שלה כשגרה, בלי שום קורלציה לביבי. דווקא במקרה של בוז'י, הסכינאות שלהם עבדה לאט מאוד והפריימריז נערכו ביולי 2017, למרות שחוקת המפלגה חייבה פריימריז שנה לפני כן.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 20 ספטמבר 2019, 15:47

זה שכחלון ופייגלין חברו לליכוד בקול ענות חלושה לא אומר שאלה היו קולות של הליכוד להפסיד, זה לא עובד ככה. לפייגליין שלא התחייב לגוש הימין היו במפלגה מצביעים מעוצמה יהודית ועד מרצ, וכל המצביעים המסורתיים של עלה ירוק אני מניח. הקהל של כחלון, ה"ימין שפוי", מגן הבג"צוקרטיה, הם בחלקם יותר אנשים של פרץ-אורלי לוי מבחינה חברתית וכחול לבן בכל השאר. כמו שנאמר כאן מעבר לאנשים שהצביעו לליכוד בראשות נתניהו רבים נוספים הביעו תמיכה בביבי באופן עקיף בעצם ההצבעה למפלגות שהביעו בו תמיכה בלתי מסוייגת, במקרה של ש"ס ממש הריצו על זה קמפיין אפילו, בניגוד גמור ל 13 מנדטים ערבים שלפי התקשורת הם חלק מהגוש שלכם אבל בפועל לא מסוגלים אפילו להביא את עצמם להשתעשע ברעיון של להמליץ לנשיא על הרמטכ"ל הציוני שהפציץ בעזה. אבל בקטנה, יש משהו מכמיר לב בלראות את השמאל חוגג תיקו רב נפגעים כאילו הוא זכה באליפות:)

לפי התפלגות ההצבעה במעוזי הליכוד עושה רושם שהם הפסידו קולות בעיקר לש"ס (אולי סרטון הפייטנים המרגש שתפס חזק ברשת בשילוב עם התמיכה שלהם בנתניהו) וליברמן - שבניגוד למה שנדמה לא פסל את ביבי הצהרתית, הוא פסל את השותפים שלו וכנראה קיבל קולות של ימין חילוני שמאס בחרדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2019, 18:12

אני גם חושב שביבי לא הפסיד יותר מדי מצביעים (למרות שאני מכיר לפחות שתיים שעברו מהליכוד לליברמן הפעם), אחוזי הצבעה גבוהים יותר אצל הערבים, המעבר לליברמן ויכולת שתיה פחות מוצלחת הם מה שפגעו בו. מצד שני אני לא חושב שכל מצביע ליכוד ושותפיו הקואליציונים כזה מתלהב מביבי, זאת פשוט הברירה הכי טובה שלהם בדיוק כמו שמצביעי גנץ לא בדיוק עפים על גנץ אלה פשוט לא רוצים את ביבי. כלומר ביבי מנהיג גוש הימין, אם אתה ימני למי תצביע, לעודה?
We're just normal men. We're just innocent men

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 20 ספטמבר 2019, 18:18

DrKeo כתב:אני גם חושב שביבי לא הפסיד יותר מדי מצביעים (למרות שאני מכיר לפחות שתיים שעברו מהליכוד לליברמן הפעם), אחוזי הצבעה גבוהים יותר אצל הערבים, המעבר לליברמן ויכולת שתיה פחות מוצלחת הם מה שפגעו בו. מצד שני אני לא חושב שכל מצביע ליכוד ושותפיו הקואליציונים כזה מתלהב מביבי, זאת פשוט הברירה הכי טובה שלהם בדיוק כמו שמצביעי גנץ לא בדיוק עפים על גנץ אלה פשוט לא רוצים את ביבי. כלומר ביבי מנהיג גוש הימין, אם אתה ימני למי תצביע, לעודה?

פספסת את זה
Shlomix כתב:בהמשך לשאלה של בוזמן:
https://twitter.com/shirnosa/status/1174683998934720513
כשמסתכלים לא רק על כמות המנדטים אלא על מספר המצביעים מגלים משהו מאוד מעניין:
המחנה היחיד שנחלש בבחירות האלה זה מחנה ביבי. לא מחנה הימין, מחנה ביבי.
למשל, כחול לבן אמנם ירדה מ35 מנדטים ל-33, אבל למעשה הפעם הצביעו לה כמה אלפים יותר מבפעם שעברה, פשוט אחוז ההצבעה גדל.
כיוון שאחוז ההצבעה גדל, הדבר נכון גם למפלגות ששמרו על כמות המנדטים - העבודה ויהדות התורה.
גם לציונות הדתית הצביעו בסבב הזה יותר אנשים.
הן היו אמנם בקונסטלציה אחרת אבל בבחירות הקודמות הצביעו לימין החדש, לעוצמה יהודית ולבית היהודי ביחד 300 אלף איש.
הפעם הצביעו להם 330,000
בוודאי שגם כל המפלגות שכמות המנדטים שלהן גדלה הגדילו את כמות המצביעים שלהן: הרשימה המשותפת, מרצ, ש"ס וישראל ביתנו.
היחיד שקטן זה ביבי - בבחירות הקודמות הצביעו לליכוד, לכחלון לפייגלין ביחד: 1,410,000 ישראלים. הפעם הצביעו לאיחוד של שלושתם 1,096,858 בלבד.
למעלה מ300 אלף ישראלים שרק לפני 5 חודשים הקול שלהם כמעט והלך לממשלת ביבי והפעם אמרו: לא.
בין אם כי הם נשארו בבית ובין אם כי הם עברו למפלגה אחרת, 300 אלף איש - יותר מכל תושבי חיפה.
ב-2019 למרות הגוועלד ולמרות הכל - ביבי נתניהו איבד למעלה מ-300 אלף איש. מה אני אגיד לכם? קוסם.

אני מאושר לקרוא את ההתפתלויות העלובות של הביביסטים בכל מקום. ממש אפשר לראות את שלבי האבל שלהם.
מקווה מאוד שבליכוד ישכילו להעיף את הקרציה הזו וסופסוף תוכל לקום כאן ממשלה חילונית-ליברלית של כחול-לבן והליכוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2019, 18:55

לא פספסתי, אני לא חושב שזה נכון. מצביעי כחלון הם לאו דווקא מצביעי ליכוד, מצביעי זהות הם בטח לא מצביעי ליכוד. ביבי לרוב ״שותה״ את המחנה שלו, הפעם השתיה לא עבדה, זה הכל. זה לא שמצביעי ביבי פתאום הצביעו מרצ.

כלומר הליכוד ירד מ1,125,000 ל-1,111,000, זאת ירידה של 14k קולות. לא בדיוק דרמה גדולה מבחינת מספר המצביעים שביבי הביא לעומת הבחירות הקודמות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 ספטמבר 2019, 20:52

אבל לכל הפחות מה שזה אומר זה שהמעבר של כחלון ופייגלין לא תרם לליכוד כלום (אחרי הכל איך שלא תסתכל על זה יש ירידה בכמות המצביעים).
אז תאורתית, אם כחלון נשאר בחוץ ומצליח לגרד שוב את ה-4 מנדטים שלו, ופייגלין שהיה ממש לא רחוק פעם קודמת כן מצליח להכנס, לביבי הייתה קואליציה.
אבל אני לא חושב שזה המצב, כשביבי הכניס את השניים האלו הוא כן ציפה לקבל מהם תרומה. אז כנראה ששניהם לא היו עוברים את אחוז החסימה בבחירות הנוכחיות, אבל את ההכנסה שלהם ביבי לא עשה מתוך רחמנות, אלא בצפייה כן לקבל את ה~ 2-3 מנדטים מכל אחד. בעיקר מכחלון.

אז אולי לא כל מי שהצביע לכחלון הצביע עכשיו לליכוד (אם כי כחלון בהחלט היה בגוש בצורה רשמית), ואולי רק כחצי ממצביעי זהות הם אנשי ימין (וזה למרות שעם כל מה שפייגלין אמר בחכמה, היה ברור לכולם שהממשלה היחידה שהוא ימצא את עצמו בתוכה היא ממשלת ימין), אבל עדיין סביר מאוד להניח שיש יותר מ14 אלף איש שלא הצביעו לליכוד הפעם ובאפריל כן.
כלומר בוא נניח שלפחות חצי ממצביעי כחלון וזהות הם אנשי ימין שהלכו איתם גם לליכוד, ולא ש100% מהם הם לא אנשי ימין וכולם כולל כולם התפזרו פתאום בעבודה או אצל גנץ וליברמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2019, 21:22

Stick כתב:אבל לכל הפחות מה שזה אומר זה שהמעבר של כחלון ופייגלין לא תרם לליכוד כלום (אחרי הכל איך שלא תסתכל על זה יש ירידה בכמות המצביעים).
אז תאורתית, אם כחלון נשאר בחוץ ומצליח לגרד שוב את ה-4 מנדטים שלו, ופייגלין שהיה ממש לא רחוק פעם קודמת כן מצליח להכנס, לביבי הייתה קואליציה.
אבל אני לא חושב שזה המצב, כשביבי הכניס את השניים האלו הוא כן ציפה לקבל מהם תרומה. אז כנראה ששניהם לא היו עוברים את אחוז החסימה בבחירות הנוכחיות, אבל את ההכנסה שלהם ביבי לא עשה מתוך רחמנות, אלא בצפייה כן לקבל את ה~ 2-3 מנדטים מכל אחד. בעיקר מכחלון.

אז אולי לא כל מי שהצביע לכחלון הצביע עכשיו לליכוד (אם כי כחלון בהחלט היה בגוש בצורה רשמית), ואולי רק כחצי ממצביעי זהות הם אנשי ימין (וזה למרות שעם כל מה שפייגלין אמר בחכמה, היה ברור לכולם שהממשלה היחידה שהוא ימצא את עצמו בתוכה היא ממשלת ימין), אבל עדיין סביר מאוד להניח שיש יותר מ14 אלף איש שלא הצביעו לליכוד הפעם ובאפריל כן.
כלומר בוא נניח שלפחות חצי ממצביעי כחלון וזהות הם אנשי ימין שהלכו איתם גם לליכוד, ולא ש100% מהם הם לא אנשי ימין וכולם כולל כולם התפזרו פתאום בעבודה או אצל גנץ וליברמן.

אני מסכים, אבל מדובר בעשרות אלפי אנשים. אני משער שביבי חשב שכחלון יהיה שווה לו מנדט או שניים, אבל אני בספק אם זה קרה. זהות? האנשים שלהם לא ממש קופצים על הליכוד, אבל אני כן חושב שביבי חשב שהקולות שלהם יתפרסו לרוחב המחנה שלו במקום ללכת לפח שוב. אבל לא כל מה שביבי חושב הוא נכון, הוא חשב שאם הוא יתקוף את הערבים עם המצלמות הוא יקבל עוד קולות ימין, אבל בסוף הוא הרים את הראש של האוכלוסיה הערבית בקלפי ופחות או יותר דפק את עצמו. בכל מקרה, אין ספק שביבי הוא המפסיד הגדול של הבחירות, אבל אני לא חושב שהיה שינוי דרמתי בבסיס מצביעים שלו ועם כחלון, בלי כחלון, עם פייגלין, בלי פייגלין, מדובר פה בכמה עשרות אלפי אנשים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 ספטמבר 2019, 22:05

כמה עשרות אלפי אנשים לביבי ולליכוד, וכמה מאוד אלפי אנשים לקואליציית הימין בראשות ביבי והליכוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2019, 22:17

Stick כתב:כמה עשרות אלפי אנשים לביבי ולליכוד, וכמה מאוד אלפי אנשים לקואליציית הימין בראשות ביבי והליכוד.

זה יותר ליברמן שברח מקואליצית הימין, הרי ישראל ביתנו היא ימין. הימין ככלל קבל סך הכל 26K קולות פחות בבחירות הללו (2.36 מליון בבחירות האלה מול 2.38 בבחירות הקודמות) זה ממש כלום, בערך שני שליש מנדט פחות ואלה כנראה מצביעי זהות או מצביעי כחלון שהלכו עם העבודה, מרץ או כחול לבן כי לא כל מצביעי המפלגות הללו הם ימין בכלל. כלומר הבוחרים לא אלה שברחו מהליכוד, ליברמן ברח. הרי בכל מערכת בחירות אי פעם, ליברמן נספר בימין. וגם בעניין ליברמן נצטרך לחכות ולראות מה הוא יגיד בדצמבר כי לברבר באוגוסט לפני הבחירות ולהתמודד עם המציאות בדצמבר אחרי ששני מועמדים נכשלו בבניית ממשלה אלה שני דברים שונים לגמרי.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 20 ספטמבר 2019, 23:49

אתה שוכח שאחוז ההצבעה עלה בצורה משמעותית כך שאפילו כחול לבן קיבלו שני מנדטים פחות למרות שקיבלו כמה עשרות אלפי קולות יותר.
המפלגה היחידה שקיבלה פחות קולות ממועד א' היא הליכוד. זה אומר המון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2019, 00:06

אני חושב שכשאנחנו מדברים על עשרות אלפי מצביעים הפרש, זה נכנס לתחום של סמנטיקות ומשאלות לב. אני לא סובל את ביבי, אבל לחפש איזה מהפך מטורף שקרה בבחירות הללו לעומת הבחירות של נניח אפריל כאילו מצביעי הליכוד מאסו בו והלכו להצביע לרשימה המשותפת? מה שקרה הוא בעיקר כשל שתיה של הליכוד למפלגות סביבו, אחוז הצבעה גבוה אצל הערבים וליברמן שמסרב לקרא לעצמו ימין עכשיו. הרי מה קורה לפני כל בחירות בשנים האחרונות? חוזים לליכוד אותו מספר מנדטים כמו המפלגה המתחרה או שהמפלגה המתחרה אפילו מנצחת, לקראת יום הבוחר רץ קמפיין גוואלד חזק וביבי שותה מהשותפים שלו ומנצח. אז הפעם הוא לא הצליח לשתות, צעק זאב יותר מדי פעמים. לא צריך לקחת את זה ולהפוך את זה לסוג של "OMG עכשיו כל הימין מתהפך על ביבי, הוא גמור!" כי זאת משאלת לב, לא באמת מה שקורה במדינה כרגע.

מה שכן, ביבי לא הביא לימין את הניצחון שהוא רגיל אליו כבר פעמיים ברצף ואם הוא יכשל לבנות קואליציה, זה כן יכול להעיר את הזאבים שפחדו עד עכשיו להרים ראש. חצי מהליכוד שונא את ביבי וזה לא קטע של 2019, זה עוד היה קטע עוד לפני עשור, כך שהרוח לא השתנתה לאיזה מצב קיצון, זה יותר מצב שבו אם ביבי יכשל מספיק פעמים ברצף זה יסיר ממנו את ההילה ויתן פתח למורדים הרגילים לפעול.

בנוגע לאחוז ההצבעה, הוא עלה מ-68.46% ל-69.72%, לא הייתי קורא לזה משמעותית. מה שאתה מתכוון הוא שאחוז ההצבעה בשמאל עלה משמעותית בגלל הערבים ונשרפו פחות קולות מבבחירות הקודמות (בערך 8% מהקולות בבחירות הקודמות ובערך 2.5% בבחירות הללו) כך שהערך של המנדט עלה. אגב, FUN FACT, הליכוד הייתה בערך 400 קולות ממנדט נוסף.

בכל מקרה, אם מסתכלים ממש על כמה אנשים הצביעו ליכוד וכחול לבן לעומת הבחירות הקודמות, המספרים ממש דומים. כחול לבן קבלו 2% יותר קולות והליכוד קבלו 2.5% קולות פחות, זה ממש הפרש זעום.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 ספטמבר 2019, 09:00

בלי ליברמן, גוש הימין באפריל היה עם 60 מנדטים. עכשיו הוא עם 55. בנוסף, באפריל אבדו בסביבות עוד 3-4 מנדטים בגלל זהות והימין החדש. הפעם אולי רק 1.

גם אם נכלול את ליברמן כגוש ימין (והוא לא), באפריל הגוש היה על 65 (או 68-9 עם הקולות האבודים). עכשיו הוא עם 63 (או 64 עם עוצמה שלא נכנסה). איך שלא תהפוך את זה, גוש הימין נחל מפלה בבחירות האלה, תוך בסה״כ 5 חודשים. זה לא קשור לכשל שתייה של הליכוד, כי כל הגוש נחלש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2019, 16:44

אתה לא מכליל את ליברן כגוש ימין אבל את שס ויהדות התורה שמעניין להם את הביצה השטחים והם מגה סוציאליסטים בולשביקים אדומים או כל כינוי אחר שאתה אוהב בתחום הכלכלי הם כן ימין? אוקייי.

ובנוגע להקטנת גוש הימין, שלושה מהחמישה הם אצל ליברמן והשניים האחרים נבלעו באחוז ההצבעה הגבוה של הערבים. מספר הקולות של גוש הימין לא השתנה משמעותית, 27k הפרש מהבחירות הקודמות. מה שהשתנה הוא התנאים מסביב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 ספטמבר 2019, 18:08

הם לא ימין, הם חלק מגוש הימין (ליתר דיוק - גוש ימין-חרדים). זה מה שהם אומרים בעצמם, והם המליצו על נתניהו במערכות הבחירות האחרונות (מהסיבות האינטרסנטיות שלהם - תקציבים, שמירה על סטטוס קוו וכו'). ליברמן הוציא את עצמו מהגוש.

מספר הקולות לא משנה, משנה נתח העוגה. עובדתית, נתח העוגה ירד. גם אם שלושה מחמישה אצל ליברמן (וזאת רק ספקולציה), הדבר היה נכון גם באפריל. עובדתית הגוש נחלש הפעם, אי אפשר להציג את זה אחרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2019, 18:16

נכון, הגוש נחלש, אין ספק. אבל אני מגיב לכל ענייני ״הקסם של ביבי פג״ וכדומה. בסופו של יום הגוש שלו הביא מספרים דומים, פשוט המסביב השתנה קצת.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 ספטמבר 2019, 18:19

אבל הוא לא. גוש ממליצי נתניהו הביא כ-62 מנדטים פעם שעברה עם הימין החדש שלא עברה. הפעם 56 עם עוצמה. זאת החלשות משמעותית, ולנתניהו יש בה חלק מרכזי לדעתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2019, 19:06

כן, אני נוטה להסכים שנתניהו קשור לזה. בעיקר חוק המצלמות שכנראה גרם לאפקט סטרייסנד, אבל היו עוד כמה דברים, ובצירוף של הפחדות התקשורת הפופולרית אנשים פשוט נהנו להם מיום החופש במקום בזמן שהצד השני היה נחוש מתמיד והרגיש שעוד שנייה ממש זה קורה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ספטמבר 2019, 00:26

InterAl כתב:אבל הוא לא. גוש ממליצי נתניהו הביא כ-62 מנדטים פעם שעברה עם הימין החדש שלא עברה. הפעם 56 עם עוצמה. זאת החלשות משמעותית, ולנתניהו יש בה חלק מרכזי לדעתי.

אבל מספר המצביעים לימין נשאר מאוד דומה ולכן - ראה הודעה קודמת.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 ספטמבר 2019, 10:27

הבעיה היא שנוספו עוד קולות בשווי של כ-3.5 מנדטים, והם הלכו רובם למרכז-שמאל (ערבים).
וגם תלוי איך אתה סופר. אם נתעלם ממפלגות הימין שלא עברו, אז נכון, אותו מספר מצביעים. אם תוסיף את הימין החדש שלא עברה, עוד מנדט הלך לפח (חלק מתקזז עם עוצמה). תוסיף גם את זהות - עוד שני מנדטים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ספטמבר 2019, 15:49

האמת שהיה פוסט אנליזה ממש מעניין של התזוזה בין דפוסי הצבעה פר קלפי, כלומר נתחו 9682 קלפיות ואם נניח בבחירות אפריל בקלפי שהצביעו 1000 אנשים 800 הלכו לליכוד ו-200 לש"ס ובספטמבר 700 לליכוד ו-300 לש"ס, הגרף מראה 100 אנשים שעברו מהליכוד לש"ס. זה יצר גרף מעניין למדי, אפשר לראות שהבעיה הכי גדולה של הליכוד הייתה בהחלט ש"ס:
תמונה

אפשר לראות שם כל מני דברים מעניינים, למשל כחול לבן שדדה את כולנו אבל ליברמן שדד את כחול לבן או איך כחלון התפזר לרוחב ואיך זהות ממש התפזרה לכל כיוון.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 ספטמבר 2019, 16:15

רק שש״ס היא חלק מהגוש, אז זאת לא ממש בעיה. נראה שכחלון הרבה יותר בעיה, רוב המצביעים שלו יצאו מהגוש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ספטמבר 2019, 16:19

InterAl כתב:רק שש״ס היא חלק מהגוש, אז זאת לא ממש בעיה. נראה שכחלון הרבה יותר בעיה, רוב המצביעים שלו יצאו מהגוש.

המצביעים של כחלון מעולם לא היו בגוש, כלומר חלקם היו, אבל המצביעים שלו הם מצביעי כלכלת שמאל פופוליסטית ולא מצביעי ימין קלאסים. זה כמו זהות, הם אספו אנשים מכל המפה הפוליטית ואף אחד לא צריך להיות מופתע שברגע שהמפלגה מתפוררת, המצביעים שלהם יתפזרו לכל רוחב המפה הפוליטית.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 ספטמבר 2019, 16:25

לא יודע לגבי זה. חושב שרובם כן עם נטייה ימינה, הם בייס ליכודי שמאס בליכוד. בכל מקרה, בחירות קודמות כחלון היה בגוש והמליץ על ביבי, עכשיו הקולות שלהם נדדו לשמאל מרכז והפכו לממליצי גנץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ספטמבר 2019, 16:34

InterAl כתב:לא יודע לגבי זה. חושב שרובם כן עם נטייה ימינה, הם בייס ליכודי שמאס בליכוד. בכל מקרה, בחירות קודמות כחלון היה בגוש והמליץ על ביבי, עכשיו הקולות שלהם נדדו לשמאל מרכז והפכו לממליצי גנץ.

זה נכון שמצביעי כחלון היו בגוש הימין ועכשיו הם בכל המפה הפוליטית, אבל צריך להסתכל מי הם, הרי מצביעי כולנו התחלקו בין העבודה, כחול לבן, הליכוד וליברמן בבחירות הנוכחיות. ההבטחות של כחלון בשתי בחירות האחרונות ובעצם כל המהות של המפלגה שלו היא "חברתיות" וכלכלת שמאל, הבן אדם בקושי דבר מדיני בכלל. הוא בכיף היה הולך עם בוז'י למשל אם המצב היה הפוך ובוז'י היה מנצח את נתניהו ב-2015 ובוז'י היה שמח לתת לכחלון כל מה שירצה להתחשב בזה שהראיה הכלכלית שלהם בייסיקלי זהה לגמרי. ואני חושב שזה די ברור לפי הגרף שברגע שכולנו התפרקה, המצביעים שלה הם אוסף אנשי מרכז שרוצים כלכלה "חברתית", הם לא בדיוק הקהל שיושב בכיס של ביבי ואומר "רק ביבי".

בו נגיד שאם מצביעי כולנו שנמצאים היום בכחול לבן, ליברמן, עבודה וליכוד הם אוסף של אנשים שביבי אבד ונכשל לגמרי בלהשיג את הקול שלהם, אז הוא נכשל בזה כבר לפני שנים כשהם נדדו אל כחלון ב-2015. אגב, אם כחלון היה רץ עם כולנו ועובר את אחוז החסימה, היה לביבי אולי מנדט אחד פחות אבל כולנו עם 4 מנדטים לקואליציה שלו ואם הוא לא היה עובר את אחוז החסימה כנראה ששום דבר בבחירות האלה לא היה משתנה אפילו במנדט אחד לפי ההתפזרות של הגרף.

אני חושב שביבי עשה שלוש טעויות גדולות בבחירות האלה:
1) עניין חוק המצלמות שעודד את הערבים ללהצביע.
2) איחוד מפלגות הימין. האיחוד היה צריך להיו שתי מפלגות שונות, הראשונה היא זהות + שקד/בנט שזה ימין לייט (יחסית לעוצמה, כן?) עם אג'נדה ליברלית כלכלית ומפלגה נוספת שהיא הימין היותר הארד קור שהוא פרץ/סמוטריץ' + עוצמה יהודית. פילוג שכזה לא רק שהיה מונע בזבוז מעוצמה יהודית, הוא גם היה מביא את רוב מצביעי זהות ושותה לא מעט מליברמן וזה יכל לדעתי להיות שווה לימין בכיף 3-4 מנדטים נוספים.
3) האיחוד עם כחלון, כחלון היה צריך לרוץ עם כולנו. האיחוד לא היה שווה לביבי קולות, בעצם כל המהלך היה שווה ערך לכחלון שרץ לבד ולא עובר את אחוז החסימה. לפחות אם היה מקרה וכחלון היה עובר את אחוז החסימה, ביבי היה מרוויח 4 מנדטים לקואליציה שלו, אפילו אם זה היה עלול לפגוע בליכוד במנדט אחד.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים