נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 19 פברואר 2021, 14:16

זאת אנטישמיות כשהביקורת הופכת ללא מידתית ביחס למקומות אחרים בעולם, וכשנכנס הסטנדרט הכפול. זה המצב אצל רוב המבקרים של ישראל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 פברואר 2021, 14:35

למה יש איזה מקום מרכזי שאוסף את כל הקונפליקטים בעולם ונותן להם ציון 1-10 בשביל שכל העיתונאים יהיו "מידתיים"? מאוד אמורפי המושג הזה"מידתי"
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 15:37

InterAl כתב:זאת אנטישמיות כשהביקורת הופכת ללא מידתית ביחס למקומות אחרים בעולם, וכשנכנס הסטנדרט הכפול. זה המצב אצל רוב המבקרים של ישראל.

זה הכל עניין של יח״צ ולפלסטינאים יש יח״צ חבל על הזמן.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 פברואר 2021, 15:46

סוויס, לא צריך מקום מרכזי. הסכסוך הישראלי-ערבי הוא מהסכסוכים הקלים בעולם מבחינת מס׳ הרוגים ומס׳ מגורשים. המצב של הפלסטינים טוב יותר במדדים אובייקטיביים ממצבם של רוב תושבי העולם. העולם (תקשורת/או״ם/גופים בינ״ל) מתמקד באופן לא מידתי בישראל מבחינת מס׳ ההחלטות נגדה והיקף הסיקור התקשורתי השלילי שמופנה כלפי ישראל ביחס למקומות אחרים בעולם. וזה עוד בלי לדבר על גורמים מאזנים אחרים, כמו הסרבנות הערבית והעובדה שהם פתחו במלחמות נגדנו וניסו להשמיד אותנו פיזית. כל זה לא חשוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 15:53

InterAl כתב:סוויס, לא צריך מקום מרכזי. הסכסוך הישראלי-ערבי הוא מהסכסוכים הקלים בעולם מבחינת מס׳ הרוגים ומס׳ מגורשים. המצב של הפלסטינים טוב יותר במדדים אובייקטיביים ממצבם של רוב תושבי העולם. העולם (תקשורת/או״ם/גופים בינ״ל) מתמקד באופן לא מידתי בישראל מבחינת מס׳ ההחלטות נגדה והיקף הסיקור התקשורתי השלילי שמופנה כלפי ישראל ביחס למקומות אחרים בעולם. וזה עוד בלי לדבר על גורמים מאזנים אחרים, כמו הסרבנות הערבית והעובדה שהם פתחו במלחמות נגדנו וניסו להשמיד אותנו פיזית. כל זה לא חשוב.

אבל זה סקסי ואנשים מתים על זה. זה לא הופך את זה לאנטישמי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 פברואר 2021, 16:05

למה זה סקסי ואנשים מתים דווקא על זה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 17:55

InterAl כתב:למה זה סקסי ואנשים מתים דווקא על זה?

למה המלחמה בסוריה סקסית אבל טבח באפריקה לא?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 פברואר 2021, 18:25

ההיקף של המלחמה בסוריה הרבה יותר גדול מכל טבח באפריקה... הוא בסדר גודל של רצח העם ברואנדה שדווקא כן קיבל כיסוי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 18:43

InterAl כתב:ההיקף של המלחמה בסוריה הרבה יותר גדול מכל טבח באפריקה... הוא בסדר גודל של רצח העם ברואנדה שדווקא כן קיבל כיסוי.

אין פרופורציה בין גודל הטבח וגודל הכיסוי בשום מקום בעולם, אתה אמור לדעת את זה. .10 אמריקאים מתים מעניינים יותר מ-100 סורים מתים שמעניינים יותר מ-1000 תימנים מתים שמעניינים יותר מ-10000 אפריקאים מתים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 פברואר 2021, 19:18

לא טענתי שיש פרופורציה. אני טוען שספציפית הסכסוך שלנו הוא הכי מתוקשר בעולם, ואין הסבר סביר לזה למעט אנטישמיות. אם תטען שזה בגלל שאנחנו דמוקרטיים או מערביים, אני אטען שגם כשמדינות דמוקרטיות כמו ארה״ב/אנגליה/צרפת מפציצות מדינות אחרות, זה לא זוכה לאותה רמת תהודה כמו כשישראל מפציצה. למה ישראל תמיד זוכה ליחס שלילי מיוחד?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 פברואר 2021, 00:47

InterAl כתב:לא טענתי שיש פרופורציה. אני טוען שספציפית הסכסוך שלנו הוא הכי מתוקשר בעולם, ואין הסבר סביר לזה למעט אנטישמיות. אם תטען שזה בגלל שאנחנו דמוקרטיים או מערביים, אני אטען שגם כשמדינות דמוקרטיות כמו ארה״ב/אנגליה/צרפת מפציצות מדינות אחרות, זה לא זוכה לאותה רמת תהודה כמו כשישראל מפציצה. למה ישראל תמיד זוכה ליחס שלילי מיוחד?

כי אתה הזכר האחרון ל״הקולניאליסט הלבן״ (גם אם זה לא נכון) בעיניי כל השמאל בעולם, כי אנחנו מדינה מערבית דמוקרטית בלב הבלגן של המזרח התיכון, כי הסכסוך שלנו היה כלי בידי הערבים לעשות דימוניזציה למדינת ישראל, כי יש לפלסטינים את היח״צ הכי חזק בכל המזרח התיכון, כי האזור הזה קדוש ל-70% מאוכלוסית העולם וכי יש כבר 100 שנים של הסטורית קונפליקט שהפכה אותו להיות הקונפליקט הנצחי.

כלומר, מה אומרים בכל סרט פלישת חייזרים ככה בדרך אגב בחדשות כשמגלים שכל העולם הולך להיות מושמד? או שהפלסטינים והישראלים פתאום פצחו בשלום או שהפלסטינים והישראלים עדין במלחמה למרות שסוף העולם מגיע. למה יש עלינו פרק בIt’s always sunny או ערימות של בדיחות בכל קומדיה וכו׳? אנחנו בלב העניין, אין מה לעשות. ואם אתה חושב שכל מי שמתיחס לקונפליקט שלנו בחדשות, ביצירה טלביזיות/קולנועית או בכתבה עושה את זה רק כי הוא אנטישמי - זה חתיכת תסמונת קורבן.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 פברואר 2021, 01:47

אם הקולוניאליזם הוא שקר, למה העולם בוחר להאמין לו? אם אנחנו מדינה מערבית דמוקרטית בלב המזרח התיכון, למה מלחמת ארה"ב-אפגניסטן שנמשכת מאז 2001 לא זוכה לפרומיל מההתעניינות שיש כלפינו (ונהרגו שם ב-20 שנה יותר בני אדם מ-100 שנות הסכסוך הישראלי-ערבי)? הדמוניזציה והיח"צ של הפלסטינים צריכות ליפול על אוזניים כרויות כדי שתהיה להן השפעה. למה מצדדים בנרטיב שלהם ולא בזה של ההסברה הישראלית? ההסבר לכל אלה הוא פשוט והוא בדיוק אותו הסבר לכך שעד לפני כמה עשרות שנים רוב העולם הנוצרי עדיין האמין שהמצות שאתה אוכל בפסח נאפות מדם של ילדים נוצרים, וגם אותו ההסבר לכך שהשואה לא סוקרה בזמן אמת במערב כמעט בכלל (בניו יורק טיימס, למשל) וכמובן גם לכך שבעלות הברית לא נקפו אצבע כדי לעצור את השמדת היהודים באירופה, למרות אינספור גיחות הפצצה מעל מחנות ההשמדה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 פברואר 2021, 12:14

DrKeo כתב:
glass man כתב:
DrKeo כתב:אוקיי, ואם יש משחק וידאו שהגיבור בו פלסטיני ובתחילת המשחק יחידה ישראלית משתלטת על הבית, משפילה את יושבי הבית וכתוצאה מקרב יריות שנוצר המשפחה שלו מתה. זאת אנטישמיות או ביקורת על ישראל?

זו אנטישמיות. אנטישמיות מודרנית אבל זו אנטישמיות שמטרתה לשלול לגיטימיות של צבא יהודי. שים לב שאני בכוונה לא אומר ישראלי כי "ישראלי" זה שם מכובס למה שאנחנו באמת. היחידה שאתה קורא לה "ישראלית" היא לאמיתו של דבר יחידה יהודית.

זו לא ביקורת אלא השמצה של הצבא היהודי.

אבל זאת המציאות. כלומר יחידות צבא ישראלי פורצות לבתים של אזרחים חפים מפשע ומשתלטות עליהם. בדרך כלל מסיבות מבצעיות אבל לפעמים גם סתם לאמן את החיילים. וחיילים ישראלים נקלעים לסיטואציות של ירי עם טרור פלסטיני ולפעמים אנשים חפים מפשע מתים בחילופי יריות.

אז מה אנטישמי בלתאר מצב שלגמרי יכול להיות אמיתי ומתאר חוויות שאלפי פלסטינים עברו? כלומר, כולנו מבינים את הסיבות הפוליטיות למצב, אבל איך לבקר אותו או לתאר אותו בסרט, סדרה או משחק וידאו זה אנטישמי? טיעונים כאלה הם בדיוק הגורמים לזילות המושג אנטישמיות.

וכן, יש המון ביקורת על ישראל שהיא מבוססת אנטישמיות והמון שקרים ואי הבנה של הקונפליקט. אבל אם לכל דבר תקרא אנטישמיות, המילה מאבדת מהערך שלה והופכת לריקה. ״היי, אותי אי אפשר לבקר, אני יהודי ולכן אתה אנטישמי״. זה בערך הטיעון של השמאל האמריקאי. אתה טראנס? מי שמבקר אותך טרנספוב. אתה שחור? מי שמבקר אותך גזען. אתה מקסיקני? מי שמבקר אותך זינופוב. והנה התוספת שלך לפילוסופיה - בקרת את ישראל? אתה אנטישמי.

זו לא המציאות, קונפליקטים צבאים קורים כל הזמן, וישראל עושה עבודה טובה בלבקר את עצמה (למשל מקרה אלאור אזריה)
זו אנטישמיות שמטרתה לומר לעולם "אם יהיה צבא ליהודים הוא יהיה מקור הרוע והם ישתמשו בו בשביל להתעלל בשאר העמים"

לייב פיינקסר הסביר את מקור השנאה יותר טוב ממני אז אני אצטט אותו.

"היודופוביה היא פסיכוזה. כפסיכוזה היא תורשתית, וכמחלה מורשת זה אלפיים שנה אין לה תרופה. פחד הרוחין, בתור אבי היודופוביה, הוא שהוליד אותה שנאה מופשטת, כמעט אמרתי אפלטונית, שבגללה נהוג לעשות את כלל האומה היהודית אחראי לעבירות הממשיות או המדומות של פרטים מתוך חבריה, ולהלעיז עליה למכביר, להכותה על פניה בחרפה"

שים לב איך הוא מגדיר את האנטישמיות כמחלת נפש תורשתית שאין לה תרופה. וזוהי האמת היחידה. בגלל זה עושים לצהל ולישראל דמוניזציה לא בגלל שהפלסטינים מסכנים, הפלסטינים לא מענינים אף אחד גם לא את אחיהם הערבים.

האמת היחידה, היא שהגרמנים האנטישמים משתמשים בסכסוך הישראלי פלסטיני, בשביל להרגיע את מצפונם, ולומר "הנה היהודים בדיוק אותו דבר וצהל הוא ההוכחה"
מעבר לזה, חלקם מנסים לטעון שצה'ל עושה עבירות גרועות יותר מהשואה.

אני עושה זילות של המילה אנטישמיות? אני הכי לא עושה זילות. כל מה שאני אומר זה את האמת מי שמבקר את צה'ל עושה את זה ממניעים אנטישמים ולעיתים רחוקות גם ממניעים אוטואנטישמים של שנאה עצמית.(כמובן שלא כל יהודי או ישראלי שמבקר את צהל הוא אוטואנטישמי אבל גם זה קורה לעיתים)

המטרה היחידה של הביקורת כלפי צהל אצל עמי העולם היא לשלול מצבא ההגנה היהודית את הלגיטימציה שלו, את זכותו להתקיים ובחלומם הם היו רוצים שישראל תהיה מדינה מפורזת מנשק ונכבשת על ידי המון ערבי זו האמת.

אתה מוזמן להגיד לי למה כל כמה ימים בSF אני מקבל קללות של "יהודי מסריח תשחררו את פלסטין" מצרפתים שוודים, ספרדים, אנגלים" כולם ערבים מהגרים? בולשיט.
אתה מוזמן להגיד לי למה העיפו אותי מהלובי 400 פעם ברגע שיש לי את דגל ישראל, ואת החברים הישראלים שלי שמסתירים את דגל ישראל לא העיפו.

אני יכול לעשות פה סקרין שוט לHate מייל שקיבלתי במשך 5 שנים אבל זה יתפוס 200 עמודים.

אתה מוזמן להסביר לי למה כשהארץ נקראה בכלל "יהודה" והיהודים נתפסו כחלק אינטגרגלי מהמזרח התיכון והאזור, המצרים עדיין הפיצו על היהודים שהם מפיצי מחלות ושזו הסיבה בטח שפרעה גירש אותם ממצרים... האם גם אז הם היו כובש לבן וזר? בולשיט.

אם אתה חושב ששנאת ישראל התחילה ב1948 או ב0 לספירה.... אז בטח שתקרא לי משתמש בERA.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 פברואר 2021, 19:02

InterAl כתב:אם הקולוניאליזם הוא שקר, למה העולם בוחר להאמין לו? אם אנחנו מדינה מערבית דמוקרטית בלב המזרח התיכון, למה מלחמת ארה"ב-אפגניסטן שנמשכת מאז 2001 לא זוכה לפרומיל מההתעניינות שיש כלפינו (ונהרגו שם ב-20 שנה יותר בני אדם מ-100 שנות הסכסוך הישראלי-ערבי)? הדמוניזציה והיח"צ של הפלסטינים צריכות ליפול על אוזניים כרויות כדי שתהיה להן השפעה. למה מצדדים בנרטיב שלהם ולא בזה של ההסברה הישראלית? ההסבר לכל אלה הוא פשוט והוא בדיוק אותו הסבר לכך שעד לפני כמה עשרות שנים רוב העולם הנוצרי עדיין האמין שהמצות שאתה אוכל בפסח נאפות מדם של ילדים נוצרים, וגם אותו ההסבר לכך שהשואה לא סוקרה בזמן אמת במערב כמעט בכלל (בניו יורק טיימס, למשל) וכמובן גם לכך שבעלות הברית לא נקפו אצבע כדי לעצור את השמדת היהודים באירופה, למרות אינספור גיחות הפצצה מעל מחנות ההשמדה.

כי ב2021 תמיד יש צד אחד שהוא הקורבן וצד אחד שהוא הטורף ואתה הצד שרואה נטפליקס בזמן שהוא מחכה להזמנת וולט ומתלונן שאין מספיק מלאי של פס5 בזמן שהוא מרוויח 15k בחודש.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 פברואר 2021, 23:50

1. זה לא התחיל ב-2021.
2. הדבר נכון גם לארה"ב באפגניסטן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 פברואר 2021, 14:23

InterAl כתב:1. זה לא התחיל ב-2021.

לא אמרתי שזה נכון רק ב-2021, זה נכון כבר כמעט שני עשורים. וכן, זה נכון גם לאספגניסטן אבל אבל דברתי על הסיבות שאנחנו סיפור חדשותי יותר גדול בהודעות קודמות, זה לא רק שתי אלה. כשאתה משלב הכל יחד, אתה מקבל את אחד הסיפורים החמים בתקשורת.

כל הקטע הזה של "כולם אנטישמים" הוא תסמונת התקרבנות נוראית שמוזילה מאנטישמיות והופכת כל דיון על ישראל ללא לגיטימי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 01:28

DrKeo כתב:

לא אמרתי שזה נכון רק ב-2021, זה נכון כבר כמעט שני עשורים. וכן, זה נכון גם לאספגניסטן אבל אבל דברתי על הסיבות שאנחנו סיפור חדשותי יותר גדול בהודעות קודמות, זה לא רק שתי אלה. כשאתה משלב הכל יחד, אתה מקבל את אחד הסיפורים החמים בתקשורת.

כל הקטע הזה של "כולם אנטישמים" הוא תסמונת התקרבנות נוראית שמוזילה מאנטישמיות והופכת כל דיון על ישראל ללא לגיטימי.

כן? גם יהודי גרמניה, חשבו שהשואה היא רק ליהודי פולין ושהיטלר שונא רק יהודים פולנים אבל ממש לא שונא יהודים גרמנים (יש את זה אפילו מעדות חיה ומצולמת של יהודי גרמני שניצל אם בא לך לשמוע אותו מדבר נדב)

בכל דור יהודים אופטימים כמוך, מסרבים להאמין שפשוט שונאים אותו שנאה אתנית.

ולמה? כי אנחנו מהעמים היחידים בעולם ששרדו שתי גלויות, אימפריות גדולות מאיתנו לא שרדו גלות אחת, אז שתיים? זה מקרה חריג מאוד מאוד בהיסטוריה, וזה מושא לקנאה.

מתי תבינו כבר שהאופטימיות אין בה תועלת? אני לא אומר שצריך לשנוא עכשיו חצי עולם, זה לא מעשי ולא פרקטי ורק יגרור יותר שנאה אלינו.

אבל גם לא להכיר בזה שהשנאה אלינו שונה מהשנאה לכל יתר העמים? הלוואי הייתי אופטימי ככה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 22 פברואר 2021, 09:28

הבעיה עם גישה של "כל העולם שונא אותנו" זה שסותמים את האוזניים גם לביקורת לגיטימית על ישראל.
זה נכון שיש אנטישמיות רווחת בעולם. אף אחד לא מכחיש את זה.
זה נכון שיש התמקדות לא פרופורציונאלית בסכסוך הערבי-ישראלי. זה נכון שיש סטנדרטים כפולים.
אבל צריך גם לרדת מהעץ שאנחנו העם הנבחר. אנחנו לא מושלמים ואנחנו עושים טעויות ואנחנו לפעמים מתנהגים בגבהות לב ואטימות שלא לומר גזענות והתעמרות וכשבא מישהו מבחוץ ורואה מה שאנחנו לא רואים אז זה לא תמיד בגלל שהוא שונא אותנו שנאה אתנית.
כמו שאנחנו יודעים להעביר ביקורת על עמים וסכסוכים אחרים אנחנו גם צריכים לדעת לקבל ביקורת לגיטימית שמדברת לענין.

זה כמובן נכון לכל העמים. אם אנחנו מצקצקים בלשון על החוסר יכולת של הפולנים או התורכים או הערבים להפנים את עברם, אנחנו צריכים להזהר שאנחנו לא מגיעים לשם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 10:51

אתה צודק בהרבה דברים פה שרון אבל הסיבה שאני לא יכול לקבל ביקורת של עמים אחרים על ישראל, היא לא בגלל שאני גזען או אטום לב. פשוט בגלל שאין אומה בהיסטוריה שניסו ומנסים לפורר כמו היהודים וישראל שם לב לכמה טענות מהעשורים האחרונים ותגיד לי מה נשמע לך פה אובייקטיבי? דעות מאנשירוח/חוקרים בשנים האחרונות.

1. חוקרים לא יהודים/ישראלים מהשמאל הקיצוני אומרים שהעברית הנוכחית לא שפה שמית (בולשיט שנובע משנאת ישראל/השקפה פוליטית שמאל קיצונית והופרך על ידי רוב הבלשנים)

2. לא מעט חוקרים לא יהודים אומרים שהאשכנזים הם תורכים שהתגיירו והם לא יהודים ולכן ישראל לא שלנו (בולשיט, במיוחד לאור ההוכחות שיש על המלך הפולני ושאר עמים באירופה שהזמינו יהודים מגורשי ספרד לגור במזרח אירופה ויש לי עוד 30000 הוכחות אבל זה לא מעניין)
3. לא מעט חוקרים לא יהודים אומרים שיהודים מזרחיים הם לא יהודים אמיתים ולכן אין לנו זכות על ישראל (שזה גם בולשיט מסיבות דומות וגם פה יש 3000 הוכחות להפך)
4. תקיפות לא מפסיקות על המעשים של ישראל בעולם/דמוניזציה של צה'ל וכו'
5. התקיפות האלה/הטענות האלה מגיעות ממדינות עם אנטישמיות נפוצה מאוד, הגרמנים תוך 70 שנה חזרו להשמיע דעות אנטישמיות כעניין שבשגרה.

כל הסעיפים האלה מראים שנאה לא רציונלית לעם היהודי, אין שום עם אחר שמנסים לקרוא לו "מזויף ומומצא" כמו העם היהודי, אף אחד לא יגיד שהשפה האיטלקית היא לא שפה אירופית, אף אחד לא יגיד לאיטלקי שורשי שהוא לא קשור לרומאים, ואף אחד לא יגיד לערבי שהוא לא קשור למזרח התיכון.

אז כן, אם לא היתה השנאה הלא הגיונית הזו ליהודים ולנסות למחוק ולערער על כל מה שיהודי אז הייתי יכול לקבל, אבל שהמבקרים מתקיפים כל חלק וחלק בזהות היהודית ובישראל?
אז הם איבדו את הלגיטימיות ומתגלות הסיבות האנטישמיות/למחקרים/ביקורת שלהם.

ורק כדי להדגיש אני לא חי בסרט שאנחנו איזה עם שלא התערבב בעמים אחרים, אף יהודי הגיוני לא חי בסרט שלא התערבבנו בעמים אחרים, אם לא היינו מתערבבים לא היה בנינו הבדל חיצוני אחד מהשני.... אבל יחסית למה שעברנו בהיסטוריה נשארנו די מי שאנחנו וזה יוצא דופן ומעורר שנאה והיטלר ימח שמו מדבר על זה בספר שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 11:33

glass man כתב:
DrKeo כתב:

כן? גם יהודי גרמניה, חשבו שהשואה היא רק ליהודי פולין ושהיטלר שונא רק יהודים פולנים אבל ממש לא שונא יהודים גרמנים (יש את זה אפילו מעדות חיה ומצולמת של יהודי גרמני שניצל אם בא לך לשמוע אותו מדבר נדב)

בכל דור יהודים אופטימים כמוך, מסרבים להאמין שפשוט שונאים אותו שנאה אתנית.

ולמה? כי אנחנו מהעמים היחידים בעולם ששרדו שתי גלויות, אימפריות גדולות מאיתנו לא שרדו גלות אחת, אז שתיים? זה מקרה חריג מאוד מאוד בהיסטוריה, וזה מושא לקנאה.

מתי תבינו כבר שהאופטימיות אין בה תועלת? אני לא אומר שצריך לשנוא עכשיו חצי עולם, זה לא מעשי ולא פרקטי ורק יגרור יותר שנאה אלינו.

אבל גם לא להכיר בזה שהשנאה אלינו שונה מהשנאה לכל יתר העמים? הלוואי הייתי אופטימי ככה.

יש אנשים ששונאים אותי שנאה אתנית, יש אנשים ששונאים את ישראל כי זה נוח לעמדה הפוליטית שלהם ואנחנו מטרה נוחה, יש אנשים ששונאים את ישראל שנאה אנטישמית, ויש אנשים שמביעים ביקורת לגיטימית נגד ישראל כי בו, אנחנו לא בדיוק קדושים, והביקורת הזאת טובעת בטיעון "כולם אנטישמים!!!".

אתה צריך להכיר בזה שיש ביקורות לגיטימיות, ביקורות שנובעות מבורות וביקורות שנובעות מאנטישמיות. אם לא תדע לברור בינהן אתה תגיע למצב שאתה חיי בסרט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2021, 12:05

ובחזרה לפוליטיקה קטנה - רק עכשיו התפניתי לצפות בראיון של גנץ עם אברמוביץ, ואני בהלם מוחלט שקרוב למליון וחצי ישראלים הצביעו לעציץ הזה:

דגש על דקה 05:18... מה נסגר עם היצור הזה? הוא ההוכחה הטובה ביותר שכת רל"ב איבדה את זה לחלוטין. ואני אפילו לא מדבר על זה שהוא הביא איתו 30 אנשים שאף אחד בערך לא מכיר ולא יודע גם עליהם שום דבר... פשוט הוא. הוא... כזה... כזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2021, 12:22

אגב, לידיעת חברנו גלאס - הנה עלילת דם בשידור חי, בארה"ב, בפריים טיים, בSNL

זה היה לפני יומיים, אתה חושב שמישהו מאיים לפטר מישהו בגלל זה? זו הדיעה הרווחת היום גם בקרב יהודים בארה"ב, שסביר להניח שכתבו בעצמם את הבדיחה הזו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2021, 12:50

DrKeo כתב:

לא כולם אנטישמיים. דיברתי ספציפית על מוסר כפול ביחס לישראל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 12:52

אתה טוען שהביקורת נגד ישראל נובעת מאנטישמיות, לא מביקורת לגיטימית, כאילו אין ניואנס. יש ביקורות נובעות מאנטישמיות, יש כאלה נובעות מבורות ויש כאלה שהן לגמרי לגיטימיות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2021, 13:08

גם ביקורת לגיטימית יכולה לנבוע מאנטישמיות אם היא מחילה סטנדרט כפול על ישראל. אני לא בוחן לב וכליות ולא יודע אם המניע הפסיכולוגי של המבקר נובע משנאת יהודים, משנאת מדינת ישראל או מכל סיבה אחרת. אבל הסטנדרט הכפול בהחלט מעורר חשד שהביקורת לא נובעת ממניעים טהורים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים