נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מאי 2022, 21:15

InterAl כתב:החדשות בפריים טיים בעייתיות, אבל אין סיכום טוב יותר של אירועי היום למי שרוצה להיות מעודכן לפחות ברמה הבסיסית.

זה מאוד נכון, אני לפחות מוצא את עצמי מתעדכן בחדשות בצפיה (on demand כמובן) של ה-20 דק׳ הראשונות של המהדורה. זה הרבה יותר נוח לי מאשר להכנס ל-ynet כמה פעמים ביום.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 מאי 2022, 21:54

Laskin כתב:
InterAl כתב:החדשות בפריים טיים בעייתיות, אבל אין סיכום טוב יותר של אירועי היום למי שרוצה להיות מעודכן לפחות ברמה הבסיסית.

יש - מבזקים בנייד. לרוב רק אירועים משמעותיים מגיעים להתראות האלה, 2 דק׳ קריאה של עיקריהן ואתה מעודכן ב״אירועי היום״

מבזקים של מי?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 מאי 2022, 06:49

Ynet וכד׳, לא באמת משנה… ביום ״רגיל״ יש בממוצע בערך התראה אחת לשעה, משמע איזה 20 התראות שאתה יכול לעבור על כולן במשך 2 דקות בסוף היום (או 10 בבוקר ועוד 10 בלילה) ואתה מעודכן בכל מה שקרה באותו יום, כמעט ללא פרשנות בכלל.
בתור מישהו שאין לו טלוויזיה אלא רק אינטרנט ולא צפה במהדורת חדשות כבר יותר מעשור (אלא אם אני בבית של מישהו אחר והטלויזיה פתוחה) - אני לא מרגיש שאני מפספס משהו אקטואלי ואם כן אני יכול להכנס לאתר ולקרוא עוד, אבל באמת שהמבזקים האלה בתוספת כל מה שקופץ לעין ברשתות חברתיות זה הרבה יותר ממה שצריך כדי לדעת מה קורה בישראל, ובעולם. פעם גם הייתי שומע רדיו בדרכים וככה מתעדכן יותר לעומק, היום אני לא עושה את זה ושוב - לא מרגיש שאני צריך אלא אם קרה משהו מיוחד, מורכב יותר, בנושא שאני פחות מבין בו, וגם אז לרוב אני בוחן פרשנויות שונות של אנשים שאני מעריך את דעותיהם בנושא הזה, דרך הרשתות החברתיות. ובמקרים מסויימים ולא מעטים - אני גם בודק את הפרשנות של הנושא אצל אנשים שאני ממש לא מעריך, כדי לוודא שאני לא מפספס איזו נקודה מן הצד השני.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 מאי 2022, 08:10

לא צפיתי במהדורת חדשות המון שנים. לא חסר לי בשום צורה.

אה, ולדבר על רייטינג בטלוויזיה (שנמדד רק בזמן אמת לדעתי כיום, ולא ב VOD, לא באינטרנט וכו'), זה כ''כ 2003... לא מאמין שמישהו עוד מתעסק בזה בצורה כזאת....
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 מאי 2022, 09:35

אני חושב שמה שהחדשות, או תוכניות אקטואליה בכללי ובכל הפלטפורמות מתיימרות (בדגש על מתיימרות) לתת לך זה ערך מוסף. פרשנויות, ניתוחים, זוויות נוספות, ראיונות וכו'.
מה שאתם מדברים עליו זה דיווחים, כלומר עדכונים קרים של דברים שקרו או קורים. באותה מידה גם חברת החדשות של ערוץ 12 מספקת את זה דרך האתר שלהם, בדיוק כמו ynet.
כלומר אין קשר בין הטענה שלא חסר לכם "מידע" מבלי לצפות בחדשות, מול מה שהצפייה בחדשות מתיימרת לתת לכם. לגבי העניין של מה האיכות של הערך המוסף במהדורות המיינסטרים, או האם הדרך היעילה לצרוך את הדבר הזה זה בזמן אמת עם פרסומות ועל פני 6 שעות... אני מניח שכולנו פחות או יותר נסכים כאן לגבי התשובה.

ואם הטענה היא רק שצפייה של 20 דק' במהדורה של 20:00 שוות ערך לעדכון יומי ושזה מנצח דיווחים בפאן הזה, אני ממש לא חושב. לצפות בחדשות זו צורה מסורבלת מאוד אם אתם מחפשים רק להתעדכן.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2022, 15:00

לפני 30 שנה, כשהקשבת לחדשות בהגשת דליה מזור, גם לך וגם לדליה היה ברור שהיא בעיקר צינור. גם כשיעקב אחימאיר דיווח חדשות, דעתו האישית והייחוס המשפחתי/פוליטי שלו לא היו רלוונטיים ולא השפיעו על הדיווח.
כשאתה מתבונן היום במופעים של קרן מרציאנו או של משפחת איש-שלום המורחבת, אתה מהר מאוד מבין שמדובר במשהו שקרוב הרבה יותר לרי צ'ון-הי מאשר לדליה מזור של לפני 30 שנה.
מבחינה מהותית, פריימינג של ידיעות חדשותיות הוא לא חלק מהחדשות; זו חיה שונה לגמרי, שלא מספקת ערך מוסף. התכלית שלה אחרת והנוכחות שלה בתוך התכניות האלה (ולא כחלק מתכנית נפרדת, באולפן אחר עם תפאורה שחקנים אחרים) היא הנותנת שלא מדובר במהדורות של חדשות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 מאי 2022, 15:12

Laskin כתב:Ynet וכד׳, לא באמת משנה… ביום ״רגיל״ יש בממוצע בערך התראה אחת לשעה, משמע איזה 20 התראות שאתה יכול לעבור על כולן במשך 2 דקות בסוף היום (או 10 בבוקר ועוד 10 בלילה) ואתה מעודכן בכל מה שקרה באותו יום, כמעט ללא פרשנות בכלל.
בתור מישהו שאין לו טלוויזיה אלא רק אינטרנט ולא צפה במהדורת חדשות כבר יותר מעשור (אלא אם אני בבית של מישהו אחר והטלויזיה פתוחה) - אני לא מרגיש שאני מפספס משהו אקטואלי ואם כן אני יכול להכנס לאתר ולקרוא עוד, אבל באמת שהמבזקים האלה בתוספת כל מה שקופץ לעין ברשתות חברתיות זה הרבה יותר ממה שצריך כדי לדעת מה קורה בישראל, ובעולם. פעם גם הייתי שומע רדיו בדרכים וככה מתעדכן יותר לעומק, היום אני לא עושה את זה ושוב - לא מרגיש שאני צריך אלא אם קרה משהו מיוחד, מורכב יותר, בנושא שאני פחות מבין בו, וגם אז לרוב אני בוחן פרשנויות שונות של אנשים שאני מעריך את דעותיהם בנושא הזה, דרך הרשתות החברתיות. ובמקרים מסויימים ולא מעטים - אני גם בודק את הפרשנות של הנושא אצל אנשים שאני ממש לא מעריך, כדי לוודא שאני לא מפספס איזו נקודה מן הצד השני.

אני שונא נוטיפיקציות. וזה די משנה, n12 יכולים לשלוח כמה פעמים בשעה על דברים מינוריים, ynet לרוב פחות אבל הם ספורדיים מדי ורוב הידיעות שם לא חשובות ברמה שהייתי רוצה לקבל עליהן פוש. נסה לראות מהדורה מרכזית פעם אחת ותשווה לפוש. לא צריך לראות הכל, כמו שקיאו אמר, ה-20 דק׳ הראשונות לרוב מספיקות והידיעות מסודרות מהעיקר לטפל, כך שאפשר יחסית בהתחלה להבין אם המהדורה שווה צפייה או לא.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 18 מאי 2022, 16:59

omerkot כתב:לפני 30 שנה, כשהקשבת לחדשות בהגשת דליה מזור, גם לך וגם לדליה היה ברור שהיא בעיקר צינור. גם כשיעקב אחימאיר דיווח חדשות, דעתו האישית והייחוס המשפחתי/פוליטי שלו לא היו רלוונטיים ולא השפיעו על הדיווח.
כשאתה מתבונן היום במופעים של קרן מרציאנו או של משפחת איש-שלום המורחבת, אתה מהר מאוד מבין שמדובר במשהו שקרוב הרבה יותר לרי צ'ון-הי מאשר לדליה מזור של לפני 30 שנה.
מבחינה מהותית, פריימינג של ידיעות חדשותיות הוא לא חלק מהחדשות; זו חיה שונה לגמרי, שלא מספקת ערך מוסף. התכלית שלה אחרת והנוכחות שלה בתוך התכניות האלה (ולא כחלק מתכנית נפרדת, באולפן אחר עם תפאורה שחקנים אחרים) היא הנותנת שלא מדובר במהדורות של חדשות.

אני מנחש שאתה מתכוון שכל המגישי חדשות שייכים לקליקה השמאלנית של התקשורת?
אבל איך ההגשה משנה משהו? האמת מידה אמורה להיות התוכן של הידיעות החדשותיות שמביאים כתבי השטח כמו כתבי הכנסת, הכתבים הפליליים וכו.
ומה לגבי גאולה אבן? מה לגבי איילה חסון? גם הן נותנות מופעים? המופע שלהן מהווה משקל נגד למופעים של מי שציינת?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2022, 19:11

יעקב אחימאיר זה שמאל?

בוא נשווה בין הגשה של חדשות (דליה מזור ודניאל פאר 3 עשורים אחורה - אין לי שמץ של מושג מה השיוך הפוליטי שלהם):
https://www.youtube.com/watch?v=xJjP3RYtFNI
https://www.youtube.com/watch?v=P8Dzm3I3P1s
לבין תכנית בידור שמזכירה את החדשות של היום:
https://www.youtube.com/watch?v=P04pHRBmaaQ

דיווח חדשותי לא כולל אינדוקטרינציה ואם אינדוקטרינציה היא חלק מהמשחק אז ברור לחלוטין שגם הידיעות עצמן עוברות סינון רחב הרבה יותר מאשר בחירה אוביקטיבית של ידיעות בהתאם לחשיבות החדשותית שלהן. כך מתקבל דיווח מנופח של אירועים איזוטריים לצד תת דיווח של אירועים משמעותיים וזה לא עיתונות ולא חדשות.
תכניות הבידור של 20:00 בערב חוטאות בדברים האלה בפרהסיה וזו הסיבה שהציבור מפסיק לצרוך אותן, בין אם במודע או שלא במודע (כי זה פשוט נראה לו עקום, מרוח ולא מעניין)

גאולה אבן ואיילה חסון של לפני עשרות שנים דיווחו חדשות אבל היום הן בראש ובראשונה מביאות למסך את הפיס שלהן. הידיעה החדשותית משנית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מאי 2022, 22:23

omerkot כתב:יעקב אחימאיר זה שמאל?

בוא נשווה בין הגשה של חדשות (דליה מזור ודניאל פאר 3 עשורים אחורה - אין לי שמץ של מושג מה השיוך הפוליטי שלהם):
https://www.youtube.com/watch?v=xJjP3RYtFNI
https://www.youtube.com/watch?v=P8Dzm3I3P1s
לבין תכנית בידור שמזכירה את החדשות של היום:
https://www.youtube.com/watch?v=P04pHRBmaaQ

דיווח חדשותי לא כולל אינדוקטרינציה ואם אינדוקטרינציה היא חלק מהמשחק אז ברור לחלוטין שגם הידיעות עצמן עוברות סינון רחב הרבה יותר מאשר בחירה אוביקטיבית של ידיעות בהתאם לחשיבות החדשותית שלהן. כך מתקבל דיווח מנופח של אירועים איזוטריים לצד תת דיווח של אירועים משמעותיים וזה לא עיתונות ולא חדשות.
תכניות הבידור של 20:00 בערב חוטאות בדברים האלה בפרהסיה וזו הסיבה שהציבור מפסיק לצרוך אותן, בין אם במודע או שלא במודע (כי זה פשוט נראה לו עקום, מרוח ולא מעניין)

גאולה אבן ואיילה חסון של לפני עשרות שנים דיווחו חדשות אבל היום הן בראש ובראשונה מביאות למסך את הפיס שלהן. הידיעה החדשותית משנית.

אני מסכים, אבל ספציפית לגבי דליה מזור או דניאל פאר, מדובר במבזקונים וגם היום במבזקונים אתה לא מקבל יותר מדי דיעות או hot takes. מדובר בעיקר בחבר׳ה ה״צעירים״ שטוחנים הגשת חדשות שאיזה עורך כותב להם בשעות לא סבירות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 מאי 2022, 08:32

המהודרה המרכזית נראתה אותו דבר בדיוק:
https://www.youtube.com/watch?v=FdZTTnvR2JM

אותה מתכונת דיווחים ואותם מגישים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 מאי 2022, 09:29

אפס הבעת רגש.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2022, 19:25

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 מאי 2022, 21:20

אוהבים משחקי סייבר? אתם בקטע של גיימינג קבוצות?
ייתכן ואתם בסכנה לרצוח תלמידי יסודי

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2022, 11:07

Laskin כתב:

זה מוצלח!
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2022, 16:44

כבר ראיתי איזה 30 כתבות שקוראים לHBO לפטר אותו בגלל זה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מאי 2022, 20:31

לא רואה את זה קורה :)... יש לו בעבר לא מעט בסגנון הזה.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מאי 2022, 20:38

כן, אבל כמו שראינו עם קווין הארט, ג׳יי קיי רולינג ועוד - ענייני להט״ב זה אולי הכי ״נורא״…

אגב למי שלא ראה - המופע החדש (סטנד אפ) של ריקי ג׳רווייס פשוט מעולה! (בנטפליקס)
שמח לראות שנטפליקס הבינו סוף כל סוף שאסור להכנע להמון הזועם שקיים בטוויטר, וככל הנראה רק בטוויטר, והם עומדים מאחורי התוכן הבלתי/אנטי-״ווק״ שברשותם, ולא מתקפלים או מורידים אותו לא משנה מה. הם הוציאו מייל לעובדים לאחרונה ואמרו להם שאם לא טוב להם שילכו לעבוד במקום אחר.
This is the way

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2022, 20:55

Laskin כתב:כן, אבל כמו שראינו עם קווין הארט, ג׳יי קיי רולינג ועוד - ענייני להט״ב זה אולי הכי ״נורא״…

אגב למי שלא ראה - המופע החדש (סטנד אפ) של ריקי ג׳רווייס פשוט מעולה! (בנטפליקס)
שמח לראות שנטפליקס הבינו סוף כל סוף שאסור להכנע להמון הזועם שקיים בטוויטר, וככל הנראה רק בטוויטר, והם עומדים מאחורי התוכן הבלתי/אנטי-״ווק״ שברשותם, ולא מתקפלים או מורידים אותו לא משנה מה. הם הוציאו מייל לעובדים לאחרונה ואמרו להם שאם לא טוב להם שילכו לעבוד במקום אחר.
This is the way

כן? הוא טוב? אני אוהב את ריקי אבל הספיישל הקודם שלו ממש מעפן לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 מאי 2022, 21:27

נכון! גם אני חשבתי ככה ולא הבנתי מה נסגר
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מאי 2022, 22:29

גם אני לא אהבתי את הקודם כל כך.
זה היה מצויין בעיניי. לא מטורף-בכיתי-כל-הדרך, אבל בהחלט שווה ומהנה ושנון. קשה לי להאמין שאתם תגידו שלא הרוויח שעה בודדת מחייכם :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 יוני 2022, 07:23

נו, בחירות… אף אחד לא מופתע מזה, אני קצת מופתע שלקח כל כך הרבה זמן.
מעניין אם הפעם חולדאי ירוץ (זאת אומרת, מעניין ת׳תחת אבל יש כנראה מי שזה מעניין אותו באמת), וגם יש שמועות על שובו של הכחלון.
לי אין מושג עדיין למי אני אצביע, מקווה שתקום מפלגת ימין ליברלית אבל כמובן שזה לא יקרה. לא אצביע לשום מפלגת רל״ב ומצד שני לא בא לי להצביע לליכוד ובטח שלא אצביע לבנט אחרי הטמטום האחרון… המצב בהחלט מהגרועים שזכורים לי מבחינת ההרכבים השונים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 יוני 2022, 07:36

רק ביבי. הערבושים האלה הרימו את הראש יותר מדי, לא שאני חי באשליה שביבי הוא קוסם או משהו, כן? אבל לראות אותו בשלטון יוריד להם את המוראל לתהומות השאול.
ולהצביע בן גביר זה כמובן קול מבוזבז אז... ביבי, בייבי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 יוני 2022, 08:59

אין ספק שיש צורך במפלגה של ימין ליברלי.
השמאל הרגרסבי הוכיח שהרגרסיביות הממאירה שלו מאפילה על כל יומרה ליברלית (עסקו רק בהטלת מיסים סדרתית וקידום תכנים דתיים קיצוניים) וימין בכלל לא קיים בישראל ואין לו שום משמעות אחרת למעט ״ביבי המלך״ (לכל מצביע שלו ברור שתמורת כיסא הוא גם יהיה מוכן לאמץ בחום את מצע חד״ש).

סיכוי לא רע שאנחנו הולכים לבלות עם לפיד תקופה ארוכה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 יוני 2022, 10:02

ליברמן הפתיע אותי לטובה באחריות הכלכלית *היחסית* שלו, אבל הוא גם בצוות רק-לא-ביבי אז אין לי מה לחפש שם, כי הרי לא תקום ממשלה ימנית ללא הליכוד.
מקווה שהתחזות שלך לא תתקיים, לפיד כראש ממשלה זה פאדיחה (כמעט) כמו בנט. טעות אנוש גרמה לזה. איזה טמטום…

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים