נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2019, 12:40

ובחזרה לזירה המקומית, ושוב אותו ״מקרה״ - הפעם שימו לב לפרשנות...
כשמישהו מגיע אליו עם שלט הוא כבר אוטומטית ״מטריל״, כשהוא תופס אותו בחוזקה בצווארון הוא ״כמעט מחבק״ וכשמפילים אותו ״אוי הוא נפל״:

(ושוב סליחה על המקור, פשוט לא ממש נותנים לזה במה במקומות אחרים)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 פברואר 2019, 13:10

אני לא נכנס יותר מדי למשחק הפוליטי ואני לא מחסידיו הגדולים של ביבי אבל וואו איזו פרשנות סלקטיבית לסרטון הזה. בתכלס הזקן הזה עם השלט מעצבן ולא קשור לכלום וסתם נראה תמהוני ומציק אבל גנץ תופס אותו כמו גנגסטר כולל ליטוף עברייני בפנים והתקשורת מתעלמת מזה לחלוטין או לחלופין נותנת פרשנות הזוייה ומוטה כמו בסרטון הנ״ל.

ברור לי שהם רעבים לאלטרנטיבה אבל וואלה, קצת יושרה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2019, 13:55

לא יודע, לא חושב שגנץ התנהג פה לא בסדר. אז תפס לו בצווארון, ביג דיל. ולא רואים אם המאבטחים הפילו אותו בכוונה או שנתקלו בו והוא נפל, ובכל מקרה אחרי הנפילה עזרו לו לקום. לא צריך לעשות דרמה מכל דבר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 פברואר 2019, 14:33

InterAl כתב:
omerkot כתב:חצי מהליכוד הם לא דוגמא מייצגת. גם בן גוריון, כצנלסון וגולדה הם לא דוגמא מייצגת משום שהם ראו בארה"ב בת ברית ולא בברית המועצות (והבאתי לך את האמא של הדוגמאות). הם כמובן עשו את זה בעודם סוגדים לסטאלין. כי לא היה פילוג טראומטי בתנועה הקיבוצית בתחילת שנות החמישים. כי הקווים לפילוג הזה לא היו הנושא הזה בדיוק.

אתה לא צריך להסביר לי מה המשמעות של קיבוץ, מה הבסיס האידיאולוגי שלו ולאיזה אבסורדים הוא הגיע אבל בין קומונות חקלאיות בלבנט שחיות ותומכות במסגרת סוציאל דמורקטית, שראשיה, יוצאי אותם קומונות, תומכים בגוש המערבי, לבין משטר דיקטטורי אימפריאליסטי יש מרחק רב. שופכה ריטורית מסוגלת לגשר על אוקינוסים ואת זה כבר הדגמתי פעם אחת. אתה לא באמת צריך הדגמה נוספת.

מצחיק שאתה אומר שראשי הקיבוץ תמכו בגוש המערבי, כשמשפט קודם לכן אתה מדבר על הפילוג שחל בתנועה הקיבוצית על רקע הנושא הזה בדיוק. קשה לשמור על עקביות שני משפטים ברצף?

והדוגמה שהבאת לא מוכיחה כלום, נאום חרושצ׳וב התפרסם שנים אחרי מות סטלין מצד אחד, ומעמדו של סטלין בקרב הציונים האדומים נפגע כבר לקראת סוף ימיו מצד שני (בעקבות משפט הרופאים האנטישמי). אבל לפני כן, עד שנות החמישים? כן, ההילולה לסטלין כשמש העמים היתה נפוצה מאוד בכל תנועת העבודה, אי אפשר להתכחש לזה.

חוסר עקביות? יש לך גם בעיות בהכרת ההיסטוריה וגם הבנה בעייתית של הנקרא לצרכים ריטוריים.
למסגרת הסוציאל דמוקרטית קוראים מדינת ישראל. ראשיה, ראשי מפא"י והסתדרות.

עוד לפני הפילוג בשנות החמישים, ב49 היו בחירות לאסיפה המכוננת. מפא"י קיבלה 46 מנדטים, מפ"ם קיבלה 19, ביחד 65, הלאה ממשלה, חינגות בקיבוצים ויאללה בלאגן.
רק מה? בעיה... הדמיון הרטרו-סלקטיבי וההיסטוריה שוב לא נפגשים.
בן גוריון התכבד ושלח את מפ"ם ומק"י הקומוניסטיות לאופוזיציה.
את מי בן גוריון כן לקח לממשלה הראשונה שלו? את הליברלים! אלה עם חירויות הפרט והרכוש. עם המזרוחניקים, אלה, שרחמנא ליצלן, סוגדים לצל ולא לשמש...

ממשלה שניה, שלישית, רביעית, חמישית, שישית ורק בממשלה השביעית נאות בן גוריון להכניס את מפ"ם לקואליציה - גם אז בזכות זה שהיא היתה המפלגה הרביעית בגדלה ולא איימה על שלמות הקואליציה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 22 פברואר 2019, 14:40

- אם אין שום הבדל בין מדיניות העמימות לבין הפומביות שביבי ואייזנקוט נתנו לתקיפות אז איך זה פוגע ביחסים עם רוסיה? איך זה מוסיף לביבי מנדטים עם כל הציבור, בוודאי זה הישראלי, יודע על כל תקיפה בסוריה עם או בלי ההתרברבות לכאורה של ביבי? לא נראה לי שחשבת על הטיעון שלך עד הסוף.
להגיד שאין הבדל בין הפומביות של אצבע בעין שאנחנו דוחפים לאירנים לבין העמימות זה פשוט לא להבין את הסיטואציה או איך מעבירים מסרים וההשלכות שלהן. אף אחד לא טען שהם חשבו שאלה הנורווגים עד עכשיו, אבל גם ברור שיש משמעויות שונת כאשר אנחנו מדברים על זה בפומבי. מול האירנים עצמם, מול הרוסים, מול הקהילה הבין לאומית. גם לאירנים יש דעת קהל, גם להם יש פוליטיקה, תקשורת חופשית ורוני דניאל שמקשקש על "לפי פירסומים סרים" קצת פחות, אז יש משמעות לפומביות גם במובן הזה ואנחנו לא פועלים בחלל ריק. אני יכול לתת דוגמאות ספציפיות אם תבקש ממני. גם לא הסברת איך אייזנקוט משתלב בתיאוריה שלך, אתה חושב שגם הוא מגייס מנדטים? סתם מתרברב?

- ומי שהציע את מה שאתה טוען שהציעה מערכת הביטחון היה בכלל ליברמן, ואחרי בדיקות שנערכו בנושא ע"י משרד הביטחון, צה"ל, המל"ל והשב"כ הגיעו למסקנה שזה כולל קשיים שלא ניתן להתגבר עליהם והמהלך ירד מהפרק. אבל אני בטוח שתמצא דרך להאשים את ביבי גם בזה. כאילו אנחנו לא יודעים שהוא מנהל איתם מגעים במשך שנים דרך מתווכים כאלה ואחרים, בין אם יודה בזה או לא. אבל תוצאות רצויות אין, אז כנראה זה לא כזה פשוט לרצות מחבלים ועדין לשמור על האינטרס הישראלי. או שכמובן ביבי אשם, בניגוד לכל המנהיגים הישראלים הקודמים שהגיעו להבנות ופשרות עם החמאס.

- ואתה עוד פעם חוזר על המילה חזק שאני לא השתמשתי בה גם הפעם, עושה רושם שאתה פשוט מתווכח עם מישהו אחר שאתה מדמיין מולך. הרי ביבי כבר יצא למבצע גדול בעזה ויותר מפעם אחת, ויכול להיות שהוא ידרש לזה שוב אם לא תהיה ברירה. אבל אם אפשר לנסות למנוע את זה ולהשיג את אותה תוצאה? זה נקרא להיות אחראי וללמוד מניסיון, כבר היינו בסרט הזה, אין שום קשר למדידות עוצמה המשונות שלך. חלש, חזק, מה הקשר?
אין לנו רצון מיוחד לראות דם פלסטיני של חפים מפשע, ובוודאי שאנחנו לא רוצים לראות דם ישראלי אם אין שום מטרה מוגדרת שמשפרת את המצב שלנו באופן דרמטי. אם הייתה מלחמה האנשים בדרום היו יושבים חודשיים במקלטים, במקום זה הם סבלו כמה ימים. אם התוצאה זהה מה עדיף? ההשפעה של העפיפונים היא זניחה בסה"כ, זה בעיקר מכעיס אבל מה אתה היית מציע לעשות בשביל להתמודד עם הנשק הפרימיטיבי הזה חוץ מלצעוק על ביבי? הרמטכ"ל שלך לא היה מוכן לעשות חיסולים ממוקדים למפריחי עפיפונים, בנט חשב שדמם בראשם. מה אתה חושב?
בקשר להפגנות על הגדר, אני יכול לשלוט רק במה שאני עושה, לא יכול למנוע מהפלסטינים להתאבד. זו הרי צעדת השיבה, אז מה נעשה, אתה רוצה לתת להם לשוב? הם גם הציתו את צינורות הגז של עצמם, נו אז? לחשוב שיש היגיון צרוף בטירוף הזה, שיש פיתרון קל, שיש פשרה בהישג יד שביבי האפס הזה מכשיל כי בלה בלה כסא בלה בלה שרה, זה פשוט שמאל ישראלי קלאסי. אתה יכול להגיד שאתה ימין (מדיני), או 70% ימין אבל אתה לא. יש לך בדיוק את אותה גישה של השמאל הישראלי - להתעלם מהמציאות, לקשקש על כמה ביבי חלש ורופס ואפס מול החמאס, ואז ששואלים מה לעשות להציע להיכנע למחבלים לחלוטין ולהפוך את המצב לאפילו יותר גרוע. וכמה שנים לאחר מכן תבואו שוב בטענות למה לא עושים כלום ושאי אפשר עם הסטטוס קוו הזה, החדש, הגרוע יותר, זה שאתם יצרתם, ותבואו בטענות למה לא פותרים גם את זה. תסמונת אוסלו.

זה מתחדד במיוחד לאור ההבנה שאתה אשכרה חושב שאובמה לא היה ממש עוין לישראל. רק טיפה, אולי טיפונת. רוב הכעס שלו על ישראל זה בגלל שהוא לא סבל את האישיות המגעילה של ביבי. והוא באמת לא סבל אותו, במיוחד אחרי שהוא הבין שביבי לא יעמוד בציפיות המופרכות שלו לשיתוף פעולה מלא בסוגיה הפלסטינית והגרעין האיראני. ככה זה שחושבים על האינטרס הישראלי קודם. הזוי שאלה הדעות שלך ואתה עדיין חושב שאתה ימין.

אגב, אם כל מהלך מדיני/טקטי/צבאי של ביבי אתה מייחס לתכונה כזו או אחרת באישיות שלו - חלש, רברבן, כסאולוג - אז או שביבי הוא המנהיג חדל האישים הכי גדול בהיסטוריה האנושית או שיש לך רמת טיעונים של מיכל רוזין בטוויטר. זה כמו לקרוא את הפיד השמאלני שלי בפייסבוק, בדיוק אותו חומר.. רק חסר הביבי דופק את הפריפריה והם עדיין מצביעים לו בשביל להשלים סרייה מפוארת של טיעוני כלום ושום דבר.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 22 פברואר 2019, 15:16, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 פברואר 2019, 14:50

Laskin כתב:ובחזרה לזירה המקומית, ושוב אותו ״מקרה״ - הפעם שימו לב לפרשנות...
כשמישהו מגיע אליו עם שלט הוא כבר אוטומטית ״מטריל״, כשהוא תופס אותו בחוזקה בצווארון הוא ״כמעט מחבק״ וכשמפילים אותו ״אוי הוא נפל״:

(ושוב סליחה על המקור, פשוט לא ממש נותנים לזה במה במקומות אחרים)

אתמול שמענו על התלבטויות של הרגע האחרון, דילמות לגבי שמות התנועה ואז בשעה שמונה ראינו את החונטה יוצאת לציבור מאחורי לוגואים "כחול לבן" מלוטשים אחרי שעברו קרייטיב ופרינט.
עכשיו אנחנו רואים את גנץ גבר גבר שתופס אנשים בצוואר, ברגישות ובנחישות ולא חלילה איזה בוז'י רכרוכי. מחר הוא עוד עלול לרכב ללא חולצה על סוס בסיביר.

יכול להיות שיש פה פרובוקציה מהצד השני ויכול להיות שיש פה משחקולוגיה של הקמפיינרים של החונטה.
יכול גם להיות שהכל אותנטי אבל אנחנו בימי קמפיין הדוק ולכן לא סביר שזה המצב כשמהותית, אין פה כלום.

כמו שמאיר זצ"ל אמר:
"המזבלה היותר מצחינה שבין המזבלות
זו המזבלה הגדולה שנקראת בחירות"

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2019, 15:13

InterAl כתב:לא יודע, לא חושב שגנץ התנהג פה לא בסדר. אז תפס לו בצווארון, ביג דיל. ולא רואים אם המאבטחים הפילו אותו בכוונה או שנתקלו בו והוא נפל, ובכל מקרה אחרי הנפילה עזרו לו לקום. לא צריך לעשות דרמה מכל דבר.

מסכים שלא צריך לעשות דרמה מכל דבר, אבל מתי ראית מועמד רציני נוגע במפגין פה? רק תחשוב מה היה קורה עם ליברמן למשל, על ביבי אני לא מדבר בכלל... מהזווית שהבאתי בהודעה הקודמת זה נראה עוד יותר ברור.
או מנגד - שמכנים מפגין שלא יודעים עדיין מה הוא רוצה כ״טרול״ בשידור חי?

אבל בעיקר מה שמעניין פה זה שאנחנו לא מכירים את גנץ, יכול להיות שהוא באמת איבד שם שליטה לרגע, שהוא אישיות בעייתית, לחיים הפוליטיים... הייתה גם את ההתבטאות הסקסיסטית ההיא עם ברק בשטח, שמשום מה ״שוכחים״ לו. אני אומר שהוא בסבירות גבוהה עוד ימשיך לפשל ככה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 22 פברואר 2019, 15:29

אני לא רואה מה שאתה רואה פה לאסקין. גנץ לא איבד שליטה הוא פשוט ניסה לדעתי לשחק למצלמות, להותיר רושם חזק, אכפתי ובלתי אמצעי של אחד שיעני לא מתעלם מהאזרח הפשוט. לא יודע כמה זה הצליח לו לפי התגובות פה, אבל לא חושב שהוא ניסה לתקוף אותו :)

לא חושב גם שזאת פרובוקציה מטעם הקמפיין, אני זוכר את האיש הזה עושה את אותו הדבר לנשיא באירוע אחד ולשרים בממשלה באירוע אחר. הבן אדם חדור מטרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2019, 15:47

idan כתב:- אם אין שום הבדל בין מדיניות העמימות לבין הפומביות שביבי ואייזנקוט נתנו לתקיפות אז איך זה פוגע ביחסים עם רוסיה? איך זה מוסיף לביבי מנדטים עם כל הציבור, בוודאי זה הישראלי, יודע על כל תקיפה בסוריה עם או בלי ההתרברבות לכאורה של ביבי? לא נראה לי שחשבת על הטיעון שלך עד הסוף.
להגיד שאין הבדל בין הפומביות של אצבע בעין שאנחנו דוחפים לאירנים לבין העמימות זה פשוט לא להבין את הסיטואציה או איך מעבירים מסרים וההשלכות שלהן. אף אחד לא טען שהם חשבו שאלה הנורווגים עד עכשיו, אבל גם ברור שיש משמעויות שונת כאשר אנחנו מדברים על זה בפומבי. מול האירנים עצמם, מול הרוסים, מול הקהילה הבין לאומית. גם לאירנים יש דעת קהל, גם להם יש פוליטיקה, תקשורת חופשית ורוני דניאל שמקשקש על "לפי פירסומים סרים" קצת פחות, אז יש משמעות לפומביות גם במובן הזה ואנחנו לא פועלים בחלל ריק. אני יכול לתת דוגמאות ספציפיות אם תבקש ממני. גם לא הסברת איך אייזנקוט משתלב בתיאוריה שלך, אתה חושב שגם הוא מגייס מנדטים? סתם מתרברב?

- ומי שהציע את מה שאתה טוען שהציעה מערכת הביטחון היה בכלל ליברמן, ואחרי בדיקות שנערכו בנושא ע"י משרד הביטחון, צה"ל, המל"ל והשב"כ הגיעו למסקנה שזה כולל קשיים שלא ניתן להתגבר עליהם והמהלך ירד מהפרק. אבל אני בטוח שתמצא דרך להאשים את ביבי גם בזה. כאילו אנחנו לא יודעים שהוא מנהל איתם מגעים במשך שנים דרך מתווכים כאלה ואחרים, בין אם יודה בזה או לא. אבל תוצאות רצויות אין, אז כנראה זה לא כזה פשוט לרצות מחבלים ועדין לשמור על האינטרס הישראלי. או שכמובן ביבי אשם, בניגוד לכל המנהיגים הישראלים הקודמים שהגיעו להבנות ופשרות עם החמאס.

- ואתה עוד פעם חוזר על המילה חזק שאני לא השתמשתי בה גם הפעם, עושה רושם שאתה פשוט מתווכח עם מישהו אחר שאתה מדמיין מולך. הרי ביבי כבר יצא למבצע גדול בעזה ויותר מפעם אחת, ויכול להיות שהוא ידרש לזה שוב אם לא תהיה ברירה. אבל אם אפשר לנסות למנוע את זה ולהשיג את אותה תוצאה? זה נקרא להיות אחראי וללמוד מניסיון, כבר היינו בסרט הזה, אין שום קשר למדידות עוצמה המשונות שלך. חלש, חזק, מה הקשר?
אין לנו רצון מיוחד לראות דם פלסטיני של חפים מפשע, ובוודאי שאנחנו לא רוצים לראות דם ישראלי אם אין שום מטרה מוגדרת שמשפרת את המצב שלנו באופן דרמטי. אם הייתה מלחמה האנשים בדרום היו יושבים חודשיים במקלטים, במקום זה הם סבלו כמה ימים. אם התוצאה זהה מה עדיף? ההשפעה של העפיפונים היא זניחה בסה"כ, זה בעיקר מכעיס אבל מה אתה היית מציע לעשות בשביל להתמודד עם הנשק הפרימיטיבי הזה חוץ מלצעוק על ביבי? הרמטכ"ל שלך לא היה מוכן לעשות חיסולים ממוקדים למפריחי עפיפונים, בנט חשב שדמם בראשם. מה אתה חושב?
בקשר להפגנות על הגדר, אני יכול לשלוט רק במה שאני עושה, לא יכול למנוע מהפלסטינים להתאבד. זו הרי צעדת השיבה, אז מה נעשה, אתה רוצה לתת להם לשוב? הם גם הציתו את צינורות הגז של עצמם, נו אז? לחשוב שיש היגיון צרוף בטירוף הזה, שיש פיתרון קל, שיש פשרה בהישג יד שביבי האפס הזה מכשיל כי בלה בלה כסא בלה בלה שרה, זה פשוט שמאל ישראלי קלאסי. אתה יכול להגיד שאתה ימין (מדיני), או 70% ימין אבל אתה לא. יש לך בדיוק את אותה גישה של השמאל הישראלי - להתעלם מהמציאות, לקשקש על כמה ביבי חלש ורופס ואפס מול החמאס, ואז ששואלים מה לעשות להציע להיכנע למחבלים לחלוטין ולהפוך את המצב לאפילו יותר גרוע. וכמה שנים לאחר מכן תבואו שוב בטענות למה לא עושים כלום ושאי אפשר עם הסטטוס קוו הזה, החדש, הגרוע יותר, זה שאתם יצרתם, ותבואו בטענות למה לא פותרים גם את זה. תסמונת אוסלו.

זה מתחדד במיוחד לאור ההבנה שאתה אשכרה חושב שאובמה לא היה ממש עוין לישראל. רק טיפה, אולי טיפונת. רוב הכעס שלו על ישראל זה בגלל שהוא לא סבל את האישיות המגעילה של ביבי. והוא באמת לא סבל אותו, במיוחד אחרי שהוא הבין שביבי לא יעמוד בציפיות המופרכות שלו לשיתוף פעולה מלא בסוגיה הפלסטינית והגרעין האיראני. ככה זה שחושבים על האינטרס הישראלי קודם. הזוי שאלה הדעות שלך ואתה עדיין חושב שאתה ימין.

אגב, אם כל מהלך מדיני/טקטי/צבאי של ביבי אתה מייחס לתכונה כזו או אחרת באישיות שלו - חלש, רברבן, כסאולוג - אז או שביבי הוא המנהיג חדל האישים הכי גדול בהיסטוריה האנושית או שיש לך רמת טיעונים של מיכל רוזין בטוויטר. זה כמו לקרוא את הפיד השמאלני שלי בפייסבוק, בדיוק אותו חומר.. רק חסר הביבי דופק את הפריפריה והם עדיין מצביעים לו בשביל להשלים סרייה מפוארת של טיעוני כלום ושום דבר.

ואו, תקשיב, מצטער שהתיחסתי למילה חזק פשוט ההודעות שלך נשמעות כמו הcopy Paste של בוטים בתשלום מאינדונזיה בפייסבוק אז כבר התבלבלתי. אתה עונה לכל דבר ב״טוב, מה לעשות, אי אפשר לפתור אז בו נעשה כלום״. זה ביבי קלאסי, הוא כבר בורידים שלך ואני מבזבז את הזמן שלי.

ולא, אני לא קשור לשמאל. כן, תירה בראש למפריחי האפיפונים מהפילבוקסים בגבול. כן, תכניס כוחות ותרמוס את החמאס. כן, תבנה גדרות ותפריד את הפלסטינים ותגיד להם להתחפף ולהרקב עם עצמם. וכן, תוריד את המצור מעזה ותראה לאיפה הרוח נושבת ואם הכיוון לא מריח טוב תרומס אותם.

אני בעד פתרונות, פעולות אקטיביות לשפר את המצב, לא כמו מצביעי ביבי ששולחים את הדרום להרקב במלמולי ״טוב נו מה אפשר לעשות״. פעם אחרונה שבדקתי ההפגנות עדין על הגדר, השדות בדרום עדין נשרפים והתושבים בדרום עדין רצים למקלטים. רק בשבוע האחרון שני חיילים נפצעו משני מטענים שונים בהפגנות על הגדר, שדות נשרפו השבוע מבלונים ועפיפונים וישובי עזה עדין מופצצים. נהדר, בו נמשיך עם זה ונגיד ״סטטוס קוו״.

———————————————————————

לאסקין, קצת הגזמנו. יצור קפץ לו לפנים והוא ניסה לדבר איתו יפה אבל לא הצליח להסתיר את החוסר נעימות והחוסר כוח שהיה לו והוא יצא קצת ווירדו. מפה להגיע לחוסר מתאימות לראשות הממשלה? קצת הגזמנו. וואללה שמעתי שביבי ב-me עשה רק בחירות רנגייד והנה הוא ראש ממשלה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2019, 16:00

omerkot כתב:חוסר עקביות? יש לך גם בעיות בהכרת ההיסטוריה וגם הבנה בעייתית של הנקרא לצרכים ריטוריים.

עוד לפני הפילוג בשנות החמישים, ב49 היו בחירות לאסיפה המכוננת. מפא"י קיבלה 46 מנדטים, מפ"ם קיבלה 19, ביחד 65, הלאה ממשלה, חינגות בקיבוצים ויאללה בלאגן.
את מי בן גוריון כן לקח לממשלה הראשונה שלו? את הליברלים! אלה עם חירויות הפרט והרכוש. עם המזרוחניקים, אלה, שרחמנא ליצלן, סוגדים לצל ולא לשמש...

ממשלה שניה, שלישית, רביעית, חמישית, שישית ורק בממשלה השביעית נאות בן גוריון להכניס את מפ"ם לקואליציה - גם אז בזכות זה שהיא היתה המפלגה הרביעית בגדלה ולא איימה על שלמות הקואליציה.

כן, חוסר עקביות. מפ״ם לא תמכה במסגרת סוציאל דמוקרטית, הם היו סוציאליסטים שתמכו במלחמת מעמדות, מבחינתם השלטון הראוי היה דיקטטורה מרקסיסטית של הפרולטריון, שום מסגרת דמוקרטית. בן גוריון העריץ את רוסיה ואת סטלין. כשהוא ביקר ברוסיה בשנות ה-20 הוא הכריז על עצמו כבולשביק. באותה תקופה הוא גם התנגד לרעיון הקמתה של מדינת ישראל (רעיון בורגני ושלטון של יהודים על ערבים, לדבריו). דעתו התחילה להשתנות רק מסוף שנות ה-30, והוא אימץ את רעיון הקמת המדינה רק בתחילת שנות ה-40, בעקבות (ובזמן) השואה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2019, 16:27

אני מביא לפה את הפוסט שעשה היום עידן דה ארץ, כל מי שמכיר אותו מ״ישראל חופשית״ יודע שהוא ממש לא שמאלני. להפך, הוא מנהיג דיעה ליבראלי ימני. אני מביא את הפוסט הזה כי הוא מסכם את כל מה שאני מנסה להגיד פה במשך עמודים ממש יפה על שיטת הכיבוי שרפות/סטטוס קןו/לשמר את הכיסא.

אדוני ראש הממשלה Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו, נאמת אתמול בעקבות איחוד מגהזורד הגנרלים עם לפיד. דיברת בין השאר על כמה לפיד וגנץ לא מבינים בכלכלה, ולכן הם יפעלו על פי העצות של "המומחה לכלכלה" שלהם, יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, שאחראי על חלק אדיר מיוקר המחיה בישראל.

אדוני ראש הממשלה, אתה כמובן צודק לחלוטין. זה באמת אסון למנות מישהו שלא מבין בכלכלה כמו Yair Lapid - יאיר לפיד לתפקיד כל כך קריטי כמו שר האוצר. חבל מאוד *שאתה עשית את זה* ב-2013. העדפת לחסל יריב פוליטי מאשר לדאוג לכלכלת ישראל.

אדוני ראש הממשלה, אתה כמובן צודק לחלוטין שזה קטסטרופלי להקשיב לעצותיו של יו"ר ועדי השאלטר אבי ניסנקורן - Avi Nissenkorn. חבל מאוד שאתה עשית בדיוק את זה במשך 10 שנים, ובייחוד ב-4 השנים האחרונות תחת שר האוצר הכושל *השני* שמינית, משה כחלון. בממשלה שלך, השכר במגזר הציבורי (המאוגד בהסתדרות) זינק ריאלית ב-25%, בזמן שהשכר הממוצע במשק עלה ריאלית ב-11% בלבד. כל זאת בזמן שלא ביצעת שום צמצום בנפח במגזר הציבורי, להיפך - בממשלות שלך, האיש השמן הלך ותפח, והוא מטיל נטל קשה מנשוא על האיש הרזה של המגזר הפרטי שצריך לסחוב אותו.

אדוני ראש הממשלה, אתה דווקא כן מבין בכלכלה. לכן זה מרתיח במיוחד כשאתה מדבר על כמה אחרים כושלים, בזמן שאתה לא ביצעת שום מהלך כלכלי משמעותי מאז... 2003. נכון, גם לא עשית הרבה נזק, שזה יותר ממה שאפשר להגיד על הרבה פוליטיקאים, אבל מראש ממשלה שממצב את עצמו כ"מר כלכלה", אני מצפה ליותר. אני מצפה שתפסיק למנות אנשים *שאתה יודע שהם כושלים* לתפקידים בכירים כל כך, ושתתחיל ליזום כדי ולא רק לכבות שריפות. יוקר המחיה גבוה מדי ומשבר הדיור חריף מדי מכדי לאפשר פריווילגיה כזאת לראש ממשלה שמכהן כבר עשור.

אדוני ראש הממשלה, אתה צודק לחלוטין בטענות שלך נגד מגהזורד הגנרלים ולפיד. אבל כדי שלטענות שלך באמת יהיה משקל, ותוכל להגיד אותן בכנות ובגאווה - אתה חייב לשים את האינטרס הציבורי במקום הראשון. האחריות שלך כראש ממשלה במדינה דמוקרטית היא לא רק לקדנציה הבאה, אלא לעתיד מדינת ישראל. כדי שאנשים כמו בני גנץ - Benny Gantz וניסנקורן לא יוכלו להרוס אותו, התפקוד של הממשלה שלך חייב להשתפר. דרסטית.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 פברואר 2019, 16:35

InterAl כתב:
omerkot כתב:חוסר עקביות? יש לך גם בעיות בהכרת ההיסטוריה וגם הבנה בעייתית של הנקרא לצרכים ריטוריים.

כן, חוסר עקביות. מפ״ם לא תמכה במסגרת סוציאל דמוקרטית, הם היו סוציאליסטים שתמכו במלחמת מעמדות, מבחינתם השלטון הראוי היה דיקטטורה מרקסיסטית של הפרולטריון, שום מסגרת דמוקרטית. בן גוריון העריץ את רוסיה ואת סטלין. כשהוא ביקר ברוסיה בשנות ה-20 הוא הכריז על עצמו כבולשביק. באותה תקופה הוא גם התנגד לרעיון הקמתה של מדינת ישראל (רעיון בורגני ושלטון של יהודים על ערבים, לדבריו). דעתו התחילה להשתנות רק מסוף שנות ה-30, והוא אימץ את רעיון הקמת המדינה רק בתחילת שנות ה-40, בעקבות (ובזמן) השואה.

ואיך זה קשור למשהו?
בגין היה ילד שינק קומוניזם וקרקר סביב פולחן הדגל האדום בשומר השעיר, גדל להיות טרוריסט למען רגבי המולדת. דמגוג פאשיסט, אליבא ד׳אינשטיין הגדול באדם ever, פולני זחוח שנוסע בקאדילק פתוחה, לצד שיירת מאבטחים רכובי אופנועים בעודו ממלמל ססמאות מלאות פאתוס על זה שאלוהים ייעד לו את השלטון משל היה בניטו טיטואיני וכשהתברר שלריבונו של עולם היו תכניות אחרות, הוא החל לילל "אחיייםםםם" ולמחזר את סיסמאות הילדות הפופוליסטיות של משובטי השמש והעמים כי אם לא האלוהים ההוא אז אולי האלוהים הזה כן.

כאמור, לשלשת ריטורית למטרות דמגוגיה זה הכי קל. אני רק לא חושב שזה תורם למשהו קונקרטי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2019, 17:00

הקשר הוא שאתה מנסה לנקות את השמאל מסטליניזם תוך סילוף ההיסטוריה וברירת עובדות. העובדות הן שתנועת העבודה, מבן גוריון דרך טבנקין ועד יערי וחזן, היתה סטליניסטית, דגלה היה אדום, חגה היה האחד במאי והאינטרנציונל הרצחני היה המנונם. לכן אתה גם כל כך שונא את בגין ששחרר את המדינה מאסופת הנבלים הללו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2019, 17:15

DrKeo כתב:אני מביא לפה את הפוסט שעשה היום עידן דה ארץ, כל מי שמכיר אותו מ״ישראל חופשית״ יודע שהוא ממש לא שמאלני. להפך, הוא מנהיג דיעה ליבראלי ימני. אני מביא את הפוסט הזה כי הוא מסכם את כל מה שאני מנסה להגיד פה במשך עמודים ממש יפה על שיטת הכיבוי שרפות/סטטוס קןו/לשמר את הכיסא.

אדוני ראש הממשלה Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו, נאמת אתמול בעקבות איחוד מגהזורד הגנרלים עם לפיד. דיברת בין השאר על כמה לפיד וגנץ לא מבינים בכלכלה, ולכן הם יפעלו על פי העצות של "המומחה לכלכלה" שלהם, יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, שאחראי על חלק אדיר מיוקר המחיה בישראל.

אדוני ראש הממשלה, אתה כמובן צודק לחלוטין. זה באמת אסון למנות מישהו שלא מבין בכלכלה כמו Yair Lapid - יאיר לפיד לתפקיד כל כך קריטי כמו שר האוצר. חבל מאוד *שאתה עשית את זה* ב-2013. העדפת לחסל יריב פוליטי מאשר לדאוג לכלכלת ישראל.

אדוני ראש הממשלה, אתה כמובן צודק לחלוטין שזה קטסטרופלי להקשיב לעצותיו של יו"ר ועדי השאלטר אבי ניסנקורן - Avi Nissenkorn. חבל מאוד שאתה עשית בדיוק את זה במשך 10 שנים, ובייחוד ב-4 השנים האחרונות תחת שר האוצר הכושל *השני* שמינית, משה כחלון. בממשלה שלך, השכר במגזר הציבורי (המאוגד בהסתדרות) זינק ריאלית ב-25%, בזמן שהשכר הממוצע במשק עלה ריאלית ב-11% בלבד. כל זאת בזמן שלא ביצעת שום צמצום בנפח במגזר הציבורי, להיפך - בממשלות שלך, האיש השמן הלך ותפח, והוא מטיל נטל קשה מנשוא על האיש הרזה של המגזר הפרטי שצריך לסחוב אותו.

אדוני ראש הממשלה, אתה דווקא כן מבין בכלכלה. לכן זה מרתיח במיוחד כשאתה מדבר על כמה אחרים כושלים, בזמן שאתה לא ביצעת שום מהלך כלכלי משמעותי מאז... 2003. נכון, גם לא עשית הרבה נזק, שזה יותר ממה שאפשר להגיד על הרבה פוליטיקאים, אבל מראש ממשלה שממצב את עצמו כ"מר כלכלה", אני מצפה ליותר. אני מצפה שתפסיק למנות אנשים *שאתה יודע שהם כושלים* לתפקידים בכירים כל כך, ושתתחיל ליזום כדי ולא רק לכבות שריפות. יוקר המחיה גבוה מדי ומשבר הדיור חריף מדי מכדי לאפשר פריווילגיה כזאת לראש ממשלה שמכהן כבר עשור.

אדוני ראש הממשלה, אתה צודק לחלוטין בטענות שלך נגד מגהזורד הגנרלים ולפיד. אבל כדי שלטענות שלך באמת יהיה משקל, ותוכל להגיד אותן בכנות ובגאווה - אתה חייב לשים את האינטרס הציבורי במקום הראשון. האחריות שלך כראש ממשלה במדינה דמוקרטית היא לא רק לקדנציה הבאה, אלא לעתיד מדינת ישראל. כדי שאנשים כמו בני גנץ - Benny Gantz וניסנקורן לא יוכלו להרוס אותו, התפקוד של הממשלה שלך חייב להשתפר. דרסטית.

כן, ביבי לא ביצע שום דבר משמעותי מלבד רפורמת הסלולר, שמיים פתוחים, הפרטת נמלים, הפרטת ייצור החשמל, הפרטת הדואר, הורדת מכסים על אלפי מוצרים, ועוד הרבה. אבל בסדר, אני לא מצפה מאדם שעד לפני 5 שנים הניף שלטים של יחימוביץ" לזכור את זה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 פברואר 2019, 17:52

InterAl כתב:הקשר הוא שאתה מנסה לנקות את השמאל מסטליניזם תוך סילוף ההיסטוריה וברירת עובדות. העובדות הן שתנועת העבודה, מבן גוריון דרך טבנקין ועד יערי וחזן, היתה סטליניסטית, דגלה היה אדום, חגה היה האחד במאי והאינטרנציונל הרצחני היה המנונם. לכן אתה גם כל כך שונא את בגין ששחרר את המדינה מאסופת הנבלים הללו.

סלח לי אבל אתה כנראה באמת לא מבין מה שאני עושה פה למרות שציינתי את זה כבר כמה וכמה פעמים.
תמשיך לבנות לך תלים על גבי תלים של שנאה באויר ואני אמשיך לשפוט אנשים על בסיס מעשים ותוכן ולא על בסיס אנקדוטות חלולות שאפשר לאסוף על כל אחד בכל כיוון שרק רוצים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 פברואר 2019, 18:20

InterAl כתב:לא יודע, לא חושב שגנץ התנהג פה לא בסדר. אז תפס לו בצווארון, ביג דיל. ולא רואים אם המאבטחים הפילו אותו בכוונה או שנתקלו בו והוא נפל, ובכל מקרה אחרי הנפילה עזרו לו לקום. לא צריך לעשות דרמה מכל דבר.

זה לא רק מה שעשה אלא גם איך הפרשנים באולפן הגיבו לזה.

אני לא אומר שעל פי הדבר הזה הוא לאכשיר להיות ראש ממשלה או כל דבר מופרך דומה שרץ עכשיו ברשתות החברתיות מצד קבוצות הימין, זו סתם פוליטיקת בחירות מטופשת אבל בשורה התחתונה הוא תופס אותו כמישהו שיש לו ownership עליו, הוא עונה בסוג של עצבים ולא באמת רגוע וקר רוח מול הסיטואציה. לא משנה אם ננפח את זה או לא אני לא מבין איך אפשר לתפוס התנהגות די כוחנית ואגרסיבית יחסית מצידו ״כחיבוק״ או כל המילים החמות שהשתמשו שם באולפן.

זה באמת beyond me ועל זה בעיקר דיברתי.

קיאו אני מבין שהבנאדם יצור הזוי, הוא מוחה שם על מכירת נשק שישראל ביצעה או איזה שיט מטומטמם אחר שלא קשור בכלל לכלום, אני מבין שזה משהו שהוא עושה לא בפעם ראשונה כלפי כל מני פוליטיקאים אבל בהקשר לאירוע של גנץ שקרה עכשיו הוא בערך הבנאדם הכי לא קשור בעולם. מודה שגם אני כשראיתי את זה אמרתי לעצמי מי זה האידיוט הזה עכשיו וגנץ גם לא הבין מן הסתם מה היצור הזה רוצה אבל בתור מישהו במעמד כזה מצופה או שיתעלם שזה הכי עדיף או שיתנהג בצורה פחות אגרסיבית וכוחנית מול מטרדים שכאלו ובטח מול המצלמות. למזלו התקשורת כרגע מנסה להריץ אותו חזק אז הוא לא נפגע מזה ואת האמת התייחסתי בעיקר לעניין הזה - שהתקשורת מריצה אותו חזק.

אגב המפגין הזה הגיב והוא אמר שהרגיש סוג של איום מגנץ באותו הקטע אבל שהוא לא מפחד ושהוא ימשיך לקשקש, הנקודה היא שהוא לא בדיוק הרגיש חיבוק אוהב כמו שניסו לצייר שם באולפן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2019, 18:36

אני לא חושב שזה היה חיבוק חם או תפיסה מאיימת, זה היה חייזר שמנסה לעשות תנועות אנושיות ולא באמת מבין מה הולך סביבו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2019, 18:48

דווקא בגלל שהוא נראה סוג-של על הספקטרום - יש לכם ספק שביבי או כל מועמד אחר לא היה חוטף על זה בתקשורת? היו עושים מזה מטעמים בחדשות, ובטח שלא עושים סלטות באוויר ומכנים את זה ״חיבוק״. וברור שאני לא חושב שעל סמך זה הוא לא כשיר, זה לא מה שאמרתי, אלא שיכול להיות שהוא אימפולסיבי מדי, ושזו רק דוגמא לדברים שעוד יגיעו, כשתופסים אותו לא מוכן.
אגב, נדב - יצא לך קצת עיוות פה עם ה״נדחף לו לפנים״ כמו עם האינדיאני ההוא (: מי שאמר לו לבוא והתקרב אליו לפרצוף היה גנץ ולא להפך.
אגב2, הבחור הזה הפגין גם בש״ס, בבית היהודי ועוד כנסים של מפלגות אחרות, והכל רק בשבוע האחרון, זאתא אומרת הוא לא איזה מישהו שמציק לגנץ...
בקיצור, גנץ עדיין קצת בטוח שהוא בצבא, וכולם חיילים שלו, זה המסר שעובר פה. מניח שיש אנשים שרואים בכוחניות הזו גם משהו חיובי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2019, 18:52

אתה קצת חיי בסרט על הסרטון הזה לאסקין. לא קורה בו כלום והוא לא יביא מצביע אחד או יאבד מצביע אחד והוא גם לא מעיד משהו על האישיות של גנץ או היכולת שלו להוביל. ביבי זיין את המזכירה שלו בזמן שהוא היה נשוי לשרה ב93׳ ועדין בחרו בו ב96׳ :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2019, 19:14

לא היה וידאו של זה, או לפחות - לא אחד שיצא לתקשורת... כוחה של תמונה וזה. השאלה היא אם התקשורת תבחר להשתמש בה או להעלים אותה... כרגע בפייסבוק לפחות - מדברים על זה לא מעט

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2019, 20:05

omerkot כתב:
InterAl כתב:הקשר הוא שאתה מנסה לנקות את השמאל מסטליניזם תוך סילוף ההיסטוריה וברירת עובדות. העובדות הן שתנועת העבודה, מבן גוריון דרך טבנקין ועד יערי וחזן, היתה סטליניסטית, דגלה היה אדום, חגה היה האחד במאי והאינטרנציונל הרצחני היה המנונם. לכן אתה גם כל כך שונא את בגין ששחרר את המדינה מאסופת הנבלים הללו.

סלח לי אבל אתה כנראה באמת לא מבין מה שאני עושה פה למרות שציינתי את זה כבר כמה וכמה פעמים.
תמשיך לבנות לך תלים על גבי תלים של שנאה באויר ואני אמשיך לשפוט אנשים על בסיס מעשים ותוכן ולא על בסיס אנקדוטות חלולות שאפשר לאסוף על כל אחד בכל כיוון שרק רוצים.

איכשהו גם לא נראה לי שאתה מבין מה עשית פה, כי חוץ מלהציג טיעונים נפתלים, חלולים וציניים למחצה באמת שלא עשית הרבה.
וכן, תמשיך לשפוט אנשים על בסיס מעשים... אני בטוח שכשהצבעת למרצ ואלדד יניב זה בדיוק מה שעמד לנגד עיניך.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 פברואר 2019, 21:00

DrKeo כתב:אתה קצת חיי בסרט על הסרטון הזה לאסקין. לא קורה בו כלום והוא לא יביא מצביע אחד או יאבד מצביע אחד והוא גם לא מעיד משהו על האישיות של גנץ או היכולת שלו להוביל. ביבי זיין את המזכירה שלו בזמן שהוא היה נשוי לשרה ב93׳ ועדין בחרו בו ב96׳ :)

אף אחד נורמלי לא פוסל אותו על סמך זה אבל אתה חייב להודות שזה עוד שיעור בתקשורת כי ברור לך שבמציאות של היום קטע כזה של ביבי מחזיק בצווארון בנאדם שנראה קצת לא בסדר במאה אחוז ושנראה גם פיזית חלש ו"זקן" (לא יודע באמת בן כמה הוא, יש מצב שהוא בגיל של גנץ ואפילו צעיר יותר אבל הוא משדר חולשה לעומת גנץ שנראה תמיר וחזק ולא "זקן" :) ) היה גורר תגובות קוטלות מפה ועד מחר בתקשורת המיינסטרים ואני ממש לא תומך ביבי ולא הולך להצביע לו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2019, 22:24

יש סרטון של זה לאסקין, בגלל זה קוראים לזה "הקלטת הלוהטת". ביבי טען בזמנו שמנסים לסחוט אותו עם הקלטה שלו ושל המזכירה שלו שוכבים והוא גם הודה שהוא "בגד בשרה עם אישה אחרת" כך שזה גם עובדתית קרה, גם הקהל הרחב ידע את זה כי ביבי הודה וגם הייתה הקלטה של זה (אבל היא לא ראתה אור יום). אני לא אתפלא אם הסיבה שביבי היום כזה כלבה של שרה היא כי היא מחזיקה בקלטת או משהו :)

בלינג ולאסקין, הבלגן של הסרטון הזה ברשתות החברתיות הוא בעיקר בלולאה שמאכילה את עצמה שאתה חבר בה לאסקין, כלומר תומכי ימין שחוגגים על משהו שקשור לתחרות של הימין. אני משער כל מני גרשוני וכאלה ואז תיבת תהודה אחת גדולה. לסרטון הזה אין באמת חשיבות ובאמת שכל הדרמה בו מגיעה מהעובדה שהמצלמה מצלמת מהזוית של היד של גנץ בקלוז-אפ מטורף. אם היית מזיז את המצלמה חצי מטר לאחור או מסובב אותה טיפה אפילו לא היית רואה דרמה. עיקר הדרמה היא בתאורים של אנשים כמוך לסקין שהגיעו איכשהו לזה שהמאבטחים שלו מטקלים בן אדם זקן לרצפה. כאילו, WTF, ראינו את אותו סרטון? סך הכל האחיזה שלו בחולצה של הבן אדם לא נראתה סמפטית, זה הכל. מי יזכור את זה מחר בכלל?

בנוגע לכיסוי התקשורת, למשל עמית סגל שאי אפשר להאשים אותו בשמאלניות אפילו לא הזכיר את המקרה הזה במהדורה היום, בטוויטר או בטלגרם שלו כך שזה לא בדיוק עניין של ימין ושמאל. זה סתם הר מעכבר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 פברואר 2019, 23:22

InterAl כתב:איכשהו גם לא נראה לי שאתה מבין מה עשית פה, כי חוץ מלהציג טיעונים נפתלים, חלולים וציניים למחצה באמת שלא עשית הרבה.
וכן, תמשיך לשפוט אנשים על בסיס מעשים... אני בטוח שכשהצבעת למרצ ואלדד יניב זה בדיוק מה שעמד לנגד עיניך.

כשהבורות ההיסטורית פוגשת היבריס...

בודאי שזה מה שעמד לנגד עיני בזמן שהצבעתי להם.
אני הצבעתי למר"צ של אמנון רובינשטיין, איש האינטרנציונל הליברלי. מפלגה שמקדמת זכויות אזרחיות וחתומה על חוקי יסוד דוגמת חופש העיסוק וכבוד האדם וחירותו שהם ממש "הגדרה מילונית" של סטליניזם.
אני הצבעתי לאלדד יניב על פלטפורמה א-פוליטית של פרובוקטור חושף שחיתויות. בן אדם שהביך את השמאל והמרכז הרבה יותר משהוא הביך את הימין. אדם שעשה שירות מצוין לבגרות הפוליטית של העם הזה, למרות שמדובר באיש לא חכם במיוחד.

אבל אני לא באמת מצפה שאתה תבין את זה.
זה פשוט לא מסתדר עם ההגנה הכל כך כפייתית ואמוציונאלית שאתה מספק למנהיג הבלתי מעורער של הבית הפוליטי שלך, בזמן שהוא מפנה מקום של אנשי שלומך על מנת להבטיח את כניסתם לכנסת של חסידי תורת הגזע.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 23 פברואר 2019, 00:15

לא מבין למה אתם מתווכחים על דברים שהיו פה לפני שישים שנה כשהיום עומדים אנשים שונים עם קהל מצביעים שונה.
זה כבר לא רלוונטי כמעט לחלוטין.

אגב, הנאום של ביבי נגד האיחוד היה מגוחך להפליא, שוב. קשה לי להבין איך מתלהבים ממנו שוב, גם אם הוא נואם מוצלח. התוכן ריק ומטופש.
לומר שגנץ, לפיד, אשכנזי ובוגי הם שמאל (וגם אם כן, אז מה?!), ושהם יהרסו את המדינה... אוף.
איזה בן אדם חרא. שילך כבר לכלא.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 107 אורחים