נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2019, 16:03

ההבדל היחיד בין כחול לבן הוא שכחול לבן עשו הבטחות לקראת הבחירות, הליכוד לא הבטיחו כלום. אבל אם הליכוד ישלוט, הם עדין יעשו פעולות שמאליות כלכליות גדולות, הם פשוט לא מבטיחים את זה.

בסוף קדנציה עוד 4 שנים, אם הליכוד היה מפלגת שלטון ואם כחול לבן הייתה מפלגת שלטון, התוצאה הייתה דומה. כלומר גם לקראת הקדנציה האחרונה לא קבלנו אף הבטחה מהליכוד כלכלית ועם כחלון כשר אוצר תראה כמה דברים שמאליים קבלנו וכנ״ל על כל ה-4 קדנציות האחרונות של הליכוד. אז מה גורם לך לחשוב שהקדנציה הקרובה תהיה שונה?

בנוגע לחרדים וש"ס, אני לא בטוח למה מגדירים אותם בכלל כימין. הם שמאל, בצד הכלכלי הם אפילו שמאל קיצוני ובצד המדיני הם די אפתים. הייתי אומר שהם שמאל כלכלי ומרכז מדיני. אגב, גם ליברמן, אם מסתכלים על הבטחות הבחירות שלו, מדובר בשמאל כלכלי.

דוגרי רק ימינה היא ימין אמיתי, אבל גם שם בצד של סמוטריץ' ופרץ יש לא מעט שמאל באלמנטים מסויימים מה שבאמת משאיר רק את בנט ושקד.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 16:11

מפלגת שלטון עם מי? גנץ-עבודה-מרצ = אסון פוטנציאלי למדינה. גנץ-ליכוד - נוטה להסכים איתך, יתכן שיהיה אותו דבר. הבעיה העיקרית היא שמי שנותן את קולו לגנץ, מגדיל את הסיכוי לאפשרות הראשונה. ובכל מקרה, הקשר בין כחול לבן לשוק חופשי הוא לא קיים. אצל הליכוד הקשר הזה הוא הרבה יותר מבוסס.

והציטוט שהבאת הוא לא ממש שמאל. גם עומר מואב מתבטא ככה למשל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2019, 16:16

InterAl כתב:מפלגת שלטון עם מי? גנץ-עבודה-מרצ = אסון פוטנציאלי למדינה. גנץ-ליכוד - נוטה להסכים איתך, יתכן שיהיה אותו דבר. הבעיה העיקרית היא שמי שנותן את קולו לגנץ, מגדיל את הסיכוי לאפשרות הראשונה. ובכל מקרה, הקשר בין כחול לבן לשוק חופשי הוא לא קיים. אצל הליכוד הקשר הזה הוא הרבה יותר מבוסס.

אני מנסה להיות ראליסט. אם הליכוד היו מקבלים 65 מנדטים לעומת גנץ מקבל 65 מנדטים? אולי. אבל במציאות שבה הליכוד בונה קואליציה עם החרדים ושות' כי אין להם ברירה? אין מה לעשות, התוצאה תהיה דומה למדי. כלומר יכול להיות שעם הליכוד התוצאה הייתה טיפה יותר ימנית כלכלית, אבל ההפרש קטן וזה לא משהו לכתוב עליו הביתה. הרי אם גנץ היה מסיים את הקנדציה האחרונה איך שהליכוד סיים אותה, עם מחיר למשתכן ונטו כחלון ומינוס של כמעט 20 מליארד בחשבון בנק של כולנו, היית קורע אותם לגזרים.

InterAl כתב:והציטוט שהבאת הוא לא ממש שמאל. גם עומר מואב מתבטא ככה למשל.

כן סורי, הבאתי את הציטוט הלא נכון, עשיתי קופי פייסט עיוור, אני אחפש אחרי זה את הציטוט שחפשתי :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 16:29

אני לא חושב שהחרדים הם הבעיה - לפחות לא ביחס לאלטרנטיבות. החרדים ישבו בממשלה של 2009, והיא היתה טובה יחסית. ב-2013 החרדים ישבו באופוזיציה והיתה ממשלת ליכוד-לפיד-לבני - די דומה לממשלת אחדות עם גנץ - והיא ממש לא היתה ממשלה טובה יותר. לא כלכלית ולא מבחינת יציבות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2019, 16:41

InterAl כתב:אני לא חושב שהחרדים הם הבעיה - לפחות לא ביחס לאלטרנטיבות. החרדים ישבו בממשלה של 2009, והיא היתה טובה יחסית. ב-2013 החרדים ישבו באופוזיציה והיתה ממשלת ליכוד-לפיד-לבני - די דומה לממשלת אחדות עם גנץ - והיא ממש לא היתה ממשלה טובה יותר. לא כלכלית ולא מבחינת יציבות.

ממשלת 2009 העלתה לא מעט מיסים והשאירה לממשלת 2013 גרעון של 50 מליארד, לא הייתי קורא לה טובה יחסית בצד הכלכלי. היא הייתה בסדר באלמנטים מסויימים, נוראית באחרים, לא שונה בהרבה מכל ה10 שנים האחרונות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 16:48

הצמיחה היתה גבוהה, בסביבות 5% לשנה, ויחס החוב-תוצר ירד. מבחינת מיסים, נכון, היו העלאות מיסים. היתה גם המחאה החברתית, ששינסקי וצרות נוספות. הנקודה היא שהחרדים לא היו המקור לבעיות, והממשלה החילונית עם לפיד לא היתה טובה ממנה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 ספטמבר 2019, 18:18

bozeman כתב:אז עומר - מה ריאלי יותר לדעתך אם נניח החרדים מוכן לבלוע את יאיר לפיד. או לחילופין בלי ביבי:
ממשלת ליכוד - כחול לבן - ימינה, או ליכוד - כחול לבן - עבודה או כחול לבן - ימינה - חרדים או כחול לבן - חרדים - עבודה?

אני עם אינטר כאן. לדעתי, אנחנו כרגע שורפים את הימים עד להחלטה לגבי כתבי האישום לנתניהו ואחריה נראה ממשלת ליכוד כחול-לבן עם רוטציה בזמן שגנץ תופס את הכסא ראשון וכל מי שיש לו שכל נכנס פנימה (ממשלת האחדות שהוקמה ב84 כללה קואליציה של 97 ח"כים וממשלת שרון של 2001 כללה למעלה מ80).
כל הציר שבין מפלגת העבודה לבית היהודי (ימינה מינוס האיחוד הלאומי) בא בחשבון ולפחות בפאזה הראשונה, אני לא רואה את גנץ נפרד מלפיד ולכן יהדות התורה בחוץ וש"ס תצטרך להחליט מה היא עושה. תיאורטית, גם מר"צ יכולה להכנס אבל אני לא בטוח שיש למישהו סיבה לרצות אותם.

לגבי סוגיית כתב האישום, כמו שכבר רשמתי בעבר, אני בסה"כ מסכים עם ביבי שההאשמות כלפיו הן בתחום האפור של פוליטיקאים סליזיים ולא בתחום הפלילי (בניגוד לאנשים כמו אולמרט או קצב) ושיש פה משהו שגובל בהתנכלות כלפיו.
אבל... הוא לקח הימור וניצל עד תום את מאזן האימה (החוקי, הלגיטימי, הנדרש אפילו) של רשויות החוק השונות על מנת להרתיע את המערכת מהגשת כתבי אישום כלפיו. באפריל זה נראה שהצליח לו אבל הוא לא הרכיב קואליציה. עכשיו זה התפוצץ לו בפרצוף... הוא איבד 8 מנדטים, הוא לא המפלגה הגדולה ביותר, אין לו שום אופציה להרכיב קואליציה מרתיעה והוא מדמם וצולע כשהזירה מלאה באינסוף קורבנות עבר שלו שמריחים את הדם.
אם בפרקליטות היה מי שחשב 20 פעם לפני הגשה של כתבי אישום - עכשיו הוא לא יחשוב אפילו פעמיים. אולי הוא לא יחשוב בכלל.

עד כתבי האישום המערכת סביבו תשחק אותה נאמנה, ריבלין אולי יתן לו את המנדט בזמן שבנט, שקד וליברמן ידאגו למרוח אותו. אחרי כתבי האישום, סער, כחלון, כץ ואדלשטיין יראו לו את הדלת ואיך שהוא מסתובב לצאת, הם יתקעו לו בגב את הסכינים שהוא תקע בהם בזמן שריבלין, לבנת, בגין, מרידור, קרא, סילבן שלום, מיקי איתן, יעלון, הנדל, האוזר, ליברמן ושאר הליכודניקים הדקורים מריעים מהשורה הראשונה כשאת השורות האחרות מאכלסים בנט, שקד, ברק וכל שאר הקורבנות החוץ ליכודיים שלו.

זה לפחות התסריט שנראה לי סביר (וגם נכון ורצוי בעת הזו) אבל הרשות נתונה...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2019, 19:11

אני מאוד הייתי שמח אם נצא לסיבוב שלישי בלי ביבי, כדי לראות האם אנשי רקביבי הם בעצם אנשי רקמחל וכדי לבחון את החברים שטוענים שיחזרו לליכוד בלעדיו... אני מניח שאפילו אם גדעון סער ייבחר, התקשורת תהפוך אותו לאיום הגדול הבא, וחלקם עדיין יצביעו לכחולבן, אבל עדיין יהיה מעניין לראות את זה, וסיכוי סביר שנראה את זה.
מתוך כל הליכוד כמובן הייתי שמח אם שרן השכל הייתה מובילה את המפלגה, אבל כמובן שאין סיכוי קטן שזה יקרה. גם לא אוחנה. אז אני מתקשה למצוא שם מנהיג אחר. אדלשטיין כרגע מספר 2 במפלגה אם אני לא טועה, ואני לא רואה אותו מביא יותר מצביעים מביבי.
אם שקד תצטרף ותזכה בפריימריז זה יהיה מושלם, שרה נתניהו תקרוס לתוך עצמה... אבל גם זה לא יקרה כנראה.
אולי מישהו חדש פתאום יצטרף? גם לא סביר.
ארדן לא מספיק פופולרי ולדעתי סער ינצח אותו, אבל אם הוא כן יוביל את הליכוד אני מצביע כחול לבן

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 ספטמבר 2019, 19:31

שקד אולי חזרה לכנסת אבל הפארסה של הימין החדש ולא פחות מזה, התוצאה המאוד לא מחמיאה של ימינה בראשותה, מרטו לה את הנוצות - היא צריכה דרך להכנס לליכוד וזמן...
אני לא יודע מה אתה מוצא בארדן - לדעתי הוא לא מסוגל להחזיק את הליכוד. אדלשטיין אולי פופולארי בקרב המתפקדים בתור ח"כ אבל לא נראה לי שהם יבחרו בו לראשות התנועה. להערכתי, המאבק האמיתי יהיה בין סער לכץ ואין לי מושג מי מהם חזק יותר.

אולי שרה תתפקד לליכוד ותרוץ במקום בעלה. אם כבר בית הקלפים אז עד הסוף וגם ככה היא ניהלה את המדינה בעשור האחרון :twisted:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2019, 19:47

אני לא מוצא בו כלום, אני פשוט מפחד מזה שהוא ייבחר בטעות. או מירי רגב.
כץ גם לא מספיק, צריך מישהו חד יותר ושיודע אנגלית כמו שצריך.
אני לא יודע איך האנגלית של כץ אולי היא סבבה אבל משום מה אני רוצה לנחש שהיא ממש ממש גרועה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 ספטמבר 2019, 19:50

אני חושב שאתם צריכים להכניס למירוץ את ברקת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 19:55

לא צריך אנגלית, יש מתורגמנים. אני חושב שרק לישראלים חשוב עניין האנגלית. קשה לי לחשוב על מנהיג זר אחד שנואם ומדבר לתקשורת זרה באנגלית, כשזאת לא שפת האם שלו.

בכל מקרה, לדעתי סער לוקח אחרי ביבי. וכן, התקשורת תכפיש אותו ואת משפחתו זמן קצר אחרי שיהפוך לרה״מ. בדיוק כמו הדמוניזציה שעשו לבגין, ז׳בו, שרון (עד ההתנתקות) ושאר מנהיגי הימין. אולי רק שמיר קצת פחות, וגם זה בגלל הרוטציה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 ספטמבר 2019, 20:30

Laskin כתב:אני לא מוצא בו כלום, אני פשוט מפחד מזה שהוא ייבחר בטעות. או מירי רגב.
כץ גם לא מספיק, צריך מישהו חד יותר ושיודע אנגלית כמו שצריך.
אני לא יודע איך האנגלית של כץ אולי היא סבבה אבל משום מה אני רוצה לנחש שהיא ממש ממש גרועה

לגבי ארדן, פשוט קראתי את המשפט שלך לא נכון. אני כמובן מסכים לגביו, אין לו את היכולת האינטלקטואלית לעמוד בראש מפלגה כזו.
כץ יודע אנגלית, הוא לא מדבר שוטף אבל הוא מתבטא בצורה סבירה בשביל פוליטיקאי ישראלי. בכל מקרה, זה לא באמת משנה.

לגבי מנהיגים זרים שמדברים אנגלית רהוטה - יש לא מעט כאלה, במיוחד באיזור שלנו. סעד חרירי למד בארה"ב, בשאר אסד עשה פוסט דוקטורט באנגליה ושניהם מדברים אנגלית שוטפת. וכמובן שיש גם את הדיקטטור המזוקן ממזרח, עם אמא אנגליה למהדרין ואנגלית כשפת אם של ממש, מה שאי אפשר להגיד על הערבית שלו.
באופן משעשע למדי, גם למקרון יש אנגלית מצוינת ואין לו שום בעיה להתראיין באנגלית.

לגבי ברקת, זה מוקדם מדי וחסר לו הרקע המיניסטריאלי הנדרש. הוא גם לא עשה לי רושם של לפיד או גבאי - הוא טיפוס שקול וסבלני וקשה לי להאמין שהוא יקפוץ לתוך הקלחת הזו לפני שהוא ירגיש "מוכן".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2019, 20:39

אם ביבי הולך אז לדעתי סער מוביל את הליכוד. הבן אדם לקח מקום חמישי בתקופה שהוא היה בייסקלי רעל בגלל היחסים עם ביבי. הוא לוקח בהליכה בליכוד אם ביבי הולך.

אגב, זאת הייתה ההצעה של ביבי לפרץ לפי ערוץ 13:
תמונה

למי שהיה לו ספק בנוגע לליכוד מול כחול לבן שזה נבלה וזה טרפה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 22:21

יש לי ספק, כי זה תרגיל קבוע של ביבי והוא עושה אותו תמיד. גם ליחימוביץ׳ הוא הציע להיות שרת אוצר ב-2013 כדי לשפר עמדות במו״מ, למרות שלא היתה לו אז שום בעיה להרכיב קואליציה. וגם לפני פיזור הכנסת האחרון הוא עשה תרגיל דומה לגבאי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 ספטמבר 2019, 22:40

לי יש ספק בפרסום הספציפי הזה כי מדובר בכלי תקשורת מקומי ואין שום דרך לדעת איפה המציאות נגמרת אצלם ואיפה מתחילים הדמיון, ההדהוד הרצוני של ספינים והמאוויים הכמוסים אבל אין לי ספק שביבי יהיה מוכן לתת את כל הדברים האלה לפרץ, כמו שהוא היה מוכן לתת בערך הכל לגבאי, כמו שהוא היה מוכן לתת הכל לחרדים וכמו שהוא היה מוכן לתת הכל ללפיד. סוגיות פנים לא מעניינות אותו ומבחינתו, תיקונים מבניים במשק מגיעים רק אחרי משבר.
אני רק לא רואה איך ארמנד פרץ המכובד מבוז'עד ישב עם ביבי אחרי הקרקס של השפם. אני גם לא רואה איך מירב מיכאלי, הפוליטיקאי הגאון בתבל, יצביע בעד ביבי וגם שמולי בספק גדול.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 22:55

די נו, הוא עשה את זה לגבאי לפני 5 חודשים (וגרם לסכסוך בתוך מפלגת העבודה), לבוז'י ב-2015 כשהיתה לו קואליציית ימין בכיס (הבטיח לו 6 תיקים, כולל הביטחון + מו"מ עם הפלסטינים ובסוף פוצץ את זה), לשלי ב-2013 (שרת אוצר) ולמופז ב-2012 (צירף אותו לקואליציה תמורת הבטחה לחוק הגיוס, שיקר לו וחיסל את קדימה ב-2013). הוא חוזר על התרגילים האלה כ"כ הרבה פעמים, ואנשים עדיין לא קולטים...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 ספטמבר 2019, 23:29

מצד שני, אני לא יודע עד כמה לנסות ולערער את העבודה היא באמת מטרה בשבילו עכשיו. גם במצבו (קשה לי להאמין שהוא מתכנן יותר מדי קדימה במצב הנוכחי.. יותר הישרדות כאן ועכשיו) ובטח שבמצב של העבודה, שבגדול רחוקה צעד מלהעלם לגמרי.
מה גם שאין לפרץ כל סיבה באמת לקבל את ההצעה, הרי השמאל מריח דם, גם אם פרץ ימכור להם עכשיו אלף הישגים מדיניים בזכות כניסה לממשלת נתניהו, אין לו שום עתיד פוליטי בשמאל כמי שהציל את ביבי. ככה שפרץ בכל מקרה לא יסכים, לא משנה מה ההצעה, ורק יוכיח לפחות שהוא עומד במילתו למעטים שהצביעו לו.
אז כן, הצעה כזו היא לא סבירה (ואין לדעת מה האמינות של ערוץ 13 בנושא), ואם כן היא ככל הנראה נסיון נואש של ביבי לשרוד פוליטית כאן ועכשיו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 ספטמבר 2019, 23:57

במקרה הזה, אני לא חושב שהוא ניסה לערער את העבודה אלא ניסה לשפר עמדות מול גנץ. כמובן שאין לי מושג אם הדיווח נכון או לא, אבל זה דפוס פעולה אופייני לביבי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2019, 00:12

עכשיו אין לביבי שום סיכוי להיות ראש ממשלה (ללא סוג של אחדות כמובן) בלי "בוגד" מהשמאל. אני בספק כמה בעדיפויות שלו כרגע להתעלל בעבודה כשהוא נלחם על החיים שלו. אם הייתה הצעה כזאת, היא הייתה אמיתית לגמרי. מצד שני העבודה סוגרת לו בדיוק 61 מנדטים מה שאומר שחבר כנסת סורר אחד היה הורג את הממשלה הזאת ובתוך העבודה יש גם את איציק שמולי וגם את מירב מיכאלי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 ספטמבר 2019, 00:19

אלף בית של ניהול מו״מ הוא להראות שיש לך כמה אופציות על השולחן. זה מה שהוא תמיד עשה, גם כשהיתה לו ממשלת ימין מלאה בכיס ב-2015 וגם עכשיו כשהוא עם הגב לקיר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ספטמבר 2019, 00:33

InterAl כתב:אלף בית של ניהול מו״מ הוא להראות שיש לך כמה אופציות על השולחן. זה מה שהוא תמיד עשה, גם כשהיתה לו ממשלת ימין מלאה בכיס ב-2015 וגם עכשיו כשהוא עם הגב לקיר.

זה נכון, אבל העבודה היו האופציה היחידה שלו לקואליצית ימין + בוגד מהשמאל, עכשיו זה כבר לא יקרה כי אין לו שום אפשרות אחרת, אפילו בוגי הוא רק 5 מנדטים אם הוא יפרוש מכחול לבן וגם לפיד הוא פחות מנדטים מהחרדים והם לא יתערבבו, בטוח שלא בשביל בגידה כזאת דראסטית שתדרוש עבור לפיד מהלכים מרחיקי לכת אנטי חרדים. יש לביבי אופציה אחת בלבד מהמרכז/שמאל, מפלגת העבודה, כך שזה היה יותר hail merry מאשר איזו עבודה בעיניים. זה לא המקרה של 2015 או גבאי לפני חצי שנה שבהם ביבי סתם שחק בעבודה לשעשוע כמו חתול בעכבר גוסס.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 ספטמבר 2019, 01:15

בספק שהוא חשב שהעבודה באמת אופציה ריאלית אחרי כל הלהטוטים שפרץ עשה כדי להראות רצינות בסירוב מוחלט לשבת איתו. כלומר הסבירות שפרץ יתקפל היא בערך אותה סבירות שליברמן יתקפל. אם כבר, התקפלות של ליברמן סבירה יותר, כי הוא בכל זאת מגדיר את עצמו ימין, רוב המצביעים שלו ימין ובסופו של דבר הוא גם מוכן לשבת עם ביבי, בניגוד לפרץ שלא מוכן בשום מצב.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 20 ספטמבר 2019, 08:52

בהמשך לשאלה של בוזמן:
https://twitter.com/shirnosa/status/1174683998934720513
כשמסתכלים לא רק על כמות המנדטים אלא על מספר המצביעים מגלים משהו מאוד מעניין:
המחנה היחיד שנחלש בבחירות האלה זה מחנה ביבי. לא מחנה הימין, מחנה ביבי.
למשל, כחול לבן אמנם ירדה מ35 מנדטים ל-33, אבל למעשה הפעם הצביעו לה כמה אלפים יותר מבפעם שעברה, פשוט אחוז ההצבעה גדל.
כיוון שאחוז ההצבעה גדל, הדבר נכון גם למפלגות ששמרו על כמות המנדטים - העבודה ויהדות התורה.
גם לציונות הדתית הצביעו בסבב הזה יותר אנשים.
הן היו אמנם בקונסטלציה אחרת אבל בבחירות הקודמות הצביעו לימין החדש, לעוצמה יהודית ולבית היהודי ביחד 300 אלף איש.
הפעם הצביעו להם 330,000
בוודאי שגם כל המפלגות שכמות המנדטים שלהן גדלה הגדילו את כמות המצביעים שלהן: הרשימה המשותפת, מרצ, ש"ס וישראל ביתנו.
היחיד שקטן זה ביבי - בבחירות הקודמות הצביעו לליכוד, לכחלון לפייגלין ביחד: 1,410,000 ישראלים. הפעם הצביעו לאיחוד של שלושתם 1,096,858 בלבד.
למעלה מ300 אלף ישראלים שרק לפני 5 חודשים הקול שלהם כמעט והלך לממשלת ביבי והפעם אמרו: לא.
בין אם כי הם נשארו בבית ובין אם כי הם עברו למפלגה אחרת, 300 אלף איש - יותר מכל תושבי חיפה.
ב-2019 למרות הגוועלד ולמרות הכל - ביבי נתניהו איבד למעלה מ-300 אלף איש. מה אני אגיד לכם? קוסם.

אני מאושר לקרוא את ההתפתלויות העלובות של הביביסטים בכל מקום. ממש אפשר לראות את שלבי האבל שלהם.
מקווה מאוד שבליכוד ישכילו להעיף את הקרציה הזו וסופסוף תוכל לקום כאן ממשלה חילונית-ליברלית של כחול-לבן והליכוד.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 ספטמבר 2019, 08:57

יש פה דיסוננס קוגנטיבי במחשבה שההצעה המוקלטת והחתומה לגבאי, כמו גם זו שהופנתה לבוז'י, היו איזה תרגיל מוקיוני של ביבי.
הם כבר ישבו אצלו בקואליציה (ופרשו מיוזמתם) ואם מפלגת העבודה היתה מסכימה, ביבי היה הולך איתם על הסוף, גם במחיר כל מה שהוא הבטיח לגבאי, פרץ ובוז'י קומביינד.

גם הזכרון ההיסטורי לא משהו. ב2015 היתה לו קואליציה רעועה של 61 ח"כים שמבוססת על בנט ושקד שהוא מתעב וגם על כחלון - שלושתם אנשי ליכוד לשעבר שהסתובבו עם סכינים של ביבי תקועים בגב. אם אבי גבאי לא היה מתפטר מהכנסת אז לא היתה לו קואליציה. אם אורן חזן היה נעלב יותר מדי אז לא היתה לו קואליציה ואם הספסור של ביבי ביעלון לטובת ליברמן ב2016 היה נכשל אז הממשלה היתה נופלת. את המשא ומתן עם בוז'י הוא ערך אחרי שהוקמה הממשלה במטרה לייצב את הקואליציה הפלימזית שלו ולסלק את בנט ושקד.

ביבי יכנס למיטה עם כל מי שיסכים להעביר איתו את הלילה וכל המערכת הפוליטית מבינה את זה כבר שנים. עד עכשיו רק היו לו מספיק כלים. עכשיו כבר לא.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים