נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 17 פברואר 2021, 11:59

שייט כתבתי תגובה ובטעות מחקתי אותה כי חשבתי ששלחתי אותה פעמיים.

אז שוב בקיצור, אוהב אותכם חברים זה לא שהדעות שלי על חרדים לא עושות לי בעיות בארוחות משפחתיות/חברים/עבודה. אבל זה מה שאני מאמין בו :)
אתם מאמינים בדרך שלכם על הוצאת החרדים לעבודה רוב העם חושב כמוכם.... אני כמובן בקטע של prediction ולא הייתי חושב כמו שאני חושב אם לא הייתי מאמין
באמת שהדעות שלי מעוגנות במציאות :) רוב העם חושב כמוכם אני מודע לזה :)

אבל כל הכייף זה הויכוח :) ואנחנו נראה לאן תתגלגל המערכת הפוליטית אף אחד הוא לא אלוהים :)

לאסקין: העיקר ימין אחי רק אל תתהפך לכיוון העבודה חחח.

עידן: אני לא מנסה לשכנע פה אנשים חלילה להצביע לליברמן או משהו (למרות שבמציאות כמו כולם אני כן מייחצן אותו לפעמים) פשוט בגלל שאינטר כינה אותי איש שמאל שזה הזוי הייתי צריך להגן על האג'נדה שלי אין ברירה. לא שיש לי בעיה חלילה עם השמאל אבל הם שמאל וגאים בזה אני ימין וגאה בזה. הכל טוב.

להגיד על ליברמן שהוא מכיל מוטיבים אנטישמים..... החרדים אמרו עליו שהוא השטן... זה אוטו אנטישמי מצידם וזכותו להשיב להם באותו מטבע. ביבי אמר שליברמן שקול לאימן עודה זה לא רק שביבי והחרדים עשו דמוניזציה לליברמן זה אוטו אנטישמיות בצורה הכי מכוערת שלה ליברמן זכאי להשיב באותו מטבע זה לא מה שהופך אותו לאנטי חרדי.
זה קרב פוליטי.

שוב, אני מחזיק ממך שאתה הולך עם מה שאתה מאמין בו.. אבל שוב... בנט לא יודע להכין לעצמו קפה אם ביבי לא מסביר לו את כל שלבי התהליך אז אני בספק אם הוא ושקד ידעו להוביל מהלכים מורכבים כמו שזה י נראה לך.

הבחור מחקה את ביבי אפילו כשהוא מדבר עם העולם, אין לו אישיות משלו, אין לו קול משלו הוא קרקר חסר טעם שכרגע מנסה להיות ביבי.

אבל כל אחד שיבחר באמת שלו בקלפי, כן?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2021, 13:05

"זה מה שאני מאמין בו" נכון גם לגבי 1+1=34, אבל סבבה.

בנושא אחר - ג'ו ביידן עדיין גזען... הוא אמר דברים גרועים מזה בקמפיין וויתרו לו, אבל הפעם הוא כבר נשיא... תנסו למצוא אמירה אחת שהיא יותר גזענית מזו, שטראמפ אמר בכל ארבעת השנים שהוא היה נשיא וכינו אותו "גזען" כל יום:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 פברואר 2021, 14:09

W T F ??? כאילו W T F איזה גזען מסריח. ERA לא נראים לי ברובם בני מיעוטים וגם הם לא יודעים להשתמש באינטרנט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2021, 14:30

אגב, שיהיה ברור למה בכלל שאלו אותו את זה (השאלה מופיעה גם בכיתוב אבל לא צריך ללחוץ על הסרטון):
ה-CDC החליט לחסן אנשים לא לפי קבוצות סיכון אלא קודם כל לפי קבוצות אתניות, כי "שוויון" או משהו כזה... זה סיפור ארוך אבל בקצרה זו הייתה ההמלצה שלהם, כי לכאורה מיעוטים מתים מזה יותר, או משהו. אז שואלים את ביידן במלים מאוד עדינות (הפתעה!) פה בעצם "למה אתם מחסנים שחורים ולטינים *צעירים* במקום מבוגרים בלי קשר לצבע העור שלהם" והטענה שלו היא שהצבעוניים האלה לא יודעים להשתמש באינטרנט.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 פברואר 2021, 15:39

מה? איך הסרטון גזעני? אינר סיטי זה נגיד סוג של ביטוי לשחורים ורורל זה סוג של לבנים "פשוטים".

לא יודע... ממש רחוק לקרוא לזה גזעני. אולי פטרוני אבל גזעני? בנוסף יש לגמרי אמת בדבריו. פחות לגבי אינר סיטי ויותר לגבי רורל
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2021, 17:45

swiss-the-engine כתב:מה? איך הסרטון גזעני? אינר סיטי זה נגיד סוג של ביטוי לשחורים ורורל זה סוג של לבנים "פשוטים".

לא יודע... ממש רחוק לקרוא לזה גזעני. אולי פטרוני אבל גזעני? בנוסף יש לגמרי אמת בדבריו. פחות לגבי אינר סיטי ויותר לגבי רורל

אתה מתייחס לחלק הלא בעייתי, החלק הבעייתי זה עניין השחורים והיספנים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2021, 18:04

כאילו, לא יודע, הסרטון הזה גזעני אולי אם אתה תושב סן פרנסיסקו שאוהב פיצה טבעונית. אז אני מבין את הכוונה, השמאל שהצביע לביידן אמור לקפוץ עליו על המשפט הזה, אבל הוא לא יקפוץ עליו כי זה ביידן ולא טראמפ. אבל בכלליות? לא יודע, לא בדיוק גזעני במיוחד. וזה לא שבדיוק קשה למצא את טראמפ אומר דברים גזענים לאסקין. למרות שאני משער שרובם נאמרו לפני שהוא היה נשיא :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 פברואר 2021, 18:20

Laskin כתב:
swiss-the-engine כתב:מה? איך הסרטון גזעני? אינר סיטי זה נגיד סוג של ביטוי לשחורים ורורל זה סוג של לבנים "פשוטים".

אתה מתייחס לחלק הלא בעייתי, החלק הבעייתי זה עניין השחורים והיספנים :)

למה? לא כשזה נאמר באותה נשימה
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2021, 18:30

זה היה אחד לאחד מה שקרה לו בקמפיין, כשהוא אמר שאפשר להיות עני או לבן, ואז ניסה לתקן.

בכל אופן, הרבה יותר מעניין - מה הסיפור של האשה הישראלית שנמצאת בסוריה? זה הקלף ג׳וקר של ביבי או בנט או מי? :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2021, 11:56

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 פברואר 2021, 12:47

מצחיק/עצוב, אבל היא הצטרפה לדעתי כבר ב-2012 או משהו כזה, אין לי מושג למה זה עולה היום

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 פברואר 2021, 17:00

אם כבר באמריקה וטראמפ עסקינן סופרים מהשמאל האמריקאי מארגנים עצומה שתעשה חרם קולקטיבי על כל מוציא לאור שיוציא ספרים של טראמפ או של אנשים שעבדו תחתיו... דמוקרטיה? דמוקרטיה בתחת שלי חחחחחחחחח.
https://www.latimes.com/entertainment-a ... book-deals

האם ביידן הנשיא הדמוקרט הנפלא מתייחס לזה? ממש לא.

האור באפלה? צוקרברג מתחיל לרדת מהעץ פייסבוק העבירו את ההחלטה אם להמשיך לחסום את טראמפ לגוף עצמאי שהם הקימו שייפסוק בעניין והנה הירידה של פייסבוק מהעץ.
"Whether you believe the decision was justified or not, many people are understandably uncomfortable with the idea that tech companies have the power to ban elected leaders.

Many argue private companies like Facebook shouldn’t be making these big decisions on their own. We agree.

https://about.fb.com/news/2021/01/refer ... ght-board/

האפ אדון ביידן שצוחק על מיעוטים ומזלזל עשה משהו בשביל להגן על הדמוקרטיה? LOL.

לאסקין, אתה מוזמן להמשיך איתי כאן את ויכוח שרייר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2021, 17:09

אם הויכוח על שרייר עסקינן, הקבוצה הכי גדולה ביהדות ארה"ב היא הרפורמים ואנחנו עושים עבודה כל כך יפה בלנכר אותם שלאט לאט הם מתרחקים מישראל. אל תצא בהנחה שרק בגלל שמישהו יהודי הוא איזה אוהב ישראל גדול, ביחוד אם הוא בשמאל. לך דבר עם נועם חומסקי למשל. בעצם גם פה בישראל יש כמה וכמה מנדטים יהודים, אולי אפילו יותר מ-10, שלא כל כך יתווכחו עם קונספט של ישראלים כרעים במשחק וידאו. אגב, בספלינטר סל פנדורה מציגים אותנו (או יותר נכון את השב"כ) כסוג של ארגון אפל מפחיד, אבל אני משער שרובנו זרמנו עם זה כי זה גרם לשב"כ להשמע נורא מגניב.

חוץ מזה היינו הרעים ב-its always sunny, באחד הפרקים הכי טובים שלהם, וזה היה מצחיק רצח (עם).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 פברואר 2021, 18:31

DrKeo כתב:אם הויכוח על שרייר עסקינן, הקבוצה הכי גדולה ביהדות ארה"ב היא הרפורמים ואנחנו עושים עבודה כל כך יפה בלנכר אותם שלאט לאט הם מתרחקים מישראל. אל תצא בהנחה שרק בגלל שמישהו יהודי הוא איזה אוהב ישראל גדול, ביחוד אם הוא בשמאל. לך דבר עם נועם חומסקי למשל. בעצם גם פה בישראל יש כמה וכמה מנדטים יהודים, אולי אפילו יותר מ-10, שלא כל כך יתווכחו עם קונספט של ישראלים כרעים במשחק וידאו. אגב, בספלינטר סל פנדורה מציגים אותנו (או יותר נכון את השב"כ) כסוג של ארגון אפל מפחיד, אבל אני משער שרובנו זרמנו עם זה כי זה גרם לשב"כ להשמע נורא מגניב.

חוץ מזה היינו הרעים ב-its always sunny, באחד הפרקים הכי טובים שלהם, וזה היה מצחיק רצח (עם).

יש בדאוס אקס HR את ירון נמיר, כאחד הנבלים והבוסים יש שיגידו שהוא גם הנבל הראשי תלוי איך אתה רוצה לראות את זה אבל הרקע הישראלי שלורק מורמז או לכל היותר נמצא בLOGS לך תזכור עברו לא מובע במשחק עצמו בשום אופן. בעולם של דאוס אקס ישראל ומדינות ערב נמצאות במלחמה תמידית עד 2050 וזה לא ברור מי ניצח אנחנו או הערבים, ואותו ירון נמיר הוא חייל מאותה מלחמה מתמשכת של ישראל עם הפלסטינים.

לאן אני חותר? ככה או ככה איידוס מונטריאול נמנעו מלהביע את הנושאים האלה בצורה ישירה במשחק עצמו https://deusex.fandom.com/wiki/Israel גם איך שנמיר הזה מוצג הוא בצורה אימביוולנטית ולא כרשע מוחלט.

בכל מקרה אין הצגה של ישראל כרעים מוחלטים אלא כחלק מקורבנות של המלחמה בנינו לבין הפלסטינים לפחות לא הצגה כזו במדיום שאני יודע עליה.

לדעתי יש הבדל בין סדרה שהיא מדיום פאסיבי לבין משחק שהוא מדיום אקטיבי, אתה יכול לראות איך ליהודים לא איכפת מסרטים על השואה, אבל יש להם בעיה עם משחקי וידיאו על השואה עד רמה שנינטנדו החליטה לא לתת אור ירוק למשחק כזה על הפלטפורמה שלה. לדעתי משחק שמציג את ישראל כרוע מוחלט יעורר את אותה תגובה.

אני לא חולק על שום דבר שאמרת על הרפורמים ואנחנו אכן מנכרים אותם, אין לי מה להתווכח עם האמת הזו רק בשביל להתווכח, לדעתי זו טעות.
אבל יהודים אוהבים לריב בינם לבין עצמם כבר 3000 שנה, תראה איך אנחנו רבים במדינה שלנו.

עדיין לדעתי יש נושאים שהעם מאוחד בהם ללא עוררין.

על שרייר עצמו, לדעתי הוא יצא טמבל שהוא עשה טררם על TLOU 2 ורק המאיס אותנו (כעם) בעולם אבל לדעתי זו הוכחה שאיכפת לו מכל הנושא היהודי ישראלי.
על העניין של ספלינטר סל, עובדה שאף אחד לא עשה מזה עניין כי כל ארגון עם כוח מוצג ככה זה לא ייחודי לישראל.

הויכוח היה איך יגיבו יהודי העולם אם היה משחק כמו freedom fighters ששם רוסיה מוצגת כרוע הראשי והמוחלט לעומת אמריקה הנכבשת.

אתה באמת מאמין נדב שמשחק כמו freedom fighters שמציג אותנו ככובשים ובו אתה משחק ארגון גרילה פלסטיני היה עובר בשקט בעולם היהודי?

עזוב ששום CEO שמכבד את עצמו מסקוור ביפן ועד EA במערב לא יתנו אור ירוק למשחק כזה, משחק כזה יעורר בעולם את אותו פחד יהודי שיש ליהדות אמריקה מנשיאים ימנים כמו טראמפ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2021, 18:56

בסדר, גם אקטיוויז'ן ויוביסופט ממציאות מדינות לא קיימות בכל פעם שהם רוצים שהדמויות שלהם יהרגו מוסלמים כדי לא להיות פוליטיים מדי. זה לאו דווקא ספציפית ישראל, מפיצות גדולות לא אוהבות שערוריות שכאלה ללא קשר. במשחקים לרוב לא תראה מדינה אמיתית בתור הרע. הרע אולי יהיה רוסי, אבל הוא יהיה מנהיג בדלנים רוסי. מעטים המשחקים שממש ינקבו בשם של מדינה כ"רעה".

ובנוגע לקטע של "הישראלים רעים", אתה ממש חיי בסרט אם אתה חושב שכל העולם יעמוד על הרגליים האחוריות אם משחק יעשה אותנו הרעים. כלומר, מה הקשר השואה? יש הבדל בין משחק על מחנות השמדה לבין לעשות משחק שבו הישראלים הם הרעים. אני בטוח שאם יהיה משחק כזה יהיה סביבו המון רעש, אבל כל דבר שקשור לישראל עושה הרבה רעש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 פברואר 2021, 20:02

אבל.. הויכוח שרייר היה אם שרייר יהיה לצידנו אם יהיה משחק שאנחנו ציר הרשע. לאסקין אמר ששרייר לא יזיז לו שיעשו אותנו הרעחם.. ושאם יצטרך לבחור צד זה לא יהיה איתנו!.

נדב אתה ממעיט בעיני בכוח הקולקטיבי של העם היהודי...לא ראית איך גמרנו למל גיבסון על הקריירה?

מי צריך שכל העולם יעמוד לצידנו? :) הויכוח היה אם יהדות ארצות הברית ששרייר בתוכה יהיו איתנו.

ואלא אם כן יש כתבות אנטי ישראליות של שרייר שיכולות להוכיח שהוא לא יהיה איתנו אז מאיפה הביטחון שהוא לא יהיה?

כל מה שאתם אומרים זה שיש שסע בינינו ליהדות אמריקה.. מי הכחיש את זה? :).

איזה הבדל יש בין השואה להצגת ישראל כציר הרשע? הצגת ישראל כציר הרשע במשחק אקשן היא בהכרח גם זילות השואה כי המסר של הצגת ישראל כרעים היא... שישראל היא כמו גרמניה הנאצית ושהמעשים שלה היא כמו של גרמניה הנאצית.. וכל שאר הזבל של השמאל הפרוגרסיבי..

אין יהודי שלא יתקומם על דבר כזה לפי דעתי כולל שרייר שמשום מה זוכה לזלזול בפורום שלנו LOL.

אין לי הערכה גדולה ליהדות אמריקה ואני בשום אופן לא מנסה להיות הסנגור שלהם כמו שהייתי לחרדים. אבל אני כן חושב שיש להם גבולות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2021, 22:40

מל גיבסון לא דבר נגד ישראל, לאף שחקן הוליווידי לא נגמרה הקרירה כי הוא דבר נגד ישראל. למל גיבסון נגמרה הקרירה כי הוא דבר נגד יהודים, יציאות אנטישמיות, גזענות. זה ממה שגומר קרירה. יצאות נגד ישראל? זה מאוד ספציפי ופחות מפריע ליהדות ארה"ב הכללית. זה לא מעניין את החרדים בארה"ב (30% מהיהודים בארה"ב) וזה מתחיל גם לא לעניין את הרפורמים (38%) בגלל איך שאנחנו מתיחסים אליהם. אז אני לא הולך לשפוט איך יגיב יהודי X או יהודי Y, כל אדם והדיעה שלו, אבל אם נניח יהיה משחק וידאו בו הדמות הראשית היא פלסטינית ובסצנת הפתיחה רואים חיילים ישראלים פורצים לבית שלו והורגים את המשפחה שלו? וואללה, קשה לי לחשוב על outlet עיתונאי בארה"ב שלא ישבח את הסצנה האמיצה, כולל שרייר. אני יכול לחשוב על כמה עיתונאים ספציפים יצייצו נגד או אפילו יכתבו כתבות נגד, אבל דווקא שרייר לא. שרייר יצא ב-1000 קמ"ש על מי שידבר נגד יהודים, לא נגד ישראל. כלומר, אף פעם לא שמעתי אותו מתבטא על ישראל, אולי הוא מתרחק מהנושא כמו אש, אבל הוא לגמרי במחנה שזה לא יזיז לו ואפילו יעודד את זה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 פברואר 2021, 00:40

אני פשוט לא מבין איך אתה יכול להגיד את זה בכזה ביטחון ? :) בניגוד לשלומיקס לא הזדעזעתי שלאסקין קרא להם "יהודונים" כי זה בדיוק מה שמתאים לחלקם בעיני AKA גולדסטון מועדת גולדסטון או כל יהודי אחר שמשמיץ את ישראל.

ושוב אין לי אפילו עניין להגן עליהם (אין לי גם שנאה אליהם, שוב יש לי שם קרובי משפחה) אבל אני לא מבין את ההפרדה שאתם עושים בין ישראל ל"יהדות אמריקה"

שוב אני לא מעריך את יהדות אמריקה במיוחד אבל לקבוע שבגלל שהם חיים שם, ואנחנו חיים כאן הפכנו לעמים נפרדים.... זה קצת מוגזם לי.

שאני רואה פרעות אנטישמיות בארצות הברית זה מציק לי, לך זה לא מציק? ואם כן, אז למה שלהם לא יציק אם יגנו את ישראל?

קשה לי להאמין ששרייר שהזדעזע שמשווים את TLOU2 לרשימת שיינדלר לא יזדעזע שהוא יראה מגן דוד סמל יהודי מובהק מוצג כשיא הרשע כשחיילים הורגים פלסטינים והדגל לידם...קשה לי להאמין שהוא לא ירגיש צביטה על זה. למה שכל האחמדים למינהם יגנו על אחיהם ? והוא לא? לא ראיתי אצלו שום נטייה אנטי ישראלית.
כן הנאמנות שלו היא קודם כל לאמריקה ולקהילה היהודית ברור. אבל אין שום דבר באמריקה שסותר אהדה לישראל....

אני לא אומר שאתה לא צודק על הריחוק בין יהדות אמריקה לישראל.. אני לא אומר שאין רחוק בין יהודים אמריקאים ל"יהודים ישראלים" אני יודע שאין כמעט התערבבות אמיתית
ושיהודי ישראל ויהדות אמריקה די לא מתערבבים שם וכל אחד נשאר בקהילה שלו...

אני רק טוען שזה כי עוד לא קרה אירוע שיקים את כל העם על הרגליים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 01:14

יהודי שמבקר את ישראל לא בוגד בעם היהודי, הוא פשוט מבקר את ישראל, ויש מליונים כאלה. וככל שעוברות השנים וישראל נעשת יותר ימנית היהודים בארה"ב רק מתרחקים ממנה יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 פברואר 2021, 01:23

שרייר לא בדיוק פעל נכון בעניין ההשוואה לרשימת שינדלר, הוא פשוט הצטרף לעליהום והגביר אותו כלפי אדם שלא עשה שום דבר כל כך נורא באמת. הוא לא השווה הרי לשואה, הוא השווה לסרט על השואה, וזה כן הבדל מהותי.
אגב הוא גם עשה בדיוק אותו דבר לג׳ינה קוראנו מהמנדלוריאן, פחות הגביר את העליהום עליה שם, כי זה היה בקנה מידה גדול הרבה יותר אבל ראיתי בתגובות אצלו שהוא לגמרי מסכים עם זה שהעיפו אותה...

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 פברואר 2021, 02:12

שרייר הוא ממש לא העיפרון הכי חד בקלמר. לא שדרוקמן עשה בשכל לענות לו לדעתי. (כי נראה לי הזוי ולא אתי ולא בוגר שיוצר יגן על יצירתו היה צריך להשאיר לאחרים אני לא רואה את טוד האוורד מגן על סקיירים בכל ביקורת)

אני רק אומר שלמרות ששרייר טמבל זה כן מראה שאיכפת לו מהעניין היהודי ואני לא חושב שזה יהיה כל כך רחוק לחשוב שיגן על ישראל....

אם הוא הצדיק שהעיפו את קוראנו אז הוא ממש טמבל אבל יש עדיין הבדל בין להצדיק להעיף מישהי שהשוותה מצב פוליטי באמריקה לגרמניה הנאצית לבין לשתוק לגבי הכפשה של ישראל...

ונדב אתה לא חושב שיש הבדל לגיטימי בין לבקר את ישראל ואת מעשיה לעומת לשתוק לגבי דמוניזציה של ישראל והיהודים שבה?

מבקרים יש לישראל בתוך המדינה ... השאלה היא אם שרייר היה מעודד משחק שמציג אותנו בתור הרוע..אז כן אין לאף אחד מאיתנו כדור בדולח אבל אני מאמין שהיה קובר אותם :)

זה כל כך ברור שהיהודים האמריקאים יעדיפו את השמאל הדמוקרטי בחשיבה קרה זה מה שמשתלם להם יותר אבל אם שרייר לא יגנה השמצה של ישראל במשחקים אז הוא אפס

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 03:02

אוקיי, ואם יש משחק וידאו שהגיבור בו פלסטיני ובתחילת המשחק יחידה ישראלית משתלטת על הבית, משפילה את יושבי הבית וכתוצאה מקרב יריות שנוצר המשפחה שלו מתה. זאת אנטישמיות או ביקורת על ישראל?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 פברואר 2021, 05:02

DrKeo כתב:אוקיי, ואם יש משחק וידאו שהגיבור בו פלסטיני ובתחילת המשחק יחידה ישראלית משתלטת על הבית, משפילה את יושבי הבית וכתוצאה מקרב יריות שנוצר המשפחה שלו מתה. זאת אנטישמיות או ביקורת על ישראל?

זו אנטישמיות. אנטישמיות מודרנית אבל זו אנטישמיות שמטרתה לשלול לגיטימיות של צבא יהודי. שים לב שאני בכוונה לא אומר ישראלי כי "ישראלי" זה שם מכובס למה שאנחנו באמת. היחידה שאתה קורא לה "ישראלית" היא לאמיתו של דבר יחידה יהודית.

זו לא ביקורת אלא השמצה של הצבא היהודי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 פברואר 2021, 09:25

תבין, "עניין השואה" מפריע לכל יהודי, "עניין ישראל" לא.
אז שרייר יישלוף מהר את קלף ה"רוב המשפחה שלי מתה בשואה" כדי להגן על שמה, אבל על ישראל? לדעתי אין מצב, בטח לא במקרים "גבוליים" כמו שנדב הביא. הוא יגיד שזה באמת קורה לפעמים בישראל וזו ביקורת לגיטימית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2021, 12:35

glass man כתב:
DrKeo כתב:אוקיי, ואם יש משחק וידאו שהגיבור בו פלסטיני ובתחילת המשחק יחידה ישראלית משתלטת על הבית, משפילה את יושבי הבית וכתוצאה מקרב יריות שנוצר המשפחה שלו מתה. זאת אנטישמיות או ביקורת על ישראל?

זו אנטישמיות. אנטישמיות מודרנית אבל זו אנטישמיות שמטרתה לשלול לגיטימיות של צבא יהודי. שים לב שאני בכוונה לא אומר ישראלי כי "ישראלי" זה שם מכובס למה שאנחנו באמת. היחידה שאתה קורא לה "ישראלית" היא לאמיתו של דבר יחידה יהודית.

זו לא ביקורת אלא השמצה של הצבא היהודי.

אבל זאת המציאות. כלומר יחידות צבא ישראלי פורצות לבתים של אזרחים חפים מפשע ומשתלטות עליהם. בדרך כלל מסיבות מבצעיות אבל לפעמים גם סתם לאמן את החיילים. וחיילים ישראלים נקלעים לסיטואציות של ירי עם טרור פלסטיני ולפעמים אנשים חפים מפשע מתים בחילופי יריות.

אז מה אנטישמי בלתאר מצב שלגמרי יכול להיות אמיתי ומתאר חוויות שאלפי פלסטינים עברו? כלומר, כולנו מבינים את הסיבות הפוליטיות למצב, אבל איך לבקר אותו או לתאר אותו בסרט, סדרה או משחק וידאו זה אנטישמי? טיעונים כאלה הם בדיוק הגורמים לזילות המושג אנטישמיות.

וכן, יש המון ביקורת על ישראל שהיא מבוססת אנטישמיות והמון שקרים ואי הבנה של הקונפליקט. אבל אם לכל דבר תקרא אנטישמיות, המילה מאבדת מהערך שלה והופכת לריקה. ״היי, אותי אי אפשר לבקר, אני יהודי ולכן אתה אנטישמי״. זה בערך הטיעון של השמאל האמריקאי. אתה טראנס? מי שמבקר אותך טרנספוב. אתה שחור? מי שמבקר אותך גזען. אתה מקסיקני? מי שמבקר אותך זינופוב. והנה התוספת שלך לפילוסופיה - בקרת את ישראל? אתה אנטישמי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים