נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 25 אפריל 2024, 13:48

אני לא נהנה מזה אם לא מסתיים במעשים…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2024, 01:32

למה שרק אני אהנה מזה?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מאי 2024, 09:01

לא לזלזל. מדובר במיטב התוצרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2024, 10:45

לא ציפיתי אחרת, אין בהפגנות הללו בקמפוסים סטודנט אחד ממדעים מדוייקים.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 01 מאי 2024, 11:22

עושה בלאגן, משתלטת על שטח לצורך עוד בלאגן, חושבת שהיא הקורבן, דורשת סיוע הומניטרי..

יאמר לזכותה שהיא ממש השקיעה בLARP הפלסטיני שלה, מאוד מדויק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מאי 2024, 16:46

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מאי 2024, 18:18

DrKeo כתב:לא ציפיתי אחרת, אין בהפגנות הללו בקמפוסים סטודנט אחד ממדעים מדוייקים.

זה ממש לא מדויק ומעבר לזה הסנטימנט קיים בהחלט אצל המון סטודנטים למדעים מדוייקים. שבוע אפרטהייד מתקיים לדעתי כמעט מאז שאני זוכר את עצמי כאן בארץ
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2024, 18:42

swiss-the-engine כתב:זה ממש לא מדויק ומעבר לזה הסנטימנט קיים בהחלט אצל המון סטודנטים למדעים מדוייקים. שבוע אפרטהייד מתקיים לדעתי כמעט מאז שאני זוכר את עצמי כאן בארץ

גם בסקרים וגם בזהויות של אנשים שנחשפים בהפגנות (נואמים, נעצרים וכו') אני לא זוכר שראיתי מישהו אחד ממדעים מדוייקים, למראות שאני בטוח שיש. אני חושב שהכי קרוב לזה היה פרופסור לכלכלה. הם כנראה אחוז מאוד זניח בהפגנות הללו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 06 מאי 2024, 22:37

אז מה, משכו ובזבזו לנו את הזמן רק בשביל שהאמריקאים ינסו לעשות לנו בסוף כיפה אדומה? טוויסט מעניין אך צפוי.

אלי ויזל אמר פעם משהו על הטרגדיה של העם היהודי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2024, 00:15

אני לא מבין איך לא התחלנו את פינוי רפיח עוד בפברואר, ככל שיש שם פחות אנשים כך חמאס יותר לחוץ וכך הלחץ הבינלאומי פוחת. הפעולה ברפיח התחילה 3 חודשים מאוחר מדי ולא ממש השתנה שום דבר ב-3 חודשים הללו; סתם זמן מבוזבז, סתם חיילים מתים, סתם חטופים מתים, סתם הון בינלאומי שירד לביוב.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 07 מאי 2024, 08:52

ליהודים שמגנים על עצמם אין הון בינלאומי, מה שמשנה זה ארה"ב והאינטרסים שלה. ברגע שהמעצמה שאתה תלוי בה מפעילה עליך מנופים, זה מכביד. ורפיח התעכב, אבל הפינוי לא התחיל עכשיו, כבר לפחות חודש אני שומע שמטפלים בדבר הזה. האספקה הבלתי נגמרת לרצועה, האוהלים, הבועות ההומניטריות של האמירויות וכל מיני דברים שצהל מתקן שם וכאלה, הכל היה חלק מההכנות לפינוי. בגלל זה התחלתי לאבד ראש בימים האחרונים אחרי הדיווחים בתקשורת והפוליטיקה שיוצאת מהקבינט והריחה מכניעה מוחלטת, למרות שכבר מחודש מרץ היו אינדקציות, גם בתקשורת הגלויה, שרפיח הולך לקרות בחודש מאי, כנראה גם בגלל הצורך להיענות לכל הדרישות של האמריקאים (אבל להם היו גם תוכניות אחרות מסתבר).

אבל גם מעבר לתמרון הדיפלומטי מול האמריקאים או הניסיון למצות את המו"מ על החטופים, ועדיף לא להרחיב על החזית הפנימית הזאת, יש בעיות אמיתיות של רענון חימושים וכוח אדם. מעולם לא נאלצנו לנהל מלחמה ארוכה ועם כמות חימושים כזו, כאשר ברקע יש חזית פתוחה נוספת עם פוטנציאל להפוך למלחמה גדולה יותר שאתה תמיד צריך לקחת בחשבון שלא תקרה בהכרח בלוח הזמנים שלך. וכאשר הידידים שלך הם אלה שממלאים את המחסנים, כנראה שזה בא עם מחירים כאשר יש מוסלמים במישגין וכחולי שיער בקמפוסים בשנת בחירות. בכל זאת, סביר להניח שיש הבדל בין לתקוף ברפיח על אפם וחמתם ולא לתת אפילו צ'אנס לדרישות שלהם, לבין לשחק את המשחק, ואז לעשות את זה. אם זה היה אפקטיבי או טיפשי אני מניח שנגלה בקרוב בהתאם לתגובה האמריקאית ויעילות ועומק המבצע, אבל זה לא משולל כל היגיון, גם אם זה מאוד מעצבן.

ואני לא מקבל את זה שחיילים מתים סתם או שלא השתנה שום דבר. המטרה שלנו צודקת, ועד אפריל עבדנו יפה והשגנו לא מעט. בפברואר החברה הצעירים והיפים יותר פירקו להם את הצורה בחאן יונס. במרץ הטקטיקה של הפשיטות הוכיחה את עצמה כאשר תפסת בשיפא חלק מצמרת הגא"פ+מאות חמאסניקים והרגת שם מאות מחבלים. המהירות והקלות היחסית שבה זה קרה היא הוכחה די טובה להישגי המלחמה כולה. גם פשטת והרגת מאות בחאן יונס ונוציראת וביססת את קו ההגנה על ואדי עזה עם שישה בסיסים. כלומר עובדות כן נקבעו בשטח, אבל פשוט פחות ממה שהיינו רוצים בעולם אידיאלי בלי שום מגבלות. יש גם תחלופה די גבוהה של כוחות, זה חשוב במיוחד למילואימניקים מטבע הדברים, אבל להערכתי גם פשוט רוצים לשפשף כמה שיותר חיילים בלחימה בעזה כי זה מכפיל כוח רציני שיש לך כמעט צבא שלם שצבר ניסיון בלחימה אמיתית, במיוחד אם תתפתח בקיץ מערכה רצינית יותר בלבנון.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים