נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 24 מרץ 2021, 08:55

שוין. עכשיו עבאס עובר ולביבי אין ממשלה. מיותר לדבר על פוליטיקה עד שמוגשות התוצאות הסופיות. הכל פה נזיל כמו מים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 09:13

Shlomix כתב:זה כל כך מדכא שביבי מעדיף את טובתו האישית מאשר את טובת המדינה. ממשלת ליכוד, לפיד, גנץ, סער, בנט הייתה יכולה להיות הרבה יותר טובה למדינה במקום למשל יהדות התורה וש"ס. אם הוא ירד מהעץ ויסכים לוותר לטובת המדינה, תוכל להיות פה ממשלה חילונית יותר, ובעיקר מושחתת הרבה פחות. היינו יכולים לחתוך הוצאות רבות על מטוס לראש הממשלה, מימון שלושה בתים לראש הממשלה ומשפחתו, לשקם את נזקי הממשלה הנוראית הנוכחית. אבל בבירור הם (ביבי ומושחתיו) מעדיפים שיהיה פה רע יותר רק כדי להמשיך לשבת על הכיסא ולחלץ אותו מהכלא. בפועל זה אומר שטובת ישראל לא מעניינת אותם כמו טובתם האישית. ביבי ימשיך להיות ביבי ורוב אזרחי ישראל ימשיכו לשלם את החשבון של השחיתות שלו ושל סמרטוטיו.

אה, אז מי שעושים עליו את החרם צריך לוותר ולא אלו שהכריזו על החרם... הגיוני סה״כ.
ואתה באמת רוצה להשוות את ההוצאות של בתים ומטוסים לתקציבי ענק? זו דמגוגיה מוחלטת. אם לפיד רוצה ממשלה אחראית יותר וטובה יותר ***עבור הבוחרים שלו*** - שיוותר על האגו שלו ויישב עם המפלגה הכי גדולה (בפער הפעם). זה כל מה שהוא צריך לעשות - לוותר על האגו. לא על הקריירה שלו. לפיד דורש מביבי לסיים את הקריירה שלו כתנאי. הדרישה איננה שווה.

עומר - ביבי הולך עם החרדים כי זה נותן לו 61. בא ותתן לי מפלגות אחרות שמוכנות לשבת איתו וזה ייתן לו 61.

אתם לא מדברים עם מישהו שהצביע לביבי, צאו מזה... אני רוצה מה שטוב למדינה שלי, ומה שטוב לה זו ממשלה יציבה ואחראית. והדרך לעשות זאת היא רק לשבת עם הליכוד והליכוד ייקבע מי עומד בראשה, או בית המשפט... אבל לא שום מפלגה אחרת.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2021, 09:17

נכון, כתבתי תגובה דמגוגית.
בדיוק כמו שלך. בחייאת, להגיד שהם לא בעד טובת המדינה אבל ביבי כן זו חתיכת גניבת דעת עצומה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 מרץ 2021, 09:28

הבעיה, לאסקין (אחת מהן, לפחות) היא החוסר אמינות של נתניהו. הבן אדם אלוף בלהפר את ההסכמים שעושים איתו.
כאילו, היה למישהו פה ספק אם הליכוד יקיים את הסכם הרוטציה עם כ"ל?
עוד דוגמה: בהסכם נאמר במפורש שמעבירים תקציב דו שנתי. עוד לא יבשה הדיו והליכוד ביקש להפר את הסעיף הזה (בדיוק מהסיבה של לאפשר לביבי לפזר את הכנסת, לא משנה שהמדינה במשבר כלכלי קשה - ממש דאגה רק לטובת המדינה...)
בקיצור: כולם כולם ראו איזה זובור עשה ביבי לגנץ. אז על רקע זה, באמת כ"כ קשה להבין למה מחרימים את ביבי?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 09:43

Shlomix כתב:נכון, כתבתי תגובה דמגוגית.
בדיוק כמו שלך. בחייאת, להגיד שהם לא בעד טובת המדינה אבל ביבי כן זו חתיכת גניבת דעת עצומה.

אבל אני לא כתבתי בשום מקום שביבי כן, פשוט הדרישה שלהם היא חצופה וילדותית והסרתה תוכל בקלות לפתור פה הרבה בעיות.
אתה אומר לי, ״כן, אבל הוא גם יכול פשוט להכנע לחרם וזהו״.

שרון - אז מה? המשפט בדרך, שבו איתו ותעשו *משהו* לטובת המצביעים שלכם, מה ייתן לכם עוד בחירות ועוד בחירות? אנחנו רואים שאין כמעט שום שינוי ואם יש - הוא כנראה יותר ימינה מאשר מרכז-שמאלה... בינתיים שיובילו משהו חיובי או לפחות שיימנעו משהו שלילי, דרך החלטות ממשלה ולא פשוט תקיעת מקלות בגלגלים מהאופוזיציה.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 24 מרץ 2021, 09:47, נערך פעם 1 בסך הכל.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2021, 09:45

איזו דרישה? שלא יהיה ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום על שוחד והפרת אמונים?
זו הדרישה הילדותית?
בעיניי זו דרישת בסיס מינימלית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2021, 09:45

כל האנשים הנ"ל ישבו כבר עם ביבי, אם זה להיות חלק מהמפלגה שלו או להיות בקואליציה שלו, לפעמים אפילו יותר מפעם אחת, אז כנראה שהם לא חבבו את זה במיוחד. לאסקין אומר שצריך לוותר על אגו ולא על הקריירה אבל לביבי יש נטיה לנסות לרצוח פוליטית פוליטיקאים שיושבים תחתיו ובזמן שהוא שורד עשורים, לא מעט חברי ליכוד ומפלגות קואליציה שישבו איתו חטפו גרזן פוליטי.

בכל מקרה אני לא חושב שזאת אשמת לפיד או אשמת ביבי, שני הצדדים משחקים את משחק "דובון לא לא" כך שלפחות אצלי בראש האשמה היא אצל כולם. וכן, ביבי יכל להיות האיש הגדול יותר ולפרוש אבל בואו, כולנו יודעים שביבי יפרוש ביום שהוא ינשום את נשימתו האחרונה. לא רק ביבי, כל הפוליטיקאים הם מגלומנים. אין יותר מדי אנשים שמגיעים לעסק הזה מטוב לב.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 09:50

בדיוק, זה ברור לנו שזה לא יקרה ולכן עכשיו לפיד צריך להחליט האם הוא בעד טובת המדינה או שהוא רוצה להמשיך עם המשחק הזה. כי הדרישה היא שלו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2021, 09:53

אני לא מבין את זה. מטריף אותי.
יש בצד אחד נאשם בפלילים, אחד שבעיצומו של משפט.
בצד השני יש פוליטיקאי שלא רוצה לשבת *תחתיו* כי הוא במשפט. והוא זה שאשם?
שהנאשם יפרוש. למה כל השאר אשמים והוא לא?

בגלל שהוא מניאק ואגואיסט כולם צריכים להתפשר? תדרוש ממנו לוותר, לא מהאחרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2021, 09:56

Laskin כתב:בדיוק, זה ברור לנו שזה לא יקרה ולכן עכשיו לפיד צריך להחליט האם הוא בעד טובת המדינה או שהוא רוצה להמשיך עם המשחק הזה. כי הדרישה היא שלו.

עם זה אני לא מסכים. בדיוק כמו שזאת אשמת לפיד שהוא לא יושב עם ביבי, זאת אשמת ביבי שהוא לא זז הצידה. זה לא שביבי הוא איזה כוח עליון שמה שהוא עושה זה דוגמה וכולם צריכים להסתדר סביבו. זה שהוא לא פורש זה קוץ בתחת של הפוליטיקה הישראלית בדיוק כמו אותן מפלגות חרם. כלומר, בן אדם שנמצא 30+ שנים בפוליטיקה, 15 מתוכן הוא ראש ממשלה וכרגע ראש ממשלה 12 שנים ברצף עם 3 כתבי אישום ומשפט שמתנהל ברקע בזמן שהוא כבר מולטי מליונר עם וילה בקיסריה? ממש רחמים ודמעות על הבן אדם, לא היה מזיק טיפה כבוד עצמי ולפרוש.

בקיצור, אשמת ביבי, אשמת לפיד, אשמת ליברמן.. אשמת כולם. הבעיה העיקרית של הפוליטיקה שלנו היא שכבר עשור יש לנו את אותם 8 אנשים מובילים את אותן 8 מפלגות וזה כבר הפך לעניין אישי. אנחנו סתם אוסף של למינגס שמפזרים מחדש מנדטים בכל פעם לאותה חבורה של אנשים ומצפים שאיכשהו אותה חבורה של דגנרטים תסתדר הפעם. זה לא רק ביבי, לא הייתי בוכה אם כל ראשי המפלגות הקיימים היו הולכים הבית סופסוף.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 09:56

Shlomix כתב:איזו דרישה? שלא יהיה ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום על שוחד והפרת אמונים?
זו הדרישה הילדותית?
בעיניי זו דרישת בסיס מינימלית.

עד כמה שזכור לי כתב אישום אחד עם שלושה סעיפים אבל זה בכלל לא רלוונטי כי כן - אדם הוא חף מפשע גם לאחר הגשת כתב אישום. יהיה משפט, אבל הוא יהיה ארוך... עד אז פשוט נמשיך ללכת לבחירות? לא נראה לי הגיוני או סביר לדרוש זאת. ממש לא. בעיניי הם טיפסו עלית מאוד מאוד לא משכנע, וכדאי שירדו ממנו כמה שיותר מהר.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2021, 09:59

הוא חף מפשע עד שיוכח אחרת. אף אחד לא אמר לשלוח אותו לכלא עכשיו.
הוא לא ראוי לשבת עוד שניה אחת על כיסא ראש הממשלה. למה שר לא יכול לכהן עם כתב אישום אבל ראש ממשלה כן?
מנצל עד תום חור בחוקים כי לא חשבו שדבר כזה יקרה (וכשכן הייתה אפשרות למצב כזה, אולמרט התפטר).

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 מרץ 2021, 10:00

בוא נתחיל מזה שאם טובת המדינה היתה מול עיני נתניהו, בכלל לא היתה אמורה להיות מערכת בחירות עכשיו.
כל מה שנתניהו היה צריך לעשות זה לקיים את ההסכם הקואציליוני ולעבוד בשיתוף פעולה עם השותפים לממשלה. זה כבר לעשות טוב למדינה.
אם לפיד יחתום על הסכם עם נתניהו, נקבל שידור חוזר של ההסכם עם כ"ל.
איך זה נקרא "לטובת המדינה" איז ביונד מי

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:00

Shlomix כתב:אני לא מבין את זה. מטריף אותי.
יש בצד אחד נאשם בפלילים, אחד שבעיצומו של משפט.
בצד השני יש פוליטיקאי שלא רוצה לשבת *תחתיו* כי הוא במשפט. והוא זה שאשם?
שהנאשם יפרוש. למה כל השאר אשמים והוא לא?

בגלל שהוא מניאק ואגואיסט כולם צריכים להתפשר? תדרוש ממנו לוותר, לא מהאחרים.

כל הפוליטיקאים מניאקיפ ואגואיסטים, וכן - כולם צריכים מתישהו להתפשר. אתה דורש משהו שהחוק לא דורש. אתה דורש שהוא יעשה משהו *מעבר* לנדרש ממנו עפ״י חוק. זו דרישה בלתי ריאלית מפוליטיקאי, בטח ובטח כזה עם 30+ מנדטים, כשהמפלגה השנייה בגודלה היא בערך חצי ממנו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2021, 10:04

יפה, אז לא הגיע הזמן שנתניהו יתפשר על הדבר היחיד שחשוב מבחינתו? לא הגיע הזמן שהוא יזיז את התחת שלו? הרי ברור לכל בר דעת ששימור התחת שלו על הכיסא זה הדבר היחיד שמשנה לו ושכל השאר על הזין שלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:04

sharonbn כתב:בוא נתחיל מזה שאם טובת המדינה היתה מול עיני נתניהו, בכלל לא היתה אמורה להיות מערכת בחירות עכשיו.
כל מה שנתניהו היה צריך לעשות זה לקיים את ההסכם הקואציליוני ולעבוד בשיתוף פעולה עם השותפים לממשלה. זה כבר לעשות טוב למדינה.

כי, תאמין או לא, אבל יש עוד דברים מלבד מי יושב בראש, שקובעים מה טוב למדינה. למשל - תקציבים. חוקים. דברים שניתן לשנות והרבה יותר קל ופשוט מבפנים מאשר מבחוץ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:07

Shlomix כתב:יפה, אז לא הגיע הזמן שנתניהו יתפשר על הדבר היחיד שחשוב מבחינתו? לא הגיע הזמן שהוא יזיז את התחת שלו? הרי ברור לכל בר דעת ששימור התחת שלו על הכיסא זה הדבר היחיד שמשנה לו ושכל השאר על הזין שלו.

לא ריאלי בעליל. היה ריאלי אם היה סבב ה 15 מנדטים כמו לפיד.
אתה מצפה מפוליטיקאי פופולרי במיוחד שיתנהג כמו מישהו שאיננו פוליטיקאי פופולרי במיוחד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2021, 10:10

אם לפוליטיקאי הכי פופולרי במדינה מותר להיות דוש כי הוא הכי פופולרי, לפוליטיקאי השני הכי פופולרי במדינה מותר להיות דוש כי הוא פופולרי.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2021, 10:12

Laskin כתב:
Shlomix כתב:יפה, אז לא הגיע הזמן שנתניהו יתפשר על הדבר היחיד שחשוב מבחינתו? לא הגיע הזמן שהוא יזיז את התחת שלו? הרי ברור לכל בר דעת ששימור התחת שלו על הכיסא זה הדבר היחיד שמשנה לו ושכל השאר על הזין שלו.

אתה מצפה מפוליטיקאי פופולרי במיוחד שיתנהג כמו מישהו שאיננו פוליטיקאי פופולרי במיוחד.

גם לא ריאלי לצפות מפוליטיקאים להתפשר, ללכת נגד הרצון של בוחריהן ולשבת תחת ביבי שלא עמד באף מילה שלו ושהפר שלל הסכמים שונים וריסק מפלגה של 15 מנדטים לפחות מחצי ממה שהייתה וגם זה בלחץ. האיש שקרן ולא אמין בעליל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:15

סבבה אבל לדרוש ״תפרוש ותבלה את שארית חייך עסוק רק במשפט שלך״ לא שווה ערך ל״שב תחתיי וקבל תיקים חשובים שבאמצעותם תוכל להשפיע רבות ולעזור למצביעים שלך״. בטח ובטח כשהדרישה מגיעה מזה שגודלו הוא חצי ממך. באמת שאם לפיד היה דורש את זה מעמדת כח זה היה נראה אחרת, והיה יותר סביר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:16

Shlomix כתב:
Laskin כתב:

גם לא ריאלי לצפות מפוליטיקאים להתפשר, ללכת נגד הרצון של בוחריהן ולשבת תחת ביבי שלא עמד באף מילה שלו ושהפר שלל הסכמים שונים וריסק מפלגה של 15 מנדטים לפחות מחצי ממה שהייתה וגם זה בלחץ. האיש שקרן ולא אמין בעליל.

תרשה לי לגחך, כי אתה מדבר על משהו מאוד מאוד ריאלי, שקורה כמעט בכל מערכת בחירות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 מרץ 2021, 10:17

Laskin כתב:
sharonbn כתב:בוא נתחיל מזה שאם טובת המדינה היתה מול עיני נתניהו, בכלל לא היתה אמורה להיות מערכת בחירות עכשיו.

כי, תאמין או לא, אבל יש עוד דברים מלבד מי יושב בראש, שקובעים מה טוב למדינה. למשל - תקציבים. חוקים. דברים שניתן לשנות והרבה יותר קל ופשוט מבפנים מאשר מבחוץ.

אתה מבין שמי שאחראי לזה שאין למדינה תקציב כבר שנתיים זה נתניהו, כן?
אם הוא יגיע למסקנה שעדיף לו לא להעביר תקציב בשביל האינטרסים שלו (בשביל האינטרסים שלו, לא של טובת המדינה) אז הוא ימשיך עם אותו טריק שוב.
אם הוא יגיע למסקנה שעדיף לו לחבל ביציבות השלטונית בשביל האינטרסים שלו - הוא לא יהסס לעשות את זה. לא אכפת לו עד כמה חרוכה תהיה האדמה שהוא ישאיר.
במוסף, על הנזק שכבר עשה שר האוצר שלו למשרד (שוב, עפ"י הנחיה מנתניהו) אנחנו נשלם עוד שנים קדימה.

אני לא דורש מנתניהו להתפשר. אין באמת סיבה שיעשה את זה - הוא קיבל את אימון העם.
אבל באותה מידה הוא איבד את האימון של ראשי המפלגות האחרות: בנט, ליברמן, סער, גנץ ולפיד - כל אלה נתנו אימון בנתניהו והוא הפר אותו.
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 24 מרץ 2021, 10:23, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2021, 10:20

Laskin כתב:סבבה אבל לדרוש ״תפרוש ותבלה את שארית חייך עסוק רק במשפט שלך״ לא שווה ערך ל״שב תחתיי וקבל תיקים חשובים שבאמצעותם תוכל להשפיע רבות ולעזור למצביעים שלך״. בטח ובטח כשהדרישה מגיעה מזה שגודלו הוא חצי ממך. באמת שאם לפיד היה דורש את זה מעמדת כח זה היה נראה אחרת, והיה יותר סביר.

פוליטיקאי שפורש, מנהל את המשפט שלו ואז, אם יוצא זכאי, חוזר לפוליטיקה אחרי 2-3 שנים זה סטנדרט בכל העולם וגם בישראל. כל מה שהוא צריך לעשות זה לקחת הפסקה של שנתיים. אני לא חושב שזאת בקשה יותר גדולה מלבגוד ב90% מקהל הבוחרים שלך ולהיות מסורס ותחת הסכמים עם שקרן פתולוגי שבסוף איכשהו יצליח להוציא אותך מושפל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:21

אבל שרון, עוד לא הבנת שהדרך להעיף אותו היא או בקלפי או בבית המשפט? ואם זה לא קורה אז צריך להגיע למסקנה, אחרי 5 מערכות בחירות, שכדי להתפשר כדי לעשות קצת טוב בין כל הרע הזה, לא? מה עדיף לבוחרים של לפיד, עוד שנים של סטגנציה וחיזוק החרדים או עוד שנים של מעט התקדמות וחיזוק החילונים? באמת שאני לא מצליח להבין, זה כמו שתגידו לי שמפלגה קפיטליסטית- אסור לה להתפשר על שום תקציב ושזה או הכל או כלום... זה לא ריאלי. פוליטיקה זה משחק של פשרות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2021, 10:24

DrKeo כתב:
Laskin כתב:סבבה אבל לדרוש ״תפרוש ותבלה את שארית חייך עסוק רק במשפט שלך״ לא שווה ערך ל״שב תחתיי וקבל תיקים חשובים שבאמצעותם תוכל להשפיע רבות ולעזור למצביעים שלך״. בטח ובטח כשהדרישה מגיעה מזה שגודלו הוא חצי ממך. באמת שאם לפיד היה דורש את זה מעמדת כח זה היה נראה אחרת, והיה יותר סביר.

פוליטיקאי שפורש, מנהל את המשפט שלו ואז, אם יוצא זכאי, חוזר לפוליטיקה אחרי 2-3 שנים זה סטנדרט בכל העולם וגם בישראל. כל מה שהוא צריך לעשות זה לקחת הפסקה של שנתיים. אני לא חושב שזאת בקשה יותר גדולה מלבגוד ב90% מקהל הבוחרים שלך ולהיות מסורס ותחת הסכמים עם שקרן פתולוגי שבסוף איכשהו יצליח להוציא אותך מושפל.

זכור לי שלפיד כבר ישב עם נתניהו וקיבל תיק ממש חשוב והוא עדיין נשאר בערך באותו גודל שהיה אז, כך שלא - אני לא מסכים איתך שהמחיר של לפיד יהיה גבוה, אם הוא יצליח לעשות משהו למען הבוחרים שלו. והוא יכול... הוא פשוט לא מעוניין, ומקווה כנראה שכשיהיה יותר גרוע אז כוחו יתחזק.
להזכירך - לפחד לא הגיע כמו גנץ ללא שום אג׳נדה מלבד ״רק לא ____״. הוא לא נשלף על ידי קמפיינרים אחרי כשלונות בשוק הקומבינות של פורשי צה״ל, הוא ויתר על קריירה מוצלחת בשביל להכנס לפוליטיקה... משהו אחר לגמרי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 49 אורחים