נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 30 אוקטובר 2019, 20:35

עניתי ללסקין. בלומברג היה ראש עיר רפובליקני - לא דמוקרטי ואני לא מסכים עם הטענה שהוא יפצל את הקול הדמוקרטי יותר משהוא יפצל את הקול הרפובליקני, כשאני בטוח ששורה ארוכה מאוד של רפובליקנים יצביעו לבלומברג ולא לטראמפ.
וגם אם הוא יסכל את הבחירה של "חובבי" מיליארדרים מוכרים דוגמת וורן או סנדרס ויעניק את הנצחון לטראמפ, אז אני לא בטוח שהוא יתאבל במיוחד.

עברתי בזריזות על מערכות הבחירות בארה"ב מאז תחילת המאה 19 ועד המחצית הראשונה של המאה ה20 ובהרבה מאוד מקרים היו מועמדים מטעם 3 ו4 מפלגות שונות שגם גזרו אלקטורים. זה נכון שהשיטה האלקטורלית מתעדפת דו מפלגתיות אבל לא יהיה פה שום תקדים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אוקטובר 2019, 20:44

האמת שעם הרפש שהדמוקרטים בתקשורת ישליכו על בלומברג במידה שירוץ, כי הפ יבינו בדיוק מה זה אומר מבחינתם, זה יכול להיות מדהים וידחוף את בלומברג חזק יותר לכיוון רפובליקני בקמפיין שלו... אבל עדיין, יחס המצביעים יהיה בערך כמו שכבר כתבתי לדעתי.
בדרך כלל אלו שמצביעים כיום למפלגה שלישית, הם היפים וחובבי קונספירציות, ואלו ללא ספק במחנה הדמיקרטי בדיפולט.
אה, ויש את המפלגה הליברטריאנית שאני לא בטוח שיריצו מועמד הפעם. בהתחשב במועמד הקודם שלהם אני יכול להבין את הטראומה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 אוקטובר 2019, 21:28

יש גם את העניין הפעוט שמדובר ביהודי. רק זה בלבד מחסל את הסיכוי שלו לדעתי. הוא גם ממש מבוגר, בן 77. כלומר יהודי בן 77 שרץ עצמאית... קצת יותר מדי תקדימים אני חושב. סנדרס בערך בגילו וגם יהודי, אבל לא רץ עצמאית והוא ממילא חסר סיכוי. בכל מקרה נראה שהוא מתכוון לרוץ במפלגה הדמוקרטית אם ביידן יפרוש. זה לפחות מה שאמר שבוע שעבר בלי להזכיר אפשרות של ריצה עצמאית (שנכון שדיברו על זה בעבר אבל כנראה שזה ירד מהפרק).

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 אוקטובר 2019, 21:58

לא יותר תקדימים מבחירה של בחור צעיר להחריד עם עור שחום כשגם סנדרס הוא יהודי זקן רק הרבה פחות מוכשר והרבה יותר אלטע קאקער מבלומברג.
לדעתי, הבעיה הכי גדולה של בלומברג היא העובדה שהוא אחד מעשרת האנשים העשירים ביותר בעולם, הוא גם הראשון ברשימה שמחזיק רשת תקשורת ועוד זו המשפיעה ביותר על הכלכלה העולמית. אם הוא יהיה נשיא ארה"ב אז לא יהיה טעם לחקור שחיתויות בנושאי הון שלטון ותקשורת כי אין יחסי קח/תן כשזה הכל בתוך בן אדם אחד.

אני לא חושב שהדמוקרטים יצליחו להשליך רפש על בלומברג משום שכלי התקשורת שמזוהים איתם לא יעשו לזה פיקאפ ולא יברברו את זה (בלומברג מקושר טוב מדי בחלונות האלה). הרפש ינוע בעיקר בשוליים ההזויים סטייל צ'נק האויגורי ואלכס ג'ונז.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 אוקטובר 2019, 22:17

אובמה לא היה הכי צעיר, טדי רוזוולט מחזיק בשיא. הוא קבע תקדים משמעותי אחד, צבע עור. פה יש שלושה תקדימים והם מהותיים יותר לדעתי. אבל בכל מקרה לא נראה שהוא מתכוון כבר לרוץ עצמאית.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 30 אוקטובר 2019, 22:19

אותי, אגואיסט שכמוני, מעניין רק הזווית הישראלית. ובמובן הזה אין ספק שטראמפ, על דביליותו הרבה, עדיף על כל מועמד דמוקרטי. גם הוא עצמו והתפיסה הבסיסית שלו, וגם המפלגה והמחנה שעומד מאחוריו. בהתחשב באופציות הסגן נשיא של אובמה הוא כנראה המועמד הכי סביר מבחינת ישראל בקרב הדמוקרטים אבל שאר המועמדים הרלוונטים די מתחרים בינהם על מי יהיה יותר עוין לנו, זה כנראה עוזר בבייס השמאלני. רק השבוע בכנס ה"פרו ישראלי" של ג'י סטריט (כך הם מתייחסים לעצמם באופן מכוון בגלל שהמטרה שלהם לפי אחד המקימים הייתה להיות מגן לפוליטיקאים מפני האשמות באנטי-ישראליות) גם סנדרס וגם וורן אמרו שאם ישראל לא תענה לדרישות שלהם הם ישללו מאיתנו את הסיוע הביטחוני, סנדרס אמר שגם בלי קשר לכלום צריך לקחת חלק מהכסף הזה ולתת אותו לעזה לקול מחיאות כפיים. אף מועמד דמוקרטי אחר, שהיית מצפה שינצל את ההזדמנות לתקוף את המתחרה שלו על הרעיון הטיפשי לתת כסף לטרוריסטים, לא פצה פה.

היו שם נציגי חרם פלסטינים, סאיב עריקאת הפרטנר, כל החגי אלעד למינהם ושאר שוחרי טוב. אבל היה במיוחד מרגש לראות גם את איימן עודה - שהיהודים הפרוגרסיבים כבר המון זמן מקדמים בארה"ב, כולל טורים בניו יורק טיימס - מסתודד עם "חברו הטוב" ברני סנדרס ומצייץ על הברית הפרוגרסיבית שהם בונים (בכלל הרשימה המשותפת מאוד פרוגרסיבית, במיוחד טלב אבו-עראר, שנשוי לשתי נשים). הנחה את הפאנל והרים להנחתות של סנדרס היועץ לביטחון לאומי של אובמה בן רודס, זה שהביא את הסכם הגרעין הגרוע וגם התגאה בכך שהצליח "לעבוד" על הציבור האמריקאי בשביל שיקבל אותו. זה ידוע שממשל אובמה היה עוין במיוחד לישראל אבל לדבריו הם רצו לאמץ מדיניות אגרסיבית יותר כלפינו אבל הידיים שלהם היו קשורות בגלל התורמים היהודים העשירים של אובמה (אם טראמפ היה אומר את זה הם היו מייללים שהוא אנטישמי). אגב אנטישמיות, בפאנל בנושא, ניסו להכשיר את ה bds ודיברו על העוול שעושים להם שמציירים אותם כאנטישמים, דיברו גם על צמיחה של עליונות לבנה בקרב החרדים והמתנחלים חחחח. בפאנל על אנטישמיות, כן? שתבינו את עוצמת הטרלול. גם סנדרס התגאה בכך שאותו "הם" (יהודים? ציונים?) לא יכולים להאשים באנטישמיות, הוא הרי ביקר פעם בקיבוץ בישראל היהודי היקר הזה. עכשיו תגידו, מה אכפת לי מכל זה? ובכן, גם מי שהיו נחשבים לתומכי ישראל מיינסטרים במפלגה הדמוקרטית - כמו פלוסי וצ'אק שומר ("מגן ישראל" הוא היה קורא לעצמו) באו לנאום שם. דיברנו על זה פה פעם ואמרתם לי שאני מגזים, אבל ככה נראה העתיד של המפלגה הדמוקרטית, המפלגה של רוב יהודי ארה"ב, ומי שלא רואה את זה עיוור. את הדרישה למדינה פלסטינית - לפי התנאים שלהם - אנחנו מכירים, אבל הדרישה השנייה שהמתחילה לחלחל זה מדינת כל אזרחיה/לאומיה לצד מדינת הלאום הפלסטיני, פה קבור הכלב - הציונות היא עוול היסטורי גדול מאוד, ויש לתקן אותו.
וכל זה בזמן שלמפלגת הלייבור, בגרסתה הנאצית הנוכחית, יש סיכוי ריאלי לקחת את הבחירות בבריטניה, שילוב שלהם ביחד עם ניצחון של הדמוקרטים בארה"ב יהיה חתיכת סיוט עבורנו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 אוקטובר 2019, 22:35

זה נכון, מבחינת ישראל טראמפ הוא ככל הנראה האופציה הטובה ביותר. ההסתייגות היחידה היא אולי תוכנית המאה, כי לא זכינו לראות אותה. אבל אפשר להניח שמאחר ומדובר בתוכנית שלום, טוב לא יכול לצאת לנו ממנה והיא תדרוש ויתורים שיפגעו בישראל (גם בלי פינוי התנחלויות, כמו שכבר הודלף). מצד שני, היא כנראה התוכנית הכי טובה לישראל שאי פעם יצאה ושתוכל לצאת מהבית הלבן בעתיד כלשהו נראה לעין. אבל אם טראמפ היה 100% בצד של ישראל, הוא היה צריך לעזוב את הנושא לגמרי, לא לדחוף את האף לסכסוך שלא שלו. לגבי הדמוקרטים, אין ספק שהם הפכו למפלגת שמאל קיצוני, כלכלית, סביבתית ומבחינת הגישה שלהם לישראל. הכל נכון.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אוקטובר 2019, 22:58

תכנית המאה לא תצא לפועל, זה בסדר... אני לא רואה שום סיכוי שהם יסכימו למשהו. אבל מי יודע, אולי זה יקדם בחירות ברשות או משהו... ומזה באמת לא יכול לצאת שום דבר טוב

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 אוקטובר 2019, 23:16

היא לא תצא לפועל בשלמותה, אבל לך תדע איזה לחצים הוא יפעיל על הצדדים כדי לנסות להוציא אותה לפועל. אפשר גם להוציא אותה לפועל חלקית, בשלבים, כמו שכבר נעשה בעבר בהסכמי אוסלו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 30 אוקטובר 2019, 23:34

עוד משהו שסנדרס אמר זה שהוא רוצה שארה"ב תהיה יותר הוגנת, לא רק ביחס שלה כלפי ישראל והפלסטינים, אלא גם אירן וסעודיה. וזה משהו שחוזר על עצמו הרבה בקרב הדקמורטים, במיוחד מאז הרצח של העיתונאי הטורקי ההוא וכמובן כקונטרה לטראמפ. עכשיו לא שאכפת לי במיוחד מהסעודים אבל הדמוקרטים ממשיכים את הקו של אובמה שבגד בבני ברית הערבים (והיהודים) של ארה"ב והאמין שאירן היא כוח חזק מייצב באיזור למרות שהם גם מממשים את השאיפות האימפריאליסטיות שלהם בעזרת שלל מליציות חמושות בלבנון, עיראק, סוריה ותימן, בונים כוח התקפי סביב ישראל ומאיימים להשמיד אותנו פעמיים בשבוע פחות או יותר. אז וואלה, כאשר מספרים לי כל הזמן על הנטיות הבדלניות של טראמפ ואיך האו יבגוד בנו אני איכשהו לא משתכנע שהאלטרנטיבה טובה יותר. ארה"ב בתהליכי יציאה מכאן בלי קשר לדמוקרטים-רפובליקנים, דעת הציבור שלהם שם וגם האינטרס האמריקני - הם הפכו ליצואנית הנפט הגדולה בעולם, הם לא באמת צריכים את הערבים יותר. אבל אם הרפובליקנים יהיו בשלטון לפחות יהיו סנקציות שיקשו עליהם, אם הדמוקרטים יחזרו לשלוט הברז ייפתח מחדש, פעם שעברה זה היה 150 מליארד דולר אאל"ט.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 30 אוקטובר 2019, 23:36, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 אוקטובר 2019, 23:36

אם בלומברג ירוץ אז לא צפוי שינוי ביחס לישראל לעומת טראמפ - הנ"ל ציוני חם ואקטיבי מאוד.

לגבי ג'יי סטריט, לאף אחד היום אין שום ספק לגבי אופי הפעילות שלהם כחלק מהלובי הפרוגרסיבי קיצוני.
אם בעבר אפשר היה לראות שם נציגות ישראלית בכירה יחסית, היום אף פוליטיקאי מימין למר"צ (המאוד עלובה), לא מטריח את עצמו להתייחס אליהם וברור לחלוטין, בטח בארה"ב, אבל גם בארץ, שמדובר בסחל'ה. אפילו העיתונות שלנו, שלא כהרגלה, התייחסה לאירוע במידה שפרופורציונאלית לרלוונטיות שלו ודי התעלמה ממנו (מינוס העלון המקומי של התנועה שלא רלוונטי כמוהם).

פלוסי ושומר, כמנהיגי המפלגה הדמוקרטית (מנהיגת הרוב בקונגרס ומנהיג המיעוט בסנאט), מופיעים לאירועים כאלה מטעמים פוליטיים. הם לא מזוהים עם הגורמים האלה במפלגה, שניהם דיברו בכנס של אייפק כששומר חתך את טראמפ מימין. לשניהם יש רקורד מוכח בעניין ישראל ואין צדק בטענה שהם עוינים - זה עיוות מטורלל של המציאות.

לגבי בריטניה, אתמול הוחלט שמחר בחירות. בגלל קורבין, הביצועים של הלייבור בבחירות לפרלמנט האירופאי היו מזעזעים והסיכוי העיקרי שיש ללייבור בבחירות הקרובות הוא לזכות בזה שהמפלגה הליברלית תקבל יותר מושבים ממנה (המפלגה הליברלית היתה המפלגה שהלייבור הדיחה מראשות השמאל הבריטי, עם הקמתה ב1900). בסוף פברואר הלייבור חוגגת יומולדת וכמו שזה נראה כרגע, האיחול המקובל של "עד 120 שנה" נשמע אקטואלי.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 31 אוקטובר 2019, 00:03

אבל אני לא אמרתי שפלוסי ושומר עוינים, ניסיתי להדגים את הסחף האנטי-ישראלי במפלגה הדמוקרטית ולאן היא צועדת. אני לא חושב שפלוסי או שומר הפכו לשונאי ישראל, ברור שזה היה פוליטי שהם נאמו בג'י סטריט כמו שזה היה פוליטי כאשר הם לא הצליחו להוציא מסמך שמגנה אנטישמיות או גוננו על חברות הקונגרס המאוסות שלהם, אבל כאשר 8 מועמדים דמוקרטים החרימו את אייפאק זה רק מראה מי בתוך המפלגה הדמוקרטית צריך להתפשר יותר על האידיאולוגיה מטעמים פוליטיים, וזה בהחלט לא הפלג של חובבי ציון.

רק להזכיר לך שלפני הבחירות הראשונות של אובמה הוא הגיע לאייפאק ונשא שם נאום פרו ישראלי שדיבר על ירושלים כבירת ישראל ועל כך שהיא חייבת להישאר מאוחדת, היום מועמדים דמוקרטים מדברים על כך שישראל גזענית ומפרת זכויות אדם בשביל לפחות לנסות להיבחר בפריימריז שלהם, אז הייתי אומר שדברים השתנו קצת ב 12 שנים האחרונות בקרב המצביעים הדמוקרטים והפוליטיקאים שלהם נוהגים בהתאם.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 31 אוקטובר 2019, 00:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2019, 00:19

InterAl כתב:אובמה לא היה הכי צעיר, טדי רוזוולט מחזיק בשיא. הוא קבע תקדים משמעותי אחד, צבע עור. פה יש שלושה תקדימים והם מהותיים יותר לדעתי. אבל בכל מקרה לא נראה שהוא מתכוון כבר לרוץ עצמאית.

ושם אמצעי חוסן, זה גם היה חתיחת נטל רק 7 שנים אחרי 9/11.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 אוקטובר 2019, 09:54

idan כתב:אבל אני לא אמרתי שפלוסי ושומר עוינים, ניסיתי להדגים את הסחף האנטי-ישראלי במפלגה הדמוקרטית ולאן היא צועדת. אני לא חושב שפלוסי או שומר הפכו לשונאי ישראל, ברור שזה היה פוליטי שהם נאמו בג'י סטריט כמו שזה היה פוליטי כאשר הם לא הצליחו להוציא מסמך שמגנה אנטישמיות או גוננו על חברות הקונגרס המאוסות שלהם, אבל כאשר 8 מועמדים דמוקרטים החרימו את אייפאק זה רק מראה מי בתוך המפלגה הדמוקרטית צריך להתפשר יותר על האידיאולוגיה מטעמים פוליטיים, וזה בהחלט לא הפלג של חובבי ציון.

רק להזכיר לך שלפני הבחירות הראשונות של אובמה הוא הגיע לאייפאק ונשא שם נאום פרו ישראלי שדיבר על ירושלים כבירת ישראל ועל כך שהיא חייבת להישאר מאוחדת, היום מועמדים דמוקרטים מדברים על כך שישראל גזענית ומפרת זכויות אדם בשביל לפחות לנסות להיבחר בפריימריז שלהם, אז הייתי אומר שדברים השתנו קצת ב 12 שנים האחרונות בקרב המצביעים הדמוקרטים והפוליטיקאים שלהם נוהגים בהתאם.

אני לא חושב שיש סחף כזה.
היום האינטרנט מביא את כל השוליים הקיצוניים לכל בית בעולם והיריבים הפוליטיים מנסים להדביק כל קיצונות למיינסטרים של המפלגה היריבה לצרכי קמפיין. זה גם המקור לטענה שלך לגבי 8 מועמדים דמוקרטיים שהחרימו את אייפאק (נטענה על ידי מייק פנס בנאום שלו באייפק), למרות שרק סנדרס טען שהוא לא משתתף בגלל חוסר התאמה אידיאולוגית.

תמיד היו במפלגה הדמוקרטית גורמים אנטי ישראליים (כולל שני נשיאים כאלה) וגם במפלגה הרפובליקנית היו גורמים עוינים למדי (כולל ממשל לעומתי מאוד בדמות זה של בוש האב).
לגבי הגורמים במפלגה הדמוקרטית שחייבים להתפשר על האידיאולוגיה מטעמים פוליטיים, הרי רק עכשיו היו לך 8 שנים של ממשל אובמה להווכח בזה שהטענה שלך לא נכונה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 נובמבר 2019, 03:38

נכון זה לא מדויק להגיד שכל השמונה החרימו, קמלה האריס למשל היא כן פרו ישראלית להערכתי והיא כן נפגשה עם אייפאק במקומות אחרים אבל בגדול זה לעשות קצת הנחה לעצמך לא להבין למה חלק הגיעו לג'י סטריט אבל לא הגיעו לאייפאק, שפעם היה נחשב למשהו ששום פוליטקאי לא יכל היה לוותר עליו, הם הרי לובי הרבה יותר חזק מג'י סטריט. וורן למשל הוזמנה ולא הגיעה (לג'י סטריט היא טרחה לשלוח סרטון שמבהיר את העמדות שלה) וגם לא נפגשה איתם בוושינגטון ככה שאפשר להניח בביטחון שגם היא במחנה החרם. לא חושב שאפשר להתייחס לוורן או סנדרס כאילו הם מספר 33 בליכוד. זה לא שוליים, הם מייצגים מחנה משמעותי במפלגה הדמוקרטית. לדעתי אתה מפספס איך הדור הצעיר, הליברלי, תופס את ישראל וכמה זה הפך לרעיל. השינויים הדמוגרפים, השינויים בתרבות, התעמולה הערבית והפרוגרסיבית שהביסה אותנו, שמונה שנים של אובמה שהוא סוג של סמל עבור המון אמריקאים, יש לזה הרבה סיבות - אבל כל הסקרים שנערכו בנושא מלמדים שבסיס התמיכה הכי נמוך של ישראל הוא בקרב קבוצות הגיל הצעירות וזה משהו שאני חושב שאנחנו מתחילים להרגיש, גם פוליטית.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 נובמבר 2019, 10:29

כשאתה מחרים מישהו למטרות רווח אז אתה טורח להבהיר את זה בשביל לזכות ברווח. כך במקרה של סנדרס.
וורן לא הוזמנה לדבר באייפק אלא להשתתף בפאנל והיא לא היתה מעוניינת. הדוברת שלה שמרה על עמימות מוחלטת כשהיא נשאלה בעניין על מנת שלא להתעמת עם אף אחד מהצדדים. זה לא חרם אלא יותר כמו נסיון לא להרגיז אף אחד.

אני לא חושב שוורן היא חברה ואני לא חושב שסנדרס הוא חבר אבל לגבי סנדרס כבר הראתי כאן בעבר שהוא היה מוכן להתעמת עם תומכים שלו בפומבי על מנת להגן על ישראל מפני הטיעונים שלהם אבל הוא זקוק לציבור הקיצוני הזה, שתומך באג'נדה הסוציאליסטית שלו, בשביל לזכות בפריימריז וישראל היא כרגע כלי עבורו.
וורן תמכה בתוספת התקציב לכיפת ברזל (שאובמה התנגד אליה בחריפות) והתבטאה בחיוביות בכל מה שקשור למצב הגיאואסטרטגי שלנו. כרגע הדיבורים שלהם הם בעיקר סביב ספין הבחירות של נתניהו לסיפוח הבקעה (שאף אחד בארץ ובעולם לא תופס כרציני) והשאלה אם הם "יענישו" את ישראל דרך ה"סיוע" הבטחוני. משום שזה לא סיוע ומשום שההסרה שלו היא לא עונש אז זה פשוט דיון מצחיק. בכל מקרה, כמו שאני מבין את הדברים, גם וורן וגם סנדרס הם פחות בעייתיים מאובמה.

לגבי הדור הצעיר והליברלי אז לא. יש דיון שלם שאפשר לפתח סביב ניצול ילדים/נערים לצרכים פוליטיים ודתיים בעבר ובהווה אבל אותה קבוצה צעקנית ("גרטות") שמנוצלת על ידי הגורמים ה"פרוגרסיבים" מעוררת בעיקר גועל ופוגעת בעיקר בציבור הצעיר הזה (https://www.youtube.com/watch?v=W4D3fwQBZeY) שלא ילך איתם בעתיד.
אנשים צעירים נוטים לגדול ולהתבגר ומערכות יחסים בין מדינות מבוססות על אינטרסים ולא על צרחות של כמה עשרות ילדים פריבילגיים במהלך התקף הטנטרום היומי שלהם. זו גם הסיבה שאובמה וקרי חידשו את ה"סיוע" הבטחוני לישראל, למרות סט האמונות האסכטולוגיות הפרטי שלהם ומערכת היחסים האיומה שהיתה להם עם ישראל.
בסה"כ, התמיכה של האמריקאים בישראל היא גבוהה מאוד, בכלל זה בקרב אמריקאים עצמאיים (שלא מזוהים פוליטית) ואי אפשר לזהות מגמת ירידה (הערכים די יציבים לאורך הרבה שנים). גם בקרב הדמוקרטים הליברלים התמיכה בישראל גבוהה בהרבה מהתמיכה בפלסטינים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 נובמבר 2019, 14:10

כשהדמוקרטים הצעירים גדלים, הם גדלים להיות דמויות כמו אובמה, קרי, סנדרס, קורטז, וורן, אומאר וטאליב. וכן, יחסים מושתתים על אינטרסים, אבל האינטרסים מושתתים על תפיסת עולם. יחסי טראמפ לישראל שונים בתכלית מאלה של אובמה, בלי שום שינוי מובנה באינטרס של ארה״ב כאומה. נטו עניין של השקפת הנשיא. ואת הסיוע המורחב לישראל אישר הקונגרס. אובמה שאף בעיקר להפחית תקציבים.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 נובמבר 2019, 14:17

בקשר לצעירים, אני לא חשבתי על הפרוגרסיבים המטורללים ביותר שדיברתי על צעירים ליברלים. ברור שאמריקה עדיין מדינה פרו ישראלית סה"כ, המספרים שלנו בקרב הרפובליקנים הם בשיא בשנים האחרונות. אבל בקרב דמוקרטים ליברלים (בניגוד לדמוקרטים מתונים/קונסרבטיבים) המספרים כמעט זהים בין התמיכה בישראל לבין התמיכה בפלסטינים, ואני מעריך שזאת הקבוצה שכוללת הכי הרבה מיהודי ארה"ב ואלה בוודאי מגדירים את עצמם פרו ישראלים אבל סך העמדות שלהם זה מרצ שמאלה, כלומר לא באמת פרו ישראלים, לא איך שרוב הישראלים תופסים את זה בכל אופן, מבחינת הביטחון שלהם, ההבנה של השכונה שהם נמצאים בה, הסוג מדינה שהם רוצים לחיות בה וכו'. גם אם רבים מהם בכנות מאמינים שהעמדות שלהם זה מה שטוב לישראל מבחינת תכלס הפרו ישראליות שלהם לא מסתכמת ליותר מידי אפילו בענייני ביטחון שהכי בקונצנזוס, וראינו את זה בהסכם הגרעין כאשר הם עמדו עם אובמה ולא עם ישראל. אגב הסכם הגרעין, זאת הייתה הסיבה שאובמה העביר את חבילת הפיצויים הנדיבה, זה היה חלק מהמאמץ שלו להעביר את ההסכם. בכל זאת, שיחרר לאירנים 150 מיליארד דולר וגרעין תוך 8 שנים, הוא היה חייב לאזן את זה קצת בשביל לקבל את התמיכה של חברי הקונגרס.

אתה חושב שהסרת הסיוע הביטחוני זה לא עונש, גם פייגלין, גם ביבי אמר משהו פעם על הצורך להתנתק מהסיוע האמריקאי ובכל זאת כראש ממשלה חתם בשמחה גדולה על מה שאובמה הביא לו, אבל המון אנשים אחרים וטובים חושבים הפוך. אפשר להתווכח על זה אבל זה לא רלוונטי בעיני, כך או כך אני משוכנע שסנדרס ווורן רואים בזה מקל רציני וזאת הנקודה. בנינו המקל האמיתי זה סנקציות כלכליות והגב במועצת הביטחון, ומי שרוצה לפגוע בנו, יכול להגיע גם לשם. עדיף לא לבחון את זה, כי אני באמת לא מצליח להבין מאיפה אתה שואב את כל הקרדיט המוגזם לסנדרס מלבד אותו סרטון מדובר, יש כל כך הרבה עדויות אחרות שסותרות את זה שקשה להאמין עליו אחרת. יעני מה יש באובמה שעושה אותו לגרוע מסנדרס? יש משהו שהוא עשה לנו שסנדרס לא היה חותם עליו לדעתך? בקשר לוורן, אם הייתה רוצה לצאת בסדר עם כולם לא הייתה מאיימת עלינו שכל האופציות על השולחן כמו איזה אבו עלי. אגב, ביידן אמר היום שהאיומים של המתחרים שלו על ישראל הם שערורייה. הוא גם קרא לביבי נשיא.. האיש לא לגמרי אפוי:)
בכל מקרה אינטרסים יכולים להשתנות מהר, סה"כ התמיכה בישראל היא בעיקר שריד של מדיניות מתקופת המלחמה הקרה, ארה"ב כנראה תשרוד גם בלעדינו. המזל שלנו זה בעיקר ה 90 מיליון אוונגליסטים תכלס.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 נובמבר 2019, 16:27

אינטר, ליברלים דמוקרטים לא גדלים להיות פאנאטים מוסלמיים דוגמת אילהן עומאר או נציונליסטים ערבים מטורללים דוגמת ראשידה טלייב. הם גם לא גדלים להיות דוגמניות לטיניות פוטוגניות עם מוח קרש שמתבלבלות בזמן הקראת מסרים מדפים, דוגמת AOC. הם אפילו לא גדלים להיות מונוליתים עם שפתיים זזות, שננטשו על ידי האבא הקנייתי מוסלמי שלהם, נגררו עם הקראש הבא של האמא למדרסות בג'קרטה, נאלצו לעבור לגור אצל הסבא/סבתא הלבנים שלהם בקצה הפריפריה הפולינזית וסיימו באורגיות של מטיף מטורלל ואנטישמי בסאות' סייד של שיקאגו. בשנים האחרונות קיימת אופנה אינפנטילית בקרב הקבוצה הליברל דמוקרטית השבעה והמשועממת של לסגוד לכל מני דמויות הזויות משולי החברה אבל זו אופנה, הדמויות האלה לא גדלו בקבוצה עצמה וגם לא באמת מזדהות עם הערכים של הקבוצה הזו.
טראמפ מתייחס לישראל כבת ברית בעוד שאובמה ראה בישראל frienemy אבל השינוי ביחסים בין המדינות הוא לא 180 מעלות אלא יותר כמו 20-30 מעלות ולא ראיתי שטראמפ פוצץ אותנו בתקציבים נוספים.

עידן, 58% תמיכה בישראל מול 36% תמיכה ברשות הפלסטינית (ורק ברשות, לא בחמאס או ב"cause" פלסטיני) בקרב דמוקרטים ליברלים:
https://news.gallup.com/poll/247376/ame ... srael.aspx
ז"א שרוב הדמוקרטים הליברלים תומכים בישראל, יש הפרש עצום בין התמיכה שלהם בישראל לתמיכה שלהם ברשות הפלסטינית וזה עוד בציבור הכי הכי אנטי ישראלי ופרו פלסטיני.

אובמה לא נתן לישראל כלום ושום דבר. לישראל היה הסכם של עשור עם ממשל בוש ולפניו היו הסכמים דומים עם ממשלים אחרים כשארה"ב מעבירה לישראל את הכסף הזה כבר עשרות שנים במסגרת של יחסי קח/תן שבהם, בין היתר, ישראל מארחת תשתיות של הצבא האמריקאי, נותנת לאמריקאים גישה לפיתוחים טכנולוגיים צבאיים ווטו על ייצוא בטחוני למדינות שלישיות. אובמה אפילו לא העלה את הסכום בדולר, הוא פשוט הצמיד אותו למדד האמריקאי על פני העשור שעבר מאז ההסכם שלפניו.
הסיוע הזה לא נחוץ לישראל מבחינה כלכלית (פחות מאחוז בודד מהתל"ג) והוא עוד ניתן כסוביסדיות לתעשיה האמריקאית כשהערך האמיתי שלו עוד נמוך באופן משמעותי. גם ישראל וגם ארה"ב יכולות ליזום ניתוק של היחסים אבל לשני הצדדים יש אינטרס רחב מאוד להחזיק את היחסים האלה איתנים. וורן וסנדרס מדברים כרגע לבסיס התמיכה הקיצוני שלהם. אין להם רקורד עוין במיוחד והפאסון האנטי ישראלי שהם מציגים מקוטלג אצלי בתור הצגה לצרכי פריימריז ולא השקפת עולם מדינית. הם לא רון פול, פאט ביוקנן, זביגנייב בז'ז'ינסקי ואובמה. הם בטח ובטח לא ג'רמי קורבין ואפילו לא ג'רמי האנט.

בכל מה שקשור לאובמה, נזכיר שאובמה רץ לבטל את ההסכם של שרון ובוש/אברמס בנושא ההתנחלויות, נתן לאולמרט אולטימטום אלים בעופרת יצוקה, העיף את מובארק והמליך את מורסי והאחים המוסלמים, שיקר בפומבי ובאופן משתמשך לגבי ההסכם עם איראן ועדכון ישראל לגביו ושיקר בפומבי לגבי ההחלטה באו"ם. אני נותן גם לסנדרס וגם לוורן קרדיט שהם אנשים הרבה יותר מנוסים וגם יותר חכמים מאובמה. הדברים האלה שלהם, כמו הדברים שביידן אומר, הם במסגרת אותו קמפיין של פריימריז פנימי.

אני מכיר את הטון והמנטליות של "אוי ואבוי מה יהיה אם" אבל אנחנו לא שם. לא מדינית, לא כלכלית ובטח ובטח שלא צבאית. איראן עלובה ופרימיטיבית עושה כאבי ראש עצומים לחצי עולם. חצי נוסף מבוהל מכל תזוזה של הפסיכי מפיונגיאנג. בניגוד לאיראן וצפון קוריאה, ישראל היא מדינה ידידותית וצפויה, עם רציונל מאוד ברור שתורמת תרומה עצומה ליציבות והבטחון העולמי. יש לה אינטרסים מדרג א' שלא עולים בקנה אחד עם אינטרסים מדרג ז' של מדינות מסוימות בעולם אבל ברור לכל העולם שמתיחה חזקה מדי של החבל מול ישראל נושאת בחובה פוטנציאל זעום במיוחד ל"שיפור" מבחינתם, לצד פוטנציאל נזק גבוה בהרבה. זה מה שהחזיק את אובמה, זה מה שמחזיק את האירופאים והרוסים וזה לא הולך להשתנות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 02 נובמבר 2019, 07:26

יש משהו עקום בהשוואה בין ישראל לרשות הפלסטינית, למרות שזה נשמע פחות סימטרי ההשוואה צריכה להיות בין ישראל לפלסטינים לדעתי. אבל לא משנה, תסתכל בלינק שהבאת על הנתונים של הסימפטיה של הדמוקרטים-ליברלים והפסקה מתחת לגרף, זה נראה לי הרבה יותר רלוונטי לתמיכה או התנגדות לכל מיני צעדים שיכולים לפגוע בנו. וכבר אמרתי איך ז'אנר מסוים של פרו ישראליות עדיין מבקש ממך בסופו של עניין להתאבד כך שיש לאהדה הזאת מעט מאוד משמעות מבחינת האינטרס הישראלי. גם ג'י סטריט "פרו ישראלים".

כל מדינה שנייה מארחת תשתיות של הצבא האמריקאי בשטחה וארה"ב בכל זאת לא מפנקת אותם בכמעט 4 מיליארד דולר בשנה שהם כ 20 אחוז מתקציב הביטחון השנתי של ישראל. אני מכיר את הגישה המאוד ישראלית של לקחת את כספי משלם המיסים האמריקאי ולהגיד שזה בעצם אנחנו שעושים להם טובה, אבל אני לא רואה את זה בדיוק ככה. כלומר ברור לי שהאמריקאים מקבלים בחזרה לא מעט מישראל, עצם זה שצה"ל הוא הצבא הפעיל בעולם אומר שכל מערכת נשק אמריקאית שאנחנו משתמשים בה באופן מוצלח זה מקדם מכירות נהדר עבור תעשיית הנשק האמריקאית (התקיפות שלנו בסוריה מכרו הרבה f-35), אנחנו לא מקרה סעד כמו הפלסטינים יש לנו הרבה מה להציע. ועדיין, אנחנו זקוקים להם הרבה יותר מאשר הם זקוקים לנו ולדעתי כך גם בעניין הסיוע הביטחוני או איך שאתה לא רוצה להגדיר אותו.

ברורים לי גם המחירים שאנחנו משלמים על הכסף הזה, על עסקאות הנשק שהם מבטלים לנו, העצמאות הכלכלית, המדינית, התלות שזה מייצר, הכבוד הלאומי שלנו שכל פוליטקאי שלהם יכול לרמוס בכל הזדמנות כי הם רואים בנו סוג של מדינת חסות. ועדיין, למרות שנים טובות כלכלית ומדינית אני חושב שהחיבוק האמריקאי נשאר הכרחי ושווה את המחיר עבורנו בנקודת הזמן הזאת. בכל זאת אנחנו לא מדינה רגילה, אין שום יישות אחרת שיש כל כך הרבה גורמים עם מוטיבציה להציק לה, את אירן וצפון קוריאה שליש עולם לא רוצה למחוק ברמה העקרונית, יעני אם הם מתנהגים מחר בצורה ידידותית וצפויה לאף אחד אין שום בעיה איתם. היחסים הקרובים שלנו עם ארה"ב משפיעים גם על היחסים שלנו עם מדינות אחרות, אם זה יפגע למבקשי רעתנו יהיה הרבה יותר קל לעשות לנו דרום אפריקה ובגלל זה כל תזוזה בדעת הקהל במדינה הכי פרו ישראלית בעולם מחוץ למיקרונזיה, שהיא במקרה גם מעצמת העל מספר אחד, תזוזה שמביאה לכך שמועמדים לגיטימיים במפלגה הדמוקרטית מרגישים צורך פוליטי (לדעתי גם אידאולוגי) לתקוף אותנו, זה מטריד אפילו אם אתה צודק ולא יהיו מחירים מיידיים כי סנדרס ושות' סתם עושים הצגות לקהל שלהם. עצם המגמה זה כבר בעיה, שנאה ליהודים זה משהו שנדלק ומתפשט מהר. אבל אני מקבל מה שאתה אומר, במכלול האינטרסים גם ממשל עוין במיוחד יכול לפגוע בנו רק עד גבול מסוים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 נובמבר 2019, 18:46

הקבוצה הקטנה של אנשי ג'יי-סטריט, במקרה הטוב, תענה בסקר הזה שהיא תומכת גם בישראל וגם ברשות הפלסטינית. ההשוואה מול הרשות הפלסטינית עושה עם הפלסטינים חסד משום שאם הם היו מכניסים פנימה גם את החמאס אז אחוזי התמיכה בהם היו קורסים.

לגבי הכסף וה"פינוקים", אני לא מסכים איתך.
המדינות היחידות שבהן יש לארה"ב תשתית צבאית הן מדינות נאט"ו וקבוצה קטנה של בנות ברית אחרות, דוגמת ערב הסעודית וקטאר. בכל המדינות האלה, ארה"ב מחזיקה ממש כוחות צבאיים, עם טייסות, כלי שיט, נ"מ, תחמושת גרעינית ועשרות אלפי חיילים שנמצאים שם בשביל להגן על המדינות האלה בפועל. הפינוק הזה שארה"ב מספקת לגרמניה, צרפת וטורקיה עולה למשלם המיסים של ארה"ב מאות מיליארדי דולרים בשנה ולמרות התלות המלאה שלהן בארה"ב והעובדה שכמעט כולן לא עומדות בהתחייבויות שלהם לנאט"ו, אף אחת מהן לא חושבת שהיא חייבת משהו לארה"ב ורובן אפילו מרשות לעצמן להשתין על האמריקאים בקשת. גם כשהאמריקאים מבקשים עזרה בטיפול בבעיות בטחונית בעולם, שמשפיעות בעיקר על המדינות האלה ולא רלוונטיות לארה"ב, רובן מפנות כתף קרה ולעיתים אפילו מפריעות. בעבר הדבר הזה נשאר מתחת לשולחן אבל בשנים האחרונות האמריקאים מבטאים את הסלידה שלהם בקול רם למדי.

מולן, אין לישראל ברית צבאית עם ארה"ב וארה"ב לא מחויבת לבטחון ישראל. יש פה תשתיות שמשרתות את המערכת האמריקאית אבל אין פה פריסה של כוחות צבא אמריקאים וישראל תמיד מושיטה יד ומסייעת לארה"ב. אם אנחנו לא היינו באיזור אז ארה"ב היתה צריכה להערך אחרת מבחינה צבאית.
בנוסף, הכסף הזה לא קונה סחורה שוות ערך לסכום הנקוב. אם זה היה כסף שלך, שיוצא למכרז בינלאומי לרכישה של ציוד מקביל, אז הציוד היה עולה עשרות אחוזים פחות. אם היית קונה אותו מהתעשייה המקומית אז הוא גם היה עולה פחות והכסף עוד היה ממשיך להתגלגל בתוך המערכת הכלכלית המקומית. חינם זה משהו שאתה לא יכול להתחרות בו אבל דולר סיוע שווה הרבה פחות מדולר בשוק החופשי או דולר מתקציב מדינת ישראל.
אני חוזר על מה שרשמתי בעניין הסכום האבסולוטי והעובדה שהוא זניח יחסית לתל"ג של מדינת ישראל (או אפילו יחסית לתקציב המדינה). לאמריקאים ברור שגם אם הם יפסיקו את כל הסיוע לישראל, לדבר הזה לא יהיה שום משקל מבחינת קובעי המדיניות בארץ. ישראל לא תכופף את האינטרסים החיוניים שלה תמורת 3-4 מיליארד דולר בשנה. גם לא תמורת 30. זה סכום כסף קטן שארה"ב מעבירה לישראל במסגרת הסכמים שמשרתים את שני הצדדים ומספקים לארה"ב תמורה טובה מאוד לכסף.

לעניין "דרום אפריקה", כשאתה לוקח מדינה וחונק אותה בנוגע לאינטרסיים החיוניים שלה אז התוצאה הישירה היא לא שקט או רקבון איטי אלא עימות ולעימות יש מחיר שהצד השני גובה בהתאם ליכולת שלו. פה בארץ, משום מה, יש שקט תקשורתי מוחלט סביב העובדה האלמנטרית הזו וזה מייצר פוביות תלושות דוגמת "דרום אפריקה".
וזו לא רק ארה"ב שלא לוחצת אותך לפינה אלא גם אירופה שבכל תקופת אובמה טפטפה פרובוקציות באופן מתמשך אבל הגיבה בשלילה קטגורית ונחרצת על כל קריאה להפעלת מנופי לחץ כלכליים על ישראל. הפלסטינים לא שווים עבורה שום דבר שמתקרב לנזק הפוטנציאלי של צמצום הסחר עם ישראל אפילו שדעת הקהל באירופה מוסתת כבדות כנגד ישראל.

בהיבט של היחסים עם ארה"ב כמנוף ליחסים על מדינות אחרות, עובדתית, דווקא העימותים הפומביים עם אובמה גרמו לשיפור ניכר במערכת היחסים של ישראל עם שורה של מדינות בעולם. זה לא חד כיווני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2019, 00:22

omerkot כתב:מולן, אין לישראל ברית צבאית עם ארה"ב וארה"ב לא מחויבת לבטחון ישראל. יש פה תשתיות שמשרתות את המערכת האמריקאית אבל אין פה פריסה של כוחות צבא אמריקאים וישראל תמיד מושיטה יד ומסייעת לארה"ב. אם אנחנו לא היינו באיזור אז ארה"ב היתה צריכה להערך אחרת מבחינה צבאית.
בנוסף, הכסף הזה לא קונה סחורה שוות ערך לסכום הנקוב. אם זה היה כסף שלך, שיוצא למכרז בינלאומי לרכישה של ציוד מקביל, אז הציוד היה עולה עשרות אחוזים פחות. אם היית קונה אותו מהתעשייה המקומית אז הוא גם היה עולה פחות והכסף עוד היה ממשיך להתגלגל בתוך המערכת הכלכלית המקומית. חינם זה משהו שאתה לא יכול להתחרות בו אבל דולר סיוע שווה הרבה פחות מדולר בשוק החופשי או דולר מתקציב מדינת ישראל.
אני חוזר על מה שרשמתי בעניין הסכום האבסולוטי והעובדה שהוא זניח יחסית לתל"ג של מדינת ישראל (או אפילו יחסית לתקציב המדינה). לאמריקאים ברור שגם אם הם יפסיקו את כל הסיוע לישראל, לדבר הזה לא יהיה שום משקל מבחינת קובעי המדיניות בארץ. ישראל לא תכופף את האינטרסים החיוניים שלה תמורת 3-4 מיליארד דולר בשנה. גם לא תמורת 30. זה סכום כסף קטן שארה"ב מעבירה לישראל במסגרת הסכמים שמשרתים את שני הצדדים ומספקים לארה"ב תמורה טובה מאוד לכסף.

זה אפילו יותר מזה, לא רק שהסיוע כופה עלינו לקנות ציוד אמריקאי שאולי לא היינו קונים בכלל ונמכר לנו בסכומים גבוהים ממה שהיינו משיגים כשאנחנו הולכים בעצמנו לשוק העולמי, זה גם כסף שלא הולך לתעשיה הישראלית ומשתמשים בו כחוסם לעסקאות בטחוניות גדולות עם מדינות שארה"ב לא אוהבת. החלק האחרון בשרשרת הזאת הוא שכל מה שאנחנו קונים מהאמריקאים, אם זה רק"ם או מטוסים או ספינות, דורש חלקי חילוף ותחזוקה מתאגידים אמריקאים כמו לוקהיד מרטין. כלומר אולי כסף הסיוע הוא "חינם", אבל הוא עולה לנו הרבה בתחומים שונים, כולל מליארדים שאנחנו מוציאים מכיס משלם המיסים הישראלי ישר לכיס של התעשיה האמריקאית על חלקי חילוף ותחזוקה של כל מני F-35 למניהם. כלומר אם באמת מסתכלים על ההשפעה של הסיוע הזה על ישראל, הוא לא מתקרב אפילו ל3-4 מליארד דולר.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 נובמבר 2019, 10:11

וכמו שצפיתי, בלומברג הכריז רשמית על ריצה כ... דמוקרט.
זה הולך כנראה בעיקר לפגוע בביידן ה״מתון״, ולחזק את וורן, העניין הוא שוורן איבדה מומנט לאחרונה, אז אלא אם סנדרס יכריז על פרישה או הצטרפות לוורן - הם צפויים כנראה לבחור מועמד עם פחות מ-25 אחוזי תמיכה או משהו כזה... יהיה מעניין

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 נובמבר 2019, 11:02

אני לא מאמין שהוא היה רץ שם בלי שהוא קיבל תמיכה מגורמים ממסדיים חזקים שכנראה הרימו ידיים מביידן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 נובמבר 2019, 11:22

אני לא חושב שכולם הרימו ידיים מביידן, גם לא רוב או הרבה... היו כמה קולות מהמתונים שהבינו שביידן מועמד לא מספיק חזק, מנסים להריץ את בלומברג... אבל השמאל הקיצוני יותר רוצה את וורן, או סנדרס, והם היום מכתיבים את השיח ושולטים במדיה, והם להערכתי מהר מאוד יתקפו את בלומברג, עכשיו כשהוא רשמית במירוץ.
הסיכוי היחיד שיהיה מועמד ממש רציני זה אם יהיה איחוד כלשהו, בין בלומברג לביידן ובין וורן לסאנדרס, כאשר רק החיבור השני סביר בעיניי, מבחינת סיכויים שיקרה. אבל יותר סביר, שכל הארבעה פשוט ימשיכו עם האגו ובסוף הדמוקרטים יבחרו במישהו או מישהי שישאירו הרבה מצביעים בבית.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים