נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 14 ספטמבר 2022, 12:54

Laskin כתב:כבר עכשיו יש חוסר מוטיבציה מטורף בצבא הרוסי, העם והתושבים ככלל ממש לא מעוניין במלחמה שכזו, יש בהחלט סיכון (או יותר נכון סיכוי) שתהיה הפיכה מסויימת, או משהו שיחסית קרוב לזה, וייפגע משמעותית בתדמית של "רוסיה החזקה", עוד יותר ממה שכבר פגע.
בנוסף - הכרזה על מלחמה תוביל לעוד סנקציות, הרבה מאוד סנקציות, וההשלכות הכלכליות זה עוד משהו שמאוד צריך להדאיג את פוטין.

מן הסתם זו לא מדינת עולם שלישי (או לא בדיוק) שהפיכה צבאית מלאה היא דבר שיקרה פתאום באמצע הלילה ללא סימנים מקדימים, אבל כן יש אפשרות למרד כזה או אחר, שיוביל לתגובה קשה, שיוביל לעוד מרד גדול יותר, שיוביל לעוד תגובה קשה וכו'...

השאלה היא מה יפגע יותר בתמיד רוסיה החזקה, להמשיך להיות בבוץ האוקראיני או לברוח עם הזנב בין הרגליים. אם הם בורחים מאוקראינה פוטין לא יוכל יותר לכבוש מדינות סוביטיות לשעבר, כל העבודה שהוא עשה בגרוזיה ובקרים בתקופת אובמה תלך לעזאזל.

Shlomix כתב:איזו אימפריה בדיוק הוא בנה? אולי בנה בחלומות שלו. מה שיש לרוסיה זו מכונת תעמולה ופרופוגנדה מדהימה שמפיצה פייק ניוז בלי סוף בסיוע כמה אידיוטים שימושיים במערב. נקווה שזה יקרוס.
לפי רוב הדיווחים הצבא הרוסי ברובו לא מתפקד. ברגע שיש קושי לוגיסטי היחידות הקדמיות קורסות כי לא מגיעה שום אספקה, לא ציוד ולא מזון. יותר מזה, אין תחלופת כח אדם, כך שהחיילים נשחקים ובסוף נשברים, וגם ככה המוטיבציה שם ברצפה.
מן הסתם זה עדיין צבא עם עוצמות אש אדירות, אבל מה שנראה כרגע זה שבסוף האוקראינים יצליחו להחזיר כמעט את כל השטחים שנכבשו מאז פרוץ המלחמה. אם המערב ימשיך לספק תמיכה צבאית וכלכלית, אולי אפילו יצליחו להחזיר חלק מהשטחים שנכבשו ב2014, אבל זה כבר נראה קלוש כי זו תהיה השפלה מוחלטת לפוטין.

פוטין לקח מדינה מתפוררת שהייתה אמפריה מתפוררת והחזיר אותה להיות אמפריה מתפוררת. אז הצבא שלו לא חזק כמו שהוא חשב, כנ״ל הכללה וכל אספקט אחר, אבל ביחס לרוסיה של שנות ה-90 - רוסיה של 2022 היא אמפריה. ביחוד בזכות אובמה והעובדה שהוא נתן לפוטין להכנס לכל void שהוא השאיר. הרוסים לא רוצים לחזור לתקופת בוגרשוב ויילצין, מבחינתם עכשיו הם אמפריה שוב, אפילו אם זה לא ממש נכון.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 ספטמבר 2022, 13:05

DrKeo כתב: הרוסים לא רוצים לחזור לתקופת בוגרשוב ויילצין

מבלי להתייחס לעניין

נדב - כמה הפכת תל אביבי מנותק מחיפאי גזעי כשאתה כותב בוגרשוב ולא גורבצ'וב?
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 ספטמבר 2022, 13:29

ביחס לרוסיה של שנות התשעים גם קזחסטן של 2022 היא מעצמה :)
אני חולק עלייך שהמצב הכי גרוע עבור פוטין זה לחזור עם הזנב בין הרגליים… יש דברים גרועים יותר, עבורו. להחשב למיני-היטלר למשל, לגרור את העולם או לפחות חלק לא קטן מיבשת אירופה למלחמה כוללת, להכשל עוד יותר בנסיונות הבאים וכו׳.
אגב, קראתי הבוקר כתבה מעניינת בנושא ה״אימפריה״ שלו:
https://euroweeklynews.com/2022/09/13/g ... on-russia/
מדובר במפלגת השלטון שם, להבנתי… רוצים לערוך משאל עם האם לפתוח במלחמה על רוסיה. לא נכנסתי לפרטים, אבל על פניו נראה שמצבה של אימפריית פוטין משמעותית בסיכון גדול יותר כעת מאשר לפני תחילת המבצע האיום הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2022, 09:29

bozeman כתב:
DrKeo כתב: הרוסים לא רוצים לחזור לתקופת בוגרשוב ויילצין

מבלי להתייחס לעניין

נדב - כמה הפכת תל אביבי מנותק מחיפאי גזעי כשאתה כותב בוגרשוב ולא גורבצ'וב?

ואו.. אפילו לא שמתי לב. אני רוצה לתרץ את זה בעובדה שאתמול נסעתי לבוגרשוב לראות את המשחק ויש מצב שהשם היה בראש שלי, אבל ואו.

Laskin כתב:ביחס לרוסיה של שנות התשעים גם קזחסטן של 2022 היא מעצמה :)
אני חולק עלייך שהמצב הכי גרוע עבור פוטין זה לחזור עם הזנב בין הרגליים… יש דברים גרועים יותר, עבורו. להחשב למיני-היטלר למשל, לגרור את העולם או לפחות חלק לא קטן מיבשת אירופה למלחמה כוללת, להכשל עוד יותר בנסיונות הבאים וכו׳.
אגב, קראתי הבוקר כתבה מעניינת בנושא ה״אימפריה״ שלו:
https://euroweeklynews.com/2022/09/13/g ... on-russia/
מדובר במפלגת השלטון שם, להבנתי… רוצים לערוך משאל עם האם לפתוח במלחמה על רוסיה. לא נכנסתי לפרטים, אבל על פניו נראה שמצבה של אימפריית פוטין משמעותית בסיכון גדול יותר כעת מאשר לפני תחילת המבצע האיום הזה.

אני לא בטוח שלהחשב עולמית כמיני היטלר או להתחיל מלחמה באירופה זה יותר גרוע בשבילו פנימית ברוסיה מאשר לחזור עם הזנב בין הרגליים :)

וכן, היציאה לאוקראינה הייתה טעות קולוסאלית. הם חשבו שהם תוך שבוע כובשים את קייב, שמים ממשל בובה וסוגרים עניין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2022, 10:14

אני די בטוח שזה כן... כי שוב - הוא מסתכן לדעתי בהוצאה להורג או הפיכה וכליאה.
לחזור עם הזנב בין הרגליים אחרי שלא הצלחת ואפילו איבדת הרבה מהאימפריה שלך - זה משהו שהרוסים יודעים לסלוח עליו, ממש לפני שבוע מת איזה אחד כזה, בגיל 92 :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2022, 15:47

Laskin כתב:אני די בטוח שזה כן... כי שוב - הוא מסתכן לדעתי בהוצאה להורג או הפיכה וכליאה.
לחזור עם הזנב בין הרגליים אחרי שלא הצלחת ואפילו איבדת הרבה מהאימפריה שלך - זה משהו שהרוסים יודעים לסלוח עליו, ממש לפני שבוע מת איזה אחד כזה, בגיל 92 :)

גורבצ׳וב הוא בדיחה ברוסיה, ודמות שנואה. אף אחד לא סלח לו שם, מבחינתם הוא השמיד את האמפריה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2022, 16:36

המבחן היחיד הוא האם המון זועם פרץ לארמון שלך וחיסל אותך ואת כל המשפחה שלך… אם לא - סלחו לך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2022, 18:38

Laskin כתב:המבחן היחיד הוא האם המון זועם פרץ לארמון שלך וחיסל אותך ואת כל המשפחה שלך… אם לא - סלחו לך.

אני לא זוכר את ההמון מחסל את סטאלין, גורבצ׳וב או פוטין או כל מנהיג סבייטי אחר במאה האחרונה. גם כשחיכו בתור ללחם ולנייר טואלט לא רצו לארמון, גם לא כשמתו עשרות מליונים. אם יהיה מרד בפוטין, שיהיה להם לבריאות, אני פשוט לא ממש רואה איך המורדים שורדים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2022, 19:21

כן, גם להם סלחו :) ועד כדי העריצו ויש שיאמרו שעד היום חונכו להעריץ…
זמנים השתנו, או לפחות אני רוצה להאמין בזה, שהעם הרוסי רוצה להיות מערבי ומתקדם יותר

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2022, 22:26

טוב, הגיוס החל…
אוף, זה יכול להיות ממש רע
בואו נקווה לתרחיש האופטימי ביותר של מרד המוני, וכמה שיותר מהר :(

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 אוקטובר 2022, 22:28

תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוקטובר 2022, 07:30

מה שהיה - הוא שיהיה

הרבה יותר מעניין בחירות האמצע בארה״ב, שם עדיין צפוי ״גל אדום״

גם מעניין מה יעלה בגורל ברזיל, לולה המושחת שזכה שם בבחירות ועשה ״מהפך״בסיבוב השני הוא סוציאליסט, ומעניין יהיה לראות אם הוא יחרבן שם עוד יותר את הכלכלה, או שלא יעשה שינויים דרמטיים… וגם מעניין אם הנשיא הנכחי יעביר את השלטון בשקט, הוא גם כן טיפוס בעייתי. בכל אופן נתפלל שהם לא יהפכו לונצואלה 2.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 אוקטובר 2022, 09:31

עדיין משעשע עד כמה שזה לא מעניין אף אחד.

בארה״ב צפוי גל אדום (תמיד מקובל שבחירות האמצע הראשונות ״מאזנות״ את הנשיא) אבל צריך לראות עד כמה הוא יהיה כזה.
בברזיל, בולסנרו זכה לפני כמה שנים רק כי לולה נוטרל ולכן אני פחות מופתע מחזרתו של לולה ויותר מופתע מהפער הלא מאוד גדול ביניהם.
בולסנרו הוא תואם טראמפ אבל לולה הוא סוג של ביבי ואיפה שצומחים כאלה, אפשר למצוא רק עשבים שוטים והרבה נזק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוקטובר 2022, 10:06

נראה לי טבעי לגמרי שלא יעניין אף אחד אחרי 6 מערכות בחירות תוך 4 שנים בערך...

לולה הוא לא בדיוק סוג של ביבי, הוא יותר איפהשהו בינו לבין מדורו, וזה חתיכת הבדל :)
ברזיל היא כח די גדול באמריקה, גם כלכלי אבל בעיקר צבאי, אני לא חושב שהוא יכול לעשות משהו שהוא לא אסון גדול עבור המדינה ואזרחיה, אבל נקווה שאני טועה.

לגבי ארה"ב - גם אם לא יהיה גל ענק - די ברור שהדמוקרטים לא יחזיקו בכח שיש להם כעת, מה שאומר שאם ביידן היה עד עכשיו בצרות מבחינת הישגים ופופולריות - עכשיו בכלל מצפות לו שנתיים איומות... אם בכלל יישאר בתפקיד שנתיים שלמות. הערכה שלי - הוא ירצה "להכתיר" את קמאלה כנשיאה, אפילו אם רק לחצי שנה או משהו כזה, כדי שיגידו שבזכותו הייתה נשיאה שחורה ראשונה, ולפחות זה יהיה הישג (חיובי) כלשהו שייזכרו לו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2022, 10:35

omerkot כתב:תמונה

תארת את הבחירות בגיף :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוקטובר 2022, 12:25

נקווה שזה יתבטא בייאוש של השמאל... אם מרצ והעבודה לא יעברו - לפחות נסיים את הלופ הזה :P
האמת שעוד לא החלטתי אם ולמי אצביע.
נראה מחר, בהתאם למזג האוויר כמובן :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 אוקטובר 2022, 12:56

גם אם שתיהן יתאדו (גם לשימחתי) אתה לא תסיים עם שום דבר כי אני לא רואה איך ביבי מחזיק קואליציה עם סמוטגביר והחרדים.

לגבי לולה, הוא כבר היה נשיא די הרבה שנים והוא הוחלף על ידי ממשלה של סגניתו (בנוכחותו ושליטתו) ולכן זה יהיה עוד מאותו דבר שכבר היה הרבה מאוד זמן. בדיוק כמו הביב.
מה שכן, לולה מתקרב מאוד לגיל של ביידן. לא יודע מה המצב הקוגנטיבי שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2022, 13:14

Laskin כתב:נקווה שזה יתבטא בייאוש של השמאל... אם מרצ והעבודה לא יעברו - לפחות נסיים את הלופ הזה :P
האמת שעוד לא החלטתי אם ולמי אצביע.
נראה מחר, בהתאם למזג האוויר כמובן :)

חשבתי שתהיה יותר מעודד מממשלת שמאל אחרי הקדנציה של ליברמן שהיה יותר ליברל כלכלי מבערך כל שר אוצר מאז ביבי ב-2003 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוקטובר 2022, 13:49

אני אכן מעודד ממה שהיה, ויש לשבח אותו על כך, אבל אני ממש לא חושב שיש מי שיבטיח שזה שוב מה שיקרה… באותה מידה מירב מיכאלי יכולה להיות שרת אוצר.

אגב, ראיתם את השיט שלה היום על האוטובוסים?
זהו, סוטים באוטובוס? חוסלתם! על ידי מראה ומדבקות!

עומר - אני כן חושב שהוא יכול להחזיק קואליציה כזו… אולי לא ארבע שנים, אבל שנתיים וחצי ככה… זה גם הישג עבורנו :/

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 31 אוקטובר 2022, 14:37

ליברמן היה שר אוצר טוב, אבל מצד שני קל יחסית להיות שר אוצר בשנה עם צמיחה מטורפת שנובעת מנסיבות חיצוניות (יציאה מהקורונה). זה עדיין מעודד לראות מפלגה שהמצע העיקרי שלה הוא כלכלה חופשית. גם הציונות הדתית עם מצע כלכלי דומה, אבל זה לא ממש הפוקוס שלה. אני כנראה אצביע לקארה. אמנם ״קול לפח״, אבל בהסתכלות רחבה יותר אולי לא (ע״ע בן גביר).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2022, 14:56

InterAl כתב:ליברמן היה שר אוצר טוב, אבל מצד שני קל יחסית להיות שר אוצר בשנה עם צמיחה מטורפת שנובעת מנסיבות חיצוניות (יציאה מהקורונה). זה עדיין מעודד לראות מפלגה שהמצע העיקרי שלה הוא כלכלה חופשית. גם הציונות הדתית עם מצע כלכלי דומה, אבל זה לא ממש הפוקוס שלה. אני כנראה אצביע לקארה. אמנם ״קול לפח״, אבל בהסתכלות רחבה יותר אולי לא (ע״ע בן גביר).

כנ״ל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 אוקטובר 2022, 15:10

גם אני נוטה חזק לקארה, אבל ביום הבחירות אני בוחר באיזור שבו נשאל ממש הארדקור, אז אני עלול להתעצבן ולעשות דווקא :)
אבל לא, סביר להניח שבכל מקרה אלך על קארה, אני אוהב מצפון שקט

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2022, 15:34

אני לא ארגיש טוב אם אף אחד מהמפלגות הרלוונטיות לאחוז החסימה יעלו לשלטון. אז לפחות עם קארה יש לי מצפון שקט.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 אוקטובר 2022, 15:34

זה היופי בתקופות כאלה של מיאוס רחב סרט - לגמרי לא ברור מה הולכות להיות התוצאות של הבחירות האלה...
גם אני מתכוון לעשות "קול לפח". לא מסוגל להצביע לאף אחד מהנוכחים בלי להקיא בקלפי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2022, 23:22

טוב, ברור שבל״ד יעברו, ושוב איילת שקד בצד שבזבז קולות ומנע רוב לממשלת ימין…
אבל במידה והמצב יישאר בערך אותו הדבר - מי לדעתכם יתהפך? גנץ ישב עם נתניהו? מישהו מסער יערוק? סיבוב שביעי?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־ 21 אורחים