נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 27 יולי 2020, 00:06

InterAl כתב:15% מעל המינימום נשמע כמו נדיבות מופלגת עבור עבודה שדורשת מינימום כישורים.

ממש לא.

InterAl כתב:נפוץ מאוד זה לא. אולי נפוץ מאוד באיזורים מאוד מסוימים בארץ, וגם אז אני ממש לא בטוח. אבל זה לא משנה, קודם קבעת נחרצות שזה פשוט לא קורה. אז עכשיו אתה חוזר בך מדבר השטות וקובע שזה לפעמים קורה? יופי, לפחות יש התקדמות.

נפוץ מאוד באיזורים מאוד מסוימים בארץ? קודם קבעת נחרצות שכל עובד יכול לעזוב למקום אחר. אז עכשיו אתה חוזר בך מדבר השטות וקובע שיש אזורים שעובדים לא יכולים לעזוב למקום עבודה אחר? יופי, לפחות יש התקדמות.

InterAl כתב:לא נדרש אמון אלא common sense. אני יודע שזה מצרך נדיר אצל שמאלנים, אבל עם קצת מאמץ אני בטוח שגם אתה תוכל להבין שרק להנהלה יש מספיק נתונים כדי לקבוע מה נכון ומה לא נכון לעסק שלהם. לא ליחימוביץ׳, לא לך ולא לגב׳ כהן שקפצה לביקור בסניף יש מספיק ידע על העסק כדי לקבוע את זה.

לא נדרש common sense, אלא יכולת להבין שלא כולם כמוך. אני יודע שזה מצרך נדיר אצל מעריצי איין ראנד, אבל עם קצת מאמץ אני בטוח שגם אתה תוכל להבין שלא משנה כמה פעמים תחזור על מנטרה, היא לא תהיה נכונה. הקופאיות לא עזבו את סופר פארם, העובדי בנין לא עזבו את הקבלנים, העובדי קבלן לא עזבו את החברות כ"א.

InterAl כתב:לא יודע איך הבנת את זה, אבל בסדר.

יש הרבה דברים שאתה לא יודע, אבל בסדר.

InterAl כתב:הראיות על מוביליות הן אינסופיות. גם במחקר וגם מסביבך. פקח את העיניים... כמה אנשים אתה מכיר שתקועים באותו מקום עבודה בדיוק במשך עשרות שנים? איך אפשר לקחת טענות מגוחכות שכאלה ברצינות בכלל? ויש יותר עדויות של מעסיקים שעושים קרטל מאילו שדואגים שעובדים ישארו אצלם? אתה מסוגל לגבות את הטענה הזאת, או שאת הדרישה לגיבוי בנתונים אתה מפנה רק לאחרים ועליך היא לא חלה?

עוד פעם עם התקליט השבור? ראיות בסגנון "מסביבך. פקח את העיניים... ", " כמה אנשים אתה מכיר " זה הטענה הכיח פחות מבוססת שאפשר להעלות
כמה פועלים אתה מכיר? כמה קופאיות?
איך? איך? איך אפשר לקחת טענות מגוחכות שכאלה ברצינות בכלל?

InterAl כתב:שים לב שדיברתי על תועלת נטו. אני לא טענתי שיש ביכולתי להוכיח שהחוק מזיק נטו. אני טוען שכשאתה בא לכפות את דעתך על אחרים, כדאי שתהיה מאוד בטוח בהשלכות החקיקה שלך.

זה אותו דבר בדיוק. הטענה שצריך לבטל חוק צריכה לדעת מה השלכות של הביטול.

InterAl כתב:סורי, זה פשוט לא נכון. מתפרסמות ועוד איך.

אז עכשיו אתה חוזר בך מדבר השטות וקובע שיש הרבה ביקוש למשרות בשכר מינימום? יופי, לפחות יש התקדמות.

InterAl כתב:טוקבקים ב-ynet, ההוכחה הניצחת... שוב אני אומר - כנס לאתרי דרושים ותראה הצעות עבודה לעובדי יצור שמגיעים למספרים האלה, זה ממש לא בשמיים.

איזה אתרים? האתרים ש"מתפרסמות ועוד איך"? אז כן מתפרסמות או לא?

InterAl כתב:אבל שוב, בפועל עובדים במשק לא עובדים 16 שעות ביממה - למרות הפרצה בחוק. מניסיוני האישי, מרבית העובדים עושים טובה שהם נשארים גם 8 שעות במשרד. אז כן, זקוף את זה אך ורק לזכות המעסיק, איך המדינה אחראית לזה בדיוק?

עוד פעם עם הנסיון האישי. לא יאומן כמה אתה קונסיסטנטי עם האסמכתא הכי חלשה והכי מופרכת
אה, כן, והכי חביבה על האולטרה קונסרבטיבים. הרי כולם כמוכם ומי שלא בינכה לא צריך לספור אותו

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 יולי 2020, 00:09

מצטער, אם אתה חושב שאני מתכוון להגיב לבליל השטויות הזה, אתה טועה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 יולי 2020, 00:15

swiss-the-engine כתב:
sharonbn כתב:
swiss-the-engine כתב:
sharonbn כתב:אני לא מבין את הנקודה. אתב זורק משפטים ומיד בורח.
אם אתה רוצה להתדיין, סבבה. אני שיטחי? חד צדדי? אוקי. בוא ותציג את הטיעונים שלך והסימוכין להם. בשביל זה אנחנו בפורום, לא?
אני לא חושב שאני יותר שיטחי או קיצוני מאינטר למשל. כאילו נראה לך שהוא מציג תמונה שלמה, מדויקת ורב צדדית של ההיסטוריה?
אין לך עניין "להתווכח", אז בשביל מה היו הדברים האלה שאמרת? איפה אתה חושב שתרמת לדיון? זה שלא כולם מחזיקים בדיעות שלי זה ברור לי. תודה.

אני לא חושב שיש לי מונופול על העובדות (אני לא חושב שלמישהו כאן יש) וברור לי שיש ראיות שסותרות את הטענות שלי.
אבל אני לא אשלח את העמית שלי לדיון לעשות את העבודה שלי ולאסוף ראיות בשבילי.

טוב ״לברוח״ זו מילה.קצת מוגזמת אני חושב. אני מכיר קצת דיבייטים בחיי ומה יוצא מהם ובנוסף אני די לא רוצה פשוט להיכנס ל״חור ארנב״ של ויכוחים חסרי משמעות:)
לא אמרתי ש״אתה״ שטחי... אמרתי שאתה מציג כך... וזה היה לגבי התגובה הספציפית אליי. אני אישית קורא את התגובה ומבין שזה לא כתיבתו של אדם שקרא את מה שכתבו לו ובאמת ניסה להבין למה זה יכול להיות נכון...

לא שולח אותך להוכיח בשבילי כלום... אני לא נתתי טענה עם לינקים ומספרים כי שוב, ברוב המקרים אני לא מוצא בזה עניין בדיבייטים הרי תמיד יהיה משהו נגדי להביא. מה שכתבתי הוא יותר טענה פילוסופית. כמו שאם אתה חושב שאנשים בבסיסם רעים אז יהיה לך outlook מסויים על החיים וממשל ושווקים וכו...

בשביל אחד שלא רוצה להכנס לויכוחים חסרי משמעות, אתה ממש מתעקש להמשיך לענות.
אז אני חושב שהטענה הפילוסופית שלך היא סופר שיטחית. וכך זה ישאר עד שתבין שכמו לי, גם לך יש outlook מסויים על החיים והאמת לעולם לא שייכת לצד אחד בלבד

מראה כמה שאתה לא מבין ולא מנסה אפילו קצת להבין מה שכתבתי לך. מה קשור אמת? איפה דיברתי על אמת? כאילו אחרי איזה שתי הודעות הספקת לסיים תגובה מזלזלת כלפי שבה מה שאתה בעצם אומר לגמרי אכן מצייר עם מה שאמרתי בתגובה המקורית. התגובה שלי לא נכתבה בשביל לומר לך ״אתה טועה והנה למה אני צודק״.

ובאמת עניתי לך אז אני נורא רוצה להמשיך את הוויכוח... יש לי בעצם פטיש הפוך על הפוך כזה.

אני מנסה להבין בדיוק באותה מידה ובאותה רצינות ועם אותה השקעה שבה שאתה מנסה להבין את הטענות שלי. קרי, לא מנסה בכלל.
מה קשור אמת? באמת מה קשור? אבל מה זה אומר שהטענות שלי שיטחיות ? מה זה אומר? מה זה? סתם שרשרת מילים בג'יבריש?
שטיחיות == מפספסות איזה אמת "עמוקה" הגלויה, כמובן, רק לעיניך הפילוסופיות.

טול קורה מבין עיניך. המשפט הראשון שלך זה על השיטחיות (לא, לא שלי חו"ח, של הטענות שלי, הבנתי), ככה סתם משפט סתום ומתנשא, בלי להסביר מילה וחצי מילה.
אבל התגובה שלי מזלזלת.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 יולי 2020, 00:19

טוב שוב אתה מגיב עם מילטינטיות לא ברורה.
איתי לא דיברת על הטענות שלך. אז אתה בכלל לא יכול לדעת מה אני חושב וכמה אני חושב, על הטענות שלך בשרשת התגובות האחרונות על הנושא, שגלש מה דיבור על פיצוי על ידי המדינה בגלל המגיפה.

אז דיבייט מהנה עם אינטר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 יולי 2020, 00:22

InterAl כתב:מצטער, אם אתה חושב שאני מתכוון להגיב לבליל השטויות הזה, אתה טועה.

אי שם לפני 3-4 הודעות היה לי איזה פנטסיה שאפשר אולי להגיע איתך לא לעמק השווה אבל לאיזה שהיא סגירה של הדיון שייתן לנו אפשרות להפרד עם נימה חיובית
הרי ברור, כמו שסוויס אמר, שאף אחש מאיתנו לא חשב (וגם לא ניסה) לשכנע. כ"א העלה את ההשקפה שלו, האמונות שלו וזה היה אמור להגמר בהסכמה שלא להסכים.
אבל אתה לא ראית או שלא רצית לראות. היה יותר חשוב לך להמשיך ולענות, להמשיך ולנגח, להמשיך ולתקוף.
כנראה כל תגובה אחרת נתפסת אצלך כנק' חולשה.
אופייני לימין הלאומני הפונדמנטליסטי הקיצוני.

חוץ מלהתווכח ולהתנגח, אתה צריך ללמוד גם איך לסיים דיון.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 יולי 2020, 00:25

swiss-the-engine כתב:טוב שוב אתה מגיב עם מילטינטיות לא ברורה.
איתי לא דיברת על הטענות שלך. אז אתה בכלל לא יכול לדעת מה אני חושב וכמה אני חושב, על הטענות שלך בשרשת התגובות האחרונות על הנושא, שגלש מה דיבור על פיצוי על ידי המדינה בגלל המגיפה.

אז דיבייט מהנה עם אינטר.

אני לא דיברתי איתך על הטענות שלי - נכון מאד.
אתה הרגשת איזה צורך לא ברור להתפרץ לדיון שלי עם אינטר ולחוות דיעה על העומק של הטענות שלי.
ברור שאני לא יכול לדעת מה אתה חושב - אתה לא טורח לפרט את מה שאתה חושב, אז איך אני אדע?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 יולי 2020, 00:32

איפה העברתי חוות דעת על ״עומק הדעות שלך״?

באמת סליחה אני״ התפרצתי״. ג׳יזס.
בכל אופן אולי המילה שטחית באה לך לא טוב אז אקח אותה בחזרה. כמו שאמרתי דיבייט מהנה עם אינטר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 יולי 2020, 00:41

אני פשוט לא מבין את הגישה הזו של לזרוק שני משפטים ולצאת. בעיניי זה לא תורם שום דבר ורק מעצבן את מי שמושקע בתוך הדיון

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 אוגוסט 2020, 16:45

שמעתם את "הסיפור הכואב מאחורי הצמות של עדן פינס"?: https://fashion.walla.co.il/item/3382171

אחסוך לכם לחיצה:

זה כבר כמה שנים שצמות קטנות בכל הראש חזרו לאופנה. התסרוקת שמזוהה עם נשים אפריקניות מצאה את עצמה במיינסטרים כשכוכבות רבות, חלקן לא נמנות על הקהילה השחורה בעולם, החליטו להתהדר בתסרוקת המדוברת. מה שאולי בהתחלה עבר חלק בגרון, בחודשים האחרונים מצא את עצמו מושא לביקורת, בעיקר בשל תנועת Black lives matter בארצות הברית, שהובילה לשינוי תודעתי נרחב בכל הקשור לאפליה נגד שחורים.

היום כאמור, לא מעט נשים - גם אלו שאינן ממוצא אפריקני - מתהדרות בצמות הללו. ההבדל הוא, שהצמות האלו מסמלות שנים של דיכוי, אפליה וגזענות עבור נשים שחורות בעוד עבור נשים לבנות מדובר בטרנד ותו לא. לכן, לא פלא שמגזיני האופנה בעולם, בחסות עליית של תנועת המחאה בארצות הברית, מפרסמים טורי דעה שטוענים כי הטרנד הזה הוא בעצם ניכוס תרבותי.

אז נכון שמדובר בתסרוקת מגניבה, מחוספסת וסופר טרנדית ובשנים האחרונות גם אפשר לשדרג את הצמות עם תוספות שיער צבעוניות, אבל אסור לשכוח מה זה מסמל עבור נשים מסוימות, ובעידן שבו אנחנו חיות - אפשר ורצוי לגלות רגישות.

אמ;לק: אני לא מאמין שהשיט האמריקאי הזה הגיע לארץ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אוגוסט 2020, 18:52

אני לא בטוח שיתפוס כאן, לפחות בקטע הזה... יש לא מעט אתיופיות שהפרנסה שלהן תלויה בצמות האלה, ובארנק של בחורות לבנות, אני לא רואה אותן עכשיו מפסיקות לעסוק בזה בגלל שמישהי בארה״ב החליטה שזה ניכוס תרבותי.

זה לא חדש, אבל לא מזמן גיליתי שעגילים עגולים וגדולים במיוחד נחשב קטע לטיני, ולבנות שעומדות כאלה נחשבות גזעניות... שחורות לא, כי מותר להן הכל, אבל לי אישית זה היה חדש לגלות את השטות הזו.

אגב ניכוס - תראו את זה:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... rmers.html
מסתבר שיש בחורות שרוצות לעשות מופעי דראג, וגברים שהם דראג קווינס טוענים לניכוס תרבותי וכד׳...
ומן הצד השני - מסתבר שיש גם נשים פמיניסטיות שטוענות שבכלל מופעי דראג נחשב “womanface” כמו blackface, כאילו שזה נועד לצחוק על נשים, זונות וכד׳.

בקיצור - נחמד ב-2020

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אוגוסט 2020, 19:02

אני משער שהכתב/כתבת של וואללה לא ראה מעולם ויקינגים עם צמות.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אוגוסט 2020, 19:15

כן אבל תכלס מאיפה אני יודע אם זה היה באמת או שכמו הקסדה עם הקרניים - מדובר במשהו שהלבישו על התרבות שלהם מבלי בסיס של ממש.

אגב, התחלתי לצפות בnorsemen וזה ממש נחמד. סוג של ״המשרד״ בעולם ויקינגים, וקצת יותר... עלילה, נגיד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 14:51

זה אשכרה קרה, לא מדובר בעריכה...
ומדובר בחודש הערכה לקהילה ההיספאנית.
לא פחות ממדהים :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 ספטמבר 2020, 18:43

מה הביג דיל? לא הבנתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 20:02

מצחיק, זה הכל. זה המם של סטיב בושמי עם הסקטבורד, על סטרואידים. או יותר נכון כדורי שינה, במקרה הזה :)
פתאטי, לא במקום, וקצת סטראוטיפי, אבל אני לא חושב שזה בעייתי ובטח שלא ביג דיל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2020, 11:15

אז רות מתה, וסמולנים מפורסמים ובעלי ״מעמד״ מפרסמים בטוויטר איומים לשרוף את המדינה אם טראמפ אפילו רק ינסה למנות שופט/ת עליון במקומה.
אני מאוד מקוה שהוא ינסה... אבל אין מצב שיצליח, יש יותר מדי אנשים כמו מיט רומני שיעצרו את זה כל עוד הם יכולים, כי הם בטוחים שזה ייתן להם נקודות במדיה.

בכל אופן - יהיה אפילו יותר אקשן לקראת הבחירות ממה שחשבנו.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 19 ספטמבר 2020, 15:19

באיזה עילה? זה לא בסמכות שלו למנות שופטים לעליון שלהם?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 ספטמבר 2020, 16:20

ראיתי שכמה סנאטורים רפובליקנים כבר הודיעו שהם לא יתמכו בשופט חדש לפני הבחירות. טראמפ יכריז על המועמדים שלו לתפקיד אבל זה ידחה לאחרי הבחירות.
אגב טראמפ, שלא כהרגלו, הגיב בצורה מאוד מכובדת לעיתונאית שעדכנה אותו על RBG וביקשה תגובה. באמת הפתיע אותי...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2020, 18:49

כן, הוא הפתיע את כל העולם... תקופת בחירות נו :)
עכשיו התקשורת חמה על זה וענייני הקורונה נדחקו הצידה... זה משחק לטובתו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 ספטמבר 2020, 16:20

אתמול טראמפ עשה מסיבת קורונה ללא סמרטוטי פה בצפון קרולינה.
אבל אני מניח שכל זמן שאוחנה שומר את הג'ורה סתומה אז זה בסיידר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 ספטמבר 2020, 22:20

הכלקלה כאן בדיוק כמו שבדיה. יותר טוב אפילו. מקום ראשון בעולם. כפיים!
https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/ ... 4a6c482635

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 ספטמבר 2020, 20:09

omerkot כתב:הכלקלה כאן בדיוק כמו שבדיה. יותר טוב אפילו. מקום ראשון בעולם. כפיים!
https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/ ... 4a6c482635

מקום ראשון בעולם במה? זה סתם סקר צרכנים. אני לא טענתי שהמצב פה טוב, גם לא שהוא טוב כמו שוודיה. טענתי שהסגר הוא לא האחראי הבלעדי או אפילו העיקרי למשבר הכלכלי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 אוקטובר 2020, 14:16

יצא הדוח של הסנאט לגבי "ביג טק". מעניין כל הסיפור.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 אוקטובר 2020, 15:58

מה שקורה שניה לפני הבחירות רלוונטי בעיקר ליום הבחירות ולא בהכרח לאחריו.
נחכה ונראה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 אוקטובר 2020, 16:16

כן מן הסתם זה תלוי במי האדמיניסטרציה הבאה תמנה לאנשים הרלוונטיים בנושא (הבנתי שזה המשפטים והftc).

אבל בלי קשר.. זה מעניין. מה שכותבים וכל מיני תכתובת שעולות בין אנשים בחברות האלה. מעניין.
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים