נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 09 אוקטובר 2020, 19:07

בתור אחד שאוהד את טראמפ לא עקבתי אחרי דעת הקהל האמריקאית אחרי העימות. מי מוביל?.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2020, 18:56

ביידן לכאורה מוביל בהפרש גדול
העימות של פנס-האריס היה טוב לפנס, אבל כמובן שאמרו שהוא גזען שוביניסט

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אוקטובר 2020, 20:07

ע״פ כל הסקרים האריס ניצחה את פנס. או לפחות, היתה טובה יותר. ועד כמה שאני סולד ממנה ומהמפלגה שלה, אני נוטה להסכים. פנס דיבר כמו רובוט ולא לעניין, לא ענה כמעט לאף שאלה ששאלו אותו ותמיד ברח. הוא כן הצליח להתקיל את האריס כמה פעמים, אבל זהו בערך. שאר הזמן היא היתה טובה ממנו ובד״כ ענתה על השאלות ששאלו אותה בצורה סבירה. בכל מקרה, לא שזה משנה משהו. טראמפ זקוק לנס כדי לזכות בבחירות האלה. אלא אם הכל פייק ניוז מטורף/סקרים לא אמינים בשיט, אבל אני בספק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 אוקטובר 2020, 23:21

הולי קראפ.. איזה זיכרון גרוע יש לאמריקאים.. לבחור בסגן של אובמה. הלוואי יהיה נס לטראמפ...

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 12 אוקטובר 2020, 03:46

זה מדהים שאתם עדיין תומכים בטראמפ למרות כל הכשלונות ובעיקר ההפצה ביודעין של הנגיף.
אם דמוקרטי היה מתנהל כמו שטראמפ התנהל מזמן הייתם קוראים לחתוך את ראשו

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2020, 08:23

האריס לא ענתה לעניין בכלל, והתחמקה מהשאלות הכי חשובות, כמו למשל האם הם מתכוונים ״להעמיס״ את בית משפט העליון... הסקרים שמראים שהיא ניצחה פחות רלוונטיים, בדרך כלל אנשים עונים לפי מה שהם מתכננים להצביע ולא כנים לגבי העימות.

לגבי טראמפ והקורונה - זה הרבה יותר מורכב מאיך שאתה מתאר את זה. ארה״ב ככלל לא חטפה את הקורונה ממש ממש חזק, אלא מדינות מאוד ספציפיות עם מדיניות מאוד ספציפית, למשל שמושל ניו יורק החזיר קשישים מבתי החולים בחזרה לבתי האבות כשהיה עומס - זה גרם לעלייה אדירה במקרי המוות, הם גם שנים רבות לא עשו מה שהמליצו להם לעשות בקשר לבתי החולים...
בנוסף, כמו תמיד - צריך להסתכל מה האלטרנטיבה הייתה עושה, ולמשל למרות שטראמפ זילזל בהתבטאויות שלו בנגיף - הוא כן לקח את זה ברצינות יותר מהדמוקרטים בהתחלה, וכשעצר טיסות מסין ואירופה לתוך ארה״ב וסגר את הגבולות - הדמוקרטים כינו אותו גזען, אמרו שהוא סתם מפחיד את הציבור, וקראו לאנשים לא להקשיב לו, ולצאת לצ׳יינה טאון ולחיות כרגיל.

אתה מבין, זה לא משנה מה טראמפ עושה - המתנגדים שלו תמיד יגידו שזה הדבר הכי נורא ויעשו ההפך. וכך הגענו למצב ההזוי שבארה״ב - השמאל מפגין נגד טראמפ ועכשיו מסרבים לפתוח את הכלכלה ובתי הספר, ויוצאים בהמוניהם להפגין בעד המשך הסגר, המושלים של המדינות הדמוקרטיות עדיין לא מוכנים בשום אופן לחזור לשיגרה ולפתוח את בתי הספר בעוד שבמדינות עם מושל רפובליקני רוצים להחזיר לשיגרה ובחלקן כבר עשו זאת, ואילו אצלנו בארץ זה בדיוק להפך - המפגינים נגד ביבי דורשים להפסיק את הסגר ולחזור לשיגרה ולפתוח את בתי הספר כמה שיותר מהר.

בכל אופן, יש דברים נוספים בעולם הזה מלבד הקורונה, ואנשים לא מצביעים אך ורק על בסיס זה, וה״תמיכה״ שלי בטראמפ היא לא בגלל שאני חושב שטיפל בזה בצורה מזהירה, אלא בגלל שביידן חישלו על ידי הקיצונים במפלגה שלו, והאריס תהיה הנשיאה בפועל, הוא בעצמו אומר שהוא יהיה נשיא מעבר ולא מתכוון לרוץ אחרי הקדנציה הראשונה, הוא רק מכין את הקרקע לפרוגרסיבים, והחשש הוא מהם.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 אוקטובר 2020, 09:36

לאף אחד אין באמת מושג מה הולך לקרות.
הכל פוליטי. הכל מוטה. הכל מנוהל על ידי מניפולציות המונים מכל הכיוונים שמייצרות מסך עשן וכמות רעש מחרישת אזניים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 12 אוקטובר 2020, 09:51

Laskin כתב:אתה מבין, זה לא משנה מה טראמפ עושה - המתנגדים שלו תמיד יגידו שזה הדבר הכי נורא ויעשו ההפך.

זה נכון לעולם לגבי כל נשיא ורוה"מ בכל מדינה דמוקרטית. לעולם האופוזיציה תצעק ותתנגד ותמחה ותפגין. זה התפקיד שלה.
אפשר לחשוב שכשאובמה יזם את אובמה קר, או חתם על ההסכם עם איראן אז כולם עמדו ומחאו לו כפיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2020, 10:45

ברור שלא עמדו ומחאו כפיים, זה היה נוראי :) אבל זו לא הנקודה שלי...
אלא שזה "מצחיק" לראות איך אותם אנשים צחקו עליו כשהוא לקח את זה ברצינות וסגר את המדינה, וקראו לצפצף על ההוראות שלו, ואחר כך כשהוא רצה לפתוח את הכל שוב - הם עשו בדיוק את ההפך. וזה לא באמת מצחיק, כי חלקם אף הכריזו שהם הולכים לפתוח את הכל שוב, אחרי הבחירות. בלי בושה, הם בעצם מודים שהם מחזיקים את הכלכלה כבת-ערובה, ועושים נזק כלכלי אדיר לאזרחים, רק כדי שהמצב יחמיר ואנשים מיואשים לא יצביעו לטראמפ.
אבל גם רציתי להדגיש את ההבדלים בין השמאל כאן לשם. פה קוראים לפתוח כי ביבי רוצה לסגור, שם רוצים לסגור כי הנשיא רוצה לפתוח... ואף אחד לא מדבר על זה.

בכל אופן, אני לא מסכים איתך שהאופוזיציה בכל מדינה דמוקרטית תמיד מתנגדת לכל מהלך שהוא, שהקואליציה יוזמת. לפעמים יש מהלכים שמקובלים על כל הצדדים, ונתמכים על ידי האופוזיציה. בטח ובטח במקרי קיצון כמו מלחמה או מגיפה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 אוקטובר 2020, 11:20

Laskin כתב:אבל גם רציתי להדגיש את ההבדלים בין השמאל כאן לשם. פה קוראים לפתוח כי ביבי רוצה לסגור, שם רוצים לסגור כי הנשיא רוצה לפתוח... ואף אחד לא מדבר על זה.

בכל אופן, אני לא מסכים איתך שהאופוזיציה בכל מדינה דמוקרטית תמיד מתנגדת לכל מהלך שהוא, שהקואליציה יוזמת. לפעמים יש מהלכים שמקובלים על כל הצדדים, ונתמכים על ידי האופוזיציה. בטח ובטח במקרי קיצון כמו מלחמה או מגיפה.

במקרים של סכנה לאומית, כמו מלחמה או מגיפה, הנהגה ממלכתית שמחפשת לפתור את הבעיה מחבקת את האופוזיציה ומשתפת אותה בתהליך קבלת ההחלטות על מנת לזכות באמון ציבורי רחב. כך עשה לוי אשכול בממשלת הליכוד הלאומי בערב מלחמת ששת הימים.
בישראל אין אף אחת משלושת אלה. אין הנהגה בכלל ומה שיש במקום הנהגה הוא אנטיתזה לממלכתיות.
אין גם נסיון לפתור את הבעיה אלא רק להחריף אותה ולייצר בעיות נוספות כשההחלטות לא רק שלא מתקבלות בשיתוף פעולה עם האופוציזיה, אלא גם הקואליציה היא בערבון מוגבל ביותר. הכל בכיפופי ידיים. הכל מזוהם פוליטית ואינטרסנטית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2020, 11:35

אני לא ממש חולק עלייך לגבי כך שאין גם בקואליציה הסכמה מוחלטת, בלשון המעטה. אבל אני לא מסכים שההנהגה מחפשת רק לייצר בעיות ולהחריף את הבעייה, אין לה שום אינטרס שזה יקרה, הרי בכל מקום בו יש כשלים בטיפול בקורונה - הממשל חוטף הכי חזק (ובצדק).
שלא ישתמע פה שאני חושב שהטיפול של ביבי בקורונה טוב. הוא לא. הסגר איום ונורא, ולדעתי צריך להיות נקודתי - בין אם עפ"י איזורים "אדומים" ובין אם על פי גיל (פשוט להשאיר אנשים מעל גיל מסויים בבית, ולאפשר לכל השאר לחיות כרגיל, או יחסית כרגיל)...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 אוקטובר 2020, 13:14

הכישלון האמיתי הוא הניסיון להנהיג. אין פה מה להנהיג. לא צריך שום סגר, צריך לפתוח הכל עם אפס מגבלות. גם בלי חיסון עדר, שיעור התמותה הוא אפסי והחשש מקריסת מערכת הבריאות לא מוצדק (וגם אם יקרה, אף אחד לא יופקר, אזרחים יעזרו אחד לשני כמו שקורה אצל החרדים למשל). הבעיה היא שהציבור לא מקבל את הגישה הזאת וחושב שהממשלה אחראית להכל. היא לא. המשבר מנוהל בצורה מזעזעת בדיוק בגלל שהוא מנוהל יותר מדי. וזה נכון גם בארה״ב. לא מבין למה הממשל הפדרלי מתערב, כמעט הכל צריך להיות בידי המדינות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2020, 14:24

בארה"ב רוב ההחלטות בנושא - אכן בידי המושלים של המדינות השונות...
אני לא מסכים שהחשש מקריסת מערכת הבריאות "אינו מוצדק". אנחנו מדינה קטנה מאוד, והתמונות של זקנים ששולחים אותם למות בביתם כי אין מיטות בבתי החולים - היו מתקבלות פה באי הבנה מוחלטת, וכנראה בצדק... בטח ובטח כשהחורף מתקרב, צריך להוריד את העומס. אני מניח שנכנס לעוד סגר בסביבות ינואר בגלל זה. מקווה שהפעם הסגר יהיה נקודתי יותר.

אגב, אני כן מסכים איתך ברמה העקרונית, והלוואי והכל היה מנוהל יותר בידי הרשויות כאן, מאשר מהממשלה, אבל אני גם לא כל כך סומך על הרשויות בכפרים בגליל, או בבני ברק, ובישובים נוספים...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 אוקטובר 2020, 15:11

רשמית ההחלטות בידי המדינות, בפועל הממשל מתערב בהחלטות שלהן ומפעיל המון לחץ, למשל ע״י איומים במניעת תקציבים.
אני מסכים שתמונות של זקנים שמתים בבית היו מתקבלות פה בהיסטריה, אמרתי שהציבור לא מקבל את הגישה הזאת. אבל האמת היא שההחלטה אם להידבק או לא היא די בידיים של האזרחים. הרי כל אחד יכול להימנע מהדבקה ע״י בידוד עצמי. אין הצדקה ש-99.7% מהאוכלוסייה תהיה בסגר כדי להגן על 0.3% שצפויים למות. זה לא מידתי ולא הגיוני. הרבה יותר הגיוני לומר לאנשים שקיבולת המערכת מוגבלת, וכל מי שיוצא החוצה לוקח על עצמו את הסיכון. יש גבול למה שהמדינה יכולה לעשות ולכמה שאפשר לפגוע בחירות הפרט.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 אוקטובר 2020, 17:03

בסה"כ אנחנו די מסכימים... באופן קצת חריג.
לגבי האינטרס של השלטון בהטלת חורבן, עניין האינטרס הוא תגובת ברירת המחדל שאני מקבל כשאני מעלה את הנקודה ואין לי מושג מאיפה הדבר הזה הושתל... זה פשוט לא רלוונטי כי זה מה שהשלטון עושה בפועל, הוא מטיל הרס יזום ומתרחב מעשה ידיו.
אני לא יודע אם זה נובע מאינטרס אידיוטי (ואני יכול לחשוב על שורה של כאלה, ברמות שונות של פליליות), מקבעון אינפנטילי או מתת האיכות המדהימה של הדרג הלכאורה מקצועי לצד היכולת האינטלקטואלית הירודה ביותר של רוב המערכת הפוליטית.

המערכת הרפואית לא קרובה בשום צורה או אופן לסף הקריסה. הסף הזה מוגדר בצורה מאוד ברורה על ידי משרד הבריאות בתכנית ההתמודדות עם מגיפות (סעיף 6 עמוד 11).
תרחיש הייחוס שמוגדר ככזה שמביא את המערכת הרפואית לסף קריסה הוא מגיפה של 8 שבועות כשמליון וחצי בני אדם ניגשים לטיפול רפואי (רובו בקהילה), 30,000 מתים ובשיא המגיפה יש כ20,000 אשפוזים חדשים בשבוע (למשך זמן ממוצע של שבוע) בזמן ש35% מהצוות הרפואי מושבת (חולים בעצמם או מטפלים בבני משפחה). גם בתרחיש הזה לא מדובר על הטלה של אמצעים כל כך קיצוניים...
לגבי הקשישים, לא צריך להפקיר אותם. בסה"כ צריך להסביר להם את המצב כמו שהוא (מינוס כל הנפיחות ההיסטריות והדי שקריות) ולעזור להם להגן על עצמם וולנטרית בשורה של פעולות מאוד שפויות, שיטילו עליהם פחות מגבלות ממה שמוטלות היום על כלל הציבור (אוטובוסים נפרדים, שעות נפרדות בסופרים, וכו). המחלה הזו רחוקה מלהיות גזר דין מוות גם לאוכלוסיה בסיכון... 95% מהם יעברו אותה בשלום.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 12 אוקטובר 2020, 21:37

יש פה איזה event שקרה עכשיו XD
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2020, 10:24

swiss-the-engine כתב:יש פה איזה event שקרה עכשיו XD

?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 אוקטובר 2020, 11:37

Laskin כתב:ברור שלא עמדו ומחאו כפיים, זה היה נוראי :) אבל זו לא הנקודה שלי...
אלא שזה "מצחיק" לראות איך אותם אנשים צחקו עליו כשהוא לקח את זה ברצינות וסגר את המדינה, וקראו לצפצף על ההוראות שלו, ואחר כך כשהוא רצה לפתוח את הכל שוב - הם עשו בדיוק את ההפך. וזה לא באמת מצחיק, כי חלקם אף הכריזו שהם הולכים לפתוח את הכל שוב, אחרי הבחירות. בלי בושה, הם בעצם מודים שהם מחזיקים את הכלכלה כבת-ערובה, ועושים נזק כלכלי אדיר לאזרחים, רק כדי שהמצב יחמיר ואנשים מיואשים לא יצביעו לטראמפ.
אבל גם רציתי להדגיש את ההבדלים בין השמאל כאן לשם. פה קוראים לפתוח כי ביבי רוצה לסגור, שם רוצים לסגור כי הנשיא רוצה לפתוח... ואף אחד לא מדבר על זה.

טראמפ מעולם, אבל מעולם, לא לקח ברצינות את הקורונה. אין דבר רחוק יותר מהמציאות. בן אדם שממליץ לאנשים לשתות אקונומיקה לא לוקח ברצינות את הנושא ולא מצפה שייקחו ברצינות את ההמלצות שלו.
בכלל אני מטיל ספק ברצינות של תהליך קבלת ההחלטות אצל טראמפ. הבן אדם ממנה ומפטר אנשים בלי לחשוב פעמיים ומקדם תיאוריות קונספירציה מופרכות כמו QAnon פור גודז סייק

אין ספק שמלחמה או מגיפה מאחדים את השורות. אבל לאורך זמן ככל שהמשבר מתמשך ונחשפים הליקויים בטיפולו (ובד"כ יש כאלה) האחדות תתחיל להסדק והמחאה תתחיל ותתעצם מיד כאשר המשבר נפתר או אף בעיצומו. זה היה נכון ברוב מלחמות ישראל (דוגמאות בולטות: יום כיפור, לבנון 1, לבנון 2) וגם במקרה הנוכחי. הסגר הראשון התקבל בציבור בהבנה והסכמה כמעט מקיר לקיר. במהלך הסדר הראשון לא היו שום הפגנות באף מקום בארץ, כולל בבלפור.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 אוקטובר 2020, 11:57

Laskin כתב:אני לא ממש חולק עלייך לגבי כך שאין גם בקואליציה הסכמה מוחלטת, בלשון המעטה. אבל אני לא מסכים שההנהגה מחפשת רק לייצר בעיות ולהחריף את הבעייה, אין לה שום אינטרס שזה יקרה, הרי בכל מקום בו יש כשלים בטיפול בקורונה - הממשל חוטף הכי חזק (ובצדק).

אלף כל - אתה סותר את עצמך. אם אני מבין נכון את האנלגויה ממה שאמרת על טראמפ, אז לא משנה מה ביבי יעשה, הוא יחטוף ביקורת מהאופוזיציה. זה לא מסתדר אם הציטוט שהממשלה תחטוף בהתאם להצלחה בטיפול בקורונה.

בית, ישנם כאלה שאומרים שאכן ביבי מקדם במכוון למצב של "על פי תהום" , כלומר שנגיע למצב שמערכות הבריאות והכלכלה יהיו על סף קריסה. הטעמים לכך הם שניים: אחד, כדי להביא למצב שבו יש רק פעולה אחת אפשרית שלא תצריך אותו להחליט בין כמה חלופות (טקטיקה ידועה בניהול משברים) ושניים, מתוך תקווה שבמצב כזה כולם יתאחדו ע"מ לפתור את המצב וכך לחסל את המחאה נגדו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 אוקטובר 2020, 12:10

sharonbn כתב:
אין ספק שמלחמה או מגיפה מאחדים את השורות. אבל לאורך זמן ככל שהמשבר מתמשך ונחשפים הליקויים בטיפולו (ובד"כ יש כאלה) האחדות תתחיל להסדק והמחאה תתחיל ותתעצם מיד כאשר המשבר נפתר או אף בעיצומו. זה היה נכון ברוב מלחמות ישראל (דוגמאות בולטות: יום כיפור, לבנון 1, לבנון 2) וגם במקרה הנוכחי. הסגר הראשון התקבל בציבור בהבנה והסכמה כמעט מקיר לקיר. במהלך הסדר הראשון לא היו שום הפגנות באף מקום בארץ, כולל בבלפור.

יש מעט מאוד קשר בין ההפגנות של השמאל לקורונה, בוא לא נשקר את עצמנו. בסיבוב הראשון ניהלה את הסגר ממשלת מעבר והחלום להעיף את נתניהו דרך כל מיני חוקים בכנסת או ממשלות סרק שנסמכות על תומכי טרור עדיין היה קיים, הסגר השני נעשה אחרי' ה"בגידה" הגדולה של גנץ והבטחת המשך שלטונו של נתניהו. זה כל ההבדל. יש כאן ניצול מכוון של הסיטואציה הכיאוטית בשביל לנסות לייצר לחץ על ראש הממשלה להתפטר, מה שלא הלך בקלפי הם מקווים שיצליח בדרכים אחרות.
יכול להיות שהיום הציבור הכללי פחות מקבל את הסגר, לא יודע, לא ראיתי נתונים, אבל כך או כך זה פחות קשור להפגנות.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 13 אוקטובר 2020, 12:13, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2020, 12:12

שרון, אתה יכול לכתוב משהו בצורה מודגשת, וזה עדיין לא משנה את העובדות :)
טראמפ היה מהראשונים בעולם לסגור את הגבולות לתוך המדינה, מאירופה ומסין, והוא עשה זאת תוך התנגדות מוחלטת של הדמוקרטים, שכינו אותו גזען בגלל זה.
כך שביחס לדמוקרטים, לפחות עד בערך מאי 2020 - הוא כן לקח את זה ברצינות.
וברור שביבי היה חוטף ביקורת מהאופוזיציה בכל מקרה, הטענה שלי היא שאם היה פותח היו בסבירות גבוהה קוראים לסגור. כרגע קוראים פה לפתוח כי נזק כלכלי, ואם היה משאיר מלכתחילה פתוח היו מאשימים אותו בכל מקרה מוות, ושהוא לא עושה מספיק, ומיישרים קו עם המפגינים בארה"ב.

לגבי הקונספירציה שביבי רוצה שכולנו נגיע לסף תהום, כי סיבות - זה כל מה שזה. קונספירציה. אבל מהסוג היותר הזוי, כי בכל מקום בעולם בו המדינה מגיעה לתהום כלכלית - האזרחים רוצים עוד יותר להחליף את השלטון, ולא צריך להיות גאון כדי לחזות את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 12:22

ביבי מנהל את המשבר קורונה בארץ בצורה קטסטרופלית, אבל זה לא סותר את העובדה שלא משנה איזה מסלול הוא היה בוחר, האופוזיציה פשוט הייתה אומרת את ההפך לגמרי. אבל אני משער שזה הטבע של האופוזיציה, לא? פשוט להגיד אתה הפך :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 אוקטובר 2020, 12:43

טראמפ הוא מנהיג הוא לא רופא או מדען. תפקידו להנהיג את העם האמריקאי ושצריך גם להרגיע אותו גם אם זה אומר קצת לעשות קומדיה עם האוקונטמיקה.. בסופו של דבר יצאנו (האנושות) מהשפעת הספרדית שכיוונה על אנשים צעירים אנחנו ננצח גם מגפה שמכוונת לגיל 85.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 12:50

די נו, הבן אדם קומיקאי? הוא הנשיא. הוא אפילו לא אמר את הקטע של האקונומיקה בצחוק, הוא עמד שם על הבמה ומלמל בשוק בזמן שהמדענים שלו רצו לקבור את עצמם. אפשר להעריך את הצדדים הטובים של טראמפ (בעיקר לנו כישראלים) וגם להכיר בו בזמן שהבן אדם הוא יצור הזוי וסוג של טרגדיה של אשפה אנושית. הוא עושה מהלכים חיוביים, הוא עושה מהלכים שלילים, הליך קבלת ההחלטות שלו גובל בהזוי וכבן אדם הוא באמת אחד היצורים הכי שפלים שיש. צריך לראות את הדברים כמו שהם, צריך להעריך את הטוב ולהודות ברע.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 אוקטובר 2020, 12:59

idan כתב:
sharonbn כתב:

יש מעט מאוד קשר בין ההפגנות של השמאל לקורונה, בוא לא נשקר את עצמנו. בסיבוב הראשון ניהלה את הסגר ממשלת מעבר והחלום להעיף את נתניהו דרך כל מיני חוקים בכנסת או ממשלות סרק שנסמכות על תומכי טרור עדיין היה קיים, הסגר השני נעשה אחרי' ה"בגידה" הגדולה של גנץ והבטחת המשך שלטונו של נתניהו. זה כל ההבדל. יש כאן ניצול מכוון של הסיטואציה הכיאוטית בשביל לנסות לייצר לחץ על ראש הממשלה להתפטר, מה שלא הלך בקלפי הם מקווים שיצליח בדרכים אחרות.
יכול להיות שהיום הציבור הכללי פחות מקבל את הסגר, לא יודע, לא ראיתי נתונים, אבל כך או כך זה פחות קשור להפגנות.

אלף כל, ההפגנות הן לא "של השמאל" . אני באופן אישי מכיר לא מעט מפגינים שבכלל הצביעו למפלגות ימניות, כולל ליכוד. גם הבן אדם הראשון שנעמד למשמרת מחאה ברחוב בלפור היתה בכלל חברת ליכוד.
שנית, הסגר הראשון היה אמנם לפני הקמת ממשלת האחדות אבל אחרי הבחירות האחרונות, בעיצומו של המו"מ ליצירת קואליציה. להזכירך, היינו אז כפסע מבחירות נוספות. הפגנות היו יכולות להשפיע על התוצאה של המו"מ, על ההמלצה של המפלגות לנשיא, על החלטת הנשיא - אם אכן היתה מוטיבציה פוליטית מאחורי ההפגנות היו אלף סיבות להתחיל אותן אז.
שלישית, ההפגנות הן רק סימפטום אחד של הלך הרוח בציבור. אפשר גם לראות את החוסר שמירה של ההנחיות. אשר גם להסתכל על סקרים. בסקרים רואים שהמפלגה שמסמנת עלייה הכי משמעותית היא ימינה - עוד עדות למי איבד אימון בממשלה הזו

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 110 אורחים