נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אפריל 2019, 00:17

אפשר לשלוף אנדבידואלים בכל מפלגה גדולה שמתישרים עם השקפות שונות בגלל האקלקטיות של המפלגות הללו אבל המהות של המפלגה דומה, שמאל מתון שמובל על ידי גנרל.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 אפריל 2019, 00:35

לא תוכל למצוא מישהו כמו צבי האוזר בישראל אחת בחיים. הוא מהימנים הכי מובהקים שיש. אבל שוב, את רוב האנשים בכחול לבן קשה מאוד לסווג. המעט שכן הם ערבוב של ימין מובהק, שמאל מובהק ומרכז. זה לא ממש דומה למצב של ישראל אחת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 אפריל 2019, 02:15

וואלה הפתעה גמורה עבורי, ליברמן וכחלון צריכים להיות איפה שבנט ופייגלין עכשיו... אני עדיין חושב שזה יכול להשתנות אבל בכל מקרה בטוח לא ברמה של קרוב למה שציפיתי, לפחות מזהות.
אכזבה גדולה מהבחינה הליברלית, למרות ששרן בפנים.

אבל אני כן מקווה שהשמאל למד לקח.
מכניסים את מקומות 25-34 בכחול לבן במקום את מקומות 6-10+/-גם במרצ וגם בעבודה, חברי כנסת ששמאלנים רבים לפחות מעריכים ולכאורה מייצגים את הדיעות שלהם. הם לא מפסיקים לירות לעצמם ברגל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אפריל 2019, 02:35

כצפוי תוצאות האמת כבר מציירות תמונה יותר ברורה לגבי מי באמת ניצח וירכיב את הממשלה, העניין סגור וביבי כבר הביא את נאום הניצחון הרשמי שלו.

החבר׳ה בכחול לבן וגנץ כנראה לא למדו מליבני בזמנו והם מיהרו לחגוג ולרקוד כאילו הנשיא כבר בעצמו הורה להם להקים ממשלה, גנץ כבר הכריז על עצמו כראש ממשלה ויש מצב שהוא עדיין בסרט הזה, לא מבין את הטמטום הזה אני לא הייתי צריך לחכות לתוצאות האמת כדי לדעת שזה של ביבי רק לפי תוצאות המדגמים שהביאו תמונה כללית של המפלגות והגושים אז ״מומחים״ פוליטיים ככה טועים?

לא מבין למה לעשות מעצמך כזה צחוק, הם חושבים שאם ירקדו ויצהירו על ניצחון הם יגרמו למציאות להשתנות? זה רק גורם לביבי ול״ימין״ להתענג יותר מהטמטום שלהם ברגע האמת. היו צריכים לבוא בגישה צנועה של אנדרדוג במקום בגישה גאוותנית ושחצנית עם הצהרות מפוצצות לאורך הקמפיין שמראות על ניתוק וחוסר הבנה של גודל המשימה שעומדת מולם. גם אם זה לא היה עוזר לפחות זה היה פחות מביך.

אגב, אני מסכים עם אינטר שגם בפייגלין יש משהו זחוח ומעצבן ברמות עם החיוך הקטן והמלא בעצמו בכל ריאיון ווהופעה טלוויזיונית והוא נהנה בעצמו לשחק עם התקשורת משחקי קואליצייה כי הרי הם כזו אימפריה שברור שהם יהוו את לשון המאזניים בכנסת הזו, אני לא יודע אם הוא יצליח בסוף לעבור את החסימה אבל ברמת הצדק הרגשנית (גם אם רציונלית זה חבל שמישהו עם התפיסה הכלכלית שלו כשל ככה) קשה שלא לאמר שמגיע לו ולשמוח קצת לאידו.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 10 אפריל 2019, 02:40, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 אפריל 2019, 02:37

בעצם, ההפתעה הכי גדולה בבחירות האלה היא שאין שום הפתעה... אולי פרט לבנט שבחוץ, אבל נראה מה יהיה בצהריים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 אפריל 2019, 02:40

בשורה התחתונה אין הפתעה. אבל נכון לעכשיו, הליכוד עם למעלה מ-40 מנדטים. זה הישג מדהים. אבל כמובן שתוצאות האמת וכו׳.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אפריל 2019, 02:46

Laskin כתב:בעצם, ההפתעה הכי גדולה בבחירות האלה היא שאין שום הפתעה... אולי פרט לבנט שבחוץ, אבל נראה מה יהיה בצהריים.

גם פייגלין הוא הפתעה ענקית לרעה אחרי שהרבה חזו (כולל פייגלין עצמו ששידר את זה) שהם יהיו המפלגה השלישית בגודלה בכנסת.

חוץ מזה הבחירות האלה באמת לקחו את כולנו למסע בזבוזים די מיותר של כספי הציבור בשורה התחתונה אבל ביבי בטח שהשיג את המטרה שלו כשהלך על הדרך הזאת.

הבנאדם גאון פוליטי זה אין ספק, בניגוד להזויים מכחול לבן שכבר החליפו אותו דה פקטו בראשם מהיום הראשון הוא שידר מצב חירום וחולשה לאורך הקמפיין מה שעורר את הלחץ של גוש הימין שהתגייס בשבילו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אפריל 2019, 03:29

אין הפתעות? בכל הסקרים האחרונים חזו לזהות לפחות 5 מנדטים, מרצ מתנדנדת על אחוז החסימה בתוצאות אמת (אבל נספרו רק חצי בערך), שס הביאה כנראה בערך 8 מנדטים, בנט ושקד מחוץ לכנסת (כרגע), מפלגת העבודה כמעט נמחקת (חזו להם 10 מנדטים, הם כרגע כמעט בחצי) והליכוד מביאה את התוצאה הכי טובה שלה מזה 15 שנים ואם הם יצפינו מ-38 מנדטים הם גם יגיעו לתוצאה הכי גבוהה שלהם מאז שמיר (שקבל 40). אולי אתם מתכוונים שאין הפתעות בקטע של "שוב ביבי ראש ממשלה, מה חדש", אבל התוצאות שרואים (כרגע) הן תוצאות שאף אחד לא באמת חזה. אנשים דברו על זה שהשכל לא בכנסת כשחשבנו שהיא טיפה מעל ל-30 ועכשיו יש מצב שהליכוד משפשף את ה-40 מנדטים ואין הפתעות? לא ממש הייתי אומר את זה, אפילו אם התוצאה, ביבי ראש הממשלה, היא לא מפתיעה בכלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אפריל 2019, 03:38

זה כבר מתחיל להיות פחות מרשים, הליכוד 33 וגנץ 31 אחרי 67% מהקולות שנספרו. פייגלין כבר כנראה לא יעבור (3.1 מנדטים), בל"ד על הסף (3.6 מנדטים), בנד ושקד ממש קרובים (3.7 מנדטים) ומרץ ממש קרובים ליפול (4.2 מנדטים). אני זז לישון, יהיה מעניין בבוקר כי כל מפלגה שעוברת או נופלת משנה את המפה (אבל עדין כנראה ביבי ירכיב את הממשלה, זה פשוט יהפוך למסובך יותר).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אפריל 2019, 03:55

קיאו מאיפה הבאת את תוצאות האמת האלה? כרגע אחרי 65 אחוז מהקולות הליכוד עומד על 38 וגנץ על 36.

מרץ די בוודאות נכנסה, בנט מתנדנד וריאלית יכול להכנס, פייגלין צריך סוג של נס, זה אפשרי כי יש עוד את קולות החיילים אבל זה לא נראה טוב מבחינתו.

ואתה צודק שיש כמה תוצאות מפתיעות אם עוברים על מפלגות ספציפיות, הרי כניסה של מפלגת ענק כמו של גנץ טבעי שתשנה את תמונת המנדטים אבל מבחינת התמונה של הגושים יש באמת שינוי מהותי? לא בטוח.

הולכת לקום פה אותה ממשלה מינוס פלוס רק שהימין יתפצל לעוד כמה מפלגות קטנות שחלקן גם קיצוניות יותר אבל אני לא רואה שהולכת להיות פה קדנציה שונה משמעותית מזו שכרגע הסתיימה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אפריל 2019, 04:08

אמרתי שהתוצאה הסופית תהיה פחות או יותר זהה, אבל אם מסתכלים על המספרים שכל מפלגה קבלה אז הבחירות מפתיעות למדי. מעבר לזה, אם הייתי אומר לך לפני חודש שבנט ושקד יהיו מחוץ לכנסת היית כנראה בשוק טוטאלי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אפריל 2019, 04:19

סיכוי סביר לבנט ושקד להכנס, היה ברור לי עוד ממקודם שהם לא יפציצו פה ושבנט הולך לאבד הרבה כח כתוצאה מהמעבר למפלגה עצמאית כי ברור שהמניות שלו בציבור הן לא גבוהות במיוחד, בטח לא ביחס לבחירות הקודמות.

אבל כן הייתי בהלם מזה שפייגלין לא עובר זה בטוח :)

אגב חזן יצא אידיוט, רוב הסיכויים שהיה נכנס אם לא היה פורש מהליכוד ופותח מפלגה קיקיונית חדשה, אפילו הוא לא ציפה לתוצאה כזו אבל ההפסד שלו זה הניצחון של כולנו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 אפריל 2019, 08:18

לא הלכתם לישון בגלל הבחירות? :shock:
מבהיל לדמיין את כמות השמפניות והסיגרים שיזרמו בקיסריה במידה ובנט ושקד בסוף לא יעברו את אחוז החסימה. החנויות באיזור כבר בטח נכנסו לכוננות.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 אפריל 2019, 08:29

סיימתם? אפשר לחזור?

אפשר לדבר על "חוק הדיבור החופשי" של טראמפ שהוציא אמירות כמו "לא צריך להיות דיבור חופשי בקמפוסים"?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 אפריל 2019, 08:34

לא ברור לי למה בדיוק אתה מתכוון אבל הבעיה העקרונית של הימין האמריקאי בקמפוסים היתה העדר חופש ביטוי ולא להפך.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 אפריל 2019, 08:39

טראמפ הולך להוציא צו נשיאותי שאונברסיטאות ומכללות במימון ציבורי שלא ייתנו לקיים כנסים (כמו שקרה בעיקר לצד השמרי כמו לשפירו וכו') ישללו מהם תקציבים. כלומר לחייב "דיבור חופשי".
כתגובה אמר אחד מראשי האוניברסיטאות הללו: "לא צריך דיבור חופשי בקמפוסים אקדמיים"....
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 אפריל 2019, 09:55

אוקיי, עכשיו זה ברור. חשבתי שרשמת שהאמירות של "לא צריך דיבור חופשי" מגיעות מהצד של טראמפ.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 אפריל 2019, 12:59

omerkot כתב:אוקיי, עכשיו זה ברור. חשבתי שרשמת שהאמירות של "לא צריך דיבור חופשי" מגיעות מהצד של טראמפ.

זה היופי בכל המצב...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2019, 10:39

לא נראה לי שהרבה אנשים מופתעים כשראש אוניברסיטה היום בארה"ב מתנגד לחופש הדיבור...

ובחזרה לבחירות - בנט לא יעבור אפילו אחרי החיילים?!
כרגע מדברים על הפרש של פחות מ-1500 קולות, זה פאקינג כלום... מעניין תהיה ספירה חוזרת ומה יקרה שם. היו הרבה אי סדרים, לא ברמה של להכניס את זהות אבל בטח ברמה שיכולה להכניס את הימין החדש.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אפריל 2019, 11:40

לא זוכר מקרה שבו ספירה חוזרת באמת שינתה משהו. מצד אחד זה רע ליציבות הקואליציה אבל מצד שני טוב שהם בחוץ, שילמדו את הלקח מההתנהגות חסרת האחריות שלהם.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2019, 11:59

החנויות בקיסריה העבירו הילוך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 12:00

Laskin כתב:לא נראה לי שהרבה אנשים מופתעים כשראש אוניברסיטה היום בארה"ב מתנגד לחופש הדיבור...

ובחזרה לבחירות - בנט לא יעבור אפילו אחרי החיילים?!
כרגע מדברים על הפרש של פחות מ-1500 קולות, זה פאקינג כלום... מעניין תהיה ספירה חוזרת ומה יקרה שם. היו הרבה אי סדרים, לא ברמה של להכניס את זהות אבל בטח ברמה שיכולה להכניס את הימין החדש.

זה המון קולות, אני בספק אם ספירה חוזרת תעזור. הרי בממוצע הם קבלו בערך 3% מהקולות בקלפיות, בשביל להכנס הם צריכים עשרות אלפי קולות שלא נספרו נכון בגלל אי סדרים. אני בספק אם משהו כזה יכול לקרות. אבל מה שיותר מעניין אותי הוא מה מרגישים אנשים שרצו להצביע לימין החדש אבל הצביעו לליכוד בקטע של הצבעה אסטרטגית עכשיו שהם יודעים שהיו חסרים רק 1500 קולות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2019, 12:10

זה ממש מעט קולות מתוך כלל ההצבעות. יהיה מעניין.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אפריל 2019, 12:30

זה אולי מעט מתוך כלל הקולות, אבל זה די הרבה ביחס לקולות שנספרו בטעות + שנספרו בטעות לרעתם (כמו שקיאו אמר). מזכיר לי קצת את הספירה החוזרת בפלורידה בשנת 2000 - גם שם ההפרש היה כ-1500 קולות לטובת בוש ובסוף הצטמצם לבסביבות 500. התוצאה הסופית לא השתנתה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 13:51

התוצאות הסופיות עושות טיפה שינויים. כחלון והליכוד עולים במנדט (5 ו-36 בהתאמה) על חשבון יהדות התורה ואיחוד מפלגות הימין (7 ו-4).

באמת לא ברור לי מי הצביע לכחלון. אני זכיתי במחיר למשתכן והוא גר בשעכונה שלי בחיפה ולא הייתי מצביע לו בחיים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים