נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 11 אפריל 2019, 13:58

כחלון = ליכוד רך יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 14:52

ליכוד רך? הוא אולי היה בליכוד, אבל בין הכלכלה שלו לשל הליכוד יש קילומטרים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אפריל 2019, 15:10

לא ממש, הוא פעל בגיבוי נתניהו. לא זכור לי שנתניהו יצא נגד מחיר למשתכן - להיפך, נתניהו תומך בדיור בר השגה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 15:44

InterAl כתב:לא ממש, הוא פעל בגיבוי נתניהו. לא זכור לי שנתניהו יצא נגד מחיר למשתכן - להיפך, נתניהו תומך בדיור בר השגה.

מצחיק, אז עכשיו נתניהו שמאלן כלכלי? כידוע נתניהו יעשה הכל בשביל לשמר את השלטון אז הוא מוכר קדנציה אחר קנדציה את משרד האוצר לאנשים עם דיעות כלכליות הפוכות לשלו ולרוח הליכוד. אם כחלון זה ליכוד רך, גם כחול לבן הם ליכוד רך וכך גם יש עתיד והאמת שאפילו העבודה יכולה להכנס לשם. אני לא בטוח ששר אוצר מהעבודה היה פועל כל כך שונה מכחלון.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אפריל 2019, 15:53

נתניהו הוא לא ימין כלכלי מובהק. הוא מתגאה בהעלאת שכר המינימום, בדיור בר השגה, ברגולציה על מוסדות פיננסיים ובכפיית תחרותיות על השוק. הרי הוא זה שיזם למשל את רפורמת בכר ב-2005 כשר אוצר - רפורמה שכולה התערבות המדינה בשוק החופשי.

כחול לבן הם לא ליכוד רך, יותר כמו מפא״י רך.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2019, 16:09

DrKeo כתב:באמת לא ברור לי מי הצביע לכחלון.

אני הצבעתי הצבעה טקטית לכחלון, למרות שאני כנראה לא המצביע הטיפיקלי שלו והסברתי את הסיבות לזה לפני הבחירות.

כחלון הוא גורם שיתמוך כמעט בודאות בתכנית המדינית של טראמפ.
באופציה הסבירה של ממשלת ימין (שכרגע היא זו הרלוונטית) והסחטנויות לצורך ההקמה שלה, כחלון הוא הגורם היחיד שמאזן במידה מסוימת את המתנחלים והחרדים ובתוך הבליל הזה הוא מייצג את תערובת האינטרסים הקרובה ביותר אלי (ליברמן גם נמצא בסיפור הזה באופן חלקי מול החרדים אבל הוא וואחש ואי אפשר לבנות עליו בכלום).
בסיטואציה שבה היה קושי להקים ממשלה (והיא עדיין לא תיאורטית לחלוטין), כחלון היה גורם הביניים שמטיף לממשלת "אחדות". הוא גם גורם שתיאורטית מסוגל להיות סולם שמאפשר משיכה החוצה של אנשים מכחול לבן.
בסיטאוציה התיאורטית האחרונה, שבה לא היתה אופציה לממשלת ימין והיו מתחילים כאן דיבורים על ממשלת מיעוט של מרכז שמאל בתמיכה חיצונית של המפלגות הערביות, כחלון היה בפוזיציה ההפוכה של הצטרפות לממשלה כזו מטעמים לאומיים ואיזון סחטנויות פוטנציאליות של מר"צ, הערבים והאגף הפרוגרסיבי של מפלגת העבודה.

כחלון הוא אולי לא המשיח הליברטריאני שאנשים כאן מחפשים אבל הוא רחוק מאוד מלהיות יחימוביצ'אבז. הבן אדם הוריד מיסים, פתח שווקים לתחרות והפחית רגולציה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 16:25

omerkot כתב:
DrKeo כתב:באמת לא ברור לי מי הצביע לכחלון.

אני הצבעתי הצבעה טקטית לכחלון, למרות שאני כנראה לא המצביע הטיפיקלי שלו והסברתי את הסיבות לזה לפני הבחירות.

כחלון הוא גורם שיתמוך כמעט בודאות בתכנית המדינית של טראמפ.
באופציה הסבירה של ממשלת ימין (שכרגע היא זו הרלוונטית) והסחטנויות לצורך ההקמה שלה, כחלון הוא הגורם היחיד שמאזן במידה מסוימת את המתנחלים והחרדים ובתוך הבליל הזה הוא מייצג את תערובת האינטרסים הקרובה ביותר אלי (ליברמן גם נמצא בסיפור הזה באופן חלקי מול החרדים אבל הוא וואחש ואי אפשר לבנות עליו בכלום).
בסיטואציה שבה היה קושי להקים ממשלה (והיא עדיין לא תיאורטית לחלוטין), כחלון היה גורם הביניים שמטיף לממשלת "אחדות". הוא גם גורם שתיאורטית מסוגל להיות סולם שמאפשר משיכה החוצה של אנשים מכחול לבן.
בסיטאוציה התיאורטית האחרונה, שבה לא היתה אופציה לממשלת ימין והיו מתחילים כאן דיבורים על ממשלת מיעוט של מרכז שמאל בתמיכה חיצונית של המפלגות הערביות, כחלון היה בפוזיציה ההפוכה של הצטרפות לממשלה כזו מטעמים לאומיים ואיזון סחטנויות פוטנציאליות של מר"צ, הערבים והאגף הפרוגרסיבי של מפלגת העבודה.

כחלון הוא אולי לא המשיח הליברטריאני שאנשים כאן מחפשים אבל הוא רחוק מאוד מלהיות יחימוביצ'אבז. הבן אדם הוריד מיסים, פתח שווקים לתחרות והפחית רגולציה.

אתה לא חושב שעשית סוג של פליקפלאק באויר במקום פשוט להצביע ליכוד בכדי להגיע לאותה תוצאה? הרי אם הליכוד היה 41 במקום 36 + 5 של כחלון התוצאה הייתה זהה אבל עם מפלגה סחטנית אחת פחות לבנית קואליציה.

אגב, רוסו כנראה פורש אז מי שלא רצה את מיכאלי הולך לקבל אותה בסביבוב.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2019, 18:16

מישהו דיבר על ליכוד 41 מנדטים? (תוך הגדלת הגוש, כמובן, כי בלי הגדלת הגוש זה לא היה מזיז כלום).
גם ה35/6 האלה היו הפתעה ולמרות שהם הפתיעו הם לא שינו את התמונה הכללית.
אם במפלגת העבודה או ביש עתיד היו יושבים אנשים עם שכל שאכפת להם מהבוחרים שלהם ומהמדינה אז לא היתה כאן בעיה אמיתית כי הם היו מצטרפים למשא ומתן אבל בשתי המפלגות האלה יושבת קבוצה של אידיוטים שאין שום קשר בין המעשים שלהם לשאיפות שלהם וזו התוצאה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 אפריל 2019, 19:19

אני חושב שיש פער אידאולוגי מספיק מהותי בין הליכוד למפלגת העבודה, בוודאי בהרכבה הנוכחי, בשביל שהיא תוכל להצדיק אי ישיבה בממשלת ימין. יאיר לפיד לעומת זאת סתם פתטי.. הוא הרי מנסה להיות העתק-הדבק של ביבי ובאופן כללי יכל לשבת בקלות בכל ממשלת ליכוד במקום החרדים ולממש את האג'נדות שלו, אבל הבעיה איתו זה שהוא מעריך את עצמו יותר מידי וחושב שהוא מועמד לגיטימי להיות ראש ממשלה כאשר רוב הציבור חושב שהוא לא באיזור חיוג אפילו מבחינת התאמה לתפקיד. אבל לבן אדם יש אגו ושאיפות אישיות שהוא חולם לממש, אז בין לשתף פעולה עם נתניהו לבין לנסות להחליף אותו הוא מעדיף את האופציה השניה בתקווה שיום אחד זה ישתלם לו.
אגב אם הוא לא היה מתעקש על רוטציה עם גנץ אני מאמין שיש מצב אמיתי שכחול-לבן היו מקבלים עוד איזה שני מנדטים מהימין הרך. לא שהתרשמתי בחודשיים האחרונים שגנץ כן מתאים לתפקיד, די ההפך האמת.. אבל בניגוד ליאיר לפיד הציבור בהחלט האמין שהוא ראוי להיות ראש ממשלה כמעט כמו ביבי, ככה שאין לי ספק שהאגו של יאיר לפיד הכשיל אותם בסופו של דבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 19:29

idan כתב:אני חושב שיש פער אידאולוגי מספיק מהותי בין הליכוד למפלגת העבודה, בוודאי בהרכבה הנוכחי, בשביל שהיא תוכל להצדיק אי ישיבה בממשלת ימין. יאיר לפיד לעומת זאת סתם פתטי.. הוא הרי מנסה להיות העתק-הדבק של ביבי ובאופן כללי יכל לשבת בקלות בכל ממשלת ליכוד במקום החרדים ולממש את האג'נדות שלו, אבל הבעיה איתו זה שהוא מעריך את עצמו יותר מידי וחושב שהוא מועמד לגיטימי להיות ראש ממשלה כאשר רוב הציבור חושב שהוא לא באיזור חיוג אפילו מבחינת התאמה לתפקיד. אבל לבן אדם יש אגו ושאיפות אישיות שהוא חולם לממש, אז בין לשתף פעולה עם נתניהו לבין לנסות להחליף אותו הוא מעדיף את האופציה השניה בתקווה שיום אחד זה ישתלם לו.
אגב אם הוא לא היה מתעקש על רוטציה עם גנץ אני מאמין שיש מצב אמיתי שכחול-לבן היו מקבלים עוד איזה שני מנדטים מהימין הרך. לא שהתרשמתי בחודשיים האחרונים שגנץ כן מתאים לתפקיד, די ההפך האמת.. אבל בניגוד ליאיר לפיד הציבור בהחלט האמין שהוא ראוי להיות ראש ממשלה כמעט כמו ביבי, ככה שאין לי ספק שהאגו של יאיר לפיד הכשיל אותם בסופו של דבר.

אבל אתה הרי יודע שלפיד כבר ישב עם הליכוד ושהיחסים שלו ושל ביבי התפוצצו למקום שהם כבר מעבר לתיקון. מעבר לזה ביבי לא יכול לא לשבת עם החרדים בממשלה הנוכחית, הם כבר זרקו את עצמם מתחת לאוטובוס בשבילו כשהם אמרו בפורש בזמן הקמפיין שהם הולכים להמליץ רק עליו ואחרי עשר שנים של שיתוף פעולה זה יהיה התאבדות מבחינת ביבי לבגוד בהם ככה עם לפיד.

אבל אתה צודק בקשר לרוטציה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 אפריל 2019, 19:46

אני לא בטוח שהיחסים הרעים שלהם זו בהכרח הבעיה, הרי גם בנט וליברמן (או גדעון סער) נמצאים ביחסים לא הרבה יותר טובים איתו ושניהם ישבו בממשלה שלו באופן עקרוני.
אבל יאיר לפיד הוא אכן היום אולי הפוליטיקאי שהכי רחוק מישיבה בממשלת ביבי, וזו לא בעיה עם הליכוד אגב, או ממשלת ימין, רק (עם) ביבי. גם העבודה ישבה לא מעט בממשלות עם נטייה ימנית ובהובלת הליכוד, ככה שלא זאת הבעיה. אחרי שלפיד עבר את ההייפ הראשוני עם בחירות 2013 וכל השיוויון בנטל וכל זה, היום רוב המצביעים של לפיד הם מצביעי 'רק לא ביבי' שלא מזדהים עם האג'נדות של המפלגות השמאליות יותר. לכן אם לפיד יכריז שהוא יוכל במצב מסוים ללכת עם ביבי כמה מנדטים כבר ישארו לו? גם אם הוא עדיין יעבור את החסימה זה יהיה בכח קטן בהרבה מה10-11 מנדטים שיש ל'יש עתיד' בצורה נפרדת.
מעבר לזה החרדים לא ישבו איתו בחיים, ככה שאין לו אפילו מה להתלבט, הוא רץ על כך שלא ישב עם ביבי ומרוויח על כך המון קולות, ובכל מקרה כל עוד המפלגות החרדיות גדולות ממנו אין לאף אחד סיבה להכניס אותו. ביום שביבי כבר לא יהיה ראש ממשלה, אם יום כזה יגיע, אני לא רואה בעיה של לפיד או גנץ או העבודה לשבת בממשלת ליכוד אם זו אכן תשמר את כוחה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 אפריל 2019, 19:55

לפיד היה סוס טרויאני ולא הפסיק להשתלח נגד הממשלה שהוא כיהן בה. הוא היה יכול להיות "בן ברית טבעי" יותר נוח מהחרדים אבל הוא לא היה כזה כתוצאה ישירה של השאיפות הלא ריאליות שלו. ברמה הפרסונלית ביבי (ושרה) שונא את בנט הרבה יותר מלפיד אבל הם עדיין הצליחו לעבוד ביחד בגלל שבנט מבין את מקומו, ולמרות זאת עם מספר מנדטים חד ספרתי הוא ושקד הצליחו להכתיב את הטון של הממשלה הקודמת. גם החרדים מן הסתם יודעים את מקומם ומשיגים די הרבה. אני נוטה לחשוב שבניגוד לשמאל של העבודה/אלה שעברו לכחול לבן, חלק גדול מהציבור שמצביע לפיד שונא את החרדים יותר מאשר הוא שונא את ביבי ולכן היה יכול לחיות די בשלום עם ישיבה שלו עם ביבי על חשבון החרדים, בוודאי כאשר הסיכוי למהפך הוא אפסי. כמובן שהיום זה כבר לא ריאלי וביבי מעדיף את החרדים אבל כאמור זאת תוצאה של האגו העצום של לפיד לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2019, 20:12

אין שום הבדל אידיאולוגי שמונע ישיבה של מפלגת העבודה עם ביבי. אפילו ב2009, כשביבי נבחר, מפלגת העבודה נכנסה לקואליציה, אהוד ברק מונה להיות שר בטחון ובוז'י הרצוג היה שר הרווחה למרות הבדלים הרבה יותר עמוקים ותחושה של פוטנציאל מדיני קיים (שבינתיים התברר כקשקוש). ברקע הדברים, מפלגת העבודה "קרסה" אלקטורלית בבחירות 2009 בגלל "שתיית מנדטים" שציפי לבני ארגנה להם וקבוצת כשרונות פוליטיים דוגמת עמיר פרץ ואיתן כבל החליטה שהיא גוררת את המפלגה החוצה בכח, מתוך תחושה חסרת קשר למציאות שרק ככה היא תוכל לחזור לגדלה האמיתי.
ב2011 אהוד ברק נשאר למעשה בלי מפלגה ולכן הוא החליט להתפצל ולפרק את המפלגה (הוא הקים את את מפלגת "עצמאות" שהתפוגגה ברקע הבחירות של 2013). מאז ועד היום, אותם כשרונות מונעים מהמפלגה להצטרף לקואליציה ושווה לזכור שביבי החזיק את תיק החוץ בצד כפקדון לבוז'י הרצוג שדווקא רצה להכנס אבל הכשרונות לא נתנו לו.

הסיפור הזה פאטתי בצורה יוצאת דופן. בוז'י נבחר ליו"ר המפלגה משום שזכרו לו במפלגה את התפקוד כשר הרווחה של ביבי אבל הוא הבין שבחוץ הוא חלש ולכן לקראת בחירות 2015 הוא התאחד עם לבני. לבני, בניגוד למפלגת העבודה, דווקא ישבה בממשלה של ביבי כשרת חוץ בין 2013 ל2015 ולכן היא נתפסה כממלכתית. אז הם הפסידו, ה"כשרונות" שרפו את בוז'י וקיבלנו את גבאי. אבל מי זה גבאי? דמות אנונימית לחלוטין של איש ימין, שכל חייו הצביע ליכוד, שכחלון ליקט אליו לקראת בחירות 2015. הסיבה שהוא "סחף" את שורת הדגנרטים של מפלגת העבודה היא מהסיבה הפשוטה שהוא היה השר להגנת הסביבה בממשלה של ביבי בין 2015 ל2016. רק בזכות זה הכירו אותו בכלל. אז עכשיו יש להם 6 מנדטים וגעגוע עמוק לימים של ברק בהם לבני שתתה להם מנדטים והתוצאה האיומה היתה 13 מנדטים.

לגבי לפיד, אין שום "חתול שחור" בינו לבין ביבי והיחסים ביניהם בטח לא יותר גרועים מהיחסים שהיו לביבי עם לבני, לפני שהיא נכנסה להיות שרת חוץ או מהיחסים שלו עם כחלון, שעזב את הליכוד בגלל מניפולציות שביבי עשה לו, או מהיחסים שלו עם גדעון סער, או מהיחסים של רבין ופרס, יחימוביץ' ופרץ, שרון ולוי או כמעט כל צמד אחר של פוליטיקאים בכירים שאפשר להעלות על הדעת.
זכות הקיום היחידה של לפיד היא על תקן של המפלגה ה"חרדית" של החילונים - זה שסוחט את הממשלה למען האינטרסים של הציבור החילוני. כשזו היתה הפלטפורמה הוא קיבל 19 מנדטים והאפיל על החרדים בקלילות. רק שהתיאבון של לפיד גדול פי 1000 מהשכל שלו ושנה אחר כך הוא החליט שהגיע הזמן לפרק את הקואליציה וללכת להיות ראש ממשלה ולכן הוא ירד מ19 ל11 מנדטים. אם הוא לא היה מצטרף לחונטה, בבחירות האלה הוא שוב היה נחתך בחצי לאיזור ה6-7 כי בפוזיציה הנוכחית אין לציבור מה לעשות איתו. הוא סרח עודף.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 אפריל 2019, 20:14

idan כתב:לפיד היה סוס טרויאני ולא הפסיק להשתלח נגד הממשלה שהוא כיהן בה. הוא היה יכול להיות "בן ברית טבעי" יותר נוח מהחרדים אבל הוא לא היה כזה כתוצאה ישירה של השאיפות הלא ריאליות שלו. ברמה הפרסונלית ביבי (ושרה) שונא את בנט הרבה יותר מלפיד אבל הם עדיין הצליחו לעבוד ביחד בגלל שבנט מבין את מקומו, ולמרות זאת עם מספר מנדטים חד ספרתי הוא ושקד הצליחו להכתיב את הטון של הממשלה הקודמת. גם החרדים מן הסתם יודעים את מקומם ומשיגים די הרבה. אני נוטה לחשוב שבניגוד לשמאל של העבודה/אלה שעברו לכחול לבן, חלק גדול מהציבור שמצביע לפיד שונא את החרדים יותר מאשר הוא שונא את ביבי ולכן היה יכול לחיות די בשלום עם ישיבה שלו עם ביבי על חשבון החרדים, בוודאי כאשר הסיכוי למהפך הוא אפסי. כמובן שהיום זה כבר לא ריאלי וביבי מעדיף את החרדים אבל כאמור זאת תוצאה של האגו העצום של לפיד לדעתי.

כל עוד החרדים נמצאים סביב 15 מנדטים ויאיר לפיד סביב 10 (ופחות אם ילך עם ביבי, תסכים איתי שגם אם רבים מהמצביעים הם אנטי חרדיים עדיין רבים הם אנטי ביבי) אז לביבי מההתחלה אין סיבה להעדיף את לפיד על פני החרדים. אני לא חושב שהוא יכול היה בכלל להקים את הממשלה הקודמת עם לפיד ובלי חרדים, וכמעט בטוח שגם את זו לא (בהנחה שלא היה איחוד).
ללפיד היה איזשהו נסיון בזמנו לחזור בו מהמלחמה הגדולה נגד החרדים, כנראה יותר כי הוא הבין שחלומו ההזוי להיות ראש ממשלה הוא עוד יותר הזוי עם וטו מהחרדים ולא בהכרח כדי לאפשר ישיבה בממשלת ימין-דתית, אבל עדיין.. זה לא היה קרוב ללעבוד על מישהו.
יאיר לפיד הוא פשוט שחקן פוליטי די צעיר עדיין ובכל זאת הספיק לעשות המון טעויות קריטיות. הריב עם ביבי הוא לא בהכרח הגדולה שבהן, כמו שאמרנו גם בנט וכו', אבל המלחמה בחרדים שהטיסה אותו בבחירות 2013 היא היום מה שמונע ממנו כל אפשרות להכנס לאיזשהי ממשלה שתקום כיום בצורה ריאלית, שלא לדבר על חלומו להיות ראש ממשלה..
אם אנחנו מדברים על כך שלפיד צריך להבין את מקומו, הוא די מבין אותו - מקומו הוא להיות כיום המפלגה הגדולה או השנייה באופטזיציה, ולנסות להמשיך ולהשיג מספר דו ספרתי של מנדטים באופן עקבי - וזה לא עניין שאפשר לקחת כמובן מאליו.
השאיפה היחידה שלו היא שביום שאחרי ביבי המערכת תכנס לכזה סחרור שהוא ימצא את עצמו או בעמדה חזקה מהחרדים, או אפילו כשר בכיר בממשלת שמאל.
האם זה יקרה אי פעם? ספק רב, אבל נראה שכרגע הוא בהחלט יודע את מקומו הרבה יותר מאנשים כמו אבי גבאי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2019, 20:28

לפיד רואה אפשרות שהוא יכנס מהכיוון השני, בלי עזרת ביבי שהשפיל אותו, ועל הדרך יעיף את ביבי הביתה (או לכלא) שזאת הנקמה המושלמת בשבילו. זה לא שביבי לא ישב עם לפיד כי ביבי ישב עם כל אחד, זה לפיד שלא ממש רוצה לשבת עם ביבי. דוגרי אם הוא היה מוותר קצת על האגו אז ללא הרוטציה אולי הוא גם היה מצליח, כלומר אם ויתור שלו היה מצליח לשתות מהליכוד כמה מנדטים והמפלגות הנכונות היו נופלות באחוז החסימה.

אני חושב שאתם קצת מגזימים עם זה שלפיד גדול רק בגלל ״רק לא ביבי״. הוא (בתאוריה) היצוג החילוני והוא יותר ״רק לא חרדים״ מאשר ״רק לא ביבי״. ב2015 הייתה תנועת ״רק לא ביבי״ חזקה בדיוק כמו עכשיו אם לא יותר שדחפה להצביע לבוז׳י ועדין לפיד לקח 11 מנדטים שאם הם היו הולכים לבוז׳י היה למפלגת העבודה נצחון. כלומר אנשים מצביעים לו מסיבה, רק לא ביבי יכול ללכת לכל מני מקומות (גנץ, עבודה או מרצ למשל) אבל רק לפיד הוא אנטי חרדים מהקבוצה הזו ומי שמצביע לו מצפה למלחמה בחרדים. גאנץ בהחלט היה שותה אותו בגלל קמפיין רק לא ביבי אבל כל המפלגות שהן לא גאנץ/ליכוד סבלו משתיה אלה אם הן חרדיות.

אם לפיד רוצה להיות חזק הוא צריך ללכת לגרון של החרדים. אבל הוא לא עושה את זה כי הוא חיי בסרט שהוא יהיה מפלגה ענקית של כולם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 אפריל 2019, 20:38

עומר, זאת לא אותה מפלגת עבודה - מתן וילנאי, הרצוג, פואד, וברק בקו השפיות וחוסר תעסוקה מבצעי זה לא סתיו שפיר שנתמכת ע"י ג'י סטריט, מיכאלי המטורללת, או יחיימוביץ' שהייתה מהחכ"ים הסוררים שהתנגדה לשבת בממשלת ליכוד כבר אז. את העמדות המדיניות שלה היא הצניעה במשך המון זמן אבל העמדות הכלכליות שלה ידועות ואני לא רואה איך הם מתיישבות עם אלה של הליכוד. כעיתונאית היא הייתה מצביעת חד"ש כמדומני. לא מדבר בכלל על אחד כמו יוסי יונה שכיהן בכנסת הקודמת ויכל בקלות לרוץ מטעם הרשימה של טיבי לצורך העניין. איך שהם נראים היום יש יותר סיכוי שהם יתאחדו עם מרצ מאשר ישבו עם הליכוד בממשלה.

מסכים איתך לחלוטין בקשר ללפיד.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2019, 21:46

נדב, הסיפור של החרדים ותיק הרבה יותר מביבי. הם מתנהגים ככה עשרות שנים ולשותפות הנוכחית שלהם עם הליכוד קדמה שותפות היסטורית עם מפלגת העבודה.
אבא לפיד ביסס על זה קמפיין, זכה ב15 מנדטים ונכנס לממשלה של שרון. אותו טיקט ואותה פוזיציה רק שאבא לפיד לא חיפש להשתמש בזה כמקפצה להשתלטות על המדינה והקוסמוס.
לפיד לא צריך ללכת על הגרון של החרדים אבל הוא צריך להיות מפלגת לווין שמוכנה להצטרף לכל ממשלה תמורת קידום האינטרסים של ציבור הבוחרים שלו. הוא צריך להיות הקונטרה שלהם וכמו שליצמן וגפני לא חושבים שהם צריכים להיות ראשי ממשלה, גם ללפיד אין שום מקום בראשות הממשלה. הטענה ש11 המנדטים של לפיד היו גורמים לנצחון של מפלגת העבודה בבחירות הקודמות היא שגויה. לפיד היה חלק מהגוש שלהם ומעבר כזה לא היה מגדיל את הגוש בשום צורה. הליכוד היה מקים את הממשלה גם אם לבוזי' היו 5 מנדטים יותר מלליכוד.

עידן, מי שעומד בראש מפלגת העבודה הוא ליכודניק והעמדות של המפלגה הם סוציאל דמוקרטיות ולא קומוניסטיות. מהצד השני, כלכלת הליכוד היא לא בדיוק בבת עינה של אין ראנד. בפרקטיקה, ההבדל בין העבודה לבין הליכוד זניח - גם בהיבט הכלכלי. אתה מציין, בצדק רב, שחלק גדול מאוד מצמרת המפלגה זה אסופה של פרובוקטורים חסרי כשרון ומאותגרים מנטלית ולכן המפלגה תשאר באופוזיציה. ברור לחלוטין שהדברים שאני רושם הם תיאורטיים ומתייחסים לאופן שבו המפלגה הזו היתה צריכה להתנהג אם היו שם פוליטיקאים רציניים במקום הקרקס שנמצא שם כרגע.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 אפריל 2019, 00:38

גם אם נגיד שגבאי ליכודניק (והוא לא, גם אם הצביע לשרון לפני 16 שנה) - הוא הרי ריסק את המפלגה לשפל היסטורי, כל הבייס ברח ממנו כמו מאש. מי היה מאמין שמפלגת העבודה תגיע לשוויון מנדטים עם חד"ש? ובכל מקרה, מלבד גבאי ורוסו (שגם בחוץ) עם מי נשארת? שפיר, שלי, פרץ, שמולי וכנראה גם מיכאלי כשרוסו יכריז על פרישה. כולם שמאל קיצוני פנאטי. לטעון שהם בעמדות הליכוד זה שקר גס.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 אפריל 2019, 09:16

אינטר, כתבת את ההודעה הזו בלי שטרחת לקרוא את ההודעה שלי עד הסוף. אני לא חולק על זה שמי שנמצא שם הופך את האופציה של הצטרפות לממשלה ללא ריאלית ואתה מוזמן לעבור עליה שוב ולקרוא את אוסף הסופרלטיבים שהדבקתי להם.
לגבי העמדות של המפלגה, מדובר במפלגה אמיתית. כזו שיש לה מוסדות נבחרים. כזו שיש לה ועידה. כזו שיש לה מצע (אהם אהם) שרושם שחור על גבי לבן שהמפלגה תקדם כלכלה שמבוססת על תחרות הוגנת, הפחתת הריכוזיות במשק ופישוט הליכי בירוקרטיה. שמאל קיצוני פנאטי? לא ממש. אבל יש בהודעה שלך התייחסות עקיפה לפנאטיות - אותה פנאטיות שדיברנו עליה לפני מספר שבועות וגורמת לך לא לראות בעיניים ולהשפריץ ארס בכל פעם שמישהו מזכיר את מפלגת העבודה או מציג את אליל הנעורים, מנחם בגין, באור לא מחמיא.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 אפריל 2019, 10:25

מצע מפלגתי לא שווה את הנייר עליו הוא כתוב. בפועל, מוסדות המפלגה ועשרות אלפי מתפקדיה בוחרים בעקביות אנשי שמאל קיצוני פנאטי כנציגיהם. זאת לא מעידה חד פעמית אלא תהליך בן עשרות שנים שבו המפלגה הידרדרה בעקביות למחוזות השמאל הקיצוני. למען האמת, ישראל לא מיוחדת בעניין הזה, דבר מאוד דומה קורה גם בלייבור הבריטי והמפלגה הדמוקרטית בארה"ב.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 אפריל 2019, 18:51

אני לא רוצה להשתחצן או משהו אבל בפעם הבאה שמחפשים מישהו עם רקורד מוכח בהנחלת תבוסות צורמות לביבי (ויפנים מזדמנים) אז אני כאן :lol:

תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 אפריל 2019, 22:48

מקווה שהם לא בטוחים שפקיסטני ניצח אותם...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 אפריל 2019, 21:43

יש הרבה אקשן באנגליה עכשיו...
נייג׳ל פאראג׳ האהבל הזה, עושה מהלך של בנט והקים מפלגה בשם ברקזיט, אני מקווה שגם יקבל את אותה תוצאה של בנט, אבל יכול מאוד להיות שדווקא יצליח להכנס וסתם יפצל את הקולות, וממש חבל. אנבתי אותו, דמות צבעונית ואינטליגנטית, אבל גם מלא בעצמו וזה מה שקורה... הוא רצה שליטה מלאה במפלגה כמו לפיד, וזו מפלגה דמוקרטית.

אבל עזבו אותו, לפני כמה ימים הודיע גם קארל בנג׳מין הידוע בכינויו Sargon of Akkad שהוא מתמודד במפלגה, וגם Count Dankula הצטרף (שהוא דמות פחות חיובית בעיניי אבל סבבה...) ועכשיו כוווולם שם מדברים על בנג׳מין, או יותר נכון - על ציוץ שלו מלפני כמה שנים בו כתב לחברת פרלמנט כלבה אמיתית (צחקה על גברים שמתאבדים, בקצרה) שהוא ״אפילו לא היה אונס אותה״, ורק בזה מתרכזים במתקפות כלפיו. ובצורה מגוחכת לחלוטין אם תצפו קצת במסיבת העיתונאים הרשמית שלהם. שזה די משחק לידיים שלו אם תשאלו אותי.
עוד עשרים דקות הוא מתראיין לסקי ניוז ואני צופה שיהיה אקשן, אז הנה לינק, אצפה בו רק מאוחר יותר כנראה:
https://youtu.be/Oq_7-cQvisI

אני גם ממש ממליץ לצפות בדיבייטים שלו ברחובות לונדון, שהוא העלה השבוע. מעניין ומשעשע...
זה סוג של טיזר לאיך התקשורת תתנהג אם וכשבן שפירו יחליט שהוא מתמודד לנשיאות ארה״ב ^_^

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 27 אפריל 2019, 15:06

אתה עושה סלט... פרג' לא היה חלק מהמערכת הפוליטית הפנימית בבריטניה וגם כרגע לא על זה מדובר.
בעשרות השנים האחרונות פרג' היה חלק מUKIP (ולא השמרנים או הלייבור) ובבחירות האחרונות לפרלמנט האירופאי ב2014, UKIP, בהנהגתו, קיבלה 24 מושבים והיא היתה המפלגה הגדולה ביותר מבריטניה.
אחרי משאל העם ב2016 הוא עזב את UKIP משום שהוא הרגיש שהוא השיג את המטרה שלו והעביר את המושכות הלאה ובזמן שעבר, UKIP (שמלכתחילה נתפסה כמפלגה קצת ימנית קיצונית, למרות פרג' ולא בגללו) נקרעה במאבקי כח פנימיים וזרימה של דמויות מפוקפקות.
כרגע, בגלל התפקוד הלקוי של מיי, המערכת הפנימית בבריטניה נמצאת במבוי סתום, הממשלה לא פונקציונלית והפרלמנט לא מתפקד. האבסורד הפוליטי שם הוא שמיי מתנגדת לברקסיט אבל צריכה לעשות את עצמה כאילו היא תומכת (כי זה מה שרוב השמרנים רצו) בעוד שקורבין דווקא תומך בברקסיט אבל צריך לעשות את עצמו כאילו הוא מתנגד (כי זה מה שרוב בוחרי הלייבור רצו). במצב נורמלי, הפרלמנט היה מתפזר והיו הולכים לבחירות אבל הדימוי של מיי וקורבין בקרב האלקטורט של המפלגות שלהם הוא כל כך גרוע שהם מפחדים ללכת לבחירות כלליות והמבוי הסתום נמשך.
בחזרה לפרג', בעוד פחות מחודש יש בחירות לפרלמנט האירופאי. בריטניה בכלל לא היתה אמורה להצביע - היא היתה צריכה להיות בחוץ אבל כרגע היא עדיין בפנים וכמו שזה נראה הם ילכו להצביע. פרג' הקים את הפלטפורמה החדשה שלו בשביל לרוץ שוב לפרלמנט האירופאי. בבחירות הקודמות הוא כאמור ניצח ועכשיו הוא מצפה לגרוף הרבה יותר קולות במטרה להפוך את הבחירות האלה לסוג של משאל עם נוסף. הצבעה שתאשרר את ההחלטה מ2016.
במידה ויהיו בחירות כלליות בבריטניה לפני שבריטניה תעזוב את האיחוד, אז פרג' יריץ את המפלגה גם לבחירות הפנימיות. זה סוג של שוט שהוא מניף מול השמרנים אבל לא רק מול השמרנים.
הדמויות שאתה מציין הן פיקנטריה. מבחינה פנים בריטית, אן ווידקומב (שרה לשעבר מטעם השמרנים ודמות צבעונית למדי) היא גורם משמעותי הרבה יותר, כך גם האחות האובר שמרנית של ג'ייקוב ריס מוג. אפילו התמיכה הפומבית של ג'ורג' גאלוויי (חבר פרלמנט סקוטי אנטישמי שיכור ופסיכופט, שנמצא עוד משמאל לקורבין וכל מילה שאני אבזבז עליו כאן תהיה יותר מדי) היא יותר רלוונטית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אפריל 2019, 12:06

לא הבנתי למה עשיתי סלט, סה"כ ציינתי שפאראג' היה חלק מיוקיפ (ואם אני לא טועה גם אחד מהמייסדים שלה), אבל עכשיו הוא מקים מפלגה חדשה בשם "ברקזיט" וזה סתם מפצל את תומכי ברקזיט שחלקם יצביעו ליוקיפ וחלקם למפלגה החדשה הזו, זה לא עוזר לאף אחד ואף יכול לפגוע במטרה.
לגבי מיי והאינטרס ה"חבוי" שלה שלא לעשות כלום - אני מסכים במאה אחוז, לגבי קורבין - אני לא חושב שאני מסכים שהוא מעוניין בברקזיט אבל מסתיר זאת, אבל אולי תוכל להאיר את עיניי... פשוט לא זכור לי אי פעם מקרים שהוא חשב בצורה הגיונית :D

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים