על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2022, 15:29

sharonbn כתב:וואוו אז זה עבד כמו שלאסקין כתב.
מילאתי את הפרטים בwobi וביקשתי הצעות. אח"כ ראיתי שמילאתי פרטים לא נכונים (הסתבר לי שהיתה לי תביעה אחת) אז סגרתי את הדפדפן.
15 דקות אח"כ קיבלתי טלפון ממגדל. הם נתנו הצעה טובה יותר (ביטול השתתפות עצמית) וזולה (קצת) יותר.
נראה לי שהחברות הדיגיטאליות הכניסו רוח תחרות בענף. פעם ראשונה שהרגשתי "מחוזר" בארץ. :)

אני בסירה שלך, הולך על אותו תהליך. קבלתי כבר הצעה מ-וואבי (3400 מקיף ו-1150 חובה) ועכשיו מחכה לטלפון מוואבי. אחרי שנשמע את ההצעה הסופית, אני אלך לסוכן של אמא שלי ואשתמש בזה בתור מינוף :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 מאי 2022, 17:04

יאי, קבלתי את האוטו, חתיכת שדרוג מהאיביזה העתיקה שלי. בסוף סגרתי ביטוח בקומבינה של עובדי לאומי במגדל ויצא כמעט 1000₪ פחות מההצעה הכי נמוכה בוואבי. אני לא בטוח שהוא מספיק ערסי בשבילי, שוקל להוסיף קליפרים אדומים :!:

תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 מאי 2022, 18:26

תתחדש!

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 מאי 2022, 22:31

תתחדש.
(לערסיות תוסיף קוביות תלויות על המראה, גודל 10X10 לפחות)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 מאי 2022, 23:03

תודה תודה.

bozeman כתב:תתחדש.
(לערסיות תוסיף קוביות תלויות על המראה, גודל 10X10 לפחות)

אתה צוחק אבל יש לילד שתי קוביות כאלה והוא הדביק אותן בזמנו על החלון של האיביזה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 מאי 2022, 06:52

בחלק הזה זה עוד סביר. תתחיל לדאוג כשהוא יצעק לך תוך כדי נסיעה "אבא תעשה GTA! אבא תעשה GTA!"
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 מאי 2022, 18:43

תתחדש קיאו :)

שחור אגב זה צבע יפה אבל כלבה, תתכונן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מאי 2022, 21:25

bling כתב:תתחדש קיאו :)

שחור אגב זה צבע יפה אבל כלבה, תתכונן.

ידוע לצערי, יש מחיר ונשלם אותו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2022, 19:50

היום גיליתי שהחלפת סוללות לטסלה 3 בארה״ב עולה 15,800$.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 מאי 2022, 21:28

לאחרונה ראיתי סרטון של ווייס עם איזה מוסך של חשמליות שמדברים על הקטע שטסלה לא מאפשרת לאף אחד לטפל ברכב ולוקחים פרמיות של החיים על הכל.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מאי 2022, 21:30

Laskin כתב:ולגבי הכנסות ממסים, זה קצת כמו להגיד שאתה לא מאמין שיהיו חברות שיציעו גלישה ללא הגבלה ובהרבה הרבההההה פחות כסף, כשהיית מביט על אינטרנט דיאל-אפ בשנות התשעים, או על מחירי שיחות הסלולר לפי דקה. כשיש קידמה טכנולוגית משמעותית שמוזילה הוצאות עתק שהטכנולוגיה הקודמת יצרה - לפעמים אי אפשר למנוע את זה.
מן הסתם הממשלות המחורבנות לא פשוט יצמצמו הוצאות בגלל ההכנסות שירדו, אבל הן לאו דווקא יקחו את זה מהחשמליות, סביר יותר בעיניי שפשוט יעלו מסים אחרים לכולם.

התגובה שלך לא התיישנה טוב לאסקין. היית תמים :

https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/hykcwosvc
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2022, 22:56

נראה אם יעבור אבל בהחלט מבאס… ואז אנשים יעברו לנסוע בתחבצ יותר ויוטל שם מס, זה לא ייגמר לא משנה במה נבחר :/

ועדיין - אני מכוון לכך שהרכב הבא שלי יהיה חשמלי משאר הסיבות שציינתי. למזלי זה יהיה בערך מתי שהמסקנות יונחו בעוד 9 חודשים, אז אוכל להעריך את צעדיי טוב יותר אז :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2022, 11:28

אוקיי, אז התחלתי בהליך רכישת מכונת משפחתית חדשה, רצוי ״רכב פנאי״ כי צריך מקום לשלושה ילדים קטנים והכסאות שלהם…

התחנה הראשונה - ג׳ילי החשמלית הסינית.
אתמול עשיתי נסיעת מבחן - ואני ממש הופתעתי לטובה. בעבור 160 אלף שח אתם מקבלים באמת חבילה מרשימה מאוד, הבסיסית ביותר הכוללת גג פנורמי, מצלמות המקיפות את הרכב כך שניתן לעשות כאילו מצב GTA מ״מעוף הציפור״ כדי לראות כל מה שקורה מסביב, והן גם מקליטות הכל בזמן הטענה, מערכת Bose ממש רצינית ועיצוב סופר דופר ״עתידני״. כל זה עם טווח מרשים של בערך 450 קמ. בפועל בטח יותר כמו 420 ממש שהבנתי. שזה גם כן מצויין. יש גם גירסה של בערך 350 קמ שעולה איזה 20-40 אלף פחות, תלוי באיזה יום תגיעו לשאול, כי המחיר משתנה כל הזמן.
הנסיעה עצמה הייתה ממש חלקה, שקטה ונעימה. כמובן האצה פסיכית במצב ספורט.

מחר אני אסע על הסקייוול שיש לה טווח גדול יותר והיא הכי גדולה מהחשמליות הסיניות שאני ראיתי, היא עולה בערך 25 אלף שח יותר ונראית פחות ״חללית״ אבל הגודל שלה מתאים לי יותר, אעדכן…
אחר כך אבדוק את הסקודה החדשה והסינית aiways
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 19 דצמבר 2022, 13:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2022, 11:51

אתה מגיע עם הסקייוול לאזור ה-200K, אתה לא רוצה לבדוק האיוניק 5 אם אתה מגיע למחיר הזה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2022, 11:54

DrKeo כתב:אתה מגיע עם הסקייוול לאזור ה-200K, אתה לא רוצה לבדוק האיוניק 5 אם אתה מגיע למחיר הזה?

כן, אם הייתה בגודל אחר לגמרי :)
אנחנו מדברים על הבדלים מאוד גדולים בגודל, אחרת האיוניק הייתה הרכב הנמכר בישראל.
כרגע מהחברות הוותיקות ומחיר הגיוני - רק הסקודה במידות של SUV.
הבעייה עם הסקודה זה שבפנים היא נראית כמו… כל סקודה. אין את תחושת ה״חללית״ והקידמה, אבל זה לא מה שהכי חשוב לי, אז אבדוק אותה.

אגב, הסקודה עם טווח רשום של 517 ק"מ... איזה פסיכי זה, לAIWAYS לשם השוואה יש 410 נראה לי.
הסקודה גם ממש יפה, מבחוץ לפחות... גם מבפנים אבל יש מלא רמות גימור, והיא בלי גג פנורמי בגירסת הבסיס (ששוב - עולה 180-190 אלף, אבל רמת גימור אחת למעלה היא 225 אלף, חתיכת קפיצה)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 דצמבר 2022, 20:13

אין איזה קטע שהמיסוי על חשמליות אמור לעלות בחדות בתחילת השנה? אני חושב שאח שלי רץ לקנות איזו פולסטאר מעכשיו לעכשיו בגלל זה...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2022, 20:33

גם מי שקונה - הרבה פעמים משלם עכשיו 2,000 שח והמחיר של המכונית יתעדכן באותו היום שהיא משוחררת המהכס, בחשמליות לא רוצים להתחייב כעת על המחיר בגלל העלויות של השילוח וחומרי הגלם. אז לא ידוע עדיין מה קורה עם המיסוי אבל בהחלט כנראה שהמחירים רק יעלו, בחור שאני עובד איתו קנה עכשיו את הטסלה השלישית שלו, כל פעם הוא קונה ומוכר ב-40 אלף רווח :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 דצמבר 2022, 08:52

במקרה של אח שלי, היו מכוניות במלאי והוא קיבל בתוך כמה ימים.
גם לטסלה יש מלאים למסירה מיידית: https://www.tesla.com/he_il/inventory/new/m3

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 דצמבר 2022, 12:41

טסלה לא רלוונטי כרגע בגלל המחיר, אבל מי שיקנה היום יוכל כנראה למכור ברווח בעוד חודש, אז נחמד שיש, אבל אני לא מאמין שיש, גם אם כתוב... בטח יש אותיות קטנות.
יש לסקייוול דגמים במיידי, אבל חד-פאזי, טעינה של 12 שעות במקום 6... לא רלוונטי ובעתיד לא יהיה למי למכור כזה.
עכשיו סיימתי את נסיעת המבחן עליה - מדהימה!!! ע-נ-ק-י-ת, מרווח פסיכי מאחור, זה ממש שבר את ג'ילי מבחינתי, למרות שאין מצלמות 360 וכו' בגירסת הבסיס... מה שכן יש - זה גג פנורמי שגם נפתח, ולא סתם חלון כמו בג'ילי.
חוויית הנסיעה גם הרגישה טובה יותר, הרכב עם תא מטען הרבה יותר גדול ועוד יתרונות... כרגע אני הולך עליו, אבל יש לי את הBYD והAIWAYS לראות. שתיהן קטנות יותר, משמעותית, אבל אבדוק בעצמי.

אגב ראיתי היום את הסקודה והיא בגירסת הבסיס מאוד מאוד בסיסית והיא צפופה מאוד מאחור וגם מקדימה האמת... אבל תא מטען הרבה יותר גדול בגלל זה.
מי שמזמין אותה כעת - יחכה בין 10 חודשים לשנה (!!!), אז גם די דיל ברייקר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 דצמבר 2022, 22:50

להבנתי, לטסלה יש באמת מלאי כזה. זה לא סתם.
לגבי הסקודה, עם מקל אני לא מוכן להתקרב לתוצרת של ואג. אני בטוח שאפילו הסינים מייצרים מכוניות הרבה יותר איכותיות מהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ינואר 2023, 11:59

טסלה הורידה מחירים בקטע שממש מייתר את הסיניות… בערך 35 אלף שח הנחה לעומת לפני חודש. עכשיו היא 205 אלף כולל אגרה והכל. שזה בערך כמו חלק מהSUV הסיניות, לאחר ה-10% מסים שנוספו בינואר על החשמליות, שאגב - יש מצב שיבטלו אותה בימים הקרובים. איזה סלט, ממש שוק מה שקורה פה עם המיסוי.
אז הטסלה מושלמת, רק לא עבור אנשים כמוני עם 3 ילדים קטנים, שהוא קטן מדי עבורם :( והמודל Y בערך 280 אלף. הוא כן מושלם ל-3 ילדים. והמודל X בכלל חלום, אבל זה כפול מהY במחיר.
עשיתי עליו נסיעת מבחן בשביל הכיף וזה פשוט אוטו מושלם… איזה טירוף ההאצה שלו, בחיים לא נהנתי ככה מנסיעה.
אז אני עכשיו מתבאס גם מכמה שהטסלה 3 רמות מעל הסיניות, ועוד יותר - מהעובדה שמבחני הריסוק של הסיניות לא עברו בדיקה אירופאית נורמלית ובסין חלקן קיבלו ציונים גרועים, לא יודע אבל כמה זה אמין, מה שיוצא משם, בטח מי שלא משלם מספיק לממשלה מקבל אוטומטית ציון של כוכב איד :) אז אני ב״הולד״ על הרכישה כרגע למרות שעשיתי הזמנה לסקייוול, אם לא יהיו מבחני ריסוק עד שתגיע לארץ - אני אבטל, ואמתין לשנה הבאה, שיהיו יותר דגמים ובטוח יהיו מבחני ריסוק נורמליים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ינואר 2023, 12:29

כמה אמורה להיות הטסלה אם ירדו ה10%? כשהיא הגיעה לפני שנתיים היא הייתה פחות מ180 אחרי מיסים (וכנראה לפני אגרת רישוי).

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 ינואר 2023, 14:19

הרבה סיניות דווקא מקבלות ציונים מאוד גבוהים בeuroncap אבל קשה לי להאמין שהציון המעפן שהסקייוול קיבלה בסין נובע משחיתות.
הרי כל החברות האלה הן בבעלות ממשלתית והאינטרס שלו הוא לעזור לחברות הרכב להפיץ את הסחורה שלהן מסביב לעולם. הוא בטח לא יהיה זה שיפגע בהן במכוון.
לגבי עוד דגמים בשנה הבאה, צריך לראות כמה דם רע ימשיך לבעבע בין הסינים לאמריקאים. זה לא מופרך שנראה עוד ועוד סנקציות אמריקאיות שירחיקו את הסינים גם מכאן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ינואר 2023, 14:39

סינים גם נקמנים, כל דבר קטן ואתה תצא לגלות כמו ג׳ק מא, ויש מלא מלחמות פנימיות כמו בכל מקום, אני לא הייתי שולל מניעים פוליטיים בכדי לפגוע במכוון. לגבי בדיקות אירופאיות - אין כמעט, הדגמים שמגיעים לכאן, יש על היפניות והאמריקאיות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 ינואר 2023, 16:24

ג׳ק מא אולי בגלות אבל אף אחד לא פגע בפעילות של עליבאבא. זה ה״יופי״ במקומות כאלה - יש לך גמישות גדולה מאוד באופן שבו אתה מעביר מסרים.
wey קופי 01, צ׳רי אומודה (fx בישראל), byd atto 3, lynk & co 01, פולסטאר 2... בסה״כ נראה שרוב הרכבים הסינים שנבדקו באירופה גם נמכרים בישראל.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 17 אורחים