על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

הודעהעל ידי Laskin » 21 ינואר 2023, 03:34

צ׳רי, לינק ו-wey לא חשמליות אלא היברידיות פלאג-אין, פול סטאר זה בכלל סדאן-ספורט… נשארנו רק עם הBYD. כל שאר הרכבים בקטגוריה הזו לא נבדקו שם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2023, 09:29

טוב, אז רכשתי השנייה את המודל Y החדשה, שהיום התחילו למכור, שהיא זולה יותר בערך ב-60 אלף מהדגם הכי זול שהיה עד כה...
מדובר באותו מנוע שיש למודל 3, בערך, והטווח לא רחוק (המודל 3 הכי זולה עושה 40 ק"מ יותר על הנייר)
אז היא עושה לכאורה 455 ק"מ, בפועל בטח יותר כמו 380... ובגלל שהרכב כבד יותר מהמודל 3 אז מן הסתם הביצועים מעט נמוכים יותר.
אבל - מדובר בחשמלית גדולה הכי בטוחה ואיכותית, במחיר של חשמלית סינית גדולה ולא בטוחה ולא איכותית :)
אין הבדל באבזור או בטכנולוגיה.
הרכב יגיע רק בסביבות יולי-אוגוסט. אחלה מתנה ליומולדת 40 :P

זה מחיר שובר שוק. הסיניות יורידו השבוע מחיר, משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אפריל 2023, 09:39

מזל טוב לאסקין! אם הייתי קונה השנה רכב בטח גם הייתי נשבר וקונה. זה אשכרה מחירים של סקיוול.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2023, 09:55

תודה!!
כן, 224 אלף אחרי מסים, זה ממש מחיר של סינית מעפנה *באופן יחסי*. עדיין הסיניות עדיפות בעיניי על המתחרות ה"רגילות" עם המנוע הרגיל, אבל טסלה שוברת את כל השוק, ועם 5 כוכבי בטיחות לעומת חוסר הוודאות שיש עם רוב הסיניות - זה נו בריינר... אפילו עוד לא עשיתי נסיעת מבחן, אבל אעשה מיד אחרי החג. אני בספק אם יש שם חסרון שישנה את דעתי. פשוט היה לי חשוב לעשות את ההזמנה עכשיו, שלא אחכה עד אוקטובר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 אפריל 2023, 12:02

תתחדש גבר איזה סטייל יש למודלי Y האלה, נראה חיה מבפנים.
המחשב, טסלה, ברוך השם אתה יודע לחיות לאסקין :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2023, 12:18

חכה, השנה גם אייפון חדש אחרי איזה 9 שנים :P
אבל במקרה של הרכב - אני גם ככה השנה מפסיק לקבל פחת על הנכחי שלי, אז אני חייב לקנות משהו חדש אחרת לא אקבל החזרים, וביחד עם חישובי הדלק... זה אשכרה מחזיר את עצמו כשמחשבים את ההוצאות השונות, בתוך איזה 4-5 שנים, לפי הכמות שאני נוסע.
העניין היחיד הוא הטווח, אני לא אוכל לנסוע לאילת כנראה ללא עצירה לתדלוק מהיר של 20 דק' בדרך.
מצד שני, לא נסעתי לאילת כבר 20 שנה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 אפריל 2023, 12:36

האמת שקבעתי לשבוע הבא נסיעות מבחן במודל y ובפולסטאר 2 (אותו יום - הפרש של כמה שעות)
אצלי זה האופנועים שהרסו את המכונית. הם גרמו לזה שהכל מרגיש לי חלש ואנמי. החשמליות צריכות להיות בסדר אבל רובן גרועות מבחינה דינאמית. השתיים האלה צריכות להיות טובות. נראה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2023, 13:02

מעניינת הPOLESTAR... אבל מתחילה מ-255... היא גם לא זולה, וגם יש בה עניינים פה ושם מתחת לטסלה.
ממש מעניין אותי מה תגיד אחרי הבדיקה שלך! תעדכן בבקשה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 אפריל 2023, 13:44

אעדכן בשמחה אבל הרושם שלי תמיד היה שאנחנו מחפשים דברים מאוד שונים מהמכוניות שלנו. גם לגבי הטסלה, אם אני אקנה זה כנראה יהיה בגרסת הlong range ולא הבסיסית בזכות הביצועים והדינמיקה העדיפה של הנעה כפולה.
לגבי הפולסטאר, לפחות מבחינת איך שהיא נראית בפנים, היא מרגישה יותר מכונית מהטסלה והיא מאוד איכותית. הדילמות שלי לגביה הן בעיקר בסוגיות של אמינות לאורך זמן וסחירות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2023, 22:16

ההגדרה של ״יותר מכונית״ היא בדיוק מה שאני באמת לא מחפש, פ אני מבין את ההגדרה נכון. אני כן מחפש חוויה שונה, הטסלה בהחלט מספקת אותה, אבל יש לה גם חסרונות ואשמח לשמוע על חוויית הנהיגה.
לגבי ביצועים וכח והנעה כפולה - זה נחמד, אבל בפועל לא שימושי בשום צורה, אני לא עולה על מסלול מירוצים בעתיד הקרוב ובכביש אני נוסע רגוע מאוד כיום. כך או כך תחושת הכח וההאצה של חשמלית תהיה שדרוג מטורף מכל מה שהה לי עד כה, גם בגירסה המוחלשת הזו.
מה שכן חשוב לי ממש זה הבטיחות והפולסטאר נראה שמספקת את זה, להפך מקוב הסיניות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 אפריל 2023, 17:23

טוב, היתה נסיעת מבחן על הפולסטאר וזחילת מבחן על הטסלה.
לפולסטאר ישיבה נמוכה אבל גבוה (הרצפה הכפולה מאוד מורגשת). למרות זה נוחה למדי, מאוזנת, המתלים סופגים יפה ואחיזת הכביש שלה טובה.
אבל ההגה משהו לא ברור - מנותק, משנה עוצמת היגוי תוך כדי עבודה ויש לו גם איזה דיליי שכנראה רוב האנשים לא מסוגלים להגיש אבל לי הפריע. הבלמים גם מאוד לא ברורים - מנותקים עם חיבור לא מוצלח בין הבלימה הרגנטיבית לבלמים הרגילים ובסה״כ, גם כשלחצתי חזק, הבלימה הרגישה לי חלשה. זה לא רכב שאני יכול להחליף בו את הסיוויק שלי...
לגבי הטסלה, הם התקשרו אתמול והציעו לבטל כי הם לא מסוגלים להוציא את המכוניות מהחניון בגלל עומסים איומים של חול המועד בקניון שבו הם יושבים. בכל מקרה הגעתי מתוך אמונה שאני אפסול אותה גם על בסיס סיבובים בחניון. החוויה הכללית של מה שהולך אצל טסלה בקניון זה פחות פרמונט ויותר ג׳מע אל פנה... הדבר הפוזיטיבי הוא שלא יכול לפסול אותה על בסיס הנסיעה בחניון. גם היא נוחה ומהקצת שיכולתי להתרשם היא הרגישה יותר טוב מהפולסטאר ולא רע בכלל בסה״כ. אני אקבע מתישהו נסיעת מבחן יותר מסודרת אבל אני מאמין שאתה תהנה ממנה מאוד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 אפריל 2023, 20:52

תודה על הרשמים! מקווה שתצליח לעשות סיבוב נורמלי עם הטסלה…
אגב, לגבי טכנולוגיה וזה - יש לפולסטאר משהו מעניין להציע? איזה חידוש או משהו יעיל במיוחד?
נניח אנחנו בישראל, ולטסלה יש אופציה להפעיל מזגן מרחוק לפני שאתה נכנס, ואז אתה לא מגיע לרכב לוהט… זה כאילו דברים לא חשובים ברכב, אבל בחום שלנו זה ממש שימושי דווקא.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 אפריל 2023, 23:06

אני לא חושב אבל למען האמת אני קצת נפנפתי אותם כשהם התחילו להסביר לי על דברים כאלה... רציתי להרגיש את המכונית ובשלב הזה אלה היו הסחות דעת...

מה כן? לפולסטאר יש מן כפתורים כאלה שאתה לוחץ עליהם כשאתה רוצה לכוון את המראות. ידיות קטנות שאפשר לכוון בהן את הפתחים של המיזוג (למרות שהפתחים האמצעיים ממוקמים גרוע מאוד בשביל לאכלס את המסך המרכזי). יש לה גם את אחד הדברים הכי חשובים מבחינתי וזה ידיות תפיסה בתקרה, כולל לנהג (במכוניות פושטיות יש בד״כ רק לנוסעים אבל לא לנהג ובטסלה אין בכלל לאף אחד). יש לה גם אפשרות למתוח קצת את הבסיס של המושב (לי זה היה משמעותי אבל כנראה שהרבה פחות לאנשים נמוכים יותר). יש לה אפילו חיישנים לחניה. למען הסר ספק, כל אלה ועוד פשוט לא קיימים בטסלה או שמחייבים שיטוט מסורבל בממשק.

לפולסטאר יש את כל הפיצ׳רים שאתה מצפה למצוא במכונית שעולה רבע מליון שקל פלוס כמה תוספות נוחות נחמדות. בטסלה הבעיה היא פחות עם מה שיש ויותר עם כל מני דברים שנלקחים כמובנים מאליהם אבל לא נמצאים שם.

משהו נחמד שכן היה בטסלה שהם נתנו לי זה 450 כ״ס ומשיכה קיצונית ביותר גם ב10 מטר בחניון (התעללו בי עם גרסת הפרפומנס למרות שלא ביקשתי אותה)...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2023, 00:43

כן, הם תמיד נותנים נסיעת מבחן על הפרפורמנס…
מה שכיף, זה כשהם כן נותנים לך לצאת מהחניון - אתה לבד, בלי מישהו לידך מהחברה, אז אתה גם מרגיש יותר בנח לתת גז כמו שצריך, אפילו שהם מצלמים הכל :)

לגבי דברים שאין - עניין המיזוג אוויר זה משהו שאני כבר התרגלתי אליו מנסיעות עם השותף, מניח שגם המראות דרך הממשק זה לא נורא…. ידיות התפיסה וענייני מושבים לאנשים גבוהים גם פחות רלוונטיים עבורי.
לגבי חיישני החנייה - לא בטוח שאני מבין למה הכוונה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2023, 09:29

חיישנים אולטראסוניים בפגושים. נותנים חיווי לכמה שאתה קרוב להתנגשות (מצפצפים בתדירות עולה כשאתה מתקרב למשהו).
זה היה בטסלה עד לפני כמה חודשים והם הורידו את זה מטעמי חיסכון. יש מצלמות היקפיות בכל מקרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2023, 09:53

אבל תכלס, עם המצלמות ההיקפיות… למה בכלל צריך את החיישנים? גם אצלי ברכב אני מסתכל במצלמה הפשוטה ואת החיישנים שמצפצפים אני כיביתי לגמרי, סתם צפצוף כשאני רואה בדיוק מה קורה. אז ההיקפית? אני מסתכל מ״מעוף הציפור״ ורואה ממש בדיוק מכל כיוון מה קורה, ומחנה כמו בGTA הישנים :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 אפריל 2023, 10:39

אישית, אני חושב שכל החברות שמעבירות את השליטה למסכים זה גרוע מאוד מבחינת בטיחות. במכונית ''רגילה'', מאוד קל לשנות אוורור, מזגן, מפשיר אדים ועוד כמה דברים, בלי להסתכל בכלל, גם תוך כדי נסיעה. על מסך, כשצריך לעבור בין תפריטים שונים, זה הרבה פחות בטיחותי, לדעתי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2023, 13:02

Klayman כתב:אישית, אני חושב שכל החברות שמעבירות את השליטה למסכים זה גרוע מאוד מבחינת בטיחות. במכונית ''רגילה'', מאוד קל לשנות אוורור, מזגן, מפשיר אדים ועוד כמה דברים, בלי להסתכל בכלל, גם תוך כדי נסיעה. על מסך, כשצריך לעבור בין תפריטים שונים, זה הרבה פחות בטיחותי, לדעתי.

כן, זה די נוראי. אני ממש אוהב שבמאזדה אפשר לשלוט בהכל מהגלגלת, אני עושה את רוב הפעולות על עיוור והיד שלי אפילו לא מתרוממת מהמשענת יד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2023, 13:10

על הנייר - ברור שיש בזה משהו. אבל מה קורה אם אתה רוצה לשנות את האוויר בצד השני ליד הנהג, או לילדים מאחורה? אז אתה כן צריך לזוז רחוק יותר במרחב.
למסכים יש יתרון ברוב המקרים בעיניי, אבל כמובן שגם צריך להתרגל וזה לוקח זמן עד שזו תהיה פעולה טבעית ומהירה.

אבל ספציפית בכל הקשור ספציפית לחיישני רברס וכל מה שקשור לחניה? פה ספציפית למצלמה היקפית ומבט עילי יש יתרון עצום, שלא נדבר על דד זון כשאתה מאותת, לעומת מה שמראות יכולות לספק לבדן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2023, 13:20

יש דברים שמתאימים למסך מגע, לא הייתי רוצה לשנות את השעה על חוגה. אבל דברים שאתה רוצה לגשת אליהם במידי בזמן נהיגה, ביחוד דברים כמו שליטה במוסיקה, איתות וכו׳, חייבים להיות עם כפתורים פיזים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 אפריל 2023, 13:24

Laskin כתב:על הנייר - ברור שיש בזה משהו. אבל מה קורה אם אתה רוצה לשנות את האוויר בצד השני ליד הנהג, או לילדים מאחורה? אז אתה כן צריך לזוז רחוק יותר במרחב.
למסכים יש יתרון ברוב המקרים בעיניי, אבל כמובן שגם צריך להתרגל וזה לוקח זמן עד שזו תהיה פעולה טבעית ומהירה.

אבל ספציפית בכל הקשור ספציפית לחיישני רברס וכל מה שקשור לחניה? פה ספציפית למצלמה היקפית ומבט עילי יש יתרון עצום, שלא נדבר על דד זון כשאתה מאותת, לעומת מה שמראות יכולות לספק לבדן.

לא דיברתי על חניה ורברס וכו'. דיברתי נטו על מיזוג, מפשיר אדים, שינוי כיוון המיזוג (ראש, רגליים, שמשות וכו'), עוצמות ועוד דברים שיש בכפתורים (תלוי רכב). למסכים אין שום יתרון, ואתה לעולם לא תוכל לעשות את הפעולות הללו בלי להסתכל על המסך, ולרוב לנווט בין תפריטים שונים. נסעתי כבר לא מעט בטסלה של חבר, וזה לא נראה שאפילו הוא, שעם האוטו כבר איזה שנה, זוכר בעל פה ומבצע דברים כאלה במהירות.

אני לא חושב שאי פעם נדרשתי להזיז את פתחי האוורור בצד שליד הנהג, כשאני נהגתי. אם מישהו יושב לידי, הוא לגמרי יכול לעשות את זה בעצמו. לא נראה לי משימה מורכבת. כנ''ל לילדים מאחורה, מגיל מסויים כמובן.

כשיש לך כפתור, טקטילי, שהמוח שלך זוכר במדויק איפה הוא, ומה הוא עושה, זה טבע שני. אתה יודע שסובבת את החוגה. אתה יודע שלחצת על הכפתור. קיבלת פידבק. כשלחצת על הזכוכית של המסך, מה קיבלת? כלום. אני יכול לשנות את הטמפ' של המזגן, העוצמה של האוורור והכיווניות של פתחי האוורור בלי להוריד את העיניים מהכביש, בקלות ובשניות. אתה יכול להגיד אותו הדבר?

אתה יכול להגיד שזה יותר נוח/מגניב/פיצ'רי, אבל זה לא יותר בטיחותי בשום צורה. תעשה ניסוי (בטיחותי) בבית עם האייפון שלך - האם אתה מסוגל לנווט בתוך אפליקציה שאתה משתמש בה כל יום בלי להסתכל על המסך?

אההה כן, ובוא לא נדבר על הטמטום במודל S עם האיתות וההגה המוזר הזה... אין ספק שטסלה זה אחלה אוטו, אבל בוא, הוא רחוק מלהיות מושלם.
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 אפריל 2023, 14:05

פעם בכיף היה אפשר לכתוב הודעות בלי להסתכל על הפון כלל וכלל!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2023, 14:11

המיזוג לדעתי ממש נח, לעומת זאת באמת מפשיר כזה ואחר - אתה צודק. בטח שצריך להסתכל על המסך, אבל אלו גם דברים שלא יוצא לי להשתמש בהם ביומיום בדרך כלל.
לגבי מישהו שיושב לידך - זה יכול היות אשתי כשהיא נרדמת ולא רוצה שיהיה עליה המזגן או התינוק מאחור, זה מאוד נח במצבים שקורים הרבה עם ילדים.

אגב, כשאני משנה כעת ברכב הרגיל שלי את העוצמה או הטמפרטורה של המיזוג - אני כן מסתכל כדי לראות על איזו טמפ ואיזו עוצמה, כי היא חצי דיגיטלית עם מסך והכל, אלא אם רציתי הכי חם/קר או הכי חלש/חזק ואז אני לא צריך להסתכל.

לגבי בטיחות של הדברים האלה - אני לא חושב שזה ביג דיל, מעדיף למסוע ברכב סופר בטיחותי (והמודל וואי ואקס מקבלים ציוני בטיחות של רכבים מאוד מאוד יקרים), כשאני צריך להוריד את העיניים פה ושם כדי לשנות משהו, מאשר רכב מעט פחות בטיחותי שהכל בו עם כפתורים. ביננו, כולנו מתעסקים גם ככה בנייד פה ושם ומורידים את העיניים לא מעט, להרבה יותר זמן. טוב, כמעט כולנו אולי :)
אגב, הרבה מהפונקציות שהיו דורשות כפתור גם פועלות אוטומטית, נניח מגבים או אורות וכו׳.

ואני כמובן מסכים, האוטו רחוק מאוד מלהיות מושלם. בכלל, לרכבים חשמליים יש עוד כל כך הרבה לאן להתפתח ולהשתפר במובנים רבים.
הידיות שלו למשל - זה יפה לעין אבל וואו כמה שזה לא נח. אני לא מבין איך זה עבר קבוצת מיקוד כלשהי.

וסוויס צודק - עד היום אני יכול לכתוב עיוור בנוקיה ישנה, אבל לא הייתי חוזר לשם ;)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 אפריל 2023, 14:16

לסקין, מצלמות היקפיות זה נחמד אבל אז מגיע קצת גשם/לכלוך ופתאום לא רואים כל כך טוב. וגם כשהכל נקי ויפה, כבר קרה לי שהחיישנים צפצפו על דברים שבאמת היו שם אבל לא ראיתי במצלמה (בגלל קונטרסט, תאורה, גודל, צבע וכו).
להסתדר עם מצלמה בטוח אפשר. 20 שנה נסעתי במכוניות בלי חיישנים ובלי מצלמות. זה הכל עניינים של נוחויות קטנות ודברים שאתה מצפה למצוא במכוניות שעולות כל כך הרבה (וקח בחשבון שבגלל זעוות המס שיש בתחום הזה בישראל, החשמליות האלה הן לא בדיוק מכוניות של רבע מליון שקל אלא מקבילות למכוניות בנזין של 400 אלף שקל).

אחת המכוניות שהסתכלתי עליהן לאחרונה היתה הbrz. סוג אחר לחלוטין של רכב שכנראה די מתאים למה שאני מחפש אבל ממש קשה לי להוציא רבע מליון על רכב קטן שמגיע ללא מערכות בטיחות מודרניות. ואם זה לא מספיק, בגלל המדיניות המושחתת של משטר ביבי את מירי רגב, היבואן עוד נדרש להעלות עולה לאמנון שעשוע ולחלל את המכונית עם זמזמובילאיי טורדני (אינוס רגולטורי שלא קיים בשום מקום אחר בעולם מחוץ לפיסת הלבנט הקטנה שלנו).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 אפריל 2023, 14:24

swiss-the-engine כתב:פעם בכיף היה אפשר לכתוב הודעות בלי להסתכל על הפון כלל וכלל!

אני לא סגור אם אתה כותב את זה בקטע של ''הנה משהו שהיה פעם ונעלם אבל קיבלנו הרבה יותר קידמה בתמורה'' או משהו אחר - אבל זה נכון. ברור שקיבלנו יותר קידמה בתמורה למסכי מגע גדולים יותר, מאשר בסלולר הישנים והמעפנים שהיו. מצד שני, היום כולם תקועים בהם כל הזמן, כולל בזמן נהיגה :)

לאסקין - זה לא או ''רכב עם מסך מגע ותפריטים שלא קל לנווט בהם בזמן נהיגה וציון בטיחות גבוה'' או ''רכב עם כפתורים וציון בטיחות נמוך''. מצטער - זאת גניבת דעת :).
נערך לאחרונה על ידי Klayman ב 11 אפריל 2023, 14:28, נערך פעם 1 בסך הכל.
?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים