על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אפריל 2023, 14:26

swiss-the-engine כתב:פעם בכיף היה אפשר לכתוב הודעות בלי להסתכל על הפון כלל וכלל!

אריק מתגעגע לסימוס עיוור בזמן נהיגה :idea:
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 אפריל 2023, 15:02

קליימן לא כתבתי בסרקזם.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 מאי 2023, 17:38

היום הצלחתי לעשות נסיעת מבחן על המודל 3 פרפורמנס. מכנית, האוטו מרגיש לא רע בכלל. המנועים מייצרים המון מומנט, הרכב יציב ונוחות הנסיעה שלו טובה.
אבל ספורטיבי הוא לא, המושב לא היה נוח (שילוב של בסיס קצר מדי, תמיכות משונות וריפוד ממש גרוע) והכי בעייתי מבחינתי היה המזגן. כשאני נוסע, אני חייב זרימה של אויר על הפנים שלי, אחרת אני חוטף בחילה. זו לא היתה בעיה באף מכונית שיצא לי לנהוג בה בעבר אבל כאן לא הצלחתי לגרום לזה לקרות. כל הדרך התעסקתי בכיוונונים של בקרת האקלים ומה שלא ניסיתי לא גרם לה להעיף לי זרם מספק של אויר על הפנים. חזרתי עם בחילה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 מאי 2023, 17:03

לסקין, מציע לך לבדוק את הMG4... עשיתי עליה נסיעה, היא עדיפה בעיני משמעותית על השתיים האחרות שבדקתי ותשאיר לך הרבה מאוד מזומנים בכיס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 מאי 2023, 18:21

קטנה מדי ל-3 ילדים, ואין מיזוג מאחור (!!) כמו בדגם אחר וגדול יותר שדוד שלי רכש ועשה לו בעיות אז הוא החליף אחרי פחות משנה…
אני לא סומך על החברה הזו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יוני 2023, 20:17

קיבלתי את הטסלה Y היום, כמובן הגירסה המוזלת עם מנוע אחד… לא הייתי יכול לבדוק אותה אפילו כי הרכב הזה לא היה בארץ עד לפני כמה ימים בודדים, אז חששתי מעט מהביצועים… ואני כבר לא חושש :) מרגישה נהדר, מאיצה נהדר, אין לי כרגע שום תלונות על הרכב, מלבד העניין של הידיות שאני לא אוהב.
אה, וכרגע אין ווייז…. או שאין לי מושג מה צריך לעשות כדי שיהיה. אבל זה ממש מעצבן כי החלופה הרבה פחות טובה בארץ, לפחות בינתיים.

הרכב ממש ידידותי למשתמש, כבר הקמתי שני פרופילים לי ולאשה, והכל מתאים את עצמו לאותו משתמש בפנים… זה משהו שיש גם ברכבים ״רגילים״ היום, אבל לרוב רק ביקרים יותר ובאופן אישי זה חדש לי וממש מגניב גם, כי אנחנו מחליפים הרבה ביננו.
הקטע של הטעינה - כרגע אין לי אפשרות להתקין בחניה הפרטית אז אני משתמש במה שיש ברחוב שלי, ומסתבר שזו טעינה של 60 קילו-וואט, יש כאלו של 22 ויש כמובן את הסופר-צ׳ארג׳רז למיניהם.
בכל אופן בטעינה הזו ליד הבית (50 מטר הליכה) - האוטו נטען מאפס למאה אחוז (ולא ל-80 אחוז כמו בחלק מהדגמים האחרים) - בקצת פחות משעתיים… זה אומר בערך אחוז בדקה. נוח! בטח כשזה משהו שלא אעשה יותר מפעם ב-10 ימים בממוצע. עכשיו שמתי אותו שם ואני יכול לעקוב מרחוק אחרי מצב הטעינה (וגם לראות במצלמות הרכב מה קורה מסביב, להפליץ, לדבר למי שמתקרב, ושאר השטיקים של האפליקציה), ותכננתי שהוא יודיע לי ב-95% ואני אלך להזיז אותו משם.

כמובן שממש מוקדם מדי לביקורת רצינית על הנהיגה, רק נסעתי מאשדוד הביתה, רוב הזמן בפקק, אבל אני בינתיים כמו שאתם מנחשים מאוד מרוצה… חתיכת שדרוג מטוסון.
אפילו לא הפעלתי בפקק את הנסיעה ה״אוטונומית״ שעוקבת אחרי הרכב מקדימה… לא הספקתי להגיע לזה, רק סידרתי לעצמי את כל המנויים והשיט בדרך. אבל זה ממש מגניב מהנסיון שלי במודל 3, זה משנה את ההרגלים בפקק, משחרר את הרגליים… מאוד שימושי בארץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יוני 2023, 20:23

תתחדש לאסקין, תביא רשמים כשתהיה קצת יותר מנוסה עם הרכב :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 יוני 2023, 11:50

לאסקין תהנה יאח. נשמעת לי כמו מדע בדיוני כל הסקירה שלך מת לנסות את הרכב הזה פעם. כאילתי אני לא רגיל לפקקים שאתם נאלצים לחיות בהם
(יש כמובן אבל ברור שזה לא אותו דבר ) אבל עדיין נשמע גן עדן לישראלים כמו שאתה אומר.

מחכה לסקירה!

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2023, 12:35

השתמשתי היום בדרך לעבודה בנהיגה שעוקבת אחרי הרכב מקדימה, כמו גם שמירה על נתיב וזה מזיז לך את ההגה לבד...
זה לא פשוט *בכלל* לעשות "סוויץ'" בראש ולעזוב את הגז/ברקס ורק להניח בעדינות את הידיים על ההגה מדי פעם (כי אסור לעזוב לגמרי, עפ"י חוק ולפי ההנחיות שלהם, כסת"ח שכזה)... בטח ובטח במהירויות גבוהות יותר. אבל - זה מגניב לאללה ועובד כמו שעון בינתיים.
מה שכן, הוא שומר מרחק זה מינימום 2 מ' שזה בפועל יותר כמו 3 מ' לדעתי, וזה לא מתאים לנהג הישראלי הממוצע, שנדחף כל הזמן אם נותנים לו יותר מ-10 ס"מ להכנס. אבל לפחות הוא מזהה רכבים מכל כיוון ובולם עבור כל הגנבים... מה אגיד - פקק בישראל זה משהו מאוד מיוחד, אולי רק בהודו ורוסיה נוהגים ככה :(

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 יוני 2023, 12:56

בוא לא נגזים, בזמנו נהגתי בהודו בדיוק 3 דקות לפני שהתחלתי לבכות שאני מתגעגע למה שקורה בכבישי ישראל :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2023, 13:30

אם לא נגזים - מה יישאר לנו?!

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 יוני 2023, 13:47

תתחדש!
סידרת כבר עמדת טעינה בבית?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2023, 13:58

omerkot כתב:תתחדש!
סידרת כבר עמדת טעינה בבית?

תודה!
לא, זה עדיין עניין של בעלי הדירות מול החברות והוועד...
אבל בינתיים מסתדר עם מה שיש לי 30 שניות הליכה מהבית.
זו טעינה מהירה, משהו כמו 110 דק' לטעינה מלאה מאפס, נניח אחוז בדקה.
הם לוקחים אבל יחסית יקר - 1.59 ליח', בטעינה איטית (22) זה משהו כמו 65 אגורות... אבל זה לוקח גם שש שעות בערך :/
יש אצל ההורים שלי עמדה, ויש גם במשרד, בבית אחת פרטית - האמת אני לא ממש חייב, אז כרגע אני לא מפעיל לחץ בעניין אפילו.
נראה אם אני אטעין כל שבוע או פעמיים בשבוע או פעם ב-10 ימים, מוקדם לי לקבוע אם זה הכרחי או לא.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 יוני 2023, 14:02

הבנתי שזה יכול להיות בלאגן בבניינים משותפים.
אצלנו יש חניון משותף לארבעה בניינים ואף אחד עדיין לא הכניס מכונית חשמלית שזה קצת מעורר אצלי סימני שאלה... לא בא לי להיות הראשון שמתעסק עם זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 יוני 2023, 18:37

Laskin כתב:השתמשתי היום בדרך לעבודה בנהיגה שעוקבת אחרי הרכב מקדימה, כמו גם שמירה על נתיב וזה מזיז לך את ההגה לבד...
זה לא פשוט *בכלל* לעשות "סוויץ'" בראש ולעזוב את הגז/ברקס ורק להניח בעדינות את הידיים על ההגה מדי פעם (כי אסור לעזוב לגמרי, עפ"י חוק ולפי ההנחיות שלהם, כסת"ח שכזה)... בטח ובטח במהירויות גבוהות יותר. אבל - זה מגניב לאללה ועובד כמו שעון בינתיים.
מה שכן, הוא שומר מרחק זה מינימום 2 מ' שזה בפועל יותר כמו 3 מ' לדעתי, וזה לא מתאים לנהג הישראלי הממוצע, שנדחף כל הזמן אם נותנים לו יותר מ-10 ס"מ להכנס. אבל לפחות הוא מזהה רכבים מכל כיוון ובולם עבור כל הגנבים... מה אגיד - פקק בישראל זה משהו מאוד מיוחד, אולי רק בהודו ורוסיה נוהגים ככה :(

כן, גם אני בשבועות הראשונים עם הבקרת מהירות האדפטיבית התלהבתי שאני צריך להניח את הידיים על ההגה רק פעם ב-2 דק׳ ושהוא עושה לי גז וברקס לבד. אבל עכשיו כשיש לי את הרכב כבר יותר משנה אני לא חושב שאני משתמש בפיצ׳רים האלה חוץ מאשר בקרת השיוט האדפטיבית כשהכביש פתוח לגמרי.

לשים את הידיים על ההגה כל 2 דק׳ זה מטרד נוראי, כשאני נוהג אני אפילו לא חושב על הפעולות של הידיים שלי על ההגה, אני פועל על מצב אוטומט. כשצריך לשים את הידיים כל 2 דק׳ זה הופך למטרד שיושב בחלק האחורי של הראש כל הזמן. חוץ מזה קרה לי כבר יותר מפעם שבמדינתנו השכונה היה סימון על הכביש שהלך ישר לקיר. הרי כשבישראל משנים תוואי של כביש, אף אחד לא טורח למחוק את הסימונים הישנים. אז כמובן שה-Mobileye החליט ללכת עם הסימון שמוביל אותי למוות בטוח. אני משער שהוא היה מתחרט בשלב כלשהו, אבל לא לקחתי סיכון והתערבתי.

בנוסף, כמו שציינת לאסקין, המרחק שנשמר מהאוטו שלפניך בפקק של 5 קמ״ש פשוט גדול מדי וכל 20 שניות משהו נדחף לפניך. אנחנו חיים במזרח התיכון, לא גרמניה. וכן, הודו היא מקום שאי אפשר להשוות אליו. הם נוהגים שם כמו עטלפים, עם echo location. הם מצפצפים כל 3 שניות בכדי להבהיר לתנועה סביבם שהם קיימים, וכך הם חיים בלהקה צפופה כמו יונקים מעופפים. ישראלי לא יסתדר שם יום בלי להרוג מישהו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 יוני 2023, 09:53

גם הודים לא מסתדרים שם יום בלי להרוג מישהו... הם פשוט גם לא עוצרים אחרי שזה קורה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2023, 00:19

שפשפתי את העיניים ולא האמנתי שזה אמיתי. יש להונדה בישראל כרגע רק דגם חדש לסיוויק, דגם היברידי, שמתחיל ב.. *גאלפ* 210,000₪. מה נסגר? רק לפני שנה היית צריך לאבזר את הסיוויק עד השמיים כדי להגיע ל-150k ועכשיו סיוויק מתחילה במחיר שמתחיל להריח כמו type-R.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2023, 09:42

זה לא סיפור קצר בכלל...

ב2019, עוד לפני הקרנבל, הונדה החליטה לצמצם מאוד את הנוכחות שלה בשוק האירופאי בגלל ירידה עקבית במכירות וכנראה גם מיאוס מהבירוקרטיה הרגרסיבית של בריסל את דאבוס, שמענישה יצרנים שלא מיישרים קו עם הקפריזות שלה. היו לה שני מפעלים שמיועדים לשוק הזה, בטורקיה ובבריטניה (שייצר במשך שנים את הסיוויק האצ׳בק והטייפ R לרוב העולם) ושניהם נסגרו במהלך 2021.
בעולם הגדול יש להונדה עוד המון מפעלים שממשיכים לפעול אבל בגלל החוסרים העצומים שיצרה הפקת הקרנבל, לצד תגובה מסורבלת יחסית של היצרן, היתה בהם ירידה די דרמטית כשהשוק האירופאי היה האחרון שעניין את היצרן. במשך הרבה מאוד זמן (למעלה משנה) לא היו ליבואן רכבים למכור. בכלל. כשהרוב המוחלט של הסוכניות שלו נסגרו או הוסבו לרכבים אחרים (היבואן מייבא גם כמה מהמותגים של ג׳ילי, כמו וולוו, לינק אנג קו ופולסטאר).
לפני שנה לא יכולת לאבזר את הסיוויק כדי להגיע ל150K משום שלא יכולת לקנות סיוויק. אני הזמנתי את שלי במאי 2020 וזו בערך היתה הדקה ה90 שבה עוד אפשר היה להזמין אותה בגלל הקרנבל (אמרו לי אספקה של חודשיים/שלושה וקיבלתי אותה בפועל בינואר 21).
לפני כחצי שנה המצב במפעלים השתפר והונדה התחילה לטפטף רכבים גם לאירופה כשהסיוויק ההיברידית החדשה והיקרה היתה הדגם הבולט. רק שהייצור הוא לא באירופה אלא ביפן וההיברידית היא תוצר של חוסר רצון של היפנים להתעסק עם החרטוטים של דאבוס את בריסל. בארה״ב, לעומת זאת, אתה יכול למצוא שורה ארוכה של דגמי סיוויק חדשים נורמליים לחלוטין (כולל 1.5 ליטר טורבו עם תיבות רציפות וידניות) במחירי הונדה סטנדרטיים יחסית (תמיד היו יקרים בכמה אחוזים ביחס לטויוטה או ניסאן) כשהייצור מגיע מהמפעלים בארה״ב וקנדה.
לעניין התמחור של ההיברידית, אם תכנס קצת לפרטים אתה תגלה שהיא מאוד לא סטנדרטית - היא מאוד מהירה ואיכותית (משמעותית יותר מהסיוויק הישנה), התצורה שלה היא לא סטנדרטית (הנסיעה מתבצעת על ידי המנוע החשמלי כשמנוע הבנזין נמצא שם רק בשביל לטעון את הבטריה). היצרן מתמחר אותה ביוקר (בריסל את דאבוס) ועוד העלה לאחרונה את המחיר (היבוא הראשוני היה ב180k). גם המיסוי גבוה יותר משום שבניגוד לאירופה וטורקיה, לישראל אין הסכם סחר חופשי עם יפן (זה בדרך אבל עוד לא שם).

ברמה הפרקטית/מקומית, אם הייתי נעול על סיוויק אז הייתי מחכה עוד קצת. אחת ההשלכות החיוביות של העובדה שישראל היא מדינת חסות של ארה״ב, היא שארה״ב כופה על ישראל הכרה בתקינת הרכב האמריקאית וגם היבואן של הונדה ידע לנצל את זה במהלך השנים (למשל יבוא של סיוויק סדאן מארה״ב). בגלל בעיות הייצור והחוסרים, היצרן לא הקצה ליבואן המקומי מכוניות מייצור אמריקאי (השוק החשוב ביותר של הונדה, שגם עבר כמה שנים של השתוללות מחירים מטורפת) אבל המגמה התהפכה וסביר שברגע שכושר הייצור יעבור את הביקוש, היצרן יקצה לשוק הישראלי רכבים נורמליים, מייצור אמריקאי (הסכמי סחר חופשי ומיסוי נמוך יותר) שיתומחרו בצורה תחרותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2023, 14:46

אוקיי, לא הכרתי את כל הווג׳ראס הזה עם הונדה. אני סה״כ נכנסתי אליהם לפני איזה שנתיים והמצב היה סטנדרטי, והיום פתאום אני רואה רק סיוויק ב200+. אמא שלי חושבת לרענן את הסיוויק שלה, אבל נראה שזה זמן גרוע במיוחד.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2023, 15:03

זה לא זמן טוב באופן כללי. היה בשנה האחרונה ניפוח מאוד אגרסיבי של מחירים אצל אחוז גדול מהיבואנים (קורולה מעפנה עולה 160K ופיקנטו מצ'וקמקת 100K) אבל כרגע נראה שיש מעט מאוד קונים (ריביות) והרבה מאוד מלאי ככה שהלחץ צריך לעבור לצד השני. מבחינת הונדה, כאמור, אני מקווה שגם יתחיל יבוא של דגמים נורמלים מארה"ב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2023, 16:01

אני משער שזה זמן טוב לחכות בכל קטגוריה של מוצר שעולה סכומים גדולים שאנשים לרוב לוקחים הלוואות בכדי למממן אותם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יולי 2023, 18:16

הייתי לוקח ג׳ילי או MG4 חשמליות ב-150-160 אלף בכל יום, לפני סיוויק היברידית בשוק של היום… 210 זה בערך מה ששילמתי על מודל Y.
הזייה מוחלטת מה שקורה כאן, ליפניות בעיניי כבר אין דרך להתחרות, והחשמליות הטובות וה״עממיות״ של האירופאיות מתחילות ב-250 אלף…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2023, 19:02

הבעיה שלי עם ג׳ילי היא הבעיה שיש לי עם רוב הסיניות - חברות בבעלות ממשלה ללא מבחני ריסוק עצמאיים מאזורים מערביים כמו אירופה. אז לפחות כרגע הייתי שוב קונה את ה-CX-30 לפני שהייתי קונה ג׳ילי. סיוויק ב-210? זה כבר הזוי, שיהיה להם בהצלחה כשהם רוצים יותר כסף מדגם 3 (למרות שלא צללתי למפרט של הסיוויק בנתיים).

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2023, 19:53

אתם משווים בין תת הדגם היקר ביותר שיש לסיוויק לבין תתי הדגמים הזולים ביותר שיש למאזדה 3. במה שקשור למאזדה, היבואן כאן ידוע בנטייה שלו להביא רק חומוס צ׳יפס סלט בלי שום דבר מעבר - לכן לא תמצאו פה לא את מנועי הskyactive-x המעניינים ולא את מנועי הטורבו. אם תשאלו מה לגבי ידניות (שנמכרות במספרים יפים אפילו בארה״ב), יצחקו עליכם בקול רם ויקראו למאבטח.
עם כל הכבוד לג׳ילי ולסאייק, האיכות שלהן לא מתקרבת למאזדה או להונדה האלה והתמחור שלהן נובע רק מעיוותי המס של המשטר המקומי. לא חושב שמישהו משלה את עצמו שהסיניות האלה שנמכרות היום ימשיכו להתגלגל על הכביש גם בעוד 20 שנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2023, 20:32

העובדה שאין פה את המנועי טורבו של מאזדה מבאסת ברמה אינסופית. כואב הלב להכנס לאתר של מאזדה בארה״ב, יש להם שם כל כך הרבה אפשרויות ב-wizzard שחסרות כאן בארץ (וכמובן שאני אפילו לא מזכיר את המחיר).

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים