על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

הודעהעל ידי Laskin » 09 יולי 2023, 20:49

הבעלות הסינית פחות מפריעה לי כי זה לא שזה אי פעם ישנה לי משהו באמת, אבל מבחני ריסוק כן… דווקא לMG4 יש מבחני ריסוק אירופאים והיא עומדת על 5 כוכבים. החסרון היחיד זה עניין פתחי האיוורור מאחור אבל במחיר שלה הייתי עדיין חוטף אותה, ואולי באמת נחליף את הרכב השני לנו לאחת כזו ממש בקרוב, נראה אחרי נסיעת מבחן.
לג׳ילי יש גם גרסה מעודכנת ומעט יפה יותר עכשיו, והטווח שלה מצוין, אני מקווה שבקרוב סוף סוף יעברו מבחן ריסוק.

באופן אישי אני לא הייתי מעדיף מאזדה עם ״מנוע רגיל״ וכל מה שזה כולל, בטווח הארוך זה כמו לשלם הרבה יותר ואני דווקא חושב שבעוד 5 שנים (הרי 20 שנה לא מעניין אף אחד באמת היום) הסיניות האלה יהיו אטרקטיביות יותר בשוק היד השנייה וישמרו טוב יותר על הערך שלהן. לפחות חלקן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2023, 21:03

אני ממש לא בטוח שג׳ילי בת 5 תשמור על המחיר שלה בצורה טובה. כלומר, כבר יש ביד2 ג׳ילי בנות פחות משנה עם פחות מ-10K קילומטר ב-129 כך שירידת הערך שלה נראת די סטנדרטית בשוק הישראלי.

ובנוגע לבעיה הסינית, לפחות מבחינתי היא שהמכוניות הללו בבעלות הממשלה הסינית הקומוניסטית ומי שעושה להם את המבחני ריסוק הם.. הממשלה הסינית הקומוניסטית. איך אתה יכול לשים את הילד שלך באוטו שכזה ולהרגיש בטוח? אם הן עומדות טוב במבחן ריסוק אירופאי, אז למה הם לא שמים אותן למבחן ריסוק אירופאי? הרי יש חברות שכן עושות את זה, אבל ג׳ילי למשל לא. וכמובן שאפשר לקנות רכב שהוא יחסית ברמה ועם מבחני ריסוק אירופאי אבל אז הן מגיעות כבר לטווחי מחירים של טסלה וזה די בדיחה לקנות רכב סיני כשאתה יכול לקנות במחיר דומה טסלה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2023, 23:04

לרוב הדגמים הסינים יש מבחני ריסוק אירופיים והם נעים בין אחלה למצוין: byd atto3, mg4, וויי קופי 2, 1, 0, -1. אורה פאנקי קאט, לינק אנד קו 01 ואפילו יוכבד סבבי 9.
אבל כשאתה עושה נסיעת מבחן בmg4 (עשיתי ודווקא אהבתי יחסית לחשמליות אחרות), די ברור לך שאתה לא יושב בהונדה, מאזדה או סובארו של 2023.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 יולי 2023, 23:08

שוב, הMG4 עם מבחן אירופאי 5 כוכבים והוא סביב ה-150 אלף… מציאה לעומת כל דבר אחר במחיר הזה לדעתי.
מסכים בעניין הבטיחות בהקשר הסיני, אף אחד לא סומך על המבחנים שלהם

עומר - מבחינות מסויימות אתה לא מרגיש שהן ברמה, מבחינות אחרות אתה מרגיש שהן נותנות הרבה יותר. לפעמים זה עניין של העדפה, לפעמים זה יתרונות ברורים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2023, 08:27

אתה חוזר לתמחור שהוא לא תוצאה של היצרן אלא של החלטות סופר מטורפות של המשטר כמו 100% מס על מכוניות רגילות.
בעוד כמה חודשים המשטר מקפיץ את מס הקניה על הסיניות האלה ובשלב מסוים גם נחטוף מס נסועה כי המשטר לא יכול להגמל מעטינים כל כך שמנות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יולי 2023, 09:31

כן, אני לא מדבר על מה הייתי קונה אם הייתי גר ביפן או ארה"ב, אלא על מה שקורה כאן... ברור לי שיש עיוותי מס מטורפים, וזה לא בדיוק דבר חדש של המשטר הזה או הקודם, רק ההפרש עם החשמליות חדש יחסית, וגם פה אנחנו לא היחידים בעולם שעושים את זה.
כרגע יש הנחות על הסיניות, ואם המס יעלה אחרי שכבר קנית - אז אתה רק מרוויח כאן כפליים - כי שוק היד 2 גם כן יעלה... למשל הג'ילי הזו שנדב ראה ב-130 אלף יד 2 - יכולה לזנק למחיר העלות שלה לפני שנה, אם לא מעבר... תלוי בכמה יעלה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2023, 10:30

אני עם הונדה סיוויק מ2021. העובדה שהמחיר של סיוויק חדשה קפץ ל210K לא השפיעה על מחיר המחירון של המכונית שלי.
ורק להבהיר שכשאני מתייחס למשטר באופן כללי הכוונה שלי לא מצומצמת למרק העסקנים הנוכחי של מוכר הרהיטים, המנאייק והזמרת אלא לנורמות שמאפיינות את כלל הזרועות במהלך השנים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 יולי 2023, 10:40

אני לא מבין למה נושא הרכב הפך להיות נושא המטאל גיר הרשמי? מה עם מטאל גיר סוליד?...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יולי 2023, 10:51

omerkot כתב:אני עם הונדה סיוויק מ2021. העובדה שהמחיר של סיוויק חדשה קפץ ל210K לא השפיעה על מחיר המחירון של המכונית שלי.

זה תלוי בביקוש, אני מניח... כשטסלה הורידה מחירים - שוק היד 2 ירד (למעט כשלא היה מלאי של חדשות והיה צריך להמתין חצי שנה+), כשהעלתה - שוק היד 2 עלה.
עם המיסוי זה אותו עקרון. מן הסתם אם ג'ילי חדשה תעלה 220 אלף פתאום - אז אנשים יוכלו לבקש איזה 160-180 אלף על יד 2, וכנראה יקבלו את זה גם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יולי 2023, 11:41

אני לא מצליח לחשוב על עוד רכב ששומר על הערך שלו כמו טסלה, פריק של הטבע. לא הייתי לוקח דוגמאות מטסלה לשוק יד השניה כי הסיניות לא שורדות בשוק היד שניה כמו טסלה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2023, 12:06

טסלה שומרות ערך? לא בטוח שכל הסוחרים שקנו אותן במחירים גבוהים רק בשביל לגלות שטסלה חתכה את המחיר של החדשות יסכימו עם זה.
ההתנהלות של טסלה היא אנומלית, כשהסתכלתי אז הלוחות היו מוצפים בהן וקשה לי להעריך כמה שמירת ערך יש לה באמת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יולי 2023, 12:39

כל הסיפור של ירידות המחיר העולמיות של טסלה היה אנומליה בתחום הרכב, מדובר במשהו נקודתי... אבל צריך לזכור שבהתחלה בהתחלה בישראל הם היו זולים יותר, אחר כך עלו חד ואז ירדו שוב. פעמיים. יש לי 2 חברים שעשו כבר רווחים לא קטנים ממכירת טסלה ביד 2.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2023, 12:47

נכון. זה לא רק בישראל אלא בכל העולם. אני רק לא חושב שאפשר לבנות על שמירת ערך של טסלה בטווח של 3-5 שנים. יותר מדי חוסר ודאות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יולי 2023, 13:21

אני לא יודע אם כל האנשים האלה חיים בסרט והן לא מוכרות בכלל, אבל לפי מה שראיתי רוב הטסלות 3 טווח ארוך מ-2021 נמכרות סביב ה-200 בזמן שחדשה עולה 239K. לאבד 15% מערך הרכב בשנתיים וחצי זה די לשמר את המחיר. ואני אפילו לא מדבר על התקופה המשוגעת לפני שנה שיכלת למכור את הטסלה בת השנה שלך במחיר גבוה ממחיר של חדשה בגלל המחסור רכבים שהיה. והאמת שב-Y עדין אנחנו פחות או יותר במצב הזה. הבסיסית הכי זולה שמצאתי באתרי יד שניה הייתה 230K, שזה 5000 שקלים יותר מאשר לקנות חדשה.

כלומר, לא הייתי משקיע בזה כסף, להשקיע כסף באוטו זה גובל בטמטום. אבל הטסלות בהחלט משמרות את הערך, לפחות באופן יחסי לרכבים אחרים. כלומר, אלה אם בסוף מחיר הסגירה הוא תמיד נמוך משמעותית ומה שרואים במודעות ומה שרואים כלפי חוץ הוא פייק לגמרי.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 20 ספטמבר 2023, 18:18

לאחר שנים רבות מדי של נהיגה על פריוס ישנה, חיפשתי רכב חדש.
הופתעתי לגלות שכמעט ולא קיים מבחר למי שלא מוכן עדיין להתקדם לרכב חשמלי ורוצה היברידי. במיוחד אם זה SUV.

אז אני מתכנן על הקונה החדשה. אפילו הלכתי לראות אותה באולם. עושה רושם אחלה רכב אבל סימן השאלה אצלי הוא איך אצליח להתרגל לדאשבורד ששוב נמצא מאחורי הגה ולא בקו גבוה יותר? חבל שאין ברכב HUD.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ספטמבר 2023, 20:21

אז תתקדם לחשמלי ;)
אשתי קיבלה ג׳ילי חדשה לאחרונה, אני מת על הרכב הזה גם כן…
ממליץ לך להפתח לרעיון.

אל אם לא - קונה ממש חמודה, ואתה תתרגל לכל דאשבורד בתוך כמה ימים או גג שבועות, אל תפחד משינויים :)

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 20 ספטמבר 2023, 22:59

לא קשור להיפתח לרעיון. כולם די מסכימים שלא כדאי חשמלית למי שאין עמדת טעינה ביתית. והטווחים הם עדיין מטרד.
ולג'ילי אין פתחי מיזוג מאחורה, לא?

נראה לגבי הדאשבורד. יש סיבה למה רכבים מציעים HUD, וגם הדגם הקונה החשמלי מציע אותה. חבל שזה לא נמצא גם בהיברידית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ספטמבר 2023, 23:25

לי אין עמדת טעינה בבית ואנחנו 2 חשמליות… אז אני ממש לא מסכים עם הקביעה הזו. כן יש לי בהמשך הרחוב עמדה, ויש לי קרוב לעבודה וקרוב לעוד כמה מקומות שאני באופן קבוע מספר פעמים בשבוע… כן, זה עולה לי פי 2 יותר או פי 3 בעמדה המהירה שמטעינה בתוך שעה בלבד, ואני כמעט תמיד מטעין בעמדה המהירה הזו, ועדיין הוצאות החשמל הן הרבההה פחות ממה שהייתי מוציא על דלק. אז זה לא עשירית כמו אם הייתה לי עמדה ביתית, אבל זה פחות משליש. ויש עוד הרבה יתרונות כלכליים כמו טיפולים, רישוי רכב וכו׳, ואני מאמין שהן גם ישמרו על הערך טוב בהרבה מהיברידיות או ״רגילות״.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 ספטמבר 2023, 01:19

אם הדיבור הוא רכב יד שניה אז עוד יש סיכוי לומר משהו על חסכון של חשמלי בגין הדלק. צריך חתיכת קילומטראז של סמי טריילר בשביל שהחיסכון בדלק יהיה משמעותי וזה עוד לפני שהרגולטור ישנה לנו את המס בלו
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 ספטמבר 2023, 07:58

יאפ.. לא רואה מצב שעלות ההטענה מהעמדות (ביתיות/חיצוניות) לא תגדל משמעותית. ימצאו דרך למסות את החשמל הזה. בדברים האלה המדינה עובדת טיפ טופ. את המיסוי על רכישת העמדות הביתיות גם ככה העלו משמעותית כבר, אז רק נשאר לחייב התקנה של איזה מונה נוסף שיעביר פרטים על ההטענה בלייב לחברת החשמל/רשות המיסים/מי שצריך. אז עצמאים אולי יזדכו על חלק וכו', אבל רוב האנשים שיעברו לחשמלי ''בשביל החיסכון בדלק'', יגלו שהוא יקטן משמעותית. חותם על זה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 ספטמבר 2023, 08:07

הם פשוט יוסיפו מס נסועה וישחילו אותך בטסט השנתי או בזמן המכירה.
כבר היתה החלטה כזו שבינתיים בוטלה אבל זה יגיע כי הציבור כבר מזמן הורתח להרבה יותר מזה (114% מס על רכב חדש, 70% מס על חלקי חילוף וכדומה)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2023, 08:29

כמו שימצאו דרך ״להשחיל״ את זה - כך האזרחים ימצאו דרכים לעקוף את זה… המכשירים האלה נמצאים גם בבת-ים פרטיים, אני לא רואה מצב שייכנסו לבתים ויבדקו אם מותקן שם ה״מחיקון״ שימציאו או לא. ואין דרך אחרת להעלות את זה ממש מלבד פשוט להעלות את מחיר החשמל, וזה יקרה ללא ספק, ועדיין לא יתקרב למחיר של הדלק או לחצי ממנו.
לגבי העלת של התקנה של העמדות האלה - יש יותר ויותר תחרות והיא דווקא יורדת.

כך או כך אני לא רואה שום יתרון ברכישה של רכב רגיל או היברידי ואני משוכנע שאנשים ייאלצו למכור בעוד 5 שנים את המכוניות האלה במחירים מצחיקים כי פשוט לא יהיה להם שוק, וכנ״ל על עלויות הטיפולים והחלפים של רכב רגיל ופוטנציאל התקלות הרב פי כמה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 ספטמבר 2023, 10:49

Laskin כתב:כמו שימצאו דרך ״להשחיל״ את זה - כך האזרחים ימצאו דרכים לעקוף את זה… המכשירים האלה נמצאים גם בבת-ים פרטיים, אני לא רואה מצב שייכנסו לבתים ויבדקו אם מותקן שם ה״מחיקון״ שימציאו או לא. ואין דרך אחרת להעלות את זה ממש מלבד פשוט להעלות את מחיר החשמל, וזה יקרה ללא ספק, ועדיין לא יתקרב למחיר של הדלק או לחצי ממנו.
לגבי העלת של התקנה של העמדות האלה - יש יותר ויותר תחרות והיא דווקא יורדת.

כך או כך אני לא רואה שום יתרון ברכישה של רכב רגיל או היברידי ואני משוכנע שאנשים ייאלצו למכור בעוד 5 שנים את המכוניות האלה במחירים מצחיקים כי פשוט לא יהיה להם שוק, וכנ״ל על עלויות הטיפולים והחלפים של רכב רגיל ופוטנציאל התקלות הרב פי כמה.

כבר היום יש לך מוני חשמל חכמים בבתים, שמדווחים כל דקה לחברת החשמל את הצריכה. מה הבעיה לחייב מודול כזה בכל התקנת עמדה ביתית+ציבורית, ולהתלות את חידוש רישיון הרכב בהגשת אישור שאכן התקנת אחד כזה?
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2023, 12:24

זו בהחלט בעייה לא קטנה, שתעלה לא מעט כסף (לשלוח פקחים לכמעט כל בית בישראל במיוחד בשביל זה) ופתח למליון קומבינות.
על סמך ה״what if״ הזה - לא הייתי מוותר על יתרונות הרכב החשמלי… באותה מידה יכול להיות גם שהמדינה תאסור רכבי בנזין על הכביש. הכל יכול להיות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 ספטמבר 2023, 14:14

אמרתי שצריך לוותר על רכב חשמלי? רק אמרתי שהמדינה תמצא דרך למסות את הנושא. אני לא חושב שצריך לשלוח פקחים ''לכל בית בישראל'', וגם לא נראה לי שזה כ''כ מורכב כמו שאתה חושב. קומבינות לא חסר במדינה. אבל עדיין, אני די בטוח שימצאו דרך יפה מאוד למסות את החשמל שיצרך ספציפית לטעינת רכבים חשמליים. הבלו כיום הוא מס אדיר למדינה (כ20 מיליארד ש''ח בשנה). באמת נראה לך שיוותרו על זה?

מעבר לכך, העומס שהטענת רכבים חשמליים ישים על רשת החשמל בעתיד הקרוב הוא עצום. מישהו יצטרך לשלם אותו. הכי נכון הוא שמי שמשתמש ברכב כזה, ישלם גם. ואם זה הרוב? כמו הבלו היום? אז הרוב. הכל טוב.

זה לא שאמרתי שרכב חשמלי זה לא טוב או שלא צריך לרכוש אחד כזה.
?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 65 אורחים