על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

הודעהעל ידי Laskin » 04 אפריל 2019, 14:40

לא מצפה פה לשום התחייבות, אתם לא יצרני הרכב :D
כן, עבור מנהלים ברור לי שזה יהיה מרשים יותר, אבל לקיה יש תא מטען גדול יותר וזה למשל יתרון עבור מנהלי עבודה, כשהם לא לוקחים את הנגרר איתם, והם לא יקחו אותו בכל נסיעה, מן הסתם.
בקיצור - אני מברר לגבי שתיהן, לרנו יש יתרון קל אבל תלוי גם בתנאי הרכישה, אם יעשו לי טרייד-אין על מה שיש כרגע וכו'

לגבי פיז'ו - זה מנסיון אישי שלי, מהעשור האחרון (אשתי קיבלה מדוד שלי 308, מלא בעיות)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 אפריל 2019, 21:00

מהם הקריטריונים שלפיהם אתה בוחר איזה רכב מתאים? יש איזה מבחר ברור מראש או שזה פשוט מגבלה כספית עד סכום מסויים שניתן לרכוש וזהו?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 18 אפריל 2019, 09:37

טוב. אחרי שבמהלך כל שנות חיי נמנעתי מזה, נראה שהגיע הזמן לקנות לעצמי אוטו. יאי! או למען האמת: אוף! למרות החיבה של חברי פורום בדימוס למערכת הפורומים של "אוטו", בואו נראה אם אולי מהאנשים שכאן יבואו המלצות, אזהרות וכאלה. כל הקטע של לקנות אוטו די מלחיץ אותי.

ראשית - מה אני בעצם מחפש? סופר-מיני מרווחת יחסית, או לחלופין משפחתית קטנה יחסית. מכאן והלאה הנה רשימה של מילים שחשוב לי שיהיו באוטו, בסדר עדיפות יורד: אמינה, חסכונית בדלק, מהנה לנהיגה (במגבלות הז'אנר כמובן), נוחה. ככה"נ לא אקנה רכב חדש, אבל כן רוצה להשאר בטווח של 2016 ומעלה.

מכוניות שכרגע נשקלות: הונדה ג'אז נראית לי בול בגודל המתאים, ועל פי מה שקראתי חסכונית מאוד בדלק. סיאט איביזה נראית לי קצת יותר קטנה מהג'אז אבל אמורה להיות נוחה וכיפית יותר לנהיגה (מצד שני, אני לא מאוד סומך על אמינות של מכוניות אירופאיות).

והשאלה הגדולה - איך בכלל לקנות?
לקנות ישירות מבעלות פרטית מפחיד אותי לאללה. אני לא מבין במכוניות ואשכנזי מדי להתמקחויות, ויהיה מאוד מאוד קל לעבוד עליי. מה גם שאני חייב מקום שיאפשר לי תוכנית מימון נוחה בלי ריבית רצחנית, ולקנות מפרטי לא ממש יאפשר את זה. כרגע נראה לי שאלך למגרש גדול (סטייל אוטו דיל וכל אלה) ואבדוק מה יש להם. אפשרות נוספת היא ליסינג תפעולי, אבל נראה לי שהסיכוי שאלך על זה קטן מאוד מאוד מאוד (אלא אם כן למישהו יש כאן תובנות מאירות עיניים על המודל הזה).

זהו. יש למישהו רעיונות מעניינים? הצעות? אזהרות? המלצות? חתולים?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 אפריל 2019, 12:54

לא נתת תקציב.

נחכה לתגובה של עומר אבל בינתיים מהידע שלי הג׳אז אכן נשמעת מועמדת טובה לפי הקריטריונים שהצבת רק שתדע שהיא נופלת חזק בכל האלמנט של הנאה מנהיגה, היא די אנטי הנאה מהבחינה הזו.

האיביזה ואירופה בכלליות הן בממוצע פחות אמינות אין אפס, אבל כן עם יותר סקס אפיל/ מהנות. אם אתה רוצה אמינות לטווח ארוך כמה שאפשר אז תלך על רכב הכי פשוט מכאנית, זאת אומרת בלי טורבו, תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית/ ידנית, בלי אבזור מוגזם וכו׳, בגדול ככל שיותר פשוט ככה יותר עמיד לאורך זמן.

אני לא הייתי שולל יד פרטית אבל אתה צריך להכיר עד כמה הדגם שאתה מחפש מבוקש כי יש שם הרבה חיים בסרט שחושבים שמספיק שהם בודקים ביצחק לוי מה המחירון ואפשר להדביק אותו במודעה (מינוס אלף אלפיים שקל אם הם נדיבים) ולסגור עניין, אם אתה קונה דגם מבוקש אז תתכונן לשלם יותר משמעותית או לרדת בשנתון לעומת דגם מקביל מבוקש פחות אבל חדש או שמור יותר. לכן לפעמים עדיף דווקא לקנות רכב פחות מבוקש ביד 2 ולהנות מאוטו חדש יותר או במצב טוב יותר.

בעיקרון אלא אם מדובר בדגם מאוד מבוקש ובמצב מעולה אתה לא אמור לשלם יותר מהמחירון, לרוב אפשר להוריד ממנו (ואלו שחיים בסרט או שיורידו גם הרבה ממנו או שיתייבשו במידה והרכב שלהם אכן פחות מבוקש)

שוק היד 2 היום בגלל כל המגרשים והמימונים ואופציות הליסינג הוא קשה במיוחד והכח לרוב הוא לגמרי בידיים שלך, אל תשכח את זה.

ממליץ לך להוריד לכרום את התוסף handz ליד 2, ככה אתה יכול לראות על כל מודעה מתי היא עלתה במקור ואלו עדכוני מחיר היא עברה ולשפר את יכולת ההתמקחות שלך.

כלל מפתח שאתה חייב לקיים: כל רכב שמוצא חן בעינייך ואתה מתקדם איתו במשא ומתן אתה חייב לעשות לו בדיקה במכון שתבחר (לא ללכת על ״מוסך של חבר״ או כל מני סידורים אפשריים של המוכר ובטח שלא להסתפק בבדיקה מוכנה מראש של המקום) פלוס תרצה לקבל היסטוריית טיפולים מלאה של הרכב, אל תוותר על הדברים האלה וככה לפחות תצמצם הפתעות למינימום.

מבחינת מגרשים, אם נקלעת לאופציה הזו (שבעיקרון תהיה יקרה יותר מבנאדם פרטי אבל מצד שני יש יותר עם מי לדבר אחרי הקנייה ואכן יש תוכניות מימון - אישית אם יש את המזומן עדיף בלי תוכניות שכאלה אבל כל אחד ושיקוליו), תלך על מגרשים מובילים ומוכרים כמו לובינסקי טרייד או קרסו או טרייד מוביל, לא ללכת למקומות עלומי שם ובטח שבטח לא ללכת לסוחרים פרטיים.

רכב זו קנייה רצינית, ממליץ לך לא להתעצל ולעבור גם ב carsforum ולפתוח גם שם נושא שייעצו לך בנוסף לפה, כמה שתצבור יותר ידע ככה יהיו פחות טראומות ובתחום הרכב שכר הלימוד הוא גבוה אז כדאי להמנע מהחלטות פזיזות וללכת לפי הכללים שיצמצמו הכי הרבה סיכונים.

אה כן, ובשעה טובה על הרכב הראשון! :)

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 18 אפריל 2019, 13:01

bling כתב:לא נתת תקציב.

נכון!
התקציב עוד לא סגור מבחינתי, בעיקר כי תנאי המימון ישפיעו גם כן. 60 אלף שקל, פלוס מינוס, נשמע לי בערך כמו הכיוון (יכול לעלות ל-70 אם המימון יהיה נוח, יצטרך לרדת ל-50 אם זאת עיסקת מזומן, אבל ב-50 אני לא בטוח שאני יכול למצוא בכלל משהו שעונה לתנאים שלי ואז אצטרך לרדת קצת בשנתונים).

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 אפריל 2019, 14:29

אכן, הונדה ג'אז היא הבחירה הסטנדרטית. חסכונית, מרווחת, אמינה ולא יקרה.
טויוטה יאריס היא האופציה הסטנדרטית השניה. גם היא זולה, חסכונית ואמינה.
יונדאי I20 היא עוד אופציה מקובלת. אמינות סבירה אבל פחות חסכונית.
מאזדה 2 תהיה מהנה הרבה יותר ואמינה אבל חסכונית פחות ותחייב ירידה בשנתון בשביל לעמוד בתקציב.

תתרחק מואגיות (פולקסווגן, סיאט, אאודי וסקודה) - היצרן מפוקפק, האיכות נמוכה וכשאין אחריות אז חבל על עוגמת הנפש.
רנו קליאו כמו של בלינג או פיז'ו 208 צריכות להיות "בסדר" (הרנו מהנה לנהיגה, חסכונית ויחסית אמינה אבל לא נוחה, הפיז'ו נוחה וחסכונית אבל פחות אמינה).

אופציה אחרונה, דאצ'יה סנדרו חדשה מהסוכנות (67,000 שקל).
מבחינה פונקציונאלית, היא תהיה מרווחת יותר, נוחה הרבה יותר וגם חסכונית יותר מרוב האופציות האחרות כאן. מערכת ההנעה שלה צריכה להיות "בסדר" יחסית (מנוע זהה לזה של בלינג ותיבה רובוטית חד מצמדית שצריכה להיות אמינה אבל איטית). המינוסים הגדולים שלה הם בפלסטיקה הזולה יחסית ובבטיחות הפאסיבית הנמוכה יחסית (היא קיבלה 4 כוכבים ככה שהיא לא אסון אבל היא רחוקה מלככב).
המימון צריך להיות פשוט יחסית (רכב חדש מהסוכנות), התחזוקה זולה יחסית, הביטוחים זולים ויש לך שקט של רכב חדש עם אפס בעלים קודמים ועם אחריות ל3 או 5 שנים (בתוספת לא גדולה במיוחד של כסף). השוק שלה לא טוב וירידת הערך שלה תהיה משמעותית אבל אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב ליותר משנתיים/שלוש אז זה צריך להתאזן.
זה כנראה הרכב שאני הייתי קונה במצבך (או משלם קצת יותר וקונה את גירסת הסטפוויי/ג'יפון של הרכב הזה עם מנוע דיזל ותיבה ידנית).

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 18 אפריל 2019, 16:28

omerkot כתב:אכן, הונדה ג'אז היא הבחירה הסטנדרטית. חסכונית, מרווחת, אמינה ולא יקרה.
טויוטה יאריס היא האופציה הסטנדרטית השניה. גם היא זולה, חסכונית ואמינה.
יונדאי I20 היא עוד אופציה מקובלת. אמינות סבירה אבל פחות חסכונית.
מאזדה 2 תהיה מהנה הרבה יותר ואמינה אבל חסכונית פחות ותחייב ירידה בשנתון בשביל לעמוד בתקציב.

תתרחק מואגיות (פולקסווגן, סיאט, אאודי וסקודה) - היצרן מפוקפק, האיכות נמוכה וכשאין אחריות אז חבל על עוגמת הנפש.
רנו קליאו כמו של בלינג או פיז'ו 208 צריכות להיות "בסדר" (הרנו מהנה לנהיגה, חסכונית ויחסית אמינה אבל לא נוחה, הפיז'ו נוחה וחסכונית אבל פחות אמינה).

אופציה אחרונה, דאצ'יה סנדרו חדשה מהסוכנות (67,000 שקל).
מבחינה פונקציונאלית, היא תהיה מרווחת יותר, נוחה הרבה יותר וגם חסכונית יותר מרוב האופציות האחרות כאן. מערכת ההנעה שלה צריכה להיות "בסדר" יחסית (מנוע זהה לזה של בלינג ותיבה רובוטית חד מצמדית שצריכה להיות אמינה אבל איטית). המינוסים הגדולים שלה הם בפלסטיקה הזולה יחסית ובבטיחות הפאסיבית הנמוכה יחסית (היא קיבלה 4 כוכבים ככה שהיא לא אסון אבל היא רחוקה מלככב).
המימון צריך להיות פשוט יחסית (רכב חדש מהסוכנות), התחזוקה זולה יחסית, הביטוחים זולים ויש לך שקט של רכב חדש עם אפס בעלים קודמים ועם אחריות ל3 או 5 שנים (בתוספת לא גדולה במיוחד של כסף). השוק שלה לא טוב וירידת הערך שלה תהיה משמעותית אבל אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב ליותר משנתיים/שלוש אז זה צריך להתאזן.
זה כנראה הרכב שאני הייתי קונה במצבך (או משלם קצת יותר וקונה את גירסת הסטפוויי/ג'יפון של הרכב הזה עם מנוע דיזל ותיבה ידנית).

תודה עומר!

הדאצ'יות האלה קצת מפחידות אותי. אני מרגיש שהן הופיעו יום אחד בארץ עם מחירים זולים ממש, מה שגורם לי להיות חשדן בעיקר בנוגע לאמינות שלהן. והאמת שגם בטיחות היא גבוהה בסדר העדיפויות (מה ששכחתי לציין בהתחלה). בג'יפון אני לא מעוניין באופן עקרוני. רוצה את האוטו הכי קטן שיספק את הצרכים שלי, שכוללים מקום פוטנציאלי לשני כיסאות בטיחות מאחורה + תא מטען סביר.

נראה שכל הדרכים מובילות להונדה ג'אז. נקווה שאמצא אחת חמודה ושמורה במהרה בימינו אמן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 אפריל 2019, 17:35

עומר אני מסכים עם מה שאמרת בגדול אבל למה אתה ממליץ לו על רכב חדש ״במצבו״? זה מתוך חשש שהוא לא יסתדר ויקנה חתול בשק ולכן כדאי לצמצם סיכונים?

חוץ מזה הדאצ׳יה נחשבת לאמינה ארז, היא עשויה מחומרים פשוטים יותר מבחינת גימור והאבזור יותר דל אולי מהדגם המקביל של רנו אבל זה לא אומר משהו שלילי על האמינות שלה. מה שכן היא באה עם מנוע טורבו ואם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לשנים ארוכות מעבר ל 5 ואם מתוכננת לך נסועה גבוהה מאוד במשך תקופת האחזקה אז יכול להיות שלטווח ארוך היא יותר מועדת לבעיות מנגיד ג׳אז.

ההונדה היא די עגלה (גם ביחס לקטגוריה שמלחתכילה לא מציעה ביצועים לרוב ברמות המחירים האלו) והיא לא מהנה אבל היא עומדת בכל שאר הדברים שאתה מבקש.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 אפריל 2019, 17:53

המחירים הזולים במקרה של דאצ'יה נובעים מזה שמדובר במכוניות בסיסיות שמבוססות על מכלולים ותיקים, חפות מפינוקים ומורכבות ברומניה.
אלה מכוניות של מדינות מתפתחות, הן קשוחות יחסית והאמינות שלהן דווקא טובה.
הסיבה שאני ממליץ עליה היא משום שהיא מרווחת, נוחה מאוד, חסכונית ועומדת בתקציב כחדשה. ולחדשה יש את היתרון של שקט ל3-5 שנים שבהן אתה יודע שגם אם המנוע יתפגר או שהחלון יתקע, אתה לא תצטרף להוציא אלפי שקלים על תיקונים.

בכל מקרה, אי אפשר לטעות יותר מדי עם הונדה ג'אז רק אל תשכח לקחת אותה לבדיקה לפני קניה ולוודא שהמנוע תקין ושהיא לא עברה תאונה (יש לי נסיון עם דינמומטר ברעננה והם בסדר גמור, מבדק בהרצליה טובים למדי ודינמומטר בתל אביב גם סבירים).
ושיהיה בהצלחה!

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 15:07

אמנם קשור לנושא הסרטים, ועדיין :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2019, 16:15

אם כבר הקפצת את השרשור הזה אז היה לי היום טסט ועכשיו יש לי רשיון בלתי מוגבל לאופנועים.
:twisted:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 16:40

מזל טוב! שמור על עצמך :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 17:41

omerkot כתב:אם כבר הקפצת את השרשור הזה אז היה לי היום טסט ועכשיו יש לי רשיון בלתי מוגבל לאופנועים.

כל אופנוע?
תמונה
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 יוני 2019, 18:08

omerkot כתב:אם כבר הקפצת את השרשור הזה אז היה לי היום טסט ועכשיו יש לי רשיון בלתי מוגבל לאופנועים.

לא מבין ברשיונות של אופנועים, מה זה בעצם אומר שאתה יכול לרכב על כל אופנוע? עד לאיזה סמ״ק היית מוגבל עד עכשיו וכמה שלבים עברת גם בשביל זה.

אחלה טריילר לאסקין, אני בדר״כ סומך על סרטים עם כרסטיאן בייל אז אני מצפה למשהו טוב.

אגב אחד מהחסרונות הגדולים של להיות עם מנוע 0.9 טורבו - כשאני מפעיל עכשיו מזגן בקיץ הקיצוני שלנו אני מרגיש שחצי מהכח של הרכב נמחק, זה הזוי עד כמה שזה משפיע על הכח.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2019, 18:21

DrKeo כתב:

כל אופנוע?
תמונה

לפחות כזה שעבר רישוי :roll:

bling כתב:

לא מבין ברשיונות של אופנועים, מה זה בעצם אומר שאתה יכול לרכב על כל אופנוע? עד לאיזה סמ״ק היית מוגבל עד עכשיו וכמה שלבים עברת גם בשביל זה.

אחלה טריילר לאסקין, אני בדר״כ סומך על סרטים עם כרסטיאן בייל אז אני מצפה למשהו טוב.

אגב אחד מהחסרונות הגדולים של להיות עם מנוע 0.9 טורבו - כשאני מפעיל עכשיו מזגן בקיץ הקיצוני שלנו אני מרגיש שחצי מהכח של הרכב נמחק, זה הזוי עד כמה שזה משפיע על הכח.

יש בארץ שלוש דרגות של רשיונות לאופנועים. דרגה אחת שמוגבלת ל125 סמ"ק ו15 כ"ס שאפשר להוציא מגיל 16, שניה שמוגבלת ל47 כ"ס (בלי קשר לנפח המנוע) שאפשר להוציא מגיל 18 ודרגה עליונה בלתי מוגבלת שאפשר להוציא מגיל 21 ורק אחרי שיש לך שנה רשיון בדרגה השניה.
לפני שנה הוצאתי רשיון בדרגה הראשונה בשביל הכיף (זה היה מיותר אבל זה מאוד קל ומהיר אם יש לך רשיון נהיגה למכונית), הבנתי שאין לי מה לעשות עם זה ומיד אחרי זה הוצאתי רשיון בדרגה השניה. עכשיו, כשעברה השנה, שדרגתי את הרשיון לכזה שאינו מוגבל וכרגע אני אכן רשאי לרכב על כל אופנוע (שמותר לו לנוע על הכביש, נדב...).
הדאונסייד של כל הסיפור הוא שבשנה וקצת האחרונות היו לי שלושה טסטים (עם כל הכיף שבדבר) אבל לפחות הצלחתי לעבור חלק ולא הייתי צריך יותר מטסט בודד לכל דרגה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 יוני 2019, 19:55

מגניב עומר. חשבתי משום מה שכבר יש לך אופנוע מפלצת ושאתה רוכב ותיק, לא ידעתי שהתחלת את כל העניין הזה רק לפני שנה.

אז עכשיו אתה מתכוון לקנות איזה אופנוע ספורטיבי שמגיע מ 0 ל 100 ב 3 שניות? :)

אני אשמע פולני אבל תשמור על עצמך.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2019, 23:30

bling כתב:מגניב עומר. חשבתי משום מה שכבר יש לך אופנוע מפלצת ושאתה רוכב ותיק, לא ידעתי שהתחלת את כל העניין הזה רק לפני שנה.

אז עכשיו אתה מתכוון לקנות איזה אופנוע ספורטיבי שמגיע מ 0 ל 100 ב 3 שניות? :)

אני אשמע פולני אבל תשמור על עצמך.

האופנוע זה משבר גיל 40 שנבע מהשפעה בתת-מודע של מריו קארט 8 8-)

החל מנפח די סולידי, כמעט כל האופנועים פותחים ל100 באיזור ה3-4 שניות וזו בעיה לעבור את זה משום שהגלגל הקדמי עולה ואין אחיזה.
אופנועים ספורטיביים עוברים בקלות את ה200 ומאוד ספורטיביים עוברים את ה300 (וזו בערך המהירות במירוצי אופנועים). אלה אופנועים שקשה לנסוע איתם בצורה נורמלית בכביש ואותי הם ממש לא מעניינים.
המטרה היא ללכת על כלי נוח ומתורבת עם בקרות אלקטרוניות שכיף לנסוע בו בצורה מנהלתית ואפשר גם לקחת אותו לנסיעות קצת יותר ארוכות מהכלי המאוד לא מפלצתי שיושב אצלי כרגע בחניה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 יוני 2019, 00:52

חחח מזל שלא יצא לי לשחק מריו קארט, לא סומך על עצמי עם הכלי הזה.

תהנה ותפרסם פה את האופנוע כשתביא אותו! :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 יוני 2019, 18:02

bling כתב:תהנה ותפרסם פה את האופנוע כשתביא אותו! :)

תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 יוני 2019, 18:43

אח"כ הוא ידבר על גירסאות אספנים שלי...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יוני 2019, 19:49

קיאנו ריבס מאשר. תתחדש!
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 יוני 2019, 19:58

איזה בד אס זה נראה. תתחדש!

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 יוני 2019, 21:36

תודה, תודה!

bozeman כתב:אח"כ הוא ידבר על גירסאות אספנים שלי...

גירסאות האספנים שלך זה צעצועים לילדים קטנים שמעלים אבק!
האופנוע שלי זה צעצוע לילדים גדולים שמגרגר ויורק עשן!
זה דבר והיפוכו :twisted:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 יוני 2019, 22:12

הם לא מעלים אבק - הם בארון זכוכית סגור ומנקים אותם בקביעות.
הם גם לא הורגים אותי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 יוני 2019, 23:20

זה כלי תחבורה, לא כלי נשק ואפילו נשק לא הורג אנשים. זה אנשים שהורגים אנשים.
מהצד השני, בובת ליארה זה בהחלט משהו קטלני. אתה נחנק בכל פעם שאתה רואה אותה...

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים