על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: על מה אתם מתגלגלים? (או ת׳רד הרכבים של ווקסלים)

הודעהעל ידי bling » 22 פברואר 2019, 09:06

אוקיי תודה על ההסבר. מקווה שיצא לי לנהוג ברכב סובארו עם אחד מהגירים הרציפים שלה ולהיות מופתע לטובה כי עד עכשיו הניסיון שלי בתחום לא בדיוק חיובי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 פברואר 2019, 23:20

אני עם פריוס 2006. מת על האוטו. הוא גם הגנרטור שלי בשטח :)
לאישה הבאתי CRV חדש לפני שנתיים. אישית אני שונא את הרכבים בסגמנט שלו... כולל אותו.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2019, 10:43

גם אני שונא כמעט את כל הרכבים בסגמנט הזה. אין על לשבת נמוך 8-)

גם בתכלס כל המשפחתיות המוגבהות האלה פחות מהנות בממוצע לנהיגה, כבדות ומגושמות יותר ואוכלות יותר דלק ונוטות יותר להתהפכות במצבים שצריך לבצע תמרון חירום, הרבה פעמים הן גם לא באמת מרווחות יותר ביחס למשפחתיות הנמוכות מהסוג המרווח, אז מה יש שם? לשבת גבוה וסוג של פוזה ותחושה שקיבלו ״יותר״ על הכסף כי האוטו נראה גדול יותר, הסיבה היחידה שמשנה לאדם הממוצע :)

אגב מה צריכת הדלק בפריוס שלך? מעניין אותי אם שמרה על צריכה טובה במשך כל השנים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 23 פברואר 2019, 12:28

דווקא לשבת גבוהה אני אוהב, נגיד אני מת על ואנים וגם ברכב שלי אני מרים את הכסא למקסימום ורכבים כמו לקסוס למשל קשים לי מאוד כי הישיבה בהם ממש ממש נמוכה.

לא השתנתה הצריכה. בין 19-ל24.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2019, 13:14

יפה! צריכה מדהימה. בקליאו אני יכול להגיע ל 1 ל 20 בבין עירוני רגוע על 90 ללא פקקים, השיא שלי היתה נסיעה אחת מהדרום למרכז שיצא לי 1 ל 22.

אם אתה אוהב עמדת ישיבה גבוהה אז למה אתה שונא רכבים מהסגמנט הזה?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 23 פברואר 2019, 15:13

הם לא באמת שטח בשום צורה, הם סתם מרכב של סדן, הצריכת דלק חרא... לא יודע אפשר לציין הרבה דברים אבל סך הכל לטעמי הם כולם רכבי פוזה. בXV לא נהגתי אבל נראה לי שהוא דווקא נחמד בשביל הסגמנט
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2019, 15:30

כן מסכים, זה מה שאמרתי בערך :)

וכן ה XV נראית אחלה, רכב עם מטרה והגדרה יותר ברורה ולא פוזה ריקה, הוא גם נוסע שטח לא רע בכלל.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 פברואר 2019, 20:07

קיבלתי עם הרכב איזו סדנת נהיגה בשטח של כמה שעות.
לאוטו לא היתה בעיה מיוחדת אבל בשלב הזה, פחות או יותר, יצא לי החשק:

תמונה

:roll:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 פברואר 2019, 10:01

נראה כיף... ומלחיץ רצח. לא הייתי יכול לקחת רכב חדש לשטח כזה למרות שאני יודע שהוא יודע להסתדר עם זה, גם אין לי מושג בטכניקות של נהיגת שטח אז בכלל. הסדנה הזו לימדה אותך משהו? מקווה שיוצא לך קצת לנצל את הרכב לתוואי שגם שונה מאספלט פה ושם :)

אהבתי גם את הצבע שבחרת, מאוד מתאים לו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 פברואר 2019, 14:37

תודה. המתנתי כמה חודשים בגלל הצבע. זה גם הצבע שהיצרן מייחצן ברוב הפרסומים :)
לגבי שטח... הממ... כן... מדי פעם קצת כורכר שלא באמת מצריך 4X4...

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 28 פברואר 2019, 17:40

בהמשך לדיון על תיבות ההילוכים הרובוטיות מול אלו הפלנטריות וחוסר ההתלהבות של גיא מתיבת 6 ההילוכים האמינה אך עצלה של אייסין, המבחן הקצר הזה מציין שתיבות 8 ההילוכים החדשות של החברה מרגישות הרבה יותר טוב ולטענתם, הן פתרו את כל הבעיות של התיבה הקודמת.
מוקדם עדיין להעריך את האמינות של התיבה אבל בהתבסס על הרקורד של היצרן, ספק רב אם היא תתקרב במשהו לזוועתיות של הDSG של VAG.

ואגב, התיבה הזו גם משמשת את ב.מ.וו במכוניות עם הנעה קדמית ואפילו את VAG במכוניות של פולקסווגן שמיועדות לשוק האמריקאי. מסתבר שבמדינות שבהם VAG נאלצת לתת 6 שנות אחריות יצרן אז היא לא מוכנה לירות לעצמה ברגל עם תיבות DSG.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 פברואר 2019, 20:17

קראתי את הכתבה הוא לא משווה את התיבה ל DSG ככה שקשה לדעת אם היא משתווה לה בזריזות ובכיף, אבל רכב פנאי מלחתכילה לא אמור לספק ביצועים מטורפים, רק להיות זריז מספיק, חסכוני ויעיל ואת זה שילוב התיבה והמנוע ב 3008 עושים מצויין.

אין ויכוח לטעמי שגיר כזה עדיף פי כמה מגיר DSG כשמשקללים את פקטור האמינות, במיוחד ברכב עממי שכזה אבל מה הולך בעולם הספורטיבי יותר של הרכבים? אני יודע ששם לא מעט יצרניות דבוקות לדו מצמדי למרות שבמוו שהיא אחת המובילות בתחום נשארת עם הגיר המעולה שלה.

אגב עומר צדקת לגבי זה שדו מצמדי זה בעייתי באופן כללי, ראיתי יותר ויותר דיווחים ודיבורים לאחרונה על בעיות בגירים האלה גם אצל יצרניות קוריאניות כמו קיה ויונדאי שם הגיר מתחמם מאוד, כנראה זה באמת חרא של גיר לשימוש יומיומי בסופו של דבר לא משנה מאיזה יצרן הוא מגיע.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 28 פברואר 2019, 23:22

בעולם הספורטיבי יש משמעות גדולה לכל קילוגרם וכל מילישניה ומשמעות קטנה מאוד לאורך החיים של המצמדים או אמינות באופן כללי. לגירים האלה יש יתרונות פונקציונליים מסוימים אבל מבחינה צרכנית החסרונות שלהם מאפילים על היתרונות שלהם.

ב.מ.וו אוהבת מאוד את הגיר המצוין של ZF (שאני מכיר די טוב) אבל זה גיר שמתאים רק למכוניות עם הנעה אחורית או כפולה (עם מנוע שמורכב אורכית). בשנים האחרונות הם התחילו ליצר מכוניות עם הנעה קדמית (כמו הX1) ולשם הם דווקא מכניסים את הגיר היפני הזה של אייסין שנמצא גם בפיז'ו. כנראה שגם הם חושבים שהוא מתפקד טוב.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 מרץ 2019, 15:16

כן לגמרי יישרתי איתך קו בנושא, אני לא ארכוש או אמליץ על רכב עם גיר כזה למשתמש עממי, אלא אם כן מישהו קונה חדש ומחזיק ברכב לתקופת האחריות בלבד, במקרה הזה האמינות פחות פקטור ושיהנה בכיף :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2019, 17:13

אני רואה שאנשים פה עם דיעות חריפות בתחום, אז מה אתם אומרים על הv40 של וולוו?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מרץ 2019, 18:50

למה לקנות אוטו סיני יקר ללא הצדקה?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 מרץ 2019, 20:47

וואי קצת קיצוני לא עומר? נכון שיש לחברה בעלות סינית אבל היא עדיין מייצרת רכבים איכותיים. ה XC40 לקח כמה וכמה פרסים של רכב השנה, הוא די GOTY (או COTY אם תרצה :)) חזק בתעשייה עם שבחים מקיר לקיר.

אין לי ידע על הדגם שקיאו הביא פה אבל על הנייר הוא מציע נתונים ממש סבבה בשביל המחיר שלו, וגם מגיגול קצר יש לרכב הזה אחלה של ביקורות.

הייתי מתייעץ אולי בקארס פורום עם אנשים שמבינים יותר ושבטח נהגו בה אבל על פניו לא הייתי שולל אותה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מרץ 2019, 21:53

יש לי אנטי לחברה סינית שמייצרת מכוניות בבלגיה ומדביקה עליהם מליון דגלים של שבדיה כדי לעבוד על הלקוחות.
אותו סיפור גם עם יגואר/לנד-רובר - חברה הודית שמייצרת בסלובקיה ואוסטריה ומדביקה סטיקרים של יוניון ג'ק בשביל לעבוד על הלקוחות.

הV40 מכונית מיושנת והיא צריכה להיות מוחלפת בקרוב. ביקורות שקראתי עליה בעבר לא הרשימו אבל לא עשיתי עליה עבודת מחקר.
המותג עצמו הוא חלש יחסית בארץ ונתח השוק של כל אחת מהמתחרות הישירות מגרמניה הוא יותר מכפול.
לגבי איכות, בדירוג של 2018 של הקונסיומר ריפורט האמריקאי (שהוא אולי הגורם הנחשב ביותר בדברים האלה), מתוך 29 מותגי רכב שנמכרים בארה"ב, וולוו הגיעה למקום האחרון והציון שהיא קיבלה היה נמוך בצורה קיצונית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2019, 22:12

האמת שרק עכשיו קלטתי שהA3 עולה אותו דבר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 מרץ 2019, 23:47

DrKeo כתב:האמת שרק עכשיו קלטתי שהA3 עולה אותו דבר.

סקודה אוקטביה ב200,000 שקל? לא עדיף חוקן תולעים?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 מרץ 2019, 09:45

omerkot כתב:יש לי אנטי לחברה סינית שמייצרת מכוניות בבלגיה ומדביקה עליהם מליון דגלים של שבדיה כדי לעבוד על הלקוחות.
אותו סיפור גם עם יגואר/לנד-רובר - חברה הודית שמייצרת בסלובקיה ואוסטריה ומדביקה סטיקרים של יוניון ג'ק בשביל לעבוד על הלקוחות.

הV40 מכונית מיושנת והיא צריכה להיות מוחלפת בקרוב. ביקורות שקראתי עליה בעבר לא הרשימו אבל לא עשיתי עליה עבודת מחקר.
המותג עצמו הוא חלש יחסית בארץ ונתח השוק של כל אחת מהמתחרות הישירות מגרמניה הוא יותר מכפול.
לגבי איכות, בדירוג של 2018 של הקונסיומר ריפורט האמריקאי (שהוא אולי הגורם הנחשב ביותר בדברים האלה), מתוך 29 מותגי רכב שנמכרים בארה"ב, וולוו הגיעה למקום האחרון והציון שהיא קיבלה היה נמוך בצורה קיצונית.

לא רואה איפה פה הם עובדים על אנשים, הרי הם שומרים על האיכויות הגבוהות של המותג ואני מתאר לעצמי שיש אנשי וולוו ותיקים שעדיין אחראיים על התוצרת, זה לא שכולם נמחקו ברגע שהמותג נרכש, לפחות זה לא מה שקורה בדר״כ.

אתה אומר שהנתח של וולוו שולי בארץ לעומת הגרמנים אבל באותה נשימה קורא לאודי סקודה ב 200 אלף, אז אולי עדיף לפעמים לא להקשיב לעדר בארץ :)

אני לא יודע מה המדד במגזין הזה אומר, הוא מדבר על אמינות? רמה של נהיגה? מה בדיוק.

אני יודע שהג׳יפון שלהם לקח את רכב השנה באירופה וזכה בשלל פרסים, אפילו בארץ בחרו בו כרכב השנה (כן, מסתבר שיש גוף שכזה שעושה סקר בין עיתונאי ארצנו ומברר את העניין) אז וואלה, איכויות כנראה עדיין יש.

במקרה של קיאו אם הרכב מחליף דור אז אולי שווה לחכות, גם אני לא עשיתי תחקיר עליו ויכול להיות שהיום הוא באמת מיושן ולא עומד מול התחרות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2019, 10:52

וולוו נמכרה לג'ילי הסינית ב2009, לפני עשור. גם בעשור שלפני כן היא לא היתה חברה עצמאית אלא חברת מדבקה של פורד האמריקאית והרכבים שלה היו מכוניות של פורד בתחפושת. ותיקי וולוו כבר מזמן בפנסיה.

הנתח של וולוו בארץ שולי. הם מוכרים משהו כמו 1500 מכוניות בשנה מול פלוס/מינוס 4000 של ב.מ.וו, אאודי ומרצדס (כל אחת לחוד - המספרים דומים). אני לא מציין את הנתון הזה כמדד לאיכות אלא משום שמדובר ברכבים עם ביקוש חלש. אתה משלם יקר בקניה ואתה נאלץ להוריד המון במכירה כי אין להם שוק.

לאאודי A3 יש את אותה שלדה, אותם מנועים ואותם תיבות הילוכים כמו לסקודה אוקטביה. אלה אותן מכוניות בתחפשות (כמו גם הגולף והליאון). יש לי נסיון היסטורי מר עם אאודי ובמשפחה היו נסיונות מרים עוד יותר (בכלל זה A3 לימון שבשנה הראשונה לחיים שלה שכבה למעלה מחודש במצטבר במוסך המרכזי בלי שהם מצליחים לתקן אותה). היא מציגה את אותן תתי-איכויות של כלל התוצרת.

המדד במגזין מתייחס לאמינות של הרכבים.
הConsumer Report הוא סוג של מוסד אמריקאי ציבורי ועצמאי שחי ממכירה של מנויים. זה מגזין ותיק מאוד שבוחן מוצרים שונים ומדרג אותם בהתאם לפונקציונליות שלהם והנתונים לגבי אמינות הרכבים מבוססים על מאות אלפי שאלונים שהם ממלאים בשנה מול צרכנים פרטיים. זה כנראה הגורם הנחשב ביותר בעולם בתחומים האלה וחברות מסחריות כבר די מפחדות לתבוע אותו משום שהוא תמיד מנצח בבתי משפט.

לגבי רכב השנה, גם הפולו המשוקצת שלי זכתה בפרס רכב השנה באירופה. אלה דירוגים סוביקטיביים של עיתונאי רכב ואמינות בכלל לא נכנסת שם לשקלול. תבדוק את היסטוריית הזכיות האלה - איכות אין שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מרץ 2019, 12:44

בקיצור, נקנה אופניים (לא סיניות).

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2019, 15:40

בכלל לא אמרת מה אתה בדיוק מחפש...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מרץ 2019, 19:52

האמת שאני מתכנן להחליף רק עוד שנתיים אבל אני מתחיל לרחרח. סביבות ה150-170, צריך להכיל ילד או שניים מאחור ואלמנט של מגניבות ערסית. האיביזה מתחילה להיות קצת קטנה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים