מדברים על Endgame ונהנים

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: מדברים על Endgame ונהנים

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2019, 18:36

InterAl כתב:טוני ביטל לגמרי את הרעיון של מסע בזמן והציג אותו כמגוחך לחלוטין. אח״כ מצא פיתרון שהפך את זה לאפשרי. כלומר ההבנה הראשונית שלו היתה מוגבלת. גם ההבנה של ברוס היתה מוגבלת בזמן שהוא ביטל את רעיון שינוי העבר: העתיקה הסבירה לו את הקונספט של פיצול הזמן כשמוציאים אבן. אח״כ ראינו שגם העתיקה לא שולטת בחומר ב-100% כי ברוס הוא זה שחשב על הרעיון למזג את קווי הזמן ע״י החזרת האבנים.

גם אם טוני וברוס לא הבינו מסע בזמן (אני לא חושב שזה נכון, אבל נזרום), הסרט סותר את זה כי השינויים שהם עשו בעבר לא השפיעו על העתיד.

InterAl כתב:בקיצור, הסרט מראה לך שהדמויות לא בעלות ידע מושלם ושהטיעונים שלהן הם לא ממש חוקים שחקוקים בסלע. אגב, גם אי אפשר לפסול את האפשרות שהיוצרים עמעמו בכוונה את החוקים בגלל חוסר ההסכמה ביניהם.

זאת הנקודה הכי חשובה, בסוף אם היוצרים לא סגורים אז מה רצית שיהיה בסרט? זה לא סרט תעודה, כתבו אותו שני אנשים ששמו בפה של ברוס וטוני מילים שחשבו שמסע בזמן אצלם יפעל בדרך X ואז ביימו ואלתרו ועשו RESHOOTS שני במאים שחשבו שמסע בזמן בסרט פועל בדרך Y והתוצאה היא סתירות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 מאי 2019, 18:46

מי אמר ששינוי בעבר צריך להשפיע על העתיד? ככה זה בבחזרה לעתיד, אבל זה לא אומר שהסרט מאמץ אותו מודל ב-100%. גם יכול להיות שכשברוס אמר שהעבר לא ניתן לשינוי, הוא בעצם התכוון לכך שהשינוי שעשית בעבר לא ישפיע על העתיד. זה בסופו של דבר גם מה שרואים בסרט. בקיצור, כל הנקודה שלי היא שהחוקים בסרט כ״כ מעומעמים ולא ברורים, כך שאתה יכול להשלים פערים ע״י הדמיון. זה לא אומר שהסרט מכיל סתירות פנימיות.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 מאי 2019, 19:49

אני מוסיף תגובה רק בשביל לשגע את לאסקין.

סתם, האמת שכבר היה הפרק השני של הסוכנים של שילד, ועכשיו יש לי מעין הרגשה שאולי הם קצת יותר קשרו אותו לסרט וגם לכל החלק של המסע בזמן. יכול להיות שבאמת לא ואין שום קשר, אבל אולי...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2019, 21:11

InterAl כתב:מי אמר ששינוי בעבר צריך להשפיע על העתיד? ככה זה בבחזרה לעתיד, אבל זה לא אומר שהסרט מאמץ אותו מודל ב-100%. גם יכול להיות שכשברוס אמר שהעבר לא ניתן לשינוי, הוא בעצם התכוון לכך שהשינוי שעשית בעבר לא ישפיע על העתיד. זה בסופו של דבר גם מה שרואים בסרט. בקיצור, כל הנקודה שלי היא שהחוקים בסרט כ״כ מעומעמים ולא ברורים, כך שאתה יכול להשלים פערים ע״י הדמיון. זה לא אומר שהסרט מכיל סתירות פנימיות.

הסרט עושה את החוקים די ברורים, אתה בוחר לא להאמין למי שאומר אותם. אבל גם אם החוקים של הסרט נכונים או לא, אם מה שקורה בסרט לא תואם אף סט תאוריות ממילא כי אף אחת לא מצליחה לגרום ל-100% מהסרט להיות הגיוני, אז אני הייתי קורה לו בעל סתירות פנימיות :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 מאי 2019, 21:33

אני חושב שכולנו מסכימים על זה כבר 3 עמודים
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2019, 21:36

bozeman כתב:אני חושב שכולנו מסכימים על זה כבר 3 עמודים

אני חושב שיש 100% הסכמה בנושא, אין עקביות במסע בזמן בסרט.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 מאי 2019, 22:29

אין עקביות רק אם אתה מתייחס לכל משפט של הדמויות בנושא כאמת אבסולוטית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 02:20

InterAl כתב:אין עקביות רק אם אתה מתייחס לכל משפט של הדמויות בנושא כאמת אבסולוטית.

אין עקביות כי שום תאוריה לא מכסה 100% מהמקרים, גם אם תמציא תאוריה שלא מוסברת בסרט וסותרת את מה שטוני/העתיקה/ברוס אומרים. וזה כמובן כי אם הצוות היוצר סותר את עצמו ברור שהיצירה תסתור את עצמה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2019, 10:28

אוקיי, ראיתי אתמול את הסרט סוף סוף, יום לפני שהוא יורד מאיימקס לטובת אלאדין :D

סה"כ נהנתי מאוד. הייתי שמח לקצר איזה חצי שעה ממנו אבל מאחר וראיתי את זה אחרה"צ אז עוד היה לי כח לכל האורך, ואפילו לא הלכתי להשתין באמצע :P
אני חושב שנהנתי מעט יותר מIW, אבל לא בהפרש גדול... עם זאת, ENDGAME היה עשוי טוב יותר לדעתי, וכל הקטע של חזרה לסרטים הקודמים והכל הפתיע אותי מאוד. לא קראתי לפני כן כלום עליו ולא ראיתי טריילרים אז כל מה שהיה בו הפתיע אותי לגמרי. אולי בפעם הראשונה בסרט מארוול, הרגשתי שבאמת מפתיעים אותי מספר פעמים.
בתור מישהו שלא מת על סרטי מארוול - אני יכול לסכם שהופתעתי לטובה.

עכשיו אקרא את השרשור פה ברפרוף... מניח שהרבה ניתוחים מיותרים על חזרה בזמן וחורים בעלילה... זה לא ממש מעניין אותי ובכלל לא מפריע לי. זה לא משחקי הכס פה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2019, 13:49

Laskin כתב:אוקיי, ראיתי אתמול את הסרט סוף סוף, יום לפני שהוא יורד מאיימקס לטובת אלאדין :D

סה"כ נהנתי מאוד. הייתי שמח לקצר איזה חצי שעה ממנו אבל מאחר וראיתי את זה אחרה"צ אז עוד היה לי כח לכל האורך, ואפילו לא הלכתי להשתין באמצע :P
אני חושב שנהנתי מעט יותר מIW, אבל לא בהפרש גדול... עם זאת, ENDGAME היה עשוי טוב יותר לדעתי, וכל הקטע של חזרה לסרטים הקודמים והכל הפתיע אותי מאוד. לא קראתי לפני כן כלום עליו ולא ראיתי טריילרים אז כל מה שהיה בו הפתיע אותי לגמרי. אולי בפעם הראשונה בסרט מארוול, הרגשתי שבאמת מפתיעים אותי מספר פעמים.
בתור מישהו שלא מת על סרטי מארוול - אני יכול לסכם שהופתעתי לטובה.

עכשיו אקרא את השרשור פה ברפרוף... מניח שהרבה ניתוחים מיותרים על חזרה בזמן וחורים בעלילה... זה לא ממש מעניין אותי ובכלל לא מפריע לי. זה לא משחקי הכס פה :)

האמת שהשיווק שלהם היה מעולה, הם התרכזו ב-10 דק' הראשונות של הסרט בלבד וניסו להציג אותו כאילו כל הסרט מדבר על זה שת'אנוס השתמש שוב באבנים, הנוקמים מתאספים יחד ובעזרת קפטן מארוול הם הולכים להביס את ת'אנוס ולהשתמש באבנים בכדי להחזיר את כולם. הם אפילו עשו תרגילים כמו בטריילר של מלחמת האינסוף ושינו את השיער של האלמנה השחורה מקטעים מאוחרים יותר בכדי שנחשוב שהכל מוביל לזה. אבל לצערי בכל האתרים הגדולים דווחו דליפות של פפרצ'י שצלמו את הקאסט מצטלם בבגדים של הנוקמים 1 אז דווקא זה הרס לי וידעתי שיהיה מסע בזמן.

וסך הכל אני מסכים, סרט מצויין אבל IW היה טוב יותר. לדעתי הם הרסו את ת'אנוס בסרט הזה כי הוא דמות שונה לגמרי, הוא שוב הדגנרט שאוהב לשבת על כיסאות ולחכות שיביאו לו את האבנים והתוכנית שלו כבר לא מונעת אידיאולוגית, היא סתם פסיכוזה של להרוג את כולם כך שהוא באמת הרגיש כמו ת'אנוס של 2014, דמות ריקה ולא מעניינת במיוחד, נבל מארוול קלאסי. כל זה חתר תחת העובדה שהם השקיעו בסרט שלהם שעוקב בעיקר אחריו ומפתח את הדמות שלו, בחירה לא טובה לדעתי. יש להם מזל שג'וש ברולין הוא שחקן אדיר והוא מצליח לרומם גם את הדמות הטפשית הזאת. אבל מעבר לזה ולכמה סייגים בנוגע ללוגיקה של המסע בזמן (אה, והסצנת מוות של האלמנה השחורה, ממש לא אהבתי את מה שהם עשו שם) אני ממש אהבתי את הסרט וכמעט כל 30 שניות יש בו call back או סגירת קשת עלילתית של דמות מה-11 שנים האחרונות. אני חושב שהאחים רוסו ומרקוס ומקפילי היא גאונים בלעשות סרט מהודק מכל הקצוות, כמעט כל משפט בסרט הזה מעוצב בזהירות בכדי לסגור קצה פתוח או לתת סוג של payoff ו-95% מהבדיחות נוחתות פשוט מצויין. מי היה מאמין שנקבל סגירה לכל כך הרבה דברים, במיוחד מסרטים לא אהובים במיוחד כמו ת'ור 2 והנוקמים 2. זוג סרטי הנוקמים שלהם הם על הסף של סרט הקיץ המושלם.

אגב חנן, END GAME הוא הסרט הראשון ביקום של מארוול שמתיחס לסדרת טלביזיה אם אני לא טועה. הרי ג'ארוויס מהסדרה של פגי קארטר לא הופיע מעולם ב-MCU, נכון?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2019, 14:28

...אבל הכי אהבתי איך שעשו את הHULK המשולב :D
אולי הCG הכי טוב שראיתי :)

לעומת זאת, עם הדמות של ת'ור פה לגמרי הגזימו... לקחו את הבדיחה הזו קצת יותר מדי רחוק לטעמי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2019, 14:38

Laskin כתב:...אבל הכי אהבתי איך שעשו את הHULK המשולב :D
אולי הCG הכי טוב שראיתי :)

לעומת זאת, עם הדמות של ת'ור פה לגמרי הגזימו... לקחו את הבדיחה הזו קצת יותר מדי רחוק לטעמי

כן, כל העניין עם ת'ור היה מוזר כי מצד אחד הם לקחו את זה ממש רציני עם הרגשות אשם שלו מ-IW ומצד שני הם שחקו אותו כבדיחה 95% מהסרט אז זה קצת חתר תחת כל הקונספט. אבל אני חושב שהומור שחותר תחת הדרמה ומשמיד אותה זה החותם של ה-MCU כך שזה לא מפתיע במיוחד :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2019, 15:38

לא מפתיע אבל סתם מעיק אחרי זמן מה ומרגיש תלוש...

אגב, לגבי הסוף - היו כמה post credit scenes או אחד? לא ראיתי כלום כי לא נשארתי... רק שאדע מה לחפש באינטרנט (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2019, 15:42

Laskin כתב:לא מפתיע אבל סתם מעיק אחרי זמן מה ומרגיש תלוש...

אגב, לגבי הסוף - היו כמה post credit scenes או אחד? לא ראיתי כלום כי לא נשארתי... רק שאדע מה לחפש באינטרנט (:

לא היה אף פוסט קרדיט, הם אמרו שהפוסט קרדיט לרוב זאת בדיחה או סוג של גשר עלילתי לסרט הבא והם רצו לתת לזה הרגשה של סיום. מה שכן יש זה הלוגו של מארוול אחרי הכתוביות וברקע לשניה יש צליל של פטיש מכה במתכת שנלקח מהסצנה באיירונמן 1 כשהוא בונה את השריון במערה האפגנית - מחווה לאיירונמן שמת. כלומר אין לך אפילו מה לחפש אונליין לראות, אין כלום.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2019, 23:53

נהדר!!

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 מאי 2019, 00:11

נכון נדב. מעבר לזה שהכניסו את קולסון לקפטן מארוול כי הוא הפך דמות אייקונית חשובה בסוכני שילד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 מאי 2019, 00:31

bozeman כתב:נכון נדב. מעבר לזה שהכניסו את קולסון לקפטן מארוול כי הוא הפך דמות אייקונית חשובה בסוכני שילד.

עם כל הכבוד לסוכני שילד, קולסון בסרטי מארוול כי הוא הזנב של ניק פיורי בכל phase 1 של ה-MCU, לא כי הוא דמות בסוכני שילד. אם כבר להפך, ה-MCU הדגים שוב ושוב שמבחינתם קולסון מת ומן הסתם הוא גם היה מגיע ללוויה של טוני אם הוא היה חיי. בקיצור, קולסון בוסס ב-MCU ומבחינת 99% מהצופים ב-MCU שלא רואים את סוכני שילד זה פשוט סוג של נוסטלגיה, לא call back לסדרה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 מאי 2019, 22:16

ספוילר לשילד

ספויילר: הצג
בסוף העונה הקודמת הוא מת (ללא קשר לתאנוס) , ככה שזה בסדר עם הסרטים...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 28 מאי 2019, 17:26

Laskin כתב:לא מפתיע אבל סתם מעיק אחרי זמן מה ומרגיש תלוש...

כשראיתי את הסרט זה היה בדיוק ביום שבו הוסר איסור הספויילרים, ואז הכניסו בתחילת הסרט סצינה שבה טום הולנד אומר "חכו לסוף הסרט כי יש טריילר לספיידמן, ולא הכנסנו אותו בהתחלה כמו שבדרך כלל עושים כי אז זה היה הורס לכם את הסוף". ככה שלמרות סגירת הphase השלישי, בתכלס סצינת הpost credit היא בעצם הטריילר לספיידרמן הבא.

ובלי לקרוא יותר מידי לעומק ויכוחים של שישה עמודים על פרדוקסים בזמן (ככה שאולי העלו את זה לפני), אבל היתה לי תאוריה אפשרית להופעה של תאנוס מ-2014 חמש שנים מאוחר יותר:
בתכלס הוא לא באמת קופץ קדימה בזמן, אלא שולח רק את נבולה מהיקום שלו קדימה בזמן כדי לחבל בתוכניות של האוונג'רס. החל מאותה נקודה הוא כבר למד שהם אוספים את כל האבנים בעצמם ויודע איפה הם יהיו, ככה שיש לו חמש שנים בציר הזמן החדש שבהן הוא בכלל לא טורח לאסוף את האבנים אלא רק בונה את עצמו ואת הצבא שלו לקרב הזה - ובתזמון הנכון נבולה פשוט מאותתת לו והוא מגיע לשם עם החללית.
זה פותר את השאלה "איך זה שהחללית שלו הגיעה פתאום מהעבר?" (היא לא), מסביר למה הוא מרגיש שונה מת'אנוס "הקודם" שאותו הנוקמים פגשו (מסלול חיים קצת שונה), . וזה אפילו מסתדר עם סיום העונה הקודמת של שילד כי אולי ביקום שלהם (שגם בו הם נסעו וחזרו בזמן) הדברים האלו כלל לא קרו.
זה כמובן לא מסתדר עם הפרדוקס הסטנדרטי של מסע בזמן (איך זה שהם בכלל חזרו קדימה לציר זמן שבו חצי מהיקום הושמד, אם הוצאת האבנים מציר הזמן כשלעצמה אמורה לבטל את הנקישה באצבעות של ת'אנוס?), אבל בואו, אנחנו בכל זאת מדברים פה על סרט קומיקס.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 29 מאי 2019, 18:27

איך נביולה מאותתת לו אם הוא שלח אותה משנת 2014 לשנת 2023? כלומר לפי התיאוריה שלך, תאנוס חיכה משנת 2014 עד שנת 2023, אבל הזמן אמור להתקדם גם אצל נביולה, כלומר השנה בקו הזמן שלה אמורה להיות 2032, הרבה אחרי האירועים בסרט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2019, 19:37

בסרט נבולה משתלטת על המכונת זמן ומושכת את החללית של ת׳אנוס דרך מכונת הזמן וממש מראים אותה יוצאת דרך מכונת הזמן לפני הסצנה שבה הענק הירוק עושה את הסנאפ כך שאין ממש ויכוח שכך ת׳אנוס מגיע למפקדה של הנוקמים בצפון ניו יורק :)

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים