מדברים על Endgame ונהנים

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: מדברים על Endgame ונהנים

הודעהעל ידי InterAl » 26 אפריל 2019, 15:51

ספויילר: הצג
DrKeo כתב:נושא המסע בזמן לא היה ברור בעליל, באמת שאני לא יודע עד הסוף את החוקים. אבל לפי מה שאני הבנתי, אם לא מעלימים אבני זמן אז הקו זמן נשאר הקו הזמן הראשי. מצד שני אי אפשר לשנות את העבר אלה אם מסירים אבן אינסוף שיוצרת פיצול בין המציאויות כך שאני לא ממש בטוח מה קורה בחלק מהקטעים בסרט. נניח לוקי שנעלם וגונב את הטסרקט, איך זה מתישב עם החוסר יכולת שינוי עבר? זה חתיכת שינוי קולסאלי ליקום. זה אמור להיות פתח להקים אותו לתחיה בסרטים עתידיים? מוזר ולא ברור, הרי הוא עשה את זה לפני ההסרה של האבנים מהקו זמן הזה (לפני שאנטמן לקח את השרביט וההאלק לקח את אבן הזמן) אז איך דבר כזה יכל לקרות? לא ברור.

בקיצור, חוקי המסע בזמן שלהם הם די בדיחה אז אני לא יודע אם אנחנו צריכים להשקיע יותר מדי זמן בהם :)

אז אם נדבר בכלליות על הסרט, הוא באמת היה סרט מוזר. הקפיצת זמן קדימה הייתה מוזרה מאוד, פתאום ההולק הוא איזה מן יצור כלאיים, לאייקונמן יש בת ות׳ור בטלן שמן כך שזה כמעט הרגיש לי יקום מקביל ולא ה-MCU שאנחנו מכירים. קפטן אמריקה לגמרי חיי בפרק של The Leftovers (ועוד עם סצנה נוספת ששוברת לוגיקת MCU, הבחור הגיי שמדבר בפגישה על איך הוא יצא לדייט מדכא זה הבמאי אנתוני רוסו אבל הוא כבר שחק את הרופא של ניק פיורי בחייל החורף ואז היה הגופה של אותו רופא במלחמת האזרחים בחדר מלון של זימו) והכל מדכא ברמות אחרות. אני דווקא זרמתי עם הדיכאון הזה, סרט אחר לגמרי ממה שציפינו לו, אבל הוא לא ממש משתלב בסרט הרפתקאות חלל ומסע בזמן.

אז הגיע החלק של המסע בזמן ולמרות שהוא היה מאוד כיפי, הוא היה סופר מבולגן. החוקיות הייתה מבולגנת כי מארוול מעדיפים לעשות בדיחות בחזרה לעתיד שדרסו את ההסברים במקום לתת לדמויות להסביר את החוקים כמו שצריך. ואז כשהדמויות ממש נסעו בזמן כל העניין הרגיש ממש בלגן בגלל הקפיצות בין ארבע דמויות במקביל שמנסות להשיג אבנים בניו יורק, ארבע בחלל שמפוצלות ומנסות להשיג שתי אבנים ושתי דמויות באסגארד שמנסות להשיג אבן נוספת. ורק בשביל לבלגן את זה יותר, שתי דמויות גם קופצות לשנות ה70 למתקן מחייל החורף. בלגן מטורף.

ואז הגיע האקט השלישי. ת׳אנוס משום מה הפך לסוג של נבל MCU סוג ב׳ שזה היה מאוד מוזר בעיניי אחרי כל הבניה שעשו לו בסרט הקודם. אבל אין ספק שאם כבר קרב ענקי, brainless והכי סופר הירו שיכול להיות אז זה אחד היותר טובים שראיתי.

מה חשבתם על הקטע ״girl power״? אני חושב שזה היה קצת on the nose, כלומר זה היה נחמד אבל מאוד מאולץ. בכלליות אני לא יודע מה חשבתי על קפטן מארוול בסרט הזה. ברי לארסון משחקת אותה כחתיכת דושית לא קטנה ואני לא יודע אם אני אהב את זה. גם התירוץ לאיפה היא נעלמת בכל פעם כי היא overpowered קצת עלוב. מאוורל עכשיו עם בעיית סופרמן קלאסית והפתרונות קצת עקומים.

בקיצור, אני מאוד חלוק כל הסרט. מאוד אהבתי את iw אבל אני לא יודע מה אני חושב על end game. סרט מבולגן מלא בקטעים מספקים וקטעים פשוט לא ברורים. הוא מאוד לא ״האחים רוסו״ ולא ממש קלטתי את הוויב שלו.

אף אחד לא אמר שאי אפשר לשנות את העבר, מה שנאמר ע״י האלק הוא ששינוי העבר לא משפיע על העתיד אבל לא שאי אפשר לשנות אותו. אני מניח שזה יוצר מן יקום מקביל. וכן, לפי מה שהנזירה אמרה גם הוצאת אבן נצח מהעבר יוצרת סוג של יקום מקביל והחזרת האבן אמורה למזג חזרה את ההתפצלות לקו הראשי. או זה לפחות מה שהבנתי.

דבר מוזר נוסף שחשבתי עליו - אם המטרה של תאנוס היא למנוע פיצוץ אוכלוסין, למה הוא משמיד את האבנים לאחר שהוא מצליח לדלל את היקום? הרי בעתיד צפוי להיות שוב פיצוץ אוכלוסין ואז שוב יזדקקו לאבנים בשביל דילול נוסף. אחרי הכל, הדילול שהוא עשה הוא בסה״כ פתרון זמני לבעיה.

אבל בנוגע לשאר הדברים שאמרת, אני מסכים לגמרי... יש הרבה בעיות עם הסרט ואני חושב שהוא פחות טוב מ-IW, אבל עדיין סיום ראוי בסופו של דבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אפריל 2019, 16:13

InterAl כתב:
DrKeo כתב:נושא המסע בזמן לא היה ברור בעליל, באמת שאני לא יודע עד הסוף את החוקים. אבל לפי מה שאני הבנתי, אם לא מעלימים אבני זמן אז הקו זמן נשאר הקו הזמן הראשי. מצד שני אי אפשר לשנות את העבר אלה אם מסירים אבן אינסוף שיוצרת פיצול בין המציאויות כך שאני לא ממש בטוח מה קורה בחלק מהקטעים בסרט. נניח לוקי שנעלם וגונב את הטסרקט, איך זה מתישב עם החוסר יכולת שינוי עבר? זה חתיכת שינוי קולסאלי ליקום. זה אמור להיות פתח להקים אותו לתחיה בסרטים עתידיים? מוזר ולא ברור, הרי הוא עשה את זה לפני ההסרה של האבנים מהקו זמן הזה (לפני שאנטמן לקח את השרביט וההאלק לקח את אבן הזמן) אז איך דבר כזה יכל לקרות? לא ברור.

בקיצור, חוקי המסע בזמן שלהם הם די בדיחה אז אני לא יודע אם אנחנו צריכים להשקיע יותר מדי זמן בהם :)

אז אם נדבר בכלליות על הסרט, הוא באמת היה סרט מוזר. הקפיצת זמן קדימה הייתה מוזרה מאוד, פתאום ההולק הוא איזה מן יצור כלאיים, לאייקונמן יש בת ות׳ור בטלן שמן כך שזה כמעט הרגיש לי יקום מקביל ולא ה-MCU שאנחנו מכירים. קפטן אמריקה לגמרי חיי בפרק של The Leftovers (ועוד עם סצנה נוספת ששוברת לוגיקת MCU, הבחור הגיי שמדבר בפגישה על איך הוא יצא לדייט מדכא זה הבמאי אנתוני רוסו אבל הוא כבר שחק את הרופא של ניק פיורי בחייל החורף ואז היה הגופה של אותו רופא במלחמת האזרחים בחדר מלון של זימו) והכל מדכא ברמות אחרות. אני דווקא זרמתי עם הדיכאון הזה, סרט אחר לגמרי ממה שציפינו לו, אבל הוא לא ממש משתלב בסרט הרפתקאות חלל ומסע בזמן.

אז הגיע החלק של המסע בזמן ולמרות שהוא היה מאוד כיפי, הוא היה סופר מבולגן. החוקיות הייתה מבולגנת כי מארוול מעדיפים לעשות בדיחות בחזרה לעתיד שדרסו את ההסברים במקום לתת לדמויות להסביר את החוקים כמו שצריך. ואז כשהדמויות ממש נסעו בזמן כל העניין הרגיש ממש בלגן בגלל הקפיצות בין ארבע דמויות במקביל שמנסות להשיג אבנים בניו יורק, ארבע בחלל שמפוצלות ומנסות להשיג שתי אבנים ושתי דמויות באסגארד שמנסות להשיג אבן נוספת. ורק בשביל לבלגן את זה יותר, שתי דמויות גם קופצות לשנות ה70 למתקן מחייל החורף. בלגן מטורף.

ואז הגיע האקט השלישי. ת׳אנוס משום מה הפך לסוג של נבל MCU סוג ב׳ שזה היה מאוד מוזר בעיניי אחרי כל הבניה שעשו לו בסרט הקודם. אבל אין ספק שאם כבר קרב ענקי, brainless והכי סופר הירו שיכול להיות אז זה אחד היותר טובים שראיתי.

מה חשבתם על הקטע ״girl power״? אני חושב שזה היה קצת on the nose, כלומר זה היה נחמד אבל מאוד מאולץ. בכלליות אני לא יודע מה חשבתי על קפטן מארוול בסרט הזה. ברי לארסון משחקת אותה כחתיכת דושית לא קטנה ואני לא יודע אם אני אהב את זה. גם התירוץ לאיפה היא נעלמת בכל פעם כי היא overpowered קצת עלוב. מאוורל עכשיו עם בעיית סופרמן קלאסית והפתרונות קצת עקומים.

בקיצור, אני מאוד חלוק כל הסרט. מאוד אהבתי את iw אבל אני לא יודע מה אני חושב על end game. סרט מבולגן מלא בקטעים מספקים וקטעים פשוט לא ברורים. הוא מאוד לא ״האחים רוסו״ ולא ממש קלטתי את הוויב שלו.

אף אחד לא אמר שאי אפשר לשנות את העבר, מה שנאמר ע״י האלק הוא ששינוי העבר לא משפיע על העתיד אבל לא שאי אפשר לשנות אותו. אני מניח שזה יוצר מן יקום מקביל. וכן, לפי מה שהנזירה אמרה גם הוצאת אבן נצח מהעבר יוצרת סוג של יקום מקביל והחזרת האבן אמורה למזג חזרה את ההתפצלות לקו הראשי. או זה לפחות מה שהבנתי.

דבר מוזר נוסף שחשבתי עליו - אם המטרה של תאנוס היא למנוע פיצוץ אוכלוסין, למה הוא משמיד את האבנים לאחר שהוא מצליח לדלל את היקום? הרי בעתיד צפוי להיות שוב פיצוץ אוכלוסין ואז שוב יזדקקו לאבנים בשביל דילול נוסף. אחרי הכל, הדילול שהוא עשה הוא בסה״כ פתרון זמני לבעיה.

אבל בנוגע לשאר הדברים שאמרת, אני מסכים לגמרי... יש הרבה בעיות עם הסרט ואני חושב שהוא פחות טוב מ-IW, אבל עדיין סיום ראוי בסופו של דבר.

אני באמת לא קלטתי עד הסוף את ההסברים על המסע בזמן כדי להכנס לכאלה דקדוקים בנושא וסך הכל אני חייב להגיד שזה לא היה ברור לי עד הסוף. אני הבנתי לגמרי שהוצאת אבן תגרום לפיצול בקוי זמן אבל אם כל פעולה גורמת לזה, הקוסמת הגדולה לא הייתה צריכה להסביר את זה לברוס והוא היה אמור לדעת את זה לבד, הרי אם כל פעולה קטנה מפצלת את הקו זמן אז מן הסתם פעולה קולוסאלית כמו הוצאת אבן אינסוף מפצלת. בקיצור, אולי בצפיה שניה אני אצליח לספוג יותר אם אני אנסה לסנן את בדיחות הבחזרה לעתיד.

בנוגע למטרה של ת'אנוס, האמת שחשבתי שסרט דווקא יצלול לעניין של אולי מעבר לזה שכולם בדיכאון בגלל שחצי מהאוכלוסיה נעלמה, ת'אנוס צדק ואיכשהו העולם ירגיש טוב יותר. כלומר להדגיש יותר את הנקודה של ת'אנוס, שהסנאפ באמת היה דבר חיובי ליקום מעבר לזה שטריליונים מתים כך שהנקודה של ת'אנוס נכונה מבחינת הבריאות של היקום והנקודה של הנוקמים נכונה מבחינת זה שטריליארדים נרצחו. הם נגעו בזה לשבריר שניה כשקפטן אמריקה אומר לאלמנה השחורה שלוויתנים חזרו להאדסון כי עוברות שם פחות ספינות אבל להתחשב בזה שהם בילו כמעט 40 דק' בעולם הדיכאון הפוסט סנאפ, יכל להיות נחמד אם הם היו מכניסים את זה כקו עלילה אמיתי.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 אפריל 2019, 16:29

אני הבנתי דווקא שהסרט כן מתכוון לזה שעקרונית המצב בעולם טוב יותר, כלומר אם נקרא לזה המצב הביולוגי של העולם אז הוא טוב יותר.
הבעיה היא שכל היצורים התבוניים (בני אדם ומקבילהם בכל הגלקסיה) עדיין 'זוכרים' ובגלל זה הם לא יכולים להסתגל למצב הקיים וזו הבעיה במצב שנוצר. כלומר לפחות זה הוייב שאני קיבלתי מהסרט.
בגלל זה תאנוס הופך להיות בסוף עוד יותר נבל משוגע שרק רוצה להרוס הכל (ויעני רוצה ליצור מחדש ולהיות אל, כדי שנרגיש שהוא עדיין אותו יצור שמנסה להשיג טוב לתפיסתו. אבל זה טפשי ולא עובד), אבל עקרונית מהרגע שהוא מבין שדילול האוכלוסיה לא יעבוד כי מי שישאר ינסה (והנה הצליח) תמיד להחזיר את הגלגל לאחור אז אין לו באמת מה לעשות כרגע.
אבל בואו נודה על האמת, זו לא באמת בעיה שאנדגיים בלעדי לה כי הרעיון מלכתחילה וגם בIW הוא טפשי להחריד. הסיבה שתאנוס פה מרגיש (והוא אכן מרגיש) נבל מדרג נחות יותר זה לא כי התכנית שלו פה יותר או פחות טפשית, זה נטו כי IW התעסק לאורך זמן רב בנקודת מבטו, במסעו ובצידוקים וההקרבות שהוא מציב לעצמו.
אנדגיים גם יכל לעשות את זה איכשהו, אני מניח, גם אם תאנוס בכל מקרה הרבה יותר מבולבל ומאלתר בסרט הזה כי הוא נגרר לסיטואציה ולא מבצע את תכנית העל שלו.
אבל אנדגיים הוא גם סרט של 3 שעות שמנסה (ומצליח בטירוף) להיות השיא והסיום של הסאגה הזאת. בשביל הסרט שמנסה (ומצליח) להיות מה שIW היה שזה כולל סרט שמבוסס על הנבל שלו, יש לנו את IW.
כלומר אני מסכים שIW הוא סרט טוב יותר אבל זה גם בעיקר כי הוא בסיסי יותר, וזה משחרר אותו להיות טוב יותר. לא חייב להשוות אותם בהתחשב בכך שהם שני חצאים, IW עשה לתאנוס את מה שעשה ואני חושב שעדיף לקחת את זה איתנו לאנדגיים במקום לצפות מהם לעשות אותו סרט של 4 שעות או סרט שהוא לא הסיום האפי הזה לכל הסאגה שלוקח על כתפיו את כל העשור הקולנועי הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אפריל 2019, 17:26

Stick כתב:
אני הבנתי דווקא שהסרט כן מתכוון לזה שעקרונית המצב בעולם טוב יותר, כלומר אם נקרא לזה המצב הביולוגי של העולם אז הוא טוב יותר.
הבעיה היא שכל היצורים התבוניים (בני אדם ומקבילהם בכל הגלקסיה) עדיין 'זוכרים' ובגלל זה הם לא יכולים להסתגל למצב הקיים וזו הבעיה במצב שנוצר. כלומר לפחות זה הוייב שאני קיבלתי מהסרט.
בגלל זה תאנוס הופך להיות בסוף עוד יותר נבל משוגע שרק רוצה להרוס הכל (ויעני רוצה ליצור מחדש ולהיות אל, כדי שנרגיש שהוא עדיין אותו יצור שמנסה להשיג טוב לתפיסתו. אבל זה טפשי ולא עובד), אבל עקרונית מהרגע שהוא מבין שדילול האוכלוסיה לא יעבוד כי מי שישאר ינסה (והנה הצליח) תמיד להחזיר את הגלגל לאחור אז אין לו באמת מה לעשות כרגע.
אבל בואו נודה על האמת, זו לא באמת בעיה שאנדגיים בלעדי לה כי הרעיון מלכתחילה וגם בIW הוא טפשי להחריד. הסיבה שתאנוס פה מרגיש (והוא אכן מרגיש) נבל מדרג נחות יותר זה לא כי התכנית שלו פה יותר או פחות טפשית, זה נטו כי IW התעסק לאורך זמן רב בנקודת מבטו, במסעו ובצידוקים וההקרבות שהוא מציב לעצמו.
אנדגיים גם יכל לעשות את זה איכשהו, אני מניח, גם אם תאנוס בכל מקרה הרבה יותר מבולבל ומאלתר בסרט הזה כי הוא נגרר לסיטואציה ולא מבצע את תכנית העל שלו.
אבל אנדגיים הוא גם סרט של 3 שעות שמנסה (ומצליח בטירוף) להיות השיא והסיום של הסאגה הזאת. בשביל הסרט שמנסה (ומצליח) להיות מה שIW היה שזה כולל סרט שמבוסס על הנבל שלו, יש לנו את IW.
כלומר אני מסכים שIW הוא סרט טוב יותר אבל זה גם בעיקר כי הוא בסיסי יותר, וזה משחרר אותו להיות טוב יותר. לא חייב להשוות אותם בהתחשב בכך שהם שני חצאים, IW עשה לתאנוס את מה שעשה ואני חושב שעדיף לקחת את זה איתנו לאנדגיים במקום לצפות מהם לעשות אותו סרט של 4 שעות או סרט שהוא לא הסיום האפי הזה לכל הסאגה שלוקח על כתפיו את כל העשור הקולנועי הזה.

Endgame יכל להיות כל מה שהאחים רוסו וקווין פאגי היו רוצים שהוא יהיה. הוא לא היה חייב להיות סרט מבולבל ולא עקבי, זה הסרט שהם בחרו לעשות. החלק העיקרי שהיה חשוב למעריצים ולסגירת המעגל היה האקט השלישי ואני חושב שכולם פה מסכימים שהאקט השלישי הוא גם הטוב ביותר. האקט הראשון והשני היו יכולים להיות משהו אחר לגמרי והם לאו דווקא היו חייבים להיות מבולגנים כך שאני לא ממש מקבל את הטיעון. אם כבר להפך, iw היה צריך לאזן עשרות דמויות מה שנראה כמשימה בלתי אפשרית לתסרטיאים ולבמאים. לעומת זאת end game היה פשוט בהרבה, היו בו מילולית חצי מכמות הדמויות והדרמה כבר הייתה built in, הרי חצי מהאנושות מתה. כלומר דווקא end game היה פרוייקט פשוט יחסית לאינפיניטי וור לדעתי.

ת׳אנוס? כבר בנו אותו ועשו אותו נבל מעניין. הבעיה היא שהסרט הזה עשה לו סוג של ריבוט והחזיר אותו לנקודת ההתחלה. הוא אבד את הרגישות שלו והניואנסים, הוא היה אשכרה רשע טהור כמו כל נבל מעפן. הוא לא היה חייב להיות כזה, אבל הסרט עשה אותו כזה. אין באמת קשר לזמן מסך, בiw חלק מהגיבורים שלנו קבלו פחות זמן מסך מת׳אנוס בסרט הזה ועדין שמרו על האישיות וההגדרות שלהם אבל ת׳אנוס אבד את זה כי הדמות שהציגו בסרט הזה הרגישה לי שונה מהדמות שהציגו בסרט הקודם. אם כבר ת׳אנוס פתאום הזכיר לי את הדגנראט שיושב בכיסא ומתנשא על כולם כמו נבל קומיקס שטחי, פחות את זה שהיה בiw.

מעבר לזה, דווקא אקט ראשון שהיה מראה את היתרונות של הגישה של ת׳אנוס היה תורם לדמות שלו בסרט הזה. אני לא ראיתי שום יתרון למצב שהאנושות נמצאת בו אחרי הסנאפ מעבר להערה על הלוויתנים בהאדסון. העולם נראה פוסט אפוקליפטי, כשסקוט חוזר מהמיימד הקוואנטי זה נראה כאילו הוא נכנס לפרק של the walking dead. כל מה שה40 דק׳ הללו מציגות זה דיכאון, הרס, רקבון ודברים נטושים. מה שהם הן היו צריכת להציג זה את הדיכאון של האנשים שמאכלסים את העולם אבל מנגד לזה איך העולם טוב יותר, איך הטבע משגשג והאנשים אולי עצובים אבל מדושנים יותר. אולי אפילו איזו הערה על ירידה בפשע או הפסקת המלחמות, משהו סופר חיובי שקרה כטריידאוף לאובדן בכדי להדגיש את הגישה של ת׳אנוס מול הנוקמים - הצלת היקום בתמורה לחיי אדם לעומת we don’t trade in lives שהיה נקודה מאוד מודגשת בסרט הקודם. הסרט מציג דווקא את ההפך כשאחרי הסנאפ העולם נטוש ומדכא ואחרי הסנאפ של ברוס פתאום ציפורי שיר עפות להן בחלון בכדי להראות שגם החיות פתאום חזרו. כלומר במקום לראות את המערכת האקולוגית משגשגת בלי חצי מהאנושות הראו לנו אותה משגשגת דווקא כשחצי מהאנושות חזרה. בחירה מאוד מוזרה בעיניי.

אני חושב שגם המטרה שלו באקט השלישי הייתה בעייתית. להעלים חצי מהיקום כדי להטיב עם החצי השני זאת נקודת מבט שאפשר להתחבר עליה. השאלה הקלאסית של כמה x מוכנים לאבד בשביל להרוויח y היא מאוד אנושית. אבל להשמיד הכל מהכל עד לאטום האחרון? זה סתם פסיכופט טפשי כמו הנבל בד״ר סטריינג׳. זאת לא תוכנית שמישהו יתחבר אליה, אין פה נקודת מבט אמפתית, סתם פסיכופט טיפש וזה עוד אלמנט שמשטח את הדמות. אולי הם היו צריכים ללכת עם התוכנית הרגילה שלו להעלים חצי מהיקום אבל לשפר אותה עם העלמת כל הנוקמים ואולי גם את כל מי שהם אוהבים רק בשביל לסובב קצת את הסכין. זה היה משיג בדיוק מה שהוא היה רוצה אם מתחשבים בלוגיקה הפנימית של הסרט ויוצאים בהנחה שהעלמת חצי מהיקום באמת היה תורם למשהו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 00:25

לא מסכים עם הטענה שהיו צריכים להציג את היתרונות בגישה של תאנוס - מאותה סיבה שאני לא חושב שצריך להציג את "יתרונות" האידאולוגיה הנאצית. כלומר תמיד תוכל למצוא "יתרונות" לכל נבל או רעיון בהיסטוריה האנושית. לא חושב שיצירה אמנותית צריכה לתת ביטוי ליתרונות ברעיון של רצח המונים, בטח לא כשמדובר על סרט שמכוון גם לילדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 00:48

InterAl כתב:
לא מסכים עם הטענה שהיו צריכים להציג את היתרונות בגישה של תאנוס - מאותה סיבה שאני לא חושב שצריך להציג את "יתרונות" האידאולוגיה הנאצית. כלומר תמיד תוכל למצוא "יתרונות" לכל נבל או רעיון בהיסטוריה האנושית. לא חושב שיצירה אמנותית צריכה לתת ביטוי ליתרונות ברעיון של רצח המונים, בטח לא כשמדובר על סרט שמכוון גם לילדים.

ת'אנוס לא חפש רצח, הוא חפש להטיב עם היקום. כלומר המטרה שלו לא הייתה להשמיד את כולם, הוא רצה שלכולם יהיה כי טוב אבל האמצעי הוא השמדה של חצי מהיצורים החיים בגלקסיה. כשהוא מוצג בצורה הזאת, הוא דמות מעניינת שאפשר להתחבר אליה ברמה זו או אחרת. כשהם מציגים אותו ב-END GAME כסוג של פסיכופט שפשוט רוצה להשמיד הכל אז הם גם הרסו את הדמות על הדרך לדעתי. אני לא חושב שיש ספק בכלל שת'אנוס מרגיש שטחי בסרט הזה, אני חושב שזאת הסיבה אבל אולי אתה חושב שהסיבה היא אחרת. דווקא הדימוי לנאצים הוא טוב כי הנאצים הם לא אוייב מעניין, הם בשר תותחים כי כיף לראות נאצים מתים על המסך בגלל הקונטקסט ההסטורי. ת'אנוס הוא הנאצים בסוף המשחק אבל הוא לא הנאצים בIW, להפך, הוא אמור במלחמת האינסוף להציג נקודה שאתה אומר "וואללה, אולי יש משהו במה שהוא אומר". זה משהו שהם בססו ב-IW וזה חלק במה שעשה אותו הוא, העובדה שהוא היה יחסית אדיב ולא חפש מוות או לעשות דווקא מעבר למטרה הראשית שלו הייתה, מטורפת ככל שתהיה, סוג של אצילית. הוא גם הקריב מעצמו כדי להשיג את המטרה הזאת ואחרי שהוא השיג אותה הוא לא הפך למגלומן שרוצה לשלוט ביקום, להפך, הוא פרש לחווה כי התפקיד שלו הסתיים.

בסוף המשחק? הוא האנטיתזה של עצמו. הוא מרגיש כמו פסיכופט שרק רוצה להשמיד. אז כן, אולי הוא לא היה צריך להיות הפוקוס של הסרט אבל גם לא התרכזו בו מספיק וגם הכיוון שלקוח איתו היה מאוד אנטי הדמות שהוא היה בסרט הקודם.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 01:11

גם הנאצים חשבו שהם מיטיבים עם האנושות. גם סטלין. עם הנאצים קשה יותר להזדהות כי המטרה שלהם היתה להיטיב עם הגזע שלהם בלבד, אבל הקומוניזם כן שאף לשיפור האנושות, ועדיין לא הייתי רוצה לראות סרט שמציג את טיהור הבורגנות בצורה חיובית כי זה שיפר את השוויון בין המעמדות. באופן כללי אני חושב שתמיד תוכל להראות צדדים חיוביים בכל מעשה נבלה, אבל זה לא אומר שצריך לעשות את זה.

ואגב, זה לא מדויק שתאנוס רק רצה להשמיד בסוף, הוא רצה להשמיד ולבנות יקום חדש. כלומר כן, מגוחך לגמרי אבל הוא לא ממש פסיכופת מושלם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 03:36

InterAl כתב:
גם הנאצים חשבו שהם מיטיבים עם האנושות. גם סטלין. עם הנאצים קשה יותר להזדהות כי המטרה שלהם היתה להיטיב עם הגזע שלהם בלבד, אבל הקומוניזם כן שאף לשיפור האנושות, ועדיין לא הייתי רוצה לראות סרט שמציג את טיהור הבורגנות בצורה חיובית כי זה שיפר את השוויון בין המעמדות. באופן כללי אני חושב שתמיד תוכל להראות צדדים חיוביים בכל מעשה נבלה, אבל זה לא אומר שצריך לעשות את זה.

ואגב, זה לא מדויק שתאנוס רק רצה להשמיד בסוף, הוא רצה להשמיד ולבנות יקום חדש. כלומר כן, מגוחך לגמרי אבל הוא לא ממש פסיכופת מושלם.

אבל הוא רצה להשמיד הכל, כל אטום ביקום. זה נכון שהוא הוא רצה לבנות אחרי זה יקום מאפס אבל הוא עדין רוצה להשמיד את כל הקיים. אני רואה את זה כנקודה הרבה פחות סימפטית מאשר IW להתחשב בזה שב-IW רואים את הצד הרחמן שלו. הוא לא הורג שם סתם, רק את מי שהוא צריך כדי לממש את החזון שלו ואני די מחבב את זה. בסוף המשחק הגישה שלו שונה והוא מרגיש לי שטחי יותר בגלל זה. בסופו של דבר בסרט שכזה אני לא מחפש שהרע יהיה "הנאצים", אני מחפש שהוא יהיה משהו עם קצת יותר רבדים.

בכל מקרה אני חושב שאנחנו נדבקים לת'אנוס יותר מדי, אם חשבת שעשו איתו צדק בסוף המשחק אז אחלה. האמת שאחד הדברים שהכי הפריעו לי ולא דברנו עליהם הוא המוות של האלמנה השחורה. הכאילו קרב בינה לבין קלינט על מי יזכה להתאבד קודם ממש חתר תחת הרגש בסצנה וכתוצאה מזה הרגשתי כלום כשהיא מתה. גם מבחינה לוגית די הפריע לי שזה עבד כי אף אחד מהם לא הקריב אדם אהוב, האדם האהוב הקריב את עצמו אז טכנית הם לא עשו את ההקרבה שת'אנוס עשה - להרוג אדם אהוב בכדי לקבל את האבן.

ועוד משהו, נראה לכם הגיוני שאנחנו מדברים בטגי ספויילר בנושא ספויילרים של ENDGAME? כלומר באמת, כתוב בכותרת "מדברים על ENDGAME ונהנים" אבל אני ממש לא נהנה לדבר בנושא ספויילרים עם טאג ספויילרים.

אז מעכשיו דברו חופשי בלי טאג ספויילר, אם למישהו יש שאלות או כל מני עניינים כמו שבלינג העלה פה זה יכול להיות בנושא הסרטים הרגיל כי כאן זה המקום לספויילרים על ENDGAME :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 08:43

טכנית, אם היא אהבה את עצמה אז היא הקריבה אדם אהוב :)
אבל כן, גם אני לא הרגשתי יותר מדי כשהיא קפצה אל מותה - אבל האמת שאף פעם לא אהבתי יותר מדי אותה ואת קלינט.
האמת שגם לא הבנתי מה נסגר עם גמורה בסוף. היא בחיים או לא? כי אם היא בחיים, אין שום סיבה הגיונית שגם נטשה לא תהיה, למרות שנאמר במפורש בסרט שהיא לא תחזור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 11:39

InterAl כתב:טכנית, אם היא אהבה את עצמה אז היא הקריבה אדם אהוב :)
אבל כן, גם אני לא הרגשתי יותר מדי כשהיא קפצה אל מותה - אבל האמת שאף פעם לא אהבתי יותר מדי אותה ואת קלינט.
האמת שגם לא הבנתי מה נסגר עם גמורה בסוף. היא בחיים או לא? כי אם היא בחיים, אין שום סיבה הגיונית שגם נטשה לא תהיה, למרות שנאמר במפורש בסרט שהיא לא תחזור.

גמורה היא הגמורה מ-2014. האמת שממש נמחק לי מהראש איך ת׳אנוס ושות׳ מ-2014 הגיעו ל-2023.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 11:53

בקשר לתאנוס - אין לו כל כך ברירה. הוכח לו שהתכנית שלו עתידה להכשל כל עוד יהיו אנשים מספיק חזקים שלא יהיו מוכנים להסתגל למצב ה"טוב" שהוא יצר. אז כן, להרוג את כולם נשמע צעד קיצוני אבל בוא.. ככה גם להרוג חצי מהיקום.
התכנית שלו טפשית ורעה גם אז וגם עכשיו, ההבדל הוא רק שבIW הוא מקריב ומתייסר כדי להגיע לשם וזה טריק תסריטאי אפקטיבי כדי לגרום להזדהות איתו. באנדגיים הוא לא מקריב כלום אבל תכלס זה לא משנה לי אם הוא מתכנן שואה בקנה מידה של חצי יקום או אחת של יקום שלם כדי להטיב עם העולם שיהיה אחר כך, הוא עדיין פסיכופט גלקטי עם יותר מדי כוח :).
וגם שוב, IW זה הסרט של תאנוס, הסיפור תאנוס, תכנית העל של תאנוס שיוצאת לפעולה. הוא מניע את העלילה והוא הכל.
באנדגיים תאנוס עוד חסר תכנית ומחכה לראות איך העניינים מתגלגלים, מי שמניע את העלילה הם הנוקמים ותאנוס רק נאלץ להגיב ולאלתר על המקום כשהוא מבין גם שהתכנית שלו עתידה להכשל.

לגבי הסצנה של ההתאבדות, בעיניי זו בקלות הסצנה החלשה בסרט. הרי תכלס גם בהנחה ששניהם אהבו אחד את השניה אז הם דווקא לא הסכימו להקריב.. הכל הרגיש קצת יותר קרב אגו מטופש שבסופו דמות ראשית מתה מאשר סצנה מרגשת שבה אתה מפחד לאבד דמות ראשית.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 27 אפריל 2019, 12:58

המוות של black widow כמעט הצחיק אותי,כי זה פשוט היה נראה כמו copy paste מושלם של המוות של גאמורה- סאונדטראק זהה ואפילו אותה פוזיציית נפילה על הקרקע :roll:
אני חייב להודות שאני בעיקר שואל את עצמי בימים האחרונים אחרי אנדגיים מי יהיה הביג באדי של העשור הבא..גלקטוס? ד"ר דום? אנהילוס? גלקטוס נראה לי כמו דמות שיהיה ממש ממש בעייתי להביא למסך הגדול בצורה שתעשה לה צדק,וייקח עוד הרבה זמן עד שיטמיעו את הדמויות של FF ואקס מן כמו שצריך ב-MCU אז..אנהילוס?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 13:13

אני לא מסכים, אני כן חושב שיש הבדל בין למחוק חצי יקום כדי להטיב עם החצי השני לבין למחוק 100% מהיקום ולעשות את זה בהנאה במקום ביסורים. המטרה המקורית הייתה להטיב עם טריליוני אנשים והוא היה מוכן להקריב הכל בשביל זה, המטרה באנדגיים הייתה להשמיד הכל והוא נהנה מזה. לדעתי זה שינוי מאוד קיצוני.

פייג׳, אם כולם עפים על אנדגיים והנבל שם שטחי ולא מעניין במיוחד, זה באמת משנה? הם הראו שהנבל הוא רק טריגר בשביל דרמה אצל הגיבורים.

אגב, מישהו פה אשכרה זוכר איך ת׳אנוס ושות׳ מ-2014 הגיעו לכדור הארץ ב2023 לקרב הסופי?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 13:56

אה נזכרתי, ת׳אנוס השיג מבחנה של חלקיקי פאם ואיתם נסע בזמן ל2023 :)
למרות שאני לא רואה איך זה מתישב עם חוקי המסע בזמן שלהם. הרי הסירו מהזמן של ת׳אנוס שתי אבני אינסוף, כלומר הוא פוצל מהקו זמן הראשי. כלומר אם הוא היה נוסע ל2023 הוא היה אמור להגיע לעתיד של היקום שלו שבו בכלל חסרות שתי אבני אינסוף.

אה, וקווין פאגי אישר שפשוט כל החברים של ספיידרמן נעלמו בסנאפ. כלומר בעצם כל דמות שחשובה לספיידרמן 2 נשארה באותו גיל בגלל הסנאפ. נוח :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 14:38

עקרונית לא לקחו שתי אבני אינסוף מהיקום של תאנוס כי קפטן אמריקה החזיר אותן. כלומר ברור שזה לא הגיוני, אבל זה כן ההגיון, כלומר ב2014 לא היו אבנים אבל ב2014 ושתי דקות כבר כן היו, תאנוס אמנם יוצא ב2014 ודקה כשאין אבנים אבל הוא מגיע ל2023 שזה אחרי 2014 ושתי דקות ככה שהאבנים כבר חזרו.
כאילו, העובדה שהנוקמים יצליחו בעתיד היא מה שגרם לתאנוס להגיע אליהם ורק אם הוא היה עוצר אותם הם לא היו מחזירים את האבנים מה שאומר שהוא לא היה מגיע אליהם ולא עוצר אותם מה שאומר שהיו מחזירים את האבנים ו... כן. זה לא הגיוני אבל העובדה שהטובים ניצחו כן מעדנת מעט את הפרדוקס בכל מקרה, קצת כמו הארי פוטר 3 :).

בכל מקרה איך שלא תסתכל על זה הוא מגיע לשם בדיוק כמו שכל אחד מהאחרים מגיע לשם, כלומר גם הם בלקיחתם אבן אינסוף אמורים ליצור יקום חדש ולהגיע אליו אם הוא היה אמור להגיע ליקום חדש, אבל שוב זה עובד תאורתית על ידי העובדה שהם כן הצליחו בעתיד להחזיר לעבר, כלומר גם אם זה עדיין לא קרה לפי העתיד האישי שלהם זה כן קרה כבר בעבר של היקום הזה אז ככה שהם לא יצרו יקום חדש.. כמו נניח שקפטן אמריקה של סוף הסרט הוא עדיין קפטן אמריקה של ההווה שמתקדם לכיוון העתיד האישי שלו, גם אם עכשיו הוא חי בשנות ה50..

אגב תאנוס לא מגיע בדרך הסטנדרטית עד כמה שאני זוכר, זאת נאבולה "הרעה" שמגיעה ככה. היא אחרי זה משתמשת במתקן כדי להפוך אותו למכונת זמן על אמת ובלי מגבלות בלי באמת איזשהו הסבר לאיך או למה היא יכולה לעשות את זה. או שפספסתי משהו. בכל מקרה הבעיה היחידה שבאמת גדולה ואין להם איך לטפל בה זו העובדה שאם תאנוס עוזב את העולם ב2014 אז הוא לא קיים בו כדי לעשות את IW. למעשה כל העלילה הקוסמית של הMCU החל מהשנייה הראשונה של שומרי הגלקסיה 1 לא קורת עכשיו, כי תאנוס גומורה ונאבולה, + כל הצבא שלהם (אם כי לא הבנתי אם הצבא בסוף הוא של תאנוס מהעבר שבא איתו או מה שנשאר לתאנוס מההווה במזווה) לא קיים עכשיו. גם מה קורה עם קוויל לא בדיוק ברור, מה שאומר.. שזה קורס לגמרי.

דווקא בIW יש שתי נקודות, זו שתאנוס אומר שהוא כבר נכשל פעם אחת בלהתמודד עם היעוד שלו וזה שהוא כבר מכיר את איירון מן, שגרמו לי להאמין שתאנוס מהעבר פשוט יחזור לעבר ואז כל הפרדוקס מתיישב. אבל לא, לפחות כרגע לא כי תאנוס כן מת בדיוק כמו שספיידרמן מת אז תאורתית.. הוא יכול לחזור איכשהו ולתקן רטרואקטיבית את הפרדוקס הזה. אבל לא מאמין שזה יקרה.
אגב, מה כל הקטע הזה של תאנוס בעולם הכתום בסוף IW? בדיוק אחרי שהוא משיג את האבנים שם ואומר לגומורה הילדה שהוא הקריב הכל וכל זה, לא עשו עם זה כלום.. כשראיתי את IW בקולנוע הייתי בטוח שזה טיזר לסרט הבא וזה קטע חשוב שנבין רק בהמשך. בסוף, זה סתם? לא עשו עם זה כלום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 14:48

תראה, מה שאמרת מאוד הגיוני אבל הסתירה הפנימית עדין קיימת. אם היקום של ת׳אנוס 2014 והנוקמים 2023 הוא אחד אז בזה שהם הרגו אותו הוא כבר לעולם לא יחזור ל2014 והעלילה של הmcu לא תתרחש. אם הוא כן קפץ בקו זמן מפוצל אז הוא היה מגיע ל2023 של הקו זמן שלו, לא זה של הmcu. כלומר הם אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלמה :)

אני צריך לראות את הסרט שוב כדי להבין את המסע בזמן עד הסוף אבל השאלה האמיתית היא האם כל שינוי יוצר פיצול או רק הסרה של אבנים. וכן, באמת היה מוזר שלא חזרו למישור הנשמות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 15:00

כן, זה מה שאני אומר. זה הפרדוקס האמיתי של המסע בזמן שלהם כרגע וזה בעצם מה שאי אפשר להסביר בשום דרך. העובדה שתאנוס מת ב2014 (גם אם פיזית ב2023, הוא עדיין לא פעיל החל מ2014 אחרי ארועי הסרט) אומרת ששום דבר לא קרה בעצם.

זה כמובן יכל לעבוד אם קפטן אמריקה לא היה מחזיר את האבנים כי אז יקומים מקבילים והכל בסדר (הם יצרו יקום חדש בכך שלקחו את האבנים מתאנוס ואז תאנוס החדש הגיע ליקום שלהם, כלומר מהירום החדש לתוך הישן ה'רגיל' ולא להפך), אבל הם לא הלכו על הכיוון הזה.
לא, אי אפשר לפתור את הקטע הזה בשום צורה, חוץ מזה שתאנוס חוזר לחיים כמו ספיידרמן ואז חוזר בזמן ל2014, מתעלם מהעובדה הזו ולא מזכיר אותה לעולם, וכמובן ממשיך עם התכנית שלו למרות שהוא יודע שהיא תכשל.

כן, בקיצור, אין אך לפתור את זה :), אם הם יתרצו את זה במה שאמרתי עכשיו זה יהיה אפילו יותר גרוע. צריך פשוט להשאיר את זה ככה ולהודות שמסע בזמן זה, נו, לא הגיוני ומלא בפרדוקסים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 17:45

לפי האלק, שינוי העבר לא משנה את העתיד. כלומר הנסיעה לעבר היא נסיעה למעין קופי של העבר, ולכן אין פה פרדוקס זמן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 18:07

זה לא מה שאני הבנתי, אלא הבנתי שהם באמת פשוט עשו פה הארי פוטר.
כלומר שינוי בעבר לא ישנה כלום כי העבר כבר קרה, העובדה שאתה העתידי מ2023 חוזר ל2014 ועושה משהו רק אומר שאתה של ההווה ב2019 חי בעולם שבו ההשלכות כבר קיימות, כי הן קרו ב2014, גם אם אתה עדיין לא עשית את זה אלא תעשה. כלומר אי אפשר לשנות לא את העבר ולא את העתיד לפי ההסבר הזה, אלא ציר הזמן של העולם הוא אוסף של דברים שקורים במקביל ואתה חווה בהמשכיות של עבר/הווה/עתיד את ציר הזמן האישי שלך.
לפי מה שהם ממשיכים להגיד אם אבני האינסוף לא יוחזרו (במידה וזה בכלל אפשרי שלא יוחזרו, ולא בכל מקרה משהו שיכול לקרות ואם קורה אז אין בו פרדוקס.. בהנחה כמובן שזו הייתה המציאות ולא סיפור שגם ככה מחורר מעוד 12 כיוונים שונים :)), אז נוצר פרדוקס שיוצרר יקום חדש ומקביל. אבל כל ההסבר הזה הוא סתם כדי להוסיף מתח ואופציה שהם לא יצליחו, תכלס באמת אם היה הגיון בסרט אז לפיו אם ההאלק מצליח לקחת אבן מהעבר היא בהכרח תחזור לשם כי הוא נתקל בה גם בעבר העתידי יותר.
זה לא הגיון שהסרט שובר, כי הם מצליחים, השאלה היא האם לפי הסרט באמת היה קיים סיכוי שהם לא יצליחו (=פרדוקס) או לא.

או, כמובן, שלא הבנתי בכלל את הכוונה שלהם ואני סתם נותן להם יותר מדי קרדיט בנסיון כן למצוא הגיון-עקרוני (מן הסתם זה לא באמת הגיוני) בכל הממבו ג'מבו הזה. באמת הפריע לכל העסק שהם היו עסוקים בלצחוק על בחזרה לעתיד במקום לתת רגע הסבר קוהרנטי.
והפרדוקס של תאנוס נמצא בכל תסריט ובכל הגיון שמנסים לתת לסיפור הזה, זה באמת משהו שפשוט לא מתחבר.
הרי גם אם אתה הבנת נכון וזה 'סתם' קופי של העבר, אז הכוונה היא פשוט שיש יקומים מקבילים ואז כל ההסבר על יקומים שנוצרים במקרים מסוימים הוא לא נכון. אם לא אז תאנוס שמגיע מהעתק של העבר זה אומר שכל דמות יכולה לחיות כמה פעמים שרוצים, כי היכולת ליצור העתקים היא בלתי מוגבלת ובידי הנוקמים..

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 18:55

אם ציר הזמן הוא אישי, אז זה בעצם מן העתק של העבר. בשיחה עם האלק לפני שהם חזרו לעבר, אחד מהם (השחור, לא זוכר את שמו) שאל למה אי אפשר לחזור לעבר ולחנוק את תאנוס כשהיה תינוק ובזה לגמור את הסיפור. ואז האלק אמר שזה לא עובד ככה, כי שינוי העבר לא באמת משנה אותו - כלומר זה שתהרוג את תאנוס התינוק לא יהרוג אותו ב-2018, זה רק יהרוג העתק שלו. לפי ההסבר הזה אני לא רואה פרדוקס זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 20:17

אם קפיצה לעבר היא להעתק של היקום שלנו, למה קפיצה של קפטן אמריקה לעבר השאירה אותו ביקום שלנו להזדקן עד 2023? כלומר קפטן אמריקה היה אמור להעלם מהיקום שלנו ולא לחזור יותר לעולם ולהזדקן ביקום מקביל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 21:12

אני חושב שהוא הזדקן ביקום מקביל וחזר ליקום המקורי כשהוא זקן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 אפריל 2019, 21:18

ואיך בדיוק הוא עשה את זה? :) מה קרה עם תאנוס ביקום המקביל שלו שבו הוא בן 90? אני לא חושב שזה נכון, לא גרמו לזה להראות ככה בכל מקרה.

ריך לראות באמת את הסרט עוד פעם כדי לשים לב למה הם מתכוונים בדיוק, אבל אני עדיין הבנתי את הסיפור הזה כמו שהסברתי קודם. את הדוגמה של תאנוס התינוק גם כן הבנתי ככה - אתה לא יכול לעשות את זה פשוט כי אתה לא יכול, ולראייה זה פשוט לא קרה ותאנוס לא נהרג כתינוק. האופציה שלך היא או ללכת להרוג אותו ולא להצליח או להבין שלא עשית את זה.
אבל באמת הייתי עסוק ברפרנסים לסרטי מסע בזמן במהלך הקטע הזה, אז לגמרי יכול להיות שהבנתי לא נכון. בכל מקרה עד שלא אראה שוב זה מה שאני הבנתי..

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2019, 21:23

הוא עשה את זה כמו שהם עשו את זה לאורך כל הסרט. לא מבין את השאלה. מה שקרה עם תאנוס ביקום המקביל - שידור חוזר של כל האירועים שראינו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אפריל 2019, 21:39

InterAl כתב:אני חושב שהוא הזדקן ביקום מקביל וחזר ליקום המקורי כשהוא זקן.

יכול להיות שהוא קפץ חזרה אחרי, הרי פגי ממילא מתה ב2016 במלחמת האזרחים והיו לו החלקיקי פאם לחזור כי הוא היה אמור לחזור אחרי שהוא מחזיר את האבנים.

האמת שהקונספט שהקפיצה בעצמה יוצרת פיצול עובד לכל דבר חוץ מאשר ת׳אנוס שבא מ2014 ל2023 שלא לגמרי יושב לי כמו שצריך אלה אם המטרה הסופית שלו הייתה לגנוב את כל האבנים ולחזור לציר זמן שלו בדיוק כמו שהנוקמים גנבו אותן מצירים שונים. גם העובדה שהוא קופץ גם קדימה בזמן וגם ליקום אחר היא טיפה מבלבלת.

אז אם זה המקרה אז הסרט הזה פתח בmcu את האפשרות לערימה של אינסוף יקומים מקבילים שאולי לא יכולים לשנות את ההסטוריה אבל כן יכולים להעביר חפצים ואנשים מאחד לשני. לוקי מת? לא נורא, מביאים עותק מיקום x. טוני מת? לא נורא, מביאים עותק מיקום y. אין יותר אבן זמן? לא נורא, מביאים עותק מיקום z. בעייתי משהו בעיניי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 12 אורחים