נושא הטרוף של Era

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא הטרוף של Era

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 11:28

omerkot כתב:"איך נפלת משמים הילל בן שחר נגדעת לארץ חולש על גוים ואתה אמרת בלבבך השמים אעלה ממעל לכוכבי אל ארים כסאי ואשב בהר מועד בירכתי צפון אעלה על במתי עב אדמה לעליון אך אל שאול תורד אל ירכתי בור" (ישעיהו יד)

לאיפה נעלמת עומר היה מעניין איתך דווקא.
חייב לומר שהיו חסרות לי ההצהרות המוגזמות שלך והסגנון המיוחד שהתחלתי לחבב.
נערך לאחרונה על ידי glass man ב 09 אוגוסט 2020, 11:39, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 09 אוגוסט 2020, 11:31

glass man כתב:כמו שאמרתי הדיון בנינו מתקיים בשתי שפות שונות ברור לי שלא נוכל להסכים.

אני כותב הרבה טקסט? גבר אף אחד לא הכריח אותך לנהל איתי דיון אם זה כבד עליך אין בעיה.

אני אוהב להזכיר את פיינקלשטיין? אני מאחל לך ולי להיות בקאליבר שלו בתחום המקרא. איזה זלזול .

כל מי שמחובר למציאות תומך בו דווקא האסכולה הירושלמית שהזכרת היא ההזויה ואפילו שם יש כמה שכבר די מסכימים שכיבוש הארץ ויציאת מצרים לא היו.

הדבר היחיד שאנשים נורמלים שמרנים עוד נאחזים בו זה שהיתה לדוד ממלכה מפוארת אבל גם בזה שהיא לא היתה מפוארת הם ישתכנעו בסוף אני בטוח.

אתה אוהב להגיד "אין הוכחות" "אין הוכחות" שאני בספק אם בדקת כמה הוכחות חזקות לתאוריה של פיינקלשטיין וקודמיו יש בטקסט.

בשביל שסיפורי התנך ייתקימו במציאות כפי שהם מתוארים האוכלוסיה בתקופת דוד ולפניו צריכה להיות הרבה יותר גדולה ממה שהיא במציאות.

ואני גם לא בטוח שאתה יורד לסוף דעתי. אני לא אומר שמה שכתוב בתנך לא התקיים אני אומר שכל מה שלפני דוד לא התקיים וגם מה שמסופר על התקופה הזו צריך לבחון לעומק.

ועל החשמונאים...וואו יהודים הם בני אדם... איזה חידוש אינטר. .. מי טען שיהודים הם מלאכים? אולי דמיינת שטענתי את זה.

החשמונאים לא גיירו בכוח אף אחד זו שטות גמורה היחיד שמדבר על זה זה בין מתתיהו וסלח לי היום מקובל במחקר שהמקורת של בין מתתיהו בעניין היו רחוקים מאמינים תבדוק. היסטוריונים אחרים לא יהודים הוכיחו שהגיור היה מרצון

האדומים דיברו סוג של עברית היו קרובים במנטליות ליהודים כולל ברית מילה זה לא היה בעיה בשבילם.

החשמונאים לא היו מושלמים כמו שישראל לא מושלמת אבל הכוונה של החשמונאים היתה להבטיח את ההישרדות שלנו ובזה הם הצליחו.

או שהיית מעדיף להתיוון ועכשיו לא היינו בכלל מנהלים את הדיון הזה.

הכל אצלך כל כך מוחלט בעיני. אם אני חושב כמו פיינקלשטיין אז הפכת אותי לאחד ששולל את כל התנך בצורה גורפת.

מה לעשות אינטר המציאות היא לא שחור לבן.

גם מה שכתבת על המוסר זה שחור לבן. זה שהמוסר של היהודים הקדומים לא היה זהה למוסר של המאה ה21... תגלית המאה אינטר איך חשבת על זה? אני מחכה בקוצר רוח שבפוסט הבא תמשיך לגלות לי את אמריקה ותספר לי שהעישון מזיק לבריאות ושהשמים כחולים.

היה להם יותר מוסר מרוב עמי האזור.. אני מציע לך לבדוק את רמת ידע הקריאה והכתיבה בסוף ממלכת יהודה ובטח בתקופה החשמונאית ולראות שאין עם כזה בעולם.. בקושי אנשים ידעו לקרוא ולכתוב לפני 500 שנה. מה שאומר שהם קראו את חוקי התנך ביחס לעבדים ותאמין לי החוקים האלה יותר הומנים מאיך שהמון עמים בהיסטוריה התייחסו לעבדים.

אתה הכנסת לעצמך לראש שאני טוען שיהודים היו מלאכים סוג של עם נבחר ומנסה להוכיח לי שהם לא.. אבל זה בראש שלך כי אני לא טענתי את זה מעולם.

מה שכן טענתי זה שגם אם יהודים רצו בפנטזיה שלהם לשלוט בעמים אחרים המצב הפוליטי והמדיני שלהם רוב הזמן לא איפשר את זה כלל.

לכן משנה מה היה בפועל.

אפשר לסכם את כל הטיעון שלך ב"התרבות המערבית טובה יותר מכל תרבות שקדמה לה"

וואו איזה מדהים. אני מציע לך לבדוק כמה התרבות המערבית שאבה מהתרבות היהודית מאז ומתמיד העולם המערבי לא היה נראה אותו דבר בלי העם היהודי בדיוק כמו שהיהודים למדו דברים מהתרבויות שאירחו אותם.

שוב, הרבה טקסט, אפס התייחסות לטענה המרכזית שאין שום הוכחות לתיאוריות של פינקלשטיין. או לכל תיאוריה אחרת באותה מידה. אם היו הוכחות, לא היה כזה ויכוח בין חוקרים עם דעות קיצוניות לכאן ולכאן. ושוב, עד לפני 30 שנה אנשים כמו פינקלשטיין טענו שגם בית דוד היה אגדה. אבל בסדר, תמשיך לטעון בביטחון שמוצאינו מהכנענים, שלא כבשנו את הארץ ושאר בבל״ת נטול הוכחה מבית היוצר של השמאל הרדיקלי.

לגבי החשמונאים - העובדות הן שהם היו קנאים דתיים שטופי שנאה. עכשיו אתה משחק אותה שזה ברור לך כשמש, כשרק לפני הודעה טענת שהם לא התאכזרו לאף אחד, שזאת טענה הזויה שמקורה מבורות, סניליות או סתם מתוך רצון לשקר. ולפני שתי הודעות טענת שרק הנוצרים שטופים בשנאה, לא היהודים חס וחלילה. הכל שטויות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 12:10

אינטר מאיפה אתה מביא את ההצהרות ההיפרבוליות האלה? יש כל כך הרבה הוכחות שלא כבשנו את הארץ ושלא היתה יציאת מצרים שאני לא יודע איפה להתחיל.

למה אתה כל כך מפחד להסתכל לעומק בנושא? רק לצעוק שמאל רדיקלי כל היום... זה לא רציני.

כל העניין שאתה אומר על בית דוד וכתובת תל דן שהשתיקה את הפה זה בבלאט אתה יודע למה?

כי אף בן אדם נורמלי לא היה צריך את כתובת תל דן בשביל להבין שדוד הוא היסטורי זה חיזק מאוד סופית את הקיום שלו אבל לא באמת היה צריך את הכתובת.

ולמה? שאל את עומר אם אתה לא מאמין לי אבל צאצאי דוד מוזכרים במפורש בכתובות אשוריות אז מי צריך את כתובת תל דן להבין שאם התנך אמין בקשר לצאצאי דוד כנראה שאפשר לסמוך על התנך גם לגבי דוד עצמו ושלמה.

(אם כי התנך מנפח את את דוד למימדי הרקולס אבל בסדר אפשר להבין הרבה מהסיפורים עליו יש בהם גרעין אמת)

לשלול דעות של מומחים זה הכי קל לעשות את העבודה הענקית שהם עשו.. צריך הרבה יותר כישרון מאשר הזלזול שאתה מפגין.

אתה גם עברת לסילוף העובדות או שסתם לא ברור לך מה אתה קורא.

כי קודם כל. לקחת טיעון מהויכוח שלי עם עומר הוצאת אותו לחלוטין מהקונטקסט המקורי שלו הכנסת לי מילים לפה ולמרות שאני מנסה להסביר לך כבר כמה הודעות מה טענתי זה לא ברור לך.

לכל עם יש פנטזיות של שליטה ושל כוח ושל טרטוריה גדולה ... גם ליהודים אבל שום דבר מזה לא התרחש בפועל.

אני מפנה אותך לקרוא לעומק על גיור האדומים או גיור עמים אחרים גיור בכוח אסור ביהדות והחשמונאים הקפידו על זה.אז להמציא לעצמך שחזרתי בי ולהחמיא לעצמך.. לא הגיוני.

בכל הדיון איתך הדבר היחיד שברור לי כשמש שבגלל הפחד שלך להתעמק בגילוים במחקר אתה לא יודע מה ההבדל בין יהדות ליהודאיות דומה אבל שונה.. יהודאיות זה מה שבא לפני היהדות)

כנראה שאתה לא יודע שיציאת מצרים אמנם לא קרתה אבל קרו לעם היהודי "ניסים" אחרים ששכנעו את העם בנכונות הדת.

איזה "ניסים?" הצלת ירושלים מהמעצמה הגדולה של התקופה (אשור) והחזרה מגלות בבל.

שני הדברים האלה הספיקו בשביל להיצרב חזק בעיני העם שהנביאים דיברו אמת שהמיתוסים נכונים.

שאלת את עצמך פעם למה למרות שהתנך מתאר את היהודים כעובדי אלילים היהודים עד המאה ה17 היו דווקא דוסים?

זה כי קרו להם דברים ששיכנעו אותם שהדת שלהם באירועים שהזכרתי למעלה "נכונה" והם מה שנקרא "חזרו בתשובה" והורישו לך את המיתוסים

אבל תמשיך לספר לעצמך שחזרתי בי תמשיך לספר לעצמך שחשבתי שהיהודים הם מלאכים למרות שאני כותב את זה בכל הודעה שהם לא היו.

לא נורא שמרנים כמוך תמיד יהיו השלמתי עם זה מזמן.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 09 אוגוסט 2020, 12:21

אין אף הוכחה שלא היתה יציאת מצרים. כמו שכתבתי לך, כל ההוכחות הן הוכחות מן ההעדר. על זה פינקלשטיין כתב ספר ב-2003 שכולו עוסק ב"הפרכות" מהסוג הזה. הספר לא התקבל בקהילה המדעית וספג קיטונות של ביקורות.
ועשה טובה, אל תשלח אותי להתעמק בנושא לפני שתתעמק בעצמך, ואל תטען בביטחון שאירועים היסטוריים לא היו ולא נבראו כשאתה בכלל לא מכיר את המטרייה. המקסימום שאתה יכול לטעון הוא שמדובר בנושאים שנויים במחלוקת - גם פינקלשטיין לא יכול לטעון אחרת.

ולגבי החשמונאים, כן, תמשיך לספר לעצמך שאלכסנדר ינאי הרחיב את הממלכה שלו בצורה הומנית ובדרכי שלום ונועם, תוך הקפדה יתירה על זכויות אדם ובלי שמץ של אכזריות כפי שנהג מול הפרושים כשצלב אותם חיים. כי הרי מוכח שהיהודים הם העם המוסרי ביותר עלי אדמות, הם חפים משנאה ומאכזריות ומעולם לא עשו רע לשום עם אחר.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 12:31

לא חשבתי שאתם תיכנסו כ"כ להדגים תוכן של הנושא שזאת הכותרת שלו...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 12:50

InterAl כתב:אין אף הוכחה שלא היתה יציאת מצרים. כמו שכתבתי לך, כל ההוכחות הן הוכחות מן ההעדר. על זה פינקלשטיין כתב ספר ב-2003 שכולו עוסק ב"הפרכות" מהסוג הזה. הספר לא התקבל בקהילה המדעית וספג קיטונות של ביקורות.
ועשה טובה, אל תשלח אותי להתעמק בנושא לפני שתתעמק בעצמך, ואל תטען בביטחון שאירועים היסטוריים לא היו ולא נבראו כשאתה בכלל לא מכיר את המטרייה. המקסימום שאתה יכול לטעון הוא שמדובר בנושאים שנויים במחלוקת - גם פינקלשטיין לא יכול לטעון אחרת.

ולגבי החשמונאים, כן, תמשיך לספר לעצמך שאלכסנדר ינאי הרחיב את הממלכה שלו בצורה הומנית ובדרכי שלום ונועם, תוך הקפדה יתירה על זכויות אדם ובלי שמץ של אכזריות כפי שנהג מול הפרושים כשצלב אותם חיים. כי הרי מוכח שהיהודים הם העם המוסרי ביותר עלי אדמות, הם חפים משנאה ומאכזריות ומעולם לא עשו רע לשום עם אחר.

אתה התחלת דיון איתי נכון? אז מן הסתם שאתה מנסה לשכנע אותי בדעתך בין אם אתה מודע לזה או שלא. לא שכנעת אותי אתה שמרן שחושש להתעמק בנושא וחבל. אבל אתה לא מכבד אגדות בתחום כמו פינקלשטיין אז באיזה פנטזיה הייתי שחשבתי שתכבד אנשים אחרים. אמרתי לך לזלזל כמוך מהמקלדת כל אחד יכול.

מה שקובע מה היסטורי ומה לא זה מה שיש עדויות היסטוריות לגביו.

באמת נראה לך שתהיה יציאת מצרים ושהמצרים שאהבו להשפיל פרעונים קודמים להם לא יכתבו על זה אפילו שורה אחת? אתה חי בסרט.

כיבוש הארץ .. יהודים לא כבשו את הארץ הם ילדי הארץ והתנך מספר בלי סוף שהם היו עובדי אלילים... מעניין למה... כי השורשים של העם כנענים והשפה העברית היא כנענית.ואפילו נשארו לנו מילים של הכנענים כמו ענת או בעל ואנחנו עושים ברית מילה כמו הכנענים.

זה לא סותר שהפכנו את עצמנו ליהודים והתקדמנו בחשיבה.
אבל עזוב הבנתי שכל דיון עניני ומדעי הוא לא בשבילך.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 12:55

bozeman כתב:לא חשבתי שאתם תיכנסו כ"כ להדגים תוכן של הנושא שזאת הכותרת שלו...

ואני לא חשבתי שאני אתגעגע כל כך לדיון עם עומר הוא לפחות הקפיד להיצמד לדברים שקרו במציאות.

וברצינות בוזמן למה זה מפתיע שנושא על אנטישמיות יגרור דיון על אנטישמיות?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 09 אוגוסט 2020, 13:41

glass man כתב:באמת נראה לך שתהיה יציאת מצרים ושהמצרים שאהבו להשפיל פרעונים קודמים להם לא יכתבו על זה אפילו שורה אחת? אתה חי בסרט.

סורי, שאלה ממש מטומטמת. השאלה הנכונה היא לא אם הם כתבו אלא האם סביר שכתבו והכתבים פשוט לא שרדו. התשובה היא בהחלט כן. 99% מכל מה שהם כתבו נכתב על פפירוס ולא שרד. השבריר אחוז שכן שרד - עדיין לא התגלה ברובו, ומה ששרד והתגלה הוא שבריר אחוז של שבריר אחוז. עד לפני המאה ה-19 למשל גם לא ידענו על קיום התרבות השומרית - חתיכת פספוס - איך זה יכול להיות? אתה מאמין למשל שבית דוד התקיים, לא? איך זה יתכן שלא נמצאה שום כתובת רשמית של ממלכת דוד? ולא רק של דוד, אלא של אף מלך אחר ששלט באיזור באותה תקופה? ושהעדות הארכיאולוגית היחידה לקיומו של בית דוד התגלתה רק בשנת 1993? לכן אני חוזר על מה שאמרתי קודם: היעדר הוכחה הוא לא הוכחת ההיעדר. לטעון שדברים לא היו ולא נבראו כשכל הטענה שלך מבוססת על היעדר הוכחות - זה פשוט כשל לוגי בסיסי. מי שממשיך לטעון בעקשנות שסיפורי התנ״ך הם בדיה הוא שקרן שמונע ממניעים שכל קשר בינן לבין מדע לא קיימים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 13:52

glass man כתב:

1. השיח הפך להיות היסטוריה של התנ"ך וא"י
2. הטונים של השיח הרבה פחות דיון נינוח...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 14:02

bozeman כתב:
glass man כתב:

1. האמת שכמו אביב אני מת לדעת אם כבר האשימו אותנו במה שקרה בלבנון אבל אתה כידוע מחרים אותם לחלוטין ונדב ופייג ואחרים עדיין לא סיפקו לנו דברים עסיסים אז נשאר להתווכח זה מה שיהודים הכי טובים בו :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 14:35

glass man כתב:
bozeman כתב:
glass man כתב:

1. האמת שכמו אביב אני מת לדעת אם כבר האשימו אותנו במה שקרה בלבנון אבל אתה כידוע מחרים אותם לחלוטין ונדב ופייג ואחרים עדיין לא סיפקו לנו דברים עסיסים אז נשאר להתווכח זה מה שיהודים הכי טובים בו :)

אני דווקא חושב שהויכוח פה לא משהו וחבל בכלל לטרוח.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 14:49

אינטר:
אני לא יודע איך אתה מגיע לזה כי אני ציוני 100 אחוז. אני אמנם חושב שמגיע לנו יוקר מחייה פחות יקר ופחות שעות עבודה אבל אני ציוני.

פיינקלשטיין? אני לא יודע איך אפשר לא להקשיב לגאון הזה 5 דקות ולא להרגיש את הציוניות שבו את אהבת התנך והארץ.

אתה גם מהאנשים שאומרים על אנשי צבא שמאלניים שהם נגד הארץ למרות שהם נתנו מעצמם למדינה?

אני אישית יותר קרוב להשקפות שלי לימין אבל זה בגלל שהערבים והנוצרים עדיין לא שכנעו אותי שאני יכול להפסיק עם הפסימיות.

תהיה בטוח שזה לא תענוג גדול בשבילי להיות פסימי תהיה בטוח שרציתי להסכים עם עומר על הרבה דברים מה לעשות שההיסטוריה לפי שעה שכנעה אותי אחרת. שהנוצרים והמוסלמים ישנו את עמדתם כלפינו אני גם אהיה מוכן להיות אופטיימי לגביהם לפי שעה בדורנו זה לא קורה.

ועל יציאת מצרים עצמה. בוא תראה כמה עדויות יהודים השאירו מכל אירוע בהיסטוריה שלהם.
אני בכוונה מתעלם מהחיים של היהודים באירופה וארצות האיסלם כי אני מאמין שאתה יודע טוב מאוד מה היהודים הביאו מהמקומות האלה אז נתייחס לאירועים קדומים יותר.

שליטה פרסית ביהודה- אינספור מילים פרסיות בעברית אמונה בגן עדן וגהנום שיהודים לא האמינו בהם קודם.
גלות בבל-יהודים הפכו למאמינים אמייתים באל אחד כתוצאה מהטראומה הביאו את הכתב שאנחנו כותבים בו עכשיו ואת הארמית.. שעד היום יש עדות יהודיות שבשבילהן היא היתה שפת אם עד קום המדינה .
שלטון יווני- הארץ מלאה במה שהשאירו היהודים כתבו חלק מהברית החדשה ביוונית.
הרומאים- יהודים התחילו לצאת החוצה מהמזרח התיכון לראות קצת עולם זה נמשך עד היום . .

אתה יכול לתת לי דוגמאות כאלה שהיהודים הביאו איתם מיציאת מצרים דברים שהלכו איתם אלפי שנים עד התקופה שלנו?

כי לבית דוד היה אינטרס מובהק לדבר גועל נפש על המצרים הם שיחקו תפקיד מרכזי בחורבן הבית הראשון.
הם גם שנאו יהודים בבית השני אבל זה לסטות מהדיון כבר.

כל עוד אין לך הסבר אחר הגיוני יותר אז אני לא יכול להאמין ליציאת מצרים.

כל העולם חרש את אזור המדבר של יציאת מצרים. . איפה כלי האוכל והאוהלים של עשרות אלפי אנשים? איו כלום נאדה

אגב מצרים שנאו יהודים בבית השני כי היהודים חפרו להם על המוח על יציאת מצרים לא כי המצרים שמרו בסוד מסמכים על יציאת מצרים. או משהו.

אז סלח לי אינטר שלקרוא לשאלה שלי מטומטמת עושה לך בוסט לאגו ולא תורמת כלום לדיון.

מוזר שאתה מנסה לשכנע אותי שERA לא אנטישמים אבל ביהודים ישראלים אתה חושד בהכחשת ישראל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 אוגוסט 2020, 15:10

bozeman כתב:
glass man כתב:
bozeman כתב:
glass man כתב:

אני דווקא חושב שהויכוח פה לא משהו וחבל בכלל לטרוח.

אז אולי חבל שטרחת להתערב בו בעצמך. לא נאה לך? אחלה, תתקדם. גם אני לא מגיב לכל דבר שלא מעניין אותי.

לבוא מהצד ולזרוק "אתם לא ברמה ולא משהו" לא עושה אותך גבר.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 15:39

Klayman כתב:אז אולי חבל שטרחת להתערב בו בעצמך. לא נאה לך? אחלה, תתקדם. גם אני לא מגיב לכל דבר שלא מעניין אותי.

אני מקווה שהבנת שזה היה ציני על ההערה של גאלס שיהודים מתווכחים ואני מתווכח איתו על זה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 אוגוסט 2020, 15:40

glass man כתב:
omerkot כתב:"איך נפלת משמים הילל בן שחר נגדעת לארץ חולש על גוים ואתה אמרת בלבבך השמים אעלה ממעל לכוכבי אל ארים כסאי ואשב בהר מועד בירכתי צפון אעלה על במתי עב אדמה לעליון אך אל שאול תורד אל ירכתי בור" (ישעיהו יד)

לאיפה נעלמת עומר היה מעניין איתך דווקא.
חייב לומר שהיו חסרות לי ההצהרות המוגזמות שלך והסגנון המיוחד שהתחלתי לחבב.

לא נעלמתי לשום מקום, אני הבעתי את הנקודה העקרונית מספר פעמים (שהאנשים בERA אינם אנטישמיים והמקור לטענות שלהם הוא בורות ותעמולה פוליטית) ומעבר לזה, זו היתה חזרה על אותו דבר שוב ושוב ולכן עזבתי כי זה חסר טעם.

את הציטוט מישעיהו הבאתי בתמיכה לנקודה שלך. הדמות היא מהחשובות באתוס היהודי מקראי, התקופה היא סוף בית ראשון ולמרות שזה האדם וזו התקופה, התוכן של הפסוקים האלה הוא כנעני פגאני לחלוטין. התכתבות מוחלטת עם המיתולוגיה הכנענית, לא המצרית ולא המסופוטמית. השפה היא עברית, שזהה להרבה שפות כנעניות אחרות ולא אכדית, שומרית או מצרית והשמות, ישעיה, הילל ושחר, הם לא ארפשכד, לא אחמנתופ ולא אסרחדון.

זו שאלה פתוחה איפה במקרא עובר הגבול בין הסיפור ההיסטורי הסלקטיבי לזה המיתולוגי לחלוטין. מי שטוען שהגבול הזה עובר בכלל בספרי המקבים, מדבר שטויות גמורות. מהצד השני, מי שמדבר על ימי אברהם אבינו (שהשם המקראי שלו הוא, באשכרה, distinguished father - אי אפשר להיות יותר מיתולוגי מזה) או כיבוש הארץ אחרי יציאת מצרים, גם מחרטט לחלוטין. המקום שבו, לטעמי, אפשר להניח את הגבול הזה בודאות טובה הוא בתקופת אחאב/יהושפט (2,800-2,900 שנה אחורה).

ו... כמו חנן, אין לי שום עניין להכנס לדיון על זה.
אינטר הקפיץ את השרשור הזה בשביל לריב עם עוד מישהו במטרה לקלל ולהשפריץ עוד קצת מהנאחס הפסיכוקיצוני הרגיל שלו. אם זה בסדר מבחינתך, אז אתה כמובן יכול להמשיך אבל קח את הדברים שלי בתור אזהרת אינטר קלה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 אוגוסט 2020, 16:22

bozeman כתב:
Klayman כתב:אז אולי חבל שטרחת להתערב בו בעצמך. לא נאה לך? אחלה, תתקדם. גם אני לא מגיב לכל דבר שלא מעניין אותי.

אני מקווה שהבנת שזה היה ציני על ההערה של גאלס שיהודים מתווכחים ואני מתווכח איתו על זה...

אה כן, כי כשקראת לדיון שלהם "טירוף", כי מה לעשות שזו הכותרת של הנושא פה, וכשהערת על התוכן והרמה, זה היה ממש ציני.. ברור..

ושוב, שני משתמשים בוחרים להתווכח/לריב/לדון על משהו במסגרת של הת'רד (או איזה נושא צד שממנו הגיעו אליו), ואז בא מנהל וזורק להם שהדיון שלהם לא ברמה. בשביל מה? מה יצא לך מזה? הראית שאתה כבר גבר גבר? יצאת גדול ובוגר? לטעמי ההיפך. יש לך מה לתרום? אחלה, בוא נשמע ונחכים. אני מאמין שבאמת יש לך הרבה מה לתת. אבל הצורה שבה בחרת להתבטא, הייתה מיותרת לדעתי.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 אוגוסט 2020, 16:32

אני ממש מחבב את חנן (אני מניח שחנן זה בוזמן,כן) התגובות שלו שאני ראיתי תמיד מצחיקות וקלילות אני לא חושב שהוא ניסה לפגוע.

גם אני הייתי רוצה לשמוע את דעתו אבל זה נושא כבד מאוד אז אני מכבד כמובן את כל מי שלא רוצה להיכנס אליו לא לכולם יש כוח לדיון של 9 טון על הראש שהם צריכים גם לחיות במקביל :) גם כל אחד חושב אחרת על האנטישמיות לגיטימי.

עומר אני מכבד את מה שאמרת היה חשוב לי להדגיש שלמרות שלא הצלחנו להסכים אהבתי את הדיון איתך כי היה בו הרבה ידע... וגם הומור ככה שזה היה משעשע.

בכללי אני את שלי אמרתי ואני חושב שכל מי שקרא משהו שכתבתי בדיון כבר הבין את העמדה שלי די והותר אז מבחינתי אפשר להחזיר את הדיון לדיון צחוקים על ERA.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 16:35

אין לי בעיה עם הדיון שלהם ולא אם התוכן (גם אם אני לא רוצה לעסוק בזה). אבל בהחלט יש לי בעיה עם הסגנון ולכן ניסיתי להאיר את עיניהם לזה בצורה עקיפה.

מה שציטטת הייתה הערה מבודחת לגלאס שבדיוק ענה לי שיהודים אוהבית להתווכח ואני "התווכחתי איתו" על זה... (כמו הבדיחה על זה ששאלו יהודי "למה תמיד יהודי עונה על שאלה בשאלה?" והוא ענה "למה לא?".
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 אוגוסט 2020, 16:54

מילא. הרי כבר ראינו שאתה לא יודע להודות "כשתופסים" אותך. אז עכשיו קראת לדיון שלהם מטורף וגם אמרת שהוא לא באמת שווה. יכול להיות ששווה לך לבחון את הסגנון שלך.. אולי הוא לא תמיד "מבודח" כמו שאתה חושב. אבל הכי קל רק להעיר לאחרים ולטעון לצדק תמידי.
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 16:58

אני באמת לא מבין מה יש לך נגדי. אני מוכן לקבל טיעונים ותרבות דיון. אבל אתה עכשיו קצת הולך רחוק מדי. הייתה הודעה אחת בנושא של XBOX שבו לא זכרתי שכבר הודיעו שכל משחקי הXBOX יצאו לגיימפאס והלתהבתי מזה (איזה כיף להתלהב פעמיים!) הזכרתם לי ואכן הודתי על זה.
אבל הצורה שלך לנסות ולתחום אותי על הדיון הזה כאילו יש לי משהו נגד אחרים לא מקובלת עלי בכלל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 אוגוסט 2020, 17:09

ברור לי שהטענה שלי לא מקובלת עליך. הסברתי גם למה. אתה אפילו לא מוכן לשקול לרגע שאולי הדברים שלך "נקראים" בצורה אחרת ושווה לבדוק את עצמך ואת הטון. זה בסדר. לא ציפיתי ליותר.
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 17:49

מצד אחד אני חייב לציין שאני קצת מפותע מהצורה שאתה מתייחס אלי. מעולם לא ראיתי בך מישהו שאני לא מסכים איתו או בעל סיכסוך איתו או שהתווכחנו בטונים צורמים על משהו (אני לא חושב שיש כרגע מישהו אחר שנמצא פה בפורום שהוא "יריב אידיאולוגי" איתי בכל נושא שהוא.) היה אפילו ניסיון של כמה מפה שנשחק כקבוצה ביחד במשחקי אונליין. ככה שה"לא ציפיתי ליותר" מוזר לי. אני דווקא בהחלט ציפיתי ליותר ממך. ציפיתי לאיש הגיוני וסביר, שלא מעוניין סתם להתכסח ושיש לו הגינות לא לטעון טענות איש קש.
זה כנראה יפתיע אותך - אבל אין לי בעיה להודות שטעיתי בנושא הזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 אוגוסט 2020, 18:03

התקופה שבה ניסינו לארגן משחקים ביחד הייתה ממש מזמן. מאז, מה לעשות, נחשפתי להודעות וסגנון אחר שלך. ואין לי ספק שאתה יודע "להודות בטעות", אם תוך כדי אתה מבקר אדם אחר.

אתה יכול להיות רגוע, אין לנו שום יריבות אידאולוגית ואם זה עוזר לך להרגיש יותר טוב עם עצמך, אתה מוזמן לקטלג אותי כאדם לא הגיוני, לא סביר שמחפש סתם להתכסח. מה שעוזר לך.

לא תמיד נעים כשמעירים לך על הסגנון, אה? יש סגנון פוגע, עוקצני ומתנשא, גם בלי להיות בוטה. אתה אולי לא שם לב להודעות שאתה כותב, או שאתה מרגיש שאתה צוחק וכולם אמורים להבין זאת. נאה דורש, נאה מקיים. אם אתה מרגיש בנוח להעיר לאנשים, אולי כדאי שיהיה לך נוח גם לקבל הערות.
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוגוסט 2020, 18:26

אני ממזמן לא מעוניין לרצות את כולם. מעולם לא טרחת לנסות להגיד לי משהו או להעיר, ועכשיו פתאום התעוררת בבוטות תוך כדי שקרים ועיוות של דברים שלי.

אז אחת מהשתים, אתה רוצה להעיר לי, תעשה את זה בצורה נורמלית, תוך כדי הבהרה של מה שאתה עושה. אתה לא מסוגל, אז אל תפנה אלי או תזכיר אותי יותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 אוגוסט 2020, 18:32

שקרים ועיוות דברים? בוא תביא הוכחות למילים שלך ידידי. האם קראת לדיון שלהם טירוף בעקיפין? קראת. האם קראת ל "ויכוח" תת רמה? קראת. אחרי שהערתי לך, ניסית להיחלץ כאילו "רק צחקת". ויודע מה, גם אם רק צחקת, ואני מעיר לך שניתן לפרש את הדברים שלך אחרת לגמרי, לא תזיק קצת צניעות. יכולת גם להגיד לעצמך "ואללה אולי לא כולם בתוך הראש שלי ומבינים את הדברים שלי כמו שאני שומע אותם".

לבקר אחרים על סגנון זה קל. לקבל ביקורת, לא תמיד. מי שלא יודע לקבל, שלא יטרח לתת.
?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים