נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 28 אפריל 2019, 15:46

לקורבין יש רקורד של עשרות שנים שבהן הוא התנגד באופן נחרץ לאיחוד האירופאי.
הוא התנגד להצטרפות של בריטניה בשנות ה70. הוא התנגד לאשרור אמנת מאסטריכט בשנות ה90. התנגד לאמנת ליסבון מלפני עשור, תמך ביוזמה מוקדמת לקיום משאל עם על עזיבת האיחוד ב2011 וגם התבטא בכיוון הזה בתקופה שבה הוא רץ לראשות הלייבור ב2015. הטיעונים שהוא העלה במהלך השנים כנגד האיחוד דומים מאוד לאלו של פרג'.
רק אחרי שהוא נבחר לראשות הלייבור הוא יישר קו מבחינה ריטורית אבל מעשית הוא היה נוכח נפקד בתקופה שלפני משאל העם ולא פעל במסגרת הקמפיין להשארות באיחוד.
המחוזות החזקים ביותר של הלייבור הם במטרופוליטין של מנצ'סטר/ליברפול/שפילד - ערים תעשיתיות אפרוריות עם אוכלוסיה שמורכבת בעיקר מקאסטות נמוכות של מעמד פועלים נחות שנפגעו מהאיחוד האירופאי (הגבלות על דיג, מפעלים שנסגרו בגלל תחרות מצד גורמים באירופה ורגולציות שנתפרות בהתאם לאינטרסים של מדינות זרות) כשרוב מחוזות הלייבור באיזורים האלה תמכו ביציאה מהאיחוד (למעט מרכזי הערים הגדולות שמאופינות בריבוי מהגרים).
גאלוויי הפסיכופט, שהודיע רשמית שהוא תומך במפלגה של פרג', הוא מהאנשים של קורבין. אותה מנטליות סוציאליסטית קיצונית שרואה בגלובליזציה גורם שפוגע אנושות במעמד הפועלים והאיחוד האירופאי הוא הדוגמא הכי קיצונית לגלובליזציה שכזו באיזורים ההם אבל זה לא שונה מהותית מהטיעונים של סנדרס כנגד הגלובליזציה בצד השני של השלולית. אפשר כמובן שלא להסכים איתם אבל יש מאחורי הדברים הגיון מסוים והם קונסיסטנטיים בעמדות האלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אפריל 2019, 19:30

אז תודה שתיקנת ולימדת (:
כנראה ששעון מקולקל וזה תקף אפילו לגבי קורבין

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 מאי 2019, 12:44

אם כבר סיימנו את זה לפני חודש בבריטניה אז כרגע תרזה מיי התפטרה (בבכי), מספר שעות אחרי שנסגרו הקלפיות בבחירות לפרלמנט האירופאי.
את תוצאות הבחירות אסור להם לפרסם עד יום ראשון בלילה (מחכים שכל המדינות יסיימו להצביע) אבל יש מצב שהיא דווקא יודעת מה התוצאות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מאי 2019, 15:35

מה לדעתך יהיו התוצאות?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 מאי 2019, 17:30

הסקרים דיברו על זה שגם השמרנים וגם הלייבור יתרסקו קשות.
בבחירות הקודמות כל אחת קיבלה כ25% מהקולות, UKIP קיבלה מעט יותר והרבע הנותר התחלק בין השאר.
הסקרים מנבאים שהלייבור יורדים לאיזור ה15-20%, כשהקולות הנותרים מדממים בעיקר לליברל/דמוקרטים (ועוד טיפה למפלגת "שינוי" החדשה של מאוכזבי קורבין אבל היא לא משמעותית) . לגבי השמרנים, היו סקרים שניבאו להם אחוז חד ספרתי כשהקולות שלהם, ביחד עם אלו של UKIP, נוהרים למפלגת הברקסיט של פרג'.
במתח שבין הסקרים לבין הבחירות בפועל, נשאלת גם השאלה מי טרח לצאת להצביע ואם השמרנים לא הוציאו את עצמם מהבית (ולא באמת היתה להם סיבה טובה לצאת מהבית) אז יכול להיות שגם הסקרים היו אופטימיים. נחיה ונראה.
בכל מקרה היא מתפטרת בתחילת החודש הבא והסיבה המשעשעת לעיכוב זה שהיא חייבת להשתתף בביקור הרשמי של "משפחת המלוכה" האמריקאית. רחמים עליה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2019, 12:48

אז הסקרים צדקו :) מדהים מה שקרה באנגליה...

אבל עכשיו שוב נחזור לפוליטיקה הישראלית כי יותר מעניין מה קורה אצלנו:
נראה שפייגלין ובנט ירוצו יחד למרות הכל. אולי יחד עם עוד איזו מפלגה, עוד לא ידוע... אבל נראה שהפעם לא יזרקו לפח 8 מנדטים (פלוס מינוס) של הימין, כך שעוד יותר מבעבר - קשה לי לראות תוצאות שונות...
בנוסף, חשבתי שזו אגדה אורבנית אבל אשכרה יש אנשים שהצביעו לכחול-לבן הולכים להצביע לליברמן, ובמקרה כזה נשאלת השאלה - האם באמת יש סיכוי שמדובר בתרגיל מאוד מתוחכם של ביבי וליברמן כדי לקבל תוצאות טובות יותר? :D קונספירציה, ועדיין... זה משעשע. ראיתי את רביב דרוקר כותב את זה, אבל חשבתי שזה סתם נסיון שלו לגרום לימנים לשקול את ליברמן ברצינות, אבל רוב הימנים ממש כועסים על ליברמן, ולעומת זאת עבור השמאל הוא ממש מיני-משיח כרגע... אז לא יודע.
בנוסף, העבודה ומרצ לדעתי יתאחדו, לא רואה את שתיהן מתאחדות עם כחול לבן, אבל זו גם אופציה... כך או כך אני לא רואה אותם מקבלים תוצאה טובה יותר ממה שקיבלו עכשיו, וכמו שראינו - המפלגות הערביות ממש לא נוהרות לכיוון ממשלה בראשות גנץ, אז שוב נמצא את עצמנו בעוד 4 חודשים באותה נקודה בדיוק, רק אולי עם יותר אופציות לנתניהו.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 יוני 2019, 12:57

למה שוב בחירות? יש לנו עוד זמן!!!!

(ושכחת מה עם כחלון)
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2019, 13:07

כחלון כבר בליכוד, לא? זה לא סופי ורשמי? הוא לא ייקח שוב את הסיכון שלא ייכנס, לדעתי.
למרות שהפעם זה עבד לו, אני חושב שהזיגזג שעשה במהלך נסיונות הרכבת הממשלה, רוב הבוחרים שלו זה ימנים שלא רצו לשים מחל בגלל ביבי. חצי מהם עדיין יצביעו הפעם מחל מחוסר ברירה ואהדה בלתי מוסברת לכחלון, אבל החצי השני יחפשו מפלגה אחרת, סביר להניח ליברמן או מפלגת ימין כלשהי, אבל בטח גם כמה יעברו לכחולבן... את המצביעים של כחלון הכי קשה לי לנתח כי הם חתיכת עוף משונה :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2019, 14:33

Laskin כתב:כחלון כבר בליכוד, לא? זה לא סופי ורשמי? הוא לא ייקח שוב את הסיכון שלא ייכנס, לדעתי.
למרות שהפעם זה עבד לו, אני חושב שהזיגזג שעשה במהלך נסיונות הרכבת הממשלה, רוב הבוחרים שלו זה ימנים שלא רצו לשים מחל בגלל ביבי. חצי מהם עדיין יצביעו הפעם מחל מחוסר ברירה ואהדה בלתי מוסברת לכחלון, אבל החצי השני יחפשו מפלגה אחרת, סביר להניח ליברמן או מפלגת ימין כלשהי, אבל בטח גם כמה יעברו לכחולבן... את המצביעים של כחלון הכי קשה לי לנתח כי הם חתיכת עוף משונה :D

לפני פיזור הכנסת אחד הפרשנים בטלביזיה (אני כבר לא זוכר מי) אמר שהאיחוד של כחלון והליכוד הוא בתנאי שמצליחים לבנות ממשלה, גם פולקמן אמר אתמול בפגוש את העיתונות "אם כולנו תתאחד עם הליכוד" כך שאני לא בטוח שהאיחוד סגור ב-100%. אבל מן הסתם זה יקרה אם ביבי ירצה כי אני ממש בספק אם אחרי כל הבלגן הזה כחלון יעבור את אחוז החסימה. כולנו הייתה ~10K קולות מאחוז החסימה, כל הבלגן שכחלון עשה כנראה יצליח להרתיע כמות כזאת של אנשים מלהצביע לו או לפחות הוא יפחד שזה ירתיע כמות כזאת מלהצביע לו. אז כחלון יקפוץ על הזדמנות להצטרף לכל מפלגה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יוני 2019, 14:36

זהו, שלא משנה אם זה הפך את זה למחייב, עצם הדיבור על זה הוציא את כחלון חסר עמוד שדרה ושנוא על ידי חצי מהמצביעים שלו, אז הוא די כבול לזה כרגע, לדעתי. אלא אם הוא אהבל גמור, וזה די בטוח למען האמת, אבל הוא יותר פחדן מאהבל, להערכתי :D

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 יוני 2019, 17:25

חיכיתי לראות מתי מישהו יפתח את סוגיית הבחירות החדשות אבל לא רציתי להיות זה שעושה את זה בפועל :P

זה ברור שביבי הולך לזה בעצב מהול בשמחה מתוך הבנה שהפיצול החמור של הימין בבחירות האחרונות אכל מנדטים והפך אותו סחיט מאוד.
דווקא גבאי הפתיע אותי - מסתבר שהוא לא לגמרי אדיוט אבל מה שלא הפתיע אותי זה שאין לו עם מי לעבוד. כשהרשימה שלך מורכבת משפיר, שמולי, פרץ ויחימוביץ' אז אתה לא באמת יכול לעשות מהליכים אינטיליגנטיים כי הדפ"ר המשותף והמאופס שלהם לא מסוגל להכיל את זה.
כחלון מלכתחילה חיפש לחזור לליכוד וכרגע יש לו הזדמנות. גם שקד ובנט מכוונים לחזור לליכוד אבל ברור להם שעם נתניהו זה לא יקרה.
הסיטואציה של הימין החדש/הבית היהודי היא כזו שכנראה תחייב אותם לחבור מחדש עם שקד ובנט (שישלם על הפאדיחה וישונמך למקום 4-5). אני לא באמת יודע כמה פייגלין הוא אטרקציה אבל הוא כנראה שווה את המנדט שלו ומבחינת הימין, עדיף פייגלין בכנסת מפייגלין ששורף קולות ולא עובר את אחוז החסימה. גם אורלי לוי כנראה שווה את המנדט הבודד שלה ויתכן שצו השעה הוא לעוד רשימה משותפת שכזו שתתפוגג אחרי הבחירות. עדיין, פייגלין ואורלי לוי הם דמויות שבהחלט מסוגלות לעשות ליברמן ביום שאחרי הבחירות ולא בטוח שהם קלים לעיכול.
לגבי ליברמן - מעניין מה יקרה. אני מסכים שהוא מסוגל לשתות קולות של האגף הימני של לפיד אבל מהצד השני הוא עלול לאבד קולות מהבסיס הרוסי שלו.
מצד שמאל, צריך לראות מי יחליף את גבאי. התחושה האישית שלי היא שאיחוד של מפלגת העבודה ומר"צ יהיה קטן מסך חלקיו הנוכחיים אבל מסוגל להציל את אחת מהן מירידה אל מתחת לאחוז החסימה ויתכן שלא תהיה להם ברירה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2019, 17:59

לדעתי ליברמן יתחזק בציבור הרוסי, לא יחלש. כנשוי לאוקראינית והמשפחה המורחבת שלה, המהלך שלו היה לי מאוד ברור. אצל הרוסים מה שמשנה זה כוח וליברמן יצא כלבה קטנה כשר ביטחון אז כתוצאה הוא כמעט לא עבר את אחוז החסימה. אז הוא עשה בדיוק מה שהציבור הרוסי אוהב לראות בפוליטיקאי, הפגנת כוח. המהלך הזה הולך להחזיר לו הרבה קולות רוסים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 10:41

אני חושב שליברמן יישאר באיזור ה-4-6 מנדטים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 14:47

Laskin כתב:אני חושב שליברמן יישאר באיזור ה-4-6 מנדטים.

אני לא יודע כמה הפגנת הכוח הזאת תחזיק עד אמצע ספטמבר, אבל אני בטוח שברגע שנראה סקרים ראשונים בימים הקרובים, ליברמן היה 8+ מנדטים. זה מה שהקהל הרוסי אוהב, הפגנת כוח, וליברמן יודע את זה. הוא הפגין כוח, הוא יצבור על זה מנדטים בשבועות הקרובים אבל אני לא יודע אם זה ישתמר שלושה+ חודשים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 14:51

כן, אני פשוט לא רואה אותו מתחזק משמעותית... הקהל שלו מוגבל, מדובר בעולים המבוגרים יותר של שנות התשעים, שהולכים ומתמעטים. חלקם בטח עבר למפלגה אחרת בבחירות האחרונות, אבל גם אם יחזרו לאור מפגן הכח הנכחי - אני לא רואה מצב לשינוי משמעותי כל כך. גג עוד מנדט ממה שיש לו כרגע.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 03 יוני 2019, 16:03

היו כבר סקרים ראשונים, והוא באמת עלה ל-8-9. שאלה טובה אם זה יחזיק, קשה לדעת.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2019, 16:12

סקרים רבותי, סקרים:
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/390362

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 03 יוני 2019, 16:38

סקר של מקור ראשון... אמין בערך כמו ליברמן. למרות שמצב הגושים ושאר המפלגות די קרובים לתוצאות האמת.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2019, 16:43

InterAl כתב:סקר של מקור ראשון... אמין בערך כמו ליברמן. למרות שמצב הגושים ושאר המפלגות די קרובים לתוצאות האמת.

https://bechirot.gov.il/election/Decisi ... 7%9F11.pdf

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 17:29

אין מה לרדת על סקרים. הם יחסית נכונים, אבל לתקופה שבה הם נערכו. מן הסתם סקר שיעשה שבוע הבא לא יעיד בשום צורה על תוצאות האמת בספטמבר. הבעיה העיקרית של הסקרים היא שאסור לעשות יותר סקרים כמה ימים לפני הבחירות ודווקא כשהפוליטיקאים עושים את הדחיפה הכי חזקה לשתות מנדטים ולשנות את התוצאות, דווקא אז אין לנו סקרים.

לא הייתי סומך על סקרים, אבל הBALLPARK שלהם לרוב נכון, הוא פשוט נכון אך ורק ליום שבו הם נערכו. גם צריך לזוכר שלמשל הסקרים שעומר הביא הם טרום איחוד כחול לבן וטרום איחוד מפלגות הימין, דבר שדי ערער את מבנה הפוליטיקה הישראלית מבחינת חלוקת מנדטים (לפחות בתוך הגושים).

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2019, 18:32

אה, אני לא יורד על הסקרים אני בסה"כ רוצה להדגיש את מה שאתה רושם - ה9 מנדטים של ליברמן בסקרים לא אומרים כלום לגבי מה שיהיה בבחירות ויש לנו עוד 3.5 חודשים שהם נצח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 18:36

omerkot כתב:אה, אני לא יורד על הסקרים אני בסה"כ רוצה להדגיש את מה שאתה רושם - ה9 מנדטים של ליברמן בסקרים לא אומרים כלום לגבי מה שיהיה בבחירות ויש לנו עוד 3.5 חודשים שהם נצח.

ברור, אני חושב שכולנו אומרים את זה. אבל התרגיל של ליברמן נועד כדי לתפוס את הקהל הרוסי ונראה שזה עבד. אולי זה ישכח עד ספטמבר, אבל ביוני זה עבד לו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יוני 2019, 19:09

אהוד ברק חוזר וירוץ כמראה לראשות מפלגת העבודה...
אם ינצח יחבור לכחול לבן.
יהיה עוד יותר מצחיק עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 יוני 2019, 20:47

שווה להזכיר את הסיבה שאהוד ברק עזב את מפלגת העבודה.
הוא היה היו"ר ב2009 והוא נכנס לממשלה של ביבי, בתמיכת המוסדות של המפלגה אבל תוך התנגדות עזה וקולנית של עדת הדפ"רים מבית יחימוביץ', פרץ וכבל, שבשלב מסוים עמדה לגרור את המפלגה בכח אל מחוץ לקואליציה. ברק פיצל את המפלגה על מנת לשמור על הכסא שלו כשר הבטחון של ביבי.

לפני הבחירות האחרונות ברק קרא להצביע עבור מפלגת העבודה של גבאי. המוסדות של המפלגה מאוכלסים כרגע על ידי אנשים שנאמנים לגבאי. גבאי אמר אתמול שהוא טעה בזה שהוא לא הלך למוסדות וכפה כניסה לממשלה. חזרה של ברק למפלגת העבודה בזמן הזה מריחה כמו מהלך מתואם עם גבאי ובהחלט מעניין מה יהיו המהלכים הבאים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יוני 2019, 11:01

לפי איך שזה נראה אנחנו מתקדמים לכיוון של איחודים, ויהיו 4 מפלגות גדולות יחסית - ימין חילוני-לאומי, ימין חרדי, ערבים ו"רקלאביבי", ומפלגה אחת קטנה של ליברמן.
כאשר הדבר האחרון שמפלגת רקלאביבי מעוניינת בו - זה ישיבה עם המפלגות הערביות (מלבד איזה 5 ח"כים בערך).
כמובן שיש סיכוי מסויים שהנשיא ייתן לרקלאביבי את המנדט להקים ממשלה (בכל זאת, יש להם סיכוי על הנייר לקבל 45 בערך, אם מתאחדים עם מרצ והעבודה) והם יכולים לנסות לעשות זאת עם החרדים, אבל לדעתי הם לא ימליצו עליהם, ויעדיפו ממשלת ימין שוב.
מה ששוב יהיה שובר השוויון הוא ליברמן, שלא ממש רוצה לשבת עם חרדים וממש לא רוצה לשבת עם ערבים, כך שיש לנו פשוט דובי לא-לא בכנסת, שבעיקר מעיק :)
נקווה שאיכשהו הוא לא יעבור את אחוז החסימה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים