נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוגוסט 2019, 00:52

bling כתב:ולמרות מה שאתה אומר הגראפיקה (במיוחד בעולמות פתוחים) קפצה בצורה מדהימה בדור הזה, לא חושב שתמצא הרבה שיאמרו שהם לא מרוצים מהקפיצה הגראפית של אנצ׳רטד 4 או הוריזון או RDR2. יותר מזה מבחינה ויזואלית הדור הבא יצטרך מאוד מאוד להרשים כדי שנראה קפיצה גראפית שתגרום לנו לאמר וואו. הרף ממש גבוה עכשיו.

הדור הזה חזק פי כמה וכמה מהדור הקודם ויש לו X16 יותר זיכרון, אז כן, מן הסתם בסוף הוא הגיע לגרפיקה מצויינת. אבל הוא לא היה מרגש או מלהיב בשום שלב, יותר סוג של צפרדע שמתחממת לאט לאט בסיר. הייפ די נמוך מההכרזה ועד השיגור של הקונסולות ואז לאט לאט הרמה עלתה עד שהגענו ל-RDR2. אז קצת כמו חימום צפרדע, אנחנו במקום מעניין אבל אנחנו תמיד מכירים את מה שיש, לא מה שיכל להיות. כלומר אפילו אפיק עשו מצגות ב-2011 עם הסמריטן וטענו שם שהדור הבא יהיה 3TF ואז פתאום קבלנו חצי מזה, מדכא משהו. אז כן, בטמן עבר את הסמריטן גרפית ו-RDR2 כבר קילומטרים אחריו אבל זאת לא ממש הנקודה, הרי אנחנו לא באמת יודעים איך נראה עולם עם PS4 ו-ONE בכוח 3TF.

בכל מקרה, הדור הקרוב, לפחות אותי, מלהיב שוב כמו שלא התלהבתי מאז ההייפ לקראת ה-360 והפס3. חשבתי שהדור הזה לא הלהיב אותי כי הייתי כבר בן 30 וההתלהבות יורדת עם הזמן, אבל מסתבר שהוא פשוט היה מעפן :)
bling כתב:ותודה על ההסבר לגבי הטכנולוגיית שיער, מה שכן הגיף ששמת יותר קריפי מאשר מרשים :?

האמת יש סרטון כשיש ראש בתוך השיער אבל אז לא רואים את ה-GOD RAYS בין השיערות כשהאור מאחורה. תאר לך שאתה משחק אנצ'רטד ושתי דמויות מדברות, השיער שלהן נראה ככה ואז השמש מבצבצת מאחורי השיער והוא נראה כמו בגיף הזה, פשוט הכי דור הבא שיש.

שאלות על "האם נראה באמת שיער כזה בדור הבא" הן מסובכות כי שהשיער בתמונה שברמה הכי גבוהה כנראה לא יהיה סטנדרט. אני בטוח ב-99% שיהיו משחקים עם השיער ברמה הזאת בדור הבא, אבל אני לא חושב שהשיער בפיפ"א למשל יראה הרבה יותר טוב ממה שרואים בדמו PS4 כאן. בסרטון מעבר עם שתי דמויות זה יכול להראות נהדר, גם בזמן גיימפליי רק על לארה קרופט כשכל שאר האוייבים הם חיילים עם קסדות זה יראה ממש טוב. אבל ב-AC כשרואים 500 דמויות על המסך? אני לא יודע אם זה בר ביצוע. כלומר אני בטוח שישתמשו בטכנולוגיה הזאת בבערך כל המשחקים, אבל נראה ווריאציה של איכויות בין משחקים ואפילו בתוך משחקים עצמם בין דמויות ראשיות ו-NPC שברקע או על פי מרחק מהמצלמה וכדומה.

מה שכן צריך לקחת מכל ההדגמות הללו שהשיער הקצר על דמות אחת בלבד עם 15K זקיקים עבד בתקציב שמתאים למשחק, פחות או יותר 2ms. כלומר תשים שתי דמויות כאלה על המסך וכבר אתה תצטרך לרדת ל-~8000K זקיק שיער ולכן זה לא ממש משהו שהם ישתמשו בו במשחק פס4 אלה אם יש רק דמות אחת על המסך רוב הזמן או שלחילופין כל כך חשוב למוביל הטכני של המשחק שיער שהוא הולך להשקיע 5ms או 6ms בשיער שזה נשמע די מטורף. למשל העננים המטורפים של הורייזן הם 1.2ms ובמקור הראש הטכני של גרילה נתן לצוות תקציב של 2ms. לתת לשיער תקציב של 6ms זה משהו שאולי רק משחקים סטייל דיוויד קייג' יכולים לעשות, להשקיע הכל על הדמויות.

אז מה אפשרי בדור הבא? דבר ראשון אנחנו עולים במינימום לרזולוציה יותר מכפולה, 4K דמקה, מה שאומר שיהיה לפס5 בערך פי 4-5 יותר תקציב שיער מהפס4 אחרי עלית רזולוציה. אז מה עושים עם פי 4-5 יותר תקציב שיער? אפשר למשל לעשות דמות אחת עם 70K שיערות מה שיראה מאוד דומה לתמונה האיכותית שהבאתי. מצד אחר אפשר לעשות 3 דמויות עם 20K+ שיערות מה שיתן להן לוק רק טיפה יותר טוב מהתמונה של הפס4. או לחלופין אפשר להעלות תקציב GPU לשיער ולעשות את לארה קרופט בלבד עם 100K שיערות ארוכות שיראו בול כמו בתמונה האיכותית של ה-100K זקיקים. אז מה יהיה בדור הבא? כל התשובות נכונות כי לדור הבא יפותחות אלפי משחקים וכל אחד יקח גישה אחרת. עוד משהו שצריך לזכור הוא שדייס אמרו במפורש שיש להם עוד לא מעט אופטמיזציה לעשות וכמובן שיפותחו שיטות חדשות ושיפורים לשיטות הקיימות לאורך הדור, כלומר יכול להיות שפתאום זה יהפוך לסביר לגמרי לעשות 2-3 דמויות על המסך עם 100K שיערות שיראו כמו בתמונה שהבאתי. אני לא אתפלא אם בחצי השני של הדור הבא פתאום נראה AAA גדולים שבהם שיער פשוט נראה ככה כל הזמן.

קצת קשה להסביר איזה גודל קפיצה הדור הבא, אבל אני רק אגיד שזאת קפיצה הרבה יותר משמעותית מהקפיצה של הפס3 לפס4 וכשנראה שיער שכזה ובדים סופר ראליסטים על דמויות שנראות הרבה יותר טוב מהדמויות של TLOU2 רצות בעולם שנראה כמו בדמואים האחרונים של UE4, אז אולי נבין כמה קפצנו מהפס4.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 18:42

לרוב הדיונים שלנו כאן על הדור הבא הם טכנים, אבל אני רוצה להעלות נושא קצת שונה. סוני חובבת רימאסטרים, היא לוקחת משחקים מדורות קודמים, משפרת רזולוציה וטקסטורות ומוכרת מחדש במחיר גבוה. לאחרונה הם העלו את הרמה ועשו ממש רימייקים כמו SOTC או רטצ'ט וקלאנק. מה אתם חושבים שהם יעשו בדור הבא כש-100% מהמשחקים של הפס4 פשוט יעבדו על הפס5?

אני חושד שמחשחקי פס4 פשוט יעבדו על הפס5 כמו שהם עבדו על הפס4, זהה לגמרי. סוני תוציא שדרוגים שיכללו רזולוציה, 60FPS, טקסטורות חדות ואולי שיפורים נוספים וימכרו אותם כתוסף DLC בכמה דולרים. כלומר יש לכם את GOW? נהדר, שחקו בו בפס5 בדיוק כמו שהוא היה בפס4. רוצים לשחק אותו ב-4K טבעי ב-60FPS עם טקסטורות חדות? בבקשה, תקנו את התוסף "GOW 4K" בPSN ב-10$ והמשחק שלכם יקבל שדרוג.

מה אתם חושבים יהיה באמת בדור הבא? איך חברות יעשו קפטליזציה על תמיכה לאחור עכשיו שרימאסטרים יהיו קצת פחות אטרקטיבים? ראינו כבר כל מני מערכות בדור האחרון, למשל משחקים כמו BF4 שיצאו בתצורת קרוס ג'ן, הייתה לסוני תוכנית שנתנה למשתמשים לשדרג ב-10$ לגרסת הדור הבא את העותק של הדור הקודם שלהם. זה משהו שגם דחף אותי לכיוון מה שאמרתי בפסקה הקודמת, חבילות שדרוג למשחקים, בעיקר אם לוקחים בחשבון את הפטנט של סוני לשדרג נכסים במשחקי BC בלי לגעת בקוד מקור.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 18:59

נשמע סך הכל הגיוני, ואני גם בסדר גמור עם זה כל עוד זו לא פונקציה שהPS5 הייתה אמורה לעשות אוטומטית אבל סוני מונעים זאת ממנה. כלומר אם הם אכן נותנים עוד עבודה על משחק הדור הקודם ואז מבקשים כמה דולרים על משחק שכבר יש לך, סבבה. אם הם לא נותנים עבודה וסתם מבקשים עוד כסף כדי לשפר משחק שכבר יש לך, אז באסה.
מעבר לזה אני מניח שנמשיך לראות כמה רימייקים שלמים מסוני, כמו מה שעשו עם SOTC (שיצא בPS3 כרימאסטר רגיל אז אין להם בעיה לייצר את ההפרדה הזו). אבל הבעיה עם הרימייקים היא שרוב המשחקים הגדולים של סוני הם סדרות, ואז אם נניח יחליטו לעשות רימייק שלם לPS5 של GOW המקורי או של אנצ'רטד, יעשו רק של הראשון? רק של השני שנחשב הכי טוב? יעשו שלושה רימייקים שלמים וימכרו אותם ביחד במחיר אחד?
או מי יודע, אולי נתחיל לראות סוג של רימייקים שבונים את המשחק מחדש לגמרי באמת. הרי גם ככה משחק כמו GOW החדש הוא באורך של כל הטרילוגיה המקורית, אז אולי, ואני מניח שאני יוצא כאן לאסקין :), נוכל לראות משחק אחד שיקח שלבים משלושת משחקי GOW המקוריים - יוריד כמה, יוסיף כמה, יעשה איזו סינתזה ויוכלו ליצור משחק חדש ייעודי לPS5. כזה שבתוכו כל המכניקות, האזורים, הסיפור, הקרבות והכל מהטרילוגייה המקורית, אבל כן משחק שמרגיש חדש כי ינתן איזשהו חופש יצירתי למפתחים (bluepoint מישהו?) לייצר את החיבור בין המשחקים של היה קיים קודם.
האמת, עכשיו שאני חושב על זה לראשונה זה נשמע כמו אחלה רעיון ואני מתחיל להריץ אותו בראש תוך כדי כתיבה. הרי גם ככה GOW 2 ו3 ממשיכים ממש ישירות אחד אחרי השני, רק צריך לחבר באלגנטיות את 1 ו2 ישירות ויש כאן אחלה משחק PS5 בשביל סוני - GOW המיתולוגייה היוונית. גם אם זה רימייק יחסית גדול זו עדיין משמעותית פחות עבודה ממשחק חדש מאפס, ואפשר בכיף למכור את זה ב60$. אוף, לאסקין, אז ככה זה מרגיש :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 20:33

Stick כתב:נשמע סך הכל הגיוני, ואני גם בסדר גמור עם זה כל עוד זו לא פונקציה שהPS5 הייתה אמורה לעשות אוטומטית אבל סוני מונעים זאת ממנה. כלומר אם הם אכן נותנים עוד עבודה על משחק הדור הקודם ואז מבקשים כמה דולרים על משחק שכבר יש לך, סבבה. אם הם לא נותנים עבודה וסתם מבקשים עוד כסף כדי לשפר משחק שכבר יש לך, אז באסה.
מעבר לזה אני מניח שנמשיך לראות כמה רימייקים שלמים מסוני, כמו מה שעשו עם SOTC (שיצא בPS3 כרימאסטר רגיל אז אין להם בעיה לייצר את ההפרדה הזו). אבל הבעיה עם הרימייקים היא שרוב המשחקים הגדולים של סוני הם סדרות, ואז אם נניח יחליטו לעשות רימייק שלם לPS5 של GOW המקורי או של אנצ'רטד, יעשו רק של הראשון? רק של השני שנחשב הכי טוב? יעשו שלושה רימייקים שלמים וימכרו אותם ביחד במחיר אחד?
או מי יודע, אולי נתחיל לראות סוג של רימייקים שבונים את המשחק מחדש לגמרי באמת. הרי גם ככה משחק כמו GOW החדש הוא באורך של כל הטרילוגיה המקורית, אז אולי, ואני מניח שאני יוצא כאן לאסקין :), נוכל לראות משחק אחד שיקח שלבים משלושת משחקי GOW המקוריים - יוריד כמה, יוסיף כמה, יעשה איזו סינתזה ויוכלו ליצור משחק חדש ייעודי לPS5. כזה שבתוכו כל המכניקות, האזורים, הסיפור, הקרבות והכל מהטרילוגייה המקורית, אבל כן משחק שמרגיש חדש כי ינתן איזשהו חופש יצירתי למפתחים (bluepoint מישהו?) לייצר את החיבור בין המשחקים של היה קיים קודם.
האמת, עכשיו שאני חושב על זה לראשונה זה נשמע כמו אחלה רעיון ואני מתחיל להריץ אותו בראש תוך כדי כתיבה. הרי גם ככה GOW 2 ו3 ממשיכים ממש ישירות אחד אחרי השני, רק צריך לחבר באלגנטיות את 1 ו2 ישירות ויש כאן אחלה משחק PS5 בשביל סוני - GOW המיתולוגייה היוונית. גם אם זה רימייק יחסית גדול זו עדיין משמעותית פחות עבודה ממשחק חדש מאפס, ואפשר בכיף למכור את זה ב60$. אוף, לאסקין, אז ככה זה מרגיש :).

הצורה שבה סוני עושה תמיכה לאחור, ואני אומר את זה על בסיס הפס4 פרו והפטנט של מארק סרני לפס5 כך שזה לא רשמי אבל די מבוסס, היא שהפס5 הולכת לנסות חומרתית לחקות את הפס4. זה די דומה לאיך שהפרו מכבה חצי GPU ומורידה מהירויות שעון כדי לתאום ב100% לפס4 הבסיסית. אם זה באמת המקרה, משחקי פס4 אמורים לרוץ 1 ל-1 כמו על הפס4.

אני משער שיהיה לפס5 מצב מקביל למצב בוסט, כלומר המעבד וה-gpu עולים למהירות המקורית ומחזיקים אצבעות שהכל יעבוד. יש משחקים שלא עובדים בבוסט מוד, יש משחקים שעושים בעיות ויש משחקים שאפילו עובדים לאט יותר לכן זה לא הדיפולט אלה משהו שאפשר להדליק במערכת הפעלה תחת אזהרה שאולי לא הכל יעבוד טוב. העניין הוא שמשחקים עדין יהיו כמו במקור כי 99% מהם עם מגבלת fps ורזולוציה כך שזה בעיקר להחלקת ביצועים.

אם אנחנו מדברים על שדרוג המשחק אז יש שתי אפשרויות שהן לא ממש רימייק/רימאסטר, הראשונה היא לשדרג את הרזולוציה או fps של המשחק במצב בוסט, בדומה לrdr על הx, אבל זה ידרוש כבר שעות אדם ל QA בכדי לוודא שהכל עובד כמו שצריך כי זה יכול לשבור משחקים. בנוסף הפטנט של סוני מאפשר להם לשדרג נכסים כמו טקסטורות בלי לגעת בקוד, מה שמחזק את זה שסוני רוצה לעשות משהו בסגנון.

האפשרות השניה היא שאפשר לעשות היא ״פורט״ לפס5, כלומר להכנס לקוד ולעשות את השינויים הנדרשים בכדי שהמשחקי ירוץ על הפס5 המלאה וישתמש בכל הצ׳אקרות שלה ואולי גם להלביש למשחק דברים כמו ui ב4k, טקסטורות חדות יותר, לשדרג שיידרים, צללים, השתקפויות וכו׳. כלומר ממש כמו הרימסטרים שהפס4 קבלה על ימין ועל שמאל.

אז מה סוני תעשה? האפשרות הראשונה נשמעת מאוד ראלית בגלל הפטנט, מיקרוסופט עושה את זה ומחלקת בחינם (ע״ע נינג׳ה גאיידן או rdr) אבל לא משדרגת שום דבר חוץ מאשר רזולוציה ויש מצב שסוני תעשה בדיוק את זה + שדרוג טקסטורות ותמכור את זה כפאטצ׳. מצד אחד זה לא להיט לעומת מיקרוסופט שמחלקת בחינם, מצד שני בהשוואה לgow3 שנמכר על הפס4 ב30 או 40 דולר וכל מה שהיה שם זה שדרוג ל1080p וטקסטורות חדות יותר זה ממש להיט וצעד בכיוון טוב לסוני.

בנוגע לרימק מאפס לgow, אני לא כל כך רואה את זה קורה. אני רואה לגמרי רימייק לgow, אבל פחות איזה פרוייקט גרנדיוזי של פיוז בין כל הטרילוגיה. כלומר זה נשמע כמו המון עבודה, זה לא שאתה יכול לחתוך 60% מכל משחק ושהוא ישאר הגיוני, ממש יצטרכו לבנות משחק מחדש. כל הקטע שקל ברימייקים זה שהמשחק בסיס כבר קיים, זה מבטל את כל עניין הקלות. מה רע. ברימייק לgow אחד כל נניח שנתיים, תוך 4 שנים יש לך את כל הטרילוגיה. להפך, זה הגיוני יותר, נותן לסוני לסחוט שלושה משחקים במקום אחד :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 אוגוסט 2019, 22:50

DrKeo כתב:לרוב הדיונים שלנו כאן על הדור הבא הם טכנים, אבל אני רוצה להעלות נושא קצת שונה. סוני חובבת רימאסטרים, היא לוקחת משחקים מדורות קודמים, משפרת רזולוציה וטקסטורות ומוכרת מחדש במחיר גבוה. לאחרונה הם העלו את הרמה ועשו ממש רימייקים כמו SOTC או רטצ'ט וקלאנק. מה אתם חושבים שהם יעשו בדור הבא כש-100% מהמשחקים של הפס4 פשוט יעבדו על הפס5?

אני חושד שמחשחקי פס4 פשוט יעבדו על הפס5 כמו שהם עבדו על הפס4, זהה לגמרי. סוני תוציא שדרוגים שיכללו רזולוציה, 60FPS, טקסטורות חדות ואולי שיפורים נוספים וימכרו אותם כתוסף DLC בכמה דולרים. כלומר יש לכם את GOW? נהדר, שחקו בו בפס5 בדיוק כמו שהוא היה בפס4. רוצים לשחק אותו ב-4K טבעי ב-60FPS עם טקסטורות חדות? בבקשה, תקנו את התוסף "GOW 4K" בPSN ב-10$ והמשחק שלכם יקבל שדרוג.

מה אתם חושבים יהיה באמת בדור הבא? איך חברות יעשו קפטליזציה על תמיכה לאחור עכשיו שרימאסטרים יהיו קצת פחות אטרקטיבים? ראינו כבר כל מני מערכות בדור האחרון, למשל משחקים כמו BF4 שיצאו בתצורת קרוס ג'ן, הייתה לסוני תוכנית שנתנה למשתמשים לשדרג ב-10$ לגרסת הדור הבא את העותק של הדור הקודם שלהם. זה משהו שגם דחף אותי לכיוון מה שאמרתי בפסקה הקודמת, חבילות שדרוג למשחקים, בעיקר אם לוקחים בחשבון את הפטנט של סוני לשדרג נכסים במשחקי BC בלי לגעת בקוד מקור.

זו שאלה ששאלתי את עצמי גם כן לא מעט,ובאמת,הקייס לרימאסטרים בדור הבא מצטמצם משמעותית,בייחוד כאלו שגם קיבלו כל מיני פאטצ'ים ל-X והפרו וכשזה מגיע לסוני,SOTC קבע רף מאוד גבוה,ואני מעריך שזה הכיוון שהיא תעדיף לקחת. ואני מקווה שכשאתה אומר 'יעבדו כמו שעבדו על הפס4' אתה מתכוון בעצם גם לכאלו שקיבלו שידרוג לפרו,כי זה ממש ירתיח אותי באופן אישי אם משחקי פרו של הדור הנוכחי יעבדו בתצורת הפס4 בסיס שלהם בדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 01:11

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:לרוב הדיונים שלנו כאן על הדור הבא הם טכנים, אבל אני רוצה להעלות נושא קצת שונה. סוני חובבת רימאסטרים, היא לוקחת משחקים מדורות קודמים, משפרת רזולוציה וטקסטורות ומוכרת מחדש במחיר גבוה. לאחרונה הם העלו את הרמה ועשו ממש רימייקים כמו SOTC או רטצ'ט וקלאנק. מה אתם חושבים שהם יעשו בדור הבא כש-100% מהמשחקים של הפס4 פשוט יעבדו על הפס5?

זו שאלה ששאלתי את עצמי גם כן לא מעט,ובאמת,הקייס לרימאסטרים בדור הבא מצטמצם משמעותית,בייחוד כאלו שגם קיבלו כל מיני פאטצ'ים ל-X והפרו וכשזה מגיע לסוני,SOTC קבע רף מאוד גבוה,ואני מעריך שזה הכיוון שהיא תעדיף לקחת. ואני מקווה שכשאתה אומר 'יעבדו כמו שעבדו על הפס4' אתה מתכוון בעצם גם לכאלו שקיבלו שידרוג לפרו,כי זה ממש ירתיח אותי באופן אישי אם משחקי פרו של הדור הנוכחי יעבדו בתצורת הפס4 בסיס שלהם בדור הבא.

כדי שגם משחקי הפרו יעבדו הם צריכים לחקות את הפרו גם בצורה מושלמת, אני משער שזאת לא תהיה בעיה גדולה כי ה-GPU הוא לא ממש בעיה וה-CPU של הפרו זהה לזה של הפס4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 09:27

אני העלתי את הנושא לפני כמה חודשים... הסברה שלי היא שעל שדרוגים "אוטומטיים" יותר הם לא יקחו כלום, אבל שיהיו כאלה שיעשו מעל ומעבר ויקחו כמה דולרים על שדרוג רציני יותר, כמו תוספת של RT וכו'.
מן הסתם, גירסת ה"בסיס" תהיה זהה לגירסת הפרו ולא לגירסת הPS4 הרגילה... כי זה לא סביר שאנשים יקבלו שנמוך ממה שהיה להם בדור הקודם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 אוגוסט 2019, 10:02

אין מצב שהם יעזו לתת למשחקים האלה לרוץ בגרסת הפס4 הבסיסית, יצלבו אותם והם יראו מגוחכים ברמות בהשוואה למה שמייקרוסופט עושה.

אני חושב כמו לאסקין, הכל ירוץ על הפרו ושדרוגי 4K אמיתיים שכוללים שיפורים לטקסטורות, מודלים פריימרייט וכו׳ (בקיצור, רימאסטרים לפס5) יעלו סכום מסויים, לדעתי משהו כמו 20$ לפחות אחרת הם לא יטרחו.

כמובן שגם הרימייקים ימשיכו ושם זה ימכר כרגיל ב 30-60$, תלוי בגודל ההשקעה והפרויקט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 11:21

נראה לי ש-10 דולר זה בהחלט מספיק, 20 זה יהיה כבר משהו ברמה של שדרוג *ממש* מקיף, כמו למשל בטח מה ש-RDR2 יקבל להערכתי.
רימייקים זה משהו אחר לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 11:47

אני חושב שזה יהיה תוסף DLC, כלומר פאטצ' שדרוג. הרי את המשחק יש לך כבר, קנית אותו לפס4 לפני כמה שנים והוא רץ על הפס5. אז פתאום יבקשו ממך 20$ כדי לשחק אותו עם תוספת יופי? לקחת את המשחק, לגרום לו לרוץ ב-4K טבעי ואולי גם 60FPS (לא פשוט האמת, פי 2 יותר פריימים + רזולוציה גבוהה פי 4 דורש בערך פי 8 כוח GPU כך שזה די גבולי) ולשים את הטקסטורות המקוריות (כי טקסטורות נעשות תמיד באיכות הרבה יותר גבוהה ממה ששמים במשחק) זה לא בדיוק עבודה מטורפת, זה משהו שדורש מתכנת או שניים, אולי אמן כדי לסדר קצת את הטקסטורות ו-QA שיוודא שהמשחק רץ כמו שצריך לכל אורכו. אני חושב ש-10$ פאטצ' שדרוג זה לגמרי סביר, ביחוד למשחקים ישנים יותר. יכול להיות שנניח TLOU2 או DS יהיו יקרים יותר כי מדובר במשחקים חדשים שלדעתי יקבלו הרבה יותר מסתם טקסטורות יפות יותר, אבל נניח אנצ'רטד 4? למה שמישהו ישלם יותר מ-10$ בשביל לשדרג את העותק הקיים שלו לרזולוציה גבוהה יותר?

וכן, אני חושב שהפרו תהיה הבסיס ביצועים שלהם, אבל מן הסתם לא כל המשחקים עם פאטצ' פרו אז הם חייבים לתמוך גם בפס4 הרגילה. מצד שני הם לא חייבים לתמוך בלהריץ משחקים בתצורה של הפרו כי 100% מהמשחקים רצים על הפס4, אבל זה אכן יעורר סערה אז זה יהיה מהלך טפשי מצידם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 12:55

זה יעורר סערה ללא ספק :)
אני שוב אומר, לדעתי מה שיקבל שדרוג (סמי-)"אוטומטי" לא יעלה כסף, מה שכן דורש השקעה יעלה. כמה? מניח שיהיו כאלה שיקחו 5 דולר ויהיו כאלה שיקחו 20, הרוב סביב ה-10. אבל את זה השוק ייקבע עם הזמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 13:08

Laskin כתב:זה יעורר סערה ללא ספק :)
אני שוב אומר, לדעתי מה שיקבל שדרוג (סמי-)"אוטומטי" לא יעלה כסף, מה שכן דורש השקעה יעלה. כמה? מניח שיהיו כאלה שיקחו 5 דולר ויהיו כאלה שיקחו 20, הרוב סביב ה-10. אבל את זה השוק ייקבע עם הזמן.

השאלה היא למה אתה קורה אוטומטי. אם משחק שלא מצליח להחזיק 4K דמקה על הפס4 פרו ויש לו נפילות פריימים יחליק את כל הבעיות ביצועים האלה במצב בוסט בפס5? ברור שבחינם, אלה דברים שינבעו ממהירות השעון הגבוהה יותר. אבל משחק שיקבל 4K טבעי כמו שמיקרוסופט עשו עם RDR1 ב-X? זה לא בדיוק חינם. מבחינת עבודת תכנות זאת בדיחה, מישהו משחק בפרופיל באמולטור של המשחק וזה באמת עבודה של כמה דקות למתכנת אחד, אפשר לעשות את זה לכל משחק EVER. הבעיה? בתאוריה זה יכול לשבור את המשחק, אז צריך צוות QA שישב ויטחן את המשחקים הללו ויראה שהם שחיקים מההתחלה ועד הסוף כמו שצריך. למיקרוסופט יש צוות שכזה שעושה את זה כבר עכשיו לסקרלט וזאת גם הסיבה שלא יגיעו יותר משחקים חדשים ל-BC ל-ONE, כי כל הצוות עבר ללבדוק משחקים ל-BC של הסקראלט.

אז זה נחשב לאוטומטי? אני לא יודע, יש צוות QA שלם שדואג לזה. ברור שהעלות היא סופר נמוכה ביחס לגרסה משודרגת ובטח ובטח שבריר העלות של רימייק כמו SOTC, אבל עדין יש שם עלות מסויימת וזמן עבודה. אז השאלה היא איפה עובר הגבול. אני חושב שאם כבר עושים משהו שכזה, כלומר מעלים רזולוציה וצריך לשבת ולעשות QA, אז אפשר לעשות קצת יותר ולהעלות FPS ולהחזיר את הטקסטורות המקוריות והחדות יותר מהליך הפיתוח וגם לחזק כמה אפקטים כמו להעלות רזולוציה של השתקפויות או צללים. זה כבר נשמע כמו משהו שאפשר למכור ב-10$, אני בכיף אשלם את זה בשביל לשחק את GOW ב-4K טבעי עם טקסטורות חדות יותר ואפקטים חדים יותר ואולי גם FPS טוב יותר, בהחלט שווה בעיניי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 13:16

למשל, שדרוג של GOW שלא ממש מצליח להחזיק 60FPS יציב במצב "ביצועים", ל-60FPS יציב, גם במצב "איכות תמונה" - זה שדרוג "אוטומטי" לכאורה.
אני חושב שאם יקחו על דברים כאלה 10-20 דולר או אפילו דולר אחד - זה יתפס כמעשה "חמדני" ויוביל לבאקלאש די מוצדק. יש יותר כח וזה פשוט לביצוע? תזרקו את זה בחינם, כמו שלא לקחתם כסף על שדרוגי פרו למשחקי פס4 רגילים. לא רוצים להשקיע אפילו 5 שעות של 2 אנשים? לא צריך... תקבלו על הראש ממעריצים, אבל אל תהיו חמדנים.
להוסיף טקסטורות טובות יותר, אפקטים חדשים וכו' - זו כן עבודה מסויימת ואני חושב שזה יתקבל בסדר אם יקחו על זה 10 דולר.
ומשחקים שיצאו מחדש עם המון עבודה מאחוריהם, אני חושב שגם 20 דולר יתקבל בסדר. מדבר על הבדלים משמעותיים, כמו GTA V.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 13:36

Laskin כתב:למשל, שדרוג של GOW שלא ממש מצליח להחזיק 60FPS יציב במצב "ביצועים", ל-60FPS יציב, גם במצב "איכות תמונה" - זה שדרוג "אוטומטי" לכאורה.
אני חושב שאם יקחו על דברים כאלה 10-20 דולר או אפילו דולר אחד - זה יתפס כמעשה "חמדני" ויוביל לבאקלאש די מוצדק. יש יותר כח וזה פשוט לביצוע? תזרקו את זה בחינם, כמו שלא לקחתם כסף על שדרוגי פרו למשחקי פס4 רגילים. לא רוצים להשקיע אפילו 5 שעות של 2 אנשים? לא צריך... תקבלו על הראש ממעריצים, אבל אל תהיו חמדנים.
להוסיף טקסטורות טובות יותר, אפקטים חדשים וכו' - זו כן עבודה מסויימת ואני חושב שזה יתקבל בסדר אם יקחו על זה 10 דולר.
ומשחקים שיצאו מחדש עם המון עבודה מאחוריהם, אני חושב שגם 20 דולר יתקבל בסדר. מדבר על הבדלים משמעותיים, כמו GTA V.

כן, זה שדרוג שצריך להיות חינם. אבל שדרוג ל-4K/60 עם טקסטורות טובות יותר וכו'? לגמרי שווה 10$. למרות שיש לי הרגשה שמיקרוסופט עדין תתן את זה בחינם, כמו עם RDR1 או נינג'ה גאיידן, כך שיכול להיות שיהיה על סוני קצת לחץ אם הם יכריזו על דברים שכאלה ויתנו להם תג מחיר.

אני משער שהתשובה האמיתית לדבר הזה היא כל משחק ושדרוגו לגופו :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 אוגוסט 2019, 15:23

DrKeo כתב:
Stick כתב:נשמע סך הכל הגיוני, ואני גם בסדר גמור עם זה כל עוד זו לא פונקציה שהPS5 הייתה אמורה לעשות אוטומטית אבל סוני מונעים זאת ממנה. כלומר אם הם אכן נותנים עוד עבודה על משחק הדור הקודם ואז מבקשים כמה דולרים על משחק שכבר יש לך, סבבה. אם הם לא נותנים עבודה וסתם מבקשים עוד כסף כדי לשפר משחק שכבר יש לך, אז באסה.

בנוגע לרימק מאפס לgow, אני לא כל כך רואה את זה קורה. אני רואה לגמרי רימייק לgow, אבל פחות איזה פרוייקט גרנדיוזי של פיוז בין כל הטרילוגיה. כלומר זה נשמע כמו המון עבודה, זה לא שאתה יכול לחתוך 60% מכל משחק ושהוא ישאר הגיוני, ממש יצטרכו לבנות משחק מחדש. כל הקטע שקל ברימייקים זה שהמשחק בסיס כבר קיים, זה מבטל את כל עניין הקלות. מה רע. ברימייק לgow אחד כל נניח שנתיים, תוך 4 שנים יש לך את כל הטרילוגיה. להפך, זה הגיוני יותר, נותן לסוני לסחוט שלושה משחקים במקום אחד :)

חד משמעית זה משהו שסביר להניח שלא יקרה. אבל אם סוני כן ירצו לעשות פרוייקט רימייק גדול - כזה שגם יעורר כמובן יותר באזז, הייפ ומכירות פוטנציאליות מסתם רימייק רגיל, אז איכשהו GOW המקוריים די תפורים על זה.
אני סתם מפנטז עכשיו, אבל תחשוב על זה - GOW 2 ו3 הם גם ככה המשך ישיר לגמרי כשהמשחק השלישי ממשיך בדיוק בסצנה שהשני נגמר, אז אין פה איזו שבירת ראש שצריך לבצע. וגם בין הראשון לשני זה די ככה, קריטוס מתיישב על הכסא בסוף 1 וקם ממנו בתחילת 2, אמנם עוברת תקופה מסוימת שבה לא באמת קרה כלום (אלא אם נכנסים לספין אופים של הpsp..), אבל אפשר מאוד בקלות לחבר את זה.
כל הטרילוגייה הזו בנויה כסוג של מסע רציף, מה שאומר שהפעם לא צריכים לקחת לנו את הכוחות בתחילת כל משחק - אפשר פשוט להמשיך כל הזמן קדימה במסע ולהרגיש את קריטוס רק הולך ומתחזק עד שהוא מגיע לפסגת האולימפוס לקרב עם זאוס.
כמובן שזה ידרוש איזון מחדש של הכוח, של ההתקדמות, של השדרוגים.. יש פה כמות עבודה מסוימת שנוספת על עשיית רימייק רגיל, אבל היא עדיין קטנה בהרבה מפיתוח משחק חדש לגמרי, ורימייק כזה אפשר לשווק כמשחק חדש לגמרי.

אבל זו סתם פנטזיה שנוגעת ספציפית לסדרה הזו. זה כנראה לא יקרה, אבל עדיין קשה לי לראות איך רימייקים לסדרות של סוני יעבדו.
הרי אם נקח את GOW שוב כדוגמה, מי כבר ירצה לשחק ברימייק של המשחק הראשון? המשחק השני נחשב על ידי הרוב המוחלט כעדיף בהרבה מבחינת השלבים והבוסים, והמשחק השלישי הוא זה שהביא את מערכת הקרב הזו לשיאה.
בהסתכלות על אנצ'רטד זה אפילו יותר בולט, כל מי שלא מחזיק טונות של זמן פנוי ירצה לשחק רק ברימייק של השני, למה להטריח את עצמך עם הראשון והשלישי בכלל?
אולי הם יוציאו את כולם ביחד כחבילה של 60 דולר עם אופציה לרכוש כל אחד ב25 או משהו, אבל זה נשמע לי פחות כלכלי לסוני. הוצאה לפי הסדר נשמעת לא מעניינת כל כך כמו שאמרתי, והוצאה רק של משחק ספציפי (נניח GOW 2 ואנצ'רטד 2) גם כן נשמעת מוזר.
כמובן שגם רימייקים גרנדיוזים כמו שהצעתי נשמע כמו רעיון כצעט הזוי, אבל מי יודע.. זה בהחלט הפתרון שהייתי שמח שיקחו כשחקן :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 16:10

אני מסכים איתך שהקטע של סיפור אחד המשכי עושה את זה יחסית קל, אבל אי אפשר לקחת שלושה משחקים סינגל של 10+ שעות, שהם כאלה לא כי יש עולם פתוח וגריינד וכדומה אלה ממש שלבים בנויים עד האבן חצץ האחרונה עם בוסים וכדומה, ולאחד אותם יחדיו לחוויה אחת ענקית של 30+ שעות בגרפיקה של פס5. זה פרוייקט עצום בשביל רימייק, שלא נדבר על אם מתחילים לערוך את המשחקים המקוריים ולבנות משהו חדש וקוהרנטי שבאמת יתאם. כלומר אם זה משחק אחד גדול שמורכב מכולם זה כנראה לא הגיוני במיוחד שנלך לגהינום שלוש פעמים כמו שקורה בכל משחק, זה גם לא הגיוני שילקחו לנו הכוחות שלנו שלוש פעמים וכך האלה, כל אותם דברים שקורים בכל משחק GOW.

בקיצור, אתה בעצמך אמרת שזה לא הגיוני במיוחד. זה יהיה פרוייקט גרנדיוזי שיצטרך לערוך מחדש שלושה משחקים ולדחוס אותם לאחד והאמת שאני לא ממש בטוח מה המטרה של זה, זה כמו לרצות לדחוס את שלושת שר הטבעות לסרט אחד או כל דבר אחר שהוא יצירה שפרוסה על הרבה חלקים. ראינו כבר בעבר סרטים וסדרות מנסים לדחוס סיפורים רחבים וזה תמיד יוצא די מעפן.

אז כן, GOW זה לא בדיוק יצירת אומנות ספרותית שתהרס אם ידחסו אותו, אבל לבנות מהטרילוגיה משחק אחד גדול זה מאמץ מטורף שדורש עריכה חבל על הזמן. ההגיון אומר, גם בצד הפיננסי של סוני וגם בצד של המפתחת וכנראה גם בצד שלנו הגיימרים, שיעשו רימייק מלא ל-GOW המקורי אבל יותר בסגנון RE2 - כלומר שיבנו את כל המשחק מחדש בתצורה מודרנית וירעננו את השליטה, הפאזלים, המצלמה וכו'. כלומר משחק 60$ מלא עם גרפיקה של 2022 (או מתי שהוא לא יצא) שירגיש כמו משחק רגיל לגמרי של 2022 אבל יהיה מבוסס כולו על GOW. אז הם יוכלו כל 2-3 שנים להוציא GOW נוסף עד שתיהיה להם כל הטרילוגיה. זה גם יטיב עם השחקנים כי הם יקבלו את חווית GOW המלאה, זה גם יטיב עם המפתחים שיוכלו לשבת ולפתח מאפס חוויה מלאה בלי SCOPE כמעט הזוי ובטח ובטח עם סוני שהרוויחה לעצמה שלושה AAA לפס5 שימכרו מליונים כל אחד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 16:30

לי אין הרבה ספק שרימייק מושקע של gow1-3 זה משהו שיקרה בעתיד, אבל לא בטוח שבדור הבא. הלוואי שיחכו עם זה עוד איזה 3 דורות ככה, שיהיה הרבה יותר משמעותי אפילו מ-FF7, אם FF7 היה עושה את כל המשחק בבת אחת :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 19:05

Laskin כתב:לי אין הרבה ספק שרימייק מושקע של gow1-3 זה משהו שיקרה בעתיד, אבל לא בטוח שבדור הבא. הלוואי שיחכו עם זה עוד איזה 3 דורות ככה, שיהיה הרבה יותר משמעותי אפילו מ-FF7, אם FF7 היה עושה את כל המשחק בבת אחת :)

FFVII הוא רימייק 3 דורות מאוחר יותר, הפס5 היא 3 דורות אחרי GOW1-2, זה בדיוק אותו דבר. הם כבר מספיק ישנים וזה אחד הפרנצ׳ייזים הגדולים של סוני, מועמד מושלם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 19:07

כן, ולכן כתבתי משמעותי אפילו יותר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 19:11

Laskin כתב:כן, ולכן כתבתי משמעותי אפילו יותר :)

אפשר גם לחכות ל2078, אז זה יהיה ממש משמעותי :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 אוגוסט 2019, 19:44

לדעתי שלושה דורות זה בדיוק ההפרש שבו רימייקים הם הכי מתבקשים. אפשר כמובן לחכות יותר, אבל מכניקות הגיימפלי ועיצוב העולם שנשמרים ברמה כזו או אחרת ברימייק גם כן פותחים פער.
אפילו 2 דורות זה אחלה, הרימייק של SOTC הוא באמת יוצא מן הכלל ומאוד מרשים (ביחס למקורי או בכלל), אבל שלושה דורות נשמע לי הכי טוב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 20:49

אז אני רוצה ארבעה, שיהיה RT כמו שצריך ומעט יותר פוטוריאליזם, שארגיש את הראשים הנתלשים! :)

חןץ מזה שבדור הבא נקבל גם ככה מנת GOW רצינית, זה די הימור בטוח שיהיו 2 המשכים בדור הקרוב, ששניהם יהיו מעל 50 שעות... לא שאני אתלונן, חלילה. אבל נראה לי שארצה לשמור את זה בין הטרילוגיה הנכחית לבאה, נשמע לי תזמון אפילו יותר אידאלי.
בואו נסיים את זה לפני שאנחנו חוזרים אחורה ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוגוסט 2019, 22:05

Laskin כתב:אז אני רוצה ארבעה, שיהיה RT כמו שצריך ומעט יותר פוטוריאליזם, שארגיש את הראשים הנתלשים! :)

חןץ מזה שבדור הבא נקבל גם ככה מנת GOW רצינית, זה די הימור בטוח שיהיו 2 המשכים בדור הקרוב, ששניהם יהיו מעל 50 שעות... לא שאני אתלונן, חלילה. אבל נראה לי שארצה לשמור את זה בין הטרילוגיה הנכחית לבאה, נשמע לי תזמון אפילו יותר אידאלי.
בואו נסיים את זה לפני שאנחנו חוזרים אחורה ;)

ובדור של הפס6 לא תקבל משחקי GOW?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוגוסט 2019, 08:11

כן, אבל אולי שוב זה יהיה רק משחק אחד, ובכל מקרה זה יהיה לפני טרילוגיה חדשה. נראה לי יותר כיף לחזור אחורה אחרי שנסיים את הנכחית, איך יכול להיות תזמון טוב זה? ומאז המשחק השלישי (ואסנשן שלא מתייחסים אליו ובצדק) יעברו רק 2 דורות...
שוב, לא אתלונן אם אקבל מחר רימייק מושקע של שלושתם, אבל אם שואלים אותי מה הנקודה האידאלית ביותר עבור שחרור של הרימייק אני חושב שזה יהיה לפני שמגיעים למצריים או מה שלא יגיע אחרי הנורדית ^_^

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוגוסט 2019, 14:13

Laskin כתב:כן, אבל אולי שוב זה יהיה רק משחק אחד, ובכל מקרה זה יהיה לפני טרילוגיה חדשה. נראה לי יותר כיף לחזור אחורה אחרי שנסיים את הנכחית, איך יכול להיות תזמון טוב זה? ומאז המשחק השלישי (ואסנשן שלא מתייחסים אליו ובצדק) יעברו רק 2 דורות...
שוב, לא אתלונן אם אקבל מחר רימייק מושקע של שלושתם, אבל אם שואלים אותי מה הנקודה האידאלית ביותר עבור שחרור של הרימייק אני חושב שזה יהיה לפני שמגיעים למצריים או מה שלא יגיע אחרי הנורדית ^_^

טרילוגיה שכזו, אם נניח תוכרז ב-2020 ל-2022, האחרון כנראה יצא רק בסביבות 2027-2028. אתה חושב שבטווח של 8 שנים לא יצא אף GOW ראשי? לא משנה מתי תוציא את הרימייקים האלה, יהיו כותרי GOW חדשים בינהם. סוני מתחילה דור חדש, הם רוצים לעשות רימייקים גדולים חדשים ואם להגיד את האמת הבריכת אפשרויות שלהם לא בדיוק ענקית. GOW הוא האופציה הכי מלהיבה יחד עם ICO וג'ק ודקסטר ואני לא אתפלא אם לפחות שניים משלושת המשחקים הללו יקבלו רימייק מלא בדור הקרוב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 161 אורחים