משחקי 2019

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: משחקי 2019

הודעהעל ידי Kazz » 02 אוגוסט 2019, 00:07

אני מדבר על השנים שהיו צריכים לחכות לגרסת מחשב ל GTA V ועכשיו עם RDR2. אין יותר מביך מהם. מדהים איך כל חברה יפנית עכשיו תומכת בפלטפורמה יותר טוב מאשר האולפן הכי מרוויח בעולם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוגוסט 2019, 02:10

Kazz כתב:אני מדבר על השנים שהיו צריכים לחכות לגרסת מחשב ל GTA V ועכשיו עם RDR2. אין יותר מביך מהם. מדהים איך כל חברה יפנית עכשיו תומכת בפלטפורמה יותר טוב מאשר האולפן הכי מרוויח בעולם.

זאת אסטרטגיה קאז, בפעם ה200, זאת אסטרטגיה.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 אוגוסט 2019, 09:03

זו לא אסטרטגיה. המשחק כבר יצא. את הדאבל דיפינג כביכול הם כבר ישיגו. אז למה צריך לחכות שנים ולא כמה חודשים בשביל גרסת מחשב?
איכשהו, אף חברה אחרת גדולה כקטנה לא מאמצת את ה'אסטרטגיה' הזו. אולי זה צריך להגיד לך משהו ולהפסיק לאכול את המיתוס הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוגוסט 2019, 09:52

איכשהו, אף חברה אחרת לא מוכרת 50 מליון עותקים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוגוסט 2019, 13:41

Kazz כתב:זו לא אסטרטגיה. המשחק כבר יצא. את הדאבל דיפינג כביכול הם כבר ישיגו. אז למה צריך לחכות שנים ולא כמה חודשים בשביל גרסת מחשב?
איכשהו, אף חברה אחרת גדולה כקטנה לא מאמצת את ה'אסטרטגיה' הזו. אולי זה צריך להגיד לך משהו ולהפסיק לאכול את המיתוס הזה.

אף חברה לא מוכרת 100+ מליון עותקים, אף חברה אחרת לא מתעלמת מכל תערוכה בעולם כמו E3 ושות׳, אף חברה בעולם לא מוציאה את החשיפות שלה לבד באתר שלה וכל העולם עומד דום. כן, הם בסטאטוס של אף חברה אחרת, אז הם מתנהגים איך שבא להם ואיך שמתאים להם וכשהם מוציאים את גרסת הpc באיחור לכל משחק גדול שלהם כבר שני עשורים כנראה זה כי זה מתאים להם. אם זה היה שווה להם להוציא אותה באותו יום, הם היו עושים את זה כי הם בערך החברה הכי חזקה בעולם הגיימינג עם כוח פיתוח אדיר ומה שהם רוצים קורה, לא מה שקאז רוצה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 אוגוסט 2019, 14:11

אנ לא מבין איך אפשר לטעון שזו לא אסטרטגיה. אולי לא בהכרח אסטרטגיה שיווקית (למרות שאני חושב שכן), אבל לכל הפחות מחשבה אסטרטגית על כך שלא שווה להם להשקיע את זה והכל יהיה בסדר. הרי זו חברה ענקית, זה לא שהם לא יכולים לעשות את זה. זה לא שהם פעם אחר פעם מפתחים גרסאת PC במקביל ונכשלים שוב ושוב במשימה לעמוד בדד ליין. אז מה נשאר? החלטה מודעת להוציא את גרסאת הPC באיחור.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 אוגוסט 2019, 14:52

לא משנה אם המשחק מוכר 20 מליון או 100 מליון. כל עוד אין לכם טיעון טוב יותר ממיתוס של דאבל דיפינג (שכמובן יש 0 נתונים עד כמה נפוץ) אני אדבוק בהגיון הכלכלי והבריא שעדיף להוציא את הגרסה הכי רווחית שלך פר עותק, הכי רווחית שלך כי יש לך לאנצ'ר כמה שיותר מהר. הגיון כלכלי שמוכח כנכון פעם אחר פעם ע"י שאר התעשייה.

אז שוב, לא הודגם שום הגיון ושום נתונים להחלטה של רוקסטאר. כבר יותר סביר שלהאוזרים יש איזה שריטה בנוגע למחשב כמו שיש להם בשאר דברים. רוקסטאר מוזמנים להביא נתונים ולסתום לי את הפה, אבל התקשורת של החברה הזו כו מביכה שהם אפילו לא יכולים להגיד כמו אנשים בוגרים שהם מאשרים פיתוח של גרסת מחשב ושהיא תגיע אחרי הקונסולות כל פעם ששואלים אותם על המשחק החדש שלהם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 אוגוסט 2019, 15:15

למה שהם יגידו שהם מפתחים גרסה לpc? הרי אין להם שום תועלת בזה, ותאורתית זה רק יכול לפגוע במכירות של גרסאות הps4 והxo עם אנשים שיחכו לגרסאת הpc.
זה לא בוודאות יפגע, כי אם הם יגידו שיש גרסאת pc והיא יוצאת עוד שנה (נניח) אז אני לא חושב שאחוז משמעותי יחכה, אבל בהתחשב בכך שאין להם שום תועלת מלהכריז, אז הסיכון התאורתי הזה שווה להם פשוט לא להכריז.
בדיוק כמו שCDPR לא מכריזים רשמית שיהיו במוקדם או במאוחר גרסאות דור הבא לסייברפאנק, למרות שברור לכולנו שזה נמצא בערך באותה נקודה על סקאלת הוודאיות כמו גרסאת pc של RDR 2. אין בזה כלום חוץ מלפגוע פוטנציאלית במכירות הדור הנוכחי.

וחוץ מזה, בוא נגיד שבהעדר נתונים הדאבל דיפינג זו תאוריה שנשמעת לי (ולרבים כאן) הגיונית. מה אתה חושב הסיבה לאי יציאת גרסאות הpc במקביל, אם כך? מה התאוריה שלך?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוגוסט 2019, 17:11

Kazz כתב:לא משנה אם המשחק מוכר 20 מליון או 100 מליון. כל עוד אין לכם טיעון טוב יותר ממיתוס של דאבל דיפינג (שכמובן יש 0 נתונים עד כמה נפוץ) אני אדבוק בהגיון הכלכלי והבריא שעדיף להוציא את הגרסה הכי רווחית שלך פר עותק, הכי רווחית שלך כי יש לך לאנצ'ר כמה שיותר מהר. הגיון כלכלי שמוכח כנכון פעם אחר פעם ע"י שאר התעשייה.

אז שוב, לא הודגם שום הגיון ושום נתונים להחלטה של רוקסטאר. כבר יותר סביר שלהאוזרים יש איזה שריטה בנוגע למחשב כמו שיש להם בשאר דברים. רוקסטאר מוזמנים להביא נתונים ולסתום לי את הפה, אבל התקשורת של החברה הזו כו מביכה שהם אפילו לא יכולים להגיד כמו אנשים בוגרים שהם מאשרים פיתוח של גרסת מחשב ושהיא תגיע אחרי הקונסולות כל פעם ששואלים אותם על המשחק החדש שלהם.

הגיון:
דאבל דיפינג
נתונים:
המכירות שלהם
הוכחות:
אני ומלא אנשים, שקיימים למרות שאתה מנסה להתעלם בכל הכח

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוגוסט 2019, 17:41

Stick כתב:למה שהם יגידו שהם מפתחים גרסה לpc? הרי אין להם שום תועלת בזה, ותאורתית זה רק יכול לפגוע במכירות של גרסאות הps4 והxo עם אנשים שיחכו לגרסאת הpc.
זה לא בוודאות יפגע, כי אם הם יגידו שיש גרסאת pc והיא יוצאת עוד שנה (נניח) אז אני לא חושב שאחוז משמעותי יחכה, אבל בהתחשב בכך שאין להם שום תועלת מלהכריז, אז הסיכון התאורתי הזה שווה להם פשוט לא להכריז.
בדיוק כמו שCDPR לא מכריזים רשמית שיהיו במוקדם או במאוחר גרסאות דור הבא לסייברפאנק, למרות שברור לכולנו שזה נמצא בערך באותה נקודה על סקאלת הוודאיות כמו גרסאת pc של RDR 2. אין בזה כלום חוץ מלפגוע פוטנציאלית במכירות הדור הנוכחי.

וחוץ מזה, בוא נגיד שבהעדר נתונים הדאבל דיפינג זו תאוריה שנשמעת לי (ולרבים כאן) הגיונית. מה אתה חושב הסיבה לאי יציאת גרסאות הpc במקביל, אם כך? מה התאוריה שלך?

ההגיון הוא שהם מטומטמים או חסרי יכולת או משוגעים. סה״כ סביר :/

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 אוגוסט 2019, 20:00

לא מבין איך בכלל אפשר להתווכח על זה קאז, מדובר במפתחת הגדולה ביותר (שים לב שמדבר על מפתחת, לא מפיצה שיש לא מעט גדולות יותר) עם כח אדם הזוי וזמן פיתוח ללא גבולות שעובדים בתקציב חופשי מתוך הנחה מוצדקת שכל המשאבים העצומים האלה יוצרים מוצר שנמכר בעשרות עד מאה מיליון ומחזיר את עצמו בקלות.

הם יכולים מחר גם לעשות פורט לפס2 במקביל אם הם ירצו, מן הסתם כל העניין הזה הוא נטו אסטרטגיה מחושבת, אם נראה לך שחברה בגודל כזה עושה דברים רנדומלית וללא תוכנית אז אין לי מה לאמר.

למה זה לא קורה אצל מפתחות אחרות? כי הן לא רוקסטאר, אצלן זה לא יעבור בשלום והמומנטום של גרסת הפיסי יהיה די עלוב, אצל רוקסטאר המומנטום נמשך למשך דור שלם אז אפשר לעשות פורט ל PC בכל שלב והוא עדיין יתקבל בהייפ ענק ובהמוני אנשים שיקנו את המשחק פעמיים או מסתם כאלו שהזילו ריר במשך שנה פלוס מהסרטונים של גרסאות הקונסולות והתפוצצו ברגע שזה כבר יצא ל PC שלהם. עם התוצאות אי אפשר להתווכח אז אני לא חושב שאתה בעמדה לערער על ההחלטה שלהם אלא אם נראה לך שהם אשכרה יכלו למכור יותר אם היו נוהגים אחרת (זה אפשרי בכלל?) וגם אז, אין לך שום ביסוס לכך בעוד שלהם יש אחלה ביסוס שההפך עובד מדהים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוגוסט 2019, 08:42

bling כתב:77 זה לא רע בשביל משחק שהוא בתכלס סוג של חבילת הרחבה, אני מהמר שמעריצי וולפנשטיין בטח יהנו ממנו.

סתם לעדכן שהמשחק די התרסק ל69 אחרי 93 ביקורות.. נשמע פחות מ meh כבר.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוגוסט 2019, 13:50

עכשיו זה יהיה ממש קטסטרופה אם קונטרול יקבל פחות ממנו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2019, 14:02

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 אוגוסט 2019, 21:01

Stick כתב:למה שהם יגידו שהם מפתחים גרסה לpc? הרי אין להם שום תועלת בזה, ותאורתית זה רק יכול לפגוע במכירות של גרסאות הps4 והxo עם אנשים שיחכו לגרסאת הpc.

למה שיגידו? כי כולם יודעים שהם מפתחים את המשחק גם למחשב ושהוא ייצא אחרי גרסת הקונסולות. הגיע הזמן להחליף דיסק, לא? את מי בדיוק רוקסטאר 'ממירים' באי-האמירה הזו? זה ככה כבר עשרות שנים עם המשחקים שלהם. אז כל שחקן שיש לו פס ו XBOX יודע שתגיע גרסת מחשב שנה + אחרי. ממשיכים לשחק את אותו משחק.

זה לא דומה בכלל לדוגמה שהעלת למכשיר שלא קיים בשוק. גם לא הייתי פוסל שגרסה כזו תוכרז לפני יציאת המשחק.

דאבל דיפינג זה לא כזה הגיוני. כמה חפיפה כבר יש בין האנשים שיש להם קונסולה ומחשב, ושהם בעיקר שחקני מחשב (כך שהם יודעים בוודאות שהם יקנו את המשחק על המחשב לכשייצא)? גם אין לי מושג איך רוקסטאר בכלל יכולה לדעת אם שחקן ספציפי קנה 2 גרסאות (אולי עכשיו עם ה social club הם יכולים). אבל שוב, אף לא קיבלנו נתון של 'אחוז השחקנים שרכש את אותו משחק על יותר מפלטפורמה אחת'. לא משחק של רוקסטאר ולא של אף משחק בהיסטוריה.

ובצד השני של המשקל זה להוציא את גרסת המחשב במקביל. להנות מ 95% דיגיטל (ומי יודע כמה בל'אנצר הפרטי) מול גרסת הקונסולות בשיגור שתמכור הרבה בריטייל. לשבור את שיאי ההשקה הגדולה ביותר וכו'.

אם רוקסטאר היו מוצאים את GTA V למחשב במקביל, אז גם היו עושים קופה ואז עושים קופה נוספת של הגרסה המשודרגת שבטח היו מתמרים ב 40-50 דולר. ואז אתה עושה דאבל דיפינג על אותה פלטפורמה ומקבל יותר כסף מאותו אדם.

מה התיאוריה שלי? לא יודע. ידוע שרוקסטאר מנוהלת באופן מוזר ושלהאוזרים יש צורת עבודה משונה אז אולי יש להם שריטה בנוגע למחשב או שהרכב העובדים שלהם נוטה למשחק על קונסלות ולכן זה תמיד בעדיפות שנייה.

בנתון אחד הם יכולים להבהיר את הכל ולספק תשובות. אני יודע אם אני הייתי אחראי PR של רוקסטאר/טייק2 ויש לי נתון דאבל דיפינג משכנע - הייתי אומר אותו. מה שכן, הם חייבים להפסיק לתת תשובות של העמדת פנים כאילו זה פעם ראשונה שהם שומעים על PC.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2019, 21:28

אני באמת לא מצליח להבין. נניח שאתה עומד בראש של רוקסטאר, אתה מקבל לידיים שיטה עסקית שעובדת. מה זה עובדת? עובדת בטירוף, חסרת תקדים, ההצלחה הכי גדולה בהיסטורייה של התעשייה הזאת. ואתה משנה אותה? למה? באמת למה שהם יספרו על גרסאת הpc מראש, אם הם יודעים שלא לספר עובד להם בצורה מוכחת, הרבה יותר טוב ממה שהם יכלו לצפות? אולי אם הם יגידו זה יהיה אותו דבר. אבל.. למה להם לבדוק את זה בכלל? מה אכפת להם שכולם יודעים אם באופן מוכח זה עובד? אם הם צוחקים כל הדרך אל הבנק?
ולמה שיגידו על הדאבל דיפינג? זה סתם עשוי להשמע לא טוב ולצייר אותם כחברה תבעת בצע. אולי זה לא, אולי זה יהיה אותו דבר. אבל לא להגיד יהיה עובדתית אותו דבר, אז למה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2019, 21:50

״כולם״ גם ידעו שRDR הראשון יגיע למחשב... לא?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 אוגוסט 2019, 10:06

Klayman כתב:
bling כתב:77 זה לא רע בשביל משחק שהוא בתכלס סוג של חבילת הרחבה, אני מהמר שמעריצי וולפנשטיין בטח יהנו ממנו.

סתם לעדכן שהמשחק די התרסק ל69 אחרי 93 ביקורות.. נשמע פחות מ meh כבר.

יש לו עוד כמה נקודות לרדת לפני שנהיה מתחת ל MEH :P

אבל ברצינות, ציונים מאכזבים מאוד, חבל, מקווה שזה לא ימנע מהם להמשיך עם המותג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 11:13

אני די בטוח שהמשחק השלישי בפיתוח ויגיע בתחילת הדור הבא

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוגוסט 2019, 12:58

קצת מידע חדש לגבי קונטרול:
לא יהיה לו NG+... החלטה קצת מבאסת, אבל מצד שני זה מטרוידואניה, אבל לגמרי הגיוני.
כן יהיו לו 2 הרחבות שיצאו אחרי שהוא יוצא.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 09 אוגוסט 2019, 20:20

אני לא רואה טעם לצפות בזה שבועיים וחצי לפני היציאה, אבל הקמפיין של גירס 5 (והורד) הולכים להציג בגיימסקום ובאינסייד אקסבוקס:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 אוגוסט 2019, 20:52

מי שעשה את הקמפיין השיווקי של גירס 5 כנראה סבל בשלב כלשהו משבץ מוחי. לפני שנה הייתי הייפ, עכשיו הוא מרגיש לי כמו תיק שנתקע לי קצת אחרי קונטרול.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 אוגוסט 2019, 21:33

אני חושב שמי שעשה את הקמפיין השיווקי ניסה להעתיק את סוני, אבל באמצע שכח מה הוא מנסה לעשות.
גם GOW (זה עם החרבות) קיבל מסע פרסום שכלל המון סודיות ואף לא סרטון גיימפלי אחד (למעט רגעים חטופים בתוך סרטוני סיפור ערוכים).
ההבדל הוא, כמובן, שמסע הפרסום של GOW (זה עם האלים) התחיל ב10 דקות גיימפלי live עם תזמורת חיה שהיו מאוד מעניינים ומסקרנים והוא נראה נהדר, ומשם ההייפ נסק לתקרה ופשוט נשאר שם כתוצאה מהשקט.
GOW (עם המסורים) פשוט... קיים? אנחנו פשוט יודעים עליו? אפס בניית הייפ, אפס התעסקות בדברים שהוא אמור להצטיין בהם או להביא בהם איזשהי בשורה. כאילו פשוט ראו שסוני שומרת על שקט תעשייתי עם משחקיה הגדולים ושזה עובד, אז עשו ביצוע צולע מאוד של אותה האסטרטגיה.

או זה, או שהמשחק במצב כל כך רע בעיני מי שאחראי על השיווק, שהוא החליט שכל שנייה מיותרת שתחשף לציבור רק תפגע בצפייה אליו. אני לא חושב שזה המצב, גם אם הוא לא יהיה ברמה של GOW (זה עם הילד הקטן) הוא צפוי להיות לפחות טוב. אז באמת שאני לא יודע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 אוגוסט 2019, 23:08

Stick כתב:אני חושב שמי שעשה את הקמפיין השיווקי ניסה להעתיק את סוני, אבל באמצע שכח מה הוא מנסה לעשות.
גם GOW (זה עם החרבות) קיבל מסע פרסום שכלל המון סודיות ואף לא סרטון גיימפלי אחד (למעט רגעים חטופים בתוך סרטוני סיפור ערוכים).
ההבדל הוא, כמובן, שמסע הפרסום של GOW (זה עם האלים) התחיל ב10 דקות גיימפלי live עם תזמורת חיה שהיו מאוד מעניינים ומסקרנים והוא נראה נהדר, ומשם ההייפ נסק לתקרה ופשוט נשאר שם כתוצאה מהשקט.
GOW (עם המסורים) פשוט... קיים? אנחנו פשוט יודעים עליו? אפס בניית הייפ, אפס התעסקות בדברים שהוא אמור להצטיין בהם או להביא בהם איזשהי בשורה. כאילו פשוט ראו שסוני שומרת על שקט תעשייתי עם משחקיה הגדולים ושזה עובד, אז עשו ביצוע צולע מאוד של אותה האסטרטגיה.

או זה, או שהמשחק במצב כל כך רע בעיני מי שאחראי על השיווק, שהוא החליט שכל שנייה מיותרת שתחשף לציבור רק תפגע בצפייה אליו. אני לא חושב שזה המצב, גם אם הוא לא יהיה ברמה של GOW (זה עם הילד הקטן) הוא צפוי להיות לפחות טוב. אז באמת שאני לא יודע.

אני לא רואה קשר בין השניים. Gow התחיל בגיימפליי מורחב והמשיך בטריילר אחרי טריילר עד שחודש לשחרור היה פיצוץ מידע. גירס? טריילר בודד עם פלאשים קלים של גיימפליי ו... רק מולטי מאז כשהמשחק יוצא עוד ארבעה שבועות.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 10 אוגוסט 2019, 00:56

המשחק אגב הזדהב היום, נחשפה רשימת האצ'יבמנטס עם כמה פרטים ונראה שהחשיפה של הקמפיין בגיימסקום תהיה נטו טריילר סיפור.

אין לי בעיה שישימו דגש על המולטי בטריילרים ובגיימפליי, אבל זה לא שראינו משם משהו מעניין ב-E3. עדיף בהרבה היה להחליף את הטריילר Escape הזה ואת הקשקוש טרמינייטור משם בטריילר סיפור שיהיה בגיימסקום. דווקא החשיפה ב-E3 שנה שעברה היתה מוצלחת והרימה לי טיפה את הציפיות לקמפיין (ראיתי אותה שוב אחרי שרצתי על כל המשחקים לפני חודשיים ככה). עכשיו בגלל דממת האלחוט בנוגע אליו הן התאזנו שוב, ואני לא חושב שאצפה בטריילר גיימסקום שבוע וחצי לפני שהמשחק יוצא.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 42 אורחים