נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוגוסט 2019, 17:19

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:http://www.redgamingtech.com/playstation-5-gpu-specs-leak-2ghz-backwards-compatibility-mode/

הוא טוען שהוא דבר בפרטי עם קומאצ'י וקומאצ'י אמר לו שהפס5:
- מצב BC1 עם 16CU פעילים.
- מצב BC2 עם 40CU פעילים.
- מצב פס5 עם מספר CU שהוא לא חושף פעילים.

מצב 1 תואם בדיוק לפס4, מצב 2 תואם כמעט לפרו (הפרו היא 36CU). אני לא מכיר את הבן אדם אבל נותנים לו קרדיט ב-ERA, אם הוא דובר אמת אז:
1) יש פס5 יותר מ-40CU שלדעתי זה הגיוני מאוד, אני כבר כמה זמן חושב שהיא 44-48 פחות או יותר.
2) במצב BC פרו הפס5 תהיה מהירה מהפרו.
3) בשילוב עם הדליפה של קומאצ'י שהפס5 רצה ב-2000Mhz אפשר להגיע למסקנה שהקונסולה היא לפחות 11.26TF מה ששם אותה כבר צפונית ל-15TF של הפס4/ONE.

כמובן שיש מצב ש40CU זה המספר הסופי של הפס5 והוא פשוט מנציך את התדר ל~1Ghz כשהוא מפעיל משחקים שקיבלו פאטץ׳ פרו.
עדיין,40CU ב2ghz נותנים 10.26TF וזה לגמרי יספיק לי,אני אפילו לא מעז לקוות ליותר מזה,לא כי אני חושב שזה לא אפשרי,אלא כי GPU כזה ממש ממש יספיק לדור הבא. אני מאוד אוהב את הnarrow design הזה בשילוב עם תדר סופר גבוה.

הבחור מ-ERA אמר ספציפית שזה לא 10.24TF, כלומר או שמספר ה-CU שונה מ-40 (וזה אומר גבוה מ-40 אם נצליב עם המידע מקומאצ'י) או שמהירות השעון שונה מ-2GHZ (למרות שזה מה שקומצ'י מצא בדרייברים של AMD). כלומר המסקנה ההגיונית לדעתי היא 2GHZ עם יותר מ-40CU ובגלל שמדובר בחתיכת כוח, אני משער שזה כנראה 44CU ב-2GHZ שזה 11.26TF.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוגוסט 2019, 18:26

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:http://www.redgamingtech.com/playstation-5-gpu-specs-leak-2ghz-backwards-compatibility-mode/

מצב 1 תואם בדיוק לפס4, מצב 2 תואם כמעט לפרו (הפרו היא 36CU). אני לא מכיר את הבן אדם אבל נותנים לו קרדיט ב-ERA, אם הוא דובר אמת אז:
1) יש פס5 יותר מ-40CU שלדעתי זה הגיוני מאוד, אני כבר כמה זמן חושב שהיא 44-48 פחות או יותר.
3) בשילוב עם הדליפה של קומאצ'י שהפס5 רצה ב-2000Mhz אפשר להגיע למסקנה שהקונסולה היא לפחות 11.26TF מה ששם אותה כבר צפונית ל-15TF של הפס4/ONE.

כמובן שיש מצב ש40CU זה המספר הסופי של הפס5 והוא פשוט מנציך את התדר ל~1Ghz כשהוא מפעיל משחקים שקיבלו פאטץ׳ פרו.
עדיין,40CU ב2ghz נותנים 10.26TF וזה לגמרי יספיק לי,אני אפילו לא מעז לקוות ליותר מזה,לא כי אני חושב שזה לא אפשרי,אלא כי GPU כזה ממש ממש יספיק לדור הבא. אני מאוד אוהב את הnarrow design הזה בשילוב עם תדר סופר גבוה.

הבחור מ-ERA אמר ספציפית שזה לא 10.24TF, כלומר או שמספר ה-CU שונה מ-40 (וזה אומר גבוה מ-40 אם נצליב עם המידע מקומאצ'י) או שמהירות השעון שונה מ-2GHZ (למרות שזה מה שקומצ'י מצא בדרייברים של AMD). כלומר המסקנה ההגיונית לדעתי היא 2GHZ עם יותר מ-40CU ובגלל שמדובר בחתיכת כוח, אני משער שזה כנראה 44CU ב-2GHZ שזה 11.26TF.

אוי אל תעשה לי את זה,עכשיו אני אקבע לעצמי את המספר החדש הזה בראש :)
ועכשיו גם הבחור מ-Era קיבל אישור מהמודרים (לחבר'ה שלא באתר,זה בעצם אומר שהוא אותנטי ולא מבלשט) והתחיל לשפוך עוד פרטים על המשחק שהוא ראה ונחשו מה? הוא רץ על Unreal Engine! רק לדמיין מה גרילה,רמדי ונוטי דוג יעשו עם החומרה החדשה....אני פשוט לא יכול לחכות כבר.
It was pieces and parts of a game. There was a separate character model section, then a SFX section, ect.

But the bulk of it was the open world environment section and this seemed the furthest along....and was the most impressive. The Vistas were most similar to Forza Horizon 4 on the X, but while that looks like a game, this did not.

Absolutely everything on screen was simultaneously moving and had life.

You know when you go for a hike on a sunny day and the natural beauty around you suddenly gives you a warm feeling inside? Yeah, this was like that.

He didn't say it, but I am guessing this game has a more advanced form of Global Illumination than I have seen before which seemed to make everything appear more grounded and realistic in terms of lighting and especially shadows...

One thing about Ray Tracing.....imagine an old stone bridge over a river with fire in the background. You could fly along the river, which reflects the world including the sky, buildings, the flames and the bridge itself

Then you zoom under the bridge which also has mist in parts and it gets slightly darker which then adjusts the reflectivity and color of everything around it and skimming through the mist also occludes some( but not all) of the reflections....and just Fuck Man...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוגוסט 2019, 22:04

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:

אוי אל תעשה לי את זה,עכשיו אני אקבע לעצמי את המספר החדש הזה בראש :)
ועכשיו גם הבחור מ-Era קיבל אישור מהמודרים (לחבר'ה שלא באתר,זה בעצם אומר שהוא אותנטי ולא מבלשט) והתחיל לשפוך עוד פרטים על המשחק שהוא ראה ונחשו מה? הוא רץ על Unreal Engine! רק לדמיין מה גרילה,רמדי ונוטי דוג יעשו עם החומרה החדשה....אני פשוט לא יכול לחכות כבר.
It was pieces and parts of a game. There was a separate character model section, then a SFX section, ect.

But the bulk of it was the open world environment section and this seemed the furthest along....and was the most impressive. The Vistas were most similar to Forza Horizon 4 on the X, but while that looks like a game, this did not.

Absolutely everything on screen was simultaneously moving and had life.

You know when you go for a hike on a sunny day and the natural beauty around you suddenly gives you a warm feeling inside? Yeah, this was like that.

He didn't say it, but I am guessing this game has a more advanced form of Global Illumination than I have seen before which seemed to make everything appear more grounded and realistic in terms of lighting and especially shadows...

One thing about Ray Tracing.....imagine an old stone bridge over a river with fire in the background. You could fly along the river, which reflects the world including the sky, buildings, the flames and the bridge itself

Then you zoom under the bridge which also has mist in parts and it gets slightly darker which then adjusts the reflectivity and color of everything around it and skimming through the mist also occludes some( but not all) of the reflections....and just Fuck Man...

תראה, אם מסכמים את המידע משני אנשים אמינים, קומאצ׳י והעורך לשעבר של EGM, זה מה שיוצא:
1) הgpu של הפס5 רץ ב2GHZ.
2) יש בפס5 לפחות 40cu.
3) הפס5 חזקה מ9.22TF והיא לא 10.24TF.

אז לאיזו מסקנה אפשר להגיע מזה? אם אנחנו נעולים על 2Ghz ו-Navi חייב לקפוץ ב4 במספר הCU אז מה האופציות?
36cu - 9.22TF
40cu - 10.24TF
44cu - 11.26TF
48cu - 12.29TF

אפשר להמשיך את הרשימה אבל אני בספק אם צריך. אז 36 ו-40 פסולים בגלל מה שהעורך של EGM אמר, אז נשארנו רק עם 44 וצפונה. להתחשב בצריכה שך ה5700XT שיש בו רק 40cu ורץ רק ב1850Mh, כנראה שלא נוכל לעלות בהרבה מ40cu. אז המסקנה ההגיונית לדעתי זה 44cu, אם זה יהיה יותר זה יהיה הסטרי לגמרי.

אז כן, אם מסתכלים על מדליפים אמינים זה שם את הניחוש הנוכחי שלי על 11.26TF כי זה המספר הכי נמוך שהצלבה של הדליפות מאפשר. וכן, זה צפונית ל15TF של הפס4, אפילו קרוב יותר ל16TF מאשר ל15. בשילוב עם SSD ומעבד חזק? פאק מי, זה מלהיב ברמות. אני מקבל פלאשים לN64, ביחוד כל הקטע של הקלטות שלה לעומת הדיסקים של הפס1 ואיך זה שינה מקצה לקצה את המבנה של המשחקים לעומת אלה של הפס1.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אוגוסט 2019, 09:37

ומה לגבי הסקארלט?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2019, 09:53

bozeman כתב:ומה לגבי הסקארלט?

הדבר היחיד שידוע עליה הוא שגם היא מעל ל9.24TF אבל אין לנו מהירות שעון כך שאי אפשר לצאת בניחושים בומבאסטים. כלומר אנחנו יודעים כל המבנה זיכרון והמעבד אבל דברנו על זה כבר :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אוגוסט 2019, 10:08

בקיצור - בטח תהיה באותו איזור עם קצת יותר בA וקצת פחות בB ויהיו ויכוחים דור שלם מי יותר חזקה כרגיל...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוגוסט 2019, 10:25

דווקא בתחילת הדור הזה לא היו יותר מדי ויכוחים... אבל אני מניח שההבדל לא יהיה כזה שלא יאפשר לאחת מהן לתפקד ברזולוציה המצופה ממנה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 אוגוסט 2019, 10:27

bozeman כתב:בקיצור - בטח תהיה באותו איזור עם קצת יותר בA וקצת פחות בB ויהיו ויכוחים דור שלם מי יותר חזקה כרגיל...

נכון, ובשביל אנשים טכניים (ופאנבואים) זו חגיגה שלמה שמבטיחה ל DF המוני צופים בשנתיים שלוש הראשונות של מלחמת הקונסולות עד שיגיע הרגע שכבר ימצו את ההבדלים (כמו שמשלב מסויים כבר הבנו את השטאנץ שהפס4 קונסולה של 1080P בעוד שהוואן 900P עם הבדלים מינוריים מסביב של פריימרייט או/ו צללים צמחייה וכו׳) וכל נחיתות של גרסה אחת מול השנייה לא תהיה עוד כזה שוק ויעברו הלאה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2019, 11:22

מצד אחד קצת משמים שזה כנראה יהיה הדור הכי קרוב בביצועים אי פעם, מצד שני לא יהיו תלונות על ״קונסולה x מחזיקה אותנו מאחור״ שזה די נחמד :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2019, 12:06

עברתי קצת על ההודעות החדשות של העורך של EGM ומה שהוא אומר הוא שהמפתחים שהוא דבר איתם אמרו מבחינת TF ש:
1) המספר TF הוא דו ספרתי.
2) הם אשרו ששתי הקונסולות חזקות מה5700XT (מה שממילא משתמע מסעיף 1).

כלומר המינימום של המינימום לשתי הקונסולות דור הבא הוא 14TF של הדור הנוכחי והם כנראה נמצאות מעל ל2080RTX. זה די מדהים להתחשב בעובדה שיש גם cpu מעולה ו-ssd. איזה חילוף דור מרגש :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אוגוסט 2019, 12:27

די להעלות לי את ההייפ!!!!
גם ככה כבר התחלתי לחסוך... (הילד לא באמת צריך בר מצווה בדיוק ב-13, נכון? ולא, XBOX מתנה זה לא טוב, כי הוא יחשוב שהיא שלו...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 20 אוגוסט 2019, 15:35

בהחלט הזמן בשבילי לחשוב על למכור את הפס4 כל עוד אפשר במחיר סביר, לקראת לדור הבא (אם בכלל זה שווה... נבדוק בכמה היא רצה ביד2 או פייסבוק). אני בונה על זה שמעבר הדור הזה יהיה בשבילי גם מעבר ל-4K :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוגוסט 2019, 15:48

אני יכול להבין את החשיבה הזו אבל לא הייתי לוקח סיכון עם איזה חצי שנה מינימום שבטח תהיה בין היציאה של TLOU2 ועד השיגור של הפס5. את הפרו שלי אנסה למכור רק אחרי שאסיים אותו... מפחד מספוילרים :(

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 אוגוסט 2019, 17:14

bozeman כתב:די להעלות לי את ההייפ!!!!
גם ככה כבר התחלתי לחסוך... (הילד לא באמת צריך בר מצווה בדיוק ב-13, נכון? ולא, XBOX מתנה זה לא טוב, כי הוא יחשוב שהיא שלו...)

לפחות אם הדור הבא יאכזב אנחנו נדע את מי להאשים :evil:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2019, 21:14

אם הנתונים נכונים, אני עומד מאחורי ההייפ :)

אה, וקבלו את הדבר האדיר הזה. סוני רשמה טריידמארק על זה, כמות הזויה של וונטים והכל בצורת V אחת גדולה. יש מצב שזה הערכת פיתוח של הפס5 ואם זה בצורת V, יעני 5, זה הדבר הכי נדוש ואדיר שראיתי :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 אוגוסט 2019, 21:17

יש סיכוי לא רע שככה נראית ה-dev kit של הפס5:
תמונה

https://nl.letsgodigital.org/uploads/2019/08/sony-interactive-entertainment.pdf

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 20 אוגוסט 2019, 22:59

Laskin כתב:אני יכול להבין את החשיבה הזו אבל לא הייתי לוקח סיכון עם איזה חצי שנה מינימום שבטח תהיה בין היציאה של TLOU2 ועד השיגור של הפס5. את הפרו שלי אנסה למכור רק אחרי שאסיים אותו... מפחד מספוילרים :(

כן, זה הגיוני, אבל בתכלס עברתי על רוב המשחקים הגדולים שרציתי (חוץ מ-Until Dawn), וממה שנשאר אני מתעניין (לפחות ברמה של רכישה סמוך להשקה) רק בצושימה שגם ככה כנראה ייצא עם הפס5 או משהו ככה שיהיה מאוחר מדי. אבל סביבות מרץ-אפריל זה כנראה גם עדיין סביר למכור, לפני ש-E3 יגיע והדור הבא ייראה כבר קרוב לציבור :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוגוסט 2019, 23:04

אני צופה ספוילרים שממש יכולים לחרבן את החוויה, ולא בא לי להמנע מיוטיוב וכד׳ יותר מדי זמן, אני אעשה מה שעשיתי עם gow ואשתדל לסיים אותו בסופ״ש אחד

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 20 אוגוסט 2019, 23:09

איכשהו הצלחתי לא לדעת ממש כלום ממה שקורה בבלעדיים של הפס4 (ו-3) כשקניתי את הקונסולה ושיחקתי אותם לראשונה לפני שנתיים-שלוש, אז אני יכול אולי לקחת את הסיכון הזה :) נשקול...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוגוסט 2019, 23:50

לדעתי די קל להתחמק מספויילרים למשחקי וידאו, זה לא סדרת טלביזיה או סרט קולנוע שתקבל ספויילרים בשיחות חולין בישראל או אפילו בחדשות. ב-TLOU1 שחקתי באיחור של כמה חודשים, ל-U4 אני ממתין כבר 3 שנים ולא חטפתי אף ספויילר, ל-GOW כבר שנה וחצי וגם כלום. TLOU2 ו-GOT יוצאים ממש קרוב לפס5, האמת שאני מוכן להתערב שאחד מהם יצא ביום היציאה של הפס5 וישמש ככותר שיגור הגדול שלהם. אם BIA קונה פס5 בשיגור, אני די בטוח שלאחד מהם הוא ימתין ~4-5 חודשים ובשני הוא ישחק בשיגור. הייתי מחכה ליציאה של DS ואז מוכר אותה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוגוסט 2019, 00:20

לפי השמועות TLOU2 מכוון לפברואר, זה די קרוב. ולגבי הראשון - תכלס לא היה המון לספיילר בסוף אבל המתח הורג :) אם פה זה יהיה אחרת אז יכול להיות שזה כן יהיה קשה להמנע מספוילרים.
קיצר אני לא לוקח את הסיכון, זה אולי המשחק הכי חשוב לי בכל הדור הזה ואם כבר יש לי את הקונסולה שהוא רץ עליה אני לא אפספס את חוויית יום השיגור :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 21 אוגוסט 2019, 00:46

הקטע שאני די נעול על קונסולה בהשקה אבל בכלל לא סגור שזו תהיה הפס5, ככה שאם אני נפטר מה-4 זה אומר להיות מוכן אולי לתרחיש של לחכות כמה שנים אם בכלל ולא כמה חודשים. בכל מקרה ספוילרים פחות מדאיגים אותי כי אני גם לא ממש עוקב אחרי ערוצי מבקרים ביוטיוב כל כך ומקפיד להימנע מלהיכנס לת'רדים רלוונטים בפורומים, אבל מבין את לאסקין כי לפעמים זה צץ ממקומות לא צפויים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 אוגוסט 2019, 00:35

אפשר להגיד בביטחון די מלא שזו אכן ה-devkit של הפס5..הבחור מפתח ב-codemasters ואני מניח שעומד להסתבך בצרות קצת בקרוב..:

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 22 אוגוסט 2019, 16:04

הציוץ כבר נמחק, אבל אין שום היגיון בזה שהפטנט עצמו הוא באמת עבור ה-DevKit.
יכול להיות Devkit עם עיצוב מופרך (הXbox המקורית כללה וריאציית devkit בצורת האות X), אבל לרשום פטנט על זה? פטנטים של עיצוב רושמים רק על מוצרים מסחריים שרוצים למכור לקהל הרחב.

בכל מקרה, אני פה היום בשביל Whitepaper של AMD לגבי ארכיטקטורת הRDNA החדשה שלהם. הם מתכננים שבעתיד היא תשמש לא רק עבור הקונסולות של הדור הבא אלא תחלחל מטה עד לסמארטפונים וטאבלטים (ואולי גם מאותתים לחומרת הדור הבא של נינטנדו?).
בלי להיכנס לכל מיני שמועות מבוססות יותר ופחות על מהירויות clock וכדומה, זה בגדול מה שהיא יודעת לעשות:
https://www.amd.com/system/files/docume ... epaper.pdf

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2019, 16:36

swym כתב:הציוץ כבר נמחק, אבל אין שום היגיון בזה שהפטנט עצמו הוא באמת עבור ה-DevKit.
יכול להיות Devkit עם עיצוב מופרך (הXbox המקורית כללה וריאציית devkit בצורת האות X), אבל לרשום פטנט על זה? פטנטים של עיצוב רושמים רק על מוצרים מסחריים שרוצים למכור לקהל הרחב.

בכל מקרה, אני פה היום בשביל Whitepaper של AMD לגבי ארכיטקטורת הRDNA החדשה שלהם. הם מתכננים שבעתיד היא תשמש לא רק עבור הקונסולות של הדור הבא אלא תחלחל מטה עד לסמארטפונים וטאבלטים (ואולי גם מאותתים לחומרת הדור הבא של נינטנדו?).
בלי להיכנס לכל מיני שמועות מבוססות יותר ופחות על מהירויות clock וכדומה, זה בגדול מה שהיא יודעת לעשות:
https://www.amd.com/system/files/docume ... epaper.pdf

קראתי אותו לפני כמה ימים, לצערי חוץ מאשר הטבלת ביצועים מול ווגה לא היה שם יותר מדי חדש :/

עריכה:
למי שמעניינת אותו הטבלה.
תמונה

מה שבאמת הייתי רוצה לשמוע הוא:
1) המבנה של היחידות טקסטורה (כי הפיתרון RT של amd מבוסס עליו). כלומר המבנה ידוע אבל באופן מפורט יותר.
2) דרישות ומגבלות ה-SE (כדי להבין את המבנה של gpu גדול יותר עתידי).

אני משער שאת התשובה לשניהם נקבל עד תחילת שנה הבאה כשנתחיל לשמוע על RT של AMD ולראות כרטיסים גדולים מה5700.

אה, אגב, בנוגע לערכת פיתוח. אם אני זוכר נכון גם לערכה של הפרו הם רשמו פטנט. אני לא יודע למה הם עושים את זה. בכל מקרה קיבלנו אישור מעובד של codemasters שזאת באמת ערכת הפיתוח אז... סוני פשוט מוזרים? :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 40 אורחים