נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אוגוסט 2019, 00:40

הבחור מקודמאסטרס שכתב שזאת באמת הערכת פיתוח של הפס5? הוא מחק את הטוויט אתמול והיום הוא מחק את החשבון טוויטר שלו. מסכן הבחור, בטח יורדים לו על התחת עכשיו בעבודה. אני כבר רואה בראש את השיחה שסוני הורידו לקודמאסטרס אתמול.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוגוסט 2019, 02:01

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 26 אוגוסט 2019, 09:03

מדהים!

האם אנחנו צפויים לקבל כזו רמה של פיזיקה במשחקי AAA מודרניים בדור הבא?

למרות שגם אם זה ישאר רק בטריטוריה של האינדים זה עדיין מטורף.

בעניין העובד של קודמאסטר, מה הוא לעזאזל חשב שם עם ההדלפה הזו? באמת הוא ציפה שלא יהיו השלכות לפרסם ככה בשמו דבר כזה?

לפעמים אני לא מבין אנשים, אם אתה כבר רוצה קצת תהילה אינטרנטית אז לפחות תכסה את העקבות כמו שצריך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוגוסט 2019, 10:58

bling כתב:מדהים!

האם אנחנו צפויים לקבל כזו רמה של פיזיקה במשחקי AAA מודרניים בדור הבא?

למרות שגם אם זה ישאר רק בטריטוריה של האינדים זה עדיין מטורף.

עוד שלושה פרטים מדהימים הם:
1) הדמו גם מפוצץ בrt (שהוא לא ציין בסרטון אבל חפרתי על זה כי מה שהוא עשה שם עם התאורה פשוט לא אפשרי ללא rt ובסוף גיליתי שבאמת יש שם rt)
2) הדמו לא משתמש בdxr, הוא כתב לבד את כל הrt.
3) הדמו רץ על ה1070gtx שלו והוא רוצה לעשות מצב גרפיקה נמוך יותר בשיעבוד על 1060gtx.

כלומר נשמע כמו משהו שהדור הבא אוכל בלי מלח, מצד שני זה אינדי קטן בגרפיקה מבוססת ווקסלים בשלב מאוד מצומצם. בקיצור, נחכה ונראה.

bling כתב:בעניין העובד של קודמאסטר, מה הוא לעזאזל חשב שם עם ההדלפה הזו? באמת הוא ציפה שלא יהיו השלכות לפרסם ככה בשמו דבר כזה?

לפעמים אני לא מבין אנשים, אם אתה כבר רוצה קצת תהילה אינטרנטית אז לפחות תכסה את העקבות כמו שצריך.

הכי מדהים הוא שהבן אדם עם וותק של כמעט 20 שנים בתעשיה, זאת אפילו לא טעות של ילד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אוגוסט 2019, 11:11

לגבי הRT - שמתי לב דווקא שהאש לא משתקפת, בסביבות 04:12, שזה משונה עם RT...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוגוסט 2019, 11:17

Laskin כתב:לגבי הRT - שמתי לב דווקא שהאש לא משתקפת, בסביבות 04:12, שזה משונה עם RT...

פחות הסתכלתי על ההשתקפויות, יותר על התאורה הווליומטרית שנכנסת בחורים שנוצרים שהם כמעט בלתי אפשרית ללא rt. אבל יכול להיות שגם ההשתקפויות הן rt כי העובדה שעצם מסויים לא משתקף לא פוסל השתקפות rt.

גם אם תדמיין סימולציה ברמה של המטריקס, אם בא למכונות שלבני האדם לא תהיה השתקפות של אש במטריקס, לא תהיה להם השתקפות של אש. כלומר אפילו אם השתקפות מבוצעת כמו בפיסיקה אמיתית, עדין אפשר לשחק בעולם שמשתקף בכדי לשפר ביצועים. אש ועשן הם אפקטי אלפא ואפקטי אלפא הם קטסטרופת ביצועים לrt.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אוגוסט 2019, 11:55

כן פשוט משונה לי שהוא עשה RT אבל לא להשתקפות של אפקטים... בטח כשמדובר בדמו טכנולוגי מצומצם כל כך, מבחינת סביבה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוגוסט 2019, 12:10

Laskin כתב:כן פשוט משונה לי שהוא עשה RT אבל לא להשתקפות של אפקטים... בטח כשמדובר בדמו טכנולוגי מצומצם כל כך, מבחינת סביבה...

לא יצא לי עדין לבדוק את עניין ההשתקפות לעומק, גם לא להסתכל עליה ממש בסרטון, כך שאני לא יודע מה המקרה. אבל דווקא החוסר של האש בהשתקפות, אם היא באמת חסרה כי לא יצא לי לראות, מעיד על השתקפות RT כי ב-SSR אין בעיה לשקף כל דבר על המסך כל עוד הוא מופיע על המסך בזמן שדווקא RT יצטרך לחסוך בביצועים, ביחוד כשמדובר במשהו שרץ על 1070GTX ולא על כרטיס עם ליבות RT.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: Xbox One | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bling » 07 ספטמבר 2019, 21:06

DrKeo כתב:הדור הזה יותר יציב גרפית מהדור הקודם, אבל גם הדור של הפס3 יציב משל הפס2 ושל הפס2 יציב מדור הפס1 כך שזה לא חריג. תהיה בטוח שהדור הבא יהיה יציב מהדור הזה. מבחינתי הדור הזה הוא אכזבה ענקית. זה לא משנה כמה משחקים ספציפים נראים טוב, מן הסתם הgpu בדור הזה חזק פי כמה מזה של הדור הקודם שהביא לנו משחקים כמו tlou. כלומר הוא יכל להיות גם חצי כוח, נגיד 0.9TF, ועדין הוא היה יציב יותר ויפה יותר מהדור הקודם. אבל כל זה לא סותר את האכזבה מהדור הזה. עוד ב2010 היה לי כרטיס מסך חזק משמעותית מהדור הנוכחי שעלה 399$ ומבחינת מעבד? אני אפילו לא זוכר מתי היה לי מעבד חלש משל הפס4, אולי ב2002 פחות או יותר? צד ג׳ כיוון בדמואים טכנים ב2012 לסביבות ה3.5TF ובסוף קבלנו את מה שקבלנו.

אתה רוצה לדבר על אנצ׳רטד 4? אולי נדבר על הטריילר המזוייף של נוטידוג לאנצ׳רטד 4 שרץ ״בתוך המנוע״? כלומר ב2017 הם חשפו שבמציאות הדמו רץ ב2fps (!) והואץ ל60fps, אבל הם הציגו את זה כאילו הפס4 אשכרה מסוגלת להריץ את זה. אז הדמו ההוא צריך להדגים לך ש״בורות היא ברכה״ במקרה של אנצ׳רטד 4 או כל משחק אחר בדור הזה. אנצ׳רטד 4 יפה? ברור. הוא יפה כמו בטריילר המקורי? ממש לא. הפס4 ב1.83TF זה נחמד? בקושי. זה נחמד כמו פס4 ב3.5TF ו-cpu טוב? ממש לא.

אני לא אוהב את טיעוני ״משחקים נראים מספיק טוב״, כי עד שלא ראית איך הדור הבא נראה, אתה לא יודע בכלל מה זה מספיק טוב :)

לא מסכים איתך, דור הפס3 לא היה יותר יציב מהפס2, משחקים על הפס2 הרגישו יוצר טוב בממוצע ונראו יותר נעים לעין גם (וגם מרשימים בתכלס, אבל זה נכון כנראה לכל דור שיבוא עד הפוטו ריאליזם, אי אפשר להתחרות בקפיצה מהפס1 ל 2), הם גם לרוב רצו יותר טוב ממה שהלך על הפס3.

אני לא מתייחס למספרים, אני שופט לפי מה שאני רואה, הדור של הפס3 על הנייר אמור היה להיות מרשים אבל בפועל הוא היה מאכזב מאוד מבחינה טכנית וכעור למדי, להמון אנשים בתודעה התקבע האימג׳ הזה של משחקים חומים ומקרטעים עם קריעות מסך ו iq של תחת, זה אחד מהסמלים של הדור ההוא ולי קשה למחוק את כל הרגעים האלו שחוויתי בזמנו עם הקונסולה ההיא.

בדור הזה היו הרבה רגעים שאנשים צעקו דאונגרייד כשהוצג משהו מרשים ובפועל משחקים אשכרה נראו ככה, איך אפשר להגדיר את זה חוץ מלעלות על הציפיות שהיו לרבים?

בעניין אנצ׳רטד 4, שמע אם משווים את זה לסרטוני מעבר in engine אז זו לא כזו נפילה, כאילו פאק הסרטונים האלה גם בגרסה הסופית שלהם מטורפים לגמרי ויזואלית אבל אישית אני לא מחזיק מדברים כאלה, אני שופט רק גיימפליי ושם מן הסתם היה פער גדול מהסרטונים האלה כרגיל (זה למה אני גם לא עף על הדוגמא שהבאת מהמנוע של קאפקום, לא ממש אכפת לי מה הם עושים בסרטוני המעבר שלהם) אבל הוא עדיין היה נראה מדהים ברמות.

אני רוצה לראות מישהו שרואה את ה set piece של הג׳יפ ב 2012 לפני שהדור מתחיל ואומר MEH. לי אישית הראש התפוצץ מהתצוגה הזו לא פחות מאף תצוגה שראינו ב E3 של דור הפס3 (רק בדור הפס2 היו תצוגות מדהימות יותר כצפוי כמו מגס2 שלנצח ישאר מקום ראשון אצלי)

אני לא אשקר שאם הגיימפליי היה נראה כמו הקטע ההוא בסרטון מעבר שכאילו חותך לזווית גיימפליי לפני שהמסך מחשיך הייתי בכלל מתעלף ואולי מכתיר את הדבר הזה למשהו שעובר את מגס2 ביחס לזמן שלו, אבל זה כנראה היה too good to be true לאותו הזמן. את זה נקבל בדור הבא וזה יהיה מאוד מרשים אבל כבר לא יהיה לזה את אותו האפקט כמו שיכל להיות לזה אם זה היה קורה ב 2016.

בכל אופן הבעיה היא שאני מדבר מזווית של שחקן פס3 שעבר לפס4 ואתה וסטיק מדברים כשחקני מחשב ששיחקו בקרייסיס 3, פה נוצר הפער ופה אני שוב חוזר ואומר שההשוואה צריכה להיות תפוחים אל תפוחים, אני לא שיחקתי קרייסיס 3, אני שיחקתי על הפס3 והקפיצה לפס4 היתה מעל כל הציפיות שהיו לי בזמנו, בטח כשלוקחים בחשבון את כל התחזיות הקודרות שהיו לגבי הדור הזה.

סטיק אני בגדול מסכים עם מה שאמרת, אני מבין מאיפה אתה בא, אבל תחשוב על המיליונים הרבים שהם רוב השחקנים שקפצו מהפס3 לפס4 ותבין איזה אימפקט היה לזה עבורם, משחק כמו RDR2 זה חלום רטוב מבחינה טכנית למי שבא מהפס3 אין מה לעשות, אין שום סיכוי שמישהו יצליח לזלזל בזה.

בעניין קונטרול הסברת את זה יפה והצלחתי להבין קצת יותר את הראש שלך ושל קיאו בעניין, אם קיבלתם הרגשה של פידלטי חדש שלא נראה אז אני מבין, אני פשוט ניסיתי לראות את זה מזווית של אין פה קפיצת מדרגה ביחס להישג של RDR2 ואין אחד שיתבלבל ויחשוב ששני המשחקים לא שייכם לאותו הדור, אבל, אני מבין שהאפקט הזה יכול ליצור הרגשה של משהו שלא נראה ומפה מגיעה התחושה הזו של משהו מיוחד. אישית אני לא אוכל לדעת למה התכוונתם עד שאשחק משחקי פס5 עם האפקט כי את ההרגשה הזו אני לא הולך לחוות על המחשב מן הסתם, כרגיל :)

בעיקרון אמרתי מה שאני מרגיש וחושב וככה גם אתם, לא נעים קצת לשבור את הרצף של ההתרשמויות מגירס וזה קצת לא נעים כשמדובר בנושא של האקס בוקס ולא נושא הדור הבא איפה שדיון כזה צריך לקרות אז או שנעביר את זה לשם או שנסיים ברוח הזאת :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: Xbox One | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2019, 00:37

מקווה שלא אכפת לאף אחד, הקפצתי אותנו לדיון הזה כי נראה לי קצת יותר רלוונטי.

bling כתב:
לא מסכים איתך, דור הפס3 לא היה יותר יציב מהפס2, משחקים על הפס2 הרגישו יוצר טוב בממוצע ונראו יותר נעים לעין גם (וגם מרשימים בתכלס, אבל זה נכון כנראה לכל דור שיבוא עד הפוטו ריאליזם, אי אפשר להתחרות בקפיצה מהפס1 ל 2), הם גם לרוב רצו יותר טוב ממה שהלך על הפס3.

אני לא מתייחס למספרים, אני שופט לפי מה שאני רואה, הדור של הפס3 על הנייר אמור היה להיות מרשים אבל בפועל הוא היה מאכזב מאוד מבחינה טכנית וכעור למדי, להמון אנשים בתודעה התקבע האימג׳ הזה של משחקים חומים ומקרטעים עם קריעות מסך ו iq של תחת, זה אחד מהסמלים של הדור ההוא ולי קשה למחוק את כל הרגעים האלו שחוויתי בזמנו עם הקונסולה ההיא.

בדור הזה היו הרבה רגעים שאנשים צעקו דאונגרייד כשהוצג משהו מרשים ובפועל משחקים אשכרה נראו ככה, איך אפשר להגדיר את זה חוץ מלעלות על הציפיות שהיו לרבים?

אני חושב שזה יותר עניין של מודעות מאשר אובייקטיביות. הרי שחקת לא מעט משחקי פס3 ב-12FPS או 15FPS, אולי לא שמת לב לזה כי היית צעיר יותר או פחות מבין בתחום ב-2003 מאשר ב-2010 אבל זה היה המצב. משחקי ענק בדור הפס2 כמו MGS3 ו-SOTC לא התביישו להיות שוב ושוב ב-15FPS אבל אני לא ממש זוכר AAA ענקי בתקופת הפס3 שהגיע ל-15FPS באופן קבוע. וה-IQ? הכל יחסי כמובן. הפס3 העביר אותנו לעידן ה-HD, כשנטשנו את טלביזיות CRT אז גם נטשנו את הטשטוש והמריחה שלהן וברגע שהטלביזיות נעשו חדות, זה נעשה קשה יותר לשמור על IQ טוב. ה-IQ המזעזע של הפס2 לא כזה הפריע לנו בתקופת ה-CRT, אבל ניסית לחזור לפס2 אחרי שהייתה לך טלביזית HD ושחקת כמה שנים בפס3? ה-IQ בפס2 מזעזע, אולי לא ראינו את זה בזמנו אבל זה בדיוק מה שהוא היה.

כן, ברור שקהל ה-PC, בטח גם אני עם כל הדושיות PC שלי, ירדנו על בעלי הפס3 וה-360 כשהם שחקו ב-600p בזמן שאנחנו שחקנו ב-1080p/60fps עם כרטיסי 3TF בזמן שהיום קצת יותר קשה לרדת עליכם כי אם יש לך X, יש לך קונסולה שעושה לפחות 1440P ברוב המשחקים. אבל למי שיש עדין ONE או פס4 שיגור עדין די קל לצחוק עליו :)

bling כתב:בעניין אנצ׳רטד 4, שמע אם משווים את זה לסרטוני מעבר in engine אז זו לא כזו נפילה, כאילו פאק הסרטונים האלה גם בגרסה הסופית שלהם מטורפים לגמרי ויזואלית אבל אישית אני לא מחזיק מדברים כאלה, אני שופט רק גיימפליי ושם מן הסתם היה פער גדול מהסרטונים האלה כרגיל (זה למה אני גם לא עף על הדוגמא שהבאת מהמנוע של קאפקום, לא ממש אכפת לי מה הם עושים בסרטוני המעבר שלהם) אבל הוא עדיין היה נראה מדהים ברמות.

אני רוצה לראות מישהו שרואה את ה set piece של הג׳יפ ב 2012 לפני שהדור מתחיל ואומר MEH. לי אישית הראש התפוצץ מהתצוגה הזו לא פחות מאף תצוגה שראינו ב E3 של דור הפס3 (רק בדור הפס2 היו תצוגות מדהימות יותר כצפוי כמו מגס2 שלנצח ישאר מקום ראשון אצלי)

אני לא אשקר שאם הגיימפליי היה נראה כמו הקטע ההוא בסרטון מעבר שכאילו חותך לזווית גיימפליי לפני שהמסך מחשיך הייתי בכלל מתעלף ואולי מכתיר את הדבר הזה למשהו שעובר את מגס2 ביחס לזמן שלו, אבל זה כנראה היה too good to be true לאותו הזמן. את זה נקבל בדור הבא וזה יהיה מאוד מרשים אבל כבר לא יהיה לזה את אותו האפקט כמו שיכל להיות לזה אם זה היה קורה ב 2016.

בכל אופן הבעיה היא שאני מדבר מזווית של שחקן פס3 שעבר לפס4 ואתה וסטיק מדברים כשחקני מחשב ששיחקו בקרייסיס 3, פה נוצר הפער ופה אני שוב חוזר ואומר שההשוואה צריכה להיות תפוחים אל תפוחים, אני לא שיחקתי קרייסיס 3, אני שיחקתי על הפס3 והקפיצה לפס4 היתה מעל כל הציפיות שהיו לי בזמנו, בטח כשלוקחים בחשבון את כל התחזיות הקודרות שהיו לגבי הדור הזה.

סטיק אני בגדול מסכים עם מה שאמרת, אני מבין מאיפה אתה בא, אבל תחשוב על המיליונים הרבים שהם רוב השחקנים שקפצו מהפס3 לפס4 ותבין איזה אימפקט היה לזה עבורם, משחק כמו RDR2 זה חלום רטוב מבחינה טכנית למי שבא מהפס3 אין מה לעשות, אין שום סיכוי שמישהו יצליח לזלזל בזה.

אף אחד לא אומר שהקפיצה בין הפס3 לפס4 לא הייתה גדולה. היא הייתה, יש שם GPU חזק פי 8 וגם פי 16 זיכרון (בו נתעלם מה-CPU לרגע כי פאק הוא מביך :)), אבל היא מאוד קטנה ביחס למה שהיא יכלה להיות אם סוני ומיקרוסופט לא היו זורקים עלינו בולבול גדול אחרי אפקט ה-WII. מה לעשות אבל כשהפס4 וה-ONE תוכננו ב-סביבות 2009, הקונסולה הכי גדולה בשוק הייתה שתי גיימקיוב מודבקות יחדיו בסרט דביק וזה כנראה השפיע על הבניה של הפס4. הפס4 עלתה לסוני בערך 380$ ליצר, הפס3 עלתה לסוני בערך 800$ ליצר וזה אמור להגיד לך על הדור הנוכחי כל מה שאתה צריך לדעת (ואם אתה רוצה להגיד שהפס3 הייתה קלאסטרפאק תכנוני, ה-360 עלתה להם 525$ ליצר והיא נמכרה ב-399$ כך שהנקודה נשארת).

אנצ'רטד 4 נראה מעולה והוא קפיצה אדירה מהפס3. האם הוא האנצ'רטד 4 שהגיע לנו? לא ממש, סוני התקמצנה על הפס4 (וגם מיקרוסופט, אבל אנחנו מדברים על אנצ'רטד אז אני מזכיר את סוני). איך היה נראה הקטע עם הג'יפ על פס4 שהיא 3TF? אני לא יודע, לעולם לא נדע, אבל בטוח הרבה יותר טוב ממה שהקטע נראה על הפס4. ומעבר לזה, אנצ'רטד 4 מעולם לא הביא את אפקט ה-WOW של לראות פעם ראשונה את GEARS 1 או KZ2 רצים בזמן אמיתי, הם נראו כמו מדע בדיוני בזמנו בזמן שאנצ'רטד 4 בקושי נראה טוב כמו קרייסס 3 שיצא 3+ שנים לפניו.

זה לא רלוונטי האם המשחקי דור הנוכחי נראים טוב או לא, מה שמשנה הוא שלא קבלנו את הדור שמגיע לנו. קבלנו GPU יחסית חלש למה שיכלנו לקבל ו-CPU שהוא ב-ז-י-ו-ן. וזה מה שהופך את הדור הבא לכל כך מרגש, כשאנחנו מדברים על קפיצה של בערך פי 8-10 ב-GPU, גם RT, גם CPU חזק פי 5~, גם קפיצה של פי 40~ במהירות של ה-HDD וקפיצה של 300~ בזמן גישה ל-HDD זה מרגש. מרגש כמו שהפס4 לא הייתה.

הסיבה שזה מרגש היא שאנחנו מדברים פה על הקצה המדמם של ה-PC כיום בסוף 2019 כשהקונסולות נחשפות ממש עוד כמה חודשים. אין אף משחק PC בנוי סביב SSD, לדור הבא יהיה. אין אף משחק PC בנוי סביב RT, כלומר רק עכשיו מתחילה תמיכה וגם זה למי שיש כרטיסים נורא חדשים ויקרים, בדור הבא יהיה. והמעבד? שחקני ה-PC משקשקים, כדי להשיג 60FPS במשחקי הדור הבא שרצים בקונסולות ב-30 אנחנו צריכים לשדרג את הCPU שלנו למפלצות הזויות, אפילו CPU כמו ה-9900K שעולה כרגע 500$ לאו דווקא יצליח לספק את זה. נשווה את זה לפס4 שההתלהבות לקראתה הייתה... שהיא אולי תשווה ממחשב גיימינג בן 4-5?

אז וואללה, היום זאת תקופה סופר מרגשת. אני לא יודע ב-100% מה יהיה בפס5, אבל אני כן יודע שאנחנו על סף שינוי שלא היה בתעשיה מאז השיגור של ה-360/פס3.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 ספטמבר 2019, 11:45

מגס3 אכן היה דאונגרייד רציני בהרגשה ביחס לחלקות של מגס2, בתכלס למרות שהוא מתקדם משמעותית יותר מ 2 הרגשתי בזמנו שהטנקר יותר יפה מכל מגס3.

עם SOTC אתה צודק, שם הפריימרייט היה כל כך נמוך שחשבתי כבר שזה חלק מהעיצוב של המשחק, כאילו זה רץ ב slow motion דרמטי כשיש ענק :D

מה שכן משחקים עדיין רצו חלק לרוב והם עדיין היו נעימים לעין (ומרשימים הרבה יותר ביחס לזמן אבל זה כאמור נכון לכל דור מאז), משחקים כמו SOTC היו די יוצאי דופן ולעומת זאת זה הרגיש שיש יותר משחקי 60 FPS שבדור הפס3 זה היה נחשב לחילול קודש.

אני מודה שאני באופן כללי לא מאלו שסופר רגישים לבעיות פריימים ואני הרבה יותר סלחן כלפי רובם ביחס לממצוע, אבל אני לא יודע אם זה ה tearing, הצבע החום, האפקטים החדשים והמוגזמים שפוזרו בכל חור (bloom) או סתם ה iq הרע אבל שמע, באמת שהיו שם טונות של משחקים מכוערים למדי, כאלו שפשוט לא כיף להסתכל עליהם, אפילו נוטי דוג חטאה בזה ברמה מסויימת עם TLOU בסוף הדור. פאקינג נוטי דוג!

ההבדל בגישות שלנו זה שפחות אכפת לי מהמספרים והנסיבות, זה שבדור הפס2 הטלוויזיות הסתירו את הכיעור ובדור הפס3 לא זה פחות מעניין, מה שמשנה זה מבחן התוצאה.

אני לא חושב שלפחות במקרה של הפס4 מדובר בקונסולה שקל לצחוק עליה היום, בטח לא בהשוואה לפס3, הפס4 מזדקנת בצורה הרבה יותר חיננית והיא עומדת בסך הכל בכבוד גם ב 2019, הפס3 לעומת זאת נראתה כמו עיסה מקרטעת כבר שלוש שנים אחרי ההשקה לעומת המחשב, ומה שעצוב זה שחיכו לבעלי הקונסולה עוד 4 שנים לפחות לפני שגאלו אותם מייסוריהם עם הפס4.

היום הפס4 כבר לא צעירה אבל גם לא מביכה, גם שחקני קונסולות הארדקוריים יחסית מרוצים מאיך שמשחקים נראים עליה ולא בדיוק מחפשים לשדרג לפרו. בוא נגיד ככה, הפס3 היתה זקוקה לפס3 פרו פי מיליון יותר מאשר הפס4.

בעניין אנצ׳רטד 4, אני חושב שלקרוא לו בקושי נראה טוב כמו קרייסיס זו הפרזה, התגובות לאותה הדגמת גיימפליי של הג׳יפ היו בהחלט של ראשים מתפוצצים, אני לא יודע איך זה היה נראה עם 3TF (שוב אתה נצמד תמיד למספר, בפועל הפס3 אכזבה ביחס למספרים המפוצצים שלה כי היא נפלה בסעיפים חשובים שיכולים להרוס כל תצוגה טכנית) אבל אני יודע שמה שקיבלנו היה מדהים, ויש מצב שעם 3TF לא היית רואה כזה הבדל מבחינת וואו כי זה לא פער גדול מספיק כדי לחולל שינוי ברמת הפידלטי (diminishing returns וכל זה), אז באמת שכנראה לא נדע לטוב או לרע.

אם הוא היה נראה בקושי טוב כמו אותו קרייסיס אז כנראה שהתגובות כלפיו לא היו כמו שהיו בזמנו. תקרא לזה אומנות או הבימוי של נוטי דוג אבל בשורה התחתונה זה הדהים.

בקילזון 2 שיחקתי בזמנו בזמן אמת ולא נפלתי, נראה טוב כמובן אבל שוב, משהו שם היה חסר במראה הכללי, אולי זה איך שהמשחק הרגיש וזז ואולי זה שהכל היה חום וקודר ועם IQ גם לא מדהים. לא דיבר אלי ובטח שלא הרגיש מדע בדיוני. אנצ׳רטד 2 לעומת זאת הפיל אותי כמו שלא נפלתי מאז מגס2.

מבחינת הדור הבא, אני שמח שאתה מתרגש :)

אני אחכה עד שנראה מה אנחנו מקבלים לפני שאני נופל, ההבטחות והמספרים פחות מעניינים, יותר משנה עד כמה תהיה קפיצה גדולה שתרשים ביחס לרמה הגבוהה שיש לנו היום והאם הדור יפול על שטויות כמו לשרוף הרבה משאבים על רזולוציה או אפקטים מיותרים, אי אפשר לדעת מה נקבל עד שזה יגיע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2019, 13:05

bling כתב:מגס3 אכן היה דאונגרייד רציני בהרגשה ביחס לחלקות של מגס2, בתכלס למרות שהוא מתקדם משמעותית יותר מ 2 הרגשתי בזמנו שהטנקר יותר יפה מכל מגס3.

עם SOTC אתה צודק, שם הפריימרייט היה כל כך נמוך שחשבתי כבר שזה חלק מהעיצוב של המשחק, כאילו זה רץ ב slow motion דרמטי כשיש ענק :D

מה שכן משחקים עדיין רצו חלק לרוב והם עדיין היו נעימים לעין (ומרשימים הרבה יותר ביחס לזמן אבל זה כאמור נכון לכל דור מאז), משחקים כמו SOTC היו די יוצאי דופן ולעומת זאת זה הרגיש שיש יותר משחקי 60 FPS שבדור הפס3 זה היה נחשב לחילול קודש.

אני מודה שאני באופן כללי לא מאלו שסופר רגישים לבעיות פריימים ואני הרבה יותר סלחן כלפי רובם ביחס לממצוע, אבל אני לא יודע אם זה ה tearing, הצבע החום, האפקטים החדשים והמוגזמים שפוזרו בכל חור (bloom) או סתם ה iq הרע אבל שמע, באמת שהיו שם טונות של משחקים מכוערים למדי, כאלו שפשוט לא כיף להסתכל עליהם, אפילו נוטי דוג חטאה בזה ברמה מסויימת עם TLOU בסוף הדור. פאקינג נוטי דוג!

ההבדל בגישות שלנו זה שפחות אכפת לי מהמספרים והנסיבות, זה שבדור הפס2 הטלוויזיות הסתירו את הכיעור ובדור הפס3 לא זה פחות מעניין, מה שמשנה זה מבחן התוצאה.

אני לא חושב שלפחות במקרה של הפס4 מדובר בקונסולה שקל לצחוק עליה היום, בטח לא בהשוואה לפס3, הפס4 מזדקנת בצורה הרבה יותר חיננית והיא עומדת בסך הכל בכבוד גם ב 2019, הפס3 לעומת זאת נראתה כמו עיסה מקרטעת כבר שלוש שנים אחרי ההשקה לעומת המחשב, ומה שעצוב זה שחיכו לבעלי הקונסולה עוד 4 שנים לפחות לפני שגאלו אותם מייסוריהם עם הפס4.

היום הפס4 כבר לא צעירה אבל גם לא מביכה, גם שחקני קונסולות הארדקוריים יחסית מרוצים מאיך שמשחקים נראים עליה ולא בדיוק מחפשים לשדרג לפרו. בוא נגיד ככה, הפס3 היתה זקוקה לפס3 פרו פי מיליון יותר מאשר הפס4.

בעניין אנצ׳רטד 4, אני חושב שלקרוא לו בקושי נראה טוב כמו קרייסיס זו הפרזה, התגובות לאותה הדגמת גיימפליי של הג׳יפ היו בהחלט של ראשים מתפוצצים, אני לא יודע איך זה היה נראה עם 3TF (שוב אתה נצמד תמיד למספר, בפועל הפס3 אכזבה ביחס למספרים המפוצצים שלה כי היא נפלה בסעיפים חשובים שיכולים להרוס כל תצוגה טכנית) אבל אני יודע שמה שקיבלנו היה מדהים, ויש מצב שעם 3TF לא היית רואה כזה הבדל מבחינת וואו כי זה לא פער גדול מספיק כדי לחולל שינוי ברמת הפידלטי (diminishing returns וכל זה), אז באמת שכנראה לא נדע לטוב או לרע.

אם הוא היה נראה בקושי טוב כמו אותו קרייסיס אז כנראה שהתגובות כלפיו לא היו כמו שהיו בזמנו. תקרא לזה אומנות או הבימוי של נוטי דוג אבל בשורה התחתונה זה הדהים.

בקילזון 2 שיחקתי בזמנו בזמן אמת ולא נפלתי, נראה טוב כמובן אבל שוב, משהו שם היה חסר במראה הכללי, אולי זה איך שהמשחק הרגיש וזז ואולי זה שהכל היה חום וקודר ועם IQ גם לא מדהים. לא דיבר אלי ובטח שלא הרגיש מדע בדיוני. אנצ׳רטד 2 לעומת זאת הפיל אותי כמו שלא נפלתי מאז מגס2.

מבחינת הדור הבא, אני שמח שאתה מתרגש :)

אני אחכה עד שנראה מה אנחנו מקבלים לפני שאני נופל, ההבטחות והמספרים פחות מעניינים, יותר משנה עד כמה תהיה קפיצה גדולה שתרשים ביחס לרמה הגבוהה שיש לנו היום והאם הדור יפול על שטויות כמו לשרוף הרבה משאבים על רזולוציה או אפקטים מיותרים, אי אפשר לדעת מה נקבל עד שזה יגיע.

אני חושב שאתה מערבב תחושה אישית וחוסר אהבה לסגנון האומנותי החום ששלט לא מעט בדור הקודם לבין מה שהקונסולה ספקה. אתה יכול לקרא ל-IQ של הפס3 נוראי, אבל הוא היה נוראי כשהייתה לך טלביזיה 40"+ ב-1080P ומשחקי הפס3 בקושי עמדו ב-720P ברובם. אבל כששדרגתי מהפס2 לטלביזית HD וקונסולת HD, ה-IQ פוצץ לי את השכל. כלומר זה די מגוחך לרדת על הדור של הפס3 מבחינת IQ כשהקפיצה הכי גדולה, אחרי הרמה של השיידרים, הייתה ב-IQ. כן, הPC השפיל את הפס3 אחרי 3-4 שנים שהיא הייתה בשוק והעובדה שהיא נגררה 7 שנים בשוק בכלל גרם לזה להראות רע אבל קונסולה חזקה היא חזקה רק ביום השיגור שלה וביום השיגור של הדור הקודם ה360 והפס3 היו מפלצות. בשיגור של הפס4 כרטיס מסך של 150$ נצח אותה, זה בדיוק מה שהיה נוראי בה.

האם היו משחקים שנראו הרבה יותר טוב ממשחקי פס3? בטח, הפס4 חזקה פי כמה ממנה אז ברור. האם המשחקים היו מרשימים כמו שהם יכלו להיות? לא, הם לא, בגלל שהפס4 (והONE) היא הקונסולה הכי חלשה ביחס לטכנולוגיה הזמינה אי פעם. להגיד שאנצ'רטד 4 לא היה נראה טוב יותר אם הפס4 הייתה חזקה פי 2 זה קצת מוזר, הרי אם כך אתה לא חושב שהפס5 תהיה חסרת ערך? האם אנצ'רטד 4 הוא המשחק שנראה הכי טוב שאי פעם יצא? ברור שלא, כבר TLOU2 נראה הרבה יותר טוב ממנו. אז מה נוטידוג יכלו לעשות עם פי 2 כוח? וואללה, אני יכול לחשוב על דברים ספציפים שהם יכלו לזרוק את כל הכוח הזה עליו כמו שיער ראליסטי כמו בדמו של DICE או תאורה גלובאלית מצויינת או כל אוסף אפקטים אחר שמשחקי פס5 ישתמשו בהם על ימין ועל שמאל. אבל לא ממש משנים הפרטים של מה נוטידוג הייתה עושה עם U4 אם היה להם פי 2 יותר כוח, מה שמשנה הוא שהמשחק היה נראה הרבה יותר טוב ממה שהוא נראה.

הדור הבא מרגש כי נראה שאנחנו מקבלים את כל הטכנולוגיה הזמינה והקונסולות יהיו מה שהן יכולות להיות, לא איזה מכשיר חלש שנועד לעלות להם מעט כסף בשביל למקסם רווחים בשיגור. זה מרגש כי יש אלמנטים בקונסולות הללו שמעולם לא ראינו, אפילו לא ב-PC, וזה הולך להביא לנו דברים שלא ראינו עדין במשחקי וידאו אז זה לגמרי מרגש. מה הפס4 הביאה? BF4 שנראה כמו גרסת ה-PC של BF3 ברזולוציה קצת יותר נמוכה? משחקי דור הבא, עדין לא ראינו איך משחקים כאלה נראים בכלל. משחקי פס4? כבר ראינו משחקים ברמה הגרפית הזאת ב-2010 על ה-PC וזה ההבדל הגדול בין הדורות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2019, 10:05

קודם כל ברור שאני מערבב תחושה אישית :)

זה הקטע מבחינתי בדברים האלה, איך התוצאה הסופית נראית מעבר לכל המספרים המפוצצים, לא חסרים משחקים שנחשבים למתקדמים טכנית אבל שבפועל נראו לי לא משהו בכלל, Star Citizen למשל הוא דוגמא עדכנית.

הפס3 הראתה שיפור ב IQ אבל ביחד עם זה באו גם הרבה פגמים ובעיות, זה בערך מבחינתי כמו דור התלת מימד הראשון, מרשים בפני עצמו אבל מבחינות רבות גם היה מכוער ורווי בבעיות שבאו עם הטכנולוגיה, הדור הנוכחי הגיע לבשלות מבחינת IQ ופה באמת קיבלנו את המושג של מה זה רזולוציית HD אמיתית ונעימה לעין עם פגמים מינימליים והרגשת חלקות שפשוט לא היתה שם בזמנו.

זה קורה הרבה פעמים בקונסולות שמגיעה פריצת דרך טכנית ודור אחרי אין מהפכות אבל מקבלים את מה שנבנה בדור הקודם בצורה הרבה יותר טובה ו refined, זה קרה גם עם ה NES וה SNES שהיה די אותו הדבר אבל דו מימד ״טוב״ אשכרה, הפס1 והפס2 רק עם תלת מימד ״טוב״ בפס2 (יותר מזה, בתכלס הפס2 הוא הבסיס למשחקים מודרנים מבחינת הפקה וליטוש, ההרגשה היא שמאז אנחנו רק בונים על הבסיס הזה ושלא נעשו מהפכות אמיתיות מאז, רק שיפורים. דור הפס2 זה הדור שבו משחקים באמת הרגישו מודרנים וכמעט כל משחק טוב משם שחיק בכיף ובהנאה עד היום כי הוא מרגיש מודרני לגמרי, אולי מלבד GTA, בדור ההוא העולמות הפתוחים האלה רק התחילו וזה ניכר) ועכשיו הפס3 והפס4 שעושה גראפיקת HD ״טוב״.

אני מעריך מאוד את העניין הזה, אתה אולי בעיקר כשחקן PC, לגיטימי.

אני בחיים לא אמרתי שאנצ׳רטד 4 לא היה נראה טוב יותר עם פי 2 כוח, לא מתאים לך ככה לעוות דברים, אמרתי שיש תסריט שאנצ׳רטד 4 תחת 3TF לא היה מביא קפיצה שהיא כזו וואו על פני מה שקיבלנו, אולי היו כמה שיפורים יפים אבל לא בהכרח פידלטי ברמה חדשה לגמרי שמביאה הרגשה של חיה אחרת לגמרי מבחינה גרפית כמו שמקבלים לעיתים בקפיצות גדולות, אמרתי את זה בגלל העניין של diminishing returns זה הכל.

עכשיו ברור שזה עניין סובייקטיבי, אחד יגיד שזה וואו בשבילו ואחר יאמר שזה סבבה והשיפור ברור אבל זה לא מדהים, לא חיה אחרת לגמרי, פשוט נראה יותר טוב, כמו פורט PC טוב, לי יש את ההגדרה שלי לעניין אבל אני כן יודע שכשאני רואה את הוואו הזה אני יודע.

אני לא מאמין מן הסתם שהגיימפליי היה נראה כמו בסרטון המעבר למשל אם היינו מקבלים את ה 3TF כי אם כן אז זה לגמרי הולי שיט, אני מאמין שזה היה נראה טוב יותר מעכשיו אבל יש תסריט סביר שלא ברמה של ״וואו״, זה הכל.

לדעתי לא היה אף משחק על המחשב ב 2010 שהיה ברמה של אנצ׳רטד 4, אם מה שאתה אומר היה נכון לא היינו עוברים עכשיו דור שלם של אנשים שחושבים שכל משחק יקבל דאונגרייד כי הוא נראה יותר מדי טוב, ובכלל, לאנשים לא היה נופל הראש אחרי תצוגות מרשימות של סוני (כי בתכלס, האפקט הגראפי הוא המרכיב הדומיננטי ברבים מהתצוגות האלה, והאפקט הזה מאוד הרשים אנשים) ואנשים לא היו עולים לאינטרנט אחרי שיצא RDR2 כדי לאמר שזה הדבר הכי מדהים שראו בחיים (טכנית, כמובן שבגיימפליי היו הרבה חילוקי דיעות)

בכל אוםן נראה שאנחנו רואים את זה בצורה שונה לגמרי, אם אתה רוצה אתה יותר אנליטי ו״מדעי״ בדיון הזה, אתה מביא את המספרים וההוכחות והמספרים האלה אומרים שזה היה דור לא טוב טכנית, אני יותר רגשי ומתבסס על תחושות שקיבלתי בהשוואה לדור הקודם, מפה אפשר לפתח דיון פילוסופי מה זו גראפיקה והאם יש לגיטימציה בכלל למדידה רגשית או שזה נטו מספרים ומדע שאומרים לנו את התשובה לעד כמה משהו יותר מרשים ונראה טוב וזהו, אבל יש גבול לכמה חפירות הפורום הזה יכול להכיל :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2019, 12:48

bling כתב:קודם כל ברור שאני מערבב תחושה אישית :)

זה הקטע מבחינתי בדברים האלה, איך התוצאה הסופית נראית מעבר לכל המספרים המפוצצים, לא חסרים משחקים שנחשבים למתקדמים טכנית אבל שבפועל נראו לי לא משהו בכלל, Star Citizen למשל הוא דוגמא עדכנית.

הפס3 הראתה שיפור ב IQ אבל ביחד עם זה באו גם הרבה פגמים ובעיות, זה בערך מבחינתי כמו דור התלת מימד הראשון, מרשים בפני עצמו אבל מבחינות רבות גם היה מכוער ורווי בבעיות שבאו עם הטכנולוגיה, הדור הנוכחי הגיע לבשלות מבחינת IQ ופה באמת קיבלנו את המושג של מה זה רזולוציית HD אמיתית ונעימה לעין עם פגמים מינימליים והרגשת חלקות שפשוט לא היתה שם בזמנו.

זה קורה הרבה פעמים בקונסולות שמגיעה פריצת דרך טכנית ודור אחרי אין מהפכות אבל מקבלים את מה שנבנה בדור הקודם בצורה הרבה יותר טובה ו refined, זה קרה גם עם ה NES וה SNES שהיה די אותו הדבר אבל דו מימד ״טוב״ אשכרה, הפס1 והפס2 רק עם תלת מימד ״טוב״ בפס2 (יותר מזה, בתכלס הפס2 הוא הבסיס למשחקים מודרנים מבחינת הפקה וליטוש, ההרגשה היא שמאז אנחנו רק בונים על הבסיס הזה ושלא נעשו מהפכות אמיתיות מאז, רק שיפורים. דור הפס2 זה הדור שבו משחקים באמת הרגישו מודרנים וכמעט כל משחק טוב משם שחיק בכיף ובהנאה עד היום כי הוא מרגיש מודרני לגמרי, אולי מלבד GTA, בדור ההוא העולמות הפתוחים האלה רק התחילו וזה ניכר) ועכשיו הפס3 והפס4 שעושה גראפיקת HD ״טוב״.

אני בחיים לא אמרתי שאנצ׳רטד 4 לא היה נראה טוב יותר עם פי 2 כוח, לא מתאים לך ככה לעוות דברים, אמרתי שיש תסריט שאנצ׳רטד 4 תחת 3TF לא היה מביא קפיצה שהיא כזו וואו על פני מה שקיבלנו, אולי היו כמה שיפורים יפים אבל לא בהכרח פידלטי ברמה חדשה לגמרי שמביאה הרגשה של חיה אחרת לגמרי מבחינה גרפית כמו שמקבלים לעיתים בקפיצות גדולות, אמרתי את זה בגלל העניין של diminishing returns זה הכל.

עכשיו ברור שזה עניין סובייקטיבי, אחד יגיד שזה וואו בשבילו ואחר יאמר שזה סבבה והשיפור ברור אבל זה לא מדהים, לא חיה אחרת לגמרי, פשוט נראה יותר טוב, כמו פורט PC טוב, לי יש את ההגדרה שלי לעניין אבל אני כן יודע שכשאני רואה את הוואו הזה אני יודע.

אני לא מאמין מן הסתם שהגיימפליי היה נראה כמו בסרטון המעבר למשל אם היינו מקבלים את ה 3TF כי אם כן אז זה לגמרי הולי שיט, אני מאמין שזה היה נראה טוב יותר מעכשיו אבל יש תסריט סביר שלא ברמה של ״וואו״, זה הכל.

לדעתי לא היה אף משחק על המחשב ב 2010 שהיה ברמה של אנצ׳רטד 4, אם מה שאתה אומר היה נכון לא היינו עוברים עכשיו דור שלם של אנשים שחושבים שכל משחק יקבל דאונגרייד כי הוא נראה יותר מדי טוב, ובכלל, לאנשים לא היה נופל הראש אחרי תצוגות מרשימות של סוני (כי בתכלס, האפקט הגראפי הוא המרכיב הדומיננטי ברבים מהתצוגות האלה, והאפקט הזה מאוד הרשים אנשים) ואנשים לא היו עולים לאינטרנט אחרי שיצא RDR2 כדי לאמר שזה הדבר הכי מדהים שראו בחיים (טכנית, כמובן שבגיימפליי היו הרבה חילוקי דיעות)

בכל אוםן נראה שאנחנו רואים את זה בצורה שונה לגמרי, אם אתה רוצה אתה יותר אנליטי ו״מדעי״ בדיון הזה, אתה מביא את המספרים וההוכחות והמספרים האלה אומרים שזה היה דור לא טוב טכנית, אני יותר רגשי ומתבסס על תחושות שקיבלתי בהשוואה לדור הקודם, מפה אפשר לפתח דיון פילוסופי מה זו גראפיקה והאם יש לגיטימציה בכלל למדידה רגשית או שזה נטו מספרים ומדע שאומרים לנו את התשובה לעד כמה משהו יותר מרשים ונראה טוב וזהו, אבל יש גבול לכמה חפירות הפורום הזה יכול להכיל :)

אני מבין מה שאתה אומר, אבל עובדתית היינו אמורים לקבל דור חזק בערך פי 2. אני גם חושב שהייתה קפיצה מאוד יפה בדור ה-360, מבחינה גרפית הקפיצה הייתה מפוצצת ראשים (לך תשווה את MGS5 ל-MGS3, כלומר תזכור ש-MGS5 בכלל הוכרז במקור וגם יצא לפס3) וכשראיתי פעם ראשונה את גירס לא האמנתי שהדבר הזה אמיתי וכנ"ל כשראיתי פעם ראשונה את הפרצופים של דמויות ב-ME. לי תמיד הייתה קונסולה (האמת שזה הדור הראשון שדלגתי עליו) ותמיד היה לי PC חזק ועוד בשנות ה-90 הייתי קורא אתרים טכנים ועובד בתוכנות גרפיות כמו 3D Studio Max, אז אני חושב שהייתה לי תמיד פרספקטיבה טובה על גרפיקה של משחקים. תמיד כשקונסולות יצאו, כשהן היו ממש דנדשות, היו להן משחקים מוכרזים שגם כגיימר PC זה פשוט לא היה אמיתי כמה הגרפיקה שלהם הייתה מרשימה. השלב טאנקר ב-MGS2, מריו 64, הדמו הראשון של גירס 1, הם כולם היו משהו שגם כגיימר PC עם הכרטיס הגרפי הכי חדש פשוט לא האמנתי שהם אמיתיים. בדור הזה אני לא מרגיש שזה קרה וחלק מהסיבה היא שהפס4 ובטח שה-ONE הן חלשות מאוד ביחס לתקופה שהן יצאו בה, בעצם הכי חלשות בהסטוריה של משחקי הוידאו.

אז כן, אפשר לדבר על TF וכדומה ולראות אמפירית שהדור הנוכחי חלש, אבל אני חושב שזה גם מתבטא במשחקים. הדמו ג'יפ של אנצ'רטד 4 היה מאוד מרשים, אבל לא מרשים כמו אנצ'רטד 2 בזמנו. כלומר ברור שככל שנעלה בדורות ההפרשים יקטנו והקפיצה תהיה פחות משמעותית, diminishing return וכדומה, אבל הדור הנוכחי היה חריג. אני לא זוכר דור שבו הקונסולות פשוט צמצמו פערים מ-PC בן 3, זה פשוט לא היה מעולם. קונסולות היו הקצה המדמם ביחס ל-PC של אותה תקופה ובדור הנוכחי זה ממש לא קרה. כבר יותר מעשור קונסולות הן הבסיס לכל משחקי הוידאו בתעשיה, כלומר המחנה המשותף הנמוך שאליו מפתחים את המשחקים. אז כן, הייתה קפיצה גרפית יפה בין הפס3 לפס4 בגלל שהבסיס של התעשיה קפץ בכוח וההגדרה של המינימום השתנתה, אבל עדין הדור הזה פשוט לא הרשים יותר מדי. היו לו ההברקות שלו, אבל הכל יחסי וביחס לדורות קודמים? לא ממש.

אני יודע שעניינים טכנים פחות מעניינים אותך, אבל גם אם נתעלם מכל נושא ה-TF, רק עניין ה-CPU וה-SSD של הדור הבא הם כבר ממש ביג דיל, משהו שלא קבלנו בדור הזה. יש משהו בדור הבא שהוא ממש מיוחד ואני חושב שבסוף גם מי שלא טכני ירגיש את זה. משחקים הולכים להגיע למחוזות שאנחנו לא רגילים אליהם, לא רק כי הקונסולות החזיקו אותנו מאחור ועכשיו יש את הקפיצה הטכנית הבין דורית המסורתית אלה כי בניגוד לדור האחרון יש בקונסולות האלה דברים שאין במחשבי גיימינג כיום. קונסולות הן שוב הקצה המדמם, בניגוד להפס4/ONE שהן הדוגמאות היחידות שזה לא קרה בהן.

-----------------------------------------------------------------------
ובנושא טיפה אחר, משחק שמפותח ל-PSVR לפס5. כן, זה ל-VR, קיקטארטר ומדובר בצוות אינדי קטן אז לא בדיוק מדובר בפצצה גרפית, אבל נחמד לראות סופסוף משחק פס5. לדבריהם סוני תומכת בהם. אל תצפו ליותר מדי, כמשחק פס4 הוא בקושי היה עובר כמרשים.
https://www.kickstarter.com/projects/ir ... fi/rewards

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2019, 14:41

משחקי הVR של הקונסולות תמיד יראו במקרה הטוב כמו המשחקים הממוצעים של הדור הקודם... וזה בסדר :)
אולי מה שכן נראה במשחקי הVR של הדור הבא, זה יישום של RT, שייגרום להם להראות מעט מרשימים יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2019, 18:15

DrKeo כתב:
bling כתב:קודם כל ברור שאני מערבב תחושה אישית :)

אני מבין מה שאתה אומר, אבל עובדתית היינו אמורים לקבל דור חזק בערך פי 2. אני גם חושב שהייתה קפיצה מאוד יפה בדור ה-360, מבחינה גרפית הקפיצה הייתה מפוצצת ראשים (לך תשווה את MGS5 ל-MGS3, כלומר תזכור ש-MGS5 בכלל הוכרז במקור וגם יצא לפס3) וכשראיתי פעם ראשונה את גירס לא האמנתי שהדבר הזה אמיתי וכנ"ל כשראיתי פעם ראשונה את הפרצופים של דמויות ב-ME. לי תמיד הייתה קונסולה (האמת שזה הדור הראשון שדלגתי עליו) ותמיד היה לי PC חזק ועוד בשנות ה-90 הייתי קורא אתרים טכנים ועובד בתוכנות גרפיות כמו 3D Studio Max, אז אני חושב שהייתה לי תמיד פרספקטיבה טובה על גרפיקה של משחקים. תמיד כשקונסולות יצאו, כשהן היו ממש דנדשות, היו להן משחקים מוכרזים שגם כגיימר PC זה פשוט לא היה אמיתי כמה הגרפיקה שלהם הייתה מרשימה. השלב טאנקר ב-MGS2, מריו 64, הדמו הראשון של גירס 1, הם כולם היו משהו שגם כגיימר PC עם הכרטיס הגרפי הכי חדש פשוט לא האמנתי שהם אמיתיים. בדור הזה אני לא מרגיש שזה קרה וחלק מהסיבה היא שהפס4 ובטח שה-ONE הן חלשות מאוד ביחס לתקופה שהן יצאו בה, בעצם הכי חלשות בהסטוריה של משחקי הוידאו.

אז כן, אפשר לדבר על TF וכדומה ולראות אמפירית שהדור הנוכחי חלש, אבל אני חושב שזה גם מתבטא במשחקים. הדמו ג'יפ של אנצ'רטד 4 היה מאוד מרשים, אבל לא מרשים כמו אנצ'רטד 2 בזמנו. כלומר ברור שככל שנעלה בדורות ההפרשים יקטנו והקפיצה תהיה פחות משמעותית, diminishing return וכדומה, אבל הדור הנוכחי היה חריג. אני לא זוכר דור שבו הקונסולות פשוט צמצמו פערים מ-PC בן 3, זה פשוט לא היה מעולם. קונסולות היו הקצה המדמם ביחס ל-PC של אותה תקופה ובדור הנוכחי זה ממש לא קרה. כבר יותר מעשור קונסולות הן הבסיס לכל משחקי הוידאו בתעשיה, כלומר המחנה המשותף הנמוך שאליו מפתחים את המשחקים. אז כן, הייתה קפיצה גרפית יפה בין הפס3 לפס4 בגלל שהבסיס של התעשיה קפץ בכוח וההגדרה של המינימום השתנתה, אבל עדין הדור הזה פשוט לא הרשים יותר מדי. היו לו ההברקות שלו, אבל הכל יחסי וביחס לדורות קודמים? לא ממש.

אני יודע שעניינים טכנים פחות מעניינים אותך, אבל גם אם נתעלם מכל נושא ה-TF, רק עניין ה-CPU וה-SSD של הדור הבא הם כבר ממש ביג דיל, משהו שלא קבלנו בדור הזה. יש משהו בדור הבא שהוא ממש מיוחד ואני חושב שבסוף גם מי שלא טכני ירגיש את זה. משחקים הולכים להגיע למחוזות שאנחנו לא רגילים אליהם, לא רק כי הקונסולות החזיקו אותנו מאחור ועכשיו יש את הקפיצה הטכנית הבין דורית המסורתית אלה כי בניגוד לדור האחרון יש בקונסולות האלה דברים שאין במחשבי גיימינג כיום. קונסולות הן שוב הקצה המדמם, בניגוד להפס4/ONE שהן הדוגמאות היחידות שזה לא קרה בהן.

-----------------------------------------------------------------------
ובנושא טיפה אחר, משחק שמפותח ל-PSVR לפס5. כן, זה ל-VR, קיקטארטר ומדובר בצוות אינדי קטן אז לא בדיוק מדובר בפצצה גרפית, אבל נחמד לראות סופסוף משחק פס5. לדבריהם סוני תומכת בהם. אל תצפו ליותר מדי, כמשחק פס4 הוא בקושי היה עובר כמרשים.
https://www.kickstarter.com/projects/ir ... fi/rewards

אני לא שיחקתי במגס5 על הפס3, אני כן יכול לאמר שהעולם הפתוח שלו לגמרי דור קודם אבל אני צריך לראות איך הוא רץ ונראה על הפס3 כדי לשפוט עד כמה זה מרשים.

אני כן יכול להשוות בין מגס4 למגס2 וואלה? קפיצה מאכזבת רצח ואני אומר את זה כמי ששיחק במגס4 בזמן אמת. לטעמי המשחק אשכרה מכוער לפרקים והכל חום וגם די מרגיש מקרטע.

בקיצור, דוגמא לא רעה להרגשה שהיתה לי במשך הרבה משחקי פס3 לאורך הדור.

אני חושב שכל עניין הפיסי זה באמת ההבדל, אני שופט קפיצה מקונסולה לקונסולה ואתה מנסה לראות את התמונה בגדול יותר, איך זה עומד מול המחשב והכל. אני מבין את הפרספקטיבה אבל אני חושב שמשחקים כמו אנצ׳רטד 4 פירקו גם את רוב מה שהיה על המחשב עד אז אבל זה אני עם ההתרשמות הסובייקטיבית שלי, אולי זה לא ברמה של מדע בדיוני ביחס למה שהיה על המחשב כמו שאתהמתאר דורות קודמים אבל זה עדיין מרשים מעל מה שהיה שם.

אני מסכים שהתצוגה של אנצ׳רטד 2 היתה קצת יותר מרשימה אבל הנקודה היא שהתצוגה של 4 לא ביישה את הפירמה והיא גם הביאה אפקט וואו משמעותי וזה מה שחשוב לי בסופו של דבר.

אבל סבבה, מבין מאיפה אתה מגיע ומקווה שהדור הבא יעמוד בציפיות הגבוהות שבנית כלפיו.

על דבר אחד נראה לי כולנו יכולים להסכים וזה שהדור הנוכחי באמת היה יותר refinement מאשר מהפכה, כנראה לא מעט בגלל המעבד החלש קיבלנו משחקים שנראים דור הבא וגם מרגישים מבחינת ליטוש דור מעל אבל בסופו של יום רובם לא פיתחו את התעשייה יותר מדי, למרות לא מעט קלאסיקות שיצאו מהדור הזה. קצת כמו מה שהיה ה SNES לעומת ה NES?

אני יכול לייחל לזה שהדור הבא עם כוח העיבוד החזק יביא גם את השינוי שם, כי בתכלס דור הפס3 כן סיפק את הסחורה בקטע הזה של קפיצה יפה עם העולמות הפתוחים שלעומת GTA3 על הפס2 נראו כמו קפיצה הזוייה גם גראפית וגם ברמת הגיימפליי והמכניקות, קפיצה שגורמת ל GTA על הפס2 להרגיש כמו משחק מלפני 15 שנה, לא כמה שנים בודדות.

בדור הזה הקפיצה הזו המשיכה וגם זלגה אפילו למשחקים לניארים יחסית שהציגו סקאלה גדולה יותר בהרבה תחת אותה רמת ליטוש שהתרגלנו אליה מהמשחקים הלניארים ביותר וכמובן גם העולמות הפתוחים המשיכו להיות מלוטשים הרבה יותר והם היום מפורטים בטירוף וגם מרגישים טוב כמעט כמו משחקים לניארים אבל שוב, זה בעיקר ליטוש ולא קפיצה ענקית אמיתית שמביישת את מה שנעשה בעבר כמו פס3 מול פס2.

אז כן אני מקווה שהדור הבא יהיה מהפכני אבל בו זמנית אני מקווה שהמהפכנות תהיה מלוטשת ללא ויתורים מבאסים כמו דור התלת מימד הראשון או דור ה HD הראשון :)

בקשר למשחק VR שהבאת, איפה בדיוק כתוב שהוא מיועד לפס5?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2019, 21:21

אני חושב שהדיון כאן מתפצל לשניים. בצד של הגיימפליי, העולמות הפתוחים וכו' אני חושב שהדור הזה לא ספק יותר מדי, הוא הרגיש כמו הדור הקודם רק קצת יותר מלוטש. כאן אני בטוח שהדור הבא הולך לספק משהו חדש לגמרי בגלל ה-SSD וה-CPU. החצי השני הוא גרפיקה נטו, ובגרפיקה נטו אנחנו כנראה לא נסכים כי הדור הזה היה אכזבה אדירה מבחינתי והדור הקודם היה מדהים. נכון ש-3-4 שנים פנימה הדור כבר לא מרשים, אבל ב-2005-2009 הדור הקודם ספק את הסחורה ללסתות שנופלות והדור הנוכחי לא ספק את זה לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2019, 23:04

אני לא חושב שהדור הזה קצת יותר מלוטש מבחינת עולם פתוח, RDR2 נראה כמו הזייה ביחס לדברים שראינו על הפס3, עולם כל כך אימרסיבי ומפורט ברמת גרפיקה כזו זה לא *קצת* יותר מלוטש.

אני כן חושב שזה בסוף refinement בגדול אבל להגדיר את זה כקצת כאילו בקושי רואים שינוי זה גם קצת מוגזם.

אבל עזוב, לא נראה לי שנתקדם פה יותר מדי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 00:09

bling כתב:אני לא חושב שהדור הזה קצת יותר מלוטש מבחינת עולם פתוח, RDR2 נראה כמו הזייה ביחס לדברים שראינו על הפס3, עולם כל כך אימרסיבי ומפורט ברמת גרפיקה כזו זה לא *קצת* יותר מלוטש.

אני כן חושב שזה בסוף refinement בגדול אבל להגדיר את זה כקצת כאילו בקושי רואים שינוי זה גם קצת מוגזם.

אבל עזוב, לא נראה לי שנתקדם פה יותר מדי.

תראה, לא שחקתי עדין ב-RDR2, אבל ממה שראיתי ממנו מדובר בעיקר בגרפיקה טובה יותר ותקציב אינסופי. אבל חוץ ממנו שעדין לא יצא לי לשחק? בערך בכל משחק של הדור הנוכחי שחקתי כבר בדור הקודם. יותר מזה, יש לך דוגמה למשחק עולם פתוח יותר מרשים מ-GTAV? אני מנסה לחשוב ולא ממש מצליח. הכל מרגיש כמו גרסה מלוטשת יותר של משחקי הדור הקודם, העובדה שה-CPU נשאר במקום הגבילה את הקפיצה שראינו בגיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 ספטמבר 2019, 09:00

כמעט כל משחק עולם פתוח בתקציב רציני עשה עוד צעד בלהרגיש מלוטש וטוב כמו משחק סינגל לניארי.

משחק כמו הוריזון למשל נראה כמו קפיצה של דור ממשחקים סופר לניארים של הדור הקודם והוא גם מרגיש מלוטש וטוב יותר מרובם מבחינת הגיימפליי שלו. גם הפירוט קפץ פי כמה, אם בדור הקודם עולמות פתוחים הרגישו די דלילים הם עכשיו מפורטים פי כמה (יער מרגיש כמו יער עם אינסוף צמחייה ועצים) מה שמגדיל מאוד את האימרסיביות ואת תחושת המקום.

אז כן אני לא מתווכח שזה לא מהפכה אבל זה גם לא ״קצת״.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2019, 09:45

זה בהחלט לא קצת, ונדב נראה לי לא שיחק בעולם פתוח אחד רציני בדור הזה... הורייזון ובמיוחד RDR2 מסמלים משהו חדש בעולם פתוח, שלראשונה יכול להיות מפורט מאוד ומרשים כמו משחקים ליניארים ברמה מאוד גבוהה. ספציפית RDR2 מתקדם יותר מכל משחק עולם פתוח שלפניו כמו שGTA V היה בזמנו. כמעט דור מעל כולם. כשתשחק בו מתישהו בטח בשנה הבאה, אתה תבין :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 10:55

אני לא הולך להתווכח על הורייזן או rdr2 כי לא שחקתי בהם. בrdr2 אני אשחק, בהורייזן לא :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2019, 12:44

אתה כן, כשתקבל אותו בחינם בפלוס בתחילת הדור הבא :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 13:03

Laskin כתב:אתה כן, כשתקבל אותו בחינם בפלוס בתחילת הדור הבא :P

אני לא עושה פלוס כי המשחקים שמקבלים הם לרוב זבל ואם אני רוצה משחק, אני קונה אותו :)
אבל יש מצב שיום אחד הורייזן 1 יהיה באיזה 3$ או בחינם לקראת היציאה של הבא ואני אחליט לנסות אותו טיפה רק בשביל לטעום אבל מן הסתם הוא כנראה לא יעשה לי כלום כי ב-2017 הוא נראה לי כמו משחק MEH ואם נקח ממנו את הגרפיקה היפה (ואני בטוח שב-2021+ הוא לא יהיה כבר יפה) אז בכלל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2019, 13:26

אתה אולי תעשה פלוס אם תרצה לשחק באונליין של DS או משהו.
וכן, מניח שלא תסיים אותו אבל כבר בהתחלה תוכל לקבל רעיון כללי של איך העולם הפתוח התקדם, ולדמיין כמה מדהים זה בטח היה ב-2017 כשיצא :)
אני משוכנע שעדיין יהיה יפה גם ב-2021. ברור שלא יפוצץ שום ראשים, אבל עם שדרוגים פה ושם שבטח יהיו לפס5 אני לא חושב שתשאר מאוד אדיש.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 56 אורחים