נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ספטמבר 2019, 12:00

לדעתי להפך, להסחב עם 10 משחקים עליך רק כי אולי תרצה לשחק מריו קארט עם חבר בדרך זה קצת מוזר וגם לא צריך לשים אשראי בסוויטץ׳ (אפשר לטעון את החשבון בכמה שרוצים וגם כשמנסים לעשות רכישה זה דורש סיסמה ממילא). אבל באמת שאני לא יודע מה הסדר עדיפויות של ילד בן 11 כיום.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ספטמבר 2019, 12:05

די נו, אף אחד לא מסתובב עם 10 קלטות, מקסימום 2-3, אולי ילדים כן אבל הם יכולים גם לסחוב מזוודה של פוגים/קלפים/סביבונים/מה שלא עושים היום הצעירים :D
אני לא הייתי מסתובב עם זה, מן הסתם... ילדים שרוצים להחליף ביניהם משחקים כן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 ספטמבר 2019, 14:10

עוד חדשות לא טובות עבור קונטרול לצערי זה שהוא רק יצא וכבר סופג הורדה במחיר ל 40$ באמזון עבור גרסאות הפס4 והוואן.

הנתונים שיש לנו כרגע לא מבשרים טובות וחבל כי עושה רושם מכל הפידבקים שהוא באמת משחק מעולה (בניגוד לקוואנטום שהתקבל בצורה צוננת אצל כולם, גם המבקרים וגם השחקנים) וזה יהיה ממש חבל אם משחק כזה יכשל, בטח שמבאס בשביל הז'אנר של משחקי סינגל סינמטיים שכאלו.

אם אכן הוא נכשל כמו שעושה רושם אז זה הרבה לדעתי בגלל settings ו vibe דומה יותר מדי לקוואנטום, הם היו צריכים לעשות שינוי גדול יותר עם המותג הבא שלהם כדי לעורר באמת עניין מחדש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ספטמבר 2019, 14:21

Laskin כתב:די נו, אף אחד לא מסתובב עם 10 קלטות, מקסימום 2-3, אולי ילדים כן אבל הם יכולים גם לסחוב מזוודה של פוגים/קלפים/סביבונים/מה שלא עושים היום הצעירים :D
אני לא הייתי מסתובב עם זה, מן הסתם... ילדים שרוצים להחליף ביניהם משחקים כן.

בסוויטצ' זה כמו באייפון, אתה מקפץ כל הזמן בין משחקים. כלומר לפחות ככה אני עושה כשאני איתה בנייד. אין מצב שאני אצא מהבית איתה למקום שאולי יהיו חברים בו ואני לא אקח את SSB, מריו קארט, בומברמן ופויופויו ומעבר לזה יש את המשחקים שאני תמיד חוזר אליהם כמו זלדה או מריו. כמובן שאני לא יכול להשליך ממני לכולם, אבל אם יש קונסולה שדורשת עותק דיגיטלי זאת הסוויטצ'.

אגב, אם הטיעון שצריך איתך מקסימום 2-3 משחקים, אפילו שהסוויטצ' עם אכסון פיצי, עדין נכנסים עליה 4-5 משחקים. כמובן שתלוי איזה משחקים, פויופויו הוא כמה מאות מגה, זלדה לעומת זאת 14GB, אבל עדין תוכל להכניס אליה כמה משחקים. למרות שקשה לי להאמין שיש אדם עם סוויטצ' שלא קנה איזה כרטיס זיכרון ב-20$, זה כל כך זול שאני בספק שיש בעל סוויטצ' בלי.

bling כתב:עוד חדשות לא טובות עבור קונטרול לצערי זה שהוא רק יצא וכבר סופג הורדה במחיר ל 40$ באמזון עבור גרסאות הפס4 והוואן.

הנתונים שיש לנו כרגע לא מבשרים טובות וחבל כי עושה רושם מכל הפידבקים שהוא באמת משחק מעולה (בניגוד לקוואנטום שהתקבל בצורה צוננת אצל כולם, גם המבקרים וגם השחקנים) וזה יהיה ממש חבל אם משחק כזה יכשל, בטח שמבאס בשביל הז'אנר של משחקי סינגל סינמטיים שכאלו.

אם אכן הוא נכשל כמו שעושה רושם אז זה הרבה לדעתי בגלל settings ו vibe דומה יותר מדי לקוואנטום, הם היו צריכים לעשות שינוי גדול יותר עם המותג הבא שלהם כדי לעורר באמת עניין מחדש.

אם הוא נכשל בפס4 וב-ONE, לדעתי זה עניין הביצועים. אנשים בטח קבלו אזהרות לא לקנות אותו בגלל זה. כלומר יש בעיות ביצועים ויש בעיות ביצועים ובניתוח של DF גרסת הפס4 מגיעה ל-10FPS בקרבות קשים. זה אשכרה לא שחיק, ביחוד שיש במשחק לפעמים קרבות יחסית ברוטאלים. אני מקווה שהוא ימכור טוב כי באמת מגיע לו.

אגב, אם הוויב וה-SETTINGS מזכיר לך את QB אז הם נכשלו בגדול מבינת PR כי המשחק מאוד שונה מבחינת הווייב והSETTINGS מ-QB, מאוד שונה. הוא יותר קרוב ל-AW מאשר ל-QB וגם זה לא ממש. יש שם אוירה די מדהימה, קריפית ודיוויד לינצ'ית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ספטמבר 2019, 14:37

אני חושב שהבעייה של CONTROL היא שהוא, להפך מקודמיו - נראה קצת פחות "בלוקבאסטר". פחות משחק עלילתי שנראה כמו סרט ויותר כמו חוויה משונה בחדרים מוזרים, ולמרות הביקורות אנשים בטח מחכים לירידות מחיר או לפאצ'ים של ביצועים.

בלינג, הבאתי כבר את הקטע של הירידה ל(מתחת ל-)40 דולר, בעמוד הקודם :)

לגבי הסוויץ', אני שוב חוזר ואומר שלדעתי הרבה ילדים רוכשים קלטות כדי להחליף ביניהם, וזה מה שמחזיק את הריטייל חזק בסוויץ'. זה, והעובדה שהקהל יותר קז'ואלי... הרבה פעמים זה מתנות לילדים... והרבה יותר נחמד, לכאורה כמובן, לתת לילד מתנה ולא שובר מתנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ספטמבר 2019, 14:46

Laskin כתב:אני חושב שהבעייה של CONTROL היא שהוא, להפך מקודמיו - נראה קצת פחות "בלוקבאסטר". פחות משחק עלילתי שנראה כמו סרט ויותר כמו חוויה משונה בחדרים מוזרים, ולמרות הביקורות אנשים בטח מחכים לירידות מחיר או לפאצ'ים של ביצועים.

ובסוף מסתבר שהוא מלא בעלילה.

Laskin כתב:לגבי הסוויץ', אני שוב חוזר ואומר שלדעתי הרבה ילדים רוכשים קלטות כדי להחליף ביניהם, וזה מה שמחזיק את הריטייל חזק בסוויץ'. זה, והעובדה שהקהל יותר קז'ואלי... הרבה פעמים זה מתנות לילדים... והרבה יותר נחמד, לכאורה כמובן, לתת לילד מתנה ולא שובר מתנה.

יכול להיות, באמת שאני לא יכול להציב את עצמי בראש של בן 10. אבל אני ספק אם יש אדם בוגר שקונה פיזית, אלה אם מדובר באיזה מבצע ממש טוב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ספטמבר 2019, 16:14

כן, נכון שבסוף מסתבר שיש עלילה, אבל זה לא מה שהמשחק משדר כשמסתכלים עליו. אני כן יכול להבין למה הוא פחות ״מושך״ מהמשחקים האחרים שלהם, לפחות עבור הגיימר הממוצע.

ואני מסכים, לא אבין אדם בוגר שירכוש משחקים פיזית. אבל נראה לי שרוב שוק הריטיייל כיום זה ילדים שאין להם כרטיס אשראי או כאלה שקונים מתנה לילד/חבר/אחיין/וואטאבר... שוב, המרחק בין מקום 1 למקום 4 הוא 1500 יחידות, זה ממש כלום וזו לא פעם ראשונה שאנחנו שומעים על הפרשים כה קטנים, זה כנראה כן מעיד על ירידה ממש ממש דראסטית בריטייל.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 ספטמבר 2019, 18:28

Laskin כתב:בלינג, הבאתי כבר את הקטע של הירידה ל(מתחת ל-)40 דולר, בעמוד הקודם :)

כדאי לציין שהסיבה להנחה באמזון היא תזמון טוב של אלוהי האלגוריתם: טארגט הציעו לכבוד הlabor day הנחה של 25% על כמעט כל קטלוג המשחקים לPS4/One, כולל משחקים מוזלים וכולל משחקים חדשים כמו Fifa 20 שאפילו לא יצאו.
האלגוריתם של אמזון (שכבר הציעו משחקים כמו Fifa וControl ב-50$) "החליט" לעשות במקרה של קונטרול match למבצע של טרגט עם 25% הנחה על המחיר (המלכתחילה מוזל ל-50$), וככה המשחק פתאום נפל למחיר מצחיק של 37.5$. אבל כדאי לציין שאת ההנחות האלו אמזון וכנראה גם טארגט סופגות, ולא המפיצה. ככה שלרמדי ול-505 כנראה שאין מה להתלונן :D

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ספטמבר 2019, 18:45

טוב לשמוע, אני מקווה שזה באמת המצב

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 ספטמבר 2019, 20:58

גם אני מאוד שמח לשמוע, אם זה בגלל זה אז אפשר לקוות שהמשחק לא נכשל כמו שאנחנו חוששים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ספטמבר 2019, 09:52

גיימסטופ סוגרים 200 חנויות ברחבי העולם. הריטייל גוסס...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ספטמבר 2019, 12:01

כן, בדור הבא תשאר רק וולמארט וכל השאר בערך יימכרו אונליין...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 ספטמבר 2019, 12:50

עדיין לא מבין למה זה קורה, בתור אמריקאי בחיים לא הייתי קונה משחק ריטייל דיגיטלי במחיר מלא שלא ניתן להחליף, להשאיל או לעשות טרייד אין (וגם קופסא וחוברת זה נחמד) על פני הגרסה הפיזית אלא אם כן זה היה משחק אונליין שאני רוצה שישאר תמיד בהישג יד.

ואולי זאת התשובה, משחקי אונליין נהיו דומיננטיים מאוד ולכן הנוחות שבדיגיטל חשובה בהקשר הזה.

גם אולי אנשים קונים דברים יותר בסיילים, בטח משחקי סינגל כמו קונטרול למשל ובדר״כ סיילים יותר נגישים ובולטים בחנויות הדיגיטליות למיניהן.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 ספטמבר 2019, 13:02

bling כתב:עדיין לא מבין למה זה קורה, בתור אמריקאי בחיים לא הייתי קונה משחק ריטייל דיגיטלי במחיר מלא שלא ניתן להחליף, להשאיל או לעשות טרייד אין (וגם קופסא וחוברת זה נחמד) על פני הגרסה הפיזית אלא אם כן זה היה משחק אונליין שאני רוצה שישאר תמיד בהישג יד.

ואולי זאת התשובה, משחקי אונליין נהיו דומיננטיים מאוד ולכן הנוחות שבדיגיטל חשובה בהקשר הזה.

גם אולי אנשים קונים דברים יותר בסיילים, בטח משחקי סינגל כמו קונטרול למשל ובדר״כ סיילים יותר נגישים ובולטים בחנויות הדיגיטליות למיניהן.

ראיתי הרבה כתבות וסרטונים עם גימספוט כבר שנים
בגדול הם בודקים עובדים בחנות על כמות המכירות ואיזה סוג מכירות

לדוגמה יד שניה מכניס יותר אז דגש על זה
הנוהלי עבודה שלהם ,גורמים לעובדים לנדנד ללקוחות
והרבה לקוחות פשוט נטשו

עוד דבר שצוין זה המחיר שמקבלים מהם על יד שניה
מול מחיר קניה מהם ביד שניה
לדוגמה אתה יכול להביא להם מישחק חדש שעדין עולה 60 דולר
לקבל אליו נגיד 30 ואז הם ימכרו אותו ב55 דולר
שאותו מישחק הם מוכרים חדש ב60

היום שיש אינטרנט גם פיזי אפשר לקנות ולמכור בקלות מחוץ לחנויות

הרשת פשוט עשתה תוכנית עיסקית לא טובה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 ספטמבר 2019, 19:50

לא חושב שזה משהו כזה שקשור לאסטרטגיה של החנות קרירין, קורה פה איזשהו תהליך שגדול מהם וזה שהם ינדנדו פחות ללקוחות בטח לא ישנה את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ספטמבר 2019, 22:10

זה לא סוד שהמכירות עוברות לדיגיטלי, רק תראו מה הולך בטבלאות הבריטיות. כל שבוע מישהו מספר כאן על משחק X שנמצא ראשון ונצח את משחק Y שהגיע רק למקום השישי אבל ההפרש בינהם הוא שלושה עותקים וכלב צולע.

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 14 ספטמבר 2019, 19:37

מאונסטר הנטר וורלד אייסבורן, מכר 2.5 מליון עותקים. ממש מרשים הדרך שהסדרה הזאת עשתה ממשחק איזוטורי יחסית שהיה מקומי יותר ליפן, ובנוסף כשגרסת המחשב הייתה מאחרת בהרבה, כשעכשיו הסדרה הגיע לנקודה שהיחס שוויוני יותר בין שלל הגירסאות הגלובליות ועם המחשב. וכיוצא מיזה היא כנראה לא מעט בגלל זה - פופולרית בהרבה. אישית זה משחק שלא מדבר אלי, אבל עדיין אני מעריך אותו.
https://www.vg247.com/2019/09/13/monste ... shipments/

עריכה: שכחתי לציין שנתח הפיזי של המכירות הוא מוגדר ע''פ מה שנשלח לחנויות, אבל מכיוון שבעידן שלנו ב2019 הנתח הפיזי ביחס לדיגיטאלי תופס פחות מהנתח השלם, אז יכול להיות שהנתון 2.5 מליון קרוב מאוד למכירות הסופיות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 ספטמבר 2019, 20:51

בהחלט מרשים מה שקרה למונסטר האנטר. זה גם מצויין לתעשיה כי קאפקום רגועה כלכלית זה טוב לכולם :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 14 ספטמבר 2019, 21:40

קונטרול מסתמן כפלופ בקופות. המשחק לא נכנס ל TOP 20 של דיווח NPD לחודש אוגוסט, למרות שמדובר באוגוסט הכי חלש זה שנים ארוכות. ל Astral Chain היו פחות ימים, גם בלי מכירות דיגיטל ועל פלטפורמה אחת ובכל זאת התמקם במקום 10.

קונטרול גם לא הופיע ברשימת הנמכרים של PSN לחודש אוגוסט בצפון אמריקה ואירופה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 ספטמבר 2019, 21:46

עצוב מאוד מה שקורה עם קונטרול. אני מקווה מאוד שיהיו לו רגליים ארוכות שיפצו על כך אבל כרגע אין מניעה מלהכריז עליו כפלופ.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 14 ספטמבר 2019, 22:27

ואללה מזל שרמדי (או המפיצה 505) עשו את העסקה עם אפיק.. בטח עזר מאוד לשורה התחתונה! בכל מקרה, לא דואג להם כלכלית כ"כ, יש להם הרי גם את העסקה על המשחק הקוריאני הענק ההוא שמכניסה להם לא מעט..

עצוב לי לשמוע שהם לא הצליחו למכור מספיק.. לא יודע גם להגיד למה...זה משחק מעולה.. אבל בסדר.. אנחנו כבר רגילים לזה איתם.... קבוצת אוהדי רמדי ממש חיים את זה שנים על גבי..

אהה כן, פעם הבאה כשכל הבכיינים האינטרנטיים יספרו לכם שהם רוצים משחק סינגל מושקע, בלי micro transactions, בלי surprise mechanics - שלחו אותם למשחק הזה ושאלו איפה הם היו... התשובה בטח תהיה "רמדי הם השטן כי חתמו עם אפיק", אבל זה תירוץ חלש...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 14 ספטמבר 2019, 23:09

ענייני אפיק למינהם לא קשורים למכירות על הקונסולות. קורה שמשחקים נופלים על אוזניים ערלות. אם כי חייבים לציין את ה'קללה' של רמדי:

AW - ביטול גרסת מחשב. משוגר אותו יום כמו RDR.
QB - משחק מושפע ע"י יוזמת TV של מיקרוסופט. גרסת מחשב רק בחנות חלונות.
קונטרול - גרסת מחשב רק בחנות של אפיק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 14 ספטמבר 2019, 23:56

להיות בחנות של אפיק זו לא 'קללה'. כמו שאמרת בעצמך, מכירות על הקונסולות לא קשורות.. אז הם היו מוכרים עוד 5,000 עותקים בסטים לכל הבכיינים שמסרבים בתוקף להתקין את החנות של אפיק? אני לא חושב שזה היה מכניס אותם ל NPD וזה גם לא היה מכסה את הסכום שאפיק שילמה להם על הבלעדיות שכנראה עזר להם מאוד, כשכל אותם בכיינים גם ככה לא קונים משחקים שהם נהנים לבכות אח''כ שאף אחד לא עושה יותר...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2019, 00:17

אם קונטרול מכר רע, ואני מאוד מקווה שזה לא המקרה, אז זה מאוד עצוב. מצד שני גם AW מכר רע בהתחלה ולאט לאט תפס תאוצה, נקווה שהפה לאוזן של קונטרול יעזרו לו בריצה הארוכה. בכל מקרה מה שבאמת מדכא בחדשות כאלה שזה יכול לקרב את רמדי לרכישה וזה ממש יבאס אם זה יקרה, ביחוד אם תקנה אותם חברה שתמנע גרסת PC (אני משער שיש רק אחת כזאת?).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 ספטמבר 2019, 07:56

DrKeo כתב:אם קונטרול מכר רע, ואני מאוד מקווה שזה לא המקרה, אז זה מאוד עצוב. מצד שני גם AW מכר רע בהתחלה ולאט לאט תפס תאוצה, נקווה שהפה לאוזן של קונטרול יעזרו לו בריצה הארוכה. בכל מקרה מה שבאמת מדכא בחדשות כאלה שזה יכול לקרב את רמדי לרכישה וזה ממש יבאס אם זה יקרה, ביחוד אם תקנה אותם חברה שתמנע גרסת PC (אני משער שיש רק אחת כזאת?).

:twisted:

(סתם גם אני מעדיף שימשיכו כעצמאיים אחרי הדיבורים על קונטרול)

ולהמ אתה אומר ״אם״ מכר רע? כל האינדיקציות האפשריות מצביעות על כך שזה המצב לצערי, לא נכנס ל NPD וגם ב UK, זה לא סביר שהמכירות בשאר העולם מדהימות מספיק בשביל לפצות על כך. סיכוי מאוד קלוש שהיתה לו השקה שהיא לא גרועה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 50 אורחים