נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Kazz » 04 אוקטובר 2019, 19:39

עוד דוגמה זועקת לשמיים של הגישה האנטי-תחרותיות ואנטי-צרכנית של אפיק. טים סוויני מעוניין לדפוק את מי שבוחר לקנות בסטים ותו לא. איזה עליבות ונואשות לשלם מיליונים בשביל חודש בודד של בלעדיות. רוקסטאר, כמו יוביסופט, עושים סיבוב על אפיק. הם גם מקבלים בוחטות מאפיק רק בשביל דחייה של חודש, ייקבלו בוחטות מהשחרור המהיר בסטים וייקבלו בוחטות ממי שיבחר לקנות אצל רוקסטאר ולא אצל אפיק בחודש הראשון (ואני מניח שכל המפתחות בחנויות צד ג' יהיו לחנות של רוקסטאר).

רוקסטאר צוחקים כל הדרך אל הבנק ומנצלים את הנואשות והכסף של סוויני. זה ענק. מצידי שכל משחק יהיה בלעדי לחודש אם זה אומר כסף חינם למפתחת חחחח. גם יהיה מעניין לראות את המכירות בשיגור על EGS ואחר כך בסטים. אבל לא נקבל כל מידע שכזה.

יש לציין לטובה שגרסת המחשב מגיעה רק שנה אחרי. אולי משהו מתקדם שם ברוקסטאר.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 אוקטובר 2019, 19:55

Klayman כתב:
Uncle Pey'j כתב:סטים בשבילי.

בגלל האונליין או משהו כזה?

אני מעדיף לרכז את כל המשחקים שלי במקום אחד,אלא אם כן הסיבה מוצדקת בעיניי לעבור לאחר (GOG- אפשרות להוריד עותק drm free פלוס או פאט'צים שהצוות שלהם משחרר למשחקים מסויימים שנמכרים שם,Win store- בגלל שאני מקבל שם עותק נוסף ל-XBO, אוריג'ין/יופליי- טוב,האמת שפה אין סיבה ממש טובה למעט העובדה שמשחקי EA אקסקלוסיבים לאוריגי'ן ואני קונה משחקי יוביסופט ליופליי סתם כי לא בא לי לעבור שני לאנצ'רים בדרך למשחק..) ובמקרה של אפיק,אני יודע שמתישהו המשחקים האלו שכולם בוכים על האקסקלוסיביות שלהם יהיו זמינים בסטים אז אני ממתין. אני דווקא בעד מה שאפיק עושים ואני חושב שvalve מזמן הייתה צריכה להתעורר על החיים שלה,אני פשוט מעדיף שאנשים אחרים יגרמו לה לעשות את זה ולא אני :) אז אני אמתין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2019, 19:58

Uncle Pey'j כתב:
Klayman כתב:

אני מעדיף לרכז את כל המשחקים שלי במקום אחד,אלא אם כן הסיבה מוצדקת בעיניי לעבור לאחר (GOG- אפשרות להוריד עותק drm free פלוס או פאט'צים שהצוות שלהם משחרר למשחקים מסויימים שנמכרים שם,Win store- בגלל שאני מקבל שם עותק נוסף ל-XBO, אוריג'ין/יופליי- טוב,האמת שפה אין סיבה ממש טובה למעט העובדה שמשחקי EA אקסקלוסיבים לאוריגי'ן ואני קונה משחקי יוביסופט ליופליי סתם כי לא בא לי לעבור שני לאנצ'רים בדרך למשחק..) ובמקרה של אפיק,אני יודע שמתישהו המשחקים האלו שכולם בוכים על האקסקלוסיביות שלהם יהיו זמינים בסטים אז אני ממתין. אני דווקא בעד מה שאפיק עושים ואני חושב שvalve מזמן הייתה צריכה להתעורר על החיים שלה,אני פשוט מעדיף שאנשים אחרים יגרמו לה לעשות את זה ולא אני :) אז אני אמתין.

כולם בעד זה חוץ מקאז ועוד 150 אנשים בפורומים באינטרנט :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 אוקטובר 2019, 20:04

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:
Klayman כתב:

כולם בעד זה חוץ מקאז ועוד 150 אנשים בפורומים באינטרנט :)

אני מניח שמה שאני בעיקר מחכה לראות מאפיק זו מחוייבות לטווח ארוך,כי יבוא יום ופורטנייט כבר לא יהיה המפלצת שהוא היום,ואז הם יצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה כדי להשאיר אנשים אצלם שלא לדבר על למשוך קהל חדש פנימה. כשזה יקרה,אני בהחלט אשקול לחרוג פה ושם,אבל זה ייקח זמן. פלוס,אני עדיין קצת כועס עליהם שהם נטשו את UT4 :?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוקטובר 2019, 20:07

חחח חכו חכו, עם גירסת הדור הבא נקבל את הרימייק המיוחל, הם הולכים לעשות טריפל דיפינג!!

קאז, מה יש לך מסוויני? הוא רוצה למשוך עוד ועוד מליוני לקוחות ללאנצ׳ר שלהם, בלעדיות גם אם זמנית, ומשחקים בחינם - זו הדרך היעילה ביותר. תתמודד עם זה כבר.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 04 אוקטובר 2019, 20:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 אוקטובר 2019, 20:30

וואו,פשוט וואו על הבאנדל החודשי של האמבל באנדל: טרילוגיית קראש,טרילוגיית ספיירו וCOD WW2 כearly unlocks והכל ב-12 דולר! אני באמת לא זוכר דיל יותר שווה מזה בהיסטוריה של האתר הזה. אני אכתוב גם בת'רד מבצעים כי זה יותר מדי טוב להתעלם מזה.
נערך לאחרונה על ידי Uncle Pey'j ב 04 אוקטובר 2019, 20:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוקטובר 2019, 20:34

באמת מבצע מעולה... אבל המשחקים האלה ממש לא מעניינים אותי :/

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 אוקטובר 2019, 21:32

יש הרבה דרכים למשוך אנשים לחנות בלי צורך לנקוט בצעדים אנטי-צרכניים ואנטי-תחרותיים, ופירטתי אותם למכביר כבר. במקום לבזבז כסף על בלעדיות פתטית לחודש שייקחו את הכסף הזה ויציעו את המשחק במחיר נמוך יותר מאשר בסטים במשך X חודשים.

המקרה הזה שוב מראה את האג'נדה האמיתית. 'תחרות' עבור אפיק וסוויני זה לדפוק סגמנט צרכנים, לקחת אפשרויות ומניעת מכירה. טקטיטקה שבמרכזה עומדת מנטרה של 'איך נכריח ולא נשאיר ברירה' במקום 'איך נתמרץ שתבחר בנו' מובילה להפסד עבור הצרכנים. גם אם זה אפילו לחודש. ושוב אנחנו רואים שכל מי שמשתף פעולה עם אפיק לא עושה את זה כי הוא רוצה לחזק את התחרות או שותף לדעותיה אלא כי הוא פשוט מקבל כסף. כשאין כסף וההתחייבות נגמרת, חוזרים לסטים חיש מהר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוקטובר 2019, 21:59

הם בטח לא שילמו יותר מכמה מליוני דולרים בודדים על בלעדיות של חודש. אתה רוצה שימכרו פשוט את המשחק זול יותר? אתה יודע לעשות חשבון? נגיד ימכרו אותו ב-10 דולר פחות - כמה כסף הם מפסידים על 10 מליון יחידות?

וברור שרוקסטאר לא עושה את זה כדי לקדם תחרות אלא בשביל הכסף... וואו! נורא! אבל כתוצאה בלתי נפרדת מזה אנחנו כן מקבלים תחרות שטובה יותר עבור כל התעשייה ובעיקר עבור הגיימרים. איך לעזאזל אפשר לטעון שאנחנו לא מרוויחים מזה כשאנחנו מקבלים מדי שבוע משחקים מעולים בחינם? איך?!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2019, 23:30

אתה מבין לאסקין, סוויני לא רוצה להצליח, הוא לא רוצה לבסס קהל בלאנצ'ר שלו, הוא פשוט רוצה לדפוק צרכנים שהם פאנבואים של אפליקציה במחשב ולא ממש בא להם להוריד אפליקציה אחרת.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 אוקטובר 2019, 23:58

עוד פעם המשחקים החינמיים האלה?! אפשר לעבור הלאה? מי בכלל אומר משהו על זה? להיכף, שיכפילו את המשחקים החינמיים ויפסיקו עם מניעת מכירת משחקים. אתם לא מסוגלים לבצע את ההפרדה הפשוטה הזו?

וכמה משחקים שבאמת צריכים את הכסף אפיק יכלו לקנות עם הכסף שהלך לחודש בלעדיות ל RDR2? מי שחיכה שנה למשחק שיגיע למחשב, ייחכה עוד חודש שיגיע לסטים.
תגיד לי לאסקין, כמה כסף אפיק הפסידו על הסייל במשך חושש שבו הם ספגו את ההנחה? יכלו לעשות את זה ל RDR ולכל משחק אחר. 10 מליון עותקים בחנות של אפיק בחודש-חודשיים הראשונים? טוב שלא הגזמת.

להוציא מיליונים על בלעדיות של חודש מעיד על הגישה של אפיק שרוצים לגרד כל 'ניצחון' של 'זה לא נמכר בסטים'. לכסף הזה יכלו להיות שימושים יותר משמעותיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוקטובר 2019, 00:09

הטענה שלל היא שאין תחרות וכולנו מפסידים מזה בסוף.
הטענה שלי היא שעובדה שיש, והמשחקים החינמיים האלה הם חלק די גדול מזה כרגע, למרות שאתה מן הסתם מנסה להוציא אותם מהדיון כי זה יהיה הרבה יותר נח לטעון שאנחנו מפסידים מזה בסוף ^_^

שוב, מה אפיק יכולה לעשות כדי לגרום לי לקנות אצלה ומבלי להפסיד מאות מליוני דולרים על הדרך כמו שניסית להסביר ונכשלת מקודם? כי נראה לי שביססנו את זה שעדיף להם לשלם 5 מליון דולר עבור חודש בלעדיות מאשר להוריד את המחיר ב-10 דולר וכנראה להפסיד חצי מליארד... זה עסק, זו חנות, וRDR2 הוא אולי המוצר הכי מבוקש השנה במחשב, למרות שהוכרז לפני כמה שעות... הזדמנות מושלמת להביא לקוחות חדשים. איך תעשה זאת טוב יותר?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2019, 01:34

קאז, אתה כאילו מנסה להכחיש את הצורה שבה ON BOARDING ו-ENGAGEMENT של לקוחות עובדת שזה מתאים לקו שבו הכחשת את הצורה שבה השיטה הכלכלית עובדת. אם אתה רוצה שלקוחות יהיו על הפלטפורמה שלך וישתמשו בה יומית, אתה צריך את המשחק הכי גדולים וחמים עליה, אתה צריך שיקנו אותם דווקא לפלטפורמה שלך ולא לאחרת. אתה צריך להרגיל אנשים להיות שם כל הזמן.

נניח נקח את הרעיון שלך עם לבלוע עלויות ולהפוך את הפלטפורמה שלך להכי זולה. אז נתחיל בזה שאנשים נמצאים בסטים, הם בדיפולט שם, הם לא מחפשים להם באינטרנט אחרת אף אחד לא היה קונה בסטים אלה רק ב-GMG ו-VALVE היו פושטים רגל. אז כבר השיטה שלך טפשית למדי, רק חתך קהל מאוד קטן שמחפש דילים אשכרה מגיע ללאנצ'ר של אפיק וקונה את המשחק בזמן שכשאתה הופך את המשחק לבלעדי, כל מי שרוצה לשחק את בורדרלנדס מגיע לפלטפורמה שלך. אז כנראה שכבר הפסדת להם את רוב הקהל שהם הרוויחו עם הבלעדיות ברעיון הזה.

עכשיו נסתכל בצד הפיננסי - בורדרלנדס מכר מעל ל5 מליון עותקים ב-5 ימים הראשונים. נגיד שמליון היו במחשב, בחנות של אפיק. כמה הנחה הם צריכים לתת כדי להיות ההצעה הכי אטרקטיבית בשוק? GMG היו מוכרים אותו לסטים ב-42$, אז נניח 35$? זה אומר שפר עותק הם צריכים לתת לגירבוקס 17.8$ ועל גבי זה להפסיד 7.2$ נוספים כי הרי הם וויתרו פה לגמרי על הנתח שלהם אבל נתעלם מהם למרות שחוקי הכלכלה דורשים מאיתנו להתיחס אליהם כהפסד (הרי רווח שלא קבלת הוא הפסד). בקיצור, אפיק הפסידו 17.8$ פר עותק, מליון עותקים, 17.8 מליון דולר הפסד אם בכלל הם היו מצליחים להביא יותר מדי קהל אליהם כי כנראה רוב המכירות היו מגיעות לסטים בגלל הטבע המונופולי שלה.

עכשיו נניח והם עשו עסקה דומה לקונטרול והביאו 11 מליון דולר לגירבוקס על הבלעדיות של בורדרלנדס. אז הם הפסידו 11 מליון דולר אבל מצד שני עשו 7.2 מליון הכנסות מהמשחק. אז סך הכל הפסידו 4 מליון דולר במקום 17.8 מליון דולר ובמקביל הרוויח פי כמה וכמה יותר אנשים שמשתמשים במערכת שלהם. בקיצור, אם היית מנכ"ל אפיק היו זורקים אותך מהחברה מהר מאוד, אין כמו לבזבז יותר כסף ולקבל שבריר מהתמורה, ממש CEO השנה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 אוקטובר 2019, 11:16

הנקודות מוצא שלך לא תואמות לעובדות. כשיוביסופט הוציאו משחקים במקביל ליופליי ולסטים הם עדיין נחלו הצלחה גדולה והדיבור היה שחצי מהעותקים בשיגור הם דרך יופליי.
אז זה לא תואם למה שאתה מנסה לצייר.

אפיק יכולים לעשות גם עסקה שלמרות שהמשחק משוגר אצל כולם, מפתחות באתרי צד ג' יהיו רק עבור EGS. אז לא צריך להילחם ב GMG ושות'. ככה הם לא ייצטרכו לחתוך את המחיר יותר מדי. או עסקת פרי-אורדר שמי שקונה את המשחק ב EGS ייקבל ללא תוספת את משחק X של המפיצה. או אייטמים של המשחק בפורטנייט. או במקרה של בורדרלנדס אולי להציע בלעדית אצלם את גרסת ה 4pack.

אז יש מספיק רעיונות. המטרה של אפיק, כמו שאמרת, שייקנו אצלה ולא אצל אחרות. אבל הדגש הוא שייקנו אצלה על אף שהמשחק זמין אצל אחרות. זה המבחן של החנות. זה המשמעות של 'להרגיל אנשים להיות בחנות כל הזמן'. במצב הקיים הם באים עבור המשחק הבלעדי התורן (או המשחק החינמי) וזהו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 אוקטובר 2019, 11:25

אולי יש מספיק רעיונות, אבל כל מה שהצעת גרוע בהרבה מהרעיון שלהם...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 05 אוקטובר 2019, 11:51

קאז, הדוגמה של יופליי לא טובה, כי משחקי יובי שאתה קונה בסטים רצים על יופליי, כך שזה די טמטום לקנות בסטים - גם מחיר גבוה יותר בד״כ וגם אתה מריץ 2 DRM-ים במקום אחד. זאת דוגמה שלא רלוונטית למקרה של אפיק.

ואני לא מבין את ההתעקשות על עניין ה״בחירה״ בין הפלטפורמות. לדעתי זה צריך להיות נתון לשיקול דעתה הבלעדי של המפתחת/מפיצה. אין פה פגיעה ממשית בצרכן לדעתי, וממילא סטים היא כבר מזמן לא החנות ה-consumer friendly שהיא היתה לפני עשור. היא אולי החנות היקרה ביותר ברשת נכון להיום, וגם נראה שואלב די קופאים שם על השמרים בשנים האחרונות. החנות מדפיסה להם כסף, הם כבר לא מייצרים משחקים ואפילו לא משקיעים בשיפור הקליינט יותר מדי. התחרות צריכה לעורר אותה, והתחרות הזאת נכון לעכשיו היא אפיק.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 אוקטובר 2019, 13:26

אז איזה דוגמה אתה רוצה? גם משחקי רוקסטאר רצים בסוף על קליינט של רוקסטאר. ויש לך את CDPR שבשיגור גם רואים בסביבות 50% מהעותקים על המחשב דרך GOG.

כמובן שיש פגיעה ממשית. מפתחות צד ג' בחינם מבטיחות תחרות בין החנויות ומחיר נמוך יותר אז אתה לא תקוע עם המחיר דרך סטים ישירות. זה לא המצב במשחקים הבלעדיים לאפיק.
אני לא יודע איפה אתה מסתכל כשאתה אומר שואלב לא משקיעים בשיפור הקליינט והפיצ'רים. זה לא עומד במבחן המציאות. מה לגבי הצד שני של המשוואה של התחרות? שיש גבול להנחות שאפשר לתת לאפיק ושהם צריכים להציע מוצר ראוי שאינו מתבסס על תשלומים כדי לדחות מכירת משחק במקומות אחרים?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 05 אוקטובר 2019, 14:18

הגיוני שמשחקי צד א׳ ימכרו טוב על הפלטפורמה של המפיצה. זה לא המצב של אפיק, שמתמקדת בצד ג׳.
איזו דוגמה אני רוצה? משחקי צד ג׳ מודרניים, לא בלעדיים, שנמכרים בהצלחה על פלטפורמה מתחרה לסטים. גם אם תמצא איזושהי דוגמה, היא תהיה יוצא מן הכלל.

ולא, אין פגיעה ממשית לדעתי. סתם עניין של עקרונות. לגבי הבטחת תחרות באמצעות הפצת מפתחות, לא באמת. המחיר עדיין נקבע ע״י המפיצה, לא ע״י החנויות.

השיפורים בקליינט הם לא משמעותיים מספיק בשנים האחרונות. לגבי הצד השני, הוא עדיין אנדרדוג ועדיין די בחיתולים. כשיגיע לסטטוס של מונופול דורסני שפוגע בצרכנים, נדבר.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 05 אוקטובר 2019, 15:50

לתאר את אפיק כאנדרדוג זה בדיחה. הם פשוט עושים עבודה רעה בניהול החנות והמשאבים. למנוע מכירת משחק זה לא צעד דורסני שפוגע בצרכנים? הכרח להשתמש במוצר נחות עם פחות פונקציונליות ופיצ'רים לא פוגע בצרכנים?

אתה יכול למצוא משחקי סטים באתרי צד ג' בהנחה של 20%. זה לא ממשי עבורך? זה הקטע, שהחנות צד ג' לוקחת פחות כדי למשוך קונים אליה באמצעות מחיר נמוך יותר.

השיפורים של סטים לא משפיק משמעותיים? בסדר...אז תגיד לי איזה בעלת חנות עושה ומשפרת יותר.

אם אפיק לא היו קונים בלעדיות אז אולי היה אפשר לדבר על משחקים שזמינים בשתי החנויות ומוכרים טוב. ועל המשחקים שכן נמכרים בכמה מקומות אפיק מטילה מסך ברזל ולא מקבלים נתונים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אוקטובר 2019, 16:13

וולוו מספקת נתוני מכירות? או שהם מטילים מסך ברזל?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוקטובר 2019, 13:35

AMD הכריזה על כרטיסי NAVI חדשים, לא בדיוק מה שרצינו לראות כי מדובר בכרטיסי LOW RANGE, ה-5500 וה-5500XT.
- 22CU ב-1845Mhz שזה 5.2TF.
- 4GB של GDDR6 ב-228GB/S ב-5500 ו-8GB ב-5500XT (זה ההבדל היחיד בין הכרטיסים).

עדין אין מחיר אבל בגלל שAMD משווה בשקופיות ל-1650GTX, כנראה שהסביבת מחיר הולכת להיות 150$.

עדין יש תקווה לכרטיסים חזקים מזה השנה כי השמועה הייתה שהשנה יצאו גם NAVI 10 (ה5700XT), גם NAVI 14 (ה5500XT) וגם NAVI 12 (עדין לא ידוע). המספרים ניתנים על ידי AMD על פי סדר תחילת הפיתוח, לא לפי המיקום של הכרטיס בהררכיית הכוח. כלומר NAVI 12 בהחלט יכול להיות גם 5300XT ובאותה מידה ה-5800XT, אנחנו עדין לא יודעים אבל השמועה היא שזה כרטיס חזק מה-5700XT, כלומר ה5800XT או 5900XT מה שבתקווה יביא כרטיס AMD לביצועים של או יותר טובים מה-2080RTX כבר השנה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 07 אוקטובר 2019, 14:34

אותי כל זה פחות מעניין
אני מחכה שיצאו קונסולות דור הבא לפני שאני יקנה מחשב משחקים
ככה נדע איזה חומרה באמת צריך לדור הבא

כרגע אנשים קונים חומרה ,בלי לדעת איזה שינוים יהיו בדור הבא
אולי dx13 שיצריך חומרה מותאמת ?
12 רכב על החומרה של 11 אבל אולי xbox העתידי יגיע עם dx13
שיצריך חומרה חדשה

אין אפשרות לדעת כרגע
וחבל לזרוק כסף לפח
ברגע שיצאו הקונסולות נתחיל לקבל תמונה טובה יותר
כי ניראה מה נקודת ההתחלה החלשה ביותר בקונסולות
שלשם מפתחים יכוונו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוקטובר 2019, 14:38

kririn כתב:אותי כל זה פחות מעניין
אני מחכה שיצאו קונסולות דור הבא לפני שאני יקנה מחשב משחקים
ככה נדע איזה חומרה באמת צריך לדור הבא

כרגע אנשים קונים חומרה ,בלי לדעת איזה שינוים יהיו בדור הבא
אולי dx13 שיצריך חומרה מותאמת ?
12 רכב על החומרה של 11 אבל אולי xbox העתידי יגיע עם dx13
שיצריך חומרה חדשה

אין אפשרות לדעת כרגע
וחבל לזרוק כסף לפח
ברגע שיצאו הקונסולות נתחיל לקבל תמונה טובה יותר
כי ניראה מה נקודת ההתחלה החלשה ביותר בקונסולות
שלשם מפתחים יכוונו

אנחנו נדע את זה כבר עוד כמה חודשים כשסוני ומיקרוסופט יכריזו על המפרט של הקונסולות, AMD תחשוף את הכרטיסי מסך שלהם ל-2020 ו-NVIDIA תחשוף את סדרה 3000. לדעתי, מבחינת כרטיס מסך למחשב, סדרה 3000 הולכת להיות משהו שאסור לפספס. ירידה מ-16nm (טוב, 12nm אבל זה בייסיקלי זהה ל-16nm) ל-7nm UEV של סמסונג זאת קפיצה יותר גדולה ממה ש-AMD עשו עם NAVI מה שאומר שאנחנו הולכים לראות כנראה 3070RTX חזק מ-2080TI וכרטיסי HIGH END עם הרבה יותר מ-20TF וכך גם יכולות ה-RT שלהם. אני קופץ על סדרה 3000, היא הולכת להיות קפיצה גדולה כמו סדרה 1000 ב-2016 ואני חושב שאם אתה רואה כרטיס מסדרה 3000 שמתאים לך, אתה לא תמצא כרטיס טוב יותר מבחינת כסף/ביצועים במשך כמה שנים טובות לאחר מכן.

מה שבאמת הייתי מחכה איתו הוא הCPU וה-SSD, שם יכולה להיות דרישה די גדולה מעולם הקונסולות ושחקני הPC צריכים להתאים את עצמם לעולם החדש הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוקטובר 2019, 17:21

עוד חדשות ממש טובות עכשיו שירד האמבאגו על סדרה 10 של אינטל, אינטל מכריזה על מעבדי סדרה 10 X i9 שלהם, כלומר המעבדים הסופר יקרים שנועדים יותר לפרודקטיביות מאשר גיימינג, המקביל לthreadreaper של AMD. החדשות הטובות הן שהמחירים התרסקו לכמעט חצי למול המעבדים המקבילים שנה שעברה בגלל התחרות מAMD. תראו למשל את ה9900X לעומת 10900X, הם כמעט אותו מעבד (10 ליבות, 20 ת'רדים אבל ה-10900X רץ ב4.7GHZ לעומת 4.5GHZ של ה9900X) אבל ה-10900X משוגר ב590$ לעומת השיגור של ה-9900X שעלה 989$, כמעט חצי מחיר. זה חל על כל מעבד בסדרת i9 של אינטל. ברגע שיגיעו מעבדי הגיימינג, כלומר דברים כמו ה10900K, הם כנראה יעלו הרבה פחות מאשר בדורות האחרונים. לדעתי זה המחיר הכי נמוך שאינטל נתנה למעבדים בעשור האחרון, מאז תקופת "את'לון 2" של AMD.

אלה המעבדים החדשים וכולם נעים בין 40% ל-50% יותר זולים מהמקביל בדור 9000 של אינטל:
מחיר------צריכה----זיכרון מטמון-מהירות בוסט כל הליבות--מהירות בוסט--מהירות בסיס---ת'רדים/ליבות-----דגם
Intel Core i9-10980X------18/36------3.0 GHz-------4.8 GHz------------3.8 GHz---------24.75 MB----165W------$979
Intel Core i9-10940X------14/28------3.3 GHz-------4.8 GHz------------4.1 GHz---------19.25 MB----165W------$784
Intel Core i9-10920X------12/24------3.5 GHz-------4.8 GHz------------4.3 GHz---------16.50 MB----165W------$689
Intel Core i9-10900X------10/20------3.7 GHz-------4.7 GHz------------3.8 GHz---------13.75 MB----165W------$590

אגב, אלה עדין מעבדי 14nm, רק מעבדי הלפטופים של אינטל ירדו ל10nm כך שיהיה די מרתק לראות מה יקרה ברגע שהם ירדו ל-10nm. בכלליות יש לנו תחרות מאוד בריאה פה, זה נהדר, מחירים מתרסקים, יש תחרות חזקה על ביצועים, איזה יופי :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2019, 19:42

הולי שיט, הדרישות המומלצות של jedi fallen order הן 32GB זיכרון :shock:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים