משחקי 2019

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: משחקי 2019

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוקטובר 2019, 11:57

זה לא אלפי משחקים בשנה כי הרוב לא מספיק טוב ולא יגיע לתודעה של התארים האלה. בשביל זה יש ביקורות שחקנים שמסמנות לך מה באמת שווה הסתכלות. אז קרוב יותר לעשרות משחקים.

הבאתי רק 2 דוגמאות. אני יכול להביא עוד מהשנה.. כמו למשל https://store.steampowered.com/app/813630/Supraland/
עוד משחק שהתקבל באהדה רבה אבל יש לו רק 5 ביקורות מקצועיות. אחת מהם היא של GI שנתנה לו 8 אז כל הכבוד להם שסיקרו אותו, ואם הם 'הצליחו' לסקר אותו אז למה כל האתרים האחרים לא?

לא ביקשתי ביקורת באותו שבוע. ביקשתי התייחסות. זה לא מדע טילים ללכת לאתר שמאגד משחקי סטים ולסדר לפי 2019 וממוצע ביקורות המשתמשים. ומהרשימה הזו תבחר משחק שקורץ לך. אי אפשר להקצות בן-אדם שזו תהיה העבודה שלו פחות או יותר?

הבאתי לך משחק של קרייטק שזמין גם על ה XBOX שקיבל כמעט אפס התייחסות. הוא לא גרוע, הוא לא F2P. אם זה לא סימן על בעיה מבנית באתרי הסיקור, אני לא יודע מה כן.

--

סטרים זה נחמד למי שיש לו זמן לצפות בו... אני לא צופה בשום סטרים של אף אחד, גם לא בשידור חוזר. אין לי שעתיים לשבת ולשמוע מה זה או אחר אמר על משחק שמעניין אותי. ביקורת של 10 דקות שאני מריץ במהירות של 1.5? בבקשה. ביקורת של כמה עמודים? אחלה לאוטובוס... סטרים של שעה ומשהו של הגיגים כאלה ואחרים? לא תודה.

אממ..אוקי? מה זה קשור? אמרת שאני מצפה שיישחקו משחק של 40 שעות עד סופו וייכתבו ביקורת, אז אמרתי שגם סטרים של המשחק זה טוב. אז עכשיו אתה מעדיף ביקורת? חשבתי שכל זה התחיל כי אמרת שלאתרים אין זמן וכח אדם לתת למישהו לשחק עשרות שעות במשחק אנונימי. אז תחליט.
גם סטרים/וידאו בו משחקים במשחק ומציגים אותו והאדם מביא את דעתו עליו וכו' הוא סיקור וכיסוי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוקטובר 2019, 12:20

כל זה התחיל כי אתה חושב שיש כאן בעיה, כשאין באמת. זה הכל. סטרים של שעתיים זה אחלה, אבל מה אם השעתיים הראשונות מעולות וכל העשר אח"כ חרא? לכן אני בעד ביקורות, כשאפשר. אם אין, אז אין. מה לעשות? למה נראה לך שתעשיית המשחקים שונה משאר צורות הבידור? יש לך אלפי להקות, זמרים, זמרות, סופרים, יוצרי סרטים וכו', שרוב העיתונות לא מכסה. יש להקה אוסטרלית שאני מאוד אוהב שנקראת we lost the sea, יש לה עשרות אלפי מכירות ב bandcamp, עם ביקורות גולשים מעולות.. הם הוציאו אלבום חדש בתחילת החודש אבל כמעט ולא קראתי עליו ביקורות בעיתונות המוזיקה העולמית! זה ממש לא בסדר..האלבום הוא כולה שעה... למה הם לא פשוט מאזינים לו וכותבים ביקורת? נראה לי אפילו יותר קל מביקורת על משחק של 20 שעות...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2019, 13:28

אז GI הצליחו להגיע למשחק הזה ואחרים לא, אבל אני משוכנע במליון אחוז שבאותם אחרים אמצא סיקורים שGI לא סיקרו, אז למה לא היה להם זמן לזה? אין להם מספיק כתבים פתאום?
אי אפשר לצפות מכולם לסקר את הכל, אתה מחפש בכח להתלונן בעיניי

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוקטובר 2019, 14:14

האם אתם חושבים שחלק מעבודות של אדם שמסקר משחקים הוא להביא לידיעת הקוראים משחקים טובים/מעניינים/ששווים מבט? פלטפורמה, תקציב פרסום וסיווג AAA לא צריכים להשפיע על הגדרת התפקיד הזו במידה שבה זה קורה. והרבה אתרים לוקים בחסר בכך.

שעתיים ראשונות מעולות ואחר כך המשחק גרוע? כלומר, כמו אנת'ם? כמו ברייקפוינט? רגע, הם מתחילים גרוע וממשיכים גרוע. עדיין קיבלו סיקור בכל חור. שזה לגיטימי. אבל אתרים צריכים לשאוף שסיקור שכזה לא בא על חשבון סיקור משחקים מצטיינים שאין להם מאות מיליונים להשקיע בפרסום. אני רואה את זה כחלק מתפקיד של אדם שמסקר משחקים, במיוחד בתקופה ש discoverability זה נושא לדיון.

סטרים של שעתיים עדיף בהרבה מכלום. ושוב, ביקורות שחקנים........ששיחקו יותר משעתיים.......זה לא מדע טילים........

ביקורות של מוזיקה זה הדבר הכי מיותר שיש ולכן הדוגמה רעה. זה אומנות שהיא מאוד אישית ואין טעם לקרוא ביקורת באורך X מילים על שיר/אלבום כאשר באותו זמן אתה יכול להזרים אותו ולשמוע בעצמך בצורה חינמית וחוקית באתר כמו באנדקאמפ. זה לא ככה במשחקי וידאו.

אתם מדברים כאילו הדוגמאות שהבאתי זה של משחקים בקצה של הנישתיות והמודעות. אלה משחקים שהיו מספיק מעניינים/טובים כדי להתבלט ולהופיע באתרים מסויימים. הם משחקים שיופיעו בצמרת המשחקים של אותה שנה לפי ביקורות שחקנים. חלק מכרו מיליונים (כמו ROR2). לא שלפתי לכם את משחק מספר #1002 בממוצע ביקורות השחקנים של השנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2019, 15:05

אני מסכים איתך שהשאיפה צריכה להיות סיקור של כל משחק טוב מאוד ומעלה, לא משנה כמה קטן. בעצם גם כל משחק טוב ומעלה וגם כל משחק באשר הוא, גם הגרועים שבהם... אבל זו לא שאיפה ריאלית, ולפעמים יש חודש שלם שבן אדם שזה התפקיד שלו משחק רק משחק אחד ולפעמים זה קורה כשבמקביל יש משחק קטן יותר שהוא לא מספיק להגיע אליו. וגם לא עמיתיו. כמו בכל תחום אחר של עיתונות וסיקור. עכשיו השאלה היא אם אתה חושב שזה בכוונה או לא. כי אם לא אז אני לא מבין מה הטענה ואיך זה שונה מכל תחום אחר, ודאי תחום בידורי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוקטובר 2019, 17:40

לא התרשמתי שיש בעיית כח אדם באתרים הגדולים שלא מאפשרת לתת למישהו להתמקד במשחקים לא מיוחצנים. אם יש בעיה היא של אי-בקיאות והיכרות עם משחקים שאינם מיוחצנים, במיוחד כאלה על המחשב. ואולי בעיה אדיטוריאלית ששמה יותר מדי דגש על תוכן שממקסם קליקים.

עכשיו ש DE יצא ו הוא עם אחד הממוצעים הכי טובים השנה, והוא היה המשחק המוכר ביותר בשבוע שחולף בסטים, האם האתרים הגדולים שלא ידעו עליו\לא תכננו לבקר אותו הולכים לפרסם ביקורת עליו עד סוף השנה? כי זה מה שאני מצפה מאאולט מקצועי שמסקר משחקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2019, 19:22

אני מנחש שכן. נראה עוד הרבה ביקורות שלו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוקטובר 2019, 20:09

Kazz כתב:האם אתם חושבים שחלק מעבודות של אדם שמסקר משחקים הוא להביא לידיעת הקוראים משחקים טובים/מעניינים/ששווים מבט? פלטפורמה, תקציב פרסום וסיווג AAA לא צריכים להשפיע על הגדרת התפקיד הזו במידה שבה זה קורה. והרבה אתרים לוקים בחסר בכך.

שעתיים ראשונות מעולות ואחר כך המשחק גרוע? כלומר, כמו אנת'ם? כמו ברייקפוינט? רגע, הם מתחילים גרוע וממשיכים גרוע. עדיין קיבלו סיקור בכל חור. שזה לגיטימי. אבל אתרים צריכים לשאוף שסיקור שכזה לא בא על חשבון סיקור משחקים מצטיינים שאין להם מאות מיליונים להשקיע בפרסום. אני רואה את זה כחלק מתפקיד של אדם שמסקר משחקים, במיוחד בתקופה ש discoverability זה נושא לדיון.

סטרים של שעתיים עדיף בהרבה מכלום. ושוב, ביקורות שחקנים........ששיחקו יותר משעתיים.......זה לא מדע טילים........

ביקורות של מוזיקה זה הדבר הכי מיותר שיש ולכן הדוגמה רעה. זה אומנות שהיא מאוד אישית ואין טעם לקרוא ביקורת באורך X מילים על שיר/אלבום כאשר באותו זמן אתה יכול להזרים אותו ולשמוע בעצמך בצורה חינמית וחוקית באתר כמו באנדקאמפ. זה לא ככה במשחקי וידאו.

אתם מדברים כאילו הדוגמאות שהבאתי זה של משחקים בקצה של הנישתיות והמודעות. אלה משחקים שהיו מספיק מעניינים/טובים כדי להתבלט ולהופיע באתרים מסויימים. הם משחקים שיופיעו בצמרת המשחקים של אותה שנה לפי ביקורות שחקנים. חלק מכרו מיליונים (כמו ROR2). לא שלפתי לכם את משחק מספר #1002 בממוצע ביקורות השחקנים של השנה.

ביקורות של סרטים יותר טוב לך? ספרים? הרי ההתחמקות שלך בנושא מוזיקה היא מגוחכת מאוד, ואתה יודע את זה. הרי Discover-ability היא בעיה בכלל עולמות התרבות. אילו ספרים אתה קורא? באילו סרטים אתה צופה? האם אתה צפית בסרטים הצרפתים המוצלחים מאוד שיצאו שנה שעברה? האם קראת את ספרו האחרון של הנינג מנקל? או של אריק אקסל סונד? מה לא? איך לא קראת את הספרים בסדרת ''החולשה של ויקטוריה ברגמן''? היא תורגמה לעשרות שפות ונמכרה במיליוני עותקים בעולם! אומנם כמעט אין לה ביקורות ספרותיות ורוב ההצלחה שלה היא מפה לאוזן, אבל עדיין... תאמין לי, איזו בושה של כל מבקרי הספרים הגרועים האלה בעולם שלא עושים את עבודתם נאמנה, בהסבת תשומת הלב לספרים טובים/מעניינים/ששווים מבט. כמו שהיה עם סדרת ''נערה עם קעקוע דרקון'' - עד שלא הודיעו שעומד לצאת סרט של דיוויד פינצ'ר, בקושי שמעו עליה (למרות שכבר יצאו סרטים שוודים עם עיבוד מעולה לסדרה). אז מה הנקודה שלך קאזז? שעולם המשחקים הוא איזה פתית שלג מיוחד?

ולמה בדיוק אתה דורש ביקורות של DE מהאתרים הללו? אולי פשוט שירשמו פוסט ''יש משחק PC חדש שנקרא DE, הוא מקבל ציונים מעולים, הנה כמה פרטים עליו. אנחנו לא מתכוונים לבקר אותו, אם בא לכם, הנה כמה ביקורות אחרות''? זה גם ''סיקור''.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוקטובר 2019, 21:14

ההתמחקות אינה מגוחכת. אין טעם לקבל התרשמות כתובה של מוזיקה שבשניה אחת אתה יכול לשמוע אותה בעצמך בחינם ובאופן חוקי.

לא נתקלתי בסרט/סדרה שלא יכלתי למצוא עליה חוות דעת רבות. זה גם מדיום שקל מאוד לצרוך ולבקר בניגוד למשחקים. אין לי מושג מה קורה בעולם הספרים. רק אגיד שכנראה אתה מגזים בנוגע לתיאור שלך של 'נערה עם קעקוע דרקון'.

וכן, אם אני צריך ללכת לפני תחושת הבטן אז בסיקור משחקי וידאו יש בעיה יותר גדולה ממוצר בידור אחרים. לא מעט בשל אי-הידע של אתרים לגבי פלטפורמה מסויימת.

אם אתר יודיע שהוא מודע למשחק אבל לא יבקר אותו בקרוב בשל חוסר ברוחב פס אז לפחות אפשר להבין שזה לא מחוסר רצון או ידע וזה יינקף לזכותם. אז יוציאו ביקורת עוד חודשיים-שלוש.
מקרה כמו HK שאתר כמו IGN מבקר את המשחק אחרי שנה ו 4 חודשים כי הוא הגיע לסוויץ' למרות ששמו של המשחק הלך לפניו זה חודשים לפני - כאן זו תעודת עניות וכישלון של המערכת בתקפידה לשרת את קהל קוראיה בהארת זרקור על משחקים שמוטב לא לפספס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2019, 21:57

זו תעודת עניות אולי רק לIGN ומעט ה״גדולים״ האחרים שפיספסו אותו, לא ל״מערכת״ כולה.
אבל זה קורה. לפעמים פשוט מפספסים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוקטובר 2019, 22:10

ההתחמקות ועוד איך מגוחכת. הרי דיברת על בעיית Discover-ability.. בעולם הסרטים אין בעיה? בטח, אם אתה צופה בכל הסרטים הפופולריים שיש עליהם מלא ביקורות, כנ''ל סדרות טלוויזיה וכו'.. כמו שאמרתי, יש הרבה מאוד סרטים שהם מחוץ ל Scope שלך, אבל יכול להיות שהם נהדרים, ואולי תמצא עליהם 4-5 ביקורות באנגלית, אם בכלל.. האם זה לא חלק מהתפקיד של מבקרי קולנוע לתת לקהל הקוראים שלהם סרטים מוצלחים/מעניינים/שווים התייחסות? סרט נהדר שצפיתי בו בנטפליקס Je ne suis pas un homme facile - עם 4 ביקורות ב RT. הוא סרט קומדיה צרפתי מוצלח מאוד ומקורי.. אני יכול לתת עוד הרבה דוגמאות כאלה, כנ''ל בעולם הספרים ועולם המוזיקה. שוב, אם אתה מדבר על בעיית Discover-ability, יש בעיה כזאת בכל תחומי הבידור.

ובשביל לקצר - תחושת הבטן שלך לא מעניינת אף אחד :). או שתביא הוכחות לכך שהבעיה היא גדולה יותר בעולם המשחקים, או שתרגיע.

לאסקין - זו לא תעודת עניות לאף אחד. כמו שכבר הסברתי.. אתרים לא מוציאים ביקורת על משחקים, לרוב, חודשים לאחר השחרור ללא סיבה אמיתית. גם אם שמעו ב IGN ש HK נהדר, אולי פשוט החליטו להמתין לגרסאת סוויצ'/קונסולות..?
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוקטובר 2019, 22:39

תחפש ביקורות בארץ המקור של הסרט או באתרים שמתמקדים בסרטים זרים. זה לא בר השוואה למשחק באנגלית שיוצא איפה שכל המשחקים הגדולים האחרים יוצאים.
תמיד הטיעונים של 'יש בעיות גם בתחומים אחרים ולכן צריך לפטור את תעשיית המשחקים מלהשתפר'.

כשתביא לי מקבילה ל Hunt Showdown שקיבל התעלמות מוחלטת למרות שזו מופתחת מוכרת ומוערכת והמשחק גם על קונסולה אז תוכל לטעון את מה שאתה טוען.

המשפט האחרון שכתבת מסכם את הבעיה של האתרים האלה. לא צריך סיבה 'אמיתית'. הסיבה האמיתית היא וואלה יש משחק פאקינג מצויין שלא ביקרנו אז בוא נסגור את החור הזה. הסיבה האמיתית שאני מבקר מקצועי שמשתכר מסיקור משחקים ויש משחק בז'אנר שאני אוהב שאומרים עליו כך וכך. הסיבה האמיתית היא שבו ניתן לקונים פוטנציאליים של המשחק את הדיעה שלנו במקום שילכו למקום אחר. הסיבה האמיתית שתמיד מתלוננים שיש חודשים מסויימים בשנה שלא יוצאים משחקים ואין תכנים להעלות לאתר.

כל עוד האתר שלך מסקר גם משחקי מחשב בצורה שווה כביכול, להמתין כל כך הרבה חודשים לבקר משחק לפלטפורמה אחרת זה שטות. והאם הם פירסמו איזשהו מאמר כללי שמתאר את הדיעה של IGN לגבי המשחק שהוא כך וכך ושהם ממליצים עליו ואז תוספת 'לפירוט עמוק יותר צפו לביקורת שלנו לגרסת הסוויץ' העתידית'.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוקטובר 2019, 23:12

בעולם אידאלי, כולם היו מבקרים הכל... בעולם האמיתי, יש שיקולים שונים ומגוונים, שלא לך ולא לי יש נסיון והבנה עמוקה לגביהם. יכול להיות שהשקעה של 50 שעות במשחק+כתיבת ביקורת לכותר שיצא לפני מספר חודשים תביא x כניסות לאתר, אבל כתיבה על כותר גדול תביא 10x כניסות ולכן שווה יותר... אולי מישהו כמו ארז יידע להסביר יותר ממני, אבל לי לפחות נראה מאוד הגיוני ש hk לא קיבל ביקורת עד הסוויצ'. המכירות שלו, אגב, גם היו נמוכות הרבה יותר עד אז...
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 אוקטובר 2019, 19:53

HK מכר מיליון עותקים על המחשב לפני ששוחרר על הקונסולות. ROR2 מכר מיליון עותקים בערך חודש אחרי שיצא (מרץ השנה). מצב העניינים שאתה מתאר הוא מצב עניניינים שהאיזון בו מופר לטובת סיקור משחקים גדולים שמביאים קליקים. יש די והותר תוכן כזה. אין מספיק סיקור של משחקים אחרים. ואת זה צריך לשפר.

לגבי HK שכחתי להזכיר שהמשחק קיבל עדכונים חמים שהוסיפו קמפיינים שלמים וטובים. אז פספסת את ההוצאה הראשונה. הנה יוצאת ההרחבה החדשה, איכויות המשחק ידועות כבר, אז איפה הביקורת של ההרחבה? ועל הדרך תכתוב בפסקה הראשונה משהו על ההוצאה המקורית. הנה ההזדמנות לתת למשחק את הזרקור שאתה הכתב בעצמך חושב שמגיע לו. אז מה הקטע? הקטע הוא שיש לקויות באתרים אלה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 אוקטובר 2019, 22:50

נראה לי שמיצינו... לא רואה טעם להמשיך לכתוב את אותם הדברים כדי לקבל את אותן התשובות. אתה חושב שעיתונות המשחקים היא 'אם כל רע' שעושה דווקא למשחקים מסוג מסויים (למרות שאפילו כאן, לא הצלחת להוכיח עקביות), ואני חושב שיש המון שיקולים שאני לא תמיד בהכרח מבין שמובילים לקבלת החלטות (לא תמיד נכונות בהכרח, אבל שלא מתבצעות מתוך זדון כלשהו).
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 אוקטובר 2019, 19:49

לא צריך לפעול מתוך זדון כדי שיהיה אפשר להגיד שאתרים לא עושים עבודה טובה מספיק ולא משרתים את קוראיהם. וזה מה שקורה. אין פה שום קשר 'לעולם אידאלי' - HK, ROR2 ו HUNT הם משחקים שצריכים לקבל סיקור נאה על פי כל פרמטר הגיוני. הם פופולאריים, הם מכרו טוב או מגיעים ממפתחת עם ייחוס.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 אוקטובר 2019, 22:03

אחרי שבת'סדה הכריזה על מנוי שנתי לF76 עבור 100 דולרים (פחח) עכשיו מגיעים הדיווחים שהפיצ'רים הבלעדיים למנויים מבוגבגים, לא עובדים וכיוצא בזה. בת'סדה ממשיכה לחפור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוקטובר 2019, 22:43

Kazz כתב:אחרי שבת'סדה הכריזה על מנוי שנתי לF76 עבור 100 דולרים (פחח) עכשיו מגיעים הדיווחים שהפיצ'רים הבלעדיים למנויים מבוגבגים, לא עובדים וכיוצא בזה. בת'סדה ממשיכה לחפור.

זה הזוי, הם רוצים למנוי שלהם יותר ממה שGAME PASS עולה חודשית. הזוי.
We're just normal men. We're just innocent men

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 25 אוקטובר 2019, 10:09

מה שהזוי זה שאנשים מוכנים לשלם על זה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2019, 12:25

avive כתב:מה שהזוי זה שאנשים מוכנים לשלם על זה...

אם אנשים מוכנים לשלם על זה אז אולי זה לא כל כך הזוי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 אוקטובר 2019, 14:35

בואו נתפשר שאנשים הזויים מוכנים לשלם עליו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2019, 17:06

אם ההזויים האלה אוהבים את FO כל כך, שישלמו 19₪ וישחקו בouter worlds שנשמע שעושה FO יותר טוב מכל מה שיצא בעשור האחרון :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 אוקטובר 2019, 11:20

אקטיויז'ן 'החכמים' החליטו לשים דרישת אונליין קבועה לקמפיין של COD על המחשב.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2019, 14:10

WTF, זה עדין קטע ב2019?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אוקטובר 2019, 14:32

גם עדיין יש להם בעיות בביצועים בקטעי המעבר, במחשב. זה משהו שאני זוכר עוד מCOD הראשון בדור הנכחי... יש להם בעייה עם קטעי הקישור במנוע הזה, או שלא יודע מה הקטע אבל זה לא ייאמן שכבר איזה 7 משחקים ואותו הדבר כל פעם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 50 אורחים