נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2020, 21:45

כמה ירדו המכירות של הפס4 והאקסבוקס? ברמה של מבצעים סתם ככה ב-300$ ל-X כולל עותק חינם של ג'דיי:
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 פברואר 2020, 08:33

ובפעם האלף - זה המחיר שקונסולות ה״פרו/אקס״ אמורות להיות בו בשלב הזה, כשהרגילות באיזור ה-199, בלי מבצע ובלי שום טובות :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2020, 09:01

Laskin כתב:ובפעם האלף - זה המחיר שקונסולות ה״פרו/אקס״ אמורות להיות בו בשלב הזה, כשהרגילות באיזור ה-199, בלי מבצע ובלי שום טובות :)

ה-x יצאה רק לפני שנתיים במחיר של בקושי break even וזה 200$ פחות כך שדווקא במקרה שלה זה כנראה שזה הכי נמוך שאפשר בלחץ. הפרו בהחלט יכולה להיות 300$, אפילו פחות, היא התחילה מ400$ ברווח קל והיא כבר בת 3 שנים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2020, 10:46

לא ברור למה סוני לא יורדת במחיר לאור המכירות החלשות של הקונסולה שלה. כמו שאמרתי זה מרגיש כאילו היא במוד שיוט שכזה, לא רוצה ליזום או לסחוט עוד מהלימון, רק לשייט בנחת עם כל מה שבנתה בדור הזה וזהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2020, 11:24

bling כתב:לא ברור למה סוני לא יורדת במחיר לאור המכירות החלשות של הקונסולה שלה. כמו שאמרתי זה מרגיש כאילו היא במוד שיוט שכזה, לא רוצה ליזום או לסחוט עוד מהלימון, רק לשייט בנחת עם כל מה שבנתה בדור הזה וזהו.

אם הקונסולה שנמכרת היום ב399$ הייתה נמכרת ב300$ ברווח, זה אומר שלרדת ל299$ מפסיד להם 100$ פר קונסולה. אולי משתלם להם יותר לעשות 100$ פר קונסולה מאשר למכור 20% יותר קונסולות להתחשב בזה שאנחנו בסוף הדור והלקוחות שיקנו את הקונסולות לא בדיוק יהיו בזבזנים גדולים. זה גם משדר מסר לדור הבא, אין לכם מה לחכות עם עם הקניה של הפס5 כי תהיו בני 80 לפני שתראו ירידת מחיר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 פברואר 2020, 11:38

כן, אבל בסוף הם ימצאו את עצמם עם מליוני מכשירים שהם לא מצליחים להפטר מהם. לדעתי הם עושים טעות.
אני מניח שהם רוצים לשמור את ההכרזה על הירידה במחיר לרגע שיכריזו על הPS5... מתי שזה לא יהיה... והאמת היא שכנראה שבגלל הוירוס והשיט הם פשוט מפחדים להכריז על משהו שבסוף לא יקרה. משהו מאוד מוזר קורה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2020, 11:53

Laskin כתב:כן, אבל בסוף הם ימצאו את עצמם עם מליוני מכשירים שהם לא מצליחים להפטר מהם. לדעתי הם עושים טעות.
אני מניח שהם רוצים לשמור את ההכרזה על הירידה במחיר לרגע שיכריזו על הPS5... מתי שזה לא יהיה... והאמת היא שכנראה שבגלל הוירוס והשיט הם פשוט מפחדים להכריז על משהו שבסוף לא יקרה. משהו מאוד מוזר קורה.

אף אחד לא ימצא את עצמו עם מליוני מכשירים שהם לא יכולים למכור. כל מכשיר ומכשיר פס4 שכרגע בחנויות ימכר, בעיות שאתה מדבר עליהן יהיו ב-2021 וצפונה וכשהם ירצו להפטר ממלאי סופי, אז הם יוכלו לעשות חיתוכי מחיר גדולים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2020, 20:50

CDP היא כעת חברת משחקי הוידאו השנייה בגודלה באירופה אחרי יוביסופט. שווי השוק שלה עומד על 8 מליארד דולר, יוביסופט על 9.6.

החברה ביצעה קפיצה ענקית בשווי השוק בחודש האחרון (מ 6.8 מליארד ל 8 בחודש אחד!) בעקבות סדרת הטלוויזיה על הוויצ'ר שהובילה לגידול ענקי במכירות של המשחק + פלוס היציאה של המשחק על הסוויץ' שם הוא מוכר בצורה מעולה.

גם ההייפ כלפי סייברפאנק תורם לעניין הזה, כשההערכות הן שמן הסתם הוא מסתמן כלהיט ענק.

מי היה מאמין שזה יקרה לפני הוויצ'ר 3. די מטורף.

https://www.eurogamer.net/articles/2020 ... -in-europe

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 פברואר 2020, 18:17

DrKeo כתב:אז במקום לחזור בך שdmc5 יותר מכוער מקראקדאון 3 ומשחקי דור קודם, חפרת את עצמך עמוק יותר בעזרת התמונות הכי מזעזעות שהצלחת לקחת?

ואה? נראה לי שלא הבנת...
אלו לא התמונות הכי מזעזעות שהצלחתי למצוא אלה להיפך: אני מנסה בכל משחק שאני משחק לתפוס תמונות מרשימות ומעניינות. פשוט במקרה של dmc5 מדובר במשחק כל כך מכוער מחוץ לסרטונים שהמצב התדרדר מהר מאד...

לא אמרתי שdmc5 משחק יותר מכוער מקראקדאון (שאותו אני אפילו לא מחשיב בתור משחק AAA, אלא בתור פרויקט כושל שמיקרוסופט ניסתה לעשות לו salvage כדי למכור את שירות הgamepass) באופן עקבי, אבל זה מצער שבנקודות השפל שלו הוא אכן מצליח להיות יותר מכוער.

אני פשוט אוהב את ההשוואה בין שני המשחקים, כי שניהם משחקים שיצאו ממש באותה התקופה, שניהם מנסים להיות אולד-סקול בזמן שהז'אנרים שבהם הם נמצאים כבר התקדמו הלאה, שניהם לצערי גם נראים אולד סקול - ולא בגלל המנוע אלא בגלל חוסר השקעה בארט, שניהם עם מצב מולטיפלייר מיותר שמרגיש לגמרי tacked on, שניהם עם brain dead AI ועם משחקיות לא מאתגרת בשיט לפני הגרינד של הNew game plus, ושניהם לא לוקחים את העלילה שלהם ברצינות (למרות שDMC5 כל כך מטופש ולא קוהרנטי, שאני כבר לא יודע אם זה עניין תרבותי שהלך לאיבוד בתרגום).

אבל רק אחד מהם הצליח גם להציע ממשק משתמש נסבל וגם להיות גם כיף בעיני, בעוד איכשהו יצא לי לשמוע אנשים שופכים סופרלטיבים דווקא על השני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2020, 18:26

swym כתב:
DrKeo כתב:אז במקום לחזור בך שdmc5 יותר מכוער מקראקדאון 3 ומשחקי דור קודם, חפרת את עצמך עמוק יותר בעזרת התמונות הכי מזעזעות שהצלחת לקחת?

ואה? נראה לי שלא הבנת...
אלו לא התמונות הכי מזעזעות שהצלחתי למצוא אלה להיפך: אני מנסה בכל משחק שאני משחק לתפוס תמונות מרשימות ומעניינות. פשוט במקרה של dmc5 מדובר במשחק כל כך מכוער מחוץ לסרטונים שהמצב התדרדר מהר מאד...

לא אמרתי שdmc5 משחק יותר מכוער מקראקדאון (שאותו אני אפילו לא מחשיב בתור משחק AAA, אלא בתור פרויקט כושל שמיקרוסופט ניסתה לעשות לו salvage כדי למכור את שירות הgamepass) באופן עקבי, אבל זה מצער שבנקודות השפל שלו הוא אכן מצליח להיות יותר מכוער.

אני פשוט אוהב את ההשוואה בין שני המשחקים, כי שניהם משחקים שיצאו ממש באותה התקופה, שניהם מנסים להיות אולד-סקול בזמן שהז'אנרים שבהם הם נמצאים כבר התקדמו הלאה, שניהם לצערי גם נראים אולד סקול - ולא בגלל המנוע אלא בגלל חוסר השקעה בארט, שניהם עם מצב מולטיפלייר מיותר שמרגיש לגמרי tacked on, שניהם עם brain dead AI ועם משחקיות לא מאתגרת בשיט לפני הגרינד של הNew game plus, ושניהם לא לוקחים את העלילה שלהם ברצינות (למרות שDMC5 כל כך מטופש ולא קוהרנטי, שאני כבר לא יודע אם זה עניין תרבותי שהלך לאיבוד בתרגום).

אבל רק אחד מהם הצליח גם להציע ממשק משתמש נסבל וגם להיות גם כיף בעיני, בעוד איכשהו יצא לי לשמוע אנשים שופכים סופרלטיבים דווקא על השני.

דווקא בהחלט אמרת שהוא יותר מכוער מקראקדאון ואפילו ציינת שהוא המשחק הכי מכוער בדור הזה:
זה אולי כנראה משחק הAAA הכי מכוער שראיתי בדור הזה, ובהפרש ניכר (ועוד שיחקתי בו back to back מול קראקדאון 3)

בכל מקרה אני חושב שזאת הצהרה מגוחכת למדי, DMC5 ברגעים מסויימים הוא ממש אבל ממש מרשים (לפחות ב-PC) ובכלליות המנוע RE מאוד מרשים. DF השתפכו עליו ובצדק, אולי הוא הכי מרשים בסרטוני מעבר (למרות שזה נכון לכל משחק, לא?) אבל גם הגיימפליי שלו נראה טוב. יש לו מערכת תאורה פשוט מעולה ולהשוואת אותו לקראקדאון 3 זה קצת מוזר, קראקדאון 3 נראה ממש רע ולא רק בזמן הגיימפליי. ובנוגע לזה שמדובר בתמונות שניסית לתפוס בהן את המשחק על הצד היפה שלו, בו נגיד שאני בספק :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 פברואר 2020, 18:27

bling כתב:CDP היא כעת חברת משחקי הוידאו השנייה בגודלה באירופה אחרי יוביסופט. שווי השוק שלה עומד על 8 מליארד דולר, יוביסופט על 9.6.

אכן מטורף, ומקווה בשבילם שזה לא רק הייפ רגעי, כי המכפיל על החברה עכשיו בשמיים.
אבל היא לא השניה בגודלה, כי לכל הפחות יש את Supercell שנמכרה בזמנו לפי שווי של מעל 10 מיליארד דולר, והיום בטח שווה יותר.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 פברואר 2020, 18:37

DrKeo כתב:
swym כתב:

ואה? נראה לי שלא הבנת...

דווקא בהחלט אמרת שהוא יותר מכוער מקראקדאון ואפילו ציינת שהוא המשחק הכי מכוער בדור הזה:
זה אולי כנראה משחק הAAA הכי מכוער שראיתי בדור הזה, ובהפרש ניכר (ועוד שיחקתי בו back to back מול קראקדאון 3)

בכל מקרה אני חושב שזאת הצהרה מגוחכת למדי, DMC5 ברגעים מסויימים הוא ממש אבל ממש מרשים (לפחות ב-PC) ובכלליות המנוע RE מאוד מרשים. DF השתפכו עליו ובצדק, אולי הוא הכי מרשים בסרטוני מעבר (למרות שזה נכון לכל משחק, לא?) אבל גם הגיימפליי שלו נראה טוב. יש לו מערכת תאורה פשוט מעולה ולהשוואת אותו לקראקדאון 3 זה קצת מוזר, קראקדאון 3 נראה ממש רע ולא רק בזמן הגיימפליי. ובנוגע לזה שמדובר בתמונות שניסית לתפוס בהן את המשחק על הצד היפה שלו, בו נגיד שאני בספק :)

תקרא מה כתבתי קודם, ותקרא מה כתבתי עכשיו, ותבין איפה הטעות שלך.
הגיימפליי של DMC5 נראה מכוער לכל אורכו כמעט, ושיחקתי בו בPC על הגדרות מקסימליות. זה משחק שרץ על מנוע סופר מרשים, שעליו הלבישו אסטים מכוערים להחריד, ויש לך את זה מול העיניים פה בתמונות ככה שאתה אפילו לא צריך את DF כדי שיגידו לך מה לחשוב...
כשאתה מאיר מודל מכוער עם מערכת תאורה משוכללת אז זה עדיין מודל מכוער (אפילו יותר מכוער כי רואים טוב עד כמה). בהתחשב בזה שהמשחק רץ על זה אותו המנוע של RE5, זה אפילו יותר בולט לרעה.

אאני חושב שאין דבר שמסכם את זה יותר טוב ממה שכתבת בעצמך: "קראקדאון 3 נראה ממש רע ולא רק בזמן הגיימפליי". וואלק, אז נסכים שDMC 5 נראה מכוער *רק* בזמן הגיימפליי, אבל גיימפליי לא אמור להיות מה שבאמת חשוב? (בטח כשסצינת המעבר כל כך קרינג'ית שכל מה שאתה רוצה לעשות זה לדלג עליה לפני שעוד תא במוח שלך מתאבד).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2020, 18:42

swym כתב:
DrKeo כתב:
swym כתב:

ואה? נראה לי שלא הבנת...

תקרא מה כתבתי קודם, ותקרא מה כתבתי עכשיו, ותבין איפה הטעות שלך.
הגיימפליי של DMC5 נראה מכוער לכל אורכו כמעט, ושיחקתי בו בPC על הגדרות מקסימליות. זה משחק שרץ על מנוע סופר מרשים, שעליו הלבישו אסטים מכוערים להחריד, ויש לך את זה מול העיניים פה בתמונות ככה שאתה אפילו לא צריך את DF כדי שיגידו לך מה לחשוב...
כשאתה מאיר מודל מכוער עם מערכת תאורה משוכללת אז זה עדיין מודל מכוער (אפילו יותר מכוער כי רואים טוב עד כמה). בהתחשב בזה שהמשחק רץ על זה אותו המנוע של RE5, זה אפילו יותר בולט לרעה.

אאני חושב שאין דבר שמסכם את זה יותר טוב ממה שכתבת בעצמך: "קראקדאון 3 נראה ממש רע ולא רק בזמן הגיימפליי". וואלק, אז נסכים שDMC 5 נראה מכוער *רק* בזמן הגיימפליי, אבל גיימפליי לא אמור להיות מה שבאמת חשוב? (בטח כשסצינת המעבר כל כך קרינג'ית שכל מה שאתה רוצה לעשות זה לדלג עליה לפני שעוד תא במוח שלך מתאבד).

בו נסכים שלא להסכים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2020, 23:41

טוב, לפחות MS מכרה חצי מהפס4, מעודד יחסית. הייתי בטוח שהם מכרו הרבה פחות מזה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 09 אפריל 2020, 09:35

הוויצ'ר 3 עבר במכירות את ה-28 מליון עותקים, נכון לסוף 2019:
תמונה
זו גם היתה השנה השניה הכי טובה של המשחק, כנראה בזכות סדרת הנטפליקס שיצרה עניין מחודש במשחק.
גרסת הסוויצ שיצאה באותה השנה דווקא מפתיעה לרעה, אבל סך הכל זה מציב את הוויצ'ר 3 במקום ממש גבוה היסטורית למשחק סינגל פלייר בלבד, אולי רק אחרי סקיירים?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 אפריל 2020, 10:58

סופר מרשים!

מעניין אם סייברפאנק יצליח לשחזר מספרים קרובים לזה, בתחושה שלי אנשים יותר מתחברים לפנטזיה במשחקים כאלה ובלי קשר, העוחם של סייברפאנק קצת יותר קשה לעיכול.

מצד שני יש לו גיימפליי מתקדם וזורם יותר (כמו fps) אז אולי זה כן יפצה על זה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 אפריל 2020, 11:13

חוץ מסופר מריו ברוס - כן. והוא לדעתי עבר את סקיירים.
ובאמת קצת מפתיע ש״נכשל״ על הסוויץ׳, אבל אולי מוקדם מדי לשפוט, הוא יצא רק באוקטובר

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 אפריל 2020, 16:33

^ סופר מריו ברוס היה משחק מבונדל עם קונסולות NES, ככה שזה לא באמת עונה להגדרה של "מכירות".
סקיירים עמד על מעל 30 מליון עותקים כבר ב-2016, ומאז יצאו איזה 14324 גרסאות נוספות למשחק כך שאני מניח שעדיין יש לו יתרון במכירות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 אפריל 2020, 20:38

Laskin כתב:חוץ מסופר מריו ברוס - כן. והוא לדעתי עבר את סקיירים.
ובאמת קצת מפתיע ש״נכשל״ על הסוויץ׳, אבל אולי מוקדם מדי לשפוט, הוא יצא רק באוקטובר

ניכשל ? עד כמה שידוע לי מתקרב למיליון יחידות בגרסה הזאת
וזאת הגירסה הגרועה ביותר , לפחות בדור הזה
לא יודע עם היו גירסאות דור קודם
אני מאוד אוהב את הסוויץ,אבל לטעמי מישחקים כאלו
כבדים לי מידי בנידות
ככה שאם המישחק יעבור מיליון בגרסה הזאת במחיר מלא
זה כבר השג גדול

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 אפריל 2020, 20:38

Laskin כתב:חוץ מסופר מריו ברוס - כן. והוא לדעתי עבר את סקיירים.

ניכשל ? עד כמה שידוע לי מתקרב למיליון יחידות בגרסה הזאת
וזאת הגירסה הגרועה ביותר , לפחות בדור הזה
לא יודע עם היו גירסאות דור קודם
אני מאוד אוהב את הסוויץ,אבל לטעמי מישחקים כאלו
כבדים לי מידי בנידות
ככה שאם המישחק יעבור מיליון בגרסה הזאת במחיר מלא
זה כבר השג גדול

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אפריל 2020, 21:59

שמתי במרכאות, וכי זה יחסי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אפריל 2020, 19:10

הרימייק של פפ7 מכר 3.5 מליון ב-3 ימים הראשונים שלו (כולל דיגיטל). מעניין כמה ימכור... למשחק בטח יהיו רגליים ארוכות, ימכור כל השנה בפס4, ואז בפס5, ואז בקיץ הבא יצא במחשב ואולי עוד קונסולות... אם יגיע בשנה הבאה גם לסוויץ׳ אז בכלל יש לזה מצב למכור בצורה חריגה מאוד.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 אפריל 2020, 20:37

אלה מספרים יפים בהתחשב בקורנה, אבל נראה לי שהם ספגו פגיעה לא קטנה במכירות הפיזיות.
אנשים לא ממש רצים לקנות משחקי וידיאו בימים אלה, למשל בבריטניה היה להם רק חצי מהמכירות של פפ15 בפרק זמן הרלוונטי, ואפילו אמזון הפסיקה לקחת הזמנות בשלב מסוים ככה שגם משלוחים זה לא בהכרח אופציה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אפריל 2020, 21:15

הוא גם הזיז הרבה חומרה- הפס4 מכרה יותר מ-80K רק ביפן מהיציאה שלו לפי אנליסט בטוויטר,אלו מספרים די מדהימים בהתחשב בזה שמדובר בקונסולה בת כמעט 7 שנים,בשוק שגם ככה היא הייתה חזקה בו ובזמן מגיפה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אפריל 2020, 21:46

השאלה היא לא כמה עותקים פיזים נמכרו אלה כמה עותקים דיגיטלים נמכרו במקום הפיזים. כלומר אנשים עד כדי כך מקובעים על עותק פיזי שהם לא משחקים משחקי וידאו חדשים עכשיו חודשים רק כי הם מתעקשים על עותק פיזי? אם אחוז מסויים מהמכירות הפיזיות הללו עבר לדיגיטל, יכול להיות שסקוור דווקא הרוויחה מכל העניין. למשל קאפקום עוד לפני הקורונה חזתה שב-2020 כמעט 85% מהמכירות שלהם יהיו דיגיטליות.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים