נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי bling » 02 מרץ 2020, 22:30

לדעתי הסרטונים הוויראליים שהגחיכו את גנץ (באשמתו המלאה כן?) פשוט קברו אותו יותר מהכל, המון תומכים הרגישו שמדובר באדם לחוץ, לא קוהרנטי ולא מרוכז שהטיקט העיקרי שלו זה ״לא ביבי״ והוא לא באמת מציג שום דרך או משהו משלו.

יש גבול עד כמה אפשר לרוץ על הטיקט הזה מבלי להציע משהו משלך ויש גבול עד כמה אפשר להיות חסר אישיות וכריזמה וחדות בכל פעם כשאתה מדבר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 מרץ 2020, 22:40

גנץ בהחלט קבר את עצמו והשבירה של פרץ שמאלה עם האמירות המטומטמות שלו לא בדיוק עזרו לגנץ.
מהותית, אם אלו יהיו תוצאות הבחירות אז יש פה בסה"כ מחזור של המצב בבחירות מועד א', אלו שגרמו לביבי לרוץ לבחירות מועד ב'.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2020, 22:50

כן ולא עומר... יש כמה דברים שהשתנו מאז, למשל - הפעם אין את כחלון, שלכאורה משך אליו אנשים שלא אוהבים את ביבי. ויש את בנט. ויש כתבי אישום וזה רק מחזק את ביבי לעומת סבב ב׳.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 מרץ 2020, 00:11

כחלון היה לחלוטין בכיס של נתניהו והיה ברור שהוא בדרך חזרה לליכוד. אם אלה התוצאות הסופיות אז הוא חזר לאותה סיטואציה ואין לו קואליציה. 61 מחזיר אותו לתוצאה של 2015.
ההישג היחיד שיש פה הוא שנתניהו חזר לאותן תוצאות שמשקפות את הפרופיל הציבורי בצורה ריאלית, אחרי הפשלה של סבב ב' שהביאה עליו את כתב האישום.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 מרץ 2020, 05:08

https://m.ynet.co.il/Articles/5687694

הנה דובי לא לא.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2020, 07:24

מלבד אנרכיסטים - לא מסוגל להבין את המצביעים שלו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 מרץ 2020, 07:46

הוא אמר שהוא יכריע....... בוא נראה.....
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 מרץ 2020, 08:20

ליברמן, מעבר לעובדה שעם כל התנאים שלו חי בלה לה לנד (בלי ערבים, בלי חרדים, בלי נתניהו ובלי גנץ ראש ממשלה...) הוא האדם האחרון שאצביע לו. הוא צבוע, שקרן, מעודד אנטישמיות, שמוכן לדרוך על כל זכויות אזרח של כל אחד.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2020, 08:49

אצלי הוא אחרון רק אחרי המשותפת. אני באמת מעדיף אפילו את מרצ על פניו, בכל יום. ואולי אפילו את המפלגות החרדיות... אבל רק אולי :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 מרץ 2020, 09:05

וואו. יכול להיות שפספסתי כמה דברים לגביו אבל למה כזה תיעוב כלפיו? אשכרה מעדיף את מרצ עליו לאסקין?

יש לי כמה חברים רוסים שמצביעים לו, תספקו לי כמה חומרים טובים להראות להם עליו ;)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2020, 09:27

הבן אדם בפוליטיקה מאז שאני זוכר את הפוליטיקה פה כאדם בוגר, ואין לו הישג אחד. על מרצ אפשר להגיד לפחות דבר או שניים על זכויות אזרח ושוויון בפני החוק, נגיד.
כל מה שיש לליברמן זה אנטי-____. זהו. אנטי חרדים, אנטי דתיים, אנטי ערבים, עכשיו אנטי ביבי... לא שזה הפריע לו לשבת איתם אינספור פעמים, כן?
מלבד זאת, הוא אדם אלים, שקרן ובאמת שטוף שנאה.

עכשיו, גם אני נגד כפייה דתית, ויש בי סלידה מדרכם של חרדים וערבים בנושאים רבים, אבל כשזה כל מה שהוא רץ עליו ולא מצליח להשיג ***כלום*** - זה פשוט מראה על כלומניק שרק רוצה להיות אנטי ומושך מצביעים באמצעות שנאה. זו ההגדרה של דובי לא-לא. והוא תוקע אותנו שוב ושוב ומוביל אותנו לבחירות.
פעם הייתי צוחק על זה, אבל באמת שאני מתחיל לחשוב שהוא בובה של פוטין שנועדה רק לעשות פה כאוס פוליטי. כמו שאמרתי - זו אחלה בחירה בתנאי שאתה אנרכיסט.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 מרץ 2020, 09:43

הצחקתם אותי. מערכת הבחירות הסתיימה, סיימנו עם ההסתה (הרב כיוונית) ואין פה בן אדם אחד שלא הצביע למפלגות שמונהגות על ידי מנהיג צבוע, שקרן וגזען שדורך על זכויות האזרח של כל אחד.
ליברמן מנסה לאנוס מביבי הישגים עבור הציבור שלו ודובי לאלא הוא הפוליטיקאי הכי מנוסה עם ביבי והוא מתנהל מולו באופן שנכון להתנהל מולו.
ביבי פתח חור שחור בישבן שלו לחרדים (ישיבות, גיוס, מתווה כותל, ליבה, גיור, ועוד ועוד). פתח את הישבן לבנט ושקד (משרד המשפטים לשקד, סמוטריץ' לתחבורה וכו) ואם יש משהו שביבי ידוע בו זה פתיחות הישבן שלו לשותפים שמחזיקים אותו בגרון. ביבי מוזמן לפתוח את הישבן פעם נוספת כשהדרישות של ליברמן הן מהזן שבכלל היה צריך להגיע מתוך הליכוד, אם לליכוד היה מנהיג שלא מפקיר את סוגיות הפנים לשותפים הקואליציוניים הקיצוניים שלו.
ביבי גם רשאי להרכיב ממשלה עם גנץ או עם פרצורביץ ולוותר על ליברמן אבל המחשבה שהמצביעים של ליברמן צריכים להעדיף ממשלת ימין/חרדים צרה על פני ממשלת אחדות או ממשלה שנאנסת על ידי ליברמן היא מחשבה מהזן היהיר/אליטיסטי שדווקא מאפיין את השמאל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2020, 10:26

אם ליברמן היה מתבטא אחרת אולי הייתי יכול להסכים איתך שהוא באמת רוצה לשבת עם ביבי והחרדים, פשוט בתנאים אחרים...
אבל נראה שהוא מוכן רק לממשלת אחדות - דבר שלא ממש נמצא על הפרק, ואם יקרה - ליברמן בוודאות כמעט מוחלטת לא יהיה חלק ממנה.
נכון לעכשיו אנחנו רק מפסידים מהנכחות שלו בפוליטיקה.

אני כמובן מסכים איתך לגבי זה שפחות או יותר כל הפוליטיקאים שקרנים-צבועים, אבל לחלקם יש לפחות הישגים כלשהם מלבד נסיונות פעירת חור התחת של מרכיב הקואליציה, לליברמן אין, והוא בהחלט הסיבה העיקרית, בלשון המעטה, למצב הנכחי, והדרך שבה הוא עושה את זה די מחליאה בעיניי.
ברור שביבי פותח שוב ושוב, ככה זה בשיטת הבחירות בישראל - סחיטה ועוד סחיטה, ולכן אני לגמרי זורם עם מעבר ל-2 מפלגות כמו בארה"ב.
שירד מהעץ שלו, שיסתפק בקוטר-ישבן מתאים יותר לשבעת המנדטים שלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2020, 10:55

הדיבור כרגע הוא "להעריק" את אורלי לוי ולהביא לה את תיק הבריאות... בהתחשב בנכחי (ליצמן, שיכול להשאר כ"סגן-שאינו-סגן-רק-הפעם-באמת-סגן") - אני לא מתנגד, ואם באמת היא היחידה שצריך בשביל 61 זה יהיה מעולה.

אבל בא נראה אם באמת יהיו לימין 60... יש גם את קולות החיילים/כפולות וזה...
מעניין אם המשותפת אשכרה יישארו עם איזה 18 מנדטים. זה פסיכי. כאילו, הגיוני, בהתחשב באחוזי ההצבעה והילודה שלהם, אבל עדיין פסיכי.

*עריכה*
אני רואה שחזרו לאיזור ה-15... יופי. גם המון, אבל 18 זה הרבה יותר ממה שחשבתי.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 03 מרץ 2020, 11:04, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 מרץ 2020, 10:57

ברור שכולם באופן רוחבי שקרנים. אבל ליברמן לא מנסה להשיג שום תוצאות ל"ציבור שלו" (לא חושב שקיים כזה ספציפית, זה משתנה ממערכת למערכת) כבר המון זמן. כל "מסע הצלב" שלו נגד החרדים, שעד לפני חמש דקות היו החברים הכי טובים שלו (רק לפני שנה הוא המליך איתם את דון משה קורליאון בירושלים), נועד נטו להחזיר אותו לרלוונטיות אחרי שהוא ראה שהוא מתרסק. הוא התחיל לרכב על שנאת הדת והחרדים כמו שעשו לפיד האב והבן, כי זה תמיד שווה כמה מנדטים, ונושאי דת ומדינה זו הנקודה הכי קשה לביבי (מהלך פוליטי לגיטימי, אבל בואו לא נעמיד פנים שיש אידאולוגיה מאחורי הדברים).

בנוגע לחורים שנפערו וכו' - הכל טוב ויפה. כך מפלגה שרוצה להיות בממשלה באה בדרישות למרכיב, זה חלק מהדרך שהדברים מתנהלים. אבל יש הבדל בין דרישות במשא ומתן (שגם נושאים וגם נותנים) לבין "אני עומד פה, מי שרוצה שיבוא עד אלי, כי אני לא מתכוון לזוז ס"מ". ההתנהלות הזו מצביעה באופן ברור על אסטרטגיה של" בוא נמשיך בבחירות עד שאני אקבל מה שאני רוצה, ולעזאזל כולם ".
?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 03 מרץ 2020, 11:03

לליברמן יש ״הישגים״, רק שכמו אצל רוב הפוליטיקאים, הם הישגים שליליים. הוא היה למשל מהיוזמים של העלאת אחוז החסימה שדחף את הערבים להתאחד. אני לא מעריך פוליטיקאים עם ״הישגים״ כי פוליטיקאים נוטים לעשות בעיקר נזק, וכל חוק שהם מקדמים הוא חוק פוגעני ב-95% מהמקרים. חוץ מזה, גם אם אין לו הישגים שרשומים על שמו, יש לו השפעה על הצבעות בכנסת, בוועדות וכו׳.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 מרץ 2020, 13:00

את אותן טענות בנוגע להישגים של ליברמן אפשר להפנות לרוב המוחלט של הפוליטיקאים ואין לו פחות הישגים משאר הפוליטיקאים, בטח אלה המגזריים.
הדרישות של ליברמן בהחלט כוללות דרישות מגזריות ספציפיות שקשורות בגיור, נישואים אזרחיים ופנסיות לעולים. הטענות שהוא לא מנסה להשיג הישגים למען הבוחרים שלו פשוט לא נכונות וטקטיקות המשא ומתן שלו לגיטימיות לחלוטין, על אחת כמה וכמה כשמדובר בסוג של נוכל מדופלם כמו ביבי שרואה בשותפים הפוליטיים שלו סוג של ניר טואלט והם מצידם מתייחסים אליו בתור הפרשות. האם הסיבות שלו הן אידיאולוגיות או פרסונליות? זה רלוונטי למשהו? זה מדד שמופעל על פוליטיקאים אחרים לרוחב המערכת הפוליטית או שרק כלפי ליברמן?
אני לא חושב שיש למישהו אשליות לגבי ליברמן או לגבי הרוב המוחלט של הפוליטיקאים בארץ אבל התיעוב הספיציפי כלפיו כאן קצת הזוי בעיניי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 מרץ 2020, 16:23

סבבה כל אחד מצדיק לעצמו את הדברים, בשביל להיות שלם עם הבחירה שלו...
אני לא הפעלתי אף מדד, פשוט ניסית לצייר אותו כאיזה אידאולוג שישמור על "הציבור" שלו. לדעתי הוא לא. על הפליק פלאקים שלו ועל זה שהוא החליט פתאום שהוא אנטי חרדים רק כדי להוציא כמה מנדטים, אין לך מה להגיד, כי אתה יודע שזה נכון. הרי שוב, הם היו החברים והשותפים הגדולים שלו מאז שהוא נכנס לפוליטיקה...מה קרה פתאום? כלום, הוא הבין שאין למפלגה שלו זכות קיום ונכנס לואקום שנוצר עם היווצרות כחול לבן.

לפי הדיווחים הרי, החרדים הלכו לכיוונו בנוגע לחוק הגיוס ב99 אחוז והוא החליט שהוא שלא. משא ומתן שבו לא מוכנים לזוז מהעמדה שלך בשום מצב הוא לגיטימי לחלוטין, אך יש לו השלכות. ההשלכה פעם אחר פעם בשנה האחרונה היא גרירת המדינה לבחירות. אפשר וראוי להאשים גם גורמים אחרים במערכת הפוליטית, ותאמין לי שהחרדים הם גם לא ממש כוס התה שלי - אבל לחשוב שליברמן ימנע מהם משהו מעצם קיומו בפוליטיקה זו נאיביות.
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 מרץ 2020, 16:43

אם הצטייר מהדברים שלי שמדובר באידיאולוג ולא באופורטוניסט אז מדובר באי בהירות בהעברת/הבנת הדברים. אני רק לא חושב שהוא חריג בזה או שיש עם זה בעיה עקרונית.
ליברמן מנע מהחרדים וימנע מהם בעתיד ואין לו באמת ברירה אחרת. בהנתן שאין להם כלום בלי ליברמן אז הם גם ידעו להמנע בעצמם וכותרות הרגעים האלה, עם הפליק פלאק מבית ביבי והחרדים, די מבהירות את הנקודה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 04 מרץ 2020, 07:02

ליברמן לא "רק אופורטוניסט" הוא אחד שמוכן למכור הכל, בלי שום קו עקבי אמיתי. מי שמשקר כמוהו, מסית לאנטישמיות ואני אזרחים באופן ישיר ומעודד שנאה הוא לא סתם "עוד פוליטיקאי". והוא היחיד שעשה את זה עד עכשיו.

חוץ מזה - מה אתם אומרים על סופר טיוסדי? ברני מתקרב...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2020, 07:56

דווקא בסופר טיוזדיי נראה שביידן עושה קאמבק יפה במדינות השפויות יותר (=לא קליפורניה). הוא נראה לי לקח את כולן חוץ מאיזה 4. לא יודעים עדיין סופית אבל זה קאמבק יפה וגם בלומברג לקח פה ושם כמה צירים וכשהוא יפרוש הוא יעניק אותם לביידן (איך שזה לא עובד).

הכל התחיל לפני כמה ימים, כשרבים בתקשורת וכל הממסד הדמוקרטי נכנסו ללחץ מהאפשרות של ברני והתחילו לתמוך בביידן באופן מובהק וכן - לשאול ״שאלות קשות״ לגבי התכניות של סנדרס ומימונן, וגם פיט ואיימי פרשו והביעו תמיכה בביידן, והזהירו מהאפשרות של סנדרס בצורה גלויה יותר או פחות.
השאלה היא אם זה לא מעט מדי ומאוחר מדי. נדע בעוד כמה שעות קצת יותר טוב, אבל מסתמן קרב צמוד יותר משחשבנו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 מרץ 2020, 09:27

חנן, אני פשוט לא מסכים עם הדברים שלך. אם הוא היה מוכן למכור הכל כבר מזמן היתה פה ממשלה. הקו שלו לא פחות עקבי מזה של הרוב המוחלט של הפוליטיקאים מימין ומשמאל והוא אופורטוניסט (רוצה תחרות? בנט וליברמן, מי מברבר יותר מול החמאס ואז דוחף לו מליונים בתור שר בטחון?) . ליברמן מעודד שנאה? היחיד? אנחנו חיים באותה מדינה?
הקמפיין של ליברמן נטף שנאה אבל גם הקמפיינים של מפלגות הימין ובודאי ובודאי של הצד הדתי/חרדי, היו נגועות בשנאה יוקדת על בסיס מגזרי, בכלל זה גם נגד הציבור של ליברמן (הם יהודים בכלל הגויים האנטישמיים האלה?) ולתחושתי, זה המקור לדברים שאתה מבטא כאן. כשכל העולם משתמש במילים כמו גזענות ואנטישמיות לצרכי כביסה פוליטית אז למילים האלה נשארת מעט מאוד משמעות וזה חבל.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 04 מרץ 2020, 11:23

ליברמן מוכן לעשות הכל בשביל מה שהוא מחשיב השרדתו הפוליטית הפרטית.
המחיר שהוא יכול היה לקבל להיות בממשלה לא שווה לו אם בבחירות אח"כ הוא היה נמחק.
ליברמן לא סתם הטיף שנאה ואנטישמיות, הוא ממש עשה את זה. במובן הכי בסיסי וישן. לא" אני לא אוהב עורכי דין זה גזענות". פרסום קריקטורות אנטישמיות, חרדים רודפי בצע, הכללות על כל האוכלסיה ודבר דומה כלפי כלל האזרחים הערבים.
לא היה אחד שעשה את זה ככה כמוהו. אני מבטיח לך שבעולם הדתי חרדי לא מדברים ברמה כזאת ואפילו לא קרובה.

וזה עוד לפני כל התנהלות המפלגתית דיקטטורית, שחיתות ועוד.

זה לא האופוטוניזים, זה חסר כל אידאולוגיה. זה לא דבר אחד זה הכל.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2020, 12:14

עכשיו רוצים לעשות חוק - שראש משלה לא יכול לכהן עם כתבי אישום.
אני במקום הליכוד הייתי אומר - "אוקיי, אז מירי רגב ראש הממשלה, וביבי יהיה סגן או מ"מ ראש הממשלה... ובמקרה מירי יוצאת לחופשה קצרה"
ושולח אותה למלדיבים לאיזה 4 שנים :)

בנושא ארה"ב - ביידן לקח 10 מתוך 14 המדינות, ובאלו שלא ההפרשים לא מאוד מאוד גדולים...
הולך להיות קרב מעניין מאוד, ומלוכלך מאוד בימים הקרובים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 04 מרץ 2020, 17:53

חנן, אני לא חי על הירח. אני נכנס לרוטר, רואה את הארס שמופק שם על הציבור שלו ועליו מהצד הדתי חרדי ואני לא מקבל את הדברים שאתה אומר משום שזה בדיוק השיח במגזר ההוא.

הקריקטורות שלו סרות טעם ומעוררות גועל אבל ההתנהלות החרדית במדינת ישראל היא הרבה מתחת לזה. כשאנטישמים מפיקים קריקטורות על יהודים כרודפי בצע, אין לזה קשר למציאות. במדינת ישראל, החרדים לא עובדים, לא משרתים בצבא, כמעט ולא משלמים מיסים אבל זוכים לקצבאות נדיבות בצורה קיצונית שתפורות במיוחד למידותיהם ומוסדות הלימוד שלהם נהנים מתקצוב חריג תוך אפס עמידה בתנאי סף אלמנטריים. בדרך הם כופים על האוכלוסיות האחרות במדינה שורה ארוכה מאוד של "נזקים", גם בהיבט הלאומי (כשרות, עבודות בשבת וכו) ולא פחות חמור מזה בהיבט האישי (נישואין, גירושין, אזרוח על בסיס גיור וכו). דברים שלא נעשים בהדברות ומתוך הסכמה רחבה אלא באמצעות ניצול ציני לחלוטין של כח פוליטי תוך עירור של תחושת קבס עמוקה בשאר המגזרים של החברה היהודית בישראל. אפשר להדביק להתנהלות הזו שמות תואר רבים ושליליים מאוד וכל אחד מהם יהיה ראוי, מוצדק וענייני, בלי שום קשר לגזענות ואנטישמיות.

המפלגה שלו דיקטטורית? לעומת ההתנהלות הדמוקרטית נאורה של יהדות התורה? של ש"ס? עבורך שתיהן לא מפלגות לגיטימיות לקואליציה הבאה?
הבן אדם מושחת? לעומת ההתנהלות הטהורה של ליצמן? גפני? דרעי? עבורך ליצמן גפני ודרעי הם לא לגיטימיים עבור קואליציה הבאה?

אז לא. אני לא מקבל את הדברים ושום דבר מהם לא הפריע לאף אחד בצד הימני/דתי של המפה הפוליטית עד לרגע שליברמן החליט שנמאס לו להתיישר עם הנרטיב. עכשיו הוא הפך להיות אויב האומה והקוסמוס, אבל רק עבור אותו צד פוליטי ספציפי בזמן שעבור הצד השני הוא פתאום טלית שכולה תכלת (והוא לא זה ולא זה).
ליברמן עושה לחרדים את מה שהחרדים עושים לחילונים כבר עשרות שנים, פתאום קצת כואב להם והם יורקים את הרעל הכי דוחה שהם יכולים להוציא. אני בעד שכולם יפסיקו.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים