נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Stick » 17 מרץ 2020, 14:36

אם הps5 באמת חלשה משמעותית אז הם פשוט יקראו לזה "הכוח של הדור הבא" או משהו כזה, לדעתי. הם לא ידברו מספרים, ויעברו על המפרט שגם ככה באופן ראשוני רק אחוז קטן מבינים על מה מדברים (כלומר רק פה בפורום יש במקרה הטוב חצי שמבינים, בעוד החצי השני כמוני מבין כשמסבירים לו. וכולנו מלכתחילה יותר הארד קור מרוב מי שיצפה בזה), ולאחר מכן יעברו להרשים אותנו עם משהו שנראה ממש טוב.
כלומר אני מניח שאם המספרים יותר קטנים אז הם לא פשוט יזרקו אותם, אלא יראו לנו איזה משהו ממש יפה מגרילה או BP כדי להשאיר רושם טוב. סך הכל מיקרוסופט לא באמת הראו לנו דור הבא אלא רק מספרים, הכי קרוב זה HB 2 וגם זה לא גיימפלי. אז סוני צריכים לעשות הפוך, לדלג מהר על המספרים (כי חייב) ואז להיות אלו שמפוצצים לנו את המוח עם גיימפלי אמיתי מהדור הבא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2020, 14:40

הם יבליטו את יתרונות הSSD ואולי גם הזכרון שלהם יהיה איכשהו ביתרון

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2020, 14:59

סוני תבליט את היתרונות שלה. אם זה ssd, הם יתרסקו על הssd בתצוגה, ידגישו כמה ssd הוא המהות האמיתית של הדור ובא ויראו כמה הפתרון שלהם מהיר משל מיקרוסופט. כלומר זה לא קשה להסתיר את מספר הtf שלך, הרי אפילו ב2013 הם לא הציגו TF אלה התרכזו ב8GB זיכרון. המספר TF יצא רק מאוחר יותר באיזה מסמך שכלל את המפרט. הפעם הם יכולים לעשות אותו דבר אבל במקום בזיכרון הם יתרכזו בssd ויוותרו על הדף מפרט :)

אבל כל זה בהנחה שהפס5 כן חלשה יותר. מה אם היא 11.5TF? הם יוכלו במהירות לרפרף שקופית שאומרת ״כמעט 12TF״ ולהתרכז בדברים אחרים. ובעצם מה אם הפס5 היא 13TF? :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 מרץ 2020, 15:03

וואו,רק לדמיין את התגובות שיהיו אם פתאום נגלה שהGPU הוא בעצם 52CU@2.00ghz...זה יהיה הרגע 8gb GDDR5 של הדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2020, 15:19

די נו היא לא יותר חזקה ואני לא אומר את זה בקטע של נאחס או הפוך על הפוך, היא פשוט לא. מייקרוסופט הלכה בכל הכוח על הדור הבא ולפי כל מידע אפשרי סוני הביאה אחלה דור הבא אם היא היתה עומדת בזכות עצמה, היא כן השקיעה בחומרה ובטכנולוגיה ראויה אבל בגלל שהיא לא חיה בוואקום ומייקרוסופט הביאה עוד יותר אחלה דור אז זה נראה פחות טוב לעומת התחרות אין מה לעשות.

אני עם סטיק והגישה שלו, אפילו סוני בעצמה אמרה שהם יציגו משחקים וזה לדעתי יהיה ההיילייט אחרי מעבר כללי ומהיר על החומרה על ידי סרני (עם דגש על SSD כמו שנאמר פה) - הם אלו שבאמת יראו את הדור הבא ובשילוב גם עם איזה מותג נחשק זה יכול להביא להם הייפ יפה ואנשים יצאו עם המסר שאין מה לעשות, המשחקים השווים ואלו שבאמת ידהימו את כולם נמצאים אצל סוני, למרות שהחומרה שלהם חלשה יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2020, 15:35

לא נראה לי שיראו משחקים בתצוגה הזו, אולי רק טק דמו או שניים.
ואני עדיין חושב שיש סיכוי שגם בזכרון הם יציגו יתרון...
ממש מגניב שבתוך כל ההיסטריה של הקורונה אנחנו צפויים לקבל ביומיים בקרובים מידע ואולי גם חשיפות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2020, 16:13

צודק, קראתי את הציוץ שוב ולא נשמע שיהיה מיקוד על זה, מה שלדעתי זו טעות מבחינת המצב של סוני. מתאר לעצמי שהם שומרים את זה לאירוע חשיפה בומבסטי בלייב שזה הגיוני ועדיף, אני פשוט לא הייתי מרים מצגת טכנית של סרני מלחתכילה בפוזיציה הזאת וזהו, שומר על דממת אלחוט ומוציא הכל באירוע החשיפה שיתמקד הרבה במשחקים והכרזות.

לא רואה את התועלת בשידור של מחר, הם רק יכולים לצאת גרוע יותר לא משנה עד כמה הם יהלטטו וישחקו עם הנתונים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2020, 16:33

לא מסכים... יכולות להיות הפתעות, ובכל מקרה לא בטוח אם עדיף להם לחכות עם ה״מכה״ הזו של קונסולה חלשה יותר, עדיף להפטר מזה בהקדם ולהמשיך הלאה בתצוגה הבאה כשכולם כבר יודעים פחות או יותר את הפוזיציה שלהם, ולא מתוך שמועות

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2020, 16:39

לטעמי אין דרך לצאת טוב מהאירוע מחר, וכשאתה נמצא בפוזיציה שאין דרך לצאת ממנה טוב אז אתה פשוט נמנע.

אירוע חשיפה בומבסטי שבו סרני עובר במהירות על החומרה ואז משקה אותנו באלכוהול זול של הרבה משחקים שנראים מדהים, הכרזות גדולות ואולי גם מחיר פצצה ועיצוב מגניב אז כל האלמנט של החומרה החלשה יותר נבלע.

עכשיו הם סתם הולכים לנסות להציג יפה מציאות שברורה לכולם - החומרה שלנו חלשה יותר מהתחרות. אין דרך לייפות את זה, הניתוחים יגיעו והמילה תצא שהפס5 חלשה יותר, מניסיון עבר המילה הזאת מגיעה עד לדרגים הכי נמוכים של הקז'ואלס בסופו של דבר ומתקבעת התודעה של כולם, אם אין משחקים ודברים מרגשים שלא קשורים לחומרה לפצות על זה אז הטעם שנשאר מזה הוא די מר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2020, 16:59

אנחנו לא יכולים לדעת מה הם יעשו... אבל אם יש להם יתרון משמעותי במהירות ה-SSD - הם יציגו את זה כאילו זה שווה ערך לעוד 5TF, אם בזכרון - אז גם שם, אם יש להם יותר RT חומרתי - אז שם, ובטוח שיציגו את השלט החדש כגיים צ׳יינג׳ר אמיתי (וזה באמת יכול להיות)... השאלה אם יציגו אותו שם.
בא נראה מה יהיה מחר. אני לא חושב שהם טיפשים, ואם אין להם משהו בשרוול אז היו בוחרים יום שהוא לא היום בו מיקרוסופט אמורה להביא חשיפות מיד אחר כך.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2020, 17:25

מייקרוסופט כבר חשפה את כל החומרה, אני מתאר לעצמי שסוני נותנת מענה לזה מחר. העיתוי באמת לא מקרי ובא ממש בסמיכות להכרזות של מייקרוסופט, אני מקווה שהם יודעים מה הם עושים, אתה אומר הם לא טיפשים אבל לצערי במהלך ההיסטוריה לא מעט פעמים נותרנו המומים בקטע רע מחשיפות של קונסולות או משחקים חדשים שאחריהם חשבנו לעצמנו מה לעזאזל עבר להם בראש.

זה קרה גם לא כזה מזמן עם החשיפה של הוואן המקורית...

מקווה לטוב :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 מרץ 2020, 18:14

שרייר שופך בנזין להייפ שמתפתח אצלי..:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2020, 18:19

חחח באמת מעלה הייפ, ומעניין עוד יותר כמה ייחשף ספציפית מחר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2020, 19:46

אל תטפחו לי ציפיות בדקה ה 90, זו סתם התעללות :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2020, 20:13

אז ג׳ייסון שרייר לא ידע כלום על החומרה החדשה וההערה על ה10.7TF הייתה שליפה מהתחת שלו והייתי צריך לשמוע את המספר הזה מליון פעם מאנשים בEra רק כי הוא החליטה לשלוף את זה סתם ככה. בעעעעעעע.

אגב, העיצוב של הgpu של הxsx כל כך מוזר ביחס ל5700 שאין לי פאקינג מושג מה לחשוב על הפס5.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 מרץ 2020, 20:28

מצד אחד, אני ממש לא מרגיש מחסור בביצועים של הone x וההבדלים נראים לי שוליים מאוד מבחינה מהותית אבל מהצד השני אני שמח מאוד ש14 שנה אחרי פיגוע הWII, אנחנו חוזרים למצב ה"נורמלי" שבו הקונסולות החדשות שמשוחררות נמצאות בשורה אחת עם הטופ שאפשר למצוא על הPC ומגרדות שוב את הסף הטכנולוגי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2020, 22:48

omerkot כתב:מצד אחד, אני ממש לא מרגיש מחסור בביצועים של הone x וההבדלים נראים לי שוליים מאוד מבחינה מהותית אבל מהצד השני אני שמח מאוד ש14 שנה אחרי פיגוע הWII, אנחנו חוזרים למצב ה"נורמלי" שבו הקונסולות החדשות שמשוחררות נמצאות בשורה אחת עם הטופ שאפשר למצוא על הPC ומגרדות שוב את הסף הטכנולוגי.

השילוב של הwii והתחזיות שבגלל מובייל ״קונסולות הולכות למות״ יצרו דור מ-ז-ע-ז-ע וזה בהחלט היה פיגוע לכל התעשיה. אם אני אגזים, אני אגיד שמעולם לא עזבנו את דור ה360. באמת שחוץ מזיכרון הדור הזה מרגיש כמו שום כלום, משחקי 360 בגרפיקה יפה יותר. עד עכשיו המשחק הכי מרשים הוא GTA5, משחק 360 בעטיפה יפה יותר לדור החדש. הדור החדש הולך להיות ברכה, אשכרה קפיצה דורית ראשונה מאז 2005.

ובנושא אחר, ג׳ייסון שרייר ב-Era:
Based on everything I've seen on Twitter and ResetEra, no, most people are not educated enough to understand that GPU teraflops aren't the only point of comparison that one can use to gauge console power. Sony and Microsoft's marketing over the years has created this beast, of course, so they're entirely to blame. But console warriors are rabid and irrational. And boring -- did I mention boring?

I'm no technical expert, but that's why I ask endless questions of people who are, and I've been told several times that there are all sorts of efficiencies and pipelines and other aspects of the console that can make a huge difference, or result in many of those processing units going unused. Drivers, APIs, tools, and other aspects of the hardware that I know very little about.

I have no idea what the PlayStation 5's teraflops number is, but I do know that, as I've been saying for quite some time now, both consoles are extremely powerful and will do things that that aren't possible in this generation thanks in large part to their CPUs and SSDs.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2020, 23:32

די נו לאמר ש GTA5 המשחק הכי מרשים של הדור זה כמו לאמר שדאוס אקס של וורן ספקטור יותר מרשים ממשחקי הפס3 וה 360 בגלל שעשה כמה דברים מרשימים מאוד שאף משחק אחר לא שיחזר מאז, בקיצור שטויות.

אם אני מושיב חבר ומראה לו משחקים שיוציאו ממנו וואו מהדור הזה אז GTA5 יהיה מהאחרונים ברשימה, יהיו שם אנצ׳רטד ו GOW והוריזון וכמובן RDR2 ועוד ועוד לפניו.

לטעון שמשחק מסויים הכי מרשים בגלל שעשה עיר משכנעת בדור שלא הצטיין במשחקי עיר מודרנית פתוחה זה לא רציני, בסוף מראה של משחק משפיע מאוד על הרושם ו GTA5 נראה כבר מיושן מאוד ביחס למשחקים המרשימים באמת של הדור.

וכל זה לא בא להוריד מההישג הטכני המטורף שלו בזמן אמת וגם מהרימסטר המצויין שלו שאכן התעלה על לא מעט משחקים מהדור הזה, אבל זה כי רוקסטאר מאוד מוכשרת ונמצאת בכמה מדרגות מעל כולם (מה שנכון גם עם RDR2) וגם GTA5 הוא משחק שקצת הרגיש גדול על החומרה הקודמת והוא זרח במיוחד על ה PC והקונסולות של הדור הנוכחי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2020, 00:44

bling כתב:די נו לאמר ש GTA5 המשחק הכי מרשים של הדור זה כמו לאמר שדאוס אקס של וורן ספקטור יותר מרשים ממשחקי הפס3 וה 360 בגלל שעשה כמה דברים מרשימים מאוד שאף משחק אחר לא שיחזר מאז, בקיצור שטויות.

אם אני מושיב חבר ומראה לו משחקים שיוציאו ממנו וואו מהדור הזה אז GTA5 יהיה מהאחרונים ברשימה, יהיו שם אנצ׳רטד ו GOW והוריזון וכמובן RDR2 ועוד ועוד לפניו.

לטעון שמשחק מסויים הכי מרשים בגלל שעשה עיר משכנעת בדור שלא הצטיין במשחקי עיר מודרנית פתוחה זה לא רציני, בסוף מראה של משחק משפיע מאוד על הרושם ו GTA5 נראה כבר מיושן מאוד ביחס למשחקים המרשימים באמת של הדור.

וכל זה לא בא להוריד מההישג הטכני המטורף שלו בזמן אמת וגם מהרימסטר המצויין שלו שאכן התעלה על לא מעט משחקים מהדור הזה, אבל זה כי רוקסטאר מאוד מוכשרת ונמצאת בכמה מדרגות מעל כולם (מה שנכון גם עם RDR2) וגם GTA5 הוא משחק שקצת הרגיש גדול על החומרה הקודמת והוא זרח במיוחד על ה PC והקונסולות של הדור הנוכחי.

GOW, אנצ'רטד 4 או RDR2 הם כולם משחקים שהם משחקי 360 עם גרפיקה יפה, זה הכל. אני אפילו אדגיש את RDR2, המשחק הזה הוא אשכרה GTAV בטבע ודוגרי משחק שה-360 מטקטקת בהליכה בגרפיקה מכוערת יותר. כשחקן PC שאין לו קונסולה, אם לא הייתי גיימר מיודע למה שהולך בעולם, אפילו לא הייתי יודע שיצא דור חדש בכלל. קרייסס 2 ששחקתי שנתיים לפני הקונסולות החדשות יצאו ממילא נראה כמו המשחקים בדור הנוכחי, אז איך הייתי אמור לדעת שיצאו בכלל קונסולות חדשות?

כלומר כן, זיכרון תרם לזה שמשחקי עולם פתוח מרגישים קצת יותר כמו משחקים לינארים, אבל עדין המצב של המשחקים היום הוא פשוט משחקי 360 רק יפים יותר ועם מפתחים מנוסים יותר שיש להם כלים טובים יותר. כלומר נגיד הרס, ראית משחק עם הרס יותר טוב מרד פאקשן גרילה? אני לא ראיתי. כל מה שראיתי בדור הזה הוא פיסיקת GPU שהיא נטו גרפיקה, פחות זמני טעינה בזמן משחקים כי יש זיכרון גדול יותר ובערך זהו. מדובר בדור ממש עצוב, שכבת צבע יפה יותר שעוטפת משחקי 360. אז כן, הדור הזה הרגיש כאילו מישהו לקחת פס3 והחליף לה את ה-GPU. דור מעפן בטרוף, ממש מעפן, הכי מעפן בהסטוריה מבחינה טכנית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2020, 11:09

החשיפה היום ב18:00 אגב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 מרץ 2020, 11:38

ומיקרוסופט, בשעון ישראל? יותר נכון - מה שמעניין לדור הבא שם

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 מרץ 2020, 11:51

DrKeo כתב:
bling כתב:די נו לאמר ש GTA5 המשחק הכי מרשים של הדור זה כמו לאמר שדאוס אקס של וורן ספקטור יותר מרשים ממשחקי הפס3 וה 360 בגלל שעשה כמה דברים מרשימים מאוד שאף משחק אחר לא שיחזר מאז, בקיצור שטויות.

GOW, אנצ'רטד 4 או RDR2 הם כולם משחקים שהם משחקי 360 עם גרפיקה יפה, זה הכל. אני אפילו אדגיש את RDR2, המשחק הזה הוא אשכרה GTAV בטבע ודוגרי משחק שה-360 מטקטקת בהליכה בגרפיקה מכוערת יותר. כשחקן PC שאין לו קונסולה, אם לא הייתי גיימר מיודע למה שהולך בעולם, אפילו לא הייתי יודע שיצא דור חדש בכלל. קרייסס 2 ששחקתי שנתיים לפני הקונסולות החדשות יצאו ממילא נראה כמו המשחקים בדור הנוכחי, אז איך הייתי אמור לדעת שיצאו בכלל קונסולות חדשות?

כלומר כן, זיכרון תרם לזה שמשחקי עולם פתוח מרגישים קצת יותר כמו משחקים לינארים, אבל עדין המצב של המשחקים היום הוא פשוט משחקי 360 רק יפים יותר ועם מפתחים מנוסים יותר שיש להם כלים טובים יותר. כלומר נגיד הרס, ראית משחק עם הרס יותר טוב מרד פאקשן גרילה? אני לא ראיתי. כל מה שראיתי בדור הזה הוא פיסיקת GPU שהיא נטו גרפיקה, פחות זמני טעינה בזמן משחקים כי יש זיכרון גדול יותר ובערך זהו. מדובר בדור ממש עצוב, שכבת צבע יפה יותר שעוטפת משחקי 360. אז כן, הדור הזה הרגיש כאילו מישהו לקחת פס3 והחליף לה את ה-GPU. דור מעפן בטרוף, ממש מעפן, הכי מעפן בהסטוריה מבחינה טכנית.

הדור הקודם הביא איתו קפיצה לא רעה מבחינת הגיימפליי בעולמות פתוחים בעיקר אבל הוא גם היה מאוד לא מלוטש ואני לא צריך להרחיב על כך.

הדור הזה הביא איתו המון ליטוש ברמה שמשחקים כבר נראים "מספיק טוב" כמו שגם עומר ציין, זה לא משהו שאפשר לאמר על אף דור אחר.

זה שמשחקי עולם פתוח מלוטשים כמו לניארים זה חתיכת דבר, אתה ממש מזלזל בליטוש שהגענו אליו בדור הזה.

אגב גם דור ה SNES די הרגיש בזמנו שבגדול הוסיף עוד ליטוש (סבבה ברור שפיצה יותר גדולה, בכל זאת התעשייה היתה בחיתוליה אז "עוד ליטוש" של אז זה חתיכת קפיצה), אבל הוא היה חתיכת דור טוב וגם מרשים, אגב 2 גם בדור הקודם כשיצא דאוס אקס המחודש הרבה אמרו שהישן מרשים יותר ועדיין לא נראה לי שהרבה ישימו אותו בראש הרשימה של המשחקים שיוציאו ממך וואו היום.

בקיצור, עברנו על הדיון הזה בעבר, נכון הדור הזה לא מהפכני במיוחד אבל כן היה milestone משמעותי באיך שמשחקים מרגישים ונראים ומשחקים, זה ברמה שהם יכולים להרגיש ולהראות טוב גם כשגראפיקה תהיה ברמה של סרטי פיקסאר, מבחינתי זה כבר חתיכת ציון דרך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 מרץ 2020, 11:53

אני מוכרח לציין שאמנם אני בטוח שבדור הזה (הבא) כן נראה דברים שממש לא היו אפשריים בדור הקודם (הנכחי) - כנראה ש-99.7% מהם לא יהיו כאלה...
אולי מתוך ה-AAA זה יהיה 98% :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 מרץ 2020, 12:01

Laskin כתב:אני מוכרח לציין שאמנם אני בטוח שבדור הזה (הבא) כן נראה דברים שממש לא היו אפשריים בדור הקודם (הנכחי) - כנראה ש-99.7% מהם לא יהיו כאלה...
אולי מתוך ה-AAA זה יהיה 98% :)

למה? יש 3 דברים שיכולים להגביל את השיפור המטורף שבהתבסס על החומרה של ה-XSX אנחנו צפויים לראות בדור הבא,כי החומרה של ה-XSX לגמרי מאפשרת חוויות שאנחנו אפילו לא מדמיינים כנראה בשלב הזה:
1.סחבת של הדור הנוכחי שתגביל בצורה רצינית פיתוח אקסקלוסיבי על הדור הבא ותפגע בו.
2. פס5 שחלשה באופן משמעותי מה-XSX ותוביל לכך שהיא תהיה למעשה המכנה המשותף הנמוך ביותר.
3. אותו דבר כמו 2,רק עם לוקהארט.

1 באופן טבעי כנראה יקרה,אבל אני מקווה שזה יהיה לכמה שפחות זמן ולגבי 2 ו-3..טוב,אני מניח שלפחות לגבי 2 נדע היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2020, 12:11

לפני מלחמת הציטוטים, הנה גירס 5 רץ על ה-XSX ב-4K 60FPS עם הגדרות אולטרה של המחשב + עוד אפקטים שלא היו בגרסת המחשב + כמה הגדרות יותר גבוהות מגרסת המחשב:

bling כתב:הדור הקודם הביא איתו קפיצה לא רעה מבחינת הגיימפליי בעולמות פתוחים בעיקר אבל הוא גם היה מאוד לא מלוטש ואני לא צריך להרחיב על כך.

הדור הזה הביא איתו המון ליטוש ברמה שמשחקים כבר נראים "מספיק טוב" כמו שגם עומר ציין, זה לא משהו שאפשר לאמר על אף דור אחר.

זה שמשחקי עולם פתוח מלוטשים כמו לניארים זה חתיכת דבר, אתה ממש מזלזל בליטוש שהגענו אליו בדור הזה.

אגב גם דור ה SNES די הרגיש בזמנו שבגדול הוסיף עוד ליטוש (סבבה ברור שפיצה יותר גדולה, בכל זאת התעשייה היתה בחיתוליה אז "עוד ליטוש" של אז זה חתיכת קפיצה), אבל הוא היה חתיכת דור טוב וגם מרשים, אגב 2 גם בדור הקודם כשיצא דאוס אקס המחודש הרבה אמרו שהישן מרשים יותר ועדיין לא נראה לי שהרבה ישימו אותו בראש הרשימה של המשחקים שיוציאו ממך וואו היום.

בקיצור, עברנו על הדיון הזה בעבר, נכון הדור הזה לא מהפכני במיוחד אבל כן היה milestone משמעותי באיך שמשחקים מרגישים ונראים ומשחקים, זה ברמה שהם יכולים להרגיש ולהראות טוב גם כשגראפיקה תהיה ברמה של סרטי פיקסאר, מבחינתי זה כבר חתיכת ציון דרך.

כל דור הביא דברים שלא ראינו מעולם לפני, רק הדור הזה הביא רק "ליטוש". עם כל הכבוד לליטוש, זאת לא חדשנות, זה נסיון ותקציב. תראה את TLOU1 לעומת אנצ'רטד 1, רמות התקציב, נסיון וליטוש הן כמעט קפיצה דורית. זה הכל טוב ויפה, אבל המשחקים שאנחנו מקבלים הם בהחלט משחקי 360 בגרפיקה יפה יותר וזה משהו שלא קרה מעולם, באף דור. ב-SNES משחקים היו ענקיים ביחס לNES, מעבר לגרפיקה. פתאום הייתה כמות אוייבים גדולה הרבה יותר על המסך, פתאום היו אפשרויות לעשות כל מני דברים עם פרלאקסים, אפילו היה לה את הצ'יפ 3D וה-MODE 7 שנתנו לעשות דברים חדשניים בטרוף כמו סטארפוקס ומריו קארט שלא היו אפשריים בשום צורה על הNES. אולי במבט רטרוספקטיבה זה נראה דו מימד וזה נראה דו מימד, אבל כשה-SNES יצאה הייתה קפיצה מטורפת לגמרי.

אף אחד לא יורד על יבול המשחקים של הדור הנוכחי, אבל אני מסתכל על המשחקים ולא נראה שהשתנה יותר מדי. כלומר כן, GTAV וזלדה BOTW הם עדין המשחקי עולם פתוח הכי מרשימים היום (לא גרפית, מבחינת הסימולציות עולם ומה שאפשר לעשות בהם, הגיימפליי עצמו) ושניהם רצים על חומרה בסביבות הדור הקודם (הסוויצ' במצב נייד ב-720p זה ממש ה-ballpark של הדור הקודם הרי, אפילו עם CPU חלש יותר ורוחב פס זיכרון קטן יותר).

לא נמאס לך מזה? מעוד ועוד משחקי פס3 רק מלוטשים יותר? אתה לא רוצה במשחק עולם פתוח ש-100% מהעיר תהיה זמינה, פנים של בניינים והכל, וכל זה seemless? אתה לא רוצה לראות עולמות ושלבים משתנים מול העיניים שלך במשחק אימה כאילו היה מדובר בסצנה מ-stranger things וה-upside down? לא היית רוצה לזרוק פצצות במשחק FPS ולגרום לבניין להתמוטט על האוייב על בסיס פיסיקה? כלומר, אנחנו 15 שנים מהשיגור של ה-360 ועדין שלבים מעוצבים כמו במשחקי פס3, WTF? איך יכול להיות שרד פאקשן גורילה עושה דברים יותר מרשימים מרוב המשחקים בדור הזה?

אני מצטער, אבל עוד ועוד פוליש זה משהו שמקבלים כל הזמן, כמו שאמרתי, תראה את אנצ'רטד 1 מול TLOU או היילו 3 מול היילו 4. וגרפיקה יפה יותר זה נהדר אבל זה לגמרי given בדור חדש. אבל מה עם אשכרה משהו חדש בתחום של עיצוב השלבים, הגיימפליי, הצורה שבה העולם בנוי ומתפקד, הפיסיקה וכו'? אז כן, אחרי דור שהיה בעיניי באמת נוראי בצד הטכני (כמובן שהיו בו משחקים נהדרים), אנחנו עושים את הקפיצה הדורית האמיתית הראשונה מאז ה-360.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים