נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מאי 2020, 18:11

Laskin כתב:
DrKeo כתב:הדגמה של מה שכנראה יהיה המעקב אצבעות של הפס vr 2:

וואו זה נראה מעולה... ממש.
הם כל כך הולכים לקבל את אלכס בהשקה של PSVR2 עם הדבר הזה.
אם רק יהיה גם אלחוטי אני כנראה אלך על הקסדה של סוני למרות שיהיה לי מחשב מפלצת שיוכל להתמודד עם חומרה שכנראה תהיה טובה יותר עד אז.
רק שפאקינג יתנו תמיכה טובה למחשב, כמו גם עם הDual Sense, זה החור הכי גדול והכי לא מובן לי, של סוני.

אם יהיה בפסVR מעקב אצבעות מעולה, רזולוציה גבוהה ואלחוטיות, אתה באמת חושב שלא תהיה באותו זמן טכנולוגיה דומה ב-PC? הרי פסVR הייתה הקסדה הכי פחות מתקדמת טכנולוגית כשהיא יצאה, אז למה שפסVR החדש יהיה כל כך שונה? ממילא כנראה שPS VR 2 לא יהיה זמין בשיגור, אז מי יודע איזה קסדות יהיו ב-PC ב-2021 או 2022 כשתצא PSVR 2?

אין באמת צורך לעשות החלטות מה לקנות כבר עכשיו, שלא יהיה לנו ספק שעד שPS VR 2 תצא כנראה שבמחשב תהיה כבר סדרת 4000 של NVIDIA שתשפיל את הפס5 מבחינת כוח וקסדות עליונות משמעותית לPS VR 2.

מה שכן, בניגוד ל-PS VR, אני חושב ש-PS VR 2 יהיה לגמרי טוב מספיק בשביל לקנות אותו על גבי קסדה של PC. כיום PS VR הוא ממש קקה, לא רק הרזולוציה הכי נמוכה בתחום שמחוברת לקונסולה כל כך חלשה שבקושי מסוגלת לסחוב משהו בגרפיקה שנראת יותר טוב מהפס3, אלה גם SETUP מסובך, מעקב מזעזע אחרי השלטים והקסדה שהולך לאיבוד באופן קבוע והשלטים עצמם ממש מעפנים ביחס לשלטים ב-PC. לעומת זאת PSVR2 כנראה תכיל כל מה שצריך לשחק VR בצורה טובה, מרזולוציה טובה ועד אלחוטיות ושלטים יעודיים. כמובן שב-PC תהיה חוויה טובה יותר, אבל היא גם תהיה יקרה יותר.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מאי 2020, 18:52

כן, לזה התכוונתי במשפט שאקנה את הקסדה של סוני למרות שתהיה חומרה טובה יותר עד אז. ברור לי שזה לא יהיה פסגת הטכנולוגיה מכל בחינה ויהיו כאלה עם רזולוציה טובה יותר, מעקב טוב יותר או קצב פריימים גבוה יותר.
פשוט סוני תומכת בקסדה שלה יותר טוב מהמתחרות, סה״כ, דרך בלעדיים מעניינים וכד, והם עושים את זה במחיר שפוי יותר. כמו כן - מת לשחק בדרימס עם VR. זה באמת מושלם לזה, בייחוד ליצירה.
אז אם רק תהיה תמיכה במחשב אני אהיה מסודר מכל הכיוונים, לפחות עד שתצא קסדת חלומות במחיר הגיוני...

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 03 מאי 2020, 19:51

אינסיידר חדש ב-ERA (אושר על ידי מודרים) אומר ש-MS החלה בייצור המוני של Series X החל מיום שני שבוע שעבר במלזיה וסין. אלו חדשות טובות שמשפיעות גם על הפס5- כנראה שנראה את הקונסולות השנה בסבירות גבוהה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מאי 2020, 20:38

פיל אמר השבוע פעמיים שהחומרה לא מתעקבת, שדווקא התוכנה סובלת יותר מהקורונה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 מאי 2020, 23:51

קליימן, בקשר לסקירו - רשמתי :)

אין הרבה ספק שהקונסולות יצאו השנה אבל הייצור עצמו מתחיל כבר בשלב כזה מוקדם?

אני בספק שהפס5 למשל התחילה ייצור בפועל אחרת כבר היה דולפת תמונה שלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 00:24

לפי מה שאני יודע קונסולות שיוצאות בקריסמס צריכות להתחיל יצור בסביבות יוני - יולי (מסיפורי עבר ומהפוסטים של אלברט פנלו ב-ERA), אז מאי נשמע טיפונת מוקדם אבל סה"כ במסלול. בתאוריה יש מצב שזה אחת משתי אפשרויות:
1) הם מפחדים שיהיה גל שני של קורונה והקצב יצור יפגע אז הם מתחילים ליצר קצת יותר מוקדם בכדי שלא יהיו חוסרים.
2) הם רוצים כמות מטורפת של קונסולות מוכנות לנובמבר כי תמיד הכמות הראשונה נמכרת כמו לחמנות, אפילו במקרה של ה-ONE וה-WIIU.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2020, 00:40

נשמע הגיוני בסכ"ה במיוחד שמייקרוסופט כבר חשפה את הקונסולה אז אין לה חשש מהדלפות כלשהן.

אני מתאר לעצמי גם לפי הנתון שהבאת שסוני תחשוף את הפס5 בתחילת יוני ולא הרבה זמן אחרי היא כבר תריץ אותו לייצור.

יש מצב שלמייקרוסופט תהיה השקה גדולה יותר רק בזכות כושר ייצור עדיף. סוני כבר אמרה שההשקה של הפס5 תהיה קטנה יחסית בגלל קושי ייצור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 02:05

אני מקווה בשביל סוני שהם יעמדו בקצב כי השקה קטנה יותר תהיה בעייתית. שתי הקונסולות יהיו SOLD OUT בהתחלה וזה ממש לא נראה טוב כשב-NPD ושאר המקומות האקסבקוס תהיה למעלה בהפרש. בסוף המכירות של השנה הראשונה מעידות על הכיוון שהדור לוקח, אחרי שהמביני עניין קונים קונסולות החברים היותר קז'ואלים שלהם קונים את אותה קונסולה בסוף וזה הופך לכדור שלג מתגלגל. זאת הסיבה שה-ONE לעולם לא התאוששה או שה-360 מכרה כל כך חזק, אין מה לעשות, הקונסולה עם הבסיס משתמשים הכי חזק שנבנה מהר בשנה הראושנה חוגגת לאורך כל הדור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 02:28

אותו אנסיידר שדבר על היצור שהתחיל כבר אמר:
- לערכת פיתוח של ה-XSX קוראים דנטה (כבר ידענו את זה מדליפות).
- הערכה היא כפולה, כלומר אפשר לעשות לה BOOT במצב XSX או במצב XSS.
- יש בערכה כלי שקוראים לו פיקסי והוא מסלמלץ את הXSX, XSS ו-PC במקביל ונותן למפתחים פידבאק בזמן אמיתי איך המשחק מבצע על כל אחד.
- המצב 3.8Ghz של ה-CPU הוחלט רק בדצמבר האחרון.
- למקור שלו אין בכלל מידע על לוקהארט, מסתבר שגם אנשים בתעשיה עם מידע על XSX, לוקהארט מוסתר מהם כרגע (נשמע לי קצת סותר עם הקטע של מצב לוקהארט בערכת פיתוח).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 מאי 2020, 14:23

לגבי האינסיידר,לא ברור מה נסגר איתו,הוא ביקש באן מהמודרים כי חלק או כל המידע שהוא הביא לא נכון..היה שם איזה בלגן עם היילו אינפיניט,הוא טען שהמשחק היה בצרות ועבר ריבוט ב-2018 ועכשיו הכל טוב,ואז חזר בו ואמר שהמידע לא נכון,אז לא ברור אם שאר המידע שלו גם היה בולשיט.

בכל אופן,אני מניח שיש לנו תמונות ראשונות ממשחק צד ג' בלעדי לדור הבא והן...בסדר אני מניח?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2020, 15:08

איזה יופי! הלוואי והוא ממש נבנה לדור הבא בלבד.
משמע מחייב SSD גם על המחשב.
אבל אני בספק גדול, האמת. לא רואה את זה קורה ביותר מדי משחקי מיינסטרים על המחשב בשנתיים הקרובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 15:48

מה הבעיה לדרוש SSD במשחק מחשב? יש בכלל מחשב גיימינג בלי SSD? לפטופ שיש בו כרטיס מסך יותר טוב מהמשולב של אינטל שאין בו SSD? לפטופ גיימינג שאין בו SSD? אני לא חושב שזה קיים כבר יותר מדי, אפילו לאמא שלי יש SSD במחשב. וחוץ מזה, לדרוש דרישת מינימום של SSD שעולה 300 שקל זה נוראי אבל לדרוש GPU שעולה 1000 שקל זה סביר?

התרגלנו מדי לדור של הפס4, שכל מחשב בן 10 הריץ משחקי פס4 כל כך בקלות. סליחה אבל 30 שנים שחקני PC היו צריכים לשדרג בזמן יציאת הדור החדש, אז מה שונה עכשיו? נכון שדור הפס4 הרגיל אותנו לזה שמשחקים רצים לעד על כל מחשב, אבל זה הולך להשתנות. ו-SSD? אם למישהו אין כסף שיקנה אחד של 256GB, הם עולים איזה 300 שקלים, כמו עותק של משחק חדש.

בו נגיד את זה ככה, רוב המשחקים מוכרים איזה 80% על הקונסולות. אז נניח משחק מפותח לדור הבא בלבד, אז כמה מכירות הם יפסידו מגיימרים של PC שאין להם חומרה מתאימה? 5%? אם נגזים אז 10%? זה באמת שום דבר ביחס לעובדה שיוכלו לבנות חווית דור הבא מרגשת אמיתית שכנראה ממילא תשפר מכירות בדלתא גדולה יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2020, 16:09

דווקא נראה לא רע בכלל ובמובנים מסויימים כבר רואים קפיצה מסויימת על הדור הזה.

התמונות האלה נתנו לי קצת הייפ אפילו, למה? כי אני רגיל מדורות קודמים שתמיד כשמראים תמונות ראשונות של איזה משחק דור הבא כולם ממש מתאכזבים ומתבאסים מעד כמה המשחק נראה בינוני מינוס.

פה זה לא המצב, המשחק הזה נראה טוב מאוד וזה כולה משחק צד ג׳ של חברה שהיא לא בדיוק נוטי דוג והם כבר הגיעו לתוצאות יפות למדי בשלב כזה, התמונה של העכבישים והתמונה של הרקע התעשייתי נראות מצויין, זה סגנון גראפי שהוא לא אולטרה ריאליסטי אומנם אבל אפילו כאן אפשר לראות שמשהו באיכות של הגראפיקה קצת שונה ממה שאנחנו רגילים אליו היום.

אם זה הדבר הראשון שאנחנו רואים, משהו שהיה לו את כל הסיבות להיות די מכוער (אם נקביל לדור הנוכחי אז זה כאילו חשפו לנו את Thief כמשחק צד ג׳ שמהווה הצצה לדור הבא) והוא עדיין נראה ממש סבבה, אז אין לי ספק שכשיגיעו התותחים הכבדים אז אנשים יעופו על זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2020, 17:00

קודם כל יש את עניין מהירות הSSD... אם הוא נבנה למהירות של 5 גיגה בייט לשנייה ולאנשים יש בבית חצי מזה או משהו - אז כל הקטע של הזרמה תוך כדי יכול להפגע.
דבר שני יש את עניין הגודל... אם זה משחק של 50 גיגה - לרוב לא יהיה בעייה, אם זה 200+ - בעייה.
בקיצור צריך לראות מה יקרה כשיפתחו במיוחד לSSD ואז מה הדרישות של הכונן הזה, כדי להפעיל את הכל בצורה חלקה.
אני לא מתנגד לזה, פשוט לא בטוח כמה אנשים באמת מתקינים היום משחקים על הSSD שלהם, לעומת כאלה ששומרים את זה למערכת הפעלה ותוכנות שונות. אצלי למשל אין מקום למשחק אחד אפילו, אבל אני משדרג עוד מעט אז מה אכפת לי :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2020, 17:25

אוקיי ראיתי עוד תמונות של המשחק ועל מסך גדול וחלקן נראות די חרא :!:

המודל של גולום (ושל הדמויות האחרות) נוראי במיוחד.

חלק מהתמונות כן נראות נחמד מאוד, במיוחד הרקעים השונים ואני לא חושב שזה משחק מכוער אבל עכשיו אחרי עוד תמונות וכשראיתי הכל על מסך נורמלי הרושם שלי פחות חיובי והוא די נופל למשבצת הטיפוסית של הצצה ראשונית די בינונית לדור הבא סטייל Thief...

נקווה שבתנועה זה ייראה יותר מרשים ואולי כשיצאו יותר פרטים עליו נבין את האפיל הטכנולוגי שלו ומה בדיוק הוא עושה שמבדיל אותו מהדור הנוכחי אבל כרגע זה נראה כרגיל כמו משחק שמנצל בקושי אחוז מהדור הבא ושבכיף יכל לצאת גם לדור הנוכחי אבל המפתחים שמו לו טייטל דור הבא כדי לרכב על ההייפ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 17:36

לאסקין, אתה עם מחשב בן שש שנים, אפילו אין לך את הכרטיס מסך הממוצע כיום, אז אני לא בטוח שזאת דוגמה. למרות שאולי אתה כן דוגמה, הרי אתה הולך לשדרג, לא?

בנוגע למהירות, כן, יצטרכו NVMe, אבל אפילו בנושא המהירות יש גמישות. למשל רוב המידע שהקונסולות מזרימות הוא טקסטורות. אז אם המשחק דורש 5.5GB/s למשחק בהגדרת טקסטורות של הפס5, אם תוריד במחשב את הטקסטורות להגדרה LOW אתה תוכל להריץ אותו באותה צורה על SSD איטי מ-2GB/s (ו-2GB/s גם ה-NVME הכי גרועים בשוק יספקו לך). אז כן, תהיה פשרה על גרפיקה (נניח טקסטורות) בכדי לפצות על הGPU או ה-SSD אבל אלה החיים על הPC, אם אין לך את החומרה, אתה מתפשר. האמת שממש חבל שסטים לא שמים בסקר שלהם מהירות דיסק קשיח, יכל להיות מעניין.

בנוגע למשחק של גולם, זה שמשחק יוצא לקונסולות חזקות לא אומר שהוא יהיה יפה, כלומר הוא לא מתקרב אפילו לטופ של הדור הזה והדור הזה הוא בערך 1/10 כוח בכל תחום אפשרי מה-XSX והפס5. אז אחלה, זה רץ על ה-XSX, לבריאות שיהיה להם; איזה משחק כעור :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 מאי 2020, 17:48

אני לא יודע אם הוא מכוער,הוא פשוט..סתם כזה,לא מרשים ולא זוועתי בשום צורה ולחלוטין נראה כמו משהו שיכול לרוץ בכיף גם על הדור הזה,מעניין למה הם טירגטו רק את הדור הבא. הוא מאוד מזכיר לי את Styx מהתמונות האלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2020, 18:04

כן, אבל לאפשר לשחק רק עם רזולוציות בLOW זה קצת מעפן ולדעתי פשוט יעשו את זה בהדרגה... המחשב שלי בדיוק בן 5 נראה לי, קניתי חודשיים לפני הוויצ׳ר 3... ואני לא יודע כמה אני חריג עם הסט-אפ שלי. כמה בסטים מתקינים משחקים על הSSD, יש נתונים על זה? לדעתי בגלל שזה מגביל קצת - ייקח עוד שנתיים עד שזה יהיה ביותר מ-2-3 משחקים ממש טובים בשנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 18:22

Laskin כתב:כן, אבל לאפשר לשחק רק עם רזולוציות בLOW זה קצת מעפן ולדעתי פשוט יעשו את זה בהדרגה... המחשב שלי בדיוק בן 5 נראה לי, קניתי חודשיים לפני הוויצ׳ר 3... ואני לא יודע כמה אני חריג עם הסט-אפ שלי. כמה בסטים מתקינים משחקים על הSSD, יש נתונים על זה? לדעתי בגלל שזה מגביל קצת - ייקח עוד שנתיים עד שזה יהיה ביותר מ-2-3 משחקים ממש טובים בשנה.

כבר יש משחקים (כמו LOTR) שיוצאים בלעדית ל-XSX ולפס5, כלומר הם משאירים בחוץ 120+ מליון בעלי פס4 ו-50+ מליון בעלי ONE. אז בשביל איזה 8 מליון בעלי PC הם יגבילו את עצמם? למה שהם ישאירו כמעט 200 מליון בעלי קונסולת דור קודם בחוץ רק כדי לתמוך ב-HDD רגיל בשביל בקושי 10 מליון שחקני PC שיכולים לשדרג את עצמם בפאקינג 70$? כלומר יש SSD NVME של 500GB ב-75$ במהירות 3.5GB/s, זה מהיר מה-SSD של ה-XSX. ותראה את זה:
46$, במהירות 2.9GB/s שזה מהיר מהXSX בנפח 256GB.
https://www.amazon.com/Inland-Premium-2 ... =pc&sr=1-2

כלומר כמה אפשר לרדת? שחקני PC שצריכים להוציא אלפי דולרים לא יכולים להוציא 46$ לחוויה לא נוחה במיוחד או 150$ לחוויה נהדרת (וכמובן שיש גם אופציות ב-400$ ומעלה)?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 04 מאי 2020, 18:31

סטרים של EA ב-11.6:

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 מאי 2020, 18:41

טוב,הם צריכים להכריז על הרימאסטר של הטרילוגיה של Mass Effect מתישהו :) (לגמרי שמועה בשלב הזה,אבל מגיעה משינובי מ-ERA שיש לו רקורד פלוס מינוס מושלם).
מעבר לזה אני באמת תוהה על מה הם יכריזו חוץ ממשחקי ספורט שנתיים,אולי הריבוט של Anthem? או Dragon Age 4? אני לא חושב שהם יפתחו עוד משחק Battlefront ועל המשך ל-Fallen Order כנראה מוקדם מדי להכריז.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 18:42

תמונות באיכות טובה של גולם, די מכוער :)
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2020, 18:49

DrKeo כתב:
Laskin כתב:כן, אבל לאפשר לשחק רק עם רזולוציות בLOW זה קצת מעפן ולדעתי פשוט יעשו את זה בהדרגה... המחשב שלי בדיוק בן 5 נראה לי, קניתי חודשיים לפני הוויצ׳ר 3... ואני לא יודע כמה אני חריג עם הסט-אפ שלי. כמה בסטים מתקינים משחקים על הSSD, יש נתונים על זה? לדעתי בגלל שזה מגביל קצת - ייקח עוד שנתיים עד שזה יהיה ביותר מ-2-3 משחקים ממש טובים בשנה.

כבר יש משחקים (כמו LOTR) שיוצאים בלעדית ל-XSX ולפס5, כלומר הם משאירים בחוץ 120+ מליון בעלי פס4 ו-50+ מליון בעלי ONE. אז בשביל איזה 8 מליון בעלי PC הם יגבילו את עצמם? למה שהם ישאירו כמעט 200 מליון בעלי קונסולת דור קודם בחוץ רק כדי לתמוך ב-HDD רגיל בשביל בקושי 10 מליון שחקני PC שיכולים לשדרג את עצמם בפאקינג 70$? כלומר יש SSD NVME של 500GB ב-75$ במהירות 3.5GB/s, זה מהיר מה-SSD של ה-XSX. ותראה את זה:
46$, במהירות 2.9GB/s שזה מהיר מהXSX בנפח 256GB.
https://www.amazon.com/Inland-Premium-2 ... =pc&sr=1-2

כלומר כמה אפשר לרדת? שחקני PC שצריכים להוציא אלפי דולרים לא יכולים להוציא 46$ לחוויה לא נוחה במיוחד או 150$ לחוויה נהדרת (וכמובן שיש גם אופציות ב-400$ ומעלה)?

זה שהם בלעדיים לא אומרים שינצלו את הSSD מעבר לזמני טעינה.
אולי הם משתמשים במעבדים החזקים יותר בשביל הAI או מערכת הנמסיס החדשה או וואטאבר שיהיה שם... אולי זה בגלל הזכרון הפנימי... בקיצור בא נראה אם המשחק יחייב SSD כדי לפעול. הימור שלי - הוא לא. וגם לא רוב מוחלט של משחקי מולטיפלטפורם ״הדור הבא״ + מחשב בלבד, שיצאו בשנתיים הראשונות.
הלוואי ואני טועה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2020, 19:03

המשחק של גולם? תראה את הכערת הזאת, למה שהוא ידרוש משהו בכלל? אבל בכללית בלעדיים לפס5 ו-xsx ממפתחות aaa? כן, ברור שיהיו המון משחקים שידרשו ssd בשנתיים הקרובות.

הssd הוא שינוי פרדיגמה בצורת הפיתוח של משחקים, מפתחים לא הולכים להשאיר את זה על השולחן בשביל איזה 7% מהקהל שלהם שהוא קז׳ואלי יחסית ממילא.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2020, 19:07

BiA כתב:סטרים של EA ב-11.6:

זה הסטרים E3 שלהם והוא הולך להיות נורא.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים