נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2020, 15:02

העניין הוא שהפס4 מכרה בטרוף מהיום הראשון, כבר במרץ 2014 היו לה מספרים מטורפים. אני יודע למה אני ואתה קונים קונסולה, כלומר מה שמוכר לנו זה AAA אוכותיים וכו׳. אבל האדם הממוצע? הוא משחק פורטנייט, פיפא ו-cod. אולי יש לנו פרספקטיבה של ״הקונסולה עם המשחקים המדהימים״ עכשיו, אבל ב2014 ו-2015 הפס4 הייתה ״הקונסולה בלי בלעדיים מעניינים״ ובשלב הזה גם לא הוכרזו יותר מדי מעניינים (אני משער שהמהפך קרה בE3 2015). ועדין, כל רבעון ורבעון הפס4 שברה שיא חדש.

לדעתי לפחות, הטרוף סביב הפס4 היה שהיא פשוט הייתה הקונסולה הטובה יותר ובו בזמן הזולה יותר. על גבי זה תוסיף שפלייסטיישן זה שם גדול בהרבה מאקסבוקס בכל מקום בעולם אולי חוץ מאשר ארה״ב ואנגליה. הלוואי והמשחקים היו הסיבה, אבל בשנתיים הראשונות פשוט לא היו משחקים טובים (אוקיי, היה BB אבל זה האמא של הנישות) והקונסולה עפה כמו לחמניות. בסופו של דבר האדם הממוצע קנה פס4 לשחק פיפא, לא בשביל לשחק tlou2.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 24 יולי 2020, 15:39

אני מסכים עם דרקו בעניין
אני גם חושב שמיקרוסופט הלכה על כיוון שדי יצא מהשוק כבר
בזה שהצמידה את הקינקט 2 לכל קופסה ,וזה עוד לקח חלק מכח
החישוב למשחקים שתמכו בזה

הps4 היתה חזקה יותר
זולה יותר
שווקה טוב יותר
היתה קלה יותר למפתחים (ללקוחות זה השפיע בגרפיקה וביצועים )

אנשים כבר שכחו ,אבל מיקרוסקופ הלכו בזמנו על גישה
של זיכרון גרפי מאוד מהיר אבל מאוד קטן
לצד זיכרון מאוחד של 8 גיגה ddr3

שסוני פשוט דחפה 8 גיגה gddr5
ומה שנוצר זה ,שעם מפתחות לא מנצלות את הזיכרון המהיר ומדלגות אליו
זה ddr3 מול gddr5 ,שכמובן האחרון יותר טוב לגרפיקה

מעבר לכל אלו ,סוני התחילה חלש מאוד עם הps3 אבל ישתפרה מאוד
לאומת זאת ms אפכה את ה360 בסוף הדור
לסוג של wii רק חזקה יותר עם הקינקט ושינוי הממשק

נכון לסוני היה הmove ,אבל היא לא נטשה את הקור בסוף הדור
ושהגיע הדור החדש ,קזואל לא קונים קונסולות יקרות של 500 דולר
הwii המקורית הצליחה כי הושקה ב250 דולר כולל משחק

ככה שסוני הגיע עם מומנטום

היום 2 החברות פונות לקור ,אבל בהשקה של הxbox one דיברו הרבה על טלוויזיה
היה גם כניסת hdmi חוץ מיציאה

אני חושב שסוני פשוט יצאה עם קונסולה שעדיפה לשחקני fifa וcod
בהשקה
זה הכל
עכשיו ניראה מה יהיה בדור החדש
כי השיווק של ms ניראה לי מאוד חלש לאחרונה

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 24 יולי 2020, 15:40

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 24 יולי 2020, 17:01

יותר מדי מסרים סותרים ובלבול כללי יוצא כרגע ממיקרוסופט. שוב פעם היא מתווה אסטרטגיה, ועוד לפני שהעמידה אותה למבחן, חוזרת בה. אחר כך כמובן הם שולחים לחזית את גרינברג הגאון בשביל להסביר את עצמם, אתה קורא את מה שיש לו להגיד ויוצא אפילו יותר מבולבל.. לכאורה משחקי צד א' עתידיים מפותחים קודם כל ל Xbox Series X, זה לא אומר שהם לא יגיעו ל one אבל גם לא אומר שהם יגיעו. אז למה לצאת בהצהרות תחת כל עץ רענן ולעשות רעש סביב משחקי קרוס ג'ן אם אתה לא בטוחים שבכלל יהיו כאלה ? אם אתה צריך כל היום להסביר את עצמך, אתה עושה משהו לא בסדר.

התאוריה שלי זה שפשוט אין להם מספיק משחקים בשנתיים הראשונות, משחקים מהסוג שאנשים משדרגים קונסולה עבורם, אז הם מצאו איזה אסטרטגיה "פרו לקוחות" בשביל לטשטש את זה אבל לא הצליחו להחזיק את המסר יותר מידי זמן.
כל משחק שהם הראו עם טריילר CG לא הולך לצאת לפני 2023 להערכתי, לא פייבל, לא החדש מאובסידאין, גם SOD3 שכביכול אולי לא היה CG לפי המפתחים שלהם נמצא רק בשלבים מוקדמים של קדם הפקה, ואם אתה מקשיב למפתחים ברייר שעדיין מחפשים רעיונות גיימפלי ל everwild אתה מבין שגם הוא כנראה לא רלוונטי בשנתיים הקרובות (אבל פאק, כמה שהוא יפה). מצד אחד הם אומרים שפורצה משחק של 2021 אבל מצד שני הם גם אמרו שהוא מוקדם בפיתוח.. ובאופן חשוד הוא גם לא משחק קרוס ג'ן ממה שאני קורא למרות שהוא אמור להיתמך על הקונסולות הישנות לפי ההצהרות הקודמות שלהם, אז הכל מאוד מבלבל ולא יודע כמה אפשר לבנות על התאריך הזה. והוא אמנם לא משחק צד א' שלהם אבל גם Stalker 2 הוריד את התאריך 2021 שהיה לו לפני כן.
אפילו היילו, שאמור להיות הדוגמא העיקרית לאסטרטגיה שלהם, לא נראה כמו משחק קרוס ג'ן. הם טוענים שבעתיד יצא לו עדכון RT או משהו כזה, אז אולי הוא יראה כך בסופו של דבר, אבל כרגע זה נראה לי שהם בעיקר בלחץ עצום להביא אותו לשיגור גם אם בכלל לא בטוח שהוא מוכן לפריים טיים לפי חלק מהבאגים הויזאולים שהיו בו, שזה לא משהו שאתה מצפה לראות מדמו של משחק בסדר גודל הזה לא משנה באיזה דור. סה"כ הם עשו את המהלך של הרכישה של כל הסטודיואים ב 2018 כאשר באותו זמן רוב הסטודיואים האלה עדיין עבדו על משחקים, כלומר נראה שהם פשוט לא היו מוכנים לתחילת הדור הזה ולא נערכו בהתאם.

כמה זה ישפיע על מידת ההצלחה שלהם קשה להגיד, נראה שהם משחקים משחק אחר לגמרי מסוני עם הגיימפאס שלהם.
אבל ברמה האישית, לפחות אני לא לחוץ על לקנות מחשב חדש בזמן הקרוב.. אני ישחק צד ג' על הפלייסטשיין עד שמיקרוסופט יצטרפו לדור הזה. שיחקתי רק בהיילו 3 ואין לי עניין מיוחד בסדרה, אבל אם יתברר שאינפינייט משחק נהדר, נראה לי שהוא ירוץ סבבה לגמרי על המחשב הנוכחי שלי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 ינואר 2011, 22:41

אני היחיד שאצטרך גוף שלישי בAvowed כדי שהוא יעניין אותי? שרפתי מאות פשוט מאות שעות על סקיירים ואני מת עליו אבל אם הוא היה רק בFPS לא הייתי מצליח לשקוע בו ככה ולהתמיד.

נדב וקרירין: אני חושב שגם אתם צודקים בנוגע למחיר האטרקטיבי והכוח אבל מה שאני חושב זה שיש פה שלל גורמים שהובילו לניצחון מוחץ ובין השאר זה כמובן המחיר והכוח.ה
אבל שקלו את העניין הבא: זה נכון בעיני מה שנדב אמר שרוב האנשים קונים בשביל לשחק פיפא ומשחקים שנתיים, אבל מאיפה הקזואלים מקבלים את הוויב של איזו קונסולה לקנות? מי מייצר את הword of mouth ? פה אנחנו נכנסים לתמונה וזה החלק שאנחנו כהארדקור משחקים בשרשרת.

לדרימקאסט היה מומנטום מדהים משחקי ספורט מהטובים שהיו קונסולה פנטסטית. לפי דעתי הארדקור גמר עליה עוד מההתחלה עם word of mouth חזק מדי לסוני.
זה נכון שסגה קברו את הקבר של עצמם עם הסאטורן ומה לא ואפילו עם ה32X אני אהיה האחרון להכחיש את זה.

אבל ההיסטוריה מוכיחה שאתה דרך המגה דרייב ה360 הWII (וכיום כמובן עם הפס4) שאתה יכול להפסיד את הדור הקודם ולנצח את הדור הבא.
זה יהיה קשה אבל אפשרי.

הארדקור יצר לסוני שם חזק מדי עם הפס1 והסיפור נגמר שם.

כלומר מי ממליץ לקאזולאים מה לקנות בדרך כלל בדרך לא דרך הנארטיב של הHardcore חודר אל השוק הקאזואלי ולא להפך. לפחות לדעתי.

כמובן שייתכן שאני טועה לגמרי בניתוח שלי, אין פה מדע מדויק אבל אני חושב שיש פה שלל גורמים שאת כולם אפשר להכניס למטריה של "קודם הגיימרים" שהכריעו את הקרב.

וכמובן שלכל אחת היתה רמה אחרת של מוטבציה, סוני הרבה יותר צריכה להצליח ממיקרוסופט, סוני שלא מנצחת את השוק זה יכול להיות הסוף שלה.
ולכן כל המשאבים יוקדשו לניצחון השוק. מייק מאוד רוצה לנצח את השוק אבל היא לא חייבת לנצח, בוודאי לא אחרי שעוד 10 שנים היא תהפוך למעצמת על שסוני לצידה.

כמו שאמרתי הצדדים הלוחמים בעיני הולכים להיות סוני ומייק מול אמזון וייתכן שגם אפל.

זה לא שמייק וסוני יהפכו לאחת בניסיון לנצח את השחקניות החדשות.

אבל אנחנו הולכים בעיני לראות את שוק הקונסולות הופך לנישה הארדקורית שנשלטת על ידי סוני, שוק קאזואלי אדיר מימדים בסטרימינג שכולל עד היום מדינות שלא היו חלק אמיתי מהמשחק כמו הודו וסין ושם יהיה שיתוף פעולה בעיני בין סוני למייק מול השחקניות החדשות.

מעניין יהיה :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 24 יולי 2020, 18:36

קודם כל בעניין אפל ,הם הולכים חזק על הכיוון של " אפל סיליקון "
זה אומנם מבוסס arm ,אבל עם דברים שאפל מוסיפה ומשנה
לפי הצורך שלה

מעבדים מבוססי arm יכולים להיות טובים למשחקים ,הסוויץ מוכיחה
את זה ,אבל הם לפחות בשלב הזה מאוד רחוקים מהטופ בביצועים
וכניראה שאפל בהרבה מוצרים שלה בעתיד ,לא תשתמש בgpu
של amd או הנווידה
הסוויץ לצורך השווה משתמשת בgpu של הנווידה

עכשיו במצב הקיים עם ירצו להעביר משחק דור הבא
למוצר אפל עתידי ,זה מצריך פיתוח מיוחד כולל בדיקות
נכון אפל תשחרר כלים לעזור למפתחות ,אבל עדין היום מוצרי אפל
לא מיועדים לגימרים ,ועם אפל סיליקון, זה רק כניראה יחמיר
לטובת הצפה של משחקי קזואל כמו בios היום
ואפל מרוויחה המון כסף ממשחקים לios

בכלל כניראה המחשבים הניידים של אפל ,הולכים אפילו להיות דקים יותר בעתיד עם צריכת חשמל נמוכה יותר ,וזמן בטריה טוב יותר

לא בדיוק מחשבי משחקי קור
בטח לא בשנים הראשונות לps5 xsx בשוק
כי לא רואה איך אפל תתקרב ליכולות האלו במשחקים בהתחלה

בעניין אמזון ,למה לה ליכנס לזה בכלל ?
יש לה מוצרים לקזואל ,והיא מוכרת גם חומרה וגם תוכנה לקור
ומרוויחה מזה הרבה
ליכנס לקור עולה הרבה כסף ,ורוב החברות שניסו את זה הפסידו

אני חושב שהתחרות של ms וסוני ,תיהיה מול שרותי הזרמה
גוגל ניסתה בינתים לא כל כך הצליח
גם להנווידה יש שרות גם לסוני עצמה ומיקרוסופט עצמה
אבל זה טכנולוגיה מתפתחת שבעתיד תיהיה זמינה ביותר אזורים בעולם
אני אישית לא חושב שהדור הבא הרוב יעברו להזרמה
אבל כן חושב שהזרמה תתחזק משנה לשנה ותיהיה העתיד

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 24 יולי 2020, 19:02

בראד סאמס בסרטון השבועי שלו טוען שלפי אחד המקורות האמינים שלו יש אפשרות שהמולטי של היילו לא יגיע בהשקה יחד עם הסינגל. אני מתקשה להאמין. מה שכן לפי כריס לי מ-343 הם לא יספיקו לשחרר בטא מולטי כי אין להם זמן לזה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 יולי 2020, 20:12

לפחות לפי בריאן ג'ראד מ-343,זה לא מצב:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2020, 20:56

זה נכון גלאס, הקור משפיעים על איזו קונסולה הקז׳ואלים יקנו, אבל למה הקור קנו פס4 ולא one בשנתיים הראשונות? משחקים לא ממש היו באותה תקופה אז כנראה שזה היה קומבו של השם של הפלייסטיישן, הכוח העדיף, המחיר הזול והאסטרטגיה היותר ברורה וה״גיימרית״. כלומר אם משחקים היו פאקטור, למה נניח ב8 חודשים הראשונים שלה הפס4 מכרה בצורה הסטרית? אף AAA איכות לא הוכרז או יצא לקונסולה. פשוט היה ווייב חזק לכיוון סוני אחרי הכשלים של מיקרוסופט בשילוב עם מחיר זול יותר ויותר כוח.

לדעתי אם הone הייתה חזקה יותר והמסר של MS היה גיימי יותר, אפילו בלי שינוי אחד בודד בלייאפ של שתי הקונסולות, המצב היה שונה לגמרי בדור הזה. סוני עדין הייתה מנצחת אבל זה כבר לא היה מקרה גמד וענק.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 יולי 2020, 21:33

צפירת הרגעה מ-Win Central לגבי פייבל: המשחק הוא ARPG מסורתי עם קמפיין יחיד וכנראה אלמנטים של קו-אופ ואולי גם אלמנטים של עולם משותף בלוקיישנים מוגבלים בעולם,בסדר מבחינתי אני מניח.
https://www.windowscentral.com/fable-not-mmo-halo-infinite-multiplayer-not-delayed

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 24 יולי 2020, 22:02

הכל יהיה סינגל פרט לתחרות בעיטת תרנגולות למרחק בכיכר העיר.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 יולי 2020, 22:28

לטעמי המסיבה של מיקרוסופט היתה הדבר המעניין ביותר שנראה בעולם המשחקים בערך מאז 1995 (מאז שסוני החליטה לשבור את הדואופול של סגה ונינטנדו), למה?
בוא נגיד את האמת, המסיבה היתה משעממת ברמת הפרטים, אפילו יותר מהמסיבה של סוני, המשחקים נראים ברובם רע בצד הויזואלי (חלקם על גבול הפס3 כמו סייקונאט 2), היילו נראה סולידי אבל לא יותר מהיילו 3+ (שזה סבבה, אבל לא מה שציפו לו), פייבל 4 לא הראה כלום ולמעשה לא היה כלום. זה היה נראה שהדבר האחרון שמיקרוסופט מנסה למכור היא הקונסולה עצמה (בקושי דיברו עליה למען האמת, היא אפילו לא הוצגה במסיבה) והמשחקים - ולמה? כי זו האמת, מיקרוסופט כבר לא שם, היא בצעד הבא מבחינתה ומתקדמת בפול גז לעבר האסטרטגיה שהיא בונה ומקדמת על אש קטנה מזה שנים.

תעשיית המשחקים עומדת בפני שינוי, אנחנו עומדים לעבור למודל של Software as a service, כמו שאנחנו צורכים מוסיקה וטלוויזיה, לא לחינם הכל מגיע לXBox pass ביום הראשון ובמחיר מגוחך.

אין בלעדיות, שמבחינתה שהיילו ירוץ על קונסולה של סוני, העיקר? XCloud שהכל יעבור לXCloud, מה זה הכל? כל התעשייה, סוני היא בעל ברית, לא יריב, היא עוד לקוח שיכל להריץ את המשחקים שלה ללקוחות שלה בAzure. מי הם היריבים האמיתיים? סטדיה (ואולי אמאזון בעתיד). זה היה בולט ברמה מטורפת במסיבה, לפחות לטעמי.

ומדובר כבר בשינוי לא קטן לכל הפחות לגבי הדרך בה אנחנו צורכים משחקים ומבחינת המודל העיסקי של התעשייה.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 יולי 2020, 23:04

זה שמיקרוסופט מנסה לעשות שינויים זה טוב ויפה, אבל בואו נגיד בעדינות שהיא לא בדיוק מובילת תעשייה כרגע. הם ניסו לעשות שינויים גם בכניסה לדור הone, ועוד מעמדה של יותר כוח מכרגע, וכולנו יודעים איך זה יסתיים.
סוני לא יריבים? רק בגלל שמיקרוסופט מבינים שאין להם סיכוי והם צריכים למצוא את הנעשה שלהם ולא ללכת ראש בראש. אתה מדבר על שינויים כאילו יש איזה כוח טבע שפועל מאחטרי הקלעים ומזיז את הלוחיות.. כל עוד סוני תמשיך למכור ולהצליח כפי שהיא עושה כרגע, אין מה לדבר על שינוי כל כך קיצוני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2020, 23:50

אני חושב שדודי צודק, MS מנסה למכור את גיימפאס, לא את ה-XSX. להפך, אדם שלא קונה את ה-XSX ועושה מנוי לגיימפאס (נניח לקוח X1 קיים או שחקן PC) שווה להם מהרגע הראשון יותר כי על כל XSX הם מפסידים כסף בתקווה להרוויח אותו בחזרה עם GP בזמן ששחקן PC או שחקן X1 משלם להם לגיימפאס ולא עולה להם עשרות דולרים. כמובן שבטווח הארוך XSX שווה להם יותר, שחקן שיקנה אותה גם יקנה DLC של משחקים בתוך האקוסיסטם שלהם או ירכוש את פיפא ו-COD והם יקבלו את ה-30% שלהם, אבל בטווח הקצר דווקא עדיף להם שתעשה GP על מכשיר אחר. נניח הגישה של BIA היא מוסיקה לאוזניים של פיל, הולך לשלם להם על GP על ה-X1 הנוכחית שלו ועוד איזה שנתיים, כשה-XSX תהיה חומרה רווחית, הולך לקנות אותה. מבחינת פיל אתה קדוש BIA.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 יולי 2020, 00:00

בסדר, אבל השאלה היא מה גודל העוגה שלהם במצב כזה. זה יופי שהם מפסידים כסף על כל קונסולה אז לא מנסים לדחוף אותה בכוח, אבל זה צריך להיות המצב מלכתחילה?
לא נכנסתי למספרים, אז אשמח לשמוע את דעתכם. במצד אוטופי שבו הגיימפאס מגיע לחלומות הורודים ביותר (הריאלים, כמובן), כמה כסף מייקרוסופט עושה? כמה סוני עשתה על הפס4? זו באמת מהפכה או דרך להרוויח מהצד בלי להלחם ראש בראש עם סוני?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 יולי 2020, 00:28

מיק׳ ממוקדת subscription מאז המנכ"ל הנוכחי. אין כמו cash flow של מנויים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2020, 00:39

Stick כתב:בסדר, אבל השאלה היא מה גודל העוגה שלהם במצב כזה. זה יופי שהם מפסידים כסף על כל קונסולה אז לא מנסים לדחוף אותה בכוח, אבל זה צריך להיות המצב מלכתחילה?
לא נכנסתי למספרים, אז אשמח לשמוע את דעתכם. במצד אוטופי שבו הגיימפאס מגיע לחלומות הורודים ביותר (הריאלים, כמובן), כמה כסף מייקרוסופט עושה? כמה סוני עשתה על הפס4? זו באמת מהפכה או דרך להרוויח מהצד בלי להלחם ראש בראש עם סוני?

בו נעשה לרגע מתמטיקת מפית. נקח את המספרים של סוני מ-2018 (כלומר השנה שהתחילה במרץ 2018 ונגמרה במרץ 2019, תסכים איתי שזאת חתיכת שנה חזקה של סוני עם GOW וספיידרמן) שזה הכנסות של 21.76 מליארד דולר ומתוכם הם יצאו עם רווח של 2.93 מליארד דולר. כלומר אם מיקרוסופט תגיע למצב שבו היא מרוויחה בערך 3 מליארד דולר שנתית מהמחלקת XBOX הם כבר ברמות רווח של סוני.

אז מה ראליסטי ל-GP? אני לא באמת יודע. 30 מליון מנויים? 40 מליון? נטפליקס מוציאה השנה 17 מליארד דולר על תוכן מקורי (ומוציאה עוד על לקנות תוכן נוסף כמו נניח עונות של חברים או את פאודה) וכולנו יודעים שנניח סוני שמובילה היום בהוצאה על צד א' אפילו לא מדגדגת 10% מזה שנתית, כנראה הרבה הרבה פחות מזה, משמעותית פחות ממליארד דולר בשנה. אם חושבים על GP, ככל שיש להם יותר מנויים, כך מיקרוסופט פשוט עושה עוד כסף, אין להם כמעט הוצאות חוץ מאשר הוצאות שהן FLAT להשגת משחקים לשירות. השגת משחקים לשירות אומר לממן פיתוח של משחק כמו היילו אינפנט או HB2, אבל להיילו ו-HB2 לא אכפת אם יש 2 מליון או 100 מליון מנויים ב-GP, המשחק הוא אותו משחק עם אותו תקציב בשני המקרים. אז בתאוריה יש ל-MS סוג של סף שהיא צריכה לעבור מבחינת מספר המנויים ו-GP מתחיל להפוך לביצת זהב.

נחזור לחישובי המפית. נניח MS מגיעה ל-40 מליון מנויים שזה לא כזה תלוש מהמציאות, הרי הם כבר ב-10 מליון בזמן שה-X1 לא בדיוק קונסולה פופולרית במיוחד , GP אפילו לא זמין עדין על פלטפורמות שהן לא PC או X1 ובנוסף לכל זה הצד א' של MS עדין לא ממש התרומם לרמת must have. נראה לי די ברור ש-MS מכוונת שכולם יהיו עם מנוי 15$ בחודש, אבל נניח לרגע ממוצע נמוך יותר, נגיד 11$ בחודש ל-40 מליון מנויים (שזה יותר זול מנטפליקס היום אגב). אז אנחנו מדברים על בערך 5.3 מליארד דולר בשנה. כמה כסף MS תזרוק על GP בשנה? 500 מליון דולר? 800 מליון דולר? כלומר כל עוד היא תצליח להשאיר כל פן אחר בחברה break even (ומן הסתם הם רוצים יותר מזה, רוצים להרוויח על מכירת שלטים, קונסולות ומשחקים אחרים), היא יכולה לראות רווחים ברמת סוני אם הם ישחקו את הקלפים שלהם נכון.

אז בסופו של יום זה משחק של מספרים, GP עם 5 מליון מנויים שמשלמים 11$ בחודש זה לא בר קיימה. לעומת זאת 40 מליון מנויים הופך את השירות הזה לביצת זהב למיקרוסופט וזה לפני כל ה-DLC והמכירות הנפרדות מ-GP שמיקרוסופט יכולה להרוויח עליהן. אני חושב שהאסטרטגיה חכמה, היא עושה הרבה יותר כסף מאשר למכור משחקי צד א' אנדבידואלית. תחשוב על הכנסה של נניח 4 מליארד דולר בשנה, איך בכלל מגיעים לסכומים כאלה מלמכור משחקי צד א'? אפילו אם כל עותק של משחק צד א' היה נמכר ב-60$ (וכמובן כולנו יודעים שלפחות חצי מהם נמכרים במחירים ממש נמוכים) מדובר ב66 מליון עותקים של צד א' כל שנה. זה כמו לשחרר 10 משחקי TLOU2 בשנה מבחינת מכירות אבל רווחי יותר כי לא היית צריך להוציא 10 עלויות פיתוח של TLOU2. זאת גם הסיבה שלסוני כל כך קשה לעשות את זה כי ב-5 מליון מנויים סוני אשכרה תפסיד כסף כי למכור את המשחקים בפני עצמם רווחי הרבה יותר. אבל ב-40 מליון עותקים שירות כמו GP רווחי פי כמה. סוני במקרה הזה כלואה בכלוב זהב, המשחקים שלה עושים כסף אז להתחיל להניע שירות כמו GP זה רע לשורת רווח שלהם בטווח הקצר בזמן שהכישלון של MS בדור הזה נתן להם הזדמנות להניע את GP ולסבול מספר מנויים נמוך בהתחלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2020, 00:54

אגב, שכחתי להגיד את זה בתצוגה, אבל Grounded פתאום נראה לי נורא חמודי כזה בזמן שלפני הוא נראה כמו מוד רע. אפילו גרפית הוא נראה לגמרי בסדר.

והנה עוד משהו שיצא ממש עכשיו:

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 יולי 2020, 00:59

הכל טוב ויפה, אבל למה להוציא ולדחוף את הXSX אם ככה? שיוציאו משחקים בלעדית לשירות, שיעשו את כל מה שהם עושים עם צד ג' בשירות, מצידי שינהלו חנות סטייל סטים על הדרך (ויש להם גם ככה את בסיס משתמשי ווינדוס בכף היד, רק שיעשו עם זה כבר משהו מוצלח).
מה לזה ולקונסולה שמריצה חיצונית לגמרי משחק צד ג' שעומדים מול סוני?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 יולי 2020, 02:26

כי קונסולה זה עדיין הבסיס שעליו אתה בונה את הכל בעסק הזה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 10 ינואר 2011, 08:13

נדב: כן שמע אחי אין ספק שאם מייקרוסופט לא היתה באה עם "חייב אונליין בשביל לשחק" "אין משחקים משומשים" אני לא יודע אם הם היו מנצחים את סוני כי היו יתרונות אחרים
אבל אין ספק שמייקרוסופט היתה מוכרת הרבה יותר מעכשיו אבל איך שלא נגיד הONE היתה הרבה פחות מושכת מה360.

ממה שאני זוכר בויגמס היה לך 360 (גם לי היה) ואני די בטוח שבדור הזה לא הלכת על הONE (גם אני לא) היתה אנרגיה כזו כאילו אנחנו במקום האחרון כאילו אנחנו נקנה את הONE בכל מקרה וזה הורגש מאוד.

באופן פרדוקסלי למייק היה קשה לצאת מזה אם הם היו נשארים עם ה"תמיד אונליין ואין משומשים" הם כנראה היו מסתכנים בכישלון סטייל הסאטורן שרק הארדקור הכי גדולים שלהם קונים את הONE והיו צריכים לשחרר את הONE X ממש מוקדם ונקלעים למין משבר 32X שכזה.

מצד שני הברירה שנשארה להם להתקפל ולעשות מה שסוני עושה הציג אותם כחוליה החלשה המובלת שלא בטוחה בחזון שלה וזה אף פעם לא מצב טוב :)

בכל מקרה אני מאמין שהיום מייק במצב הרבה יותר טוב מ2013, היום הם בטוחים בחזון שלהם והם לא יזוזו ממנו מלימטר גם אם הם מתגברים צד א' כדי לרצות את הלקוחות
הקונסולה שלהם מעוצבת נחמד לדעתי, ויש להם כמה משחקים מאוד מעניינים זה כבר יותר טוב מ2013, אני פשוט יודע כרגע שאם אני הולך איתם אני הולך לחוות FOMO חמור חח
לכן האופציה היחידה היא ללכת על שתיהן ואני שוקל את זה אבל אני חייב משחק כמו SOD3 שיגרום לי להדליק אותה כל יום.

קרירין: תקרא את ההודעה של דודי, הכל נמצא שם, כולל הסיבות שבגללן אמזון תכנס לשוק. העתיד (10 שנים וקצת קדימה) הולך להשתנות. סוני אחרי ההצלחה הכבירה שלהם עם הפס4 קראו לו מוצר נישה, והסיבה היא שהוא מוצר מאוד מאוד (מאוד) מוצלח כלכלית אבל בהשוואה למה שהם יכולים לעשות בסין, הודו, אפילו עזוב את הודו שלך דע מה יכולת ההזרמה שם, מספיק שבמדינות המפותחות אתה מצליח להיכנס לחצי מהבתים יש לך מוצר שפשוט משאיר אבק לכל קונסולה בהיסטוריה, זה החזון וכולם רוצים חלק מדבר כזה, כולל אמזון.

לא מן הנמנע שנטפליקס ואמזון (שכבר כיום משתפות פעולה ) יפתחו מוצר גיימינג סטרימינג שמשתמש בBrand של נטפליקס בהזרמה.אני מבטיח לך שמוצר כזה ברגע שהוא יהיה מוצלח ובעזרת השם יעשה למשחקים הבייתים מה שהסמארטפונים עשו לשוק הגיימינג הנייד זו תהיה מהפכה שלא נראתה כדוגמתה. כמו שדודי רמז גם אם דיבר על אספקט אחר של אותה מהפכה.

במצב כזה סוני תהפך ליריבה לייט. סוני תשתמש בתשתית הסטרימינג של מייקרוסופט וזה אומר שהיא תראה נתח מהרווחים של סוני. סוני תקבל את הכלים שיתנו לה להיות תחרות ראויה ממיקרוסופט.

במקביל סוני תשמור על קונסולה רגילה לגיימרים כמונו שירצו לקבל חווית "פרו" שרק קונסולה פיזית יכולה לספק זה לא יעלם מהעולם זה פשוט יהיה מצומצם ותהיה אפשרות גם להשתמש בקונסולה הזו בכל רגע גם להזרמה רגילה למקרה ששינית את דעתך ובא לך להזרים במקום פיזיות.

אפילו נינטנדו שידועה בשמרנות שלה כבר אמרה שאי אפשר לדעת עד מתי הקונסולות השגרתיות יהיו רלוונטיות.

אז כן עכשיו נראה שהם מצאו את הנישה שלהם עם הסוויץ והם כנראה ינסו את המודל הזה עד שהוא ייכשל אבל מתישהו שהוא הם ילטשו עינים בהזרמה.

מכל החברות שקיימות לנינטנדו יש הכי הרבה פוטנציאל להיות "דיסני של משחקים" שירות של נינטנדו שעובד בערך כמו דיסני פלוס זה יהיה חתיכת דבר ויוכל להחזיר את נינטנדו להיות הכוח שהיא היתה או לפחות לכוח הרבה יותר גדול מעכשיו ואם זה יצליח אז סוף סוף יחזור להם להשתלם להיות AAA.

אם הכול ילך כשורה הטוב עוד לפנינו בענף הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2020, 03:29

Stick כתב:הכל טוב ויפה, אבל למה להוציא ולדחוף את הXSX אם ככה? שיוציאו משחקים בלעדית לשירות, שיעשו את כל מה שהם עושים עם צד ג' בשירות, מצידי שינהלו חנות סטייל סטים על הדרך (ויש להם גם ככה את בסיס משתמשי ווינדוס בכף היד, רק שיעשו עם זה כבר משהו מוצלח).
מה לזה ולקונסולה שמריצה חיצונית לגמרי משחק צד ג' שעומדים מול סוני?

זה טרנזישן, אתה הולך לראות את ה-XBOX עובר למודל של אייפון עם מודלים מרובים ויציאה של מודל חדש כל כמה שנים בלי מעברי דור בכלל. הפלטפורמה פחות תשנה בעתיד, אבל כרגע זאת דרך לבנות בסיס של נניח 70-80 מליון משתמשים מה שיאפשר להם להעביר ל-GP כמה שיותר אנשים. אבל צריך לזכור, כדי שמישהו יהיה בGP הוא צריך מכשיר לשחק עליו ואין מספיק שחקני PC לזה, צריכה להיות קונסולה בסלון. אבל הקונסולה לא באמת תעניין אותם עם הזמן, היא שם כדי להיות כלי קיבול ל-GP, לפחות בעתיד כשיהיו להם 40 מליון משתמשים.

גלאס, כן, אכן הייתה לי 360, אבל גם הייתה לי פס3 ובדור הזה אין לי שום קונסולה :)
ואין ספק שהONE הייתה פאשלה אחת גדולה. ועם כמה שהמשחקים של הפס4 צלעו בהתחלה ואפשר היה להגיד נניח ב-2014 שיש ל-ONE משחקים באותה רמה, הכל השתנה בערך 30% לתוך התקדמות הדור והONE באמת הפכה לערימה של זבל בזמן שהפס4 התחילה לזרוח.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 25 יולי 2020, 09:04

אני חושב שהGP הוא רק חצי מהתמונה, למה? כי סוני יכולה באותה מידה למנף את playstation now ולהתחרות ראש בראש בצורה יעילה מול מיקרוסופט, לשתיהן יש מספיק משחקי צד א' כדי להוציא משחקי איכות לשירות (יותר קשה לשכנע צד ג' והעלויות יותר גבוהות). ההבדל היחיד בין שתי החברות הוא הצד הטכנולוגי, הראשונה בעלת תשתית הענן השנייה בגודלה בעולם, השנייה צריכה ספק כי לא תעמוד בעלויות לבדה, ומי הספק? מיקרוסופט היתה רוצה שזאת תהיה היא, כי אמאזון וגוגל מעבר לפינה, אבל לא רק כספק תשתית ענן, אלא מתחרה ישיר בתוכן ושירות מוניים משמע - עדיף לסוני לחבור לאויב המוכר מאשר לזה שאין לדעת כיצד יתנהל בתעשייה.

אם מיקרוסופט תצליח במהלך זה win-win מטורף, היא גם תוציא שירות איכותי שיחיה לצד סוני ויהיה ריווחי ויצדיק את ההשקעה שלה בקונסולה עתידית ומשחקים כדי לתחזק את אותו שירות, ומאחורי הקלעים היא תשלוט בכל התעשייה, כל מי שירצה לעבור למודל של מנויים (שזה כולם) יגיע אליה כספקית ענן מעצם הפיכתה לדפקטו סטנדרט של התעשייה כמו שעשתה בווינדוס, היא תצליח להשתלט על אחד מהשווקים הגדולים בעולם.

לא לחינם חדשות מהסוג המדובר התחילו לצוץ בעבר:
https://www.theverge.com/2019/5/16/1862 ... artnership

סוני ומיקרוסופט החליטו לשמר דואפול בשוק (יסלחו לי חובי נינטנדו שלא נספרת) והכל נשפך בצורה דיי בולטת במסיבת העיתונאים האחרונה, שירותי מנויים, הדגשת המעבר לXCloud הקונסולה היא רק שחקן משני במסיבה של עצמה :).

החדשות הטובות? אנחנו נרוויח את המירב, תמיד אעדיף לשלם 15/10 דולר לחודש ולקבל את כל המשחקים שארצה מהיום הראשון מאשר לברור אותם על פי צורך ובעלות גבוהה יותר.
תמונה

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 10 ינואר 2011, 16:38

הכל טוב ויפה עד שנטפליקס מוסיפים קטגוריית גיימינג לשירות שלהם (שכמובן רץ על אמזון AWS) ובזה נגמר הסיפור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ינואר 2011, 17:10

dean כתב:הכל טוב ויפה עד שנטפליקס מוסיפים קטגוריית גיימינג לשירות שלהם (שכמובן רץ על אמזון AWS) ובזה נגמר הסיפור.

כן, זה נורא פשוט, רק צריך ״להוסיף קטגוריה״. אולי גם גוגל תעשה את זה? אני בטוח שזה יגמר טוב :)

אגב, אני לפחות לא מכיר אף שירות AWS שמספק מחשב גיימינג עם GPU גיימינג בענן. כלומר, מה נטפליקס יעשו? יריצו משחקים על שרת r4.large? אם מישהו רוצה להרים Xcloud הם צריכים לשלוט בחומרה שיש בעשרות חוות מסביב לעולם וכרגע יש רק שלוש חברות עם תשתית שכזו והן מיקרוסופט, אמזון וגוגל.

Death_119 כתב:אני חושב שהGP הוא רק חצי מהתמונה, למה? כי סוני יכולה באותה מידה למנף את playstation now ולהתחרות ראש בראש בצורה יעילה מול מיקרוסופט, לשתיהן יש מספיק משחקי צד א' כדי להוציא משחקי איכות לשירות (יותר קשה לשכנע צד ג' והעלויות יותר גבוהות). ההבדל היחיד בין שתי החברות הוא הצד הטכנולוגי, הראשונה בעלת תשתית הענן השנייה בגודלה בעולם, השנייה צריכה ספק כי לא תעמוד בעלויות לבדה, ומי הספק? מיקרוסופט היתה רוצה שזאת תהיה היא, כי אמאזון וגוגל מעבר לפינה, אבל לא רק כספק תשתית ענן, אלא מתחרה ישיר בתוכן ושירות מוניים משמע - עדיף לסוני לחבור לאויב המוכר מאשר לזה שאין לדעת כיצד יתנהל בתעשייה.

אם מיקרוסופט תצליח במהלך זה win-win מטורף, היא גם תוציא שירות איכותי שיחיה לצד סוני ויהיה ריווחי ויצדיק את ההשקעה שלה בקונסולה עתידית ומשחקים כדי לתחזק את אותו שירות, ומאחורי הקלעים היא תשלוט בכל התעשייה, כל מי שירצה לעבור למודל של מנויים (שזה כולם) יגיע אליה כספקית ענן מעצם הפיכתה לדפקטו סטנדרט של התעשייה כמו שעשתה בווינדוס, היא תצליח להשתלט על אחד מהשווקים הגדולים בעולם.

לא לחינם חדשות מהסוג המדובר התחילו לצוץ בעבר:
https://www.theverge.com/2019/5/16/1862 ... artnership

סוני ומיקרוסופט החליטו לשמר דואפול בשוק (יסלחו לי חובי נינטנדו שלא נספרת) והכל נשפך בצורה דיי בולטת במסיבת העיתונאים האחרונה, שירותי מנויים, הדגשת המעבר לXCloud הקונסולה היא רק שחקן משני במסיבה של עצמה :).

החדשות הטובות? אנחנו נרוויח את המירב, תמיד אעדיף לשלם 15/10 דולר לחודש ולקבל את כל המשחקים שארצה מהיום הראשון מאשר לברור אותם על פי צורך ובעלות גבוהה יותר.

אני משער שהתכוונת לכתוב xcloud ולא GP :)

אגב, השיתוף פעולה של סוני ו-MS הוא בסוף בנושא AI. כמובן שאם סוני באמת תרצה שירות עולמי שעובד טוב היא תצטרך לעשות שיתוף פעולה עם MS, אמזון או גוגל אבל כרגע אין לנו עדויות שזה מתרחש.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים